PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vtec ii => vafc2 ? Afc neo?

cembasmaci
25-02-2009, 09:30
Arkadaslar merhaba,

Aracım 2005 Honda civic Sedan Otomatik vites.
Yakın zamanda aracıma VAFC 2 veya teknik olarak mumkunse AFC NEO takmak istiyorum.
Şimdi danışmak istedigim konus su:

1. Bir cok arkadasim Vtec II de VAFC 2 yi sorunsuzca kullanmakta,
Hava/yakıt oranını ve Vtec acmasıyla ilgili LO/HI pointleri ayarlayabilmekteler.
Ancak AFC Neo biraz daha yeni bir model sanırım. Sagdan soldan duydugum kadarıyla
VAFC 2 nin aynısı ama daha kompakt ve renkli ekranlısıymıs.
AFC Neo yu hic VTEC II ye baglayabilen oldu mu ? Baglanti kablolari/diagramaları vs aynı mi ?

2. Sayet denildigi gibi fark yoksa takmısken AFC Neo taktırmak isterim.
Pahalı oldugundan harness olmadan taktıracam. Ancak yurt disinda sırf harness ureten
bir sitede (http://www.boomslang.us/neo.htm) harnesslarin manuel ve otomatik araclar icin
farklı oldugunu gordum (Hatta usd 20 daha pahalı otomatik olan) Kısaca duz vites ile
Otomatik vites arasinda baglantida ne gibi farklılıklar var ?

3. Muhtemelen aracımla uyumluysa AFC Neo'yu alıcam. Ancak parasal yonden ikinci el alabilecegimden
kutudan hem baglantı diagramı cıkmayabilir hem de Izmir'de bunu baglanti diagramı (pin in/out)
olmadan cok rahat taktırabilecegim bir yer oldugunu sanmıyorum. Bir de harness olmadan taktıracagimdan
beyin kablolarinin yap boz tahtasi olmasini istemiyorum. Elinde AFC NEO'nun VTEC II otomatik vites icin
baglanti diagrami olan varsa bana scan edip gonderebilir mi ? Ya da bir yere upload edebilir mi ?

4. http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=22360
bu arada yukaridaki linkteki konuya baktıgımda benim aracimin aynısı icin (vtec 2 otomatik) benzer bir diagram verilmiş.
Ancak rapid hata veriyor. Tekrar upload edilmesi mumkun mu ? VAFC 2 icin verilmiş olan bu diagram AFC Neo icin de gecerli midir ?
Kablolarin renkleri, baglanti noktalari vs..

Cok soru sordum biliyorum ama vereceginiz bilgiler icin şimdiden tesekkurler...

VteC_MaNiaC
25-02-2009, 10:28
Aracına uygun olan VAFC2 modelidir... Macera aramaya gerek yok :) Pinoutları gene sitemizin Atmosferik Uygulamalar kısmında bulunmakta .. Ayrıca Harness almana gerek yok toplamda 8 tane kablo takılıyor zaten montajı baya kolay sorun olmaz ;)

Oz`
23-03-2009, 14:38
afc neo alabilirsin Setup ını düzgün yaparsa nsorunsuzca Vafc 2 gibi kullanbilirsin :)

despe
27-03-2009, 08:04
bende safc2 bağlatmayı düşünüyorum hatta taktım hazır bi bağlantısı yapılacak. ama öncesinde headers+catback uygulamam lazım onun için bekliyorum. büyük ihtimal oz nickli arkadaşa bi uğrucaz bağlantı va ayar için :)

bağlantı vs. olarak aralarında pek farklılıklar yoksa bağlattıktan sonra gerekli bilgileri seninle paylaşırım abi.

Evrenoz
27-03-2009, 10:25
Bunla uğraşacağına aracında headers yoksa onu tak. Pek bi işe yaramıyo safc veya neo.

despe
27-03-2009, 10:52
headers takıcaz. peki headers+catback+cai ile safc2 nin bize birazda olsa faydası olmaz mı ?

Evrenoz
27-03-2009, 12:01
üst devirlerde pek bi faydası olmaz, görülmüo yani varsa bile bi fayda. amaç performans olduğundan faydası olan alt devirlerde de faydasını pek yaşayamazsın

SONE-R
27-03-2009, 12:06
http://www.civic-ep2.co.uk/smf/index.php/topic,3189.0.html elin ingilizleri bizim Vtec2 ye sahip EP2 kasa civic'ten 140 hp leri görmüşler.. Ecu reflash yapan yok mu bizim ECu lere?

yüksek sıkıştırmalı pistonlar, ince conta ve ECU remapping ile +140 üstünü bence görürüz bizim civic'lerde... araştırmalarıma göre D16'ların kol boyları aynı (137mm), piston pimleri ise 19mm.. 88-89 1.jen integradan çıkan P29 pistonları ile sıkıştırmayı arttırmak mümkün. tek endişem pistonların sübaplara değmesi..

SONE-R
27-03-2009, 12:24
afc neo alabilirsin Setup ını düzgün yaparsa nsorunsuzca Vafc 2 gibi kullanbilirsin :)

Özgün az önce verdiğim linki bi inceleyebilir misin? Adamlar çok güzel güçler elde etmiş ecu remap ile.. bunu sen bize yapamaz mısın? :)

SONE-R
27-03-2009, 14:12
Bir soru daha: CR'si 10.4 olan benim Civic'in CR'sini 11.50-12.00 civarlarına yükseltsem bir problem yaşar mıyım?