PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vti yardım lütfen

tansuahci
02-03-2009, 14:12
arkadaslar 99 vti var ancak aracımda iki sıkıntı var biri her zaman olmamak üzere genelde devir 800 ile 1500 arası gidip geliyor özellikle hararet normal sıcaklığa ulaştıgında. ikincisi ise sanırım çiğ benzin atıyo aracım egsozdan bu kokuyu bariz alabiliyorum. düz boru ve egsoz taktırdıktan sonra gerçekten çok fazla benzin yakmaya başladı. bu konuda fikir, görüş ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

KMR2-GT
02-03-2009, 14:33
dsbitörün arızalı.aynısı arkadasada oldu.

tansuahci
02-03-2009, 15:32
dsbitörün arızalı.aynısı arkadasada oldu.

dostum bunu değiştirdikten sonra her iki sorunda ortadan kalktı mı ?

umu_vtec
02-03-2009, 15:51
distribitörden olabilir gaz kelebeğinide bi temzlet ondan dolayıda yapıo yada gaz kelebeğine giren hava akış metresindende yapıo bunun bi kaç tne sebebi olabilr ayrıca aracının afr sini de bir wideband baalatıp kontrol ettir hava benzin karışımında bi terslik varsa bu şeklde direk anlayabilrsin

KMR2-GT
02-03-2009, 17:17
dostum bunu değiştirdikten sonra her iki sorunda ortadan kalktı mı ?

ikiside dsbritorle ılgılı.ama devir inip kalkmasını gaz kelebegı sensoru (tps) ve oksıjen sensorude yapabılıor.makınaya baglattın mı hıc.
butun sensssörlerin voltajını olctur bence.

o cıg atma sorunu fln gıtmıstı.rolantıde gaza bırden bı yuklen bakım stop edıcek mı.eger ederse kesın dsbrıtor.bizde ole olmustu

Erol
02-03-2009, 18:30
rolanti regülatöründen devir oynayabilir

tansuahci
02-03-2009, 23:13
distribitörden olabilir gaz kelebeğinide bi temzlet ondan dolayıda yapıo yada gaz kelebeğine giren hava akış metresindende yapıo bunun bi kaç tne sebebi olabilr ayrıca aracının afr sini de bir wideband baalatıp kontrol ettir hava benzin karışımında bi terslik varsa bu şeklde direk anlayabilrsin

kelebeği temizlettim onda sorun yok, ama kelebekteki hava akış metresinden şüpheleniyorum açıkçası.

tansuahci
02-03-2009, 23:20
ikiside dsbritorle ılgılı.ama devir inip kalkmasını gaz kelebegı sensoru (tps) ve oksıjen sensorude yapabılıor.makınaya baglattın mı hıc.
butun sensssörlerin voltajını olctur bence.

o cıg atma sorunu fln gıtmıstı.rolantıde gaza bırden bı yuklen bakım stop edıcek mı.eger ederse kesın dsbrıtor.bizde ole olmustu

bilgisayara baglattım bi süre önce o zaman bişey çıkmamıştı, ancak bi arkadas da tps sensöründen yapıyordur demişti. araba soğukken devirde pek sorun olmuyo hararet normalde yani yarıya cıktıgında yapıyor sıklıkla. rolentideyken gaza yüklenince hiç stop etmedi ama nadirde olsa soğukken bi kaç kez stop etmişti.

tansuahci
02-03-2009, 23:24
rolanti regülatöründen devir oynayabilir

bi arkadasım benzin regülatörün pislenmiş tinere yatır demişti işe yarar mı bilmiyorum

sword
02-03-2009, 23:25
cok yakıosa oksijen sensörüne baktır.

VteC_MaNiaC
02-03-2009, 23:32

ne yapmak gerekir ?

tansuahci
02-03-2009, 23:37

distribütör ve oksijen sensöründe problem olma olasılıgı yüksek gözüküyor şimdilik, ama her halukarda bilgisayara tekrar baglatmam gerekiyor sanırım.

bladerk
02-03-2009, 23:37
rolanti gezinmesi sorununu tps ayarında ve de iacv de ara gezinirken iacv nin ağzını gaz kelebeğinin içinden kapıyarak deneyebilirsin tpsi de hafif oynatarak doğru değeri yakalayabilirsin bi de iacv ye giden su hortumlarına bi bak hava var mı zengin yakıt için de o2

tansuahci
03-03-2009, 00:03
rolanti gezinmesi sorununu tps ayarında ve de iacv de ara gezinirken iacv nin ağzını gaz kelebeğinin içinden kapıyarak deneyebilirsin tpsi de hafif oynatarak doğru değeri yakalayabilirsin bi de iacv ye giden su hortumlarına bi bak hava var mı zengin yakıt için de o2

tps den ayar yapmaya calıstık ama pek ayar tutuyo gibi degildi, dedigin gibi su hortumlarını bi kontrol edeyim. bide bu o2 derken oksijen sensörünü mü kastettin dostum?

bladerk
03-03-2009, 00:07
su hortumlarına bi bak ve de gaz kelebeğinin önünde 2 delik var gezerken altdakini tıka evet o2 oksijen demek istedim

tansuahci
03-03-2009, 00:14
su hortumlarına bi bak ve de gaz kelebeğinin önünde 2 delik var gezerken altdakini tıka evet o2 oksijen demek istedim

tamam dostum sagolasın bi deniyeyim söylediklerini