PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : patlak baskı balata :(

öncel
02-03-2009, 22:30
biras fazla zorladık galiba:Darkadaşın birine fenaa kaçtıı;)
106 bu fazla zorladınmı çortluyooo:)baskı balata orijinaldi tekrar serviste orjinal parça takıldı:.gazlamaya devamm:D

http://img228.imageshack.us/img228/1707/ncel006.jpg
http://img17.imageshack.us/img17/1783/ncel007.jpg
http://img517.imageshack.us/img517/1308/ncel008.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/1056/ncel009.jpg
http://img80.imageshack.us/img80/6941/ncel010.jpg

VtecR
02-03-2009, 22:39
fena olmuşşş...

uğur-a
02-03-2009, 22:50
o kaç parça olmuş öle :eek:

Hazır böle bi konu açılmışken benimde bi sorum olcak
2008 civic 6.000km'de
Çok aşırı trafikte kalırsam kalkarken hafif bir titreme oluyor.
Baskı ısındığı için dedim çok üstünde durmadım..

Fakat yokuşlarda debriyaj iyice yukarda kavradığını farkettim. ve gittikçe debriyaj yukarı dogru geliyormuş gibi sanki

Çok dik yokuşta araçta 3-4 kişi varsa ve trafik varsa mecbur zorlanıyor ve koku yapıyor..

Bu normal mi ?

Genelde servisler debriyaj üst merkezini değişiyormuş sorun düzeliyor diyolar..
Kimisi bu kasa civiclerde kronik diyor.
Kimisi debriyaj sensörlü olduğu için alt merkez üst merkez değişmesi lazım yine sorun düzelmezse şanzuman açılması lazım diyor..

Bilgisi olan varmıdır acaba ?

*Hocam konunu biraz pert ettim kusura bakma..

Schumi
02-03-2009, 22:52
Sanırım hatalı üretim bir ürünmüş. Yada zorlamanında limitlerini zorlamışsınız. :)

orhan_guney
02-03-2009, 22:55
5 parça olmuş :)

mechanıcer
02-03-2009, 22:55
arkadası burdan tebrık edıyorum :D

en nıhayetınde fransız :D forever japan parts :D

elpadre
02-03-2009, 23:09
durum vahımm

Schumi
02-03-2009, 23:10

Tam senlik yorum. Terbiyesiz. :D Gelmiyormu sizin servisede böyle insan üstü yetenekler.

serdargoksu
02-03-2009, 23:21
baskısız balataymış demek ki!

kickboxer
03-03-2009, 00:58
baskıyı nasıl kırdınız öle ya:D

öncel
03-03-2009, 07:54
montajdan kaynaklanan bi hata yüzünden bu hale geldi:Deli:

merve
03-03-2009, 11:36
hehe nasıl o hale getirmişsiniz tebrik valla :)

uğur bu arada bende benzer bi sorun yaşıyorum ama ben onu konuştum debriyaj üst noktada kavrıo hani buna bişi yapabiliyomuyuz die ama yapılmıyomuş dediler.. kalkarken bende de silkeleme oluyo titreme diilde sanki bi yalpalama var.. birde düzbi yoldan yokuşa çıkıcaım zaman debriyaj seninde dediin gibi çok üst noktada kavrıo ve ozamanda bazen silkeleme oluyo, ben bu debriyajdanmıdır bu kalkış yokuş probemi dedim ama yok dediler ama ben pek anladıklarını sanmıyorum durumu.. bende koku olmuyo ama sen baya bi zorluyosun demekki.. okadar zorlanması ve koku yapması normal gelmedi bana.. bide ben bigün şu yerin altındaki otoparklar varya onlara girmiştim çıkarken çok dikya bie kayma olmasın die dokulu taş yapmışlar sanırım ya ordan yukarı çıkarken debriyaj aşırı üstnoktada kavradı ve ben debriyajdan ayağımı çekene kadar lastikleri pekte kontrolde tutamadım çok yalpalıyo ve sağa sola çarpıcak nerdeyse araba korkuttu beni yani.. kalkışlardada bunu hissediyorum ben böyle bişişide oldumu sana hiç.. bu arada benim aracımda 39000 de :)

o kaç parça olmuş öle :eek:

Hazır böle bi konu açılmışken benimde bi sorum olcak
2008 civic 6.000km'de
Çok aşırı trafikte kalırsam kalkarken hafif bir titreme oluyor.
Baskı ısındığı için dedim çok üstünde durmadım..

Fakat yokuşlarda debriyaj iyice yukarda kavradığını farkettim. ve gittikçe debriyaj yukarı dogru geliyormuş gibi sanki

Çok dik yokuşta araçta 3-4 kişi varsa ve trafik varsa mecbur zorlanıyor ve koku yapıyor..

Bu normal mi ?

Genelde servisler debriyaj üst merkezini değişiyormuş sorun düzeliyor diyolar..
Kimisi bu kasa civiclerde kronik diyor.
Kimisi debriyaj sensörlü olduğu için alt merkez üst merkez değişmesi lazım yine sorun düzelmezse şanzuman açılması lazım diyor..

Bilgisi olan varmıdır acaba ?

*Hocam konunu biraz pert ettim kusura bakma..

SkY
03-03-2009, 12:05
vay be iyi kırılmış hakikaten:)

mechanıcer
03-03-2009, 12:18
Tam senlik yorum. Terbiyesiz. :D Gelmiyormu sizin servisede böyle insan üstü yetenekler.

bıze 4,000 km de sac balata kalmıs geldı ama genede kırılmamıs :D

japan farkı :D

imhotep
03-03-2009, 12:24
nasıl bir kullanmayla o hale getirebildiniz sasırdım..

YavuzNaz
03-03-2009, 12:34
balata çakma olmus ise ondan olabilir arkadaş söylemis zaten baskı takılırken bi sorun olmus diye gecmiş olsun..

öncel
03-03-2009, 14:31
balata çakma olmus ise ondan olabilir arkadaş söylemis zaten baskı takılırken bi sorun olmus diye gecmiş olsun..

teşekkürler.baskı balata tamamen orijinal.montajın yanısıra kullanıcı hatasıda diyelim:)bi arkadaş emanet almıştı arabayı.bizde daha yeni aldık arabayı 127000 km de değişmiş baskı balata,geçmişin birikimleri bizim arkadaşa patladı galiba:Daraç şu anda 147000 kmde

uğur-a
03-03-2009, 14:40
hehe nasıl o hale getirmişsiniz tebrik valla :)

uğur bu arada bende benzer bi sorun yaşıyorum ama ben onu konuştum debriyaj üst noktada kavrıo hani buna bişi yapabiliyomuyuz die ama yapılmıyomuş dediler.. kalkarken bende de silkeleme oluyo titreme diilde sanki bi yalpalama var.. birde düzbi yoldan yokuşa çıkıcaım zaman debriyaj seninde dediin gibi çok üst noktada kavrıo ve ozamanda bazen silkeleme oluyo, ben bu debriyajdanmıdır bu kalkış yokuş probemi dedim ama yok dediler ama ben pek anladıklarını sanmıyorum durumu.. bende koku olmuyo ama sen baya bi zorluyosun demekki.. okadar zorlanması ve koku yapması normal gelmedi bana.. bide ben bigün şu yerin altındaki otoparklar varya onlara girmiştim çıkarken çok dikya bie kayma olmasın die dokulu taş yapmışlar sanırım ya ordan yukarı çıkarken debriyaj aşırı üstnoktada kavradı ve ben debriyajdan ayağımı çekene kadar lastikleri pekte kontrolde tutamadım çok yalpalıyo ve sağa sola çarpıcak nerdeyse araba korkuttu beni yani.. kalkışlardada bunu hissediyorum ben böyle bişişide oldumu sana hiç.. bu arada benim aracımda 39000 de :)

Yok Merve hiç zorlanmadan bende böle bi problem oldu Yani normal dışı bi durum.

Bendeki olay bitik debriyaj ile meydana gelicek durumlar ama Debriyaj bitik deil bir çok civicte olan servisin bile çözemeyip geri gönderdiği sürekli garantiden şunu bunu değişip çözüm bulamadığı kronik sorun gibi bişey..

Eğer sen 39.000km kadar hiç balatayı değişmediysen Yawaş yawaş zamanı geliyor..

Ama bu anlattıgın sorunlarla daha önceki arabalarımda bende karşılaştım Emin ol temiz 10-15.000 km daha gidersin..

Sürekli üstünde olduğun araca alışık oldugun için debriyajın bitip bitmediğini anlamıyorsun pedal yukarı gelsede anlaşılmıyor..

Performans kaybını farkedemiyorsun ilk başlarda..

İyi ce debriyaj çöp olunca işi çözüyosun (Ama sen ilk belirtileri erken anlamışsın :) )

Ama yeni debriyajı değişmiş bi aracta fark direk hissedilir bi şekilde oluyor
aşağıda kavrıyor pedal yumuşak oluyor..

Birde sen biraz sert kullandığınıda sölemiştin daha önce Zamanı geldiğinin hafif hafif göstergesi sendeki sorun diye düşünüyorum..:)

cenk
03-03-2009, 21:01
bu zorlamak değil abi resmen parçalamışsın :)

G_TT_I
03-03-2009, 22:57

Evet forever japona hiç bişey olmuyor, özellikle blokları 10 numara, Toyata desen belki ama, civic ies ve Crx kullandım yag bile koymadan çalışıyorlardı, o derece saglam araçlar.