PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opel Astra 1.3 Cdti Chipped

tolgahan ures
03-03-2009, 12:09
Selam arkadaslar

2008 model 1.3 Opel Astra Cdti a RLS Performance dan Chip yaptirdim . Arac artik eskisi gibi yokuslarda zorlanmiyor ve daha rahat bir kullanima sahip oldu. Arac Easytronic sanziman oldugu icin dynoda olculmedi fakat bariz bir sekilde daha kuvvetli.

Beni en cok sasirtan olaysa aracin sabit hizlarda 4,7 Lt gibi az bi yakit yakmasi. Trafikte bu rakam 5.5 Lt ye cikabiliyor.

Chip yaptirmayi dusunenler guvenerek yaptirabilirler.

Yardimlarindan dolayi Miniklere ve Erdeme tesekkurler :icon_tup:

Tolga

BrakeHorsePower
03-03-2009, 12:13
Maşalla hadi hayırlı olsun. Süper olmuştur;)

SkY
03-03-2009, 12:16
hayırlı olsun .astra 1.3 cdti chiple kendine gelmiştir şimdi:)

M U R A T
03-03-2009, 12:27
sakıncası yoksa fiyat hakkında bilgi alabilir miyiz

mcy
03-03-2009, 12:29
hayırlı olsun.
sizdeki easytronic teknolojisi honda da cvt olarak geçmekte. benim aracımda cvt şanzuman kullanıyor.
dyno ya çıkmamanızın nedenini merak ettim doğrusu?

gcapraz
03-03-2009, 12:30
daha önceki yakıt tüketim ortalaması ile şimdiki tüketim ortalaması arasında bi fark gördünüz mü? bende yaptırmayı düşünüyorum...

fark ettiklerinizi paylaşırsanız sevinirim...

OmerRS
03-03-2009, 12:34
hayırlı olsun.
sizdeki easytronic teknolojisi honda da cvt olarak geçmekte. benim aracımda cvt şanzuman kullanıyor.

hayır cvt değil.

easytronic bildiğiniz manuel şanzımanın otomatikleştirilmiş hali. dynoda sorun olacağını sanmıyorum.

tolgahan ures
03-03-2009, 12:35
hayırlı olsun.

Dyno saglikli olcum yapamaz diye olcum yapilmadi.

tolgahan ures
03-03-2009, 12:37
daha önceki yakıt tüketim ortalaması ile şimdiki tüketim ortalaması arasında bi fark gördünüz mü? bende yaptırmayı düşünüyorum...

fark ettiklerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Daha once yakit ortalamasi sabit hizlarda 5,4 Lt civarindaydi.

Tolga

mcy
03-03-2009, 12:39
Dyno saglikli olcum yapamaz diye olcum yapilmadi.

manuele aldığında vites değişiminde kesiciye girmiyormu devir saatin?

hayır cvt değil.

easytronic bildiğiniz manuel şanzımanın otomatikleştirilmiş hali. dynoda sorun olacağını sanmıyorum.

cvt de aynı mantığa sahip değil mi?
benim bildiğim manuel şanzumanı elektronik devreler yardımı ve ismini bilmediğim zincirler ile otomatikleştirip kullanıyor.

OmerRS
03-03-2009, 12:43
manuele aldığında vites değişiminde kesiciye girmiyormu devir saatin?

cvt de aynı mantığa sahip değil mi?
benim bildiğim manuel şanzumanı elektronik devreler yardımı ve ismini bilmediğim zincirler ile otomatikleştirip kullanıyor.

yok hayır cvt de hiç dişli yok. sadece zincirler va ve konilerin oranları sürekli değiştirmesi ile çalışıyor. sadece 2 tane kasnak var:

http://en.wikipedia.org/wiki/Continuously_variable_transmission

otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlarda da ki bende de fiesta ASM var elektrik motoru ve hidrolik yardımı ile debriyaja basıyor kendi kendine. içi tamamen manule şanzıman gibi dişlileri var.

mcy
03-03-2009, 12:55
yok hayır cvt de hiç dişli yok. sadece zincirler va ve konilerin oranları sürekli değiştirmesi ile çalışıyor. sadece 2 tane kasnak var:

http://en.wikipedia.org/wiki/Continuously_variable_transmission

otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlarda da ki bende de fiesta ASM var elektrik motoru ve hidrolik yardımı ile debriyaja basıyor kendi kendine. içi tamamen manule şanzıman gibi dişlileri var.

anladım.. teşekkür ederim.

edit: Ömer, aklıma birşey takıldı da bu mitsubishi lancer daki şanzuman nasıl peki. videosunu izlemiştim. vites düşürüşleri aynen manuel vites düşürüşlerine benziyordu. cvt şanzumanda da bunu yaşıyorum ben. hatta sıka sıka kullandığım zaman kesiciye bile girdiğim oluyor.

DoDo_hamann
03-03-2009, 13:17
Aynı araca sahibim aynı özelliklerde ve bende yazılımlı olarak kullanıyorum sorunsuz bir şekilde,astraların kesinlikle ihtiyacı olan bir uygulama..Birde berbat easytronic şanzımanı olmasa:)

RLS performance
03-03-2009, 13:24
hayırlı olsun. memnun kaldıgına sevındım tolga.
otomatık aracların olculememısının sebebı devır kesıcı ıle alakalı degıl. rolantıye bırakıp(4.vites) dıpgaz ıle olcume basladıgımda otomatık olarak vıtes kucultmesınden doalyı.

tolga nın arabasında chıp safe mod olarak yapıldı. anı aracta egr valfı ıptal edılmedı. aracta duman atma yok. ve arac tamamen tasarruf ıcın yapıldı. tolga nın da dedıgı gıbı aracta 100km de 0.7lıtre-1litre arasında tasarruf olustu. 100km de 4.5lt sanırım ıyı deger :)

DoDo_hamann
03-03-2009, 13:32
dip gaz yaptıgınızdada hiç duman atmıyormu?

levent
03-03-2009, 14:07
otomatık aracların olculememısının sebebı devır kesıcı ıle alakalı degıl. rolantıye bırakıp(4.vites) dıpgaz ıle olcume basladıgımda otomatık olarak vıtes kucultmesınden doalyı.

tolga nın arabasında chıp safe mod olarak yapıldı. anı aracta egr valfı ıptal edılmedı. aracta duman atma yok. ve arac tamamen tasarruf ıcın yapıldı. tolga nın da dedıgı gıbı aracta 100km de 0.7lıtre-1litre arasında tasarruf olustu. 100km de 4.5lt sanırım ıyı deger :)

manuel moddaykende vitesi ufaltıyor diye dimi? toyotanın otomatikleştirilmiş manueli m/m de öyle çünkü rolantiye inince kendisi ufaltıyor 2000 devirden önce vites büyütemiyorsunuz manuelken.

gcapraz
03-03-2009, 14:53

kaç farklı modda işlem yapılabiliniyor? aralarındaki fark nelerdir?

nightkids_han
03-03-2009, 14:58
mod senin isteklerine bağlı , olabildiğince hızlandırın diyorsan
kat iptali egr iptali vs vs yazılımdada limitler zorlanarak yapılır turbo basıncı artırıllır felan
ama 20 hp lik artı 1 güç bana yeter alt dewirler toplansın vsvs diorsan normal 1 map yapılır sınırlar zorlanmadan... heheh bana sormamışsın ama eksiklerim warsa tamamlasın arkadaşlar.. :D

RLS performance
03-03-2009, 15:45
dip gaz yaptıgınızdada hiç duman atmıyormu?

ilk bassşta ufak bır duman bırakıo ama gaz dıpte dewam edersen bıdaha atmıyor.

RLS performance
03-03-2009, 15:46
manuel moddaykende vitesi ufaltıyor diye dimi? toyotanın otomatikleştirilmiş manueli m/m de öyle çünkü rolantiye inince kendisi ufaltıyor 2000 devirden önce vites büyütemiyorsunuz manuelken.

ewet bu yuzden olcum yapmamız mumkun olmuyor.

RLS performance
03-03-2009, 15:51

sızın ıstegınıze gore programlar yapabılıyoruz. mesela bır musterım audı a4 1.9tdı ı ıcın bazı degerler verdı(belı bır tork bellı bır hp safe olarak) bızde bu yazılımı basarı ıle gerceklestırdık.

ıkıncı bır secenek ıse powergate dedıgımız cıhaz ıle 3 farklı map yazabılmemız.powergate e sızın arzu ettigınız (bızım yapmamızı ıstedıgınız) programları yazıyoruz ve siz bu programları dıledıgınız gıbı aracınıza kendınız uygulayabılıyorsunuz. ıstedıgınız zaman aracınızın yazılımını orjınal ıstedıgınız zaman mod olarak degıstırme ımkanı saglıyoruz. modlar safe tasarruf - safe mod - hard mod olarak degısıyor. tabı hard mod da egr ıptalı yapıyoruz ve arac dumanlıyor. yakıt kesınlıkle euro dıesel oluyor.

oguzhan89
03-03-2009, 21:54
hayırlı olsun kazasız belasız güle güle gazlayın:)

Melih-Ö
03-03-2009, 21:55
hayırlı olsun:)

aleryo
03-03-2009, 22:18
hayırlı olsun , sakıncası yoksa özelden fiyat alabilirmiyim

yusufhb
10-03-2009, 03:02
usta maliyet hakkında acıklama yapcan mı opelciler cevap beklio:D

miniks
14-03-2009, 00:09
600 tl bu fiyata öncesi ve sonrası dyno cıktısı (düz vites araclar için) dahil

dragstar
01-04-2009, 16:47
powergate fiyatı 600 değil dimi içeriden düğme ilemi bu ayar yapılıyor yoksa obd portundan makinayla girip yazımlımı değiştirerekmi

egr valfi iptal etmek yakıt tüketimini nasıl etkiliyor

ACTPK
01-04-2009, 17:06
Benim aracım Easytronic ancak kick down sınırına kadar bastığınızda ivmelenme aynı. Benim aracım dynoya cıktı ve düzgün sonuç verdiğine inanıyorum 4. viteste tam gaz yapıp kick down yapılmadan manuelde(sport modunda) ölçüldü. 98hp 203nm tork verdi. Bende yaptırmak istediğimden soruyorum. Bu fiyata yapılan işlem box'mı yoksa re-map'mi?

nightkids_han
01-04-2009, 18:15
powergate denilen cihaz hoşuma gitti bahsettiğiniz özellikleri felan , istediğimiz mod'da kullanabilmemiz ... yazılım+ dyno+ powergate toplam maliyet dizel 1 araçta ne olur ?herşey içinde ne kadara halledebiliris acaba ?
ayriyetten , şey sorucam yazılım yaparken dizel araca sadece püskürtme miktarını mı artırıyorsunuz yoksa mesela kullanıcı daha fazla güç dedi araçta o zaman turbo basıncınıda artırıyormusunuz ?

egeturbo
02-04-2009, 11:41
Powergate gerçektende çok güzel içinde bildiğim kadarı ile 1 den fazla yazılım atabilmek mümkün.Oldukça başarılı bir cihaz obd den takılıp kullanılabiliyordu

miniks
02-04-2009, 12:26
powergate ın fıyatı 350€. tabı powergate ıle bırlıkte ıstedıgınız map sayısı arttıgı ıcın chıp fıyatı da degısıyor.

bız box kullanmıyoruz. lısanslı program atıyoruz(remap).

bu araç(1.3cdti) ıcın konusuyorum
chip tek program - 600tl
powergate - 350$
powergate icin istenilen 3 ayrı map - 1000tl

otomatik vitesi olcememezın sebebı dyno aracın devrını algılaması için 4.vites rolantıye dusurdugumuzde aracın otomatık olarak vıtes kucultmesınden dolayı. eger aracınız bunu yapmıyor ıse (kı astralar yapıyor) olcmemız mumkun olmuyor maalesef.

erh
02-04-2009, 12:28
Powergate 1.3 astrada çalışmaz yanlışlık olmasın da...

dragstar
02-04-2009, 16:03
bilgiler için teşekkürler

nightkids_han
02-04-2009, 16:25
Powergate 1.3 astrada çalışmaz yanlışlık olmasın da...

nedeni nedir ? dci'larda çalışırmı acaba ?

miniks
02-04-2009, 17:29
orda bir yanlışlık olmuş

astra lar bdm ile tezgahta okundugundan powergate o aracta kullanılmaz

onun sebebide powergate in obd soketinden programı okuyup atman gerekir astralarda böle bişey olmuyor maalesef

dragstar
02-04-2009, 20:12
corsa 1.7 dtı da çalışıyormu peki bu sistem

Mehmet Gazihan
02-04-2009, 23:49
Powergate 1.7 DTI ı okur..

DiagSys3 ile artık 1.3 90 Hp Astra ve Corsa lar OBD den yapılabilior..

egeturbo
03-04-2009, 08:02
Power Gate anladığım kadarı ile Obd üzeri chip yapılana raçlarda kullanılabiliyor.Yani en basitinden örnek 1.5 Dci motorlar , E46 m3ler , Seat Cupra R , VW 1.9 Tdi (caddy transporter golf )

LeonRider
21-05-2009, 13:57
1.9tdı larda powergate 3 modla beraber neye mallolur tam olarak

Erhan
21-05-2009, 15:40
Iyi günler,

1.9TDI EDC15 araclarda (VW Golf4, VW Passat, Audi A3, Audi A4, Seat....., Skoda... ) bir yazilimin icine cesit cesit yazilimlar yüklenebiliyor.

Ardindan arac sahibi VAG Com ile istedigi programi secebiliyor.
Özel bir cihaz bu modeller icin gerekmiyor.

Herhangi bir bilgi veya yardim gerekirse, size yardimci olurum.