PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Konusunda Fikire İhtiyacım Var

CasabLanca
03-03-2009, 22:39
Arkadaşlar 2004 model Passat TDI Comfortline aracımı 2006 model Civic 1.6 LS ile takaslamayı düşünüyorum ve üstüne alacağım para açıkcası işimi görüyor tatminkar. Ama aklımda birkaç soru işareti var bu konuda bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum. Araçta sadece 2 parçada boya var.

Araç 2006 model ve 78.000 kilometrede 1.6 LS paket ve sahibi 22.500 gibi bir fiyat biçiyor en başta fiyat konusunda danışayım bu fiyat uygun mu yüksek mi?

Açıkcası Honda'dan anlamam buda alacağımız ilk Honda olacaktır nasip olursa :D bu LS paket nedir ne içerir yani Passat'tan sonra kendimi aciz hisseder miyim misalen en başta dikkatimi çeken sis farlarının olmayışı dikkatimi çekti?

Bir de 2-3 ay kullandıktan sonra ben bu aracı satmayı kalktığımda satış sırasında herhangi bir sıkıntı çeker miyim piyasada tutulan donanımlı modeli mi yoksa ağırdan giden cinsden mi?

Dip not : 2 gündür msn üzerinden başını ağrıttığım Görkem'e selam yolluyorum :heyoo: :D

Görkem
03-03-2009, 23:09
aaa eraycım ne demek başımı ağrıtmadın olur mu her zaman yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince,,,,,bence passattan sonra tabiki eksikler hissedersin ama temel donanım olarak çok eskik bi araç değil,,,piyasa olarakta satılması pek zor araç değil ...........

maxpower
03-03-2009, 23:22
ls baz versiyon, fulleri es olarak geçiyor. fiyatı çok da uygun değil

passatı verip civic alırsan bence pişman olursun , ben olsam değişmem

civicler kolay satılıyor alıcısı her zaman bulunuyor

bu araç pazar enkadaki gri passat mı:)

CasabLanca
03-03-2009, 23:29
nakite ihtiyacım olduğu için veriyorum yoksa vereceğim bir araç değil asla. evet pazar enkadaki passat bendim :D

boosted_pug
03-03-2009, 23:30
eğer konforuna alıştıysan passatın civic ls attan inip eşşeğe binmek olucaktır ben olsam takas yapmam fiyatıda hiçde öle uygun felan değil

Sahin
03-03-2009, 23:34
2006 LS civic aldık arkadaşıma 51.000 de arabada çizik dahi yok en ufak bi hatası yok arabnın 20.000 tl ye aldık tam .. biraz fazla istiyo sanırım.piyasa şuan okadar da yüksek değil.

s.alican
03-03-2009, 23:34
civic in fiyat çok iyi bir fiyat ben 2003 ünü 20.000 e aldım daha dogrusu servis parasıyla felan o fiyata geliyor 2006 modelse hele hiç durma ama sana kaç lira veriyo.daha sonra civic i satma gibi bi durumun varsa aldıgın fiyata satarsın hele antalya gibi biryerde 24 felanda gider valla 1 hafta bile beklemez ayrıca ls ile es ile arasındaki farklar:
ls=2 hava yastigi olması
es=4 hava yastigi + sunroof + jant + sis lambası :) sadece farklar bende ls var ve araç yine full gibi diger araçlara göre abs esr eps ne ararsan var :)

Schumi
03-03-2009, 23:38
LS'si en boşu oluyor. ES si ise diğer paketi başka paket yok. ES de kapı içlerinde ışık var. Bazıları 4 airbag oluyordu tam emin olamadım. ES'de çelik jant geliyor. Arka frenler LS'de kampana ES'de disk.(Buna çok dikkat ederim uyuz oluyorum). Sis farı farkını zaten dikkat etmişsin. LS olanlarda sunroof opsiyonu yoktu sanırım birde. Fiyatına bişi diyemem ama civicler gene olarak kolay satılıyor.

CasabLanca
03-03-2009, 23:39
adam direk 9bin tl vereyim dedi bende bu konudan sonra yarın adama telefondan döncem ona göre birşey dicem. acil nakite sıkışık olduğumuz için aracımızı satıyoruz yoksa asla satılacak bir araç değil hem ekonomi hem hız hemde konfor bakımından benim için tam ideal ama şartlar işte.. bizim şu an için planımız civic gibi bir araç alıp mayıs-haziran gibi dümeni hafiften düzeltince 3bg kasa passat tdi a geri dönüş yapmak. o yüzden aracın satış hızı nedir onu felan öğrenmek istedim

Schumi
03-03-2009, 23:41
bende ls var ve araç yine full gibi diger araçlara göre abs esr eps ne ararsan var :)

ABS'siz ise zaten bi halta yaramaz okadar paraya sedan üst sınıf diye geçinen araçta. EPS dediğin hidrolik direksiyon. :) ESP diyorsan Türkiye'deki o kasa civiclerde yok. Belki özel sipariş ile gelmiş ise ES de gelmiştir. Kadranda ışıklarını gördüğüm desende ESP felan yok. esr ne anlamadım. ASR diyorsan oda yok. SRS diyorsan oda airbag demek. :)

gni_GTI
03-03-2009, 23:42
her zaman Alman arabasına bin kuzen,Civic bizi bozar:D

maxpower
03-03-2009, 23:43
sis farı es modelinde de opsiyon

s.alican
03-03-2009, 23:45
honda düzgünse eger aldıgın fiyattan 21 gibi alırım senden.ben burda o fiyata bulamadım için 2003 e kaldım:Dbide çok düzgün araçtı

gni_GTI
03-03-2009, 23:50
civic in fiyat çok iyi bir fiyat ben 2003 ünü 20.000 e aldım daha dogrusu servis parasıyla felan o fiyata geliyor 2006 modelse hele hiç durma ama sana kaç lira veriyo.daha sonra civic i satma gibi bi durumun varsa aldıgın fiyata satarsın hele antalya gibi biryerde 24 felanda gider valla 1 hafta bile beklemez ayrıca ls ile es ile arasındaki farklar:
ls=2 hava yastigi olması
es=4 hava yastigi + sunroof + jant + sis lambası :) sadece farklar bende ls var ve araç yine full gibi diger araçlara göre abs esr eps ne ararsan var :)

donanımları bu kadar mı bu araların :soru:

s.alican
03-03-2009, 23:50
ABS'siz ise zaten bi halta yaramaz okadar paraya sedan üst sınıf diye geçinen araçta. EPS dediğin hidrolik direksiyon. :) ESP diyorsan Türkiye'deki o kasa civiclerde yok. Belki özel sipariş ile gelmiş ise ES de gelmiştir. Kadranda ışıklarını gördüğüm desende ESP felan yok. esr ne anlamadım. ASR diyorsan oda yok. SRS diyorsan oda airbag demek. :)

asr yok biliyorum,srs airbag onuda biliyorum abi sende beni cahil yaptın :D.ama benim civicde esp yazıyor valla :S yani özellikle sen esp misin diye bakmadım ama eli birşey yazıyor :D bunların direksiyon hidrolik deil elektrnk limiş o eps olamaz :S

gni_GTI
03-03-2009, 23:51
eğer konforuna alıştıysan passatın civic ls attan inip eşşeğe binmek olucaktır ben olsam takas yapmam fiyatıda hiçde öle uygun felan değil

:icon_tup:

Schumi
03-03-2009, 23:55
asr yok biliyorum,srs airbag onuda biliyorum abi sende beni cahil yaptın :D.ama benim civicde esp yazıyor valla :S yani özellikle sen esp misin diye bakmadım ama eli birşey yazıyor :D bunların direksiyon hidrolik deil elektrnk limiş o eps olamaz :S

Zaten anla diye yazdım. EPS demek Electric Powered Steering demek. :) Yani elektrikli direksiyon. :)

s.alican
03-03-2009, 23:57
hah işte o zmn ondan var:D

MaG
04-03-2009, 00:00
Arkadaşlar 2004 model Passat TDI Comfortline aracımı 2006 model Civic 1.6 LS ile takaslamayı düşünüyorum ve üstüne alacağım para açıkcası işimi görüyor tatminkar. Ama aklımda birkaç soru işareti var bu konuda bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum. Araçta sadece 2 parçada boya var.

Araç 2006 model ve 78.000 kilometrede 1.6 LS paket ve sahibi 22.500 gibi bir fiyat biçiyor en başta fiyat konusunda danışayım bu fiyat uygun mu yüksek mi?

Açıkcası Honda'dan anlamam buda alacağımız ilk Honda olacaktır nasip olursa :D bu LS paket nedir ne içerir yani Passat'tan sonra kendimi aciz hisseder miyim misalen en başta dikkatimi çeken sis farlarının olmayışı dikkatimi çekti?

Bir de 2-3 ay kullandıktan sonra ben bu aracı satmayı kalktığımda satış sırasında herhangi bir sıkıntı çeker miyim piyasada tutulan donanımlı modeli mi yoksa ağırdan giden cinsden mi?

Dip not : 2 gündür msn üzerinden başını ağrıttığım Görkem'e selam yolluyorum :heyoo: :D

Çok yakın bir arkadaşım ES sini sattı 2005 model 68000 km de ve araba çok temiz çok güzel bakımlı bir arabaydı Arkadaşımda kıl tüydür biraz arabasına çok titrer ve 4 kişiyi zor bindirir arabasına öyle diyim yani ve ekstra beyazdı. kapuutta ilk aldığında direge hafiften çarptıgı için boya vardı ve başka hiç bişi yoktu. 21000 e verdi p.tesi günü.. fiyat makul değil işin aslı cünkü LS ler çok boş,

ES de olanlar bildigim kadar ile ;

sunroof
celik jant
arka frenler disk
kapı aydınlatma
zannedersem 4 airbag
sis farı
ve bir kaç bişey daha olacaktı diye hatırlıyorum...

ki birde bizim arkadaşın arabada deri koltuk vardı sıfır gibi idi hepsi sıfır alırken yaptırmıştı. yazlık ve kışlık lastikleri, artı JBL 4 hoparlör falan verdi. stetme daha yerinden bile hiç çıkmamıştı. kriko degmedi arabaya yani

Alan adam aynısından bitane daha bulsam hemen abisine alcakmış :D

Yani fiyat çok yüksek, Passattan inip LS e binmek istemezsin Bende passat kullandım ve civic de kullandım fakat ES biraz olsun keser seni..

CasabLanca
04-03-2009, 00:05
o zaman ls en zayıf halka diyoruz ve eliyoruz :D:D
bilgi veren tüm arkadaşlara çok tşk ederim
dip not : es ile passat takaslamak isteyen olursada bana ulaşabilir :D:D

s.alican
04-03-2009, 00:09
dip not : es ile passat takaslamak isteyen olursada bana ulaşabilir :D:D

üste kaç para vercen:D

Emir_b16a
04-03-2009, 01:08
passatla civic mi takaslanırmış yaw :confused: hiç girme o işe bnce çok sıkıştıysan kendi arabanı sat 1 2 ay arabasız gez pasattan inip civic e binme bnce

CasabLanca
04-03-2009, 02:05
passatla civic mi takaslanırmış yaw :confused: hiç girme o işe bnce çok sıkıştıysan kendi arabanı sat 1 2 ay arabasız gez pasattan inip civic e binme bnce

şu durumda kimse çıkarıpta 32-33 lira vermiyor herkes kalın kaçar diyor :icon13:

Evrenoz
04-03-2009, 17:46
Açıkçası LS-ES arasında ciddi bir fark yok.

Diğer arkadaşların da dediği gibi boş model ile dolu model arasındaki farklar

- Sis Farı
- Çelik Jant
- Digital Klima ( 2005 sonrası civiclerde baz versiyonda da mevcut )
- Kol Dayama ( 5 sonrası civiclerde baz versiyonda da mevcut )
- Arka Fren Sisteminin Disk olması
- 4 Airbag
- Sunroof
- CD Çalar ( Baz versiyon sadece kasetçalara sahip, full versiyon hem cd hem de kaset çalar bulunduruyor. )

'dan ibaret.

Açıkçası Sunroof ve 4 Airbag harici bir özellik fazla aranmıyor. Aransa da piyasadan çok ucuza temin edilebiliyor. Örnek olarak Sis farını 100-120 TL'ye taktırabilirsiniz veya cd dinlemek istiyorsanız envai tip cd çalan teyp bulmak çok basit. Arka frenlerin disk olmaması frenlemede hissedilir bir dezavantaj doğurmuyor. Kol dayama ve Digital klima da yukarıda belirttiğim gibi 2005 senesi civiclerde baz versiyonda da bulunuyor. Keza çelik jantlarda ulaşılması güç ve pahalı bir fark değil.

Benim için baz ve full versiyon arasındaki en önemli fark sunroof ve 4 airbagdir. Bunların dışındaki farkları gereksiz, çok daha uygun fiyata farklı şekillerde elde edilebilir buluyorum.

Berkan
04-03-2009, 18:09
edit : modeller karısımıs :D

Can_DCK
04-03-2009, 18:09
fiyat uygun değil Ls ler 20 bin tl den fazla verilmez şu şartlarda kilometresi fazla sorun değil . 250 binde tık olmayan d16 biliyorum eğer düzgün bakımları yapılıp düzgün kullanıldıysa