PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul Bahçelievler Kiracı Yardım.

3rk4n
04-03-2009, 11:46
İst - Bahçelievler ismail paşa sokak ta 1 dairem var içerideki kiracı 2 aydır paramı göndermiyor ve telefonlarıma cevap vermiyor ben hatayda olduğum için oradaki bi tanıdık emlakçı verdi kadına kiraya şimdi telefonlarıma cevap vermiyor kiracı ve kiramıda göndermiyor emlakçıya söledik oda karı sanane ne karışıyorsun dedi falan diyor çamura yatar gibi. Şimdi bu kadın faturaları falan takarda gider diye korkuyorum ve kira alacağımda var ? izlemem gereken yol nedir bir bilgisi olan varmı ve o bölgede emlak işi ile uğraşan arkadaşımız varmı.

tool
04-03-2009, 11:51
bildigim kadariyla kira bankaya yatiyorsa ve 3ay boyunca yatirmadigini ibraz edersen dava acma sansiniz var. ama detaylari avukatlar bilir sonucta bende duydugumu soyluyorum...

XoR
04-03-2009, 12:07
İst - Bahçelievler ismail paşa sokak ta 1 dairem var içerideki kiracı 2 aydır paramı göndermiyor ve telefonlarıma cevap vermiyor ben hatayda olduğum için oradaki bi tanıdık emlakçı verdi kadına kiraya şimdi telefonlarıma cevap vermiyor kiracı ve kiramıda göndermiyor emlakçıya söledik oda karı sanane ne karışıyorsun dedi falan diyor çamura yatar gibi. Şimdi bu kadın faturaları falan takarda gider diye korkuyorum ve kira alacağımda var ? izlemem gereken yol nedir bir bilgisi olan varmı ve o bölgede emlak işi ile uğraşan arkadaşımız varmı.

Erkan tam detaylı adresi verirsen ben gidip konuşayım neresinde bu ismail paşa sokak b.evlerin ?

Yarın 3'te çıkıcam işten gidip direkt basarım evi :D

0533 669 55 44 çaldır beni konuşalım ;)

barutçu
04-03-2009, 12:08
Detaylı olarak akşama öğrenirim.
Bildiğim kadarıyla kiranın yatmadığına dair noterden bir ihtiarname çekmen lazım.
Geçenlerde bizimde başımıza geldi 1,500 (civarında) elektirk+su faturası ödemeden kiracı gitti (dükkan). Bildiğim kadarıyla 2 ay faturaları ödemezse kesilmesi gerekiyor elektirik+suyun fakat yalvar yakar ya da nasıl bir yolsa (!) kestirmiyorlar bir şekilde. Detaylı olarak akşama öğrenirim.
Bu arada tehdit vs.. yapmayın olay dahada büyüyor.
Mahkemelerde genelde kiracı haklı olarak çıkıyor birde böyle bir olay olursa dahada haklı olur die düşünüyorum.
Hukuki forum die aratırsan nette bir site çıkacak oradan net bir bilgiyede ulaşabilirsin.
Dediğim gibi şimdi işim var acil olarak çıkmam lazım akşama doğru öğrencem.

XoR
04-03-2009, 12:16
Gidip gırtlağını sıkacak halim yok :) insan yoluyla durumu açıklıycam kiracıya :)

MiaMi
04-03-2009, 12:25
1. ihtarı hemen çek
2. ihtarıda 1 ay sonra çekersin

sonra çıkartma hakkın doğuyor bu aralar bende uğraşıyorum henüz ihtarlık olmadı ama ocak kiralarını yeni aldım.

McS_R53
04-03-2009, 12:33
eğer şu zamana kadar düzgün yatmışsa biraz anlayışlı olmak gerekir gibi bence

3rk4n
04-03-2009, 12:35
Gidip gırtlağını sıkacak halim yok :) insan yoluyla durumu açıklıycam kiracıya :)

Pm attım bilgileri abi.

3rk4n
04-03-2009, 12:37
1. ihtarı hemen çek
2. ihtarıda 1 ay sonra çekersin

sonra çıkartma hakkın doğuyor bu aralar bende uğraşıyorum henüz ihtarlık olmadı ama ocak kiralarını yeni aldım.

İhtarı cekicem abi yarın falan çekerim bende işten ilk izin alır almaz.

XoR
04-03-2009, 12:40
Pm attım bilgileri abi.

Erkanım sen bi çaldır beni cepten :) yarın giderken bulamam falan ararım hemen .

clioGT
04-03-2009, 12:48
koray gidip ne diyecen olm:)

erkan ihtarı çek mahkemeye de ver
elinde resmi evrak olsun da borç sana kalmasın en azından...

3rk4n
04-03-2009, 12:54

Çekicem göktuğ aklımda o :) ne yapacamı şaşırdım ya.

Ranthor
04-03-2009, 12:56
biz de b.evlerdeyiz nerde burası?

3rk4n
04-03-2009, 12:59
Ozan yaşam hastanesinden yukarı cıkarken medicana hastanesine doğru yeşil cami vardı orada onun hemen yanındaki sokak. Balıkçı kenan falan vardı alt geçitte oralarda. Ömür emlak vardı medicana hastanesinden altta oradan bi alttaki sokak.

3rk4n
04-03-2009, 13:04
http://img15.imageshack.us/img15/1421/mapl.jpg (http://img15.imageshack.us/my.php?image=mapl.jpg) http://img15.imageshack.us/img15/mapl.jpg/1/w766.png (http://g.imageshack.us/img15/mapl.jpg/1/)

Google earth dan gördüğüm kadarıyla bura tabi ben gelmeyeli 10 sene oldu ufak tefek deişiklikler olabilir.

XoR
04-03-2009, 13:08

Versene çocuğun parasını diycem :D

Yıkanmıyomuşsun gelip evine zorla şofben takarım derim belkide :D

Yarın bi gidip konuşayım insan gibi.Ondan sonra ihtarname vs durumlarına bakılsın belki güzellikten anlar :)

PROMINENT
04-03-2009, 13:22
hemen ihtarname çek
aidat veriyormuymuş?
yöneticiyide ara vermiyorsa onunla ilgili de çek..
artık yeni yasaya göre "1 ay yatırmazsa" çıkarabilirsin..
faturaları takip et int. den

PROMINENT
04-03-2009, 13:23

Yarın bi gidip konuşayım insan gibi.Ondan sonra ihtarname vs durumlarına bakılsın belki güzellikten anlar :)

koray benimde 1 2yerde alıcak var :D:D

3rk4n
04-03-2009, 13:24
hemen ihtarname çek
aidat veriyormuymuş?
yöneticiyide ara vermiyorsa onunla ilgili de çek..
artık yeni yasaya göre "1 ay yatırmazsa" çıkarabilirsin..
faturaları takip et int. den

Faturaları nasıl takip etcem 1 ay doldu zaten çekeyim ihtarnamesini hemende. Aidat işini bende bilmiyorum inan. Yöneticiye ulaşmam lazim bi şekilde. teşekkürler.

clioGT
04-03-2009, 13:26

1 2 tane bu tarz durumda olduğumuz yer var koray

el atar mısın:D

PROMINENT
04-03-2009, 13:29
Faturaları nasıl takip etcem 1 ay doldu zaten çekeyim ihtarnamesini hemende. Aidat işini bende bilmiyorum inan. Yöneticiye ulaşmam lazim bi şekilde. teşekkürler.

internetden faturalar onun adınaysa takip edersin .. ama numaraları oluyor faturalarda onuda bilmen lazım..
bence birinin oraya gitmesi en güzeli..
emlakçı niye takip etmiyor anlamıyorum..
yakın olsa bende giderdim..

XoR
04-03-2009, 13:36
koray benimde 1 2yerde alıcak var :D:D

1 2 tane bu tarz durumda olduğumuz yer var koray

el atar mısın:D

Hallederiz % 15 :D

ef186
04-03-2009, 13:38

kanka benimde var alıcaklar %10 veirirm tahsilat bekliyo :D huehuehue

XoR
04-03-2009, 13:41
kanka benimde var alıcaklar %10 veirirm tahsilat bekliyo :D huehuehue

Kanka olay genişledi yanıma Tünay'ı almam lazım Ankara'dan bu durumda :D

McS_R53
04-03-2009, 13:46
her türlü çek senet tahsil edilir :D

gökan
04-03-2009, 14:17
avukata ver bız oyle paşa paşa paramızıda aldık evıde boşalttrdık

PROMINENT
04-03-2009, 14:28
buğra senin alacakların bende :D
911 den yazıyorum şu an :D

barutçu
04-03-2009, 16:54
İzlenmesi gerekenler:
Avukata gideceksiniz ihtarname çekilecek.
Avukat bi yandanda onlarla iletişme geçmeye çalışıyor.
Avukat anlaşamaz ise kiracıya bir süre veriyor. Atıyorum 15gün içerisinde para yatırılacak tarzında. Gene yatırmadı ise icra kararı çıkartıp evdeki eşyalar vs.. alarak evi boşaltırıyorsunuz...
Umarım bunlara hiç gerek kalmadan sorun çözülür ;)

VteC_MaNiaC
04-03-2009, 18:18
TECHSenet :)

Techturkeyden bir hizmet daha Tek diye cebinizde :D ahaha

şaka bi yana ihtarname çekerseniz en azından zarara uğramazsınız tabi bide kiracınızla önceden olan diyalogunuz da önemli

dragon07
04-03-2009, 18:50
konut,ev,arsa satışı,tahsilat,kargo alacak verecek davalarını avukata gerek kalmadan vb işlemleri yapabilen tech site :Derkan inşallah alırsın kanka yalnız o binada oturan bi komşunuzun numarası felan olsa ne var ne yok haberdar olabilirsin...

olcay_bora
04-03-2009, 22:09
yarın gündüz beni ara bide mail ile evin açık adresini yolla bide o emlakçının hangi emlakçı şahsın adı ne onu da ekle adrese oturanında bilgilerini yolla ben hallediim hemen
Re/Max Ultra
Bora OLCAY
0532 263 08 32 bora@remaxultra.com

TünayK
04-03-2009, 22:23
Kanka olay genişledi yanıma Tünay'ı almam lazım Ankara'dan bu durumda :D

hahahah tam ben yazıyodum gelıyorum koray beraber halledelım dıye:D:D

BaDCaT
04-03-2009, 22:28
bizide çağırın yav çek senet işlerinde itina ile yardım edilir onca sene vücut boşuna mı yaptık :D her türlü kapı kırılır içeri girilir çelik kapı farketmez isterse çift kilit olsun :D

MertS
04-03-2009, 22:39
her türlü akrep çekici bulunur :D

buraek4
04-03-2009, 22:44
arkadaşım allah kolayılık versin teyzemin kiracısıda aynı şekilde çıkmıyodu ondan sonra bide allahın adamı tehdit etmeye kalktı teyzemi sonra mafya ile hallettik olayı..kiracı ile uğraşmak zor iş..bir dahaki kiracıda aklında bulunsun elektirik su aboneliğini iptal elen gelen kiracı üstüne alsın hiç olmazsa onlardan yana derdin olmaz...

TünayK
04-03-2009, 22:48
bu arada kıracı ısı hakkaten cok zor bızım kıracılar ayrı efsane...bu kadar duzensız para yatıran kıracıları arasan bulamassın...5 ay odeme yok 6. ayda 1 yıllık kıra yatırıyorlar:D:D

barutçu
04-03-2009, 22:56
arkadaşım allah kolayılık versin teyzemin kiracısıda aynı şekilde çıkmıyodu ondan sonra bide allahın adamı tehdit etmeye kalktı teyzemi sonra mafya ile hallettik olayı..kiracı ile uğraşmak zor iş..bir dahaki kiracıda aklında bulunsun elektirik su aboneliğini iptal elen gelen kiracı üstüne alsın hiç olmazsa onlardan yana derdin olmaz...

Nerde yaşıyoruz ne mafyası???

TünayK
04-03-2009, 23:00
Nerde yaşıyoruz ne mafyası???

ne mafyası mı??? asıl bu soru garıp oldu yaw...turkıyede yasıyoruz ve her yer mafya:)cakma mafya tabı olucaktıkı soyle sıcılyalı bı ekıp pehh:)

barutçu
04-03-2009, 23:03
ne mafyası mı??? asıl bu soru garıp oldu yaw...turkıyede yasıyoruz ve her yer mafya:)cakma mafya tabı olucaktıkı soyle sıcılyalı bı ekıp pehh:)

Yasal yollardan bu olay çözmek o kadar kolay. Sen ya da arkadaşın (dediği) mafya olan (!) insanlara para vererek bir çözüm üretmeye çalışırsak...

Ertesi günde ahhhh güzel türkiyem diye ağlamayalım hiç...

Böyle yönlendirmeler ile HAKLI durumda olan bir insanı HAKSIZ duruma düşebilir? umarım farkındayız...

TünayK
04-03-2009, 23:10
Yasal yollardan bu olay çözmek o kadar kolay. Sen ya da arkadaşın (dediği) mafya olan (!) insanlara para vererek bir çözüm üretmeye çalışırsak...

Ertesi günde ahhhh güzel türkiyem diye ağlamayalım hiç...

Böyle yönlendirmeler ile HAKLI durumda olan bir insanı HAKSIZ duruma düşebilir? umarım farkındayız...

hak verıyorum sana canım ben sadece "mafya" nın varlıgını belırtmek ıstedım bu gıbı bır durumda bende hukukı yollara basvururdum...medenıyet ıyidir...obur turlu elım ayagım kırılıyor zaten alcı falan uzun ısler:)

TünayK
04-03-2009, 23:11
TechTurkey konuyu nıe okuyosun? ınsanı tedırgın etme:D:D

MKaya
04-03-2009, 23:12
+1000000 abi :icon_tup::icon_tup::icon_tup::)

XoR
05-03-2009, 06:18
Güncel :)

Saat 15:00 işten çıkıp gidiyorum ;)

3rk4n
05-03-2009, 07:32
yarın gündüz beni ara bide mail ile evin açık adresini yolla bide o emlakçının hangi emlakçı şahsın adı ne onu da ekle adrese oturanında bilgilerini yolla ben hallediim hemen
Re/Max Ultra
Bora OLCAY
0532 263 08 32 bora@remaxultra.com

Tamam bora koray abi gitsin bi arıyacam seni remaxla daha oncede iş yapmıştım başakşehirdeki evimin kira işlerinide soner bey halletmişti sonra baya bi ağır rahatsızlanmıştı falan.

clioGT
09-03-2009, 15:12
halloldu mu erkan:)

3rk4n
09-03-2009, 15:29
Göktuğ Xor koray abi çözdü olayı adresi bulurken biraz zorlandık ama bol sarısı apartman diye tarif edince şıp diye buldu :) Kadınla görüşmüş herzmanki gibi onada ağlamış etmiş para yok falan cart curt diye 20 si gibi göndercem falan filan apartmanda 6 dairenin kapısını çalmasına rağmen kimse bakmamış kapılara yöneticinin telefonunu alcaktık :)
Koray abi cok teşekkür ediyorum işimi gördün cok saol :) Neyse ben çıkayım notere gidiyorum ihtar çekicem.

XoR
09-03-2009, 16:12
Göktuğ Xor koray abi çözdü olayı adresi bulurken biraz zorlandık ama bol sarısı apartman diye tarif edince şıp diye buldu :) Kadınla görüşmüş herzmanki gibi onada ağlamış etmiş para yok falan cart curt diye 20 si gibi göndercem falan filan apartmanda 6 dairenin kapısını çalmasına rağmen kimse bakmamış kapılara yöneticinin telefonunu alcaktık :)
Koray abi cok teşekkür ediyorum işimi gördün cok saol :) Neyse ben çıkayım notere gidiyorum ihtar çekicem.

Rica ederim ya lafımı olur :) keşke sorunu tam çözebilseydik ama hukuki yoldan deva metmek daha mantıklı görünüyo maalesef.Ahanda binanın şuanki hali

http://i40.tinypic.com/29e4v2d.jpg

SOMEONESPECIAL
09-03-2009, 16:13
Malın olsa bi dert olmasa bi dert...

XoR
09-03-2009, 16:13
Sana bahsettiğim beni görüp içeri geri kaçtı ziline bastım mavi perdeli yerden baktı ama açmadı kapıyı :D

3rk4n
09-03-2009, 21:56
Sabahat teyze o :D kedileri ile evdedir bide alkolik oğlu vardı. Neyse cok teşekkürler tekrar ilgilendiğin için kadının orada ilgilenecek birinin olduğunu bilmesi de yeter ona o korku sana gayet makul insalcıl konusmuş baksana :)

3rk4n
09-03-2009, 21:58
Vay be resme bak 10 senedir görmüyorum o evi ve istanbulu orada doğdum büyüdüm :)

XoR
10-03-2009, 07:08
Sabahat teyze o :D kedileri ile evdedir bide alkolik oğlu vardı. Neyse cok teşekkürler tekrar ilgilendiğin için kadının orada ilgilenecek birinin olduğunu bilmesi de yeter ona o korku sana gayet makul insalcıl konusmuş baksana :)

Yok gayet kibar ve sakin konuştum zaten :) ama kuzeniyim burda yaşıyorum diyince bi tedirgin oldu zaten :D

3rk4n
10-03-2009, 07:47
Orada hiç akrabam olmadını zannediyordu ondan birazda öyle rahat davranıyordu şimdide noterden geldim ihtarnamesini çektim 55 tl tokatladılar :)

3rk4n
20-03-2009, 17:01
Şimdi ben bu kiracıma ihtarnamesini de çektim gene göndermez ise ne yapmam lazim. Aradı en yakın zamanda ödeyecem dedi bundan sonra nasil bir yol izlemeliyim. Ha kiracı ile emlakcının yaptığı kontrat var aralarında oda emlakcıda bunuda bilin yani kontrat yok denebilir.