PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vista update sorunu

mrtngn
09-03-2009, 23:47
Arkadaslar laptopuma uzun uğraşlar sonucu recovery yaptım..hersey tamam fakat update güncelleme yaparken 45 dakika civarında denetliyor yüklüyor diyor...en sonunda 8000FFFF hata kodunu verip yükleyemedi diyor:ofk:..sabahtan beri olmuyor kafayı yicem..allah askına yardım edin...

ef186
10-03-2009, 00:24
http://www.microsoft.com/communities/newsgroups/en-us/default.aspx?dg=microsoft.public.tr.gelistirme&tid=05c36373-3873-4285-ad89-0895f862fc70&cat=tr_TR_cad1fcb8-f9c2-4800-9876-a8c834d73469&lang=tr&cr=TR&p=1

Bu linke göz at yardımcı olucaktır sanırım .....

mrtngn
10-03-2009, 00:31
burayada baktım abim ama orda dedikleri dosya bende cıkmıyor.. 2.adımda bahsedilen dosya isimleride aynı değil malesef...service pack1 var onu bile yükleyemiyorum :(:(

Göki,ZD
10-03-2009, 00:49
en temizi xp kur gitsin hem daha hızlı :)

mrtngn
10-03-2009, 00:56

ahh ahh deşme yaramı...baya bi sorun yasadım saten recovery yaparken...çoğu driverlerının olmamasıne ragmen tam xp kurcaktık ki..harddiski görmedi bilgisayar baya bi ugrastık olmadı..servisi aradım falan filan zar zor nalet vistaya:D geri dönüş yaptım malesef

Göki,ZD
10-03-2009, 00:59
yüklemeye geçerken diski görmeme gibi olayı bende yaşadım bios ayarlarında bişeyi kapattımben sonra yüklemede diski gördü bu bu olay genelde sata disklerde oluyor abimin bilgisayarıda xp yüklerken aynı olayla karşılaşmıştım

mrtngn
10-03-2009, 01:02
hadi yaa:S:S recovery cd lerini taktıgımdada aynı hatayı verdi..sabit disk bulunamadı falan yazıyodu..bzde daha ugrasmadık..nefret ediyorum vistadan..hangi akla hizmet piyasaya sürüyorlarsa anlamadım..

FaBeRgE
10-03-2009, 01:02

sisteme göre değişiyor be hocam :)

Şu anki sistemim xp de acaip yavaş mesela, xp tam verimli kullanamıyor ama vistada uçak gibi :)

Göki,ZD
10-03-2009, 01:04
xp kurulumunda F8 dedikten sonra diski görmüyor değilmi ?
aynı olay bende de vardı işte hem kendi bilgisayarım hemde abimin bilgisayarında sonra bios dan bişeyi kapattım sonra yükledim.

Göki,ZD
10-03-2009, 01:06
sisteme göre değişiyor be hocam :)

Şu anki sistemim xp de acaip yavaş mesela, xp tam verimli kullanamıyor ama vistada uçak gibi :)

ben hiç vista kullanmadım abimin bilgisayarda 2dk da sinir krizleri geçirdim xp yi yükledim sonra bende yeni bilg. alınca direk çaktım formatı xp yükledim :) çevremdeki insanlar hep yavaşlıgından şikayetçi :)

mrtngn
10-03-2009, 01:10
f8 veya f10 olması lazım tam hatırlamıyorum wlla:D:D bidünya tusa bastıgım içn...

bndede bi hayli yavas ilk actıgımdada masaüstü bitürlü acılmıyor..masaüstü acılıyor,ondan sonra internet gelmiyor bitürlü...yani gayet sinir bozucu bisey

FaBeRgE
10-03-2009, 01:24
ahh ahh deşme yaramı...baya bi sorun yasadım saten recovery yaparken...çoğu driverlerının olmamasıne ragmen tam xp kurcaktık ki..harddiski görmedi bilgisayar baya bi ugrastık olmadı..servisi aradım falan filan zar zor nalet vistaya:D geri dönüş yaptım malesef

hala xpye dönmeyi istiyormusun :) diskin sata sanırım o yüzden görmüyor yardımcı olabilirim istersen

ddonmez
10-03-2009, 01:32
bu update sorunu geçen gün benim de başıma geldi bi servislik makina wardı elimde,kurulumu yaptıktan sora update yapmıodu.sp1 e de yükseltemiodum.dedim gerekli programları filan kuriim sora bakarım çaresine sora kurulumlarını bitirdikten sora makinayı yeniden başlattım ve sp1 i güncellemek için sağ tık admin olarak yükle diyip denedim ve yüklendi
sp1 e yükseldikten sora updateleri de yapmaya başladı.

FaBeRgE
10-03-2009, 01:35
Bu arada vista ile yola dvm etmek istersen güncelleştirmeyi manuel yükleyebilirsin

MR.TurboALİ
10-03-2009, 02:02

aynen......

mrtngn
10-03-2009, 18:20
hala xpye dönmeyi istiyormusun :) diskin sata sanırım o yüzden görmüyor yardımcı olabilirim istersen

evet diskim sata..suan düşünmüyorum fakat yine sorun yasarsam,ki yasıcamda dönmeyi düşünebilirim ama cogu driverleri yok:D

bu update sorunu geçen gün benim de başıma geldi bi servislik makina wardı elimde,kurulumu yaptıktan sora update yapmıodu.sp1 e de yükseltemiodum.dedim gerekli programları filan kuriim sora bakarım çaresine sora kurulumlarını bitirdikten sora makinayı yeniden başlattım ve sp1 i güncellemek için sağ tık admin olarak yükle diyip denedim ve yüklendi
sp1 e yükseldikten sora updateleri de yapmaya başladı.

nortonu kaldırdım yüklendi cogu ama yarısıda yüklenmedi...manuel yapayım diyorum, 40 civarı güncelleme gerekiyor...uğrasılcak sey değil...umarım kendi kendine yapar..

ayrıca masaüstünede nero yüklerken yanls yükledim..bi dosya geldi silemiyorum..izne gereksinimiz var dio..offf:(:(

FaBeRgE
11-03-2009, 00:27
http://www.nero.com/enu/support-nero8-tools-utilities.html bu linkten nero general clean tools indirirsen hatanı düzeltebilirsin. Bu arada açtığın uygulamaları çift tıklama ile değilde sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır dersen izin sorunun kalmaz

mrtngn
11-03-2009, 00:40
walla baya ugrastım herseyi denedim olmadı...en sonunda unlocker adında program buldum,cok işime yaradı tavsiye ederim...silinmeyen dosya klasör vs. hemen siliyor ;)

yardımlarınızdan dolayı tesekkürlerr..