PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Linea 1.3 Mjet 90hp Sorunlar...

punto_multijet
11-03-2009, 20:05
Arkadaslar şirket aracım olan lineada bazı sorunlar var. arac 0 kmden beri bende ve suanda 19500kmde.

sorunlar
1- Seri kalkıslarda gaz kesmeden vites değiştirmeye kalktıgımda cogu zaman kendisi gaz kesiyor. gazı koklemiş olmama ragmen arac yavaslamaya baslıyor eger gazı kesip tekrar basarsam hızlanmaya baslıyor, (1.5 bar limitinden supheleniyorum)

2- sakin kullanımda diyelimki 3den 4e attık ve sanki gaza basıp cekmişim gibi bazn one dogru atılıp normale donuyor,

3- bu sorun mu değil mi cozemedim gerci; cogu mjet bildigim kadarıyla duz yolda 5. viteste anca 4000 derken bu arac 4500devir cıvarına rahatca geliyor. (İzmirliler bilirler) altınyolda 1.6 primeraya 185-190 civarında selektor yaptıım bile olmustur. otoyolda da diğer lineaları gecebiliyorum

bu 3 sorunun nedeninin wasgate den olma ihtimali var mıdır? arac bildiginiz standart şirket aracı hiç bir ekleme yoktur.

son olarakta su 2 gundur ki bugun arttı ses turbo; tam doldugu anda özellikle 1 ve 2de bazen 3. vitestede oluyor sanki bir şeyler surtuyomus gibi turbodan ses geliyor ama aracın gidişinde hiç sorun yok genel olarak. yanlız soyle bir nokta var ki gaza tam olarak bastıgımda dusuk devirde turbonun tam doldugu anda ses geliyor ve 1sn falan anca geliyor. ses kesildigi anda aracın ivmelenmesi artıyor.

sizce tum bu sorunların sebebi nedir? umarım karısık anlatmamısımdır.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Dragger
11-03-2009, 20:18
Debimetre degisimi ve carbon clear sonrası benim benzer sorunlar cözülmüstü.

Özellikle debimetre cok farkediyor arızalıyken...

Turbo sesi de bazen bana da abartılı geliyor, bazen de normale dönüyor turbo degistirdim yine aynı, karakteristik birsey sanırım :)

punto_multijet
11-03-2009, 20:23
Yavuz abi olay turbo sesi değil direk surtme sesi. ilk kayıslardan geliyo sandık fakat kaputu acıp gaza basarak ses dinleyince turbodan geldigine emin olduk gayet anormal bir ses ama nedir ne değildir meraktayım

Dragger
11-03-2009, 20:24
Garantisi yok mu aracın, garantiden turbo degistirseniz?

punto_multijet
11-03-2009, 20:26
yarın servise bırakıcam ama acaba kulalncıı hatası muhabbetine bişey gecirmeye calısırlar mı diye onceden forumda sorayım dedim. basına gelmiş olan var mıdır diye

Dragger
11-03-2009, 20:31
Benim turbo catladı, uzatılmıs garantim vardı.

Stock degil, chip vs hersey var.

Direk bıraktım arabayı, turbo garantiden sıfırıyla degisti öyle teslim ettiler.

Sen bi bırak bakalım tam olarak neymis, ona göre hareket edersin.

Maxiboost
11-03-2009, 20:41
1-2 madde belki elektronik gaz kelebeğinden kaynaklanıyodur tamamen bırakıp basınca düzeldi demişsiniz. Zaten kılım ne gereksiz bişidir ya :D

rodya
12-03-2009, 13:37
Dragger memnun kaldığın bir fiat servisi var mı?

Dragger
12-03-2009, 13:51
Gürsoy var, Fiat yetkili servisi...

Sislide, kustepe girisinde...

2000 senesinden beri, 9 senedir oraya giderim.

Sagolsunlar, her isimi hallederler.

Shadow_Dancer
12-03-2009, 15:37
Gürsoy var, Fiat yetkili servisi...

Sislide, kustepe girisinde...

2000 senesinden beri, 9 senedir oraya giderim.

Sagolsunlar, her isimi hallederler.

artı Punto, istisnasız en iyi servislerden biri... Şirketi degilde kullanıcıyı kollar her zaman:icon_tup:

punto_multijet
12-03-2009, 21:41
buarada bugun servise gittim daha dogrusu aracın kiralanmıs olan firmanın servisine bana verilen cevap ilk 2 madde için 1.3 araba normaldir oldu direk :confused: baska acıklamada yoktu.

@dragger

yavuz abi ses egzos manifoltundan diye bir acıklama yapıldı bugun ama bana mantıksız geldi bakalım kullanarak gorcez ses gecmiş mi gecmemiş mi

K0213
12-03-2009, 22:00
Dragger memnun kaldığın bir fiat servisi var mı?

yeni kapı boğaziçi oto yetkili fiat servisi açılalı çok olmadı bu nedenle fiyatları çok ii, resepsiyonisti komşumuz ve fiyat ve indirimleri o yapaıyo;) alabileceğiniz en ii fiyatı verir ve ekibi fırat otodan gelme bi kadrodur. tavsiye ederim.. 130 binde albeamız var bu güne kdr serviste, piyasadan ucuza yaptırdık herşeyini..

Mehmet Gazihan
13-03-2009, 01:01
Küçük bir hava sızıntısı o tarz sesleri çıkartabilir..Bütün bağlantılar check edilip çatlak kontrolü yapılmalı..

fosgate
13-03-2009, 22:13
@dragger

yavuz abi ses egzos manifoltundan diye bir acıklama yapıldı bugun ama bana mantıksız geldi bakalım kullanarak gorcez ses gecmiş mi gecmemiş mi

1.3 mjet lerde ilerleyen km lerde ara ara egsoz manıfoldundan ses geliyor senin sesi bilmiyorum ama böle bi hadise var :) hafta içi müsaitsen bi ugrada bakalım istersen :)

punto_multijet
14-03-2009, 00:21
1.3 mjet lerde ilerleyen km lerde ara ara egsoz manıfoldundan ses geliyor senin sesi bilmiyorum ama böle bi hadise var :) hafta içi müsaitsen bi ugrada bakalım istersen :)

eyw kardeşim. hallettiler şimdilik.