PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hesap işletim ücreti

stlegal
15-03-2009, 09:22
bu bankaların aldığı hesap işletim ücretinde çözüm bulabilen varmı benim canımdan bezdirdiler söğüşledikleri yetmiyomuş gibi sende 60 ytlk alıolar bide hesapdaki para dengesini piç ediolar..

MeRtCaN
15-03-2009, 09:24
valla aynen oyle abı bendende ıs bankası yıllık 20 kusur cekıoo
cok kotu yanı...

mılletı somurmekten baska bir sey degıl bu
k.kartlarından sızın hbrınız olmadan cektıklerı faizlerde çabası :S

Serencebey
15-03-2009, 09:26
Cem ben bı sekılde cozdum onu. eger sansın varsa bır ogrencıye aldır kartı. ogrencılerden almıyorlar.

FaBeRgE
15-03-2009, 09:36
Kredi kartı yasaklındı artık ama mevduat hesaplarından alınan ücret bence normal. Olsun o kadar bedavaya hizmet verecek değiller ya :)

Serencebey
15-03-2009, 09:47
Kredi kartı yasaklındı artık ama mevduat hesaplarından alınan ücret bence normal. Olsun o kadar bedavaya hizmet verecek değiller ya :)

benım hesabımdakı parayı zaten işleterek para kazanıyolar :) kaldıkı bır EFT ye 2.5TL kesen banka var daha ne kazanacak cok merak ettım :) Bankaları bana savumayın nolur aldıkları paralar el yakan cınsten

BLuEBoY
15-03-2009, 09:59
bide yeni bi kanun çıkarmışlar diyelimki ben babamın kredi borcunu yatırmaya gittim 3.cü sahış oldugum için tak havale ücreti alıyolar hesabın dışındaki bankadan yatırdın tak onada havale ücreti alıyolar 280tl paraya 26tl havale ücreti olurmu yha sadece insanları yolmak için çalışıyolar artık...

OmerRS
15-03-2009, 10:20
Garanti bankası yıllık 60 tl alıyor normalde. Bunun çözümü de otomatik ödeme yaptırmak. o zaman almıyorlar işletim ücreti.

orhansah
15-03-2009, 11:03
Garanti bankası yıllık 60 tl alıyor normalde. Bunun çözümü de otomatik ödeme yaptırmak. o zaman almıyorlar işletim ücreti.

evet. en az da 2 fatura istiyorlar otomatik ödeme için.

stlegal
15-03-2009, 11:48
evet. en az da 2 fatura istiyorlar otomatik ödeme için.

evet haklsınız 2 fatura ödedinizmi kesmiolar ama bu sistem ne yazıkkı işlemiyor genelde hesapta parada olsa ödemiolar ve siz kesilen su eliktrik fatruanızı açtırmaskla uraşıyosunuz daha pahalıya geliyo yaw niye benim halkım bunlkarı hak ediyo zaten hepimiz zor kazanıoruz bide bunlar sinekten yağ çıkartıolar..

SONE-R
15-03-2009, 11:49
stlegal: hangi banka? garanti ise çözüm konusunda yardımcı olabilirim

pardon bir üst postta yazmışlar.. 2 adet otomatik ödeme talimatı vererek kurtulabilirsiniz. aynısını bende garantide yaptım kurtuldum...

orhansah
15-03-2009, 11:54
evet haklsınız 2 fatura ödedinizmi kesmiolar ama bu sistem ne yazıkkı işlemiyor genelde hesapta parada olsa ödemiolar ve siz kesilen su eliktrik fatruanızı açtırmaskla uraşıyosunuz daha pahalıya geliyo yaw niye benim halkım bunlkarı hak ediyo zaten hepimiz zor kazanıoruz bide bunlar sinekten yağ çıkartıolar..

benim de 1-2 kez başıma geldi aksaklık o yüzden otomatik ödemeleri iptal ettirdim. Faturaları elden yatırttırıyorum, bankaya da yıllık 60 lirayı ödüyorum :)

Alican
15-03-2009, 12:13
Bende iş bankası kullanıyorum ama bende kestiği ücret 40-50 arası birşey yıllık

stlegal
15-03-2009, 12:15
Bende iş bankası kullanıyorum ama bende kestiği ücret 40-50 arası birşey yıllık

yani sence normalimi be kardeşim bunu düşün tüm müşterilerden alıyo..

Chatin
15-03-2009, 12:21
kredi kartı için belli bir miktar harcamanız olmalı yıllık. onun dışında vadelinin durumunu yazmışlar zaten. artık ocak ayından itibaren nerede ise hiçbir kesinti genel müdürlüklerden geri ödeme alamıyor yani bi kere kesildimi geri almanız nerede ise imkansız gibi o yüzden başta anlaşın. hem kredi kartının sözleşmesine kart ücreti ve yıllık kullanım ücreti kesilmemesi üzerine hemde vadeli hesap açarken hesap ücreti alınmaması üzerine.

ali
15-03-2009, 12:29
garanti bi ara 6 aylık 23 TL kesiyordu, bende bi defa yakalandım :) ama sonra 2 otomatik ödeme ile halletim...şu anda 3 yıldan beri aldıkları yok, ama itiraz edersen belki alma şansın var, bu sitede böyle bi konu açılmıştı önceden orada konuşulmuştu...

SaBRi
15-03-2009, 12:56
bu tip olaylarda iptal ediyorum bu ne saçma iş gibi üste çıkmak lazım geri adım atıyolar :D:D:D

stlegal
15-03-2009, 12:58
bu tip olaylarda iptal ediyorum bu ne saçma iş gibi üste çıkmak lazım geri adım atıyolar :D:D:D

yok yaw onuda yemiolar artık eskiden yiyordu çok yapan oldu heralde :D

SaBRi
15-03-2009, 13:04
yok yaw onuda yemiolar artık eskiden yiyordu çok yapan oldu heralde :D

bi hafta önce yapı kredi kart ücreti 60 tl alıyodu iptal ediyoruz dedik almadılar bi de özür mesajı gönderdiler :D

umr
15-03-2009, 13:06
bi hafta önce yapı kredi kart ücreti 60 tl alıyodu iptal ediyoruz dedik almadılar bi de özür mesajı gönderdiler :D

Sizin gibi müşteriyi kaybetmek istemezler:D

miniks
15-03-2009, 13:28
elektrik
su
telefon
cep telefonu
vs vs

bu tip faturalardan 1 tanesini otomatik ödemeye baglatırsanız eger ozaman sizden hesab işletim ucreti almazlar

MuratT
15-03-2009, 14:51
Aldıkları para kesinlikle yasal değil. biraz üstlerine gidin, sıkıştırın. bu parayı hangi kanunun, hangi maddesine göre kestiklerini sorun bakalım cevap verebileceklermi. olmadı itiraz dilekçesi yazın. kesinlikle alttan almayın hakkınızı sonuna kadar arayın.

5464 sayılı kanun 24. madde: "Kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle, sözleşmede yer almayan faiz, komisyon veya masraf gibi adlar altında hiçbir şekil ve surette ödeme talep edilemez ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz. Sözleşmede kart hamilinin haklarını zedeleyici ve kart çıkartan kuruluş lehine tek taraflı haksız şartlar sağlayan hükümlere yer verilemez"

MaG
15-03-2009, 15:13
bu çekilen krediler içinde alıyorlar 9 ytl falan 3 ayda bir.. kredi çekerken ne kesintiden nede butarz şeyler hiç bahsetmediler, birde yıllık alıyo finansbank, birde 5 gün geçiksin 50 kere arıyo 9 ytl için bigün sövüp kapattım yüzlerine kaçıyozmu diye..

mrtngn
15-03-2009, 17:16
artık bankalar tefecinin kurumsallaşmış halidir bence...helekii bi kredi falan cekildimi aman allahım adamın donunu alana kadar faizi gömüyorlar:ofk::ofk:

Erk@n
15-03-2009, 17:25
arkadaşlar arayıp hakkınızı elde etme imkanınız var ama ona keza her yıl aynı polimiği yaşamaktan bıktığım için bana hayır diyen bankaları tek tek kartlarını iptal ediyorum.Göz göre göre her yıl yıllık kart bedeli,hesap işletim ücreti adı altında 100 lirayı bulan masraf bedeli vermek bence çok mantıksız.Onun içinde ya ziraat bankasını(havaleler için) veya ING bankı tercih edin kartlar içinde HSBC,AsyaCard ve Finansbankı tercih etmenizi öneririm.Garanti bankası her ne kadar 2 faturayı otomatik bağlattığınızda sorun olmuyor ancak muhakkak onu genede kontrol edin.

Boost Up
15-03-2009, 17:27
abicim sert çık biraz, benim peder çok yapıyor tamam iptal edin o zaman diyor sonra tamam efendim falan diyorlar. biz bi kere digiturku iptal ettirdik adam peki tamam dedi ertesi gün aradı aman efendim biz size şu şu paketi veririz:D sert çıkmaya bağlı birazda..

Alican
15-03-2009, 19:39
yani sence normalimi be kardeşim bunu düşün tüm müşterilerden alıyo..

Kardeş normal değil tabikide intenet alışverişlerim rezil oluyor bunların sayelerinde.

onursumer
15-03-2009, 23:06
butun kartlarım hesaplarım oğrenci olduğundan bu tarz ucretler almıyorlar allahtan :)

ama geçen gün kardeşimin hesabına başka şubeden para yatırmak istediğimde 26tl ucret aldılar hemen mail attım ertesi gün cepten arayıp para iadesi yapıp ozur dilediler ustune kız bu numarayı kaydedin bu tarz problemler yaşadığınızda beni arayın dedi iyi oldu :D

gorke
15-03-2009, 23:14
herşeye itiraz edebiliyosunuz ve çok hakkınız var ama insanlar bilmiyor birçok şeyi. mesela çalıştığım işyeri finansbank ile çalışıyor, maaş hesabımdan her 6ayda bir 12tl kesinti oluyor. bir dilekçe ile bunu önleyebiliyoruz. veya kredi kartı senelik ücretini itiraz dilekçesiyle ödemiyorsunuz. finansbank böyle, diğerlerini bilemicem. ama çok üç kağıtçılar hakları olmayan parayı maaşından alıyorlar, 12tl diyoruz ama bunu 2000kişiden alıyolar ve bu parayı işletiyolar, sonrada başvurana geri ödüyolar bu olayı bilmeyeni de afedersiniz kazıklıyolar.