PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurtdışından Bodykit Getirtme ?

::ZaFeR::
17-03-2009, 10:32
Arkadaşlar eğer yurtdışından beğendiğimiz bi bodykiti TRye getirmeye kalkarsak ne gibi işlemler ile uğraşırız ?

elpadre
17-03-2009, 10:35
kredı kartı ve turkıyeye yolluyorlarmı bırde onu gorusmek lazım + gumruk :)

17-03-2009, 10:44
Gümrük kısmı özellikle aklımı karıştırıyor.Mesela yeni lancer için bodykit fiyatları verdim sitede.Firma bana bi bodykittin Shipping dahil 1100 dolar diyor.Fakat gümrükten geçirme işi nasıl oluyor.

elpadre
17-03-2009, 10:46
ben sana acıgını soyluyum gumruge takıldıgı zman rusvet yedırebılorıısn hıc denemedım ama ben her seferınde yanımda getırdıım 106 nın makınasını getırttıdımde babam halletmıstıı ama bır dun ya vergı odedıklerını bılıyrum :)

BU®AK
17-03-2009, 10:48
İşini çok iyi bilen bir gümrük komisyoncusu bulmanı öneririm.En ince detayına kadar sana yardımcı olur malzeme :)

M U R A T
17-03-2009, 10:55
body parçalarının shippingi çok fazla tutuyo ama herşey dahil 1100$ diyosa mallar çok ucuzdur dicem. mal buraya geldikten sonrada halledilir bi şekilde gönderen hediye olarak gönderirse ve özel günlerde takılmadan geçme şansı daha fazla..

17-03-2009, 10:59
Misal bu bodykit
http://www.body-kit.com/lancer2008bodykit.html

Adamlar böyle kutularla gönderiyor
http://www.body-kit.com/accolade_boxes.jpg

ben sana acıgını soyluyum gumruge takıldıgı zman rusvet yedırebılorıısn hıc denemedım ama ben her seferınde yanımda getırdıım 106 nın makınasını getırttıdımde babam halletmıstıı ama bır dun ya vergı odedıklerını bılıyrum :)

TR şartlarında en mantıklı bu gözüküyor :icon13:

Ferhat_V
17-03-2009, 11:02
kutularla değil gazete kağıdına sarsınlar :hahaha:

bu gümrük işlerini yapanlar var malın alımı ve sana teslimine kadar her şeyi yapıyolar onlara sor yapsınlar ama ücret biraz daha fazla olur aynı muameleciler gibi düşün yani..yada satan vatandaş bu tamponları servise yada kaşesinde otomotiv geçen bi firmaya yedek parçaymış gibi göndersin..öyle daha kolay oluyodu zannedersem..

17-03-2009, 11:04
kutularla değil gazete kağıdına sarsınlar :hahaha:

bu gümrük işlerini yapanlar var malın alımı ve sana teslimine kadar her şeyi yapıyolar onlara sor yapsınlar ama ücret biraz daha fazla olur aynı muameleciler gibi düşün yani..yada satan vatandaş bu tamponları servise yada kaşesinde otomotiv geçen bi firmaya yedek parçaymış gibi göndersin..öyle daha kolay oluyodu zannedersem..

:D

http://www.body-kit.com/au_accoladeus01.jpg
http://www.body-kit.com/au_accoladeus04.jpg

Adamlar işi iyi yapıyorlar:p

elpadre
17-03-2009, 11:07
Misal bu bodykit
http://www.body-kit.com/lancer2008bodykit.html

Adamlar böyle kutularla gönderiyor
http://www.body-kit.com/accolade_boxes.jpg

TR şartlarında en mantıklı bu gözüküyor :icon13:

aynen oyle gozukuyor benım yaptıgım en saglıklısı bu :)

17-03-2009, 11:14
Demokraside çareler tükenmez :D

Bülent-A
15-04-2009, 10:15
Zafer konun hala geçerlimi bilmiyorum

1- İlk önce Firmanın Türkiye ye gönderi yapabilip yapamadığını öğreniyorsun.
2- Faturayı 2 Parça kesebilip kesemiyeceklerini öğreniyorsun.Eğer 2 parça halinde kesebiliyorlarsa
3- Adamlara ödemeyi yapıyorsun.
4- DHL veya Posta Kargosu ile istiyorsun
5- Orda beyan edecekleri fatura en fazla 90 Euro olacak.Üstünüde ikinci faturaya yazıp kutunun içine koyacak.Kutuya ve Gönderi Türüne SAMPLE yazacaklar.
6- Eğer DHL ile gelirse çok fazla sorun olmuyormuş gümrükte.
7- Benim gibi Posta Kargosu ile getirtirsen Postanenin gümrüğüne gidiyorsun.Gerisi senin hayal dünyana kalmış yalan konusunda.Ben mesela ilk defa araba aldığımı yurt dışından kardeşimin hediye gönderdiğini , içinde ne olduğunu bilmediğimi falan söyledim.Bolca da salağa yattım ve Grande Puntonun koca body-kit ini aldım.

Tuner
15-04-2009, 10:34
sample numarası iyi numara aslında numune geldi inceliycez v.s. gibi yalanlar inandırıcı olabilir.

Mechanix
15-04-2009, 11:24
Body kit in ortalama shipping i 500$ gibi arkadaşlar.Amerikadan mal getiren bir firma aracılığı ile daha mantıklı rakamlara getirirsiniz.Kendiniz getirirseniz ciddi rakamlara mal olur.

Bülent-A
16-04-2009, 16:13
Ben Almanyadan Postane kargosu ile 141 Avroya getirtmiştim.

Samsacım kimle dans ediyorsun.Daha ne numaralar var bende :D

Safak
16-04-2009, 16:38
Öncelikle sabır...

Malın gümrüğe girene kadar bekleyeceksin, sana verilen numaradan internetten online olabilir telefonla olabilir takip edeceksin, malın gümrükte dikkat çekerse ki, bu ölçülerle çekmemesine imkan yok onlar sana bir şekilde ulaşır yada sen onlara ulaşırsin. Gidersin bir muameleci bulursun, ya direk kendin en cici şekilde konuşarak halletmeyi denersin. Ama mal buraya gelmeden kim ne dese yanlış olabilir. Karşına çıkacak gümrük memurunun keyfi? Prosedürler vs... Bazen TSE, TÜV, CE vs gibi belgeleri yok bunu ülkeye sokamassın diyorlar, bazen al git fiyatı buysa bu kadar ödicen diyorlar. Özel kargo şirketi ile gelirse onların gümrüğünde durduğu gün içinde sana para yazıyor, bazı forumlarda özellikle takılttırdıklarını okumuştum sadece bekleme parası almak için... Benim kendi getirttiğim şeyler ( otomobil parçaları ) hepsi kapıma kadara geldi, ama şans işi birazda.

CinAli_06
17-04-2009, 03:30
bildiğim kadarıyla bu boyutlardaki kargolarda gümrüğe takılıyor ki 3 parça şeklinde bu kadar büyük kutular bence takılırlar.

biz iki tane anfi getirtmiştikte onlar takılmıştı sonra bi dünya tantana yapıp photoshoptan orj belgeyle oynayarak bişeyler yaptık aldık :D buda değşiik bi öneri:D Ama En temizi biz subaru için 2 tane body için (kanat ve marşpiyel) parça getirmiştik ve burda bir servisle anlaştık onlara yolluyorlarmış gibi onların adına kesildi fatura ve hiç uğramşmadık yaklaşık 13 günde elimizde olmuştu.(Japonya-ABD-Türkiye).yada kutuları farklı isimlere kargolat farklı kişilere geliyormuş gibi bu şekildede geçme ihtimali var ve sample yada free ibaresinin olması çok önemli gümrükten kolay geçebilmesi için.

bir arkadaşımız yazmış sample ve düşük faturayla geçirme ihtimali die oda yüksek bir ihtimal ama tamamen ordaki memurun ruh haline bağlı bu işler kafasına göre geçirip kafasına göre bırakabiliyor.

ReßeL
17-04-2009, 04:57
bildiğim kadarıyla bu boyutlardaki kargolarda gümrüğe takılıyor ki 3 parça şeklinde bu kadar büyük kutular bence takılırlar.

biz iki tane anfi getirtmiştikte onlar takılmıştı sonra bi dünya tantana yapıp photoshoptan orj belgeyle oynayarak bişeyler yaptık aldık :D buda değşiik bi öneri:D Ama En temizi biz subaru için 2 tane body için (kanat ve marşpiyel) parça getirmiştik ve burda bir servisle anlaştık onlara yolluyorlarmış gibi onların adına kesildi fatura ve hiç uğramşmadık yaklaşık 13 günde elimizde olmuştu.(Japonya-ABD-Türkiye).yada kutuları farklı isimlere kargolat farklı kişilere geliyormuş gibi bu şekildede geçme ihtimali var ve sample yada free ibaresinin olması çok önemli gümrükten kolay geçebilmesi için.

bir arkadaşımız yazmış sample ve düşük faturayla geçirme ihtimali die oda yüksek bir ihtimal ama tamamen ordaki memurun ruh haline bağlı bu işler kafasına göre geçirip kafasına göre bırakabiliyor.

Vergi falan da mi odemediniz servis oldugu icin vergi kesilir diye tahmin ediyorum:beuj:

TünayK
17-04-2009, 12:26
ben mechanıxe soylerım o halleder;)

Selçuk
19-04-2009, 23:38
Body kit in ortalama shipping i 500$ gibi arkadaşlar.Amerikadan mal getiren bir firma aracılığı ile daha mantıklı rakamlara getirirsiniz.Kendiniz getirirseniz ciddi rakamlara mal olur.

ne kadar bi fark olabilir?

orhansah
19-04-2009, 23:50
böyle hacimli kutularla gelen ürünler DHL,UPS,TNT,FEDEX ile gelirse %99 takılır gümrüğe.

140 TL ordino ücreti
fatura bedeline ve gümrükçünün marifetine göre 150-??? TL kdv+vergi+pul vs.
60-100 TL ardiye ücreti
min.200 TL gümrük komisyoncusu ücreti
ortalama 70 TL noter ücreti (gümrükçüye vekalet, imza beyannameniz ve nüfus cüz.noter tasdikli kopisi)

yani faturayı çok düşük kestirir ve ucuza iş yapan bir komisyoncu bulursanız minimum 600 TL tutar malı çekmeniz.

normal posta ile yollatırsanız (USPS) işiniz posta gümrüğündeki memurla aranızdaki diyaloğa kalmış demektir. ya 2 TL ardiye ödeyip alırsınız ya da fatura bedeli üzerinden %18 kdv yi ve %3-9 arası gümrük vergisini tahsil edip verir malı size.