PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara Auto King yardim

Serencebey
18-03-2009, 12:18
Ankaradaki Auto Kingde tanidigi olan varmi arkadaslar cok acil.

Serencebey
18-03-2009, 14:29
Guncel diyorum :)

Onuralp
18-03-2009, 16:38
Auto King ne Burak?

Serencebey
18-03-2009, 16:45
Kankacım otoking;

Kaza yapan aracların hasarlı parcalarını tampon vs gibi tamir eden bi yer. 13'u cuma gunu sıtedekı baska arkadaslar gıbı bızım arabayada carptılar ve tampon yırtıldı.

Eksper gelip tamponu tamır ıcın gondermelerı gerektıgını soyledı. Bızde orginallıgın korunması adına degıstırılmesını soyledık ancak OTOKING denen yer tamır etmez ise degısımının mumkun oldugunu soyledı.

Yanı salak bir insanın gelıp sızın arabanıza carpıp hasar vermesı durumunda tamponunuz tamır edılıp tekrardan sıze kakalanıor.

OTOKING denen yerde bır tanıdık bulup tamponu tamır ettırmemek ıstıyorum cunku yenısını ıstıorum.

Ekspertiz hizmetkeri güzel ulkemızda A kalıtede yapıldıgı icin bu duruma basvurmak zorunda kaldık.

Onuralp
18-03-2009, 16:46
Geçmiş olsun ciğerim... :( Üzücü olmuş...

Kaan3326
18-03-2009, 16:49
kuzura bakamayında bısey sormak ıstıyorum,benım sag 2 kapı arasında böyle hafif 1cm uzunlugunda bıraz göçük var ,bunu servıse sordum,komple kapıları duzeltıp boyamamız gerekır dedi :( 1cm lık göcuk için 2 kapı komple boya :( bunu ankarada boyasız duzeltebılcek bır yer varmı? artık ankaraya daha yakınımda :D

Serencebey
18-03-2009, 16:53
Geçmiş olsun ciğerim... :( Üzücü olmuş...

böyle abı bu iş ekspere giren cıkan yok ama adam AutoKing e gonderıor. Allah biliyor eger onlarla ortak calısıorsa colugundan cocugundan cıksın.

Low-Rider
18-03-2009, 17:00
geçmiş olsun burak

auto king ile kendin görüşsen?

Serencebey
18-03-2009, 17:01
kuzura bakamayında bısey sormak ıstıyorum,benım sag 2 kapı arasında böyle hafif 1cm uzunlugunda bıraz göçük var ,bunu servıse sordum,komple kapıları duzeltıp boyamamız gerekır dedi :( 1cm lık göcuk için 2 kapı komple boya :( bunu ankarada boyasız duzeltebılcek bır yer varmı? artık ankaraya daha yakınımda :D

tam aradaysa eger kapı ıskeletıne denk gelmıs olma ıhtımalı yuksek ondan cekemezler onu veya vakumlayamazlar. ondan boya demıslerdır.

Serencebey
18-03-2009, 17:01
geçmiş olsun burak

auto king ile kendin görüşsen?

bozacı şıracı olur gibime gelior ozgur. Sonucta onlarda para kazanacak tamırden. sanmıorum yanasmazlar.

Kaan3326
18-03-2009, 17:09
tam aradaysa eger kapı ıskeletıne denk gelmıs olma ıhtımalı yuksek ondan cekemezler onu veya vakumlayamazlar. ondan boya demıslerdır.

hımm anlıyorum tam adresı nedır ? bı hafta sonu ankaraya gelcem cunkı ,sıkılmaya başladım :D

boosted_pug
18-03-2009, 17:33
kanka auto king e götürürsen yırtık yada göçük çok büyük değilse her şekilde tamir ederler 20cm çap içindeyse boya ve tamir işlemini yaparlar 20cm dışındaysa ilk hasarınsa yine boya işlemini ve düzeltmeyi karşılarlar ama ikinci ise 20 cm dışındaki işlemde düzeltme işlemini yaparlar ama boyamazlar benim poliçede böle yazıyo ........

Serencebey
18-03-2009, 18:24
tamponumda hic bisi yoktu sacma sapan kurallar. benim policede oyle bisi yok zaten 91 model araba aldifimizdan beri kaskolu yirtik yani sonucta nasil tamir oluck begenmeme luxumuzde yok sanirim

barutçu
18-03-2009, 18:36
Resmini çekip buraya koyabilirmisin?
2 hafta önce ufak bir vuruk için gittim izmir'de ki autoking'e.
Çapı büyük ve içeridede (bagaj saçı) hasar olduğu için yapamıyacaklarını söylediler.
Sonra servise götürdüm, çarpan kişi ödedi. Sende çarpan kişi olmadığı için exper gelip bakacak tekrardan.
Aklıma başka kötü fikirler geliyor ama :(
Bize yakışmıyor işte...
Yumruk büyüklüğünde ise göçük zaten "yapamayız" diyorlar, yumruk boyutundan küçük fakat saçında zarar varsa, "kaporta servisimiz yok" (izmir) yok diyorlar.
Servise yönlendiriyorlar...

Serencebey
18-03-2009, 18:52
su anda disardaym aksam koyarim bende carpan olmaz olurmu ya kadini teki uzeeime cikti sagdan kaza raporun fln var hepsi elimde

mrtngn
18-03-2009, 18:59
geçmiş olsun...allah beterinden korusun

anlayamadıgım bisey var..autoking'e ekspermi yolluyor sizi yani istediginiz biyere götüremiyomusunuz tamponu ???

maxpower
18-03-2009, 19:01
karşı taraf suçlu ve rapor tuttunuz anladığım kadarıyla

siz götürüp yetkili servise bırakın aracınızı, nerde yaptıracağına karışamaz sigorta şirketi

serviste muhtemelen değiştirir, küçük bişey ise tamir de edebilirler tabi

barutçu
18-03-2009, 19:05
su anda disardaym aksam koyarim bende carpan olmaz olurmu ya kadini teki uzeeime cikti sagdan kaza raporun fln var hepsi elimde

Ben çarpıp kaçtılar anladım, ozman neden uğraşıyorsunki?
Araç opel mi? Opel yetkili servislerin çoğu auto-king ile anlaşmalı.
Sen auto-king'e uğramayacaksın bile.
Mümkünse auto-king anlaşması olmayan bir servise git.
Komple değiştir tamponu. Ya da dışardan bir ustaya gitsen bile olur. İllaki değişsin isityorsan...

OnurS
18-03-2009, 20:36
Kanka kır tampon ayaklarını deiştirmek zorunda kalsınlar=)Bu arada yırtıkda olsa güzel yapıyolar anlayamıyosun....Tabi şişirme iş yapmazlarsa

Serencebey
18-03-2009, 22:13
Simdi teker teker cevaplamaya calısayım

Onurum bızım tampon ayakları farklı sekılde tamponun ıcıne bır parca takıosun onu saseye monte edıosun ondan ayaklarını kırma sansım yok malesef :(

Bize yolda seyır halınde ıken carptılar carpan kadın sucunu kabul ettı ve rapor tutturduk. Arabamızı yetkili servise bıraktık. Exper geldi ve raporuna Autoking Tamir diye yazdı. Simdi anladıgım ve arastırdıgım kadarıyla böyle bir yetkisi yok bu adamın. Kaldkı bende adamlar tamponu tamır ettıkten sonra tamponu yapılan yerden tekrar patlatarak degısmesını saglayacagım. ayrıca tamponda kazadan sonra duzeltemeyeceklerı bır bombe olustu butun onunde uzanan. Anlattıgım gıbı reinforcement parcası sanırım yamuldu ondan oturu olusan bı yamukluk onu anlamazlarsa bu sekılde bı degısım saglıycam.

Allah belalarını versın bu adamların hepsının insana zorla bu şekilde işler yaptırmaya zorluyorlar.
Ne bir kazancları var nede baska bıseylerı. Allahlarından bulsunlar serefsizler.

mrtngn
18-03-2009, 22:57
serencebey arkadasım..simdi bi exper seni autokinge gönderiyor fakat böle bi yetkisi olsugunu hiç sanmıyorum cünkü raporunu tutarsın istedigin bi servise ustaya vs gidersin orda yaptırırsın...dedgin gibi büyük ihtimal eksperin autokingle bi bagı vardır bi sekilde buyüzdn öle yapıyordur ama yapamaz...

haa diyelim yaptı autoking tamir etti tamponunu...alırken sorun cıkart burası kötü olmus eskisi gibi değil vs. sorun cıkart yani...

buda olmadı;en son al arabyı yapııldıktan sonra tamponun altından biseyler kır bsey yap...ses yapıo gibilerinden geri git yine sorun cıkartt

malesef bu adamlar insanlarıı bölyle yollara sokuyorlar ama yapcak bisey yok..

experlerin ne *** karıstırdıklarını ben biliyorum...allah ellerine düşürmesin yani...

OnurS
18-03-2009, 23:18
Kanka ozaman ara eksperi kazga et.Benim bmwye çarptıklarında tampon wardı ama kaskoya kayıtlı diildi we tamir edilmiycek gibiydi normal sedan tamponu wermeye çalıştılar ben kazga edip aracın üzerindekinin aynısı olan çıtasız coupe tamponu aldım=)

Serencebey
18-03-2009, 23:22
Kanka ozaman ara eksperi kazga et.Benim bmwye çarptıklarında tampon wardı ama kaskoya kayıtlı diildi we tamir edilmiycek gibiydi normal sedan tamponu wermeye çalıştılar ben kazga edip aracın üzerindekinin aynısı olan çıtasız coupe tamponu aldım=)

Ya ortak işte insani illa pislik yapmaya zorluyolar sadece onu soyluyorum. Adam akıllı yapsalar şu işi be biz hinlik dusunsek nede bela okusak. Paramızla rezil oluyoruz, dikkatsizin biri carptı diye. Ben aracımın 2 katı degerde kasko yaptırıyorum ama istedimmide alamıyorum salak sacma bişi. Sigorta şirketimi acsak? hep al hiç verme tam Turkiye!

barutçu
18-03-2009, 23:31
Tamir edilecek şekildeyse tampon auto-king yollama hakları var.
Ama sen servise bırakırsın aracını, sonra biz tamir edemiyoruz bunu autoking yapar diyip kendileri hallediyorlar olayı. Sen arabanla gezmiyorsun yani (autoking,servis...vs)
Sen servise belirteceksin, zaten suçlu olduğu için kasko değil trafik sigortası karşılayacak hasarını. O yüzden exper gelmesine bile gerek yok.
Ancak şöyle bir durum var. 1-Sen hesarı komple olarak ödüyorsun onlar trafik sigortandan alıyorlar.
Ya da:
2-Dediğin gibi exper geliyor karşı tarafın kaskosu ödüyor onlar trafik sigortasından parayı alıyorlar.
Anladığın kadarıyla sana olan 2. yazdığım. O yüzden onların experi yani karşı tarafın kaskosunun experi az para çıksın die auto-king demiş. Senin buna itiraz hakkın var + onların experi ödemesin benim parçaları atıyorum (arka tampon, arka cam...vs) neyse parası senden alınır, 1-2 ay içindede sana iade edilir...

OnurS
18-03-2009, 23:33
Kanka bizim millet koyun hakkını aramaktan aciz yada umrunda diyil ööle olanlarıda her yola getiriyolar.Ha işini bilen her türlü çözüyo.Sen bi ara yrn güzelce de ben niye bana çarpanın cezasını çekiyim diye...Baktın olmuyo biraz söwer rahatlarsın soora otokinge gittiğinde konuşur bi elemana rica edersin yada bişi ateşlersin o halleder ztn orda..En kötü öyle olur

facia
19-03-2009, 00:31
Burakcım arabanı servisten cıkarma . Tamir ettir Servisinde kasko evraklarını raporlarını ve poliçeni servisine ver onlar ilgilenirler.Eğer öyle bir departman yoksa faturayı öde ve kaskona yolla . Hİç autoking felan uğraşma birde üstüne Hangi kasko şirketiyse ara genel müdürlüğünü durumu söyle Düşüncelerini paylaş olsun bitsin.

Tunacan
19-03-2009, 08:59
Hangi Kasko şirketi burak bunlar?

mmustu
19-03-2009, 09:10
hafta içi punto marka aracıma sokakta park halinde bir kamyon çarptı çarptı dediğim adamın kasası arka tampona takılıp kapıya kadar yardı tamponda yaklaşık 15 cm boyunda bir yırtık vardı tamda çamurluk bağlantı yerine yakın ve adamlar tamir etti :D on numarada oldu :D

Serencebey
19-03-2009, 09:17
Hangi Kasko şirketi burak bunlar?

kanka kasko sırketı degıl ekspertiz hızmeti bu.

Sanırım sitedeki bazı arkadaslar bunu yanlıs bılıyolar. Kaskom sirketlerinin experleri yok artık. Bır havuz var ve bu havuzdakı butun eksperler Hazineye baglı. hangi kasko sırketi olursa olsun bu havuzu arıyor ve sırada hangı eksper varsa o cıkıp gelıyor.

Tunacan
19-03-2009, 10:30
Heaa anladım kanka. Bu expertizler ben 106 yla kaza yaptığımda bi taşıyıcı kolu bulamamışlardı TR de. Sonra ben Antalyadan buldum kolu :)
Anladığım kadarıyla becerikli! ve akıllı! adamlar bunlar :D

barutçu
20-03-2009, 21:26
Son durum nedir?
Merak ettim.

Serencebey
21-03-2009, 09:28
Kafaya koydum ya ben onu degiscek o tampon :)

Tamır edeceklermiş, takarken aynı yerden patlayacak tampon :)

barutçu
21-03-2009, 12:10
Kafaya koydum ya ben onu degiscek o tampon :)

Tamır edeceklermiş, takarken aynı yerden patlayacak tampon :)

İlla insanı uğraştıracaklar yani...:ofk:

Umarım halledersin ;)

Serencebey
21-03-2009, 12:24
Burası Turkiye Ugraşmazsan peşinde koşmazsan olmaz :)

Birde şunu çok severim Türkiye'de hiç bir başarı cezasız kalmaz.

Serencebey
25-03-2009, 16:21
Tampon tamır oldu tabıkı tahmın ettıgımız gibi yapılan yerden catladı. Sımdı yaptırmıycam bu sekılde kalıcak ve experı cagırayım dıyorum sız ne dıyorsunuz?

Alican
25-03-2009, 16:53
Bence çağar kardeş gelsin exper adama anlat durumu inşallah anlar ve değişim yapar

Serencebey
25-03-2009, 16:57
Bence çağar kardeş gelsin exper adama anlat durumu inşallah anlar ve değişim yapar

Bacaktan bıçakla yaralamanın cezası yoktu demi :D haaha

Alican
25-03-2009, 17:07
Bacaktan bıçakla yaralamanın cezası yoktu demi :D haaha

:D Tırnak makasının çakısı ile yapabilirsin :hahaha:

sportinger
25-03-2009, 17:18
aha da örnek Türkiyemde de paranla la rezil oluyosun a.k.

sportinger
25-03-2009, 17:18
buarada geçmiş olsun burak...

likedead
25-03-2009, 17:28
yapcağın en güzel bi duvar bul kendine ve tamponu kır parçasınıda kaybet ..parçası kayıp oldumu yapamıyolar..banada arkadan çarptı adamın biri..tamponda yırtık vardı ..servisteki usta kıralım tamponu en güzeli yoksa autokinge gönderip tamir ettirirler dedi..ve orda bi güzel kırdık tamponu...exper gelmiş tamponu autoking alcak tamir edilemez raporu verirse ancak öyle sıfır tampon veririz demiş..ve autoking parçası olmadığı için tamponun eşek gibi sıfır tampon verdiler:)zorla milleti yoldan çıkarıyo şerefsizler..

Serencebey
25-03-2009, 18:12
Ben eger tamponu duvara vurursam sase yamulur :) bızım tamponların ıcındekı reınforcement tam agızda ve dırek saseye baglı :)

ogunozcan
01-10-2010, 12:51
Bugun auto kingde arka tampon tamiri yapildi bukadar kotuu bi iscilik olamazzz.bidaha kapilarinin onunden adimimi atmam.

GokhanErol
01-10-2010, 12:52
arap senin işçilik daha ii ya keşke gitmeseydin...:)

ogunozcan
01-10-2010, 22:04
arap senin işçilik daha ii ya keşke gitmeseydin...:)

ya kanka sormaa acayıp canım sıkkın yarın yaptıkları ıscılıgı koyucam foto cekıp .butun arabnın ustu boya tozu hısır hısır komple meg ınce pasta ve cıla yapmam lazım.yaptıkları ıscılık berbat ufak bı kırık tırnak vardı ozellıkle not aldırım ama embesıller onuda yapmamıslar sonra tekrar sokulupp yapılcak tampon ıs ustune ıs ya.

ruudvan
01-10-2010, 23:10
arkadaslar hazıne yonetmelıgınde eger aracın hasar goren parcasının muadılı varsa yada tamır edılebılıcek durumdaysa muadıl yada tamır olur dıyor.
bnde bunu bana solıyen hasar danısmanlıgı eksper servıs mduru ıvır zıvır kım olursa olsun sen kendı arabanada mı bole yapıosun dıorum susup kalıyorlar.
bu devırde sıgortalar dolandırıcı oldu cıktı baskada bısey deıl.zaten hasarı odemıolarkı haksızsan kaskondan alıyor haklıysan karsı tarafın trafık sıgortasından onlara gıren cıkanda yok halbukı sacmalamayı sevıyorlar sen hıcbırsey yapma gıt tamponunu degıstırmek ıstedıgını sole mecbur degısıcekler.
bnm on camımı yan sanayıyle degısıceklerdı sız sasırmıssınız dedım orjjınal camımı nıe yan sanayıyle degısıosunuz deıdm 1200tl cam parası odedıler ...