PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : eBay alışverişlerinde Paypal Hilesi ile Gümrük

Schumi
20-03-2009, 11:52
Geçenlerde gümrüğe takılan ürünleri almak için postahaneye giden arkadaşlardan banka onaylı ekstre istediklerini yada paypal çıktısı istediklerini söylemiştiniz. Şimdi değerini postahanenin bilemeyeceği bir ürünü eBay üstünden alırken alıcı ile anlaşarak toplam parayı 2 tane paypal hesabı ile 2 ayrı kredi kartından çeksek ve bir kredi kartından birtanesinden en fazla 100 dolar çeksek. Daha sonra eğer ürünümüz takılırsa bu kredi kartına ait ekstre ile gitsek ürünümüzü alsak diye gereksiz saçma bir fikrim var. :D Siz ne diyorsunuz bu duruma. Benden önce düşünen olmuştur illaki ama deneyen varmı bildiğiniz.

TünayK
20-03-2009, 11:54
belgede sahtecılık:Dhade bakalım...:)

Schumi
20-03-2009, 11:57
belgede sahtecılık:Dhade bakalım...:)

Yoo. :D Gerçekten o kredi kartından 100 dolar çekilmiş olucak. :D Ve ben gerçek bir belgeyi göstericem. Ne yalan ne sahtecilik. Sadece gerçeklerin hepsini söylemeyerek bir kredi kartı daha olduğunu ve oradan da para çekildiğini söylemeyecem o kadar. :D

Bu arada zamanında çok okul karnesi bastım. Gerekirse ekstre bile basarım. :D:D:D

GökhanO
20-03-2009, 12:18
ben denedim oluyor :) ama satıcı ile anlasman ve iki parcada parayı yollayacagını kabul ettirmen gerek.

Schumi
20-03-2009, 12:24
ben denedim oluyor :) ama satıcı ile anlasman ve iki parcada parayı yollayacagını kabul ettirmen gerek.

Tam olarka nasıl yaptın. Biraz detay verebilirmisin. :) Bide ne getirttin misal olarak.

McS_R53
20-03-2009, 12:31
2012'de başbakanlığa adaylığımı koyucam swap dahil herşey serbest olcak oylar bana :D:D

Chatin
20-03-2009, 12:34
bunu sormaya bile gerek yok.. gayet yapılan birşey rahat ol ..satıcı onay verirse hemen ekşına geç yani yabışdır :)

edit: aslında hile değil bu sadece ödemeyi 2 ye bölmek.ki gümrükte sokulan kazıkları düşününce neredeyse farz yani bunu yapmak :) şimdi diyelim senin kredi kartının limitindesin ve geri kalanı arkadaşının kartından karşılamak zorundasın.. yani tolgrendivendi bitti gitti..

FaBeRgE
20-03-2009, 12:36
Satıcı ile anlaşırsanız bunlara gerek yok. Sizin satıcıya hediye olarak göndermenizi ve değerinini düşük göstermesini istemeniz yeterli. Biz ingiltere'den suğerchips blue fin aldık. 2günde fly express ile geldi. Geldiğinde ise üstünde gift automotive parts ve 70 pound yazıyordu :)

Eray Yümsel
20-03-2009, 12:38
şumi az gir şu tuvalete :D

Schumi
20-03-2009, 12:40
şumi az gir şu tuvalete :D

ahahaahahah. :D Yok öyle bişi. Valla para yok. Ucu ucuna bişiler yapmaya çalışıyoz. ***** öncelik evlilik hazırlıkları. :D

Berkan
20-03-2009, 12:41
Bu arada zamanında çok okul karnesi bastım. Gerekirse ekstre bile basarım. :D:D:D

:hahaha::hahaha:
baba büyüksün :D:icon_rule:D

G60
20-03-2009, 12:43
100 dolar altı gift olarak postaya yazdırmak artık hiç bir işe yaramıyor. Gümrükteki adamlar da salak değil, artık b*ku çıktı herkes ebay'den abanıyor alışverişe. Ankara'da aşmışlardı bankayı arayıp ekstre doğrulatıyolardı.

İkiye bölerek alabilirsiniz tabi ama, herhangi kargo gelmeme gibi bir durumda paranızı geri almak istediğinizde yarısını alamama gibi bir sorun yaşayabilirsiniz.

onursumer
20-03-2009, 12:44
satıcıyı ikna ettikten sonra çokta güzel olur gibi :)

Schumi
20-03-2009, 12:45
100 dolar altı gift olarak postaya yazdırmak artık hiç bir işe yaramıyor. Gümrükteki adamlar da salak değil, artık b*ku çıktı herkes ebay'den abanıyor alışverişe. Ankara'da aşmışlardı bankayı arayıp ekstre doğrulatıyolardı.

İkiye bölerek alabilirsiniz tabi ama, herhangi kargo gelmeme gibi bir durumda paranızı geri almak istediğinizde yarısını alamama gibi bir sorun yaşayabilirsiniz.

Heh işte oda aklıma geldi. O yüzdne misal alıcağım şey 400 dolar+50 dolar shipping.
Ben şimdi bir tane 100 dolar bir tanede 350 dolarlık 2 tane satış açtırcam ebay üstünde. ikisinide alış yapıcam. Farklı kartlardan. Sonra sanki 100 dolar olan gönderiliyormuş gibi göndericek hepsini bir. Farklı kartlardan. Postam gelmezsede ebayden ikisinide iade alırım. Ama gümrükte tek ürün diye tek ekstre gösterebilirim. Ürün dediğim zaten 32 parçadan oluşan bişi.

Rockford
20-03-2009, 12:46
Yoo. :D Gerçekten o kredi kartından 100 dolar çekilmiş olucak. :D Ve ben gerçek bir belgeyi göstericem. Ne yalan ne sahtecilik. Sadece gerçeklerin hepsini söylemeyerek bir kredi kartı daha olduğunu ve oradan da para çekildiğini söylemeyecem o kadar. :D

esktreyi degil bankadan onaylanmış o ayki dökümü istiyolar abi :) yoksa sahtesini basabilecegine forumca inancımız tam :D
soruna gelince evet satıcıyla konustuktan sora kabul ederse eger 100doları bi karttan kalanı başka karttan yada başka paylaldan ödeyebilirsin.

clioGT
20-03-2009, 12:47
ama sanırım öyle açınca komisyon fazladan kesiliyor olabilir mi?
satıcıdan?
birde hani adam sana satacak 500 dolarlık malzemeyi sen böleceksin 2 taneye onu adam böldüreceksin ebayden
diyebilir ki o zaman sen 2 ürün sipariş ettim gelmedi diye şikayet edersen nolacak diye...

konuşursan tabi satıcıyla yapabilirsin

Schumi
20-03-2009, 12:47
esktreyi degil bankadan onaylanmış o ayki dökümü istiyolar abi :) yoksa sahtesini basabilecegine forumca inancımız tam :D
soruna gelince evet satıcıyla konustuktan sora kabul ederse eger 100doları bi karttan kalanı başka karttan yada başka paylaldan ödeyebilirsin.

Gerçeğini alır bankadan sahtesinide yaparız. :D Dediğim gibi çift kart ile bu işi hallederim gibime geliyo. Bakalım deniyecem. İnşallah başarılı olurum.

Schumi
20-03-2009, 12:49
ama sanırım öyle açınca komisyon fazladan kesiliyor olabilir mi?
satıcıdan?
birde hani adam sana satacak 500 dolarlık malzemeyi sen böleceksin 2 taneye onu adam böldüreceksin ebayden
diyebilir ki o zaman sen 2 ürün sipariş ettim gelmedi diye şikayet edersen nolacak diye...

konuşursan tabi satıcıyla yapabilirsin

Hmm ben kendimi sağlama alırken satıcıda kendini bir nevi güvensiz bir durumda bulucak. Diğeri gelmedi diye. Sanırım bunu konuşarak ayarlayabiliriz.

G60
20-03-2009, 12:51
İki tane ilanı açmaz sanmıyorum. clioGT'nin dediği gibi ikiside gelmedi diyip, dispute açılma olasılığını düşünür adam. Kaldı ki karşısındaki Türk olunca hepten bi güvensiz oluyorlar.

Bu arada aldığın ürün bilinen, büyük birşeyse ekstre ile ispatlasan da hertürlü gıcıklık hakkına sahipler. Türkiye de ki değerini biçip hertürlü vergi çıkarma fantazisine sahipler.

Rockford
20-03-2009, 12:51
abi genelde şöle bişi isteyebilyiolar ebayde ilan açmak paralı bi kaç dolar fazla göndermeni isteyebiliyo 2. ilan ücretini senin ödemeni istiyo yani.

Schumi
20-03-2009, 12:52
İki tane ilanı açmaz sanmıyorum. clioGT'nin dediği gibi ikiside gelmedi diyip, dispute açılma olasılığını düşünür adam. Kaldı ki karşısındaki Türk olunca hepten bi güvensiz oluyorlar.

Ya adam normal satıcı değil. Yani sürekli ebay ilişkisi olan. Ama fikirlerinizi dikkate alıcam ve konuşucam.

G60
20-03-2009, 12:56
Tek yol güvenilir Power Seller satıcıdan falan bu şekilde ikna edip alışveriş yapmak. Kargonun gönderilmeme gibi bir olasılığı baştan elemek yani.
Sonuçta Türkiye'deki şartları bilmiyorlar bu şekilde 2 parçalı ödemeye bile garip bakarlar, sanal ortamda 2 ürün satılmış gibi olmasına hepten kıllanırlar başka şeyler düşünürler.

Eğer yurtdışında yaşayan aynı soyadda akraba vs varsa çok rahat oluyor. Gönderen ile alıcı aynı soyadda, içine de bi mutlu yıllar vs kartı olay bitiyor.

RCkid
20-03-2009, 12:56
ne alcan merak ettim

EMG
20-03-2009, 12:58
Bu ebay olayını bi türlü çözebilmiş değilim. Paypal'a üye olup kredi kartı bilgilerini girmek gerekiyor sanırım. Bunda güvenlik bakımından bi sıkıntı olur mu? 100$ altındaki alışverişler sıkıntısız gümrüksüz direk adrese teslim geliyor mu? Mesela ben ebayda fiyatı 60$ olan bi ürün almak istiyorum. Benim elime ulaşması kaç $ olur?

Dynatech
20-03-2009, 12:59
Satıcı ayrı 2 tane satış açmaz zaten, o satıcının paypal adresine 2 farklı ödeme gönderirsin sadece..İtem number fln da belirtebilrsin ancak direk satıştan almadığın için ürünün gelmeme durumunda sıkıntı olursa olur sadece..Yoksa bi sorun olmaz çok rahat geçirirsin gümrükten..

Dynatech
20-03-2009, 13:01
Tek yol güvenilir Power Seller satıcıdan falan bu şekilde ikna edip alışveriş yapmak. Kargonun gönderilmeme gibi bir olasılığı baştan elemek yani.
Sonuçta Türkiye'deki şartları bilmiyorlar bu şekilde 2 parçalı ödemeye bile garip bakarlar, sanal ortamda 2 ürün satılmış gibi olmasına hepten kıllanırlar başka şeyler düşünürler.

Eğer yurtdışında yaşayan aynı soyadda akraba vs varsa çok rahat oluyor. Gönderen ile alıcı aynı soyadda, içine de bi mutlu yıllar vs kartı olay bitiyor.

Artık onu da yemiyorlar..Hediye niteliğine girmeyen malzemeyi kabul etmiyorlar.. Yani hediye olarak beyin, cooler veya turbo gibi malzeme geldiyse mümkün değil kabul etmezler..Ne sample ne hediye ne garanti değişimi sökmüyo artık :)

Yani en azından Ankara da durum bu şekilde , diğer illeri bilmiyorum..

Schumi
20-03-2009, 13:03
ne alcan merak ettim
Ö.M. attım kardeşim.

Bu ebay olayını bi türlü çözebilmiş değilim. Paypal'a üye olup kredi kartı bilgilerini girmek gerekiyor sanırım. Bunda güvenlik bakımından bi sıkıntı olur mu? 100$ altındaki alışverişler sıkıntısız gümrüksüz direk adrese teslim geliyor mu? Mesela ben ebayda fiyatı 60$ olan bi ürün almak istiyorum. Benim elime ulaşması kaç $ olur?
Paypal dünye üzerindek en güvenli elektronik cüzdan ve sanal ödeme sistemi. Kartının felan çalışması demek yüzyılın hackerlık olayı olması demek. Ki o zamanda milyonlarca kart gitmiş olur.

Artık onu da yemiyorlar..Hediye niteliğine girmeyen malzemeyi kabul etmiyorlar.. Yani hediye olarak beyin, cooler veya turbo gibi malzeme geldiyse mümkün değil kabul etmezler..Ne sample ne hediye ne garanti değişimi sökmüyo artık :)
Yok ben hediye felan yazdırmıycam. Aldım bunları ama fiyatı bu diycem. Ucuz yani. :D

G60
20-03-2009, 13:06
En son arkadaşa far, sinyal takımı gönderttik Fransa'dan, buradaki kardeşi adına yolladı. Adrese kadar geldi.

Ankara gümrük konusunda çok sakat zaten. İsmen de yüz olarak da tanıyorlar herkesi artık. Sen 5 ay araba parçası alma daha falan demişler arkadaşa. Kingpin e de demişlerdi sanırım. :D Allah düşürmesin ellerine. Kızıl hanıma dikkat.

Schumi
20-03-2009, 13:09
Peki PTT ile gelmesi için ne gerekiyor. Yani hangi şirket yada hangi gönderme şekli ile PTT devir alıyor.

Dynatech
20-03-2009, 13:09
Adrese gelirse sorun yok zaten, kazara mal posta gümrüğüne giderse macera o zmn başlıyor..Ordaki 2 bayan hakkında düşücelerimi burda yazmam uygun olmaz zaten :)

Dynatech
20-03-2009, 13:10
Peki PTT ile gelmesi için ne gerekiyor. Yani hangi şirket yada hangi gönderme şekli ile PTT devir alıyor.
Amerika dan gelen mal da usps le gelen her posta Tr de Ptt yle gelir sana...

Schumi
20-03-2009, 13:11
airmail first priority mail including value which is good if package gets missing somewhere or if it gets damaged

Demiş. Şimdi tırstım kaybolurmu diye. :D Ben bi kere stop getirtiyordum USA dan yunanistanda kayboldu. :D Bu arada ürün Çek cumhuriyetinde. USA da değil.

searock///
20-03-2009, 13:12
Geçenlerde gümrüğe takılan ürünleri almak için postahaneye giden arkadaşlardan banka onaylı ekstre istediklerini yada paypal çıktısı istediklerini söylemiştiniz. Şimdi değerini postahanenin bilemeyeceği bir ürünü eBay üstünden alırken alıcı ile anlaşarak toplam parayı 2 tane paypal hesabı ile 2 ayrı kredi kartından çeksek ve bir kredi kartından birtanesinden en fazla 100 dolar çeksek. Daha sonra eğer ürünümüz takılırsa bu kredi kartına ait ekstre ile gitsek ürünümüzü alsak diye gereksiz saçma bir fikrim var. :D Siz ne diyorsunuz bu duruma. Benden önce düşünen olmuştur illaki ama deneyen varmı bildiğiniz.

ben bunu 2 senedır yapıyorum :)

G60
20-03-2009, 13:12

Ordaki devletin postasıyla yollarsa buradaki PTT devralıyor. Ama Fedex, UPS falan gibi özel şirketlerle yollarsa buradaki devamları devralıyor. Onların da gümrük mekanları havaalanlarında sanırım. Takılmaları da çok acı oluyor. Almıyorum geri gönderin de diyemiyorsunuz, geri göndermeniz için de ücret istiyorlar.

Devlet postasında almıyorum dediğinizde geri gidiyor satıcıya aynı şekilde. Tek zararınız kargo ücreti oluyor.

Almanyadan gelecekse DHL ile yollar, özel şirket değil o da devlet postasıyla geliyor Express ile yollamadıysa. Express ve diğer servislerini özel şirketi devralıyor sanırım.

Takipli posta alırsan da kaybolma olasılığı çok az. Takipsiz postaları burda cebe atma olasılıkları çok fazla beğenmişlerse.

Schumi
20-03-2009, 13:13
ben bunu 2 senedır yapıyorum :)

Hemde Ankara'da ve şu meşhur kızıl saçlı bayana rağmen mi. :D Süper. Gaza geldim valla. :D

mcy
20-03-2009, 13:14

ben alışverişlerimde satıcıdan rica ediyorum ürünün faturasını keserken 100$ olarak ya da altına kessindiye. gümrük memuruda direkt ona bakıyor zaten. en son yaylarımı alırken yemedi gibi oldu ama allahdan aldığım firma ismi outlet performans shop 'du da ucuzluk mağazasından aldım dedim 350$ lık ürünü :D

M U R A T
20-03-2009, 13:33
adrese teslim değilse paket postaya gelir büyük ihtimalle topkapıda orda da biz hiç sorun yaşamadık..

searock///
20-03-2009, 13:37
Hemde Ankara'da ve şu meşhur kızıl saçlı bayana rağmen mi. :D Süper. Gaza geldim valla. :D

dostum en son gumruge takılan malımı nasıl cıkardıgımı anlatsam cıldırırsın hemde 1.5 ytl ye mal oldu heheheheh

Serencebey
20-03-2009, 14:20
Walla enson paypaldan bi kullaniciya forumdan anlastigim icin 150 Euro gonderdim. Eger ikinci el mali aldigmizdan bunun icin sorun cikarirlarsa yandim. Ordaki kadin eger surkli parca alirsan gumruk mevzuatinin bilmem kacinci maddesinden ticari alim yapiosun die vergiye sokarim dedi. Yani butun herseyimiz Ankara posta mudurlugundeki 2 tane kadina bagli. Guzel Turkiye'min saka gibi olaylarindan bir tanesi daha.

Gecen hafta arabanin parcalarini alirken karnimi agrittilar yok 55$ kargo olmaz sen urunun fiyatini ona koydurmususn die falan dediler. Kafa goz dalasi geliyor insanin orda da. Ama kadina insanca dedimki;

"Sizde emir kulusunuz anliyorum ama emirleri kendinizden aliyorsunuz, buraya her gun bir dunya dolandirici geliyordur onada bisi demiorum. Ama elimde faturam var hesabini yapiosun 93 Euro cikior daha neye beni zorluosunuz dedim. Yuzunde salak bi siritis oldu. Kivirdi bu sefer zaten ucuzmus vergisini odeyip alin dedi. Sen ode o zaman o vergiyi hemen alayim dedim. Kargoda otomobil parcasi var dedim kucuk kutu olmasi imkansiz gidin bakin dedim. Bana demezmi insallah die. Yahu insani zorla sinirlendiriyorsunuz hanimefendi hirsizmiyim yani ben vergimi kaciriorum dedim. O arada telefon montumun on cebindeydi ters sekilde. Hakaret mi ediosunuz bana dedim ses kaydi var elimde illa dava mi acalim dedim. Kalsin urun sizde dedim. Ben onu alirim bi sekilde kanuni yollarla dedim. Kadin bi dumur oldu. Siz sunun 2 tane fotokopisini cektirin dedi KIZIL KAFA. Gittim cektirdim geldigimde o yoktu obur esmer kadin vardi sizin urununuz ne kadarmis dedi hesapladi etti sora aldim gittim.

Hep soyluyorum. Duzgunce is yapmayi engelleyen insanlardan Nefret ediyorum. Bildigim kadariyla dunyanin hic bir yerinde gumrukte urunun fiyat siniri yok. Bizi bu duruma sokanlar utansin.

Yeni taktigim paypal ciktisini alicam Photoshop ile uzerindeki degeri degistiricem. Banka ciktisinida ayni sekilde yapicam. Sahtecilikten basimiza bela gelsinde bir devletle davalik olalim :)

mcy
20-03-2009, 14:51
bayağı ağrıtmışlar senin karnını ankara bu kadar kötü mü yaw. komple m3 turboladık ebay dan hiç bir sorun çıkmadı ki bırakın otomobil parçasını ben babaannemi bile geçiririm gümrükten artık. :D ayakcılar war oralarda iyice izleyin renk veriyorlar zaten. üç beş atıyorsunuz ne warsa çıkarıyorlar gümrükten. :D

mar1lyn
20-03-2009, 15:13
arkadaşlar bir sorum war
bu bahsettiğiniz şeyi ne alırken yaptılar acaba ? extre vs istemeyi ?
elektronik vs bişeymi ?
eğer adamın pahalı olduğundan emin olduğu ve bunu ıspatlayabileceği bişey ise olabilir mesela 1000 dolarlık bi laptopu 80 dolar denirse ozman sorun çıkar
ama bu araba parçası vee o kişinin hayatında hiç gormediği bişey ise sanmıyorum ole bişey olacağını

Dynatech
20-03-2009, 15:40
Ankara posta gümrüğünde aldığın ne olursa olsun teslim almaya gittiğinde paypal ödemesi ve banka onaylı kredi kartı ekstresi isterler..Başka yolu yok..Ne oldugu önemli değil yani...

mar1lyn
20-03-2009, 15:49
bunu bilmiyordum hakkaten can sıkıcı
ozman en güzeli istanbul üzerinden geçirmek :)
tabi inşallah burdada bole uygulamalara başlamazlar

trgy
20-03-2009, 15:56
Walla enson paypaldan bi kullaniciya forumdan anlastigim icin 150 Euro gonderdim. Eger ikinci el mali aldigmizdan bunun icin sorun cikarirlarsa yandim. Ordaki kadin eger surkli parca alirsan gumruk mevzuatinin bilmem kacinci maddesinden ticari alim yapiosun die vergiye sokarim dedi. Yani butun herseyimiz Ankara posta mudurlugundeki 2 tane kadina bagli. Guzel Turkiye'min saka gibi olaylarindan bir tanesi daha.

Gecen hafta arabanin parcalarini alirken karnimi agrittilar yok 55$ kargo olmaz sen urunun fiyatini ona koydurmususn die falan dediler. Kafa goz dalasi geliyor insanin orda da. Ama kadina insanca dedimki;

"Sizde emir kulusunuz anliyorum ama emirleri kendinizden aliyorsunuz, buraya her gun bir dunya dolandirici geliyordur onada bisi demiorum. Ama elimde faturam var hesabini yapiosun 93 Euro cikior daha neye beni zorluosunuz dedim. Yuzunde salak bi siritis oldu. Kivirdi bu sefer zaten ucuzmus vergisini odeyip alin dedi. Sen ode o zaman o vergiyi hemen alayim dedim. Kargoda otomobil parcasi var dedim kucuk kutu olmasi imkansiz gidin bakin dedim. Bana demezmi insallah die. Yahu insani zorla sinirlendiriyorsunuz hanimefendi hirsizmiyim yani ben vergimi kaciriorum dedim. O arada telefon montumun on cebindeydi ters sekilde. Hakaret mi ediosunuz bana dedim ses kaydi var elimde illa dava mi acalim dedim. Kalsin urun sizde dedim. Ben onu alirim bi sekilde kanuni yollarla dedim. Kadin bi dumur oldu. Siz sunun 2 tane fotokopisini cektirin dedi KIZIL KAFA. Gittim cektirdim geldigimde o yoktu obur esmer kadin vardi sizin urununuz ne kadarmis dedi hesapladi etti sora aldim gittim.

Hep soyluyorum. Duzgunce is yapmayi engelleyen insanlardan Nefret ediyorum. Bildigim kadariyla dunyanin hic bir yerinde gumrukte urunun fiyat siniri yok. Bizi bu duruma sokanlar utansin.

Yeni taktigim paypal ciktisini alicam Photoshop ile uzerindeki degeri degistiricem. Banka ciktisinida ayni sekilde yapicam. Sahtecilikten basimiza bela gelsinde bir devletle davalik olalim :)

siyah olan yeri ben uygulamıştım bi sorun olmadı:D:D bide ordaki memurlar taş kafalı bende topkapıdakilerle baya bir haşir neşir oldum:D

xxozanxx
20-03-2009, 15:57
yanılıyorsun. ben manifold getirttim.adamlar ne olduğunu bile anlamadı tabi doğal olarak demirden parça onlara göre.ama takıldı....faturada da 20 dolar yazıyordu.gümrük müdürü tanıdığım olmasa çıkaramazdım kesinlikle...
tamamen şans meselesi gümrük işi TR'de...

arkadaşlar bir sorum war
bu bahsettiğiniz şeyi ne alırken yaptılar acaba ? extre vs istemeyi ?
elektronik vs bişeymi ?
eğer adamın pahalı olduğundan emin olduğu ve bunu ıspatlayabileceği bişey ise olabilir mesela 1000 dolarlık bi laptopu 80 dolar denirse ozman sorun çıkar
ama bu araba parçası vee o kişinin hayatında hiç gormediği bişey ise sanmıyorum ole bişey olacağını

Schumi
20-03-2009, 16:03
yanılıyorsun. ben manifold getirttim.adamlar ne olduğunu bile anlamadı tabi doğal olarak demirden parça onlara göre.ama takıldı....faturada da 20 dolar yazıyordu.gümrük müdürü tanıdığım olmasa çıkaramazdım kesinlikle...
tamamen şans meselesi gümrük işi TR'de...

Tanıdık olmasa nie çıkartamıyorsun. Türkiye gümrüklerinden demir parçasını geçmesi yasak mı ?

mar1lyn
20-03-2009, 16:04
şans meselesi demekki ben şimdiye kadar 6 tane turbo kiti geçidim tek turbolarda aldım manifold turbo kombinli olarakta geçirdim şimdiye kadar tek vergi odediğim satıcı ile anlaşmazlık sonucu değeri üzerinde yazılı olan 2 parça
bana elektronikolmadıkça dokunmadılar elektronikleride benmde tanıdığım war o sağolsun hallediorm

mar1lyn
20-03-2009, 16:05
krank soktuk bu ne dedi masa yapacaz dedim ozel :)
karışmıyorlar şimdilik

xxozanxx
20-03-2009, 16:16
vermediler bu ne parçası dediler.egsoz borusu diye geçiştirdim.olmaz yedek parçaya girer veremeyiz.beyanname açtır,onu yap bunu yap biton şey sıraladılar dedikleride 1-2 haftalık ve 600-700tl'lik özel gümrük müşavirinin altından kalkabileceği işler...

Tanıdık olmasa nie çıkartamıyorsun. Türkiye gümrüklerinden demir parçasını geçmesi yasak mı ?

G60
20-03-2009, 17:04
Piston ve kollar adresime kadar geldi benim, hem de ikinci el hiç açılmamışlarda yılbaşı döneminde. Bayram yılbaşı vs olayı çok farkediyor paket kontrolünde. Yoksa tüm paketler mutlaka açılıyor.

Burak sen vimlenmedin mi gümrükte. Artık bişey alamıyorum ben, İstanbuldaki arkadaşlara falan yollatıyorum KIZIL abla saolsun.

xxozanxx
20-03-2009, 17:08
ikinci elin takılma ihtimali daha düşük özel eşyaya girdiği için...

Rockford
20-03-2009, 17:09
birimiz ya şu kızılı yoketsin yada evlensin ahahahah nedir cektigimiz :D kadın sen alım satımmı yapıon diip duruyo her gidişimde tuning filan feci gereksiz ablanın gözünde anlam veremio hiç :D

Onuralp
20-03-2009, 18:44
Kasma tek Paypal hesabından tek kredi kartından bile yapabilirsin. Parayı 3-5 günlük periyodla yolla. Ondan sonra bankadan istediğin özel ekstre içinde tarih aralığı ver önceki veya sonrakini kapsamasın... :D

cem06
20-03-2009, 19:03
bozuk veya tamir edilmiş yedek parça diye sokabilirsiniz arac parcalarını bircok parcayı oyle getirdim. :D

ReßeL
20-03-2009, 20:39
Faturayla itinayla PS de oynayarak parca gonderdim bir kac defa 200 kusur dolarlik. Bavul ticareti kadar zevklisi yok ama. Seviyorum amerikanin hava alanlarini. Her cikisim TR'e ve ici dolu araba parcalariyla oldugu icin :D

_cAgdAsH_
20-03-2009, 20:45
maşallah ne kadar çok kalpazan arkadasımız warmıs :D

emre.aksu
20-03-2009, 21:14
simdi ornegin bir turbo kiti 100 dolar gösterip istanbuldaki gümrükten vergisiz gecirebliyoruz oylemi? supermis yaww.

Serencebey
20-03-2009, 21:20
Az kaldı o KIZILI oraya gomecem :)

Illa tanıdık işi yaptırıcaz Ankaradayızya. Burada ısler bu sekılde yuruyor tanıdık soktur araya o Kızıl evıne kadar getırır urunu.

Onuralp
20-03-2009, 23:40
Az kaldı o KIZILI oraya gomecem :)

Illa tanıdık işi yaptırıcaz Ankaradayızya. Burada ısler bu sekılde yuruyor tanıdık soktur araya o Kızıl evıne kadar getırır urunu.

:D :D Doğru walla... :D

Bydavulcu
01-05-2009, 01:57
Bude benim başıma yeni geldi, Ankara Posta işlemeye bir adet ebay dan alınmış kargom gellmiş, bende normal olarak her zamanki gibi paypol çıktısı, banka ekstre çıktısı ile 2 bayanın bulunduğu yere gittim. İlginç olan kargo orada değildi ve kendilerine teslim olmadığını belirttiler. İsmi Mustafa olan ama soyadını hatırlayamadığım bir şahısa teslim olmuş, yol üstündeki kapıya yönlendirildim ve o kapıdan girince danışma beklememi söyledi. Aradılar arkadaşı ve sonunda Mustafa bey elinde benim kargom ile merdivenden yürüyerek indi. Bu uygulamanın niye böyle olduğunu ve her gelen kargoyu kendisinin mi bu şekilde teslim edeceğini sorduğumda bana bundan sonra belli bedel veya hacim üstündekilerle ben ilgileneceğim dedi. ne kadar gerçekçi ve ne kadar böyle devam eder bilemem ama, aranızda benzer sorunla karşılaşmış olan olursa belki yardımı olur diye yazdım...

Serencebey
01-05-2009, 02:09
Bude benim başıma yeni geldi, Ankara Posta işlemeye bir adet ebay dan alınmış kargom gellmiş, bende normal olarak her zamanki gibi paypol çıktısı, banka ekstre çıktısı ile 2 bayanın bulunduğu yere gittim. İlginç olan kargo orada değildi ve kendilerine teslim olmadığını belirttiler. İsmi Mustafa olan ama soyadını hatırlayamadığım bir şahısa teslim olmuş, yol üstündeki kapıya yönlendirildim ve o kapıdan girince danışma beklememi söyledi. Aradılar arkadaşı ve sonunda Mustafa bey elinde benim kargom ile merdivenden yürüyerek indi. Bu uygulamanın niye böyle olduğunu ve her gelen kargoyu kendisinin mi bu şekilde teslim edeceğini sorduğumda bana bundan sonra belli bedel veya hacim üstündekilerle ben ilgileneceğim dedi. ne kadar gerçekçi ve ne kadar böyle devam eder bilemem ama, aranızda benzer sorunla karşılaşmış olan olursa belki yardımı olur diye yazdım...

Kadınları mimledik şikayetle sımdıde adamdamı sıra yanı :heyoo:

CallMeInsane
01-05-2009, 03:36
Heh işte oda aklıma geldi. O yüzdne misal alıcağım şey 400 dolar+50 dolar shipping.
Ben şimdi bir tane 100 dolar bir tanede 350 dolarlık 2 tane satış açtırcam ebay üstünde. ikisinide alış yapıcam. Farklı kartlardan. Sonra sanki 100 dolar olan gönderiliyormuş gibi göndericek hepsini bir. Farklı kartlardan. Postam gelmezsede ebayden ikisinide iade alırım. Ama gümrükte tek ürün diye tek ekstre gösterebilirim. Ürün dediğim zaten 32 parçadan oluşan bişi.
32 parça çatal bıcak takımımı :D evlilik felan diyince satıcıyla konuş gift olarak göndersin tmm dır senin dedigin fikirde gayet mantıklı yapılabilir :D

onursumer
01-05-2009, 14:14
photoshop işini anlayaibliceklerini hiç sanmıyorum

zaten evime ekstre gelmiyor hepsi çıktı olarak ufak dokunuşlarla kimse anlayamaz :)

Schumi
01-05-2009, 14:56
32 parça çatal bıcak takımımı :D evlilik felan diyince satıcıyla konuş gift olarak göndersin tmm dır senin dedigin fikirde gayet mantıklı yapılabilir :D
YA ne çatal bıçak takımı. Onları burdan türkiyeden aldık. :D Başka şeyler. :D

photoshop işini anlayaibliceklerini hiç sanmıyorum

zaten evime ekstre gelmiyor hepsi çıktı olarak ufak dokunuşlarla kimse anlayamaz :)

Daha geçen gün yaptım photoshop işi. Anlamadılar tabikide.

ahk
01-05-2009, 15:04
Bayram ve yılbaşı dönemlerini kaçırmayın nerdeyse herşey geçiyor onun haricinde izmir'de faturası 100$ veya 100€ altındaki hiçbişeyde ekstre vs. hiçbişey istemiyorlar.

Bide yeni bişey çıktı www.amerikadaniste.com bu da değişik ve baya mantıklı olay gibi deneyen var mı?

Vts_Power
01-05-2009, 16:31
böle aleni yazın ondan sora birileri uyandırsın bu yöntemde sıçsın bravo.ibadette gizlidir kabahatte :)

Schumi
01-05-2009, 16:33
böle aleni yazın ondan sora birileri uyandırsın bu yöntemde sıçsın bravo.ibadette gizlidir kabahatte :)

Hak vermiyor değilim ama bizim ülkemizde herşeyin önlemi fark edildikten seneler sonra alınır. Kaldıki www.iyibey.com adresinde daha neler yazıyo neler. Aklı başında vatan sever bir gümrük memuru yada müsteşarı internete girip "Hmm acaba vatandaş gümrükçüyü aldatmak için neler yapıyor" diye aratırsa o zaman bişiler olabilir. :)

Onuralp
01-05-2009, 17:38
Bayram ve yılbaşı dönemlerini kaçırmayın nerdeyse herşey geçiyor onun haricinde izmir'de faturası 100$ veya 100€ altındaki hiçbişeyde ekstre vs. hiçbişey istemiyorlar.

Bide yeni bişey çıktı www.amerikadaniste.com bu da değişik ve baya mantıklı olay gibi deneyen var mı?

Amerikandaniste gerçekten iyimiş. :D