PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Devir Problemi..?

YavuzNaz
20-03-2009, 13:43
arkadaşlar içinde bulunduğumuz ayın 13. de aracı noter satışı ile üzerime aldım dün trafikten ruhsatımı çıkardım kendi adıma aynı zamanda arabama müşteri buldum satıcam vergi dairesinden bi sorunla karşılaştım temiz kağıdı almak için müracaatımda arac eski sahibi üzerine çıkıyor benim adıma geçmesi 1 ay'ı bulurmuş yarım yamalak memurun anlattığı bağlı olduğun trafik şubesine gidip dosyanı alacaksın diyor ben hayatımda trafiğin kimsenin eline dosya tutuşturduğunu görmedim benim bu arabayı vergi dairesinde kendi adım görünür hale getirmek için ne yapmam lazım ? şimdiden saolun..

SOMEONESPECIAL
20-03-2009, 13:46
Vergi dairesinin işgüzarlığı... Plakanın bağlı bulunduğu şubeden halletmen gerek

SOMEONESPECIAL
20-03-2009, 13:49
Aynı şekilde bende yeni aldım adıma ruhsat çıkarttım...
Ocak pulunu garantiden ödediğimde eski sahibinin adı çıktı.
Mecburen o şekilde yatırdım parayı. Tabi benim için plaka önemliydi
ama senin durumun farklı.

VTEC®
20-03-2009, 13:53
Hangi ildesin??? İstanbuldaysan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Polnetlerde aradabir problem çıkarsa al gülüm ver gülüm satışlarda bu tarz beklemeler olabilir. ama 1 ay falan olmuyor.

YavuzNaz
20-03-2009, 14:06
istanbuldayım küçükçekmeceye ait plaka benim trafik şubesinemi gitmem gerekecek herhalükarda yoksa vergi dairesinden halledebilirmiyim.?

serhat306
20-03-2009, 14:52
trafık subesıne gıdersen cok kısa surede hallolur benım basımada geldı aynı olay dert edılıcek bır mevzu dııl yarım saatlık ıs ondan sonra gıdıp temız kagıdını alabılıyorsun...