PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Müslümanlığı seçen bir yabancı

STP
20-03-2009, 16:16
mutlaka ızleyın :) guzel bı paylasım

http://www.esesli.net/blog.php?user=esesli&blogentry_id=196

R-13239
20-03-2009, 16:33
Snoopdogg'da artık bizden :) Müslüman kardeşlerimiz gün geçtikçe artıyor ...

nitrosystem
20-03-2009, 16:53
evet izlemiştim bunu gerçekten çok güzel.adam aydınlanmış yeniden doğmuş gibi..maşallah

Low-Rider
20-03-2009, 17:05
mohawk tarzından kurtulduğu iyi olmuş :)

http://listverse.com/wp-content/uploads/2008/08/mohawk.jpg

Muvaffak
20-03-2009, 17:49
metallica t-shirt u yakişmaz saten sana hey allam :)

D16inside
20-03-2009, 17:54
artık kardeşimiz oldu :D

imhotep
20-03-2009, 17:56
allah kabul etsin

tool
20-03-2009, 17:59
ekmeginize bakin;
boyle din degistirmeler sizin kiranizi, stopajinizi ödemiyor!

SONE-R
20-03-2009, 18:00
ekmeginize bakin;

:eek: :eek: :eek: :soru:

cembozbey
20-03-2009, 18:08
ekmeginize bakin;

:confused::confused::confused:

TT_BOY
20-03-2009, 18:10
sonsuz azaptan kendini kurtarmış afferin :)

STP
20-03-2009, 18:24
camıye gırdım bı baktım 1000 kusur ınsan cok sasırdım ınanamadım. megerse ramazan ayının alk gunuymus :)

ehehe teravıye denk gelmıs ya :) cok hos cıdden

tool
20-03-2009, 18:52
turkiye'den spy foto:

http://kafa.bobiler.org/upload/photographs/152613376s.jpg

arnawood omer
20-03-2009, 19:03
10:45 den sonraki kısımda içim bir müthiş oldu gerçekten:)
Allah kabul etsin

ReFiK
20-03-2009, 19:08
İzlemidim bunu, işaretle ilgili ayeti anlatınca tüylerim diken diken oldu ama çok bomba anlatıyo :)

Göki,ZD
20-03-2009, 19:11
ekmeginize bakin;

sağa çektim sola çektim ama ne demek istediğini bir türlü anlamadım açıklarmısın ?

TYPERHAKAN
20-03-2009, 19:14
ekmeginize bakin;

bu nedemek kardeşim,açıklarmısın!

SkY
20-03-2009, 19:14
turkiye'den spy foto:

http://kafa.bobiler.org/upload/photographs/152613376s.jpg

:D:D çok güldüm buna yaa

arnawood omer
20-03-2009, 19:36
videoyu izlemekten başka yapacak daha önemli şeylerimiz var demeye çalıştı heralde tool.?

jetlag
20-03-2009, 20:57
valla, yok din kardesimiz olmus yok bilmem ne, size ne inslarin dininden, ne isterlerse onu olsunlar, her musluman adam kardesinizmi? yarim milyon terorist var onlarda musluman onlarda kardesiniz mi oluyo? insanlari dini vasiflariyla degil , yok musluman oldu vs. diye degil ,...degisti, daha iyi bir insan oldu diye alkislamaniz lazim. Insani insan oldugu icin sevin

S.Saka
20-03-2009, 21:03
sen şimdi geldin bişe diyosun insanın canını sıkma tabi müslüman olanlar kardeşimiz sn haşa peygamber efendimizden iyimi biliyorsun tüm müslüman alemi tabi ki din kardeşimiz abuk subuk konuşma...:@ hem biz yarim milyon teroristen sebep tüm müslüman alemini hiçe mi sayalım ??

STP
20-03-2009, 21:05
hos bı duruma verılen tepkıye bak :D

S.Saka
20-03-2009, 21:07
ne varmış tepkimde yaw gayet insancıl bi yaklaşım:D

M_PROJECT
20-03-2009, 21:10
bu nedemek kardeşim,açıklarmısın!

gayet acik degilmi ? dunyada gunde bi cok insan musluman oluyordur eminim , ha bu videolanmis vsvs ... okadar yani . bize bi + sida - side olmayan bisi

STP
20-03-2009, 21:10
senın ustundekıne yazdım kardesım ;)

S.Saka
20-03-2009, 21:15
afedersin abi ksura bkma ynlış anladım;)

izo
20-03-2009, 21:18
ellerinize sağlık çok guzel bir video. rahatsız olacak hiç bir nokta yok, yaftalamadan düşünmek lazım...

tool
20-03-2009, 22:09
mustafa icimden geceni soylemis zaten...

ReFiK
20-03-2009, 22:11
Saçmalayanlar ordaki bazı şeylerin farkına varmamış heralde, orda yüce Allah'ın bi hikmeti var o vurgulanmış onu anlatıyo yoksa elbetki normal bir şey anlayamayanlarıda mazur görmek gerek herkezin seviyesi bir değil tabiki...

STeaM
20-03-2009, 22:14
allah razı olsun.

maxpower
20-03-2009, 22:15
olayı sağa sola çekmenin çok bi anlamı yok

bencede birinin dinini değiştirmesi sevinilesi, üzülünesi yada gurur duyulası bi durum değil

STP
20-03-2009, 22:27
konu dın degıstırmesıne sevınmek deılkı... anlatımdakı guzellıkle beraber dınımızın ozellıklerının guzelce anlatılması

B.Battal
20-03-2009, 22:44
Tabi ki burda paylaşıldıgı için yoruma açık ama bu konuda tartışılacak bir şey ortaya çıkması bile çok saçma ve gereksiz bence.

STP
20-03-2009, 22:46
adamın hrıstıyanken muslumanlıgı nasıl buldugunu guzel bır dılle anlatmasına yapılan yorumlarınız cıdden guzel

YEY®
20-03-2009, 22:48
adamın hrıstıyanken muslumanlıgı nasıl buldugunu guzel bır dılle anlatmasına yapılan yorumlarınız cıdden guzel

hatta ateist iken başta hristiyanlık ve diğer dinleri araştırması mukayese etmesi oldukça hoş bir dille anlatılmış..Başarılı bi paylaşım,olumsuz yorum yapanların en ufak elle tutulacak argümanları yok.

merttepe
20-03-2009, 22:56
insan toplum içinde olması gereken doğru insan kavramını yakalamışsa herhangi bir dine inanmasada bir kusur işlediğini düşünmüyorum, ama bu doğru yolu çoğu insan bir din aracılığı olmadan yakalayamıyor. yakalayan ne ateistler var yakalayamamış ne teistler var (göz göre göre yalanlar, hırsızlıklar vsvs içinde yaşayan)
videodaki arkadaş ailesinin yetiştirme tarzınından dolayı kaybolmuş, zamanla kendi çözmüş işi (müslüman olmasından bahsetmiyorum, doğru bir insan olmasınını kastediyorum).

merttepe
20-03-2009, 22:59
valla, yok din kardesimiz olmus yok bilmem ne, size ne inslarin dininden, ne isterlerse onu olsunlar, her musluman adam kardesinizmi? yarim milyon terorist var onlarda musluman onlarda kardesiniz mi oluyo? insanlari dini vasiflariyla degil , yok musluman oldu vs. diye degil ,...degisti, daha iyi bir insan oldu diye alkislamaniz lazim. Insani insan oldugu icin sevin

+katılıyorum, zaten kulaktan duyma bir inanc sistemimiz var, kitabı açıp okuyup yorumlayanlar bu kısmı yakalamış olmaları gerekir.

STeaM
20-03-2009, 23:31
+katılıyorum, zaten kulaktan duyma bir inanc sistemimiz var, kitabı açıp okuyup yorumlayanlar bu kısmı yakalamış olmaları gerekir.

kulaktan dolma bi inanç sistemi demek ne dmeek ?
sanki yazılı kuralları olan bi inanç sistemi bir kurgu var. din insanların özgür olarak kabul ettikleri maneviyat duygusudur. bu bi sistem değildir

bence inanç din vs gibi konular hakkında bir yorumunuz varsa yapmayın.
din hassas bir konu. ben kuran-ı kerim i hatim ettim arapça ve türkçe. din insanları doğru yola sokar, yol gösterir ama bunu kalkıp doğru insan olmak toplumda düzgün insan olmak dine mensup olmadanda olur şeklinde bir yorumu asla tasvip etmem kabul etmem.

bu resmen adam ol dine gerek yok demek.

karşıyım.

merttepe
20-03-2009, 23:51
sanki yazılı kuralları olan bi inanç sistemi bir kurgu var. din insanların özgür olarak kabul ettikleri maneviyat duygusudur. bu bi sistem değildir

din hassas bir konu. ben kuran-ı kerim i hatim ettim arapça ve türkçe. din insanları doğru yola sokar, yol gösterir ama bunu kalkıp doğru insan olmak toplumda düzgün insan olmak dine mensup olmadanda olur şeklinde bir yorumu asla tasvip etmem kabul etmem.

karşıyım.

istersen 100000 kere okuyun, doğru anladığınıza dair bir kıstas olmadıktan sonra bi anlam ifade etmez, kalmışki türkçe çeviriler çeviri yapanın yorumudur, roman çevirisi gibi değildir, çevirenin yorumlaması ile kısıtlı kalınıyor ne yazıkki.
zaten din ve inanç hakkında yorum yapmamak için zor duruyorum, o kadar kapalı bir devre içindeyizki en ufak bir kıvılcım atsa komple alev alıyor herkez. yorumlamadıkca fikir tartışmadıkca hiç bir yere varamayız zaten, kulaktan duymadan kastım bu, videodaki arkadaş gibi kim araştırıp gerçekten benimseyipde müslüman olmuş, sünnetimizi olmuşuz, din derslerinde bişeyler ezberlemişiz buşekilde devam ediyor. çoğunlukla
Şu konuda da ısrarcıyım, düzgün bir insan olmak kişinin elindedir, herhangi bir dine inanmadanda tahmin ettiğinizden daha doğru bir insan olunabilir.

STeaM
21-03-2009, 00:08
istersen 100000 kere okuyun, doğru anladığınıza dair bir kıstas olmadıktan sonra bi anlam ifade etmez, kalmışki türkçe çeviriler çeviri yapanın yorumudur, roman çevirisi gibi değildir, çevirenin yorumlaması ile kısıtlı kalınıyor ne yazıkki.
zaten din ve inanç hakkında yorum yapmamak için zor duruyorum, o kadar kapalı bir devre içindeyizki en ufak bir kıvılcım atsa komple alev alıyor herkez. yorumlamadıkca fikir tartışmadıkca hiç bir yere varamayız zaten, kulaktan duymadan kastım bu, videodaki arkadaş gibi kim araştırıp gerçekten benimseyipde müslüman olmuş, sünnetimizi olmuşuz, din derslerinde bişeyler ezberlemişiz buşekilde devam ediyor. çoğunlukla
Şu konuda da ısrarcıyım, düzgün bir insan olmak kişinin elindedir, herhangi bir dine inanmadanda tahmin ettiğinizden daha doğru bir insan olunabilir.

istersen 100000 okuyun diye bişy yok. ben 1 kere okurum anlarım. bunu bil idrak et bence. tekille başlayıp genelleme ile bitirme.

onun dışında çok şey yazarım ama senin inancının seviyesini yazdıklarından bi nebzede olsa çözdüm diyebilirim. tartışmaktan asla ama asla kaçmayacağım ve sabahlara kadar oturup dil dökebileceğim bir konu. bunun yeri forum değil. 6236 ayeti kerimeyi tek tek okuduysan benim düşüncelerimi anlaman gerekir.

umarım bigün biyerde denk gelirizde detaylı konuşuruz senlen bunu.

TünayK
21-03-2009, 00:16
obur tarafa gıdınce sok olcaksınız bence....

merttepe
21-03-2009, 00:17
kuranı 1 kere okuyup anlayabildiğnize göre düşündüğümden daha zekisiniz, bu kadar üst seviye biri ile bu konuları konuşmak benimde çok hoşuma gider. tabiri caizse ben şeytanına vukatlığını yapmayı seviyorum, antitez üretmeyi seviyorum, bu şekilde kafamda oluşan sorulara cevap bulabilirsem, yanıtlarımı alabilirsem sıradan inanan bir insandan çok daha gerçek bir inanca sahip olucam, istediğim bu, yani ateist falan değilim :)
bir gün bir yerde denk gelmemiz zor görünüyor, uygun bir şekilde zevkli bir tartışma ayarlayıp konuşabiliriz bence.

PROMINENT
21-03-2009, 00:19
valla benim din anlayışım
evrenin kısaca buyurulmuş ama imzalanmamış olduğu yönündedir..

EMG
21-03-2009, 00:28

Ne demek istediğini açıklarmısın biraz?

Istilldo
21-03-2009, 00:30
bu konu patlar :) hiç bulaşmayın, daha bu konuları tartışmak için 200 seneye ihtiyacımız var

TünayK
21-03-2009, 00:34

karşıyım.

bende tam bu tarz dusunuyorum sen neden karsısın?

merttepe
21-03-2009, 00:40
bende tam bu tarz dusunuyorum sen neden karsısın?

aklıma şöyle bi soru geldi bunu okuyunca, din insanlığı adam etmekten ve bunun nimetlerinden faydalanmasını sağlamaktan başka bir amacı varmı? ( adam etmek çok anlam içeren bir kelime, içeriğinin ayrıntılarını düşünerek yanıtlarsanız daha doğru sonuca ulaşabiliriz)

merttepe
21-03-2009, 00:42
Ne demek istediğini açıklarmısın biraz?

orayı bi acayip yazmışım evet, ne demek istediğimi açıklayayım, toplumumuzda büyük bir çoğunluğun körü körüne inandığını düşünmekteyim, halbuki çarpılırsın bırak yerine gerçekten araştırıp okuyup sorgulayıp öğrendikten sonra inanmak çok daha makbuldur hatta körü körüne inanmanın evde oturup duvarlara bakmaktan farkı olmadığı düşüncesindeyim, sanırım hemfikiriz bu konuda?

TünayK
21-03-2009, 00:43
ya benım aslında cok soylecek seyım var ama ıste yaz gunu benı bı yıldırım alıp yukarı dogru ceker dıe tırsıyorum:)

özk@n
21-03-2009, 00:48
konu nerelere gitmiş :S

TünayK
21-03-2009, 00:56
problem o zaten bırının musluman olması sızı nıe sevındırıyor...?obur tarafta kavga fln cıkar kalabalık olalım mıdır?

EMG
21-03-2009, 00:57
orayı bi acayip yazmışım evet, ne demek istediğimi açıklayayım, toplumumuzda büyük bir çoğunluğun körü körüne inandığını düşünmekteyim, halbuki çarpılırsın bırak yerine gerçekten araştırıp okuyup sorgulayıp öğrendikten sonra inanmak çok daha makbuldur hatta körü körüne inanmanın evde oturup duvarlara bakmaktan farkı olmadığı düşüncesindeyim, sanırım hemfikiriz bu konuda?

Sen Felsefe falan okudun sanırım.

Herkesin düşüncesi kendine, din tartışılacak ve sorgulanacak bi kavram değil bence.

Ben sadece o cümleye takılmıştım açıklama için teşekkürler.

basar13
21-03-2009, 00:58
hondatalı nsx ile denizin m3 nasıl olur acaba 60-270 arası

Shadow_Dancer
21-03-2009, 00:58
problem o zaten bırının musluman olması sızı nıe sevındırıyor...?obur tarafta kavga fln cıkar kalabalık olalım mıdır?

hahahaha :D

merttepe
21-03-2009, 01:00

Herkesin düşüncesi kendine, din tartışılacak ve sorgulanacak bi kavram değil bence.

felsefe okumadım, sorgulayabildiğime göre cahil cesareti var heralde o kadar :soru:

YEY®
21-03-2009, 01:00

Dur senin dilinden yazayım,bir arkadaşın foruma vtec aldım işte burda diye yazsa sevinmezmisin? :) işte oda tam olarak olmasada bunun gibi birşey.

p.s : manevi konular tabi ki maddi konularla kıyaslanmaz ama sen bile dine gerek yok derken bir yaz günü şimşek yukarı çekecek diye korkuyorum diyor ve kendinle çelişiyorsan vardır bu işte bir hikmet güzel kardeşim ;)

ali
21-03-2009, 01:01
6236 ayeti kerimeyi tek tek okuduysan benim düşüncelerimi anlama....

Kur'an-ı Kerim 6666 ayettir ;)

searock///
21-03-2009, 01:01
hondatalı nsx ile denizin m3 nasıl olur acaba 60-270 arası

her turlu alırım abi:D:D:D:D:D:D:hahaha::hahaha:

EMG
21-03-2009, 01:05
felsefe okumadım, sorgulayabildiğime göre cahil cesareti var heralde o kadar :soru:

Laf sokmak için yazmadım yanlış anlaşılmasın. Genelde felsefeciler senin düşündüğün gibi düşünür. Herkesin düşüncesi kendine, bence yanlış düşünüyorsunuz. Hepsi bu.

TünayK
21-03-2009, 01:05
Dur senin dilinden yazayım,bir arkadaşın foruma vtec aldım işte burda diye yazsa sevinmezmisin? :) işte oda tam olarak olmasada bunun gibi birşey.

p.s : manevi konular tabi ki maddi konularla kıyaslanmaz ama sen bile dine gerek yok derken bir yaz günü şimşek yukarı çekecek diye korkuyorum diyor ve kendinle çelişiyorsan vardır bu işte bir hikmet güzel kardeşim ;)

walla bırı ancak bana vtec alırsa bıseyler hıssederım ondada ole aman aman bısey olmaz zaten bende var bı tane onun dısında ısterse gıtsın hondayı komple alsın benım umrumda olmaz...bıde snoop dogg benım arkadasım deıl...

p.s olarak alıntı yaptıgın konu tamamem esprıdır...altına esprıdır dıe yazmam gerekıyormus sanırım...

sen bana nıe sevındıgını anlatsana yada neden dıne ıhtıyac duydugunu?

searock///
21-03-2009, 01:06
arkadaslar ortamı germıyelım :) dini konuları buralarda tartısmasak cok ii olur bence :) kımse benı yanlıs anlamasın

TünayK
21-03-2009, 01:07
arkadaslar ortamı germıyelım :) dini konuları buralarda tartısmasak cok ii olur bence :) kımse benı yanlıs anlamasın

koydekı camıde bulusalım dıycem ama sen onun yolunu bılmessın...bısey yok olm adam gıbı fıkır alısverısı yapıyoruz...

searock///
21-03-2009, 01:09
koydekı camıde bulusalım dıycem ama sen onun yolunu bılmessın...bısey yok olm adam gıbı fıkır alısverısı yapıyoruz...

ok dostum ama yınede dıkkat edın :)

merttepe
21-03-2009, 01:09
Kur'an-ı Kerim 6666 ayettir ;)

Kıraat imamlarından Nafi 6217, Şeybe 6214, Mısırlı bilginler 6226, İbn-i Abbas 6616 olduğunu söylemiştir. Kufelilerin görüşü doğrultusunda bugün yeryüzünde bulunan tüm mushaflarda ayet sayısı 6236 olarak kabul görmüş ve numaralandırılmıştır. Halk arasında bilinen 6666 sayısının herhangi bir dayanağı olmayıp, çocuklara kolay öğretmek amacıyla yuvarlak olarak söylenmiştir. Bu ihtilaflar ayetlerin numaralandırılmasıyla ilgili olup, Kur'an'ın tümü üzerinde ihtilaf yoktur."
yani güvenilen kaynaktaki cümle sayısı bile şaibeli, herkez bişi söylüo :)

TünayK
21-03-2009, 01:11
benı sevındırıyor yazdım mı?
ıma ettım mı?
ıma edenler haklı dedım mı?
vıdeoyu ızleyın adamın anlatısı olaylar cok guzel selcugun amacı buydu dedım...

ayrıca lutfen dınımız hakkında alaylı yaklasımda bulunma ve ınsanların ınancına saygı duy,
bızım senın ınancın-ınancsızlıgın hakkında senın hurrıyetıne saygı duydugumuz gıbı..

sakın yahu...yazmadım de o zaman....

Istilldo
21-03-2009, 01:12
o değilde Allah affetsin bu snoopun ictiği cigarayı rüyanızda göremezsiniz :)

ali
21-03-2009, 01:13
yani güvenilen kaynaktaki cümle sayısı bile şaibeli, herkez bişi söylüo :)

doğru ama işte genel bildiğimiz 6666 diye yazdım, bende az bi araştırdım dediğin gibi ;)

TünayK
21-03-2009, 01:13
o değilde Allah affetsin bu snoopun ictiği cigarayı rüyanızda göremezsiniz :)

hahahahahahaha:D:D:D

B.Battal
21-03-2009, 01:14

10karakter

ST
21-03-2009, 01:14
Kısa hayatlar,boş ve anlamsız tartışmalar.

TünayK
21-03-2009, 01:16
dını tartısıp sorgulamayan arkadaslar 5 vakıt namaz oruc fln takılıyosunuz demı? yoksa sorgulamıyoruz cunku ınanmıyoruz mu?

merttepe
21-03-2009, 01:18
10karakter

bunu çok emin söylediğinize göre benim bilmediğim bazı nedenler var galiba, rica etsem açıklayabilirmisiniz? neden?

CallMeInsane
21-03-2009, 01:19
güzel paylaşım

Istilldo
21-03-2009, 01:20
http://celeb-blitz.com/wp-content/uploads/2008/08/snoop-dogg-smoking.jpg
http://media.photobucket.com/image/snoop%2Bdog/Silverpuddle221/snoop-dog-2.jpg
http://www.mtv.com/shared/media/news/images/s/Snoop_Dogg/sq-smoking_cigar01-mtv.jpg
http://therawfeed.com/pix/snoop_dogg.jpg
http://thestockmasters.com/images/snoop-smoking.jpg

cigarayı bırakmışmı acaba ?

B.Battal
21-03-2009, 01:20
Kendi adıma cevap vereyim 5vakit namaz oruc fln takılmıyorum elimden geldigi kadar daha dogrusu nefsimi yenebildigim zaman namazda kılıyorum oructa tutuyorum ama en azından inkar etmiyorum .

merttepe
21-03-2009, 01:21
bosverın hepımız maymunuz.

güzel bi başlangıç :D

cem
21-03-2009, 01:22
Herkesin inancı , dini kendine özel kalsın burda tartısılmaması daha dogru.