PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni bir dünyamı acaba

Mustafa Birsesli
26-03-2009, 07:14
http://www.guncelhaber.com/#//teknoloji/saturnun-uydusu-titan-dunya-gibi-244224.htm evrende başka akıllı varlıkların yaşadıgına inanıyormusunuz

punto_multijet
26-03-2009, 08:20
Abi dinlen bence biraz takma kafana bunları :D şaka maka bende inanıyorum bizim dısımızda varlıklar olduguna

elpadre
26-03-2009, 08:30
gıdıp gormek lazım yollar nasıl dıye :)

oxygen
26-03-2009, 08:37
bi bulusma ayarlasak organizasyon falan..ne biliyim once bi gokart sonra bi mangal falan guzel olmazmi:)

Güvenc
26-03-2009, 10:59
bide rakı :D:D:D

elpadre
26-03-2009, 11:45
ıyı olur bence :) golde balık tutarız :)

Mustafa Birsesli
26-03-2009, 14:14
gıdıp gormek lazım yollar nasıl dıye :)

uzuuun uzuuuun düzlükler varmış otobanda polis yokmuş benzin bedavaymış turbo yetişen ağaçlar varmış

elpadre
26-03-2009, 14:16
uzuuun uzuuuun düzlükler varmış otobanda polis yokmuş benzin bedavaymış turbo yetişen ağaçlar varmış

ben gıdıyurm o zman :) eee burdan alıs verıs yapamak lazım oralarda ne bulup ne yıcegız :D

Mustafa Birsesli
26-03-2009, 14:17
allah ne verdiyse yeriz bea :)

levent
26-03-2009, 14:19
uzayda roll :D

Mustafa Birsesli
26-03-2009, 14:22
olay böyle gelişir galiba:

kanka bak tam küçük ayının orada 3 korna buyuk ayıya kadar devam

tamam kanka aman mars civarında kara delikler varmıs dikkat et

aq bu belediyenin ya

onursumer
26-03-2009, 14:23
ahah belediye heryerde problem :D

Mr.K
26-03-2009, 14:24

aq bu belediyenin ya

offf cok iyiydi :hehe::hehe::hehe::hehe: heuehahuaeuhaeuahe

Mustafa Birsesli
26-03-2009, 14:25
thanks hayalgücü işte

cem
28-03-2009, 13:59
http://www.guncelhaber.com/#//teknoloji/saturnun-uydusu-titan-dunya-gibi-244224.htm evrende başka akıllı varlıkların yaşadıgına inanıyormusunuz

yanlız degilizz hiçbirimizzzz....

MUGENPOWE®
28-03-2009, 14:00
yanlızlık allaha mahsus :)

merve
28-03-2009, 14:06
canlılar varsada insanlardan üstün değillerdir herhalde :) allah insanı, tüm varlıkların üzerinde yaratmıştır benim inancıma göre.. ama eğer olsaydı başka bir yerde hayat kuranda geçerdi diye düşünüyorum şahsen.. bildiğim kadarıyla geçmiyor ama şu da var kuranın tercümesi yetmiyo tabi, anlamını kimse tam olarak çözemiyor bence, herkes farklı yorumlar getirebilir..
bide bu gezegenler boşuna yaratılmamış, vardır birşeyler diyede düşündüğüm oluyor :D

tool
28-03-2009, 14:16
http://www.finbom.se/images/I_want_to_belive.jpg

dragon07
28-03-2009, 14:16
valla bizim galaxide birtek bi varız galiba.digerler boş olması lazım.:D

MUGENPOWE®
28-03-2009, 14:19
http://img232.imageshack.us/img232/4264/uzaylgrenmasumkylka4.jpg

Mustafa Birsesli
28-03-2009, 19:19
canlılar varsada insanlardan üstün değillerdir herhalde :) allah insanı, tüm varlıkların üzerinde yaratmıştır benim inancıma göre.. ama eğer olsaydı başka bir yerde hayat kuranda geçerdi diye düşünüyorum şahsen.. bildiğim kadarıyla geçmiyor ama şu da var kuranın tercümesi yetmiyo tabi, anlamını kimse tam olarak çözemiyor bence, herkes farklı yorumlar getirebilir..
bide bu gezegenler boşuna yaratılmamış, vardır birşeyler diyede düşündüğüm oluyor :D

yüce rabbim insanı her varlıktan üstün yarattı ama manevi değeri bakımından üstün yarattı. fakat düşünürsek bu dünyadaki yeteneklerimizin kısıtlanmış oldugunu farkederiz allahın yarattığı diger diger varlıklara göre... tabi bu kısa sınav hayatımızdan sonraki hayatımızda nasıl bir özelliğe şekle bürünecegimizi zamanı gelince görürüz zaten neyse derin mevzular zatende evrenin bu büyüklüğünü düşündüğümüzde yanlız olmamamız gerektiğini düşünüyorum

oxygen
28-03-2009, 19:42
Uzayda illaki canlılar vardır ama düşünebilen canlılar olduğunu sanmıyorum çiçek böcek vardır:)

akucukdogan
28-03-2009, 20:15
Benim inandığım şey şu.. Koskocaman sonsuz bi boşlukta yaşıyoruz ve böylesi büyük bir boşlukta eminim yalnız değiliz.. ;)

Mustafa Birsesli
28-03-2009, 20:25
büyüklük göreceli.. evren bize göre büyük yaradanımıza göre belki gözünün gördüğü bir alan kadar yaradılıştan buyana gecen zaman belkide onun için çok kısa bir zaman bu soruların cevabını aramak çogumuzun harcı deil malesef yaşayıp görecegiz :)

bladerk
28-03-2009, 21:05

aq bu belediyenin ya

:hahaha::hahaha::hahaha: mükemmel

Jam da Joker
28-03-2009, 21:24
Kuran-ı Kerimde ben sadece sizin değil başka alemlerinde Rabbiyim siz bu alemde tekmi olduğunuzu zannediyorsunuz gibi bir ibare vardı yanılmıyorsam tabi yoruma açık düz okunulan anlamla düşünmemek lazım ama bende yanlız olduğumuza inanmıyorum

Evrenoz
28-03-2009, 21:28
Sonsuz, içerisinde milyarlarca yıldız ve gezegen barındıran bir yapı içerisinde tek akıllı canlı olmak biraz megolomanca değil mi? Hani insanın sorası gelir. Eğer tek akıllı canlılar biz isek yaşadığımız dünyanın toplu iğnenin değil topu, ucu kadar kaldığı bu devasa yapı niye var?

oxygen
28-03-2009, 21:37
ya şöyle birşey var uzay sonsuz bi boşluk dimi?sonsuz bi boşluk hakkındada hayat yoktur diye bir yorum yapmak bana garip geliyor..

merve
29-03-2009, 00:41
yüce rabbim insanı her varlıktan üstün yarattı ama manevi değeri bakımından üstün yarattı. fakat düşünürsek bu dünyadaki yeteneklerimizin kısıtlanmış oldugunu farkederiz allahın yarattığı diger diger varlıklara göre... tabi bu kısa sınav hayatımızdan sonraki hayatımızda nasıl bir özelliğe şekle bürünecegimizi zamanı gelince görürüz zaten neyse derin mevzular zatende evrenin bu büyüklüğünü düşündüğümüzde yanlız olmamamız gerektiğini düşünüyorum

allah insanı herşeyden üstün yaratmıştır dedim ama bundan kastım sihir yapabilmek, o bu kılağa girebilmek değildi,, aklını kullanabilmekti :)

merve
29-03-2009, 00:45
Kuran-ı Kerimde ben sadece sizin değil başka alemlerinde Rabbiyim siz bu alemde tekmi olduğunuzu zannediyorsunuz gibi bir ibare vardı yanılmıyorsam tabi yoruma açık düz okunulan anlamla düşünmemek lazım ama bende yanlız olduğumuza inanmıyorum

evet alem demiş, onu inkar etmiyorum bende.. insandan bşka dedim zaten.. bir takım tanımlayamadığımız şeylerin varlığını inkar etmiyorum fakat bu bildiğimiz anlamda bir gezegen ve o gezegende yaşayan canlılar olarak yazılmamış benim bildiğim..
ama tabi herkesin okuduklarından çıkarığı yorum farklıdır.. ben kendimce allah affetsin yanlış varsa ama aklımın yettiğince yorumlamaya çalıştım okuduklarımı..
en azından bildiğim birşey var.. neye olursa olsun, inanç iyi birşeydir... birşeylere inanmak insanı hayata bağlar, güçlü kılar :) çok derinlere girersek hiç çıkamayız zaten :)

.::EmrE::.
29-03-2009, 00:53
Arakadaşımın dediğine kesinlikle katılıyorum.Yalnız biz olsaydık,bu sonu belli olmayan uzayda milyonlarca gezegen,yıldız vs. neden var? Mutlaka bir amaca hizmet ediyor olmalılar..Yalnız olmadıgımıza inanıyorum..Ayrıca Kur'an da " yerdekiler ve göktekiler" diye bir ifade de var sanırım,tam anlamını bilmesem de alakası olabilir mi acaba konu ile ?

Jedi'lar olsa keşke far away bir galaxide :P

Tuner
29-03-2009, 01:10

Gibidir Alemlerin Alemi olarak değerlendirilir bizimkisi Hz. Muhammet ve Müslüman Alemi için kurulmuştur biliyorsunuzki bizim Alemimiz Samanyolu Galaksisindedir bunun gibi uzayda farklı galaksiler mevcuttur ve bir tanesi saatte 5.000 kmh hızla üzerimize gelmektedir. :) Bizimkisinde olmasada başka galaksilerde dünya gibi gezegenler olabilir gibi geliyor banada.

emretorlak
29-03-2009, 01:15
Artuditu gelse keşke:)

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42958000/jpg/_42958623_starwarsdroids_yahoo203b.jpg

İBO
29-03-2009, 04:38
Kuran-ı kerimde bir çok ayet Alemlerin rabbi Allah diye başlar ve yine Kuran'da 18000 alemden bahsedilir. Şöyle bi düşünürsek eğer; insanlar alemi,hayvanlar alemi,bitkiler alemi,cinler alemi bildiklerimiz hemen hemen bu kadar;) Yani bilmediğimiz aşşa yukarı 17996 alem daha var:) sonuc itibari ile yanlız değiliz.. Ve yine okuduklarıma göre Dünya 33 boyuttur ve biz 3 boyutunu kullanabiliyoruz...

Mustafa Birsesli
29-03-2009, 08:24
konunun seyrini tatlı bir el freni ile değiştireyim bari peki 51.bölge kimilerine göre yanlız olmadıgımızın en büyük kanıtı size göre 51. bölge nedir neye hizmet eder araştıran oldumu hiç :)