PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oto boya sprey dolum?

barutçu
31-03-2009, 19:28
Geçen forumdan bir arkadaş aracında kullanmıştı.
Oto boyayı spreyin içine basıyorlarmış-koduyla beraber(rötüş kalemi yerine kullanım için düşünüyorum)
1-2 boyacıya baktım haberleri bile yok neredeyse.
İnternette arama yaptırdım aşa yukarı 2007 den beri kullanılan bir sistemmiş.
Kullanan ark. memnun mu?
İzmir'de nerede bulabilirim?

Onuralp
31-03-2009, 19:30
Ankara da bir kaç yerde var valla da rötüş için zor bence. Spray çok büyük bi alana yayılır iş zorlaşır...

Ferhat_V
31-03-2009, 19:31
civic ef projesi var sitede.. onurtoros kendisi boya işleri yapıyor istediğin rengi söyle spreye basıp kargolasın derim..

barutçu
31-03-2009, 19:31
Etrafını gazete kağıdı ile kaplamayı düşünüyorum? genede zor mu olur?

Ankara da bir kaç yerde var valla da rötüş için zor bence. Spray çok büyük bi alana yayılır iş zorlaşır...

barutçu
31-03-2009, 19:34
civic ef projesi var sitede.. onurtoros kendisi boya işleri yapıyor istediğin rengi söyle spreye basıp kargolasın derim..

Teşekkürler, konuşayım kendisiyle..

senna
31-03-2009, 19:34
verniği falan nolucak?

barutçu
31-03-2009, 19:36
verniği falan nolucak?

Kılcal bi çizik için kullancam.(pasta cila geçmiyor içine tırnak giriyor)

Toyotalarda, rötüş kalemi yerine bantlar var araç renginde. Onunla kapattım izmir ***** bı sıcak bi soğuk attı bant.

senna
31-03-2009, 19:37
çok derin değilse fırçayla kapatıp bant ile bir kaç katla ondan sonra pasta çeksen güzelce?

barutçu
31-03-2009, 19:39
çok derin değilse fırçayla kapatıp bant ile bir kaç katla ondan sonra pasta çeksen güzelce?

Fırçayla kapatmak derken?

Çok derin değil ama boya atmış(paslı gibi). Bantları üst üste yapıştırma şansın yok. Kat farkı oluyor bariz şekilde. Rötüş kalemi olsa halledecek ama ... malasef.

O kadar ufak alan için bile cila istermi ya?

Lokal boya olayına gireyim demiştim ama :)

ACTPK
31-03-2009, 19:44
Çiziği doldurucak şekilde çizik içini araç rengi boyayıp elinizden geliyorsa 3000lik zımparayla hafifçe üstünden geçin (bu işlem sonradan doldurduğunuz bölgenin üstündeki kat farkını ortadan kaldırıcak şekilde olmalıdır, ne eksik ne fazla) ardından en incesinden pasta bunun sonrasındanda cila atın. Eğer eliniz yatkınsa sorun yok ama değilse hiç bulaşmayın:) Tarif ettiğim şekilde işçiliğinden emin olduğunuz bi yerde yaptırın derim. Vernik atmayacağınız yada bariz belli bi boyama işlemi yapmayacağınız için satarken sorunda olmayacak

barutçu
31-03-2009, 19:45
Başka bir forumdan alıntıdır:
http://i230.photobucket.com/albums/ee223/erdemmanisali/Image678.jpg

http://i230.photobucket.com/albums/ee223/erdemmanisali/Image680.jpg

http://i230.photobucket.com/albums/ee223/erdemmanisali/Image681.jpg

chaylak
31-03-2009, 19:46
Ankarada Mir oto boya var, arabanin üstünde boyayip ölçüp öyle tüpe basiyorlar..

yeri iskitlerde.

barutçu
31-03-2009, 19:50
Çiziği doldurucak şekilde çizik içini araç rengi boyayıp elinizden geliyorsa 3000lik zımparayla hafifçe üstünden geçin (bu işlem sonradan doldurduğunuz bölgenin üstündeki kat farkını ortadan kaldırıcak şekilde olmalıdır, ne eksik ne fazla) ardından en incesinden pasta bunun sonrasındanda cila atın. Eğer eliniz yatkınsa sorun yok ama değilse hiç bulaşmayın:) Tarif ettiğim şekilde işçiliğinden emin olduğunuz bi yerde yaptırın derim. Vernik atmayacağınız yada bariz belli bi boyama işlemi yapmayacağınız için satarken sorunda olmayacak

Valla açıkcası araç üstünde hiç denemedim boya işini, ama evde sıva vs.. ufak tefek işler gelir elimden. Çok ufak bi nokta olduğu için açıkcası hem maddi açıdan hem zaman açısından hemde ufak bi uğraş olarak denemek istedim.
Pasta olayını düşündüm ama onu nasıl atacaz acaba :)
Spatula yardımıyla di mi :)
En iyisi öyle kalsın mı acaba :D

Ankarada Mir oto boya var, arabanin üstünde boyayip ölçüp öyle tüpe basiyorlar..

yeri iskitlerde.

Malasef izmirdeyim :(

ACTPK
31-03-2009, 19:52
İzmirde 5. sanayi içinde var. İş makinelerimiz için arada bir boya alıyoruz. Spreye basıyorlar diye biliyorum ancak ismini tam hatırlamıyorum. Autodrom tarafından gelirken Benzin istasyonuna gelmeden bi önceki sokaktan girince sağdaki dükkan Karşısında filtre dükkanı falan var

ACTPK
31-03-2009, 19:53
Valla açıkcası araç üstünde hiç denemedim boya işini, ama evde sıva vs.. ufak tefek işler gelir elimden. Çok ufak bi nokta olduğu için açıkcası hem maddi açıdan hem zaman açısından hemde ufak bi uğraş olarak denemek istedim.
Pasta olayını düşündüm ama onu nasıl atacaz acaba :)
Spatula yardımıyla di mi :)
En iyisi öyle kalsın mı acaba :D

Kürdanın ucuyla atmıştım ben:D

barutçu
31-03-2009, 19:54
İzmirde 5. sanayi içinde var. İş makinelerimiz için arada bir boya alıyoruz. Spreye basıyorlar diye biliyorum ancak ismini tam hatırlamıyorum. Autodrom tarafından gelirken Benzin istasyonuna gelmeden bi önceki sokaktan girince sağdaki dükkan Karşısında filtre dükkanı falan var

Çok teşekkürler, tarifi anladım gibi.

5.sanayi bakmamıştım. Bu hafta bi deneyim şansımı.

barutçu
31-03-2009, 19:55
Kürdanın ucuyla atmıştım ben:D

:D güzel fikir :) atabiliyoruz yani :)

koçtaş vs.. den alabilirmiyiz macunu :D

ACTPK
31-03-2009, 19:56
Macun kullanmaya gerek yok sadece arası boyayla doldurulacak:)

barutçu
31-03-2009, 19:58
Macun kullanmaya gerek yok sadece arası boyayla doldurulacak:)

ok :) boya kısmı kolay bi de sprey oldu mu :D

melih
31-03-2009, 20:06
çoğu oto boya satan yerler yapıyo bu işi

barutçu
31-03-2009, 20:17
çoğu oto boya satan yerler yapıyo bu işi

İzmirde 2 yere sordum, fırınlamaları bile vardı ama şaşırdılar sorunca :confused:

melih
31-03-2009, 20:49
İzmirde 2 yere sordum, fırınlamaları bile vardı ama şaşırdılar sorunca :confused:

ala ala ben kaç defa yaptırdım sanayide boya satan yere gidip istedim spey tüp olarak fiyatıda 9.00 tl

izmir için bişe diyemiyorum?

barutçu
31-03-2009, 20:56
ala ala ben kaç defa yaptırdım sanayide boya satan yere gidip istedim spey tüp olarak fiyatıda 9.00 tl

izmir için bişe diyemiyorum?

Pardon boya satan yere mi gitcez, yoksa oto boyacıları mı??

Ben oto boyacılara gittim. (Fırınlı boyama vs.. olan)

ACTPK
31-03-2009, 20:57

Boya satan dükkanlara
Tarif ettiğim yer oto boya satışı malzemesi vs. ağırlıklı çalışıyor.

barutçu
31-03-2009, 21:04
Boya satan dükkanlara
Tarif ettiğim yer oto boya satışı malzemesi vs. ağırlıklı çalışıyor.

OK, oraya kesin bakcam.

Ben yanlış yerlerde aramışım :(

Oto boyacılara baktım ben.. :(

elpadre
31-03-2009, 21:13
caplerını ayarlasan sıkıntı olmaz dıye dusunuyurm cunku zmanında graffıtıyle ugrasırken duvarları boyarken ınce cap ler kullanıyorduk onalrdan bulusan olabılır cızıkler kapanır 0 zımpara oldumu tamamdır dıye dusnuyrum

tezcan8514
31-03-2009, 21:15
Kılcal bi çizik için kullancam.(pasta cila geçmiyor içine tırnak giriyor)

Toyotalarda, rötüş kalemi yerine bantlar var araç renginde. Onunla kapattım izmir ***** bı sıcak bi soğuk attı bant.

Arkadaşım aynı sorun bende de var.araç renginde bantlar var demişsin online olarak satın alacağımız bi yer var mı bildiğin ??Araç toyota

punto_multijet
31-03-2009, 21:22
6. sanayide boyacı bahadır var o bu sekilde her istedigin rengi yapıyo ve sprey olarak verebiliyor

barutçu
31-03-2009, 21:41
caplerını ayarlasan sıkıntı olmaz dıye dusunuyurm cunku zmanında graffıtıyle ugrasırken duvarları boyarken ınce cap ler kullanıyorduk onalrdan bulusan olabılır cızıkler kapanır 0 zımpara oldumu tamamdır dıye dusnuyrum

Evet caplerde mantıklı ama onlar püskürtmenin miktarında değişim yaparmı acaba?
Yapmazsa nerden bulabilirm?

Arkadaşım aynı sorun bende de var.araç renginde bantlar var demişsin online olarak satın alacağımız bi yer var mı bildiğin ??Araç toyota
Online olarak bilmiorum her toyota ile geldi bana.
Eskiden yaris vardı onun kitapçığının içindeydi şimdide auris var onunda içinde mevcut.
Ama gerçekten bir işe yaramıyor. Yapışkanları tutmuyor onların.
Eskiden oje tarzında çıkardı honda,nissan vs.. de onlardan artık koymuyorlar malesef.
Oje tarzında olanlarından praktiker de görmüştüm( tabi renk kodlarına bakmadım hiç) ;)
Kesinlikle oje tarzı olanları öneririm o bantlardan çok. (markasıda sonax olması lazım)
İlla bant ise servise sorabilirsiniz ;)

6. sanayide boyacı bahadır var o bu sekilde her istedigin rengi yapıyo ve sprey olarak verebiliyor
:) çok teşekkürler. İki yer aklımda artık. 6. sanayide yeri nerdedir?

punto_multijet
31-03-2009, 21:47
6. sanayide otoyolun altından gecen alt gecit var. otokente yakın olan tarafından girip oteki tarafında cıktıktan snra hemen snra sagda kalıyor. 2,3 veya 4. dukkan onlardan birinede sorsan gosterir zaten

barutçu
31-03-2009, 21:47

Online olarak buradan bulabilirsin, ben beyazını koydum örnek olarak:

http://www.hepsiburada.com/motip-rotus-kalemi-beyaz/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otso60250154030

barutçu
31-03-2009, 21:49
6. sanayide otoyolun altından gecen alt gecit var. otokente yakın olan tarafından girip oteki tarafında cıktıktan snra hemen snra sagda kalıyor. 2,3 veya 4. dukkan onlardan birinede sorsan gosterir zaten

Ok anladım aşağa yukarı teşekkürler ;)

zavolli LPGci filan vardı köşede otobana yakın olan çıkış tarafında :)

melih
31-03-2009, 21:49

boya satan yere :D

ATA156
31-03-2009, 22:11
3. sanayi sitesinde neredeyse tüm boyacılarda var, tek sorunu çok zor kuruyor. Yaptırırken söyle içine sertleştiriciyi fazla koysun ve boyayı atarken çok ince katlar halinde at. Son katı attıktan sonra kurumadan 1 kat aynı özelliklerde vernik atarsan en idealiş olur.

barutçu
31-03-2009, 22:19
3. sanayi sitesinde neredeyse tüm boyacılarda var, tek sorunu çok zor kuruyor. Yaptırırken söyle içine sertleştiriciyi fazla koysun ve boyayı atarken çok ince katlar halinde at. Son katı attıktan sonra kurumadan 1 kat aynı özelliklerde vernik atarsan en idealiş olur.

Güzel bilgi teşekkürler ;)

elpadre
31-03-2009, 22:30
evet deyıstırıyor cok ınceden cok kalına dogru gıdıyor sonucta ben duvar boyadım zamanında :D

barutçu
31-03-2009, 22:34
evet deyıstırıyor cok ınceden cok kalına dogru gıdıyor sonucta ben duvar boyadım zamanında :D

Abi yakalamasınlar seni illegal olaydan :)

Bunları nerden bulabiliriz?

En incesinden alsak:)

jetlag
01-04-2009, 02:27
Fırçayla kapatmak derken?

Çok derin değil ama boya atmış(paslı gibi). Bantları üst üste yapıştırma şansın yok. Kat farkı oluyor bariz şekilde. Rötüş kalemi olsa halledecek ama ... malasef.

O kadar ufak alan için bile cila istermi ya?

Lokal boya olayına gireyim demiştim ama :)

ruloyla boyanmis ae82

http://i24.photobucket.com/albums/c7/aeroturc007/ae82/DSCF2314.jpg

sürüngen
01-04-2009, 11:35
2. sitede Kardeş boya var... ptt nin yanında..2. siteye girince zaten orta yerde duruyor..ben arabalarımın boyasını ordan alıyorum hep..spreyde yapıyorlar...
3. sitede otomersununu yanındaki sokağa girer girmez var bi boyacı orasıda sprey yapıyor sanırım..arzumun sağ arka çaprazında kalıyor..

barutçu
03-04-2009, 21:51
2. sitede Kardeş boya var... ptt nin yanında..2. siteye girince zaten orta yerde duruyor..ben arabalarımın boyasını ordan alıyorum hep..spreyde yapıyorlar...
3. sitede otomersununu yanındaki sokağa girer girmez var bi boyacı orasıda sprey yapıyor sanırım..arzumun sağ arka çaprazında kalıyor..

Çok teşekkürler, en kısa zamanda yaptırcam.

Bu arada boya ne kadarda pas tutar?

İki tırnak büyüklüğünde yanyana bir çizik bugün baktım pas tutmuş.

Arka tekere çok yakın acaba çamur su vs... alıyor die mi?

PaSHa-brk
04-04-2009, 00:42
3.site erkekler diye bi boyacı var oto yazganın yanında oraya akmanı tawsiye ediyorum

sürüngen
04-04-2009, 12:04
Çok teşekkürler, en kısa zamanda yaptırcam.

Bu arada boya ne kadarda pas tutar?

İki tırnak büyüklüğünde yanyana bir çizik bugün baktım pas tutmuş.

Arka tekere çok yakın acaba çamur su vs... alıyor die mi?

çamurlukla alakası pek yok aslında..havadaki oksijen ve su miktarından oluşuyor..zaten izmir yeterince nemli hemen reaksiyon alınıyor...
ben bordo tegin zımparasını yaparken çok uğraşmıştım..bi tarafı temizlerken bi taraf tekrar batıyordu :D

i_could
04-04-2009, 12:15
RENK TİCARET dyo dewilux marshall glasurit salcomix raykon sanayi boyaları bayii boya
renk ticaret, sanayi, boyası
Telefon : 0232 433 80 49
Fax : 0232 433 80 46
Web Sayfası : www.mikrokent.com/renkticaret
Adres : 2830 Sokak No:26 1.San.Sit / İzmir

barutçu
04-04-2009, 19:30
RENK TİCARET dyo dewilux marshall glasurit salcomix raykon sanayi boyaları bayii boya
renk ticaret, sanayi, boyası
Telefon : 0232 433 80 49
Fax : 0232 433 80 46
Web Sayfası : www.mikrokent.com/renkticaret
Adres : 2830 Sokak No:26 1.San.Sit / İzmir

Teşekkürler, izmir'de ne kadar çok yer varmış.
Sağolun hepsini not aldım tek tek ;)

ALPER-VNS
04-04-2009, 19:32
Bende bastırdım spreye ama renk tutmuyo vernik olmadığı için mat kalıyo.. bi tüp de vernik bastırırdım şimdiki aklım olsa :o

barutçu
04-04-2009, 19:35
Bende bastırdım spreye ama renk tutmuyo vernik olmadığı için mat kalıyo.. bi tüp de vernik bastırırdım şimdiki aklım olsa :o

verniğini bol koydur die ark. önceden tavsiyede bulunmuştu.

olmadı bi tüpde vernik bastırayım cidden :) yapıyorlar mı verniği?

Vernik tüp içinde olmaz gibi geliyor bana ama :confused:

ALPER-VNS
04-04-2009, 22:45
yok yok yapıyolar ayrı tüpe.. hatta bana renk tutmaz vernik de basıyım bi tüpe demişti de inanmamıştım :D gerek yok diyip almamıştım

dieselpower
10-07-2017, 19:01
Yeni konu acmamak icin buraya yaziyorum istanbul anadolu yakasinda bu isi yapan yer var mi bostanci maltepe civari

KÖROĞLU
10-07-2017, 22:14
Yeni konu acmamak icin buraya yaziyorum istanbul anadolu yakasinda bu isi yapan yer var mi bostanci maltepe civari

Bostancı sanayi içinde töre ticaret var. Oraya gidersen istediğini yaptırırsın, barış var işleten arkadaş yardımcı olur, salih abi de yardımcı olur, iyi esnaftır ikiside.

dieselpower
10-07-2017, 22:30
Bostancı sanayi içinde töre ticaret var. Oraya gidersen istediğini yaptırırsın, barış var işleten arkadaş yardımcı olur, salih abi de yardımcı olur, iyi esnaftır ikiside.

tam adresi var mı b.o.s. nin neresinde kalıyor numarası falan

KÖROĞLU
10-07-2017, 22:39
tam adresi var mı b.o.s. nin neresinde kalıyor numarası falan

Tam olarak burası.

Google Haritalar (https://www.google.com.tr/maps/@40.9644122,29.1103557,3a,75y,315.63h,73.08t/data=!3m6!1e1!3m4!1soLEE3J1RlQ8sxunDKQj_8w!2e0!7i1 3312!8i6656?hl=tr)

dieselpower
10-07-2017, 22:48
teşekkürler

ruudvan
11-07-2017, 02:11

desa ticaret ümraniye fatih sultan mehmet sanayi sitesi.

srkns
02-11-2017, 19:01
yeni konu açmak istemedim,

kaput altı ve ön panel mat boya olduğu için aracın renk kodunu baz boya olarak aldım ama yine fabrikasyon tonu tutmadı daha mat durdu.. bu kısımlara nasıl bir uygulama yapılabilir. araç rengi buz beyazı