PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul Gösteri Merkezi'nde yangın

XoR
06-04-2009, 09:53
İnşallah can kaybı yaşanmaz :(

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/11373047.asp?gid=229

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/İstanbul%20Gösteri%20Merkezi'nde%20yangın/2.jpg

imhotep
06-04-2009, 09:56
kerem abi aynı konuyu açmıstı kanka:)

edit: umarım yaralı veya can kaybı olmaz.

Future_King
06-04-2009, 09:56
can kaybı yaşanmaz umarım...boyle bir tesisin yanması gerçekten cok kotu...

mar1lyn
06-04-2009, 10:13
eminim yaşanmamıştırda bir çok çıkışı olan biyer butarz olaylarda genelde panikten dolayı butarz kayıplar yaşanıyor bende bu ne diyorum direk bzm ewden ticaret merkezi gozukuyor mydonose da tam arkadaında kalıyor bende biya yanıosanıodum gazteye bibaktım netten meğer gosteri merkesiymiş sonduruldu ama artık sanırım duman azaldı tütüyo sadece sitelerini güncellerler çok geçmeden bizde okuruz ne olmuş ne bitmiş

orhansah
06-04-2009, 10:28
canlı canlı :)

http://img25.imageshack.us/img25/4562/nokia001w.jpg

Tholl-ga
06-04-2009, 10:48
fabrikanın camından gördüm az önce.umarım kimseye bişey olmamıştır.

mechanıcer
06-04-2009, 12:08
nasıl ya umarım kımseye bısey olmamıstır cadır sonucta.. :(

Low-Rider
06-04-2009, 12:11
Gündüz saatlerinde olması olası bir faciayı önlemiş.

Gösteri zamanı aşırı kalakbalık oluyor ve öyle bir durumda yaşanan panik yüzünden çok can kaybı olurdu.

SkY
06-04-2009, 12:19
geçmiş olsun..umarım can kaybı yada yaralanan olmaz...

Ozgu_Akcan
06-04-2009, 12:20
ınsallah kımselere bısı olmamıstır

Hyjal
06-04-2009, 13:18
bu sabah giderken gördüm benim inanamadıgım e-5 üzerinde o dumanın geldiği yere bakarken nasıl çarpışmadılar :)

Cimmeria
06-04-2009, 13:23
burası daha öncede yanmamışmıydı ? yoksa uyduruyormuyum tamamen :)

SOMEONESPECIAL
06-04-2009, 13:50
Korkunç iddia!
İstanbul'u korkutan yangın için ilk açıklama

Yeşilköy'de bulunan İstanbul Gösteri Merkezi'nde henüz belirlenemeyen bir nedenle sabah saatlerinde yangın çıktı. Yangın öğle saatlerinde kontrol altına alındı. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Yeşilköy'de bulunan gösteri merkezinde çıkan yangını söndürmek için Bakırköy, Avcılar, Sefaköy, Fatih, Bahçelievler ve Şişli itfaiye ekiplerinin dışında İSKİ'ye bağlı su tankları da olay yerine sevk edildi.

Çadırı tamamen saran alevleri söndürmek için itfaiye ekipleri yoğun uğraş verirken, çadırın yanındaki bahçede bulunan LPG tankının patlama ihtimaline karşı önlem alınarak çevredeki vatandaşlar uzaklaştırıldı.

MERKEZİN YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖZBEY: SABOTAJDAN ŞÜPHELENİYORUZ"

Yeşilköy'deki İstanbul Gösteri ve Kongre
Merkezi'nde çıkan yangın söndürüldü.

Çadır tarzı yapıya sahip merkezde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin yürüttükleri çalışmalar sonucu kontrol altına alındı. Devam eden çalışmalar sonucu tamamen söndürülen yangında İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezi büyük
oranda zarar gördü.

Çıkış nedeni araştırılan yangında, Genel Sanat Yönetmenliğini Mustafa Erdoğan'ın yaptığı "Troya" gösterisine ait malzemelerin de zarar gördüğü belirtildi.

İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özbey, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yangın başladığı sırada kendisinin de temizlik işçileriyle beraber içeride olduğunu belirterek, "Temizlik işçileri 'yangının üst katlarda başladığını' söyledi. Yangın tüpüyle müdahale ettik.İtfaiyeye haber verdik ama bir saat sonra geldi" dedi.

"Yangın sisteminin bağlı olduğu kutunun 2 ay önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeden kapatıldığını" öne süren Özbey, "200 tonluk ayrı bir su bağlantısı istediklerini, ancak belediyenin buna
da izin vermediği" iddiasında bulundu.

Mustafa Özbey, buradaki yangın sisteminin hiçbir kurumda olmadığını ifade ederek, "Bunun sonucuna kim katlanacak?" diye konuştu. Dışarıdaki LPG tankının bir yıldır kullanılmadığını ve boş olduğunu kaydeden Özbey, burayı tekrardan 4 ay içerisinde yapabileceğini bildirdi.

Özbey, gazetecilerin, "Çadır olmasının bir riski var mı?" şeklindeki sorusuna "Hayır yok. Hatta daha güvenilir. Avrupa'nın en büyük kültür merkezi" yanıtını verdi. Gösteri merkezinin 22 milyon dolar değerinde olduğunu belirten
Özbey, ancak sigortasının 3 milyon dolar üzerinden yapıldığını anlattı.

Mustafa Özbey, gazetecilerin "Yangın sırasında insanlar olsaydı ne olacaktı?" sorusunu "Buranın 75 çıkış kapısı var. Hiçbir kurumda o kadar çıkış kapısı yok" diye yanıtladı.

Özbey, "Sabotajdan kuşkulanıyor musunuz?" sorusuna da "Evet. 5 yıldır burayı işletiyorum. Her seferinde belediye burayı yıkmak istedi. Sonunda çıktı. Belediyeyle mahkemeliktik. Çıkmamızı istiyordu ama davaları biz kazardık. Üzgünüm. Şoktayım şu an" cevabını verdi. Özbey, merkezin bakımının zamanında yapıldığı iddiasında da bulundu.

Cimmeria
06-04-2009, 14:11
22 milyon dolarlık yeri nasıl 3 milyon dolara sigortalarlar ya nasıl bir işletmecelik anlayışı bu

onursumer
06-04-2009, 15:25
şimdi gordum şok oldum açıkcası

uyuduğumdan dumanlarını goremedım sanırım :)

sabotaj iddaları gerçekten enteresan belediyenin onları ordan ozellikle çıkartmak istemesinin kesinlikle bir sebebi vardır :)

mrtngn
06-04-2009, 16:16
haberlerde izledim bende...anadolu ateşinin bütün sahne kostümleri ve dekorları kül olmuş...

emresener
06-04-2009, 16:31
sabah otogara doğru gitmek için metroya bindiğimde yeni yeni başlıodu yangın ama bu kadar byüyeceğini tahmin etmemiştim. yazık olmuş inş can kaybı yoktur.

Schumi
06-04-2009, 17:21
22 milyon dolarlık yeri nasıl 3 milyon dolara sigortalarlar ya nasıl bir işletmecelik anlayışı bu

Orası nasıl 22 milyon dolar ediyormuş anlayamadım. Bence işletmeci sigorta olayı için yapmış gibime geldi ama günahını almiyayım.

dragstar
07-04-2009, 13:01
bende dün okula giderken gördm içimdn inşallah okul yanıoyrdm dedim okla gelince gördüm bayağı kötüydü uzun sürede söndiremediler:S