PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Paypal hakkında Bilgi

XoR
07-04-2009, 15:23
Sanırım kullanan ve tecrübe sahibi olanlar vardır.

3 gündür delirtti resmen beni.Hiç kullanılmamış kredi kartından onay mesajı vs geldi paypal kartıda onayladı ama para göndermeye çalıştığımda sürekli olarak günlük limiti aştınız diyor.Günlük para gönderme limitim paypal ile 500 usd göndermek istedigim 100 usd ama defalarda denememe rağmen aynı hata mesajını veriyor.

Bilgisi olan yada aynısı ile karşılaşan varmı ? Çözümü nedir ?

Koray

8.000rpm
07-04-2009, 15:26
sistemde sorun olabilir , senin kartınla alakası olmayabilir yani

MiaMi
07-04-2009, 15:28
Birader paypal için mutlaka sanal kart çıkart ben 2007 de canadadan malzeme aldım sanal kart forever diyorum çifte kontrol. Onayıydı cartıydı curtuydu yok limiti belirle ver emri.

trgy
07-04-2009, 15:32
buara paypalda sorun var cidden ama gecici.mail at veya ara konus sorunu hemen düzeltiyorlar.

XoR
07-04-2009, 15:35
buara paypalda sorun var cidden ama gecici.mail at veya ara konus sorunu hemen düzeltiyorlar.

aradım şimdi paypal'ı bizimle alakası yok diyolar :) inter güvenlik bloke sistemi devreye giriyor kendiliğinden dedi eleman.

Anlamadım gece yarısı tekrar denemem gerekiyor.

XoR
07-04-2009, 15:36
Birader paypal için mutlaka sanal kart çıkart ben 2007 de canadadan malzeme aldım sanal kart forever diyorum çifte kontrol. Onayıydı cartıydı curtuydu yok limiti belirle ver emri.

Link varmı Tayfun hemen araştırayım

8.000rpm
07-04-2009, 15:39
bütün bankaların sanal kart hizmeti var hemen hemen koray..
anında alabiliyosun , sadece talep yapacaksın internet şubesinden
kendi bankanın sitesine bak :)

MiaMi
07-04-2009, 15:47
Link varmı Tayfun hemen araştırayım

Kanka benim finansbank sanal kartım var. Bankada yani olay.

MiaMi
07-04-2009, 15:49
Sanal kart'ı paypal hesabına tanıt ve her zaman bakiyen sıfır olsun malzeme alacağın zaman sanal kartını alacağın ürüne göre limitle. Paypal gelip çekiyor zaten emri verdiğinde. Tabi confirm mailleri falan cabası.

Böylece paypal sadece satıcının information detaillerini gördüğün yer olarak kalıyor çünki gerisi paypal ile senin sanal kartın arasında.

Bu arada paypal Tr de açılmış sanırım geçen mail gelmişti.

XoR
07-04-2009, 15:53
şimdi banka ile görüştüm kartın yurtdışı ve internet kullanım limitleride açık birazdan tekrar deniycem paypal üzerinden.

Sanal Kart içinde arıycam bankayı teşekkür ederim yardımlarınız için :)

8.000rpm
07-04-2009, 15:58
sanala geç , limitini ihtiyacına göre aç-kapa
gece rahat uyu...
:D

XoR
07-04-2009, 16:01
sanala geç , limitini ihtiyacına göre aç-kapa
gece rahat uyu...

O konuda sıkıntı yok kartın limitini düşürdüm :D olumsuz bi durumda bana girecek rakam belli :D

Onuralp
07-04-2009, 16:02
Onayladı, peki Paypal 1.5-3.00$ arası bir miktar eklediğin kredi kartından çekmesi lazım. Ondan sonra ekstrenden o çekilen rakamın yanında bir şifre olacak, onu gireceksin ondan sonra Paypal paranın tamamını veya bir kısmını sana iade edecek. Ondan sonra da bir çözüm bulamazsan Paypal'a mail at hemen dönerler...

XoR
07-04-2009, 16:05
You are verified user now you can send and receive money mesajınıda gördüm şuan ama bunu yazmasına rağmen hala bana saçma sapan hata mesajları veriyo kafayı oynatıcam :D

Adam Spoiler ve Cai'yi gönderdi ben parayı gönderemedim rezil olduk :(

XoR
07-04-2009, 16:06
Onayladı, peki Paypal 1.5-3.00$ arası bir miktar eklediğin kredi kartından çekmesi lazım. Ondan sonra ekstrenden o çekilen rakamın yanında bir şifre olacak, onu gireceksin ondan sonra Paypal paranın tamamını veya bir kısmını sana iade edecek. Ondan sonra da bir çözüm bulamazsan Paypal'a mail at hemen dönerler...

evet hesap ekstresine o şifre yansıdı 1.95 usd çektiler ve tamamını ben şifreyi paypal'a girince geri ödemeyi kredi kartıma yaptılar.Yani kart ve user paypal tarafından onaylanmış durumda.

Ben en iyisi bi mail atayım bunlara.Telefonda konuştuğum eleman zaten bilgisayar programı gibi sürekli aynı şeyleri tekrarladı :D

8.000rpm
07-04-2009, 16:11
adam para için kastırıyorsa western union'dan gönder...

Onuralp
07-04-2009, 16:11
En iyisi mail ya...

Maxiboost
07-04-2009, 16:18
Garanti Sanalkart en güzeli bence hiç uraştırmıyor garantinin şubeside inanılmaz basit ve kolay :) 5dk da istediğimi alabiliyorum dünyadan

Serencebey
07-04-2009, 16:59
Garanti Sanalkart en güzeli bence hiç uraştırmıyor garantinin şubeside inanılmaz basit ve kolay :) 5dk da istediğimi alabiliyorum dünyadan

Al benden de o kadar :)

XoR
07-04-2009, 17:34
adam para için kastırıyorsa western union'dan gönder...

Adam kastırmıyo ama ben rahatsız oldum :( Western Union'a bi dünya komisyon ödemek istemiyorum

En iyisi mail ya...

Mail order'mı ?

XoR
07-04-2009, 17:35

Al benden de o kadar :)

Bendende okadar olsun ama nasıl olacak ? :)

Garanti paypal ile çalışıyormu ? Para göndereceğim kişinin paypal account'u var sadece

SkY
07-04-2009, 17:37
You are verified user now you can send and receive money mesajınıda gördüm şuan ama bunu yazmasına rağmen hala bana saçma sapan hata mesajları veriyo kafayı oynatıcam :D

Adam Spoiler ve Cai'yi gönderdi ben parayı gönderemedim rezil olduk :(

ya bırak ayak yapma:D

bu arada bende garanti sanal kart ile iş yapıyorum hiç sorun olmadı..pay pal daki aksiliği de anlamadım ..garip

XoR
07-04-2009, 17:45
ya bırak ayak yapma:D

bu arada bende garanti sanal kart ile iş yapıyorum hiç sorun olmadı..pay pal daki aksiliği de anlamadım ..garip

Yoğun saatine denk geliyorum heralde anlamadım gitti.

Adam spoiler gönderiyodu cai ıvır zıvır falanda yolladı yanında bonus olarak biz adama shipping parasını ödettik ordan şimdi içime dert oldu.Güven kaybetmeyelim ben Jon'dan daha çok parça alırım :)

Onuralp
07-04-2009, 18:23
Adam kastırmıyo ama ben rahatsız oldum :( Western Union'a bi dünya komisyon ödemek istemiyorum

Mail order'mı ?

Yok mail atıver diyorum Paypal'a durum hakkında, böyle afaki olmaz ki. :D

Western Union da kabul ederler ama adamın keyfine kalmış. Gidecek veya telefon edecek gelmiş mi gelmiş mi? Aslı-astarı var mı? Yani uğraşırmı bilmem.

XoR
07-04-2009, 18:29
Yok mail atıver diyorum Paypal'a durum hakkında, böyle afaki olmaz ki. :D

Western Union da kabul ederler ama adamın keyfine kalmış. Gidecek veya telefon edecek gelmiş mi gelmiş mi? Aslı-astarı var mı? Yani uğraşırmı bilmem.

Uğraşır ondan bi sıkıntı yok :) adam bedavaya spoiler ve cai yolladı benim araba için Japonyadan hatta gitti shippingde ödedi ama ben geri ödeyemedim derdim o :D

Ben aynen mailı şimdi atıyorum paypal'a

Maxiboost
07-04-2009, 18:30

Garanti paypal ile çalışıyormu ? Para göndereceğim kişinin paypal account'u var sadece

kullanıyoruz dedik ya bro :D garanti internet hesabı al hemen sanal kart açıosun aynı kredi kartı gibi sadece içine aktardığın para kadar limiti oluo :D yani birşey alacağın zaman transfer ediyosun parayı tak işlemi yapıyosun :) daha yeni dünyayı aldım HAAH :D dealextreme e saldırıorum bu ara

ef186
07-04-2009, 18:31
aman diyim sanal kart harici kullanma diyim koray başın ağrıyabilir benden sölemesi ...

XoR
07-04-2009, 18:34
kullanıyoruz dedik ya bro :D garanti internet hesabı al hemen sanal kart açıosun aynı kredi kartı gibi sadece içine aktardığın para kadar limiti oluo :D yani birşey alacağın zaman transfer ediyosun parayı tak işlemi yapıyosun :) daha yeni dünyayı aldım HAAH :D dealextreme e saldırıorum bu ara

internet bankacılığı açıkcası tırstırıyo beni ya :)

XoR
07-04-2009, 18:35
aman diyim sanal kart harici kullanma diyim koray başın ağrıyabilir benden sölemesi ...

abi sırf internet bankacılığı kullanmamak adına normal kartla işlem yaptım.Limiti 300 liraya indirdim zaten yapacağım ödeme 100 usd

Serencebey
07-04-2009, 18:39

Koray'ım Garanti kartından internet bankacılıgı uzerınden sanal kart olusturuosun

Yenı sanal bır kartın oluyor ve sen onun numaralarını tarıh ccv vs numaralarını dırek.

Senın kartın yerıne onu kaydettırıorsun. Extre falanda beklemıosun cart cart aktarıosun kardesım.

XoR
07-04-2009, 18:54
Koray'ım Garanti kartından internet bankacılıgı uzerınden sanal kart olusturuosun

Yenı sanal bır kartın oluyor ve sen onun numaralarını tarıh ccv vs numaralarını dırek.

Senın kartın yerıne onu kaydettırıorsun. Extre falanda beklemıosun cart cart aktarıosun kardesım.

Kankacım sorun kredi kartı veya sanal kart değil :D paypal'ın çalışmaması :) sanal veya reel farketmez ödeme yapamıyorum :D

kickboxer
07-04-2009, 19:23
jon la arayı sıkı tut abı:D bak daha ben varım sırada:D

XoR
07-04-2009, 19:30
jon la arayı sıkı tut abı:D bak daha ben varım sırada:D

Onurcum

Jon saolsun çok seviyo bizim arabaları ondada aynısından var :) elinden geleni yapıyo saolsun :D

Şuan Japonyada görevli bi Amerikan askeri kendisi.Bu yaz kısmetse yazın istanbul'a tatile gelecek ben ona bizim otelden baya uygun bi fiyat falan aldım gelmesine yakın haberleşicez seninle :)

SkY
07-04-2009, 19:32
Onurcum

Jon saolsun çok seviyo bizim arabaları ondada aynısından var :) elinden geleni yapıyo saolsun :D

Şuan Japonyada görevli bi Amerikan askeri kendisi.Bu yaz kısmetse yazın istanbul'a tatile gelecek ben ona bizim otelden baya uygun bi fiyat falan aldım gelmesine yakın haberleşicez seninle :)

olm çok çakalsın sen ya:D

hala olmadı mı bu arada pay pal işi?

kickboxer
07-04-2009, 19:33
tmm abı :D gelmeye yakın haberlesırız:D toplar getırır orayı bıze

XoR
07-04-2009, 20:01
olm çok çakalsın sen ya:D

hala olmadı mı bu arada pay pal işi?

Yok ya 15 dakikada bir deniyorum ama hala tık yok :)

Mail attım hata mesajını mail'e kopyaladım bakalım umarım bugece çözülür.Yoksa yarın westernunion ile yollarım.

barutçu
07-04-2009, 20:03
hesabınız verified mı?
ayrıca banka hesap nosu eklediniz mi?(yanlış eklemeniz durumunda kredi kartınızdan 10YTL düşecektir ;) )

Edit:* durum sanal kart veya normal kk ile ilgili değil.

XoR
07-04-2009, 20:09
hesabınız verified mı?
ayrıca banka hesap nosu eklediniz mi?(yanlış eklemeniz durumunda kredi kartınızdan 10YTL düşecektir ;) )

Edit:* durum sanal kart veya normal kk ile ilgili değil.

evet hesap verified olmuş durumda 3-4 gün oldu hatta olalı.

Banka hesap no'su derken sadece kredi kartı detaylarını istediler bende sürekli onun dışında bi hesap numarası talebi olmadı.Bu durudma benim yapmam gerekn ekstra bi işlem varmı acaba ?

Aynen durum kart mevzusu değil tamamen bu paypal'ın güvenlik sistemiyle alakalı bişey sanırım.Mail'e cevapta vermediler saat farkında dolayı sanırım :(

barutçu
07-04-2009, 20:14
evet hesap verified olmuş durumda 3-4 gün oldu hatta olalı.

Banka hesap no'su derken sadece kredi kartı detaylarını istediler bende sürekli onun dışında bi hesap numarası talebi olmadı.Bu durudma benim yapmam gerekn ekstra bi işlem varmı acaba ?

Aynen durum kart mevzusu değil tamamen bu paypal'ın güvenlik sistemiyle alakalı bişey sanırım.Mail'e cevapta vermediler saat farkında dolayı sanırım :(

Paypal kurallarını okursanız, direk para transeferi yapmak isteyenlerin geçerli bir banka hesabı (bank account.) yazdığı yönündedir die hatırlıyorum.
Banka Adı:
Şube Kodu:
Hesap No:
Hesap İsmi:

İng. Paypal için anlatıyorum:
Profile>Add-Edit Bank account

edit: Trkçe olarak kullanırsanız hesap no vs... konusunda sıkıntı yaşamazsınız onuda tercihlerden ayarlayabilirsiniz.

XoR
07-04-2009, 20:19
Paypal kurallarını okursanız, direk para transeferi yapmak isteyenlerin geçerli bir banka hesabı (bank account.) yazdığı yönündedir die hatırlıyorum.
Banka Adı:
Şube Kodu:
Hesap No:
Hesap İsmi:

İng. Paypal için anlatıyorum:
Profile>Add-Edit Bank account

edit: Trkçe olarak kullanırsanız hesap no vs... konusunda sıkıntı yaşamazsınız onuda tercihlerden ayarlayabilirsiniz.

Teşekkür ederim :)

Şimdi buldum bu kısmı birde bunu doldurup tekrar deneyelim umarım olur bu şekilde

Add a bank account in Turkey Secure Transaction

--------------------------------------------------------------------------------

PayPal keeps your bank account information secure, and we don't share your financial information with merchants. To help protect you, we always send you an email when you use this bank account for a transaction.

Your bank account in Turkey must be able to receive payments in Turkish New Lira.

Enter your information exactly as it appears on your bank account. If any information does not match, your payment will be returned and you’ll be charged a return fee of 10.00 TRY. Learn more

Bank Code:
(Banka Kodu)(4 digits)
Branch Code:
(Şube Kodu)(5 digits)
Account Number:
(Hesap Numarasi) (1-19 characters)
Re-enter Account Number:

barutçu
07-04-2009, 20:24
Teşekkür ederim :)

Şimdi buldum bu kısmı birde bunu doldurup tekrar deneyelim umarım olur bu şekilde

Add a bank account in Turkey Secure Transaction

--------------------------------------------------------------------------------

PayPal keeps your bank account information secure, and we don't share your financial information with merchants. To help protect you, we always send you an email when you use this bank account for a transaction.

Your bank account in Turkey must be able to receive payments in Turkish New Lira.

Enter your information exactly as it appears on your bank account. If any information does not match, your payment will be returned and you’ll be charged a return fee of 10.00 TRY. Learn more

Bank Code:
(Banka Kodu)(4 digits)
Branch Code:
(Şube Kodu)(5 digits)
Account Number:
(Hesap Numarasi) (1-19 characters)
Re-enter Account Number:

Aynen dediğim olay budur, ilk msjımda yazdığım (10YTL muhabbetide) bu yanlış eklenmesi durumunda.
Bundan sonra muhtemelen olacaktır ;)
İyi haberlerinizi bekliyorum ;)

XoR
07-04-2009, 20:28
Aynen dediğim olay budur, ilk msjımda yazdığım (10YTL muhabbetide) bu yanlış eklenmesi durumunda.
Bundan sonra muhtemelen olacaktır ;)
İyi haberlerinizi bekliyorum ;)

Şimdi sağlam olsun gidip ATM'den bi ekstre alıp ona göre burayı doldurayım 10 lira çöpe gitmesin :)

barutçu
07-04-2009, 20:30
Şimdi sağlam olsun gidip ATM'den bi ekstre alıp ona göre burayı doldurayım 10 lira çöpe gitmesin :)

Online kullanıyorsan oradanda hesab no. vss görebilirsin.
Ya da Telefon bankacılığı aracılığyla ;)

XoR
07-04-2009, 20:50
Online kullanıyorsan oradanda hesab no. vss görebilirsin.
Ya da Telefon bankacılığı aracılığyla ;)

yok internet bankacılığını kesinlikle kullanmıyorum :)

barutçu
07-04-2009, 21:22
yok internet bankacılığını kesinlikle kullanmıyorum :)

:) ok, umarım bankadan dekont aldıktan sonra halledersiniz ;)

Onuralp
07-04-2009, 21:25
Banka hesabı 1 aydır falan ekleyebiliyorsunuz. 2005'den beri Paypal üyesiyim daha yeni yani. :D

XoR
07-04-2009, 21:27
Banka kodu dediği Şube kodu değil sanırım dimi ?

IBAN kodunun başında TR16 diye bişey var numaralardan önce acaba bumu banka kodu dediği?

stlegal
07-04-2009, 21:27
yaw senin derdin bitmezmi kanka :D yok arabanın rengi yok paypal ne yiyceğinide sorarsın sen :D

XoR
07-04-2009, 21:29
yaw senin derdin bitmezmi kanka :D yok arabanın rengi yok paypal ne yiyceğinide sorarsın sen :D

Farklı fikirleri alıp değerlendirip ortasını bulmak iyidir :D soruyoruz öğreniyoruz :D senide aradık sorduk :D

XoR
07-04-2009, 21:32
Banka hesabı 1 aydır falan ekleyebiliyorsunuz. 2005'den beri Paypal üyesiyim daha yeni yani. :D

Banka hesabı eklenmemiş olsa bile para gönderilebiyor yani :) ben yine boşuna kafa patlatıyorum sıyırdım kafayı paypal ile bugece :D

barutçu
07-04-2009, 21:45
Eklemeden yollamaya çalış ozman ;)

Bu arada dil:TR'e kullanıma geçin ;)

Onuralp
07-04-2009, 22:34
Banka hesabı eklenmemiş olsa bile para gönderilebiyor yani :) ben yine boşuna kafa patlatıyorum sıyırdım kafayı paypal ile bugece :D

Eklemeden göndermez, olur mu öyle şey? :D

Abi en mantıklısı kıytırık kullanmadığın hesap. ATM'den yatıracaksın, olacak bitecek. Bende şimdi bütün kredi kartı bilgilerini silmeyi düşünüyorum.

Maxiboost
07-04-2009, 23:09
internet bankacılığı açıkcası tırstırıyo beni ya :)

girişi çok güvenli + en ufak para transferinde cep telefonuna bir sifre geliyor o şifreyle yapıyorsun işlemi :)

XoR
08-04-2009, 07:41
Eklemeden göndermez, olur mu öyle şey? :D

Abi en mantıklısı kıytırık kullanmadığın hesap. ATM'den yatıracaksın, olacak bitecek. Bende şimdi bütün kredi kartı bilgilerini silmeyi düşünüyorum.

Ben bugün bi ek hesap açıp o şekilde denerim.Sabah tekrar denedim yine aynı hata mesajını verdi :(

girişi çok güvenli + en ufak para transferinde cep telefonuna bir sifre geliyor o şifreyle yapıyorsun işlemi :)

Bro sorun kart değil paypal'ın güvenlik sistemi kafayı yemiş durumda :D

Serencebey
08-04-2009, 09:46
ya cıldırttın benı haa gonder parayı ben yollayam adama olm :D

clioGT
08-04-2009, 09:53
valla koray dun yolladım ben gece hiçbir sıkıntı olmadan paypal yoluyla?

XoR
08-04-2009, 09:55
Bu sabah başka bir kartımı ekledim onun onay numarasını bekliyorum :)

paypal hastalık yarattı bende resmen :D

XoR
08-04-2009, 09:56
ya cıldırttın benı haa gonder parayı ben yollayam adama olm :D

Yok en sonunda öyle olacak zaten yoksa kafayı sıyırıcam herkese mail atıcam kredi kartı numaramı alın kullanın ben yiyemedim siz yiyn diye :eek: :D

SkY
08-04-2009, 10:00
koray anla artık paypal istemiyor seni.:D güvenmiyor sana işte:D:D:D

XoR
08-04-2009, 10:03
koray anla artık paypal istemiyor seni.:D güvenmiyor sana işte:D:D:D

Şaka gibi valla ya hep beni bulur böyle şeyler :D

clioGT
08-04-2009, 10:06
adresi doğr ugiriosun dı mı
ekstrenın geldiği adres your shipping adress olmalı snaırım

XoR
08-04-2009, 10:08
adresi doğru giriosun dı mı
ekstrenın geldiği adres your shipping adress olmalı snaırım

Evet adres hotel'in adresi zaten

Cumhuriyet Caddesi veya Cumhuriyet Cad. burdan gümlüyorum sanırım :)

Serencebey
08-04-2009, 10:15
Korayım gercekten ben yaparım gonderme ıslemını eger yapamazsan kardesım, havale et ne kadarsa ben gonderırım.

Onuralp
08-04-2009, 11:02
Hangi kartı kullanıyorsan, banka da hangi bilgiler girildiyse ona göre bilgi vermen gerekir Paypal'a. Mesela ekstre adresin (bankaya verdiğin bilgiyle) aynı girilmezse Paypal'a sıkıntı yapar. :D

Shipping adresini değiştirebilirsin sorun olmaz ama ilk başta gireceğin adres bankadaki adresle aynı olmalıdır. Sonra da eBay'den shipping adresini istediğin gibi değiştirirsin.

Bu arada mail'ın cevabı geldi mi?

XoR
08-04-2009, 11:04
Korayım gercekten ben yaparım gonderme ıslemını eger yapamazsan kardesım, havale et ne kadarsa ben gonderırım.

Ok kankacım sinir yaptım biraz daha zorlıycam olmadı sana yollarım parayı :)

XoR
08-04-2009, 11:06
Hangi kartı kullanıyorsan, banka da hangi bilgiler girildiyse ona göre bilgi vermen gerekir Paypal'a. Mesela ekstre adresin (bankaya verdiğin bilgiyle) aynı girilmezse Paypal'a sıkıntı yapar. :D

Shipping adresini değiştirebilirsin sorun olmaz ama ilk başta gireceğin adres bankadaki adresle aynı olmalıdır. Sonra da eBay'den shipping adresini istediğin gibi değiştirirsin.

Bu arada mail'ın cevabı geldi mi?

Kelimesi kelimesine tekrar düzeltip deniyeceğim :)

Mail'e cevap vermediler,biz otelde mail'e 1 saat geç cevap yazsak 100 tane şikayet gelir adamlar sallamıyo bile valla :D

Onuralp
08-04-2009, 11:08
Kelimesi kelimesine tekrar düzeltip deniyeceğim :)

Mail'e cevap vermediler,biz otelde mail'e 1 saat geç cevap yazsak 100 tane şikayet gelir adamlar sallamıyo bile valla :D

Sen eminmisin Paypal'a mail attığına? :D :D :D
İlk defa böyle bir şey oluyor. :D
Neyse mail bekleyelim en iyisi. Adamların sistemi sonuçta. Ne sıkıntıları varsa söylesinler :D

Türk bürokrasi sürecini yapıyor olmasınlar sakın. Alışkın değiliz ya işimizin hemen bitmesine. :D :p

XoR
08-04-2009, 11:36
Sen eminmisin Paypal'a mail attığına? :D :D :D
İlk defa böyle bir şey oluyor. :D
Neyse mail bekleyelim en iyisi. Adamların sistemi sonuçta. Ne sıkıntıları varsa söylesinler :D

Türk bürokrasi sürecini yapıyor olmasınlar sakın. Alışkın değiliz ya işimizin hemen bitmesine. :D :p

Yok artık valla darlandım 3 gündür paypal manyağı yaptılar beni :D

Şimdi bonus kart ile deneme yapıcam onay numarasını bekliyorum :D

Serencebey
08-04-2009, 12:04
kanka bonusun ne onay numarasını beklıorsun?

XoR
08-04-2009, 12:10
kanka bonusun ne onay numarasını beklıorsun?

1.95 usd çekiyolar karttan sonra ekstrede şifre çıkıyo kartı verify etmek için

barutçu
08-04-2009, 12:17
1.95 usd çekiyolar karttan sonra ekstrede şifre çıkıyo kartı verify etmek için

1-2 gün içinde extrenize geçecek diyor genelde iş banksında 2. gün geçiyor :(
Bu gün verified olamaz o kart ama eski verified kartını kaldırmadan ADD yaparsan (yeni bir kart) verified olarak görünmeye devam edersin.
Sadece primary kartına bonusu seç.
Onun extrene geçmesini beklemeden direk deneyebilrisn şimdi.

Serencebey
08-04-2009, 12:28
onu hemen ınternet bankacılıgılından ogrenebılırsın kenk

gırıs yapıp cekılen zıkkımlara bak orada yazar

XoR
08-04-2009, 12:39
1-2 gün içinde extrenize geçecek diyor genelde iş banksında 2. gün geçiyor :(
Bu gün verified olamaz o kart ama eski verified kartını kaldırmadan ADD yaparsan (yeni bir kart) verified olarak görünmeye devam edersin.
Sadece primary kartına bonusu seç.
Onun extrene geçmesini beklemeden direk deneyebilrisn şimdi.

denedim yine hüsran yine hüsran :D

Serencebey
08-04-2009, 12:43
sen gönder bana :)

SkY
08-04-2009, 13:10
ya bırak sen bu işi koray,adamlar istemiyor işte seni:D

clioGT
08-04-2009, 13:12
harbi ha
becerksiz adamda değilsin

anlamadım gitti:D

XoR
08-04-2009, 13:39
Evet sonunda mail'e cevap geldi

I have just signed up for the paypal.My credit card has been verified already but everytime I try to send money I get the message below You have reached a limit on your ability to send money. Please link and confirm a debit or credit card to lift this limit. Can you please advise what ** I suppose to do ?

Regards
Koray Cagiran
Concierge
Hilton Istanbul'

Buda Paypal'ın vermiş olduğu ve defalarca okumama rağmen sebebini anlayamadığım saçma sapan cevap gerçekten çok ilginç.Açıkca yazmış sizi denek olarak kullandık güvenlik sistemini test ettik sizi blokladık ve açmıyacağız diye :mad:

Pay Pal'ın cevabı

Dear Koray Çağıran,

Thank you for contacting PayPal. Reviewing your account, I noticed that you have unsuccessful tried to send money. There is no problem with your card.

We have reviewed your PayPal account and can confirm that the transaction you are referring to has been stopped by our internal security system. We employ complex statistical models to identify patterns of behaviour. This is similar to the way banks and credit card companies identify patterns of behaviour that are out of the ordinary when approving individual transactions. When our system does not allow a certain funding source for a transaction, it means that there may be a higher-than-normal level of risk associated with the transaction. This may include but is not limited to a transaction being challenged to be unauthorised. Please be assured that this is a standard procedure for all transactions going through PayPal and it's carried out in accordance with our User Agreement.

We regret any inconvenience this may have caused and would like to ask you to initiate the payment at a later date or use another funding source. This is not an issue form you credit card or your bank.

Our system decides to block this payment and will not allow it again.I can totally understand your confusion about that but unfortunately, we will not able to activate this payment again with payment. For that reason,I will advice to contact you seller and find another way to pay him. Please let me know if you need further assistance.

Sincerely, Serge

trgy
08-04-2009, 13:44
bu şerefsiz paypal benide bloklamıştı yeni hesap actım ve farklı bir kredi kartı kullandım.ama insanı cidden soğutuyor kendinden.

XoR
08-04-2009, 13:45
bu şerefsiz paypal benide bloklamıştı yeni hesap actım ve farklı bir kredi kartı kullandım.ama insanı cidden soğutuyor kendinden.

Cancel my fucking account and user your mothers diye cevap yazıcam şimdi :mad: delirmiş durumdayım resmen kullanmışlar benim hesabımı şerefsizler

XoR
08-04-2009, 13:51
bütün kartları remove ettim şimdi ciddi bi mail atıp account'u cancel edecem.

clioGT
08-04-2009, 13:51
oha nasıl iş bu?????????

XoR
08-04-2009, 13:59
rezil bi iş abi şimdi döşüyorum mail'ı bakalım ne cevap verecekler.Gittiği yere kadar gidecem böyle bi sahtekarlık olamaz.

Şimdide 1.95 usd'lık balance'ı account'u kapatırsanız charity'e bağışlıycaz diyolar.

clioGT
08-04-2009, 14:06
hastırsınlar ordan... oha
nasıl ya denedik ettik konulun başka şekilde yollayın ne demek parayı... yuh!

Serencebey
08-04-2009, 14:09
rezil bi iş abi şimdi döşüyorum mail'ı bakalım ne cevap verecekler.Gittiği yere kadar gidecem böyle bi sahtekarlık olamaz.

Şimdide 1.95 usd'lık balance'ı account'u kapatırsanız charity'e bağışlıycaz diyolar.

bı bak o charity tayyeeap ın olmasın lan

Serencebey
08-04-2009, 14:12
o deilde olm senı bır mendıl gıbı kullanıp attı adamlar :D

Low-Rider
08-04-2009, 14:14

paypal'da bunu yaparsa artık:D

cabriolet
08-04-2009, 14:21
bı bak o charity tayyeeap ın olmasın lan

hahahahaha :D:D:D

XoR
08-04-2009, 19:06

bütün forumdan özür dilerim ama bunlar tam eşşoğlueşşek ya sinir oldum resmen :D tam tabiriyle mendil yaptılar beni :D

Maili okudunuz benmi yanlış anlıyorum diycem ama alakası yok yani adam açık açık yazmış try another way diye :D

Bunu yazdım it heriflere henüz cevap gelmedi

Serge,

What you do is ridiculous.

Tell me an exact reason for blocking my account?Are you testing your security system on me or what !!!

I'm so furious now what I have done wrong to make you stop make account explain me ?

I'm gonna share your mail with my friends and others to inform them what you do.When I decide to cancel my account now you guys say that you're gonna donate my balance to a charity.Who the hell can do that ?

I'm the concierge of Hilton Istanbul and I'm not gonna let this stupidty go on.I will follow up the issue whatever it takes

clioGT
08-04-2009, 19:32
arkandayız!:D

Low-Rider
08-04-2009, 19:33
XoR vs paypal

harbiden ayıp yaptıkları

paypal'ın alternatifi var mı?

XoR
08-04-2009, 19:36
XoR vs paypal

harbiden ayıp yaptıkları

paypal'ın alternatifi var mı?

Aynen gittiği yere kadar :D

Bilmiyorum açıkcası bi alternatifi varmı ilk defa bi iş yaptık net üzerinden başıma neler geldi :)

XoR
08-04-2009, 19:38
arkandayız!:D

İş uzarsa grubunun baş avukatı sürekli otelde konakladığından ve ben hertürlü işini halletiğimden kankam ona sorucam ne yapmam gerektiğini.Peşini bırakmam bu işin :mad:

Koton filtre değilim ben kullanıp atamazlar :D

Serencebey
kanka o deılde sen bu cocugun parayı gonderemedın :D

Low-Rider
Mailin sonuna bilimum film ve dizileri ripleyen XoR da yazsaydın:D

XoR
08-04-2009, 19:40
kanka o deılde sen bu cocugun parayı gonderemedın :D

Ona Forward ettim mail'ı mağduriyetimi görsün diye :)

Direkt cevap geldi

This is Gay! :D

Göreve vs gelen bi arkadaşını ayarlamaya çalışacakmış

Low-Rider
08-04-2009, 19:42
"We employ complex statistical models to identify patterns of behaviour. This is similar to the way banks and credit card companies identify patterns of behaviour that are out of the ordinary when approving individual transactions. When our system does not allow a certain funding source for a transaction, it means that there may be a higher-than-normal level of risk associated with the transaction."

burda ne diyor? tam olarak anlamadım ama önemli bir nokta gibi geldi

Serencebey
08-04-2009, 19:42
Kankacım saka bı yana sen bu arkadasa kac para gonderıorsun paypal ıuzerınden?

Maxiboost
08-04-2009, 19:43
PayPal take your mom with you and fök off!!

Hepmizi Korayız!!

Mr.K
08-04-2009, 19:45

Hepmizi Korayız!!

hahaha bomba yorum geldi :D

XoR
08-04-2009, 20:00
"We employ complex statistical models to identify patterns of behaviour. This is similar to the way banks and credit card companies identify patterns of behaviour that are out of the ordinary when approving individual transactions. When our system does not allow a certain funding source for a transaction, it means that there may be a higher-than-normal level of risk associated with the transaction."

burda ne diyor? tam olarak anlamadım ama önemli bir nokta gibi geldi

Mail'ın tamamını okuyunca anlıyabiliyorum ama ifade edemiyorum :)

google translate böyle diyo

Bu davranış kalıpları tanımlamak için karmaşık istatistiksel modeller kullanır. Bu bankalar ve kredi kartı şirketleri ve sıradan zaman bireysel işlemlerini onaylama dışında davranış kalıplarını belirlemek gibi benzer. Sistemimiz bir işlem için belirli bir fon kaynak izin vermez, bu riski bu işlem ile ilgili bir daha yüksek, normal düzeyde olabilir anlamına gelir

XoR
08-04-2009, 20:02
Kankacım saka bı yana sen bu arkadasa kac para gonderıorsun paypal ıuzerınden?

kanka eleman zaten kanadı giltreyi falan bedavaya gönderiyo :) ben sadece buna shipping parası göndericem 110 dolar falandı sanırım sinirden onuda unuttum

Orhan
08-04-2009, 20:02
hiç bişey anlamadım :)

XoR
08-04-2009, 20:03
Mail'ın tamamını okuyunca anlıyabiliyorum ama ifade edemiyorum :)

google translate böyle diyo

Bu davranış kalıpları tanımlamak için karmaşık istatistiksel modeller kullanır. Bu bankalar ve kredi kartı şirketleri ve sıradan zaman bireysel işlemlerini onaylama dışında davranış kalıplarını belirlemek gibi benzer. Sistemimiz bir işlem için belirli bir fon kaynak izin vermez, bu riski bu işlem ile ilgili bir daha yüksek, normal düzeyde olabilir anlamına gelir

benim bundan anladığım güvenlik sistemleri bazı işlemleri kafasına göre seçerek durdurup kendini test ediyo

XoR
08-04-2009, 20:04

Hepmizi Korayız!!

aynen kcuf you paypal :D

Low-Rider
08-04-2009, 20:04
Bende google'a başvurdum da tarzanca çeviriyor biraz:)
Tam çözemedim şu yazıyı kıl oldum:D

XoR
08-04-2009, 20:06
Bende google'a başvurdum da tarzanca çeviriyor biraz:)
Tam çözemedim şu yazıyı kıl oldum:D

paypal'den gelen mail'ın tamamını okuyunca yazmış olduğun paragraf tamamlanıyo Özgür aslında ama dediğim gibi anlayıp buraya ifade edemiyorum :D

Sonuç itibari ile adam yazdı son cümlesinde Find another way :D

Orhan
08-04-2009, 20:07
benim bundan anladığım güvenlik sistemleri bazı işlemleri kafasına göre seçerek durdurup kendini test ediyo

yani doğru anlamış olabilirsinde sen neden bu kadar talihsizsin :D

Low-Rider
Anlıyorum seni kötü bir olay o anlayıpta açıklıyamamak:D

Otomatik olan birşey sanırım , riskli bir durum gördümü bloke ediyor heralde.

XoR
Otel'den aradım ben bunların call center'ını o konuşmayıda kaydettim sistemde duruyo gerekirse onuda kullanıcam :) konuştuğum kişide aynen mail'de gelen kelimleri kullandı zaten

CTG

davranis kaliplarini anlayabilmek icin karisik istatistiksel modeller kullaniyolarmis. bunlarin kullandigi bu olay ayni banka ve kredi karti sirketlerinin bireysel islemlerde beklenmeyen tarzda davranislari anlayabilmek icin izledikleri yol gibiymis. kendi sistemleri eger bir islem icin funding source a onay vermezse bu, mevzuubahis islemde normalin ustunde bir riskin oldugu anlamina gelirmis...

gibi gibi

XoR
08-04-2009, 20:08
yani doğru anlamış olabilirsinde sen neden bu kadar talihsizsin :D

Gülhane Hayvanat Bahçesinde kutup ayısına yüz vermediğim için sanırım :D

XoR
08-04-2009, 20:11
Anlıyorum seni kötü bir olay o anlayıpta açıklıyamamak:D

Otomatik olan birşey sanırım , riskli bir durum gördümü bloke ediyor heralde.

Buna benzer bi olay ben Belçikada askerken geldi başıma

Bonus kartımla dönmeme yakın 700 euro2'luk bi harcama yaptım tek kalemde.5 gün sonra dönerken Türkiyeye Brüksel havaalanında çikolata aldım eve 10 euro tuttu ve üstümde 5 euro para var hepsini yemiştim :D kart geçmedi rezil oldum.Kalan 5 euro ile Garanti bankasını aradım tek seferde yüksek meblaa ile yurtdışında alışveriş yaptığımdan kartım çalındı sanıp bloke etmişlerdi.Bunun gibi bişey sanırım :)

Onuralp
08-04-2009, 20:13
Ben böyle bir şans görmedim Koray. :D
Geçmiş olsun, hayatım da ilk defa gördüm böyle bir şey ya... :D
Neyse bundan sonra atılacak tek mail. Fuck you :D

XoR
08-04-2009, 20:16
Ben böyle bir şans görmedim Koray. :D
Geçmiş olsun, hayatım da ilk defa gördüm böyle bir şey ya... :D
Neyse bundan sonra atılacak tek mail. Fuck you :D

Dediğim gibi benim basiretim çok bağlanır böyle mevzularda :D attığım son mail'e henüz cevap gelmedi ona gelen cevaba göre ingilizce slung kültürümü kullanıcam kendilerine karşı :D

Onuralp
08-04-2009, 20:26
Dediğim gibi benim basiretim çok bağlanır böyle mevzularda :D attığım son mail'e henüz cevap gelmedi ona gelen cevaba göre ingilizce slung kültürümü kullanıcam kendilerine karşı :D

Yok, yok sen söv en iyisi... :D
Nasıl olsa olan oldu. :D

XoR
08-04-2009, 20:28
Yok, yok sen söv en iyisi... :D
Nasıl olsa olan oldu. :D

2. Mail'e cevap gelsin onu bekliyorum :)

Serencebey
08-04-2009, 20:40
olm senın adamın accounta bısı olmasın :D

adam onceden mimlenmistir falan :D

ali
08-04-2009, 21:29

+ şifrematikle olağanüstü garanti :icon_tup:

XoR
09-04-2009, 08:14
olm senın adamın accounta bısı olmasın :D

adam onceden mimlenmistir falan :D

bende onu düşünüyorum şimdi ama öyle bi durum olsa,paypal bunu mail'da belirtirdi bence.

XoR
09-04-2009, 18:08
Haberler iyi en son döşediğim mail'e yardımcı olacaklarını dair cevap verdiler bekliyoruz :D

SkY
09-04-2009, 18:31
Haberler iyi en son döşediğim mail'e yardımcı olacaklarını dair cevap verdiler bekliyoruz :D

önce dövüyorlar sonra seviyorlar desene:D

Maxiboost
09-04-2009, 19:11

olmadı paypal binasını basıp molotoflarız ahaha

XoR
09-04-2009, 19:13
önce dövüyorlar sonra seviyorlar desene:D

Yazdığım mail'den ürktüler biraz ben Fuck'lı Hell'li Mell'li yazınca :D

XoR
09-04-2009, 19:14
olmadı paypal binasını basıp molotoflarız ahaha

Dedim zaten mail'de paypal senmi büyüksün benmi delirtmeyin beni :D

Onuralp
09-04-2009, 21:50
Yazdığım mail'den ürktüler biraz ben Fuck'lı Hell'li Mell'li yazınca :D

Demedi deme... :D

XoR
09-04-2009, 21:56
Demedi deme... :D

Kingpin'i dinle :D :D

Onuralp
09-04-2009, 21:57
Saolasın Koray. :D Çözülecekse her yol mübah...