PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jant agırlık ??

TYFF
08-04-2009, 23:05
SLm , merhabalar , bir sey merak edıorum ama , bu AWA RS gt lerin agırlıkları nedır acaba , mesela oz lar kadar hafıf olabılırmı ??? Bırde bıraz agır olması jantın yola ıyı agırlıgını vermede etkılımıdır .Saygılar ...

mar1lyn
08-04-2009, 23:19
oz ultraleggera kadar değildir ama çokağırda değildir mesela jantın hafifolmasının herzaman espirisi olmuyo lensolar 7kg ama darbeye dayanıklılığı yok königfeather 7.6 falan ama çokdahasağlam ozlar hepsinden iyi
enkeirpf1 çok hafif 6.9 sanımım 17 si ama çok dayanıklı değiller
kullanımınıza göre jant seçin derim bbs ler domuz gibidir mesela :) jantın ağır olması yada donen parçaların ağır olması çok iyi değildir orjinalinden çokağır olmaması iyi olr bence
donen parçalar hafifledikçe motor daharahat devirlenir mesela volan krank kasnak kol
konudan sapıyorum neyse :)

TYFF
08-04-2009, 23:24
tesekkur ederım verdıgın bılgıler ıcın , sap abı konudan bılgımız olsn sorun yok :)
Hafıf jant en mantıklısı ama dayanıklılıgıda onemlı yanı bu durumda ...

Yekta
08-04-2009, 23:40
enkeirpf1 çok hafif 6.9 sanımım 17 si ama çok dayanıklı değiller

yoo gayet sağlamlar daha bikere ufak bi yamulma oldu onda da 160 civarı kratere girmiştim :D

mar1lyn
09-04-2009, 00:51
arkadaşımım mini cooper s te e5 te el kadar bi parça koptu janttan hızını bilmiyorum ama beni almaktan vazgeçirdi
bahsettiğim jant lenso nun şu bayağı satan modeli beyaz siyah falanrengiwar adını bilmiorm
neyse şans eseride olabilir ama biraz daha seçiciolmamı sağladı rpf1 kullanıcılarındanda aldığım negatif yorumlar tum beğendğim markalardan kaçırdı beni

-ER-
09-04-2009, 00:54
E5 de çok normal birşey :D
En temizi Ultraleggera yada Superleggera
birde worth mu ne japoncuların jantı vardı en hafif i oydu bende PDF vardı Dünyadaki en hafif jantların listesi bulabilirsem tekrar paylaşırım burada

YEY®
09-04-2009, 00:57
Jantın kırılmasını direk olarak markasına ve kalitesine bağlamak pek mantıklı değil.Çünkü o an jantın ne kadar yıpratıcı darbe aldığını,jantı koruyan lastiğin yanağını vs. bilemeyiz.

Ancak profesyönel mercilerin eşit şartlar altında testler yapması gerekir..

Oz,Enkei & Bbs her zaman racing sınıfında tercih edilen markaların başında gelir.Yalnız bu referans demek değildirki piyasada en hafif jantlar bu markalardan çıkıyor..Sonuçta bu markalarında ağır jantları var,hafif jantları var..600 liralık uzakdoğu jantın ultraleggera ile aynı ağırlıkta olduğunuda biliyorum :)

Kişisel olarak bana göre tek gerçek şudurki üstte bahsettiğim 3 markadan herhangi bir jantı,diğerlerinin yanında koyduğunda kalite farkını anlamamak mümkün değil.

-ER-
09-04-2009, 00:58
http://www.wheelweights.net/ Sitesinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz,
orjinal jant ağırlıkları ve diğer markaların üretimi olan jantların ağırlıkları mevcut
Siteye girdikten sonra Wheels (alpha) ya tıklayın PDF olarak veriyor.

kilo oranıda şöyle oluyor
1 kilo - 2.2 Ibs ye eşittir arkadaşlar. :)
Zaten listenin en sağındaki sayısal değer kilogramdır :)

TYFF
09-04-2009, 16:24
Teskkur ederım bu sıte baya ıyı oldu saolun verdıgınz bılgıler ıcın ...

sword
09-04-2009, 16:59
ava rs gt 16'' 8kg

TYFF
09-04-2009, 17:04
ava rs gt 16'' 8kg

hmm, ıyımıs okadar da agır deıl , yani ... Model hosuma gdıyor da agırlık kafamı kurcalıor du orendıgım ıyı oldu saol ...

-ER-
09-04-2009, 19:50
Teskkur ederım bu sıte baya ıyı oldu saolun verdıgınz bılgıler ıcın ...

Rica ederim. Yardımcı olabildiğime sevindim :)

Göki,ZD
10-04-2009, 06:34
bende pug 106 nın kilosunu sölim 7.750 kgr