PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Van Esentepe İlköğretim Okulu için yardım

gurcell
16-04-2009, 17:25
Selam arkadaşlar, aşağıdaki mailden de okuyabileceğiniz üzere kendi şirketimizden bir arkadaşımız bu okula ulaşmış, okuldaki öğrencilerin hiçbirşeylerinin olmadığını belirtmiş Cem öğretmenimiz.

Biz çalıştığımız şirket arkadaşları olarak 5 tane pentium 4 pc ve Cem öğretmenimizin istediği kıyafetleri (aşağıda yazıyor) ayarlıyor ve yolluyor olacağız.

Bu okulumuzun daha çok eksikleri varmış, aranızdan yardım etmek isteyenler olur ise, aşağıda cem öğretmenin e-mail adresi ve telefonları var.

Şimdiden herkese teşekkür ediyorum duyarlılıkları için.

Gelen mail :

Sevgili Arkadaşlar,
Sabah Mesut Yar’ın televizyon programında seyirci mesajları arasında şöyle bir mesaj dikkatimi çekti.
“Merhaba, ben Van’ın Esentepe köyünden Cem Öğretmen. 23 Nisan’da öğrencilerimizle bir kutlama yapmak istiyoruz ancak, ne öğrencilerimizin ne de bizim paramız yok. Yardımcı olursanız çok seviniriz”.
Daha sonra Mesut Yar Cem öğretmenin telefonunu verdi. Bende aradım. Telefon açtığımda arkadan öğrencilerin sesi geliyordu, sınıfta ders yapıyorlardı. Cem öğretmenin mesajının yayınlandığından haberi dahi yoktu. Çok şaşırdı. Konunun gerisi *****. Aşağıda bana bugün attığı mail var. Okursanız sevinirim.
özetle, bu çocuklara yardım etmek gerektiğini düşünüyorum ve hepinizin desteğini rica ediyorum. Çocukların ihtiyaçları Cem öğretmenin aşağıdaki mesajında mevcut. Bizler için çok ufak bir olay olabilir ancak Esentepedeki öğrencilerin çok çok mutlu olacağından eminim.
Esra Organizasyon konusunda en başarılımız kim gönlünden ne koparsa Esra’ya iletsin. Bu arada evde eski kitap, çocuk kıyafeti vs. gibi şeyleri de Osman Bey’in (eğer bir sakıncası yoksa) odada toplayalım.
Çok az vaktimiz var. Lütfen olabildiğince hızlı olalım.

Ahmet Güneri

---------- Yönlendirilmiş ileti ----------
Kimden: cem aydıner <cemaydiner@gmail.com>
Tarih: 16 Nisan 2009 Perşembe 08:45
Konu: öğrenci kıyafetleri
Kime: aguneri@gmail.com
Ahmet Bey,

öncelikle bu konudaki hassasiyetiniz için cok teşekkür ederiz, burda iki öğretmeniz okulumuz Van-esenpınar köyünde. burda yasamayanların anlayamayacagı sorunlarla mücadele ediyoruz. yakın zamanda 23 Nisan etkinliklerimiz var ve okulumuzun imkanları kısıtlı değil hiçbir sey yok. güzel bir program yapmaya calıstık ve kıyafetlerimiz uygun değil bu yüzden 15 adet beyaz erkek t-shirtüne 15 tane kırmızı kız t-shirtüne 15 tanede beyaz pileli etege ihtiyacımız var. yas grubları 8-10 yas arası ***** cok da yapılı cocuklar değiller. genelde okuma kitaplarına, kırtasiye malzemelerine, önlük ve ayakkabı ihtiyacımız oluyor. İlginizden dolayı tekrar cok tesekker ederiz. www.esenokul.meb.k12.tr burdan okulumuza bakabilirsiniz.
kargo ulasımı köye olmuyor bu yüzden kendimizin gidip alması gerekiyor,
esenpınar köyü
esenpınar i.ö.o.
merkez van
- cem özgür aydıner - 505 666 83 71 - 546 878 19 66
--
Cem özgür AYDINER
Müd.Yet.öğretmen

Mr.K
16-04-2009, 17:28
Para yardiminda bulunabilirmiyiz acaba?

onursumer
16-04-2009, 17:42
büyük ihtimalle yapabilirsin onur irtibata geçip okulun hesap nosunu oğrenerek onceden birçok okula bu şekilde bağış yaptım çok sıkışığım ama birşeyler ayarlamak istiyorum bu okul için.

gurcell
16-04-2009, 17:57
Cem Hoca ile görüştüm, maddi yardımı almak çok uzun bir prosedür , direkt olarak kendisi alması da kanuni sorun olabilirmiş, para dışında başka her türlü yardım olabilir dedi kendisi.

Ayrıca biz şehirdeki dükkanlardan alışveriş yapabilir , siz dükkan hesabına yollayabilirsiniz dedi.

Cep telefonu ve mail adresi mesajımda mevcut, isteyen arayıp konuşabilir.

Boost Up
16-04-2009, 18:16
Annem Lions üyesi ve her ay düzenli yardım yapılıyor. Bu okul olmasada köy okullarına. Hatta hatırlar mısnız bilmem bundan 2 sene öncesine kadar bir dişçi çıkmıştı Savaş Ay'a Sivas-Şarkışlada dişcinin hikayesi diye. O dişci de benim kuzenim. Anneminde bu işi yaptığını bilerekten onlara yalan olmasın 2 kamyon dolusu eşya toparlamıştık. Ama hayır işi bu, yine yapmak lazım:)