PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ferrari, Maserati, GT-R Photographed by OZCANOZKAYA

ozcanozkaya
19-04-2009, 21:06
http://img24.imageshack.us/img24/7629/ffffffk.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/3199/fff2apd.jpg

http://img5.imageshack.us/img5/455/ff1kyb.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/7275/ff3333.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/8594/ffff55.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/7255/fff2h.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/173/fffnmss.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/4289/fffwow.jpg

http://img509.imageshack.us/img509/6798/ff45.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/8959/ffgtr.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/3533/ffgtrfff.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/7021/ffmass.jpg

http://img9.imageshack.us/img9/9718/ffmas.jpg

http://img5.imageshack.us/img5/5249/ff360sc.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/1281/ffzo.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/9241/ffffzo.jpg

Tholl-ga
19-04-2009, 21:10
mükemmel fotolar emeğine sağlık gitmiş kadar olduk...

mechanıcer
19-04-2009, 21:21
emegıne saglık harıka resımelr ıst bulusması olmus.. gtr eslık etmıs :) gosterge resımlerı harıka wallpaper oldu :)

XoR
19-04-2009, 21:27
mükemmel fotolar emeğine sağlık gitmiş kadar olduk...

Eline sağlık :)

Bizim dönerken gördüğümüz Ferrolar bu gruptandı sanırım :)

dragstar
19-04-2009, 22:11
maşallah güzel fotoalr ve arabalar:D

KIVANÇ
19-04-2009, 22:11
5 ve 9. resimdeki önde giden hondacının yerinde olmayı hiç istemezdim =)

MuratB
19-04-2009, 22:13
tam bir _OZCANOZKAYA klasiği tebrkler güzel çekim

VeNoM_35
19-04-2009, 22:28
eline sağlık güzel araçlar ve çekimler. ancak contrast'ın dibine vurmasan daha güzel olur gibi bence.

MuratB
19-04-2009, 22:36
ancak contrast'ın dibine vurmasan daha güzel olur gibi bence.

contrast paspası gösteriyo haahha güzel çekimler;)

MiaMi
19-04-2009, 22:43
Eline sağlık geçirdiğiniz dakikaların güzelliğini düşünemiyorum çok iyi çalışma olmuş.

ozcanozkaya
19-04-2009, 22:46
herkese çok teşekkürler.

Mr.K
19-04-2009, 22:47
Cekimler cep telefonuyla falan mi :S?
Araclar guzelde fotolar berbat ,keske daha guzel olsalarmis,eline saglik genede.

MuratB
19-04-2009, 22:51

kalem kameralarla çekilmiş. ne cep telefonu olm:)

ozcanozkaya
19-04-2009, 22:53
Araclar guzelde fotolar berbat ,keske daha guzel olsalarmis,eline saglik genede.

cep telefonuyla değil 1860 Daguerreotype camera ile çekildi

VeNoM_35
19-04-2009, 23:01

kanka berbat değilde fazla oynanmış diyelim:)

doğal fotoların daha fazla beğeni toplayacaktır.

Mr.K
19-04-2009, 23:23
cep telefonuyla değil 1860 Daguerreotype camera ile çekildi

Yani ne o cektiginiz makine?? Iyi birsey mi?? Bilmedigimden soruyorum,eger ki iyi birseyse kurs alin derim,cunku fotograflar cidden berbat.

gtti
19-04-2009, 23:26
Guzel bi cekim. Elinize saglik.

facia
19-04-2009, 23:28
ARaçlar süper ama resimler gerçekten kötü keşke Tholl-ga gelseymiş bulusmaya... Kırmızı Ferrolar o kadar contrasta pembeleşmişler artık. Güneş altında çekilen resimlere bu kadar mudahaleye gerek yok bence

ozcanozkaya
19-04-2009, 23:30
Yani ne o cektiginiz makine?? Iyi birsey mi?? Bilmedigimden soruyorum,eger ki iyi birseyse kurs alin derim,cunku fotograflar cidden berbat.

Berbat kelimesini çok seviyorsun heralde?

kurs almama ne gerek var sonuçta prof olarak yapmıyorum bu işi sadece hobi. Ayrıca fotoların çoğunu ani olarak ve auto modda çekmek zorunda kaldım. Bazıları flu hatta. Fotoğraf konusunda hiç bir bilgin yoksa da iyi kötü yorum yapmassan çok sevinirim Mr. Berbat .

ozcanozkaya
19-04-2009, 23:33
ARaçlar süper ama resimler gerçekten kötü keşke Tholl-ga gelseymiş bulusmaya... Kırmızı Ferrolar o kadar contrasta pembeleşmişler artık. Güneş altında çekilen resimlere bu kadar mudahaleye gerek yok bence

Tholl-ga kadar prof değilim hatta amatörüm hep diyorum yeni başladığımı ve hobi olarak yaptığımı evet brightness-contrast ve fill light ile çok oynuyorum ögrenmek için.. Bu arada bu bir buluşma değildi, yani fotoğrafçı sıfatıyla gitmiyorum buluşmalara felan, sadece yanımda makinam vardı ve ölesine bir kaç kare çektim. Lütfen beklentileriniz yüksek olmasın amaç sadece paylaşmak teşekkürler.

Mr.K
19-04-2009, 23:36
Berbat kelimesini çok seviyorsun heralde?

kurs almama ne gerek var sonuçta prof olarak yapmıyorum bu işi sadece hobi. Ayrıca fotoların çoğunu ani olarak ve auto modda çekmek zorunda kaldım. Bazıları flu hatta. Fotoğraf konusunda hiç bir bilgin yoksa da iyi kötü yorum yapmassan çok sevinirim Mr. Berbat .

Tesekkurler yorumunuz icin sayin OzcanOzkaya.Berbat kelimesini cok kullanmam,ama yigidi oldur hakkini yeme,bir fotograf benim icin berbatsa berbattir,kotudur.Aratin forumda tum postlarima bakin usenmesseniz kac defa nerde kullanmisim 'berbat' kelimesini ondan sonra sifat yakistirin Mr.Berbat falan diye.;)

Bu arada memnun oldum ben Mr.Kozanoglu ;)

Eklemeyi unuttum,hobi amacli cekiyorsaniz,kendi cekimleriniz diye bir konu mevcut 3-5 berbat fotograf koymaya gerek yok.

Erk@n
19-04-2009, 23:37
eline emeğine sağlık...

Tholl-ga
19-04-2009, 23:40

Organizasyondan Haberim vardı fakat çalışıodum dün ;)

facia
19-04-2009, 23:45
Organizasyondan Haberim vardı fakat çalışıodum dün ;)

O zaman bir dahaki sefere :) kırmızı Ferro görmek istiyoruz :) :icon_tup:

Tholl-ga
19-04-2009, 23:46
O zaman bir dahaki sefere :) kırmızı Ferro görmek istiyoruz :) :icon_tup:

sen model söle yeter :D
360
430
599 ?

facia
19-04-2009, 23:47
Tholl-ga kadar prof değilim hatta amatörüm hep diyorum yeni başladığımı ve hobi olarak yaptığımı evet brightness-contrast ve fill light ile çok oynuyorum ögrenmek için.. Bu arada bu bir buluşma değildi, yani fotoğrafçı sıfatıyla gitmiyorum buluşmalara felan, sadece yanımda makinam vardı ve ölesine bir kaç kare çektim. Lütfen beklentileriniz yüksek olmasın amaç sadece paylaşmak teşekkürler.

Amaç tabiiki paylaşmak ama 200sx fotolarındada aynı şey vardı. Biraz daha özen gösterirsen daha iyi paylaşım yapabilirsin. Kimse burda prof. değil buraya foto koyanlardan. Ama fotoları editledikten sonra kırmızı ferroyu pembeye çevirdiysen biryerde yanlış yaptıgını farketmen gerekir :) Neyse biraz daha vakit harcarsan daha güzel işler çıkar bence. Elindeki malzemeler iyi nede olsa

Tholl-ga
19-04-2009, 23:49

Bende Prof deilim.sertifikam falan yoq.

facia
19-04-2009, 23:50
360
430
599 ?

Valla en kırmızısından bir f40 olsa tadından yenmez ama 360 2. tercih :D

Tholl-ga
19-04-2009, 23:51
Valla en kırmızısından bir f40 olsa tadından yenmez ama 360 2. tercih :D

o zaman coming soon diorum ;)

vtimania
20-04-2009, 01:31
360
430
599 ?

Enzo istiyorum brofti..hadd bakalım:heyoo:

MUGENPOWE®
20-04-2009, 01:53
cok gzl cekmısn resımlerde 10 arabalarda masallah ama modena her yerde modena asalet war makınede arkadas yaa

elpadre
20-04-2009, 07:02
hepsı bırbırınden guzellerr masallahh

Tholl-ga
20-04-2009, 07:56
Enzo istiyorum brofti..hadd bakalım:heyoo:

Kankaster listede enzo yazmadım :)

trgy
20-04-2009, 07:59
ctesi akşamı caddede gazlıyordu bu 3 lü:D

McS_R53
20-04-2009, 08:11
araçlar fena da çekimler çok iyi değil ama kadranlar gayet şık :)

CnR CAN
20-04-2009, 08:18
çok tatlı fotolar.eline sağlık.

ozcanozkaya
20-04-2009, 09:14
Teşekkürler. Zamanla daha iyileri gelecek.

serhatgüzelsoy
20-04-2009, 11:12
Resimler için teşekkürler Özcan. İnsanlar birkaç konuda anlama güçlüğü çekebilir sorun olmasın senin için. Fotoğraflar kadar araçlarda süper Emeğine sağlık:)

Absinthé
20-04-2009, 11:31
Ben içinde ferrari olan her işi begenıyorum eline sağlık =)

Maksut'u taglemişler direk =)

ozcanozkaya
20-04-2009, 11:35
Resimler için teşekkürler Özcan. İnsanlar birkaç konuda anlama güçlüğü çekebilir sorun olmasın senin için. Fotoğraflar kadar araçlarda süper Emeğine sağlık:)

eyvallah kardeşim saolasın

ozcanozkaya
20-04-2009, 11:36
Ben içinde ferrari olan her işi begenıyorum eline sağlık =)

Maksut'u taglemişler direk =)

eyvallah saolasın

ugurbora
20-04-2009, 11:48
eline sağlık kardeş ben pek anlamam ama anlayanlar yazmışlar daha iyilerinide çekersin.acaip acaip heves kırıcı yorumlarada pek aldırma çevren geniş belliki daha iyilerinide yaparsın ;)

Istilldo
20-04-2009, 12:34
ne yaptın yaw sen :):):)

ozcanozkaya
20-04-2009, 12:37
eline sağlık kardeş ben pek anlamam ama anlayanlar yazmışlar daha iyilerinide çekersin.acaip acaip heves kırıcı yorumlarada pek aldırma çevren geniş belliki daha iyilerinide yaparsın ;)

eyv cok saol. En sevdigimiz ve en cok yaptıgımız şey heves kırmak :) Bayılıyor camia buna.. Olsun kırılan heves olsun sonrasında Hırs doğsun :) Tekrar saol güzel yorumun için.

Mr.K
20-04-2009, 13:29
Bende hata,yazmaliydim offf fena fotograflar uuuuuuuuuvvwwwhh offfff vs.. diye dimi.Anca kendinizi kandirin zaten.Camiyamis,karalamakmis vs.vs.vs.

Kolay gelsin .

ozcanozkaya
20-04-2009, 13:32
Bende hata,yazmaliydim offf fena fotograflar uuuuuuuuuvvwwwhh offfff vs.. diye dimi.Anca kendinizi kandirin zaten.Camiyamis,karalamakmis vs.vs.vs.

Kolay gelsin .

senin benimle alıp veremediğin bir şey mi var?

Mr.K
20-04-2009, 13:37
Yooo ne olsunki,tanimam etmem seni.

Tholl-ga
20-04-2009, 13:38
Kötü yorum alınca neden hemen savunma moduna geçip bi gerginlik yaratılıo ???

Kötü yorumlar olumsuz eleştiriler kendini geliştirmen için en güzel şey.yanlışlarını görerek yaptıklarını düzeltebilirsin.Yabacı forumlardaki amatör olarak otomobil fotoğrafları çekenleri biraz örnek al takip et ;)

ozcanozkaya
20-04-2009, 13:42
Kötü yorum alınca neden hemen savunma moduna geçip bi gerginlik yaratılıo ???

Kötü yorumlar olumsuz eleştiriler kendini geliştirmen için en güzel şey.yanlışlarını görerek yaptıklarını düzeltebilirsin.Yabacı forumlardaki amatör olarak otomobil fotoğrafları çekenleri biraz örnek al takip et ;)

Tolgacım diger başlıkları incelersen bir çok eleştri var ve BİLEN KİŞİLER tarafından ve hepsine de teşekkürlerimi sundum . Bir oku ve bilip bilmeden yorum yapma. Benim sinirlendiğimde bu bişeyden anlamayan adam gelip de "berbat" yorumunu yapıyor :) gerginlik yok cok da gülüyorum. Merak etme senin etmedigin kadar yabancı forumları takipediyorum ilk kez bir turk forumuna kaydoldum neredeyse ama görüyorum ki birşeyler alttan dürtüyor oturulan koltuklar sıkıyor bişiler oluyor :) Neyse konuyu uzatmayalım. Sana da kolay gelsin. Sende arkadasını savunmadan önce dediklerini araştır bakalım öyle mi değil mi ;)

ozcanozkaya
20-04-2009, 13:43
Yooo ne olsunki,tanimam etmem seni.

tanışırız o kolay. 05369230101 numaram , ara istediğin gibi konuşalım görüşelim onur bey ;)

Mr.K
20-04-2009, 13:43
Tolgacım diger başlıkları incelersen bir çok eleştri var ve BİLEN KİŞİLER tarafından ve hepsine de teşekkürlerimi sundum . Bir oku ve bilip bilmeden yorum yapma. Benim sinirlendiğimde bu bişeyden anlamayan adam gelip de "berbat" yorumunu yapıyor :) gerginlik yok cok da gülüyorum. Merak etme senin etmedigin kadar yabancı forumları takipediyorum ilk kez bir turk forumuna kaydoldum neredeyse ama görüyorum ki birşeyler alttan dürtüyor oturulan koltuklar sıkıyor bişiler oluyor :) Neyse konuyu uzatmayalım. Sana da kolay gelsin. Sende arkadasını savunmadan önce dediklerini araştır bakalım öyle mi değil mi ;)

Nerden biliyosun anlamadigimi muneccim misin???? :icon_wack:icon_wack

Oz`
20-04-2009, 13:44
açık konuşmak gerekirse bende çok beyenmedim çünkü çok doğaş değiller bir çok insan oynuyor okey ama sanki fazla kaçırmısşsssın genede uğraşmassın tebrikler

ama dediğim gibi fazla oynamışssın standart hallerine ytakın daha şık oolabilir burası eleştiri sitesi iyi kötü açı tatlı kızmamamız lazım :)

Mr.K
20-04-2009, 13:44
tanışırız o kolay. 05369230101 numaram , ara istediğin gibi konuşalım görüşelim onur bey ;)

Yok yaa istemez taniyan taniyo beni,senlede taniscam diye yurtdisindan aramam sahsen kalkipta seni.Gun gelir bu CAmiada gorusurz zaten biryerlerde ;)

Oz`
20-04-2009, 13:45
özcan tanışmak istiyosan tanışalım buyir

ozcanozkaya
20-04-2009, 13:46

dostum sen şaka mısın ? :) bir dediğin bir dediğini tutmuyor ve anlasaydın BERBAT değil de hani yerinde ve teknik eleştiri yapardın ve bende yanlışlarımı görüp sana teşekkür ederdim.

Mr.K
20-04-2009, 13:48
dostum sen şaka mısın ? :) bir dediğin bir dediğini tutmuyor ve anlasaydın BERBAT değil de hani yerinde ve teknik eleştiri yapardın ve bende yanlışlarımı görüp sana teşekkür ederdim.

Neyin teknigi yaw hangi teknik???? Sen dalga geecer gibi 1860 Daguerreotype yaz ondan sonra teknik elestiri bekle ??? Canin mi sikiliyo senin??? Belki direk berbat kelimesinden hosnut olmayabilirsinde.Fotograf editlemekle olmuyo bu isler..Belki su kullandigin efektler yerine(herneyse artik!) cok az kontrast,back light kullansan cok daha šik olurdu fotograflar boyle mi yorum bekliyosun???

ozcanozkaya
20-04-2009, 13:50
özcan tanışmak istiyosan tanışalım buyir

ben kendimi tanıştırdım zamanında üyeler bölümünde saolasın sadece arkadaşın belki kişilse soruları olabilir onun için yazdım onu :)

Mr.K
20-04-2009, 13:51
ben kendimi tanıştırdım zamanında üyeler bölümünde saolasın sadece arkadaşın belki kişilse soruları olabilir onun için yazdım onu :)

Sana senitanimam etmem diyorum hala kisisel sorun diyosun.Biraz daha sacmalarsan olcak zaten o kisisel sorunlar merak etme.

Tholl-ga
20-04-2009, 13:53

Kimseyi savumuorum aslanım.

Örnek aldığım takip ettiğin forumları bi daha gözden geçir o zaman...

facia
20-04-2009, 16:23
Biraz alınganlık yapmışsında . Koyduğun resimlere eleştiri yapmak için fotograf sanatçısı olmaya gerek yok . Pembe ile kırmızı arasındaki farkı anlayan birisi zaten yorum yapabilir. Ancak sert bir yorum olmuş ona birşey diyemem .

yusufcan_k
20-04-2009, 18:15
DEVAMI YOK MU ÖZCAN ABİ RESİMLER COK GÜZEL GELDİ =))) ;):cool:

Vtec-SEDAN
20-04-2009, 19:07
resimler başarısız ama düşünce ve gelişim aşamasında olan birinin hobby olarak yaptığı iş olarak eline sağlık.

ayrıca mesajları okudum ve söylemeden geçmek istemediğim bir konu; Onur'un yurtdışında olması sebebiyle isteyenle istediği yerde ben şahsen tanışabilirim ve kaynaşırım. oturur birer acı kahve içeriz ;)

cem
20-04-2009, 19:09
resimler başarısız ama düşünce ve gelişim aşamasında olan birinin hobby olarak yaptığı iş olarak eline sağlık.

ayrıca mesajları okudum ve söylemeden geçmek istemediğim bir konu; Onur'un yurtdışında olması sebebiyle isteyenle istediği yerde ben şahsen tanışabilirim ve kaynaşırım. oturur birer acı kahve içeriz ;)

izmire gel yiyosa :D

Vtec-SEDAN
20-04-2009, 19:11
izmire gel yiyosa :D

gelcez kanka yaz sezonunda :) :D

cem
20-04-2009, 19:12
gelcez kanka yaz sezonunda :) :D

bi gelmedi o yaz kanka neyse du bakalım görücez :D

Vtec-SEDAN
20-04-2009, 19:14
bi gelmedi o yaz kanka neyse du bakalım görücez :D

yakındır kumru yiyecez hep beraber :)

EMG
20-04-2009, 19:31
Yazın gideriz hep beraber kumru yemeye izmire:D

vtimania
20-04-2009, 19:49
Kankaster listede enzo yazmadım :)

Ommm çekmediğin araç kalmadı..ben enzo istiorum..:heyoo:

ozcanozkaya
21-04-2009, 08:29

eyvallah saolasın o konu kapandı zaten. Ama onun haricinde tabiki neden olmasın her türlü uyar bana Adana'da olmadığım günler haricinde hep istanbuldayım :) numaramı da yazdım zaten bişi olursa haberleşiriz. Tekrar saolasın.

ozcanozkaya
21-04-2009, 17:06
DEVAMI YOK MU ÖZCAN ABİ RESİMLER COK GÜZEL GELDİ =))) ;):cool:

4 gün sonra, bir Skyline ve Yeni Audi A6 ile Yeni BMW 7 serisi olacak işallah.

yusufcan_k
21-04-2009, 20:38
4 gün sonra, bir Skyline ve Yeni Audi A6 ile Yeni BMW 7 serisi olacak işallah.

valla 4 gün falan bekleyemem :D özel istek yapabiliyomuyuz acaba ?? audi a5 yada bmw 335i =))

.::EmrE::.
22-04-2009, 00:29
Bence resimler o kadar kötü değil..Çok mükemmel deiller ama çok daha iyi olacagına eminim.Yine de açılar vs gayet iyi gibi duruyor..Eline sağlık.

ozcanozkaya
22-04-2009, 01:18
Bence resimler o kadar kötü değil..Çok mükemmel deiller ama çok daha iyi olacagına eminim.Yine de açılar vs gayet iyi gibi duruyor..Eline sağlık.

teşekkürler

onurdemir
22-04-2009, 07:41
Fotoğrafların açıları güzel fakat bende belli fotoğraflarda kendini geliştirmen gerektiğini düşünüyorum Özcancım. Öncelikle kırmızı renk, dijital fotoğraf makineleri için başlı başına bir problemdir. Güneşli havada çekiyorsan ya da paraflash kullanıyorsan mutlaka sapmalar meydana geliyor bir bölgede. Bazı kırmızı fotoğraflarda renkler pembe renge bürünmüş. Bunun nedeni ya bilgisayarının monitöründen kaynaklanıyordur (Ekrandan kaynaklanan yanıltan renkler) ya da fazla müdahale ettiğindendir. Birde fotoğrafların genelinde noiseler çok. Noise olması için yüksek iso değerli çekmen gerekli. Yüksek isoyu da sadece kapalı havalarda kullanmak doğrudur. Bu tip güneşli havalarda 125 ya da maksimum 160 iso kullanmanı öneriyorum. Şayet pan fotoğrafı çekiyorsan bu oran 100 iso ve perde hızı da 1/80 olmalı. Diyafram kısıklığını da 5.6 ile 8 arasında tutabilirsin. Bunlar tavsiyelerim... Bir dergide çalıştığın için açıları çok iyi biliyorsun. Heleki yurt dışı magazin takiplerini de biliyorum. Makineye biraz daha hakim olursan problem ortadan kalkar. Exif bilgilerine baksam daha net birşeyler söyleyebilirim ama fotoğraflarla oynadığın için de karşıma Adobe CS4 yazısı çıkıyor :D Neyse kardeşim, gelişme aşamasında olan birisi için yine de iyi. Kendini geliştireceğine, daha iyi fotoğraflar çekeceğine eminim. Ben bu işe başlarken böyle fotoğrafları bile çekemiyordum.

Day Walker
22-04-2009, 07:44
maşaallah :)

ozcanozkaya
22-04-2009, 09:56
Fotoğrafların açıları güzel fakat bende belli fotoğraflarda kendini geliştirmen gerektiğini düşünüyorum Özcancım. Öncelikle kırmızı renk, dijital fotoğraf makineleri için başlı başına bir problemdir. Güneşli havada çekiyorsan ya da paraflash kullanıyorsan mutlaka sapmalar meydana geliyor bir bölgede. Bazı kırmızı fotoğraflarda renkler pembe renge bürünmüş. Bunun nedeni ya bilgisayarının monitöründen kaynaklanıyordur (Ekrandan kaynaklanan yanıltan renkler) ya da fazla müdahale ettiğindendir. Birde fotoğrafların genelinde noiseler çok. Noise olması için yüksek iso değerli çekmen gerekli. Yüksek isoyu da sadece kapalı havalarda kullanmak doğrudur. Bu tip güneşli havalarda 125 ya da maksimum 160 iso kullanmanı öneriyorum. Şayet pan fotoğrafı çekiyorsan bu oran 100 iso ve perde hızı da 1/80 olmalı. Diyafram kısıklığını da 5.6 ile 8 arasında tutabilirsin. Bunlar tavsiyelerim... Bir dergide çalıştığın için açıları çok iyi biliyorsun. Heleki yurt dışı magazin takiplerini de biliyorum. Makineye biraz daha hakim olursan problem ortadan kalkar. Exif bilgilerine baksam daha net birşeyler söyleyebilirim ama fotoğraflarla oynadığın için de karşıma Adobe CS4 yazısı çıkıyor :D Neyse kardeşim, gelişme aşamasında olan birisi için yine de iyi. Kendini geliştireceğine, daha iyi fotoğraflar çekeceğine eminim. Ben bu işe başlarken böyle fotoğrafları bile çekemiyordum.

öncelikle bilgi verdiğin için çok teşekkürler dediklerini uygulamya calısacam. evet biliyorum bir çok ekisiğim var umarım zamanla düzelir onlarda.. İlk olarak şunu sölemeliyim ki makinem dSLR degil, Sony H-50 gayet compact bir makna fakat manuel olarak kullanmama izin veriyor bu da bana yetiyor şimdilik, öğreniyorum yavaş yavaş, Ayrıca conversion lens aldım geniş açı için. Bunun dışında güneşli havalarda 80 e kadar düşürüyorum ve diyaframı 8 e kadar yükseltiyorum,bu durm detay çekimlerinde ise iso yu 200'e cıkarıyorum diyafram ise duruma göre 5-7 arası değiştiriyorum. Perde hızını genelde (güneşli çekimlerde) 50-70 arası kullanıyorum. Fakat akşamları veya güneş batınca bu değeri 10'a kadar düşürüyorum işte o zaman makina biraz saçmalıyor cok noise cıkıyor ki sony noise reduction fonksiyonu ile övünen bir marka fakat hiç işe yaramıyor..Hatta opel insingnia yı zifiri karanlıkta flashsız tele cektim fakat maalesef cok fazla noise var bu da gece cekimi yapmamı engelliyor. Bilmiyorum sen ne düşnüyorsun noise ları azaltabilmem konusunda? En ufak contrast ve hue-saturation oynamasında ise noise ler daha da belirgin hale geliyor en kısa zamanda bir dSLR almam şart... gelecek ay D90 düşünüyorum. Tekrar teşekkürler.

Berent.t
22-04-2009, 11:36
paylaşım için teşekkürler dostum.. bol şans

ozcanozkaya
23-04-2009, 20:56
eyv saolasın

-ER-
23-04-2009, 21:10
bu ne buluşmasıymış maşallah :)

ozcanozkaya
24-04-2009, 22:46
bu ne buluşmasıymış maşallah :)