PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bravo hgt?

slave
21-04-2009, 00:38
aem fuel controller ile alabilceğimiz fayda ne olur ? bide aem dry filtre bağlıcaktık ama araba dengesiz çalışma yaptı ve şuan kesiciye girmiyo çok daha erken devirde kendini kesiyo , enjektör vs bakıldı akış metreden şüpheleniyoruz sizin fikriniz nedir .

hgt çok verim alabilcek bir makina olmadığı söylendi ama ne gibi iyileştirmeler yapabiliriz fikirlerinizi bekliyorum saygılar .

araç 2000 model hgt 61.000km de full stock

senna
21-04-2009, 15:04
mafinizi kontrol edin, fic ile iyi bir map hoş olabilir fakat dikkat edin yağlamasına genelde son silindir biraz yağsız kalabiliyor yatak sarabiliyor ona dikkat edin

yapıldıktan sonra her motordan güzel sonuçlar alınabilir egzoz filtre ve piggy back ile eğer uygun şekilde montaj ve ayar yapılırsa ona uygun şekilde güç alınabilir

Schumi
21-04-2009, 15:10
AEM FIC atmosferik araçların olmazsa olmazı avans verme işlemini yapamıyor. Kısma yapıyor aşırı besleme uygulaması için. Bence başka bir piggyback seçin.

senna
21-04-2009, 15:36
doğru:) kafam aşırı beslemeye gitti bi an:)

smt, e-manage ultimate gibi piggy backler bakabilrsin bence

Görkem
23-04-2009, 15:55
valla filitre nin öle bişeye sebep olması ilginç akışmetrede sorun vardır kesin bence,,,,bu arada neden böle bi sistem düşünüyosunuz,, remap işlemi yapılamıyo mu ? benim bildiğim yapılıyo olması lazım bende de 2001 hgt var..........

slave
23-04-2009, 16:23
mesela sen ne gibi işlemler yaptın neler aldın sölermisn.
şuanki fikirlerimiz headers+60mm borular kat iptal+orta susturucu+ otto son +aem dry flow+beyin+buji+walbro ?

Görkem
23-04-2009, 16:58
bende aracımı yeni aldım 6-7 ay kadar oldu ama uzun zamandır hgt le ilgilenirim,,benim aracımda şimdilik sadece green filitre ve kat iptali hks replika silincerlı son susturucu var,,aracı ilk aldığımda ise kat üstündeydi ve sonrasıdan 60 lık düz boru orta susturucu iptali ve yine bu son susturucu vardı,,,ben orjinal boyutta 51 lilk borulara geri döndün orjin ortayıda taktım ve açıkcası hissedilir derece arabanın gidişi iyileşti :) egzoz işini iyi düşünün derim o yüzden ,,,,,,ayrıca hgt için hali hazırda bi firmanın ürettiği headers bulunmuyor,,,diğer işlemler için bişi diyemicem onlara ilgili bi tecrübem yada okuduğum bişi yok açıkcası,,buji ve pompanın da beyin olmadan bi işe yaramıcağı açık beyinlede ne kadar fayda sağlar düşündürücü..............benim fikrim iyi filitre kiti,,,alt devirleri öldürmicek backpressure ı yüksek bi egzoz sistemi ve bunlara uygun bir yazılımla tatminkar bişiler elde edilebilir,,,,daha fazlası için dereceli egzantirikle güzel sonuçlar alınabilir ...........

slave
23-04-2009, 17:54
bir tane vardı dereceli göreceli bir hgt onun specleri neler merak ediyorum?

egzost konusunda şuan üst devirlerde baygınlık var 60lık üstü canlandırır ama altlar ne olur bilmiyorum headers konusunda el yapımı olucak bakıyorum netten fikir edinmeye çalışıyorum .

punto_multijet
23-04-2009, 18:31
hgtlerde zaten fabrika cıkısı headers var amac daha da mı iileştirmek headersı?

slave
23-04-2009, 18:55
daha da ii olması için düşünüyoruz ama bilgi ediniyorum işte ne nasıldır yapan eden varmı die?

punto_multijet
23-04-2009, 19:01
headersı bilmiyorumda Görkeminde belirttigi gibi egzosu ellemeden once 2 kere dusun derim

GTR R32 Turan
24-04-2009, 00:04
atmosferik olarak verim almak zordur HGT den
tavsiyem kesinlikle turbo.
sonucuna inanamazsin.

slave
24-04-2009, 03:57
sonucuna inanamazsin.

peki böle bir konu hakkında izlemem gerekn yol ve detaylardan bahsedermisiniz ? maddi konular nasıl olur ne tür günlük kullanıma uygun nasıl bişiler kullanmam gerekir stock internaller ile nasıl turbo kullanırım veya forged internaller varmı aşırı güç değil az da olsa sağlıklı güç istiyorum saygılar

Görkem
24-04-2009, 16:54
sonucuna inanamazsin.

bordo bravo hgt turbo sizindi sanırım :soru:

dragon07
24-04-2009, 17:44
4 yıl hgt kullandım tek sölicegim eksoz için sakın 60lık yapma...
sadece orta katı iptal et düz bro birde güzel son.yazılım dersende onno usta yapıyor diye biliyorum.şanzıman olarakta,1.6ların ayna mahrutisini tavsiye ederim