PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : garantisiz satılan sıfır araç

MaG
25-04-2009, 09:19
Arkadaşlar bu yurt dışından bi şekilde getirilen garantisiz araçlar hakkında bilginiz varmı ? yasalmı değilmi ? ayrıca garanti yaptırılabiliyormu ? cadillac distirübütörü yok heralde türkiye de , servisleri bakımları nası fikir sahibi olan varmı acaba..ve garantili satılanları varmı distirübütörü olmayanların..

stlegal
25-04-2009, 09:23
2006 da gm getirme kararı aldı 2009 da satışlar başlıycaktı fakat kriz den dolayı getirmiycekler..burada hala hazırda adını vermiyeyim büyük galeriler getiriyo bu arabaları ..ama garanti olarak kendi içlerinde bazılarının servisleri var bunu araştırarak gir olaya..

MaG
25-04-2009, 09:28
genelde garantisiz araçlar hep,bir kaç yer sıfır gelirse 1 yıl garantisi var diyor fakat aracın buraya gelmesi 6 ay ı buluyor falan diyorlar bide, birde bu araçlarda tv navigasyon radyo dvd falan çalışmıyormuş heralde USA a göre ayarlandığı için onları burda Türkiye ' ye göre ayarlatılabiliyormu.

stlegal
25-04-2009, 09:35
genelde garantisiz araçlar hep,bir kaç yer sıfır gelirse 1 yıl garantisi var diyor fakat aracın buraya gelmesi 6 ay ı buluyor falan diyorlar bide, birde bu araçlarda tv navigasyon radyo dvd falan çalışmıyormuş heralde USA a göre ayarlandığı için onları burda Türkiye ' ye göre ayarlatılabiliyormu.

navigasyonlar çalışmıyo ne yazıkki aracı alırken garantisiz olarak düşünün yurt dışı ilişkileriniz sağlamsa parçayla ilgili olarak korkmadan alabilirsiniz...

MaG
25-04-2009, 09:37
anladım çok teşekkürler.. peki tavsiye ettiğiniz veya etmediğiniz özellikle galeriler varmı

CeSaNCeEm
25-04-2009, 09:44
Sıfır alırken ithalat-ihracat yasası gereği minimum 1 yıl garanti vermek zorundalar...

Navigasyon ve radyo ayarlarına gelince Nav-Türk bi ara bu işlemleri yapıyordu ama ne akdar sağlıklı emin değilim...

ef186
25-04-2009, 10:01
pm atarsan bilgilerini tavsiyeden öte görüştürebiliceğim bir abim var bu konuda detaylıca yardımcı olur sana ...

MaG
25-04-2009, 10:16
pm atarsan bilgilerini tavsiyeden öte görüştürebiliceğim bir abim var bu konuda detaylıca yardımcı olur sana ...

ok abicim atıyorum

barutçu
25-04-2009, 10:53
Birde galeriden alırken dikkat et, bir zamanlar bir merc. bakımıştık aynen galeriden. 2 yıl dünya çapında garantisi olduğunu ama mercedes-benz aş. nin garanti vermediğini söylemişlerdi. Ayrıca dikkat edilmesi en önemli nokta genelde galeriler araçları baz versiyonu ile TR getiriyorlar, sonra bir şekilde dolduruyorlar araçları. Full e yakın oluyor araçlar... ama çoğu sonradan ekleme oluyor. Gümrük vergisini az tutmak amacıyla.
Buna dikkat et çok.

MaG
25-04-2009, 11:08
anladım eywallah çok sagol

Buğra A.
25-04-2009, 11:10
Bana sorarsan girme böyle bir işe. Hele ki galeriyle giriyorsan girme =) Çünkü KDV'yi düşük gösteriyorlar. İleride başın belaya girer maliyeyle, devletle onların yüzünden.

RCkid
25-04-2009, 11:11
biz galeriden mercedes aldık, normal garanti şartları ile kullandık. hatta garanti süresi bittikten sonra bile garantiye dahil edilip işlemler yapıldı. yetkili servis olmayan bir markada nasıl olur bilemiycem

OnurS
25-04-2009, 15:03
Eğer almayı düşünüyosan dikkat etmen gereken en önemli nokta faturanın tam kesilmesi çünkü düşük faturalı giren ciddi sayıda araç war.Bildiğin güvendiğin ve temiz çalıştığına garanti veeilen bi esnaftan al aracı mutlaka.Ayrıca 1sene garantisi olmalı diye biliyorum bende.Arkadaşım mustang almıştı galeriden bikaç sene önce diffde sorun çıktığında kendi bünyesinde veya anlaşmalı servisinde garantiden değişti ama biraz fazla beklemişti.

ALPER-VNS
26-04-2009, 02:32
bmw düşünüyosan radyonun US spec olması gibi bi durum yok onlarda.. örneğin e46 ların amerikadaj gelen teypleri bi iki ufak ayarla tr versiyonuna çewrilebiliyo

FUA
26-04-2009, 02:44
arkadaslarında dedigi gibi dikkat etmen gerek en onemli sey fatura heleki amerikan araclarında...ben range sport aldım galeriden arabayı alcaltırken acayip bi ses geliodu galeriyi aradıgımda servis ismi verdi gidip ucretsiz yaptırabilirsin dedi gerci yagladılar saldılar ama:D buyuk firmalar garanti verir ama cok dikkatli ol gercekten parcası inanılmaz pahali arac cadillac...