PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : alfa 156 alınırmı sizce ?

focus musty35
27-04-2009, 10:06
2004 model bi alfa romeo var 22000 ytl istiyor araçta hiç bir sorun yok özellık bakımından bayada dolu araçlar 12 airbag falan var. sizce alınırmı alfa kullanmadım hiç parçası ucuzmudur servisi nasıldır sorun çıkarmı _ araç 1.6 120 hp

ahk
27-04-2009, 10:10
alınmaz sorun istersen ayrı

focus musty35
27-04-2009, 10:13
özellik ve kalite bakımından ucuz araç bence arastırmak lazım :)

mmustu
27-04-2009, 10:22
3 gün oldu bende bi 156 aldım 2,0 160 bg triptonik şimdilik bi sıkıntısı yok ilerleyen günlerde bakiciz.

serhat306
27-04-2009, 10:27
ben maslakta esnafım hemen yan tarafım alfa servısı en cok sorun cıkartan aracların basında gelıyor alfalar yınede sen bılırsın bence alınmaz cunku yedek parcasıda cok pahalı yan sanayı parcası yok aracını kasko yaptırırsın kaza yaparsın kaskon tedarık saglamaz bırmot kımseye parcasını sattırmıyor hayatta bulamassın sanayıde alfa parcası satan bır dukkan...

egeturbo
27-04-2009, 10:28
triptonic alma şikayetler gelebiliyor.Ama parça sıkıntısınıda kafana takma kapı gibi arda var :D bak bizdede alfa var 1.5 yıldır binioz hiç daha naptık biz demedik hatta yakın bi süre içinde satıp daha yeni modelini almayı planlıyoruz

focus musty35
27-04-2009, 10:29
ben maslakta esnafım hemen yan tarafım alfa servısı en cok sorun cıkartan aracların basında gelıyor alfalar yınede sen bılırsın bence alınmaz cunku yedek parcasıda cok pahalı yan sanayı parcası yok aracını kasko yaptırırsın kaza yaparsın kaskon tedarık saglamaz bırmot kımseye parcasını sattırmıyor hayatta bulamassın sanayıde alfa parcası satan bır dukkan...

bu yorumdan sonra vaz geçtim :D teşekkürler

ahk
27-04-2009, 10:30
izmir'de motoru açılmamış alfa yok diye söylüyorlardı tabi sana cazip geldiyse nasıl olsa alıp tecrübe ediceksin.

tool
27-04-2009, 10:33
3 gün oldu bende bi 156 aldım 2,0 160 bg triptonik şimdilik bi sıkıntısı yok ilerleyen günlerde bakiciz.

tiptroniklerde emme manifoldu patlamasi durumu var; bikac kisiden duydum, tanidigim birininde basina geldi. bi anda eksi 2milyar oluverir :D

focus musty35
27-04-2009, 10:39
ben alırsam eğer manuel alıcam onuda yetkili servise gösterip alırım ama hiç iyi yorum gelmedi malesef :D arda sizin kasada sorun yok biliyorum ama bir sonrakı çıkan kasadan bahsediyorum ama sanırım aynı motor vardır üstünde

gurcell
27-04-2009, 10:53
Ohoooo anti alfa team hemen başlamış , alfa sorun çıkartır, parçası pahalıdır yorumu yapanların %99'unun Alfa kullanmamış olduğu isviçreli bilim adamlarının testlerinde kanıtlanmıştır.

2.0 155 hp lik makinenin manifold patlatması back fire sonucu oluyor, genellikle ilk elektrik verme anında 3. veya 4. enjektör az bişey fazla işeyebiliyor (regülatörün hemen gerisinde oldukları için) , bunun önüne geçmek dünyanın en basit ve kolay işlemi , kontağı açtınız, bir kere gaza sonuna kadar basın ve ayağınızı çekin, sonra aracı çalıştırın. Bu kadar basit.

Alfa 156'lar parçası oldukça ucuz (gidip birmot'a öpülürseniz tabii ki pahalı) ve fiyatına göre çok konforlu araçlardır.

Bir kere tiptronik diye bir vites 156'larda yok , adı selespeed ve otomatikleştirilmiş bir manuel şanzımandır. TIPTRONİK değildir. ZF üretimidir, 2002 ve öncesinin robotlarında sorun olabiliyor, 2002 ve sonrası almanı tavsiye ederim.

Yedek parçaları konusuna gelince, işini bilmezsen pahalı , mesela benim 166'nın mafı serviste 1000 ytl , ama maf'ın housingi içindeki bosch sensörün kodu ile lada vega 1.6 16v'nin kodu aynı, lada da fiyatı 100 ytl idi ve aldım. Ayrıca benim v6'nin ateşleme bobini yetkili serviste 240 ytl , ama bosch üzerinden alırsan (ki servisteki de bosch) sadece 40 euro.

O yüzden sana parçası pahalı , sorunlu araba diyenlere bir sor bakalım hayatında kaç kere alfa'ya binmişler? Şu anda sahibi olduğum 3 alfa dışında 3 tane de aldım , kullandım ve sattım.

egeturbo
27-04-2009, 10:56
izmir'de motoru açılmamış alfa yok diye söylüyorlardı tabi sana cazip geldiyse nasıl olsa alıp tecrübe ediceksin.

aracım 99 model daha silindir kapağımı bloktan ayırmadım hatta civataların üstüne anahtar izi yok Allaha şükür. Sadece dereceli taktığımda egzantirikleri söktüm okadar bide varyatörünü değiştirdim.
Dinle kardeşini mustafa abi bin alfaya bak keyfine ama 2.0 olsa tadından yenmiyor.Cihangire verdim geçen gün arabayı arabadan indiğinde yüzünde masum gülümseme vardı onun bile hoşuna gitti araba :D Hükümet konağından izsuya kadar bastık Cihangir arabayı park ettiğinde yarın bidaha basalım çok hosuma gitti dedi hatta piyasası nekadar falan sormaya başladı düşün

tool
27-04-2009, 10:57
Ohoooo anti alfa team hemen başlamış , alfa sorun çıkartır, parçası pahalıdır yorumu yapanların %99'unun Alfa kullanmamış olduğu isviçreli bilim adamlarının testlerinde kanıtlanmıştır.

2.0 155 hp lik makinenin manifold patlatması back fire sonucu oluyor, genellikle ilk elektrik verme anında 3. veya 4. enjektör az bişey fazla işeyebiliyor (regülatörün hemen gerisinde oldukları için) , bunun önüne geçmek dünyanın en basit ve kolay işlemi , kontağı açtınız, bir kere gaza sonuna kadar basın ve ayağınızı çekin, sonra aracı çalıştırın. Bu kadar basit.

Alfa 156'lar parçası oldukça ucuz (gidip birmot'a öpülürseniz tabii ki pahalı) ve fiyatına göre çok konforlu araçlardır.

Bir kere tiptronik diye bir vites 156'larda yok , adı selespeed ve otomatikleştirilmiş bir manuel şanzımandır. TIPTRONİK değildir. ZF üretimidir, 2002 ve öncesinin robotlarında sorun olabiliyor, 2002 ve sonrası almanı tavsiye ederim.

Yedek parçaları konusuna gelince, işini bilmezsen pahalı , mesela benim 166'nın mafı serviste 1000 ytl , ama maf'ın housingi içindeki bosch sensörün kodu ile lada vega 1.6 16v'nin kodu aynı, lada da fiyatı 100 ytl idi ve aldım. Ayrıca benim v6'nin ateşleme bobini yetkili serviste 240 ytl , ama bosch üzerinden alırsan (ki servisteki de bosch) sadece 40 euro.

O yüzden sana parçası pahalı , sorunlu araba diyenlere bir sor bakalım hayatında kaç kere alfa'ya binmişler? Şu anda sahibi olduğum 3 alfa dışında 3 tane de aldım , kullandım ve sattım.

gursel iyi yazmissinda;
regular kullanici bunlari bilmesini bekleyemezsin, ayrica otokolikler disinda kimse muadilini aramaz parcalarin, sonuc olarak serviste pahali ;)

egeturbo
27-04-2009, 10:59

alfacıdan al haberi nokta bitti gürsel abi haberleri sundu bukadar :cool:
mustafa abi git ve o arabayı al :D sende katıl alfa ailesine

egeturbo
27-04-2009, 11:02
gursel iyi yazmissinda;
regular kullanici bunlari bilmesini bekleyemezsin, ayrica otokolikler disinda kimse muadilini aramaz parcalarin, sonuc olarak serviste pahali ;)

nereye pahalı abi yapmayın . Bugün bi hondanın bi angel farı 350 TL Alfanınorjinal farları 400 TL bugun bi focusun farları 700 TL . Hondanın logosuz panjuruna 100 Tl istiyorlar alfa 156 nın oem panjuruda 100 tl yanlış anlama yazdıklarımı ama Artık ALFA parçalrı ucuzladı zaten Alfaya binenler hemen Alfa forumlarında öğreniyor neyi nerden almaları gerektiğini.

focus musty35
27-04-2009, 11:04
valla ardacım ben arabayı baya kafayı koymuştum hatta 9.5 inç ofsetli jnatlar bile hazır durumda ama burda benden cok daha iyi bilgilere sahip olan ve kullanıcı arkadaslara sormak istedim servise gösterip karar veririm

mmustu
27-04-2009, 11:04

Gürsel abi eline sağlık çok iyi bilgilendirmişsin dediğin gibi selespeed triptonik ağız alışkanlığı benim aracım 2003 model şuanda bana negatif gelen tek yönü vites geçişleri city modunda yada direksiyondan yada elle nasıl değiştirirsen değiştir araba önce bir yığılıyo sonra vites değişiyo hepsinde böyleymiş sanırım alışmak biraz zro olacak ama neyse :D

tool
27-04-2009, 11:06
nereye pahalı abi yapmayın . Bugün bi hondanın bi angel farı 350 TL Alfanınorjinal farları 400 TL bugun bi focusun farları 700 TL . Hondanın logosuz panjuruna 100 Tl istiyorlar alfa 156 nın oem panjuruda 100 tl yanlış anlama yazdıklarımı ama Artık ALFA parçalrı ucuzladı zaten Alfaya binenler hemen Alfa forumlarında öğreniyor neyi nerden almaları gerektiğini.

ben honda ile karsilastirdigimi hatirlamiyorum :icon_wack

egeturbo
27-04-2009, 11:09
ben honda ile karsilastirdigimi hatirlamiyorum :icon_wack

ben sadece örnek verdim abi :p en basit olarak.Tamam eskiden parçalar pahalıydı bu bi gerçek .Ama artık öyle değil.
Mustafa abi eğer aracı gösterceksen 3.Sanayi Sitesinde İzmir Alfa Ümit usta var onada göster.Hatta araçta kusur varsa ümit abininde süper bi 156sı varonada bakmanı tavsiye ederim.

gurcell
27-04-2009, 11:15
Onurcum herkes bilmiyor öneriyoruz. Ayrıca ben mafı muadil parça olarak önerdim, bobinler orjinal parça.

Arabaya körü körüne binmemek lazım, forumlara üye olup okuyup bakmak lazım. Şunu mutlaka söylerim, Alfa ile sürücüsü karı koca gibidir, aralarında sorunlar her zaman olur , fakat Alfanın apayrı bir ruhu ve felsefesi vardır.

Benim koskoca 166'da bile bir sportiflik ve zariflik var...

mmustu
27-04-2009, 11:17
Onurcum herkes bilmiyor öneriyoruz. Ayrıca ben mafı muadil parça olarak önerdim, bobinler orjinal parça.

Arabaya körü körüne binmemek lazım, forumlara üye olup okuyup bakmak lazım. Şunu mutlaka söylerim, Alfa ile sürücüsü karı koca gibidir, aralarında sorunlar her zaman olur , fakat Alfanın apayrı bir ruhu ve felsefesi vardır.

Benim koskoca 166'da bile bir sportiflik ve zariflik var...

işte bu bombaydı abi :D bu arada alfa ile ilgili yerli forumlar hangileri abi biraz bakınayım bende

gurcell
27-04-2009, 11:19
www.alfistiturkey.com var , resmi forum ama muhabbet güzeldir, teknik bilgileri çok sınırlıdır , aralarında bilenler var.

www.italy-car.com var, at gözlüğü takmış derecede italyan fanatiği bir forum, varsa italyan , yoksa italyan yani siyah ve beyazlar, o yüzden oradan objektif yorum alamazsın.

Alfanın bulunmayan parçalarını genellikle ebayden alıyorum, parçalarımı aksarayda Engin oto dan alıyorum (0212 588 05 00 - ömür ve ümit , benden selam söyleyin) , araçlarımı bakım için Bostancı sanayiinde Onur - Zeki usta (carium)'a götüyorum , ayrıca Sportivo servis Yılmaz usta da çok iyi bir alfistidir, düzgün iş yapar.

nightkids_han
27-04-2009, 11:21
alfa hmmm ,
kullanan tanıdıgım war ,
156 2.0 düz vites
sexy 1 araç 1 de kırmızı lip felan war arkada,
ama motor we serwis olarak memnun değildi ne yalan soyleyeyim,
kesiciye düşürdüğü zaman hararet yapıyordu bişiler bişilerr ama motor sesi çok tatlıdırr 7100de keserr :D

gurcell
27-04-2009, 11:23
alfa hmmm ,
kullanan tanıdıgım war ,
156 2.0 düz vites
kesiciye düşürdüğü zaman hararet yapıyordu bişiler bişilerr ama motor sesi çok tatlıdırr 7100de keserr :D

Üst kapak contası yanmak üzeredir, veya gevşektir, değişip torklanırda sorun kesilir.
:D

egeturbo
27-04-2009, 11:29
alfa hmmm ,
kullanan tanıdıgım war ,
156 2.0 düz vites

ben de devir kesici iptal 8000 dönüyorum 2.0la bende daha ole bisorun cıkmadı ama başkalarından cok duydum ama gayet hoş duruyor bence özelliklede kırmızılarına imrenerek bakıyorum

gurcell
27-04-2009, 11:32
ben de devir kesici iptal 8000 dönüyorum 2.0la bende daha ole bisorun cıkmadı ama başkalarından cok duydum ama gayet hoş duruyor bence özelliklede kırmızılarına imrenerek bakıyorum

8000 dönme o makine ile , sonrasında başına bişeyler gelmesin. Yağ pompan ve yatakların ne durumda? Kapakta eksantrik dışında ne var?

mmustu
27-04-2009, 11:32
ya ardacım türkiyede kaç tane var bilmiyorum ama bizim peder gitmiş en enteresan rengi bulup almış bu golflerin bir mavisi varya opak açık bi mavi o renk bendeki :D

gurcell
27-04-2009, 11:37
bebek mavisi gibi bir renk değil mi? Gökyüzü mavi diye geçiyordu katalogda.

mmustu
27-04-2009, 11:59
bu renk abi daha önce hiç görmedim desem yeridir :D

http://img24.imageshack.us/img24/7614/3imageforsilan1717109.jpg (http://img24.imageshack.us/my.php?image=3imageforsilan1717109.jpg)

vtecturbo
27-04-2009, 12:02
gecenlerde galerıde gordum bu renkten galerıcı tr de bu renkten bulamassın falan dıyodu.cok az demekkı.

gurcell
27-04-2009, 12:16
Maşallah çok güzel bir renk , güle güle kullan.

mmustu
27-04-2009, 12:25
teşekkürler abi sağolasın.

gurcell
27-04-2009, 12:26
Güzel bir kutu için filtre al (green veya k&n) , bir de katalitiği iptal et, keyfine bak.

mmustu
27-04-2009, 12:28
ya tabi bilmediğimiz araba danışacak şey çok ama en başta şunu sorayım vites geçişlerindeki o yığılma benzeri olayı önlemek için yapılacak bişeyler varmı :D

gurcell
27-04-2009, 12:32
selespeed'in tipik özelliği o, robotlaştırılmış düz şanzımanların hepsi böyle. Astranın easytronic'i daha beter. Resmen frenler gibi yığılıp sonra yürüyor.

nightkids_han
27-04-2009, 14:27

8k mı ? ne zmandır donuorsun çok sorun yapar tawsiye etmem şahsen....

egeturbo
27-04-2009, 14:38
8k mı ? ne zmandır donuorsun çok sorun yapar tawsiye etmem şahsen....

yaklaşık 7 aydır.Oda eğer roll denemesi yaparsam yoksa her gün sıkıştırmıyorum tabiki
ayda yılda 1 hesabı

Dragger
27-04-2009, 16:52
Bence Alfa öyle cok sorunlu bir otomobil degil...

Görüntüsü, kalitesi, donanımı ve performansı gayet güzel fiyatlarına göre...

Olusmus kötü bir izlenim var, düzgün kullanırsan servisine düzenli gidersen bakımlarını ihmal etmezsen bence sorun cıkarmaz.

SkY
27-04-2009, 17:01
Bence Alfa öyle cok sorunlu bir otomobil degil...

Görüntüsü, kalitesi, donanımı ve performansı gayet güzel fiyatlarına göre...

Olusmus kötü bir izlenim var, düzgün kullanırsan servisine düzenli gidersen bakımlarını ihmal etmezsen bence sorun cıkarmaz.

valla bana da öyle geliyor...fiat araçlara tofaş damgasının yapışması gibi alfa'lara da sorunlu imajı kalmış..arkadaşımda 2003 156 var nerdeyse 100bin km olmak üzere sadece bakımdan bakıma gidiyor servise..ama modifiye yapcam kurcalıcam deniliyorsa onu bilemem belki o zaman sorunlu oluyordur..

focus musty35
27-04-2009, 17:14
araça yaparsam sadece cai ile egzoz yaparım haricinde bırsey yapmam basit şeyler yani jant yay zenon falan yanı :) günde 60 70 km yapıorum ayda ortalama 2000 km gıbı bırsey cok sayılmaz yani

ATA156
27-04-2009, 21:41
Alfa hakkında okuyup üfleyen çok olmuş gene. İzmir'de motor açılmamış 156lar var emin olabilirsiniz. Burda Alfa şöyle böyle diyen, parçası pahallı, yan sanayisi yok, bulunmuyor diyen hangi arkadaş 156 parçası aramışta bulmamış? Yada hiç araştırmışmı da yazıyor? Daha da önemlisi Alfa kullanmışmı da bu yorumlar bu şekilde geliyor.

156/147 parçaları bir avrupa üretimi otomobile göre çok normal hatta ucuz fiyatlarda, yan sanayisi var, çıkması sürüsüne bereket. Sorunlu dediğiniz şey, sorunun ne olduğuna göre değişir. Kullanım şekli, bakımları vs. çok önemlidir.

ATA156
27-04-2009, 21:43
ya tabi bilmediğimiz araba danışacak şey çok ama en başta şunu sorayım vites geçişlerindeki o yığılma benzeri olayı önlemek için yapılacak bişeyler varmı :D

1.6TS için konuşuyorsak, 2.0TS baskı balata ile bu sorunu çok sağlıklı bir şekilde çözebilirsin. Cai pek tavsiye etmem ama kutu içi K&N+V6 hava emiş borusu ve kataliözr iptali ile alt devirlerdeki cansızlığı fazlasıyla giderebilirsin...

rallyesport
27-04-2009, 22:29

bir kere bu külliyen hikaye bir yorum.yorum yapmak için önce binmek kullanmak yada sahibi olmak lazım.aksi takdirde sadece dışardan görünce bu şekilde yanlış yorumlar normaldir.

Bir kere yağına suyuna kullanımına dikkat edildiği sürece her araba ne sorun çıkarırsa Alfa da aynı sorunu çıkarır.

Yan sanayisi inanılmaz derecede bol ve ortak parçası fiat grubu ile uyuştuğundan orjinal parça olarakta hiç bir sıkıntısı yoktur.Fiyat seviyeleri Bosch,NGK vs..diğerleri için neyse Alfa içinde aynıdır.

Yeteri sayıda çıkma parçası ile ilgili olan yedek parçacı mevcuttur.

Maslak'ta bi dünya alfa servisi mekanikeri var ayrıca hepside kolaylıkla yedek parça temin edebilirler.

rallyesport
27-04-2009, 22:30
o paralara alınabilecek en prestijli donanımlı ve şık araç bence,alınırken iyi baktırmak kaydıyla kesinlikle alınır derim ben

chaylak
27-04-2009, 23:03
kullanmadim, bilmem ama bana hep alfalarin kendine özgü bir stili, kendine has bir karakteri, ruhu varmis gibi geliyor.. :)

Orcun6
28-04-2009, 00:50
2nci alfaya biniyorum, 147 mi 80bin km kullandım egzantrikli filan hiç de bi problem yaşamadım banamısın demedi . Şu an 159 var çok da mumnunum yol tutşları ve sürüş keyfi sınıfına göre oldukça başarılı.
156 2.0lt manuel de oldukça keyiflidir. O fiyatlara alınıcak sınıfının en zevkli aracı diyebilirim...

TarikS
28-04-2009, 00:59
Gecen bi 2004 1.6 156 manuel aldik bakalim bir sorunu yok simdilik kronik varyator arizasi disinda..Araba dizel sesi cikariyor bildigin :) Onun disinda guzel keyifli arac.. ATA156'dan baya bilgi aldim sagolsun cok da korkulacak bir araba degilmis..

turkerrr
28-04-2009, 01:06
güzel arabalar fakat bu arabalar hakkında bi sürü şehir efsanesi olduğu için ben almakta tereddüt ederim ama alınmıcak araba değil ...

focus musty35
28-04-2009, 12:50
ben konuyu açmadan önce hevesliydim baya alfa için ama gelen yorumların birkacı dışında hepsı kararsız yada olumsuz düşünceler içinde en ıyısı cok düzgun bır arac bulup yetkılı servıse gosterıp almak :)

gurcell
28-04-2009, 12:51
Sen Alfa kullananların yorumunu dinle, kullanmayan etmeyen sadece bilmeden konuşur.

B.Aktepe
28-04-2009, 13:27
alfa alma, amblemindeki yılan müslüman çocuğu dişliyor:)

yedek parçası ve bakımları pahalı. ama donanım ve malzeme olarak çok kaliteli.

gurcell
28-04-2009, 14:03
alfa alma, amblemindeki yılan müslüman çocuğu dişliyor:)

yedek parçası ve bakımları pahalı. ama donanım ve malzeme olarak çok kaliteli.

Kaç tane Alfan oldu , kaç tanesinin yedek parçası pahalıydı?
Bakımı pahalı derken neyi kastettin?
Bakım sarfındaki hangi parça pahalıydı?

Bu kadar yazmama rağmen hala aynı tarzda mesajlar geliyor yahu. Benim 166'nın hayvan gibi brembo kaliperleri için balatalar bile 200 ytl yahu! Yağı özel değil , bujisi özel değil , nesi pahalı bana bir söyleyin? Buji olarak mesela 2.5 v6'da ngk platinium çıkıyor, 100.000 km gidiyor, 150 ytl 6 tanesi. Aynı bujiyi subaru impreza turbo da kullanıyor, onda da 100 ytl 4 tanesi , o zaman subaru da çok pahalı :Deli::Deli::Deli::Deli::Deli::Deli:

mmustu
28-04-2009, 14:05
sinirlenme abi bak ben aldım gayet mutluyum :D bendeki mk1 diye geçiyor sanırım bunu mk2 nasıl yaparız sadece tampon ve kaputmu gerekiyor

gurcell
28-04-2009, 14:07
Yahu nasıl sinirlenmeyeyim, Alfa'nın en pahalı aracına biniyorum, harbi harbi en pahalı aracı, inan pahalı bir şeyini görmedim yahu...

mk1'i mk2 yapmak için kaput , panjur , ön tampon , mk2 farlar , mk2 tampon demiri , ön sağ ve sol çamurluklar gerekiyor.

mmustu
28-04-2009, 14:19
uzun iş desene abi böylede güsel gerçi valla full diyebileceğim bir araç dijital klima sunroof deri koltuk vs vs yol tutuşu ve ivmelenmesi fenaa :D işte tek kusuru vites geçişleri ama alıştım sayılır bugün aksaray tarafındaydım parçası ganimet :D diğer avrupa araçların parçası ne kadar pahalıysa bununkilerde o kadar pahalı büyütecek bir şey yok nasıl tempranın tiponun adı çıkmışsa bununda adı çıkmış anladık :D

gurcell
28-04-2009, 14:21
Arabanın kaskosu varsa bir önden tıkladığında yaparsın değişikliği...

mmustu
28-04-2009, 14:23
yaptırdım abi kaskoyu :D kısmet artık bekliyoruz ihtiyacı olan varsa ufaktan dokundurabilirim :D

PROMINENT
28-04-2009, 15:19
içini değiştirmek istersek ne yapmak lazım ?

gurcell
28-04-2009, 15:30
içini değiştirmek istersek ne yapmak lazım ?

Satıp yeni modeli almak lazım :)

egeturbo
28-04-2009, 15:34
yaptırdım abi kaskoyu :D kısmet artık bekliyoruz ihtiyacı olan varsa ufaktan dokundurabilirim :D

abi bendede mk1 var kafa kafaya dokunduralım :D bende değiştireyim mk2 ok hosuma gidio

B.Aktepe
28-04-2009, 15:54
Kaç tane Alfan oldu , kaç tanesinin yedek parçası pahalıydı?
Bakımı pahalı derken neyi kastettin?
Bakım sarfındaki hangi parça pahalıydı?

Bu kadar yazmama rağmen hala aynı tarzda mesajlar geliyor yahu. Benim 166'nın hayvan gibi brembo kaliperleri için balatalar bile 200 ytl yahu! Yağı özel değil , bujisi özel değil , nesi pahalı bana bir söyleyin? Buji olarak mesela 2.5 v6'da ngk platinium çıkıyor, 100.000 km gidiyor, 150 ytl 6 tanesi. Aynı bujiyi subaru impreza turbo da kullanıyor, onda da 100 ytl 4 tanesi , o zaman subaru da çok pahalı :Deli::Deli::Deli::Deli::Deli::Deli:

Birincisi sakin olalım bu uslupla yazmana gerek yok. yakın arkadaşım 3. alfasına biniyor. 7 senedir. girdiği servis bakım fiyatlarını kullandığı yedek parça fiyatlarını japon otomobil parça ve bakım malzemelerine göre kıyaslarsan pahalıdır. malzeme kullanım süresine göre baktığım zamanda japon otomobilinden daha çabuk eskiyor parçaları (rot rotil burçlar vs vs)
ek olarak evet subaru parçaları da pahalı:)

ACTPK
28-04-2009, 15:58
uzun iş desene abi böylede güsel gerçi valla full diyebileceğim bir araç dijital klima sunroof deri koltuk vs vs yol tutuşu ve ivmelenmesi fenaa :D işte tek kusuru vites geçişleri ama alıştım sayılır bugün aksaray tarafındaydım parçası ganimet :D diğer avrupa araçların parçası ne kadar pahalıysa bununkilerde o kadar pahalı büyütecek bir şey yok nasıl tempranın tiponun adı çıkmışsa bununda adı çıkmış anladık :D

O vitesteki yığılmalara kullandıkça alışacaksınız ayağınızı vites değiştirme sırasında gazdan çekerseniz (tıpkı manuel kullanırken debriyaja basarken çektiğiniz gibi) hem şanzımanınız daha uzun ömürlü olur hemde yığılma olmaz. Aynı şey bu sistemi yani otomatikleştirilmiş manuel şanzımana sahip bütün araçlarda var.

gurcell
28-04-2009, 15:58
Hocam senle anlaşamayız biz, çünkü çok yüzeysel konuşuyorsun. Subaruda 3 kere setup değiştirmiş biri olarak orda da senle tartışırım. Üslubumda hiçbir yanlışlık yok, beni tanıyanlar bilirler,

Hem senin arkadaşın 3. alfasına biniyor, benim hal-ü hazırda 3 tane alfam var. Sana pistonundan sekmanına , oradan transaxlarına kadar fiyatlarını şıp diye çıkarırım , belki arkadaşına da faydası olur...

B.Aktepe
28-04-2009, 16:00
Hocam senle anlaşamayız biz, çünkü çok yüzeysel konuşuyorsun. Subaruda 3 kere setup değiştirmiş biri olarak orda da senle tartışırım. Üslubumda hiçbir yanlışlık yok, beni tanıyanlar bilirler,

Hem senin arkadaşın 3. alfasına biniyor, benim hal-ü hazırda 3 tane alfam var. Sana pistonundan sekmanına , oradan transaxlarına kadar fiyatlarını şıp diye çıkarırım , belki arkadaşına da faydası olur...

yok sağol kalsın biz anlaşmayalım daha iyi. sen alfalarınla ve 3 setup değiştirmiş subarunla mutlu mesut ol.

gurcell
28-04-2009, 16:01
yok sağol kalsın biz anlaşmayalım daha iyi. sen alfalarınla ve 3 setup değiştirmiş subarunla mutlu mesut ol.

Bilmukabele...

PROMINENT
28-04-2009, 16:02
içide değiştiriliyor diye biliyordum ben iyi oldu öğrendiğim teşşekür ederim..

mmustu
28-04-2009, 16:20
içinin nesini değiştireceksin onu anlamadım bro :)

tipo16v
28-04-2009, 17:07
Bir EPER programı edinip parça fiyatları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bende 2.0 tipo için parçası pahallı aman uzak dur diyen çok kişi gördüm tanıdım. Tipoda 10. yıl 2.0 da 4. yıl oldu abartı olan bi yanı yok hatta çoğu parçası ucuz fakat tek sorun bazı firmalarda olduğu gibi kimi parçaların bütün halde satılması. Ha doğan şahine göre parçası pahallıdır. Esas olarak alfa kullananların yorumlarını dikkate almanı tavsiye ederim...

PROMINENT
28-04-2009, 17:10
içinin nesini değiştireceksin onu anlamadım bro :)

ön konsol ve kadranlar farklı :)

Schumi
28-04-2009, 18:03
Bence parçası pahalı diye bişi yok. Benim bildiğim parçası pahalı olan tek marka Mazda. :) Ön takım parçaları misal acaip pahalıydı 3-4 sene önce.

R.I.P
28-04-2009, 19:01
Türkiye'deki yaygınlık durumunuda düşünürsek iyice baktırmanın yanında alfayı tanıyan anlayan birinin arabasını almak daha doğru olur.gerek iç gerekse dış tasarım olarak gayet başarılı.

ATA156
28-04-2009, 20:45
İç trim parçalarının çoğu makyajlı modellerde farklı. Bence Mk1lerim içleri çok daha güzel. Zaten Mk2lerde digital klima, bilgi ekranı ve asr tuşu var. Çevriliyor ama çok uğraşırsınız. Onun yerine yurt dışında çoğunlukla uygulanan, direksiyon ve airbag, vites topuzu, yuvarlak hava defizörleri, kapı kolu çerçeveleri, kadranları ve kadran çerçevelerini makyajlılarla değiştirebilirsiniz. Çıkmacılarda hepsini bulabilirsiniz. Tabi beyaz zeminli göstergeden siyah zeminli göstergeye ben geçmek istemezdim şahsen =)

egeturbo
28-04-2009, 21:16
İç trim parçalarının çoğu makyajlı modellerde farklı. Bence Mk1lerim içleri çok daha güzel. Zaten Mk2lerde digital klima, bilgi ekranı ve asr tuşu var. Çevriliyor ama çok uğraşırsınız. Onun yerine yurt dışında çoğunlukla uygulanan, direksiyon ve airbag, vites topuzu, yuvarlak hava defizörleri, kapı kolu çerçeveleri, kadranları ve kadran çerçevelerini makyajlılarla değiştirebilirsiniz. Çıkmacılarda hepsini bulabilirsiniz. Tabi beyaz zeminli göstergeden siyah zeminli göstergeye ben geçmek istemezdim şahsen =)

mk2 lerin gösterge paneli mk1 e uyuyormu

PROMINENT
28-04-2009, 21:33

saol ata...

focus musty35
28-04-2009, 22:44
vay be ne konu açmışım içini döktü herkez :D

ATA156
29-04-2009, 07:10
mk2 lerin gösterge paneli mk1 e uyuyormu

Neden uymasın? Sdece renkleri faklı. Hatta mk1 kırmızı kadranı ulabilirsen oda güzel ama çıkması 300tl civarında...

egeturbo
29-04-2009, 07:30
Neden uymasın? Sdece renkleri faklı. Hatta mk1 kırmızı kadranı ulabilirsen oda güzel ama çıkması 300tl civarında...

ahaha bende yedekte hem devir hemde km saati vardı bi içini açayım belki bizde kırmızı yaparız bi çaresini bulur

gurcell
29-04-2009, 07:35
Biri e-per mi dedi?

http://212.187.114.126:7080/

egeturbo
29-04-2009, 07:40
Biri e-per mi dedi?

abi nedir bu yazılarını okuyamadım

gurcell
29-04-2009, 07:42
Biri rusçaya çevirmiş, ayarlardan Türkçe yaptım , şimdi gir bak anlarsın.

Not: internet explorer ile açın, firefox'da sorun olabiliyor.

egeturbo
29-04-2009, 07:43
Biri rusçaya çevirmiş, ayarlardan Türkçe yaptım , şimdi gir bak anlarsın.

Not: internet explorer ile açın, firefox'da sorun olabiliyor.

saol abi jeton kareli anca düştü eve gidince ben orasını burasını sökerim şimdi parça noları aynımı die :D

Safak
29-04-2009, 07:46
MiTo hariç son 3 senedir piyasaya çıkan Alfa Romeo araçlarının neredeyse hepsini hatrısayılır kullandım, Brera 3.2 JTS, Spider 2.2 JTS, 159 JTDm, GT 1.9JTD... kullandıklarımın hatrısayılırları arasında sayabilirim. Hepsininde hatrısayılır ölçüde canına kastetmişimdir.

Kullandığım bütün modeller gerek kullanım dinamikleri gerekse sportifliği ile beni etkilemiştir... Ayrılma kısmıda bir okadar zor gelmiştir.

Markanın kendine özgü tasarımı olan, özel bir otomobil üreticisi oldğunu söyleyebilirim. Ancak şunuda eklemek isterim, "belki" bana denk geldi, Brera 3.2 JTS de ve GT 1.9JTD sürüşü engellemeyen elektrnik problem yaşadım... Ama bu kullanıdğım başka marka model araçlarda da yaşamadım anlamına gelmiyor. Sorun edilecek bir problem değil yani.

Ben Alfa Romeo kullanmayı seviyorum, markanın sportif karakterini seviyorum ama sahip olmak istemem. İsteyen insana da saygı duyarım çünkü karakterli bir otomobil markası.

ATA156
29-04-2009, 18:17
Biri e-per mi dedi?

Epersiz bir hayat düşünemem =)

Patisever
22-02-2013, 08:59
konusu warken sorayım alfa 2.5 v6lar nasıldır arkadaslar bilen warmı