PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : STI mı EVO 9 mu??????

burak_01
13-09-2006, 09:55
arkadaşlar herkese ii forumlar.abimize bi araba almayı düşünüyoruz.ama evo mu yoqsa stı mı bilemiyoruz.ama bizim aklımız evo ya gidiyor.görüntü itibarıyla kendini öne sürüyor...:heyoo:

cem
13-09-2006, 09:56
Tercih meselesi evo da cok güzel ama bence STi.

levent
13-09-2006, 09:58
EVO bence..

AvcI
13-09-2006, 10:30
gerek kişisel tercihim olarak gerekse modifiye yelpazesi olarak stı diyorum...

alp1903
13-09-2006, 10:33
Valla modifiye olarak bakarsan işe sti derim bence.... ama evoda hiç yabana atılcak bi arac deil hangisini alırsa alsın pişman olmaz... :)

efe-E
13-09-2006, 10:36
bence de sti....

M_PROJECT
13-09-2006, 10:57
saglamlık daha fazla guc dayanıklılık hepsı evoda parcaları pahalıdır bıraz okadar yenı 2.5 stı lar mok gıbı oldugu ıcın hıc yaklasmayın derım

MUGENPOWE®
13-09-2006, 11:26
hıc brı evo6tm bence :D

hakanTC
13-09-2006, 11:30
EVOOOOOOOO!!!!!!!!! evo olsunda 6 7 8 9 FARKETMEZ!!

AvcI
13-09-2006, 11:42
film serisi gibi 12345678910 :D

Yuregi-R
13-09-2006, 11:49
Evoların motoru,şanzuman oranları daha iyi bence stock olarak, dış görünüş göreceli ama iç dizayn olarak kesinlikle subaru derim evonun göğüsü falan çok basit duruyor.
Saygılar

aspava983
13-09-2006, 11:55
Evoların motoru,şanzuman oranları daha iyi bence stock olarak, dış görünüş göreceli ama iç dizayn olarak kesinlikle subaru derim evonun göğüsü falan çok basit duruyor.
Saygılar
haklı olarak aynen katılıyorum
evo nunda iç dizaynını neden bu kadar basit tutmuşlar hayret ediyorum

hakanTC
13-09-2006, 12:02
film serisi gibi 12345678910 :D

EVO ların her serisinin kendine has bir güzelliği vardır

ahmetbaha-drs
13-09-2006, 13:19
valla EVO'da guzel STi'da..en guzeli arabadan hic cakmayan birini getir EVO'MU sti'mı de hangını secerse onu al :D
ehehe..

Jem
13-09-2006, 13:36
STI derim bnce dha güzel geliyor bana.

Juggernaut
13-09-2006, 13:52
Siyah bir Evo 6 TM olmadığı sürece STI her zaman terciğim:)

T-MIVEC
13-09-2006, 18:26
evo .

FaTiH44
13-09-2006, 21:52
evo 9 görüntü olarak benim daha hoşuma gidiyo ama boxer motorunda başka bi albenisi var.sti olurdu sanırım.

nitrO_Oxide
13-09-2006, 22:50
sti .

ThE_aHMeT
14-09-2006, 00:11
valla arkadaşlar iç görünüş filan diyoda kendi rahatını okadar düşünseydi yarışçılar sparco koltuk yerine bmw mercedes cıkma koltukları fln alırlardı bence dış görünüş içten önemli içinde sadece koltuk direksiyon fln beden rahat etsin yeter bence EVO 9 ayrıca SEEEEESSSS olarakta EVO9 geç stı yı

Berkan
14-09-2006, 01:14
hıc brı evo6tm bence :D

aynen aynen :D

sami_z01
14-09-2006, 11:48
selam

evo 9 ile ve 2.0 sti ile ugrasma sansimiz oldu..

cikan sonuc yuronun dedigi gibi...evo 9 un sanzuman orani

sti ya oranla cok daha iyi ozellikle 5 e attiginda net belli oluyor.

ama benim gonlum de sti tarafina agir basiyor :)

saygilar
sami

akbaba78
14-09-2006, 13:02
STI durusu yeter;)

YALIM
14-09-2006, 13:28
ikisi de olur yaw...neredeyse aynı aletler..ben subaru kullanıyorum ama bir gün evo da kullanabilirim belli olmaz...

burak_01
14-09-2006, 13:51
ama ark şöyle bi durum var.yeni kasa sti bence hiç hoş deil görüntü açısından.evonun arka tampon ve ve cam üzerindeki çizgiler çok mükemmel

Eriador
16-09-2006, 16:07
Wrc de T.makinen i tutardım ordan Evo ya karşı sempatim war

SubieGuy
17-09-2006, 20:52
Ikisi de normal modellere gore sert araclar. Ama EVO daha sert, daha keskin tepkili ve sirt problemin varsa kisa surede yoruyor.
Bana boxer sesi daha tatli geliyor, EVO'nun sesini begenenlere katilamiyorum. Karakteristik bir sesi yok cunku. Herhangi bir 4 silindir turbo sesi.
Yeni model dersen, 2008 olarak EVO X beklerdim. Yeni STI'den cok daha guzel gorunuyor cunku. Yuruyeni ve motoru hakkinda bir problem olacagini sanmiyorum, ikisi de yillar icinde gelistirilmis ve kanitlanmis receteler kullaniyorlar.
Evo 9 ve STI dediginde, STI'nin surus hissi daha guzel, aktif difransiyelde EVO'da sadece 3 mod var, STI'da AUTO disinda 6 ayri ayar ile arkaya gidecek gucun miktarini ayarlayabiliyorsun.
Stilde Subaru yapboz yapiyor, devamli garip dizaynirlarin islak ruyalarini araclarina uyguluyor, bence iyi yolda degil. EVO her gecen kasada daha yakisikli hale geliyor.
Ama dis gorunusu atip, derisinin altina bakinca STI daha one cikiyor. Yeni 3.0 litrelik motoru da turbolayip STI'lar ise zaten EVO kategorisinden cikip M3 sinifina girecek. (Standart konusuyorum, showroom hali, kimse cikip 7500 beygirlik EVO var, ebemin M8'i 500 yapiyor muhabbetine girmesin lutfen.)
Iki araci da kullanmis, ve tercihini saklamayan biri olarak nacizane fikrim budur...

alp1903
18-09-2006, 23:59
bende Sti derim hiç düşünmeden marka fanatikligi deil onun altında kalarak sölemedim sesi ve modlamak daha kolay...

OmerRS
19-09-2006, 14:11
"EVO'nun sesini begenenlere katilamiyorum. Karakteristik bir sesi yok cunku. Herhangi bir 4 silindir turbo sesi."

bir daha dinle cok karekteristik ve guzel bir ses var ;) boxer daha guzel ama.

ayrıca ben hher ne kadar tipi hiç hos olmasa da sti derdim 2.5 motor cok daha iyi cunku hacim iyidir. ve diferansiyel olarak da denildigi gibi sti daha ustun ama evo pistte daha stabil.

Maxiboost
19-09-2006, 16:56
tercihim evo olurdu bir çok sebebi var hangisi derseniz kesinlikle 6TME olurdu :D hele siyah siyah :D

SubieGuy
19-09-2006, 19:50
"EVO'nun sesini begenenlere katilamiyorum. Karakteristik bir sesi yok cunku. Herhangi bir 4 silindir turbo sesi."

bir daha dinle cok karekteristik ve guzel bir ses var ;) boxer daha guzel ama.

Omer ses olayi tamamen kisiye bagli oldugu icin sen benim algiladigim sekilde algilamayabilirsin. Benim icin cok ufak nuanslar disinda EVO, Alfa Q4, Delta Integrale ve Cosworth sesi cok benzer. (Bombalama kalkanlari acik...)
Karakteristik olarak saydiklarim, Subaru, Alfa ve Porsche'nin boxer'lari, Lancia S4'un turbo+supercharger'li canavar sesi, envai V8 homurtulari, Wankel viziltisi, VTEC sesi, ITB'li 4banger turevleri, WEBER emis sesi, F1 ve F2 sesleri, ve ....(buraya en favori motorunuzu yazin) sesi...
Yani gozum kapali iken ayird edebilecegim sesler. Yeterince uzun sure kullandiginda, tabii uzerindeki egsoza cok bagli olarak, Q4'mu, Delta Integrale'mi anlayabilirsin, ama "sokaktaki adam" icin ayird etmesi imkansiz olabilir.
Soyledigim, ikinci listedeki sesler birbirinden o kadar farkli ki, egitimsiz dikkatli bir kulak cok kolay ayird edebilir. Benim "karakteristik" tanimim da bunu baz almakta. (bomba kalkanlari kapandi)

Yine basa donerek , ses konusunun subjektif bir konu olmasi; zevkler ve renklerin tartisilamayacagi hatirlatmasi ile sadece beyanimin kendimi bagladigini belirtmek isterim.

OmerRS
19-09-2006, 20:29
ha tabi kriterlerin farklı oldugundan haklısın.

ama evo seslerinde ufak bir fark var ayırt edilebilen. cosworth lerde de var. impreza 4 boxer a gore az tabi ki ;)

khan
22-09-2006, 16:35
ikisinede binerim farketmez:) param yeterse sti yetmezse evo ikisinede yetmezse wrx alırım.

ama biraz farklılıklar var tabi en onemli fark ise parca fiyatları abi dikkatli olun evo ile wrx in orj baskı balatası aynı ikisindende exedy nin oem icin urettigi dandik bir balata cıkıyor subby servisinde 600 lira mitsu servisinde 1.500 lira.

birinin krank ı 2.800 liradigerinin ici dolu blogu krank piston tam takım 5.500 lira.

evonun camurlugu1.000 kusur lira subinin 200 kusur yani mitsu cok pahalı tr de.

bir de suna denk geldik evo nun motoru normal gm opel motoru tarzında yerlestigi icin adamlar sanzımanı mecbur bir tarafa kaydırmıslar onuda arkaya baglamak icin transfer kutusu denilen iki tane 90 derecelik dirsek koymuslar buda sert kalkıslarda ve yanlamalarda yıpranıyor ve ileride degismesi gerekiyor ozellikle araba sıkı modlu ise bunun da fiyatı sıkı durun 14.000 ytl.
aracları degerlendirirken her yonden bakmak lazım bizde karar veremedik bir evo bir wrx aldık. evo wrx den iyidir sti da evo dan iyidir benim kisisel fikrim tabi bu o ayrı.

yiit
22-09-2006, 16:41
evo 6 tm diilse en mavisinden sti :D

YALIM
24-09-2006, 10:51
ikisinede binerim farketmez:) param yeterse sti yetmezse evo ikisinede yetmezse wrx alırım.

ama biraz farklılıklar var tabi en onemli fark ise parca fiyatları abi dikkatli olun evo ile wrx in orj baskı balatası aynı ikisindende exedy nin oem icin urettigi dandik bir balata cıkıyor subby servisinde 600 lira mitsu servisinde 1.500 lira.

birinin krank ı 2.800 liradigerinin ici dolu blogu krank piston tam takım 5.500 lira.

evonun camurlugu1.000 kusur lira subinin 200 kusur yani mitsu cok pahalı tr de.

bir de suna denk geldik evo nun motoru normal gm opel motoru tarzında yerlestigi icin adamlar sanzımanı mecbur bir tarafa kaydırmıslar onuda arkaya baglamak icin transfer kutusu denilen iki tane 90 derecelik dirsek koymuslar buda sert kalkıslarda ve yanlamalarda yıpranıyor ve ileride degismesi gerekiyor ozellikle araba sıkı modlu ise bunun da fiyatı sıkı durun 14.000 ytl.
aracları degerlendirirken her yonden bakmak lazım bizde karar veremedik bir evo bir wrx aldık. evo wrx den iyidir sti da evo dan iyidir benim kisisel fikrim tabi bu o ayrı.

Korhanım hoş geldin bea...:)

Tokyo Drift
24-09-2006, 11:20
EVO kardeşim yaw evodan Şaşma Güzel Araba:)

khan
24-09-2006, 22:57
Korhanım hoş geldin bea...:)

hosbulduk yalımcım.
buralara da bir bakayım dedim iyi ettim mi?

YALIM
25-09-2006, 08:39
Çok iyi ettin..;)

khan
25-09-2006, 22:09
tesekkur ederim artık yas itibariyle heralde vıdır vıdır surekli tartısmaların icinde yer almak istemiyorum maksadım bildiklerimi paylasmak bilmediklerimi ogrenmek.

TR_UnCu
28-09-2006, 21:19
Evo 9......

Sinan'S2k
29-09-2006, 00:19
tam yerindesin o zaman korhancım, çok güzel bir site burası, bilgi paylaşımı maksimum boyutta :)

YavuzNaz
29-09-2006, 10:40
kesinlikle evo =) keskin hatlara sahip üstelik çok daha dayanıklı güçlü sağlam agresif bi makine açıkcası =)

absolute
29-09-2006, 13:37
Evo bence.
Subaru nun 2.5 lik motor blockları için bir kaç yerde takoz gibi eski 2.0 lar ise çok çok daha ii mod. lanıyor diye bişiler okumuştum tabi bilmiyorum ne kadar doğru.

Görünüş itibariyle ve motor açısından evo 9 diyorum...

kadioglu
29-09-2006, 14:09
Kesinlikle evo.
Her zaman daima evo.

kolpa
16-10-2006, 16:26
al bi evo9 kurtul

SubieGuy
16-10-2006, 17:14
Neden kurtulacak pardon? :p

öskür
16-10-2006, 17:30
dayanıklılık mekanık yapının saglamlıgı konusunda kesınlıkle evo dur cewap..helekı 2.5 sti sa secenek 1000kes evo olur:)2.5 bloklar heralde suby nın bugune kdr yaptıgı en kötu makınedır.
modlama konusunda ıse bı kes daha dusunun derım bakalım hangısı daha ıyı sonuclar werıo dıe bıraz daha arastırın:)
butun subaruclar ıc kalıteye takmıslar bı bakın bakalım evo9 la 2.5 stı ın ıcı arasında ne fark war..hangısı daha gusel ws dıe...
her konuda keısnlıkle evo9 dur.

coolvtec
16-10-2006, 18:52
Ben olsam evo alırım. Fren yol tutuş, normal motor. :)

Kaan
16-10-2006, 18:57
Benim tercihim STi o boxer motorun sesi beni bitiriyor.
Evo da başarılı bir araç ama bence STi;)

khan
17-10-2006, 09:13
evet evo saglam bir araba lafımız yok ama sti nasıl saglam degil anlamadım arkadaslar yaa. hic sti blogu gormeden mi konusuyorsunuz ya semi closed deck blokla uretilen yegane seri uretim arabalardan biridir ve koklu modifiye firmaları bile motor uretirken orjinal ej25 blogun icine kendi forged piston ve kranklarını koyarak yapıyorlar, sanzımanı desen inanılmaz bir sanzıman bunu herkez bilir, akislerini rallide bile rahatlıkla kullanabiliyorsun herhangi bir diger markanınkinin iki katı kafaları,viraj cubugu ve kollar desen direk sti baglantı kolları var uzerinde baskı balatası exedynin saglam bir modeli geliyor uzerinde.frenler dediginizde ise brembonun onde buyuk 4 potlu arkada buyuk iki potlu brembolar ikisindede aynı,yol tutus deyince de evo da sadece uc secenekli aktif kilit bulunurken stida otomatik ve manuel olarak ayarlanabilen mukemmel bir kilit sistemi var.

evo nun ise hafif forged pistonları haric sanzımanı asagı yukarı wrx sanzımanı,baskı balatası wrx ile aynı tek fark temsadan alırsan 1.500 subaru servisinden alırsan 600 ytl,kolları wrx ile aynı,akisleri wrx ile aynı,altta tranfer kutusu diye bir kutu var normal dohc motor oldugu icin sanzımandan sonra iki tane 90 derecelik dirsek ve ayrıca saftda kavisli geliyor.

lutfen spesifik konusalım arkadaslar neye gore saglam oldugunu belirtmeden havaya konusmanın anlamı yok.

benim evo daha cok hosuma gidiyor onu seciyorum deseniz tamam ok de bilmeden bazı seyleri iddaa etmeyelim.

tolga900
17-10-2006, 12:25
Olaya duygusal yaklaşmayın biraz mantıklı olun 1) türkiyenin kaç ilinde subaru bayisi var?Mitsubishinin kaç bayisi var? Bu bakımdan evo daha üstün sti dan.2) servis koşulları evo her 5000 km de bir girer subaru 10000 km de bir girer.burda avantaj sti da.Görüntü olarak karşılaştırmak herkeze göre farklı bir düşünce o muhabbete girmiyeceğim.Kalite olarakta sti da göğüs ve ön panel daha kaliteli ve ve dolgun görünüyor ama koltuklar ve kapılar evoda çok çok daha iyi kapılarda direk olduğundan dolayı yüksek süratte sti oranla daha az ses geliyor.Yol tutuş olarakta evonun yol tutuşu lastik ve janttan dolayı stidan daha iyi ve süspansiyonu daha yumuşak.Modifiye açısından baktığımızda markaları konuşmaya hiç gerek yok sıralı motorlar boxer motorlara göre çok daha dayanıklı verimli ve güçlendirme maliyeti daha düşüktür.Evo subarudan daha çok benzin yakar (ama hakkınıda verir).Direksiyon olarak tartışmasız olarak evodur çünkü direksiyon tur olarak birbuçuk turda biterki bu özelliği sadece ultra spor arabalarda görebilirsiniz.Ses olayına gelincede boxer ses gerçekten çok güzel bir ses ama evonun sesi ni standart turbo arabaların sesine benzeten arkadaşlara kesinlikle blitz takılmış bir evo nun sesini dinlemeden yorum yapmasınlar derim.Benim tercihim hmmm sizce?:) saygılar

öskür
17-10-2006, 22:59
evet evo saglam bir araba lafımız yok ama sti nasıl saglam degil anlamadım arkadaslar yaa. hic sti blogu gormeden mi konusuyorsunuz ya semi closed deck blokla uretilen yegane seri uretim arabalardan biridir ve koklu modifiye firmaları bile motor uretirken orjinal ej25 blogun icine kendi forged piston ve kranklarını koyarak yapıyorlar, sanzımanı desen inanılmaz bir sanzıman bunu herkez bilir, akislerini rallide bile rahatlıkla kullanabiliyorsun herhangi bir diger markanınkinin iki katı kafaları,viraj cubugu ve kollar desen direk sti baglantı kolları var uzerinde baskı balatası exedynin saglam bir modeli geliyor uzerinde.frenler dediginizde ise brembonun onde buyuk 4 potlu arkada buyuk iki potlu brembolar ikisindede aynı,yol tutus deyince de evo da sadece uc secenekli aktif kilit bulunurken stida otomatik ve manuel olarak ayarlanabilen mukemmel bir kilit sistemi var.

evo nun ise hafif forged pistonları haric sanzımanı asagı yukarı wrx sanzımanı,baskı balatası wrx ile aynı tek fark temsadan alırsan 1.500 subaru servisinden alırsan 600 ytl,kolları wrx ile aynı,akisleri wrx ile aynı,altta tranfer kutusu diye bir kutu var normal dohc motor oldugu icin sanzımandan sonra iki tane 90 derecelik dirsek ve ayrıca saftda kavisli geliyor.

lutfen spesifik konusalım arkadaslar neye gore saglam oldugunu belirtmeden havaya konusmanın anlamı yok.

benim evo daha cok hosuma gidiyor onu seciyorum deseniz tamam ok de bilmeden bazı seyleri iddaa etmeyelim.

Bence sız hıc evo motoru yada sanzımanı gormemıssınızkı 300hp ye bıle dayanmayıp kırlan wrx le EVONUN sanzIMAN we motor elemanlarını kıyaslıonus.spesıfık konusmak marka fanatıklıgı YAPMAK deıldır sacmsapan karsılasTırmalar yapmak hıc deıldır!gıdıp kıme sorarsanız sorun ej25 blok bugune kadarkı en kötu we en dayanıksız bloktur.azıcık okuyun arastırın komik olmyın!
BASKI BALATASI STI DA OLDUGU GIBI EXEDDY TARAFINDAN URETILMEDKTEDIR EVO DADA ACINDA BI BAKIN ISTERSENIS.3 TANE EVO KULLANDIM SON 5 SENEDE EXEDDY DISINDA BISEY GOREMEDIM WALLA BEN.siz görmüşsünuz heralde tebrıkler.
Spesifik konusmak akslara tamırcı gıbı akis demek oluo heralde demek wrx le aynı akslara sahıpmıs evo o yuzden 700hplık drag evoları stok akslarını we sanzımanlarını kullanıolar..ölemı?
sti 2005 senesınde elektronık dıf lock a gecerken evo 2001 yılında evo7 serısyle acd+ayc sıstemıne coktan baslamıstı...bıraz Arastırın okuyun,sora konusun ıstersenız..
subarudakı gıbı tarıhı eser viskoz sıtemını kullanan bı arabam olmadıgı ıcın sukerler olsun.bu arada evo parcları pahalı gelıosa almayın bınmeyın derım.yok illa alıcam dıyosanızda ben sıze usa den ne ıstıOsanız yarı fıyatIna getırırım.
SAYGILAR...

alp1903
17-10-2006, 23:52
.Modifiye açısından baktığımızda markaları konuşmaya hiç gerek yok sıralı motorlar boxer motorlara göre çok daha dayanıklı verimli ve güçlendirme maliyeti daha düşüktür.

buna katılmıycam subaruda bu verim daha fazla :)

Juggernaut
18-10-2006, 00:26
Kral evoları 4-5 yıldır göremiyoruz WRC de nedense hehehe:)

tolga900
18-10-2006, 01:32
çok saçma bir kıyaslama wrc de evoları görememen ona kalsa en çok verimi bir hondanın vtec motorundan alırsın ama formula 1 de hiç şampiyon olamadı varmı böyle bir mantık.(aman hondacı kardeşlerimiz yanlış anlamayın benim için arabamdan sonra honda ve opel gelir:) ) bana subarunun evonun motorundan daha verimli olduğu bir kaynak göster ikisinide fabrika çıkışı çıkart 2 litredende 2,5 litreden de üstündür evonun motoru.Evonun 2,3-2,4 litrede elde ettiği gücü subaru 2,5 yada2,6 litrede elde ediyor.Hepsini bir tarafa bırak subaru zaten boxer motoru bırakıyor.Sonuçta evonun kırılma riski çok daha az evoya göre.Kanıtlanmış bir gerçektir bu.

grkm
18-10-2006, 02:25
buna katılmıycam subaruda bu verim daha fazla :)

hacim / güç oranına bakıldığında 4g63 bloktan daha fazla güçler elde ediliyor ;)

grkm
18-10-2006, 02:27
.Sonuçta evonun kırılma riski çok daha az evoya göre.Kanıtlanmış bir gerçektir bu.
Bence bu çok saçma bi kıyas olmu$. Herhalde evonun kırılma riski subaruya göre çok daha az denilmek istendi. Düzgün ayarla subaru motoruda yüksek basınçları sorunsuzca kaldırabilir :rolleyes:

khan
18-10-2006, 08:38
arkadaslar duygusal yaklastıgımı dusunenlere duyurulur bir adet wrx, bir adet evo8 ve bir adet outlander turbom var. hangi arabanın ne oldugunu cok iyi biliyorum. en yakın iki arkadasımda bir adet 6.5 bir adet 8 var. yani bana evoyu ogretmeyin. hah beni sıkıstırdınız akis demisim aks dememisim cahilim ben:)

cok yazmıycam evo ile wrx den EXEDY(ben sizin bana yaptıgınızı yapıp exeddy nedemek falan yapmıyacam) :)
aynı cıkar eger isteyen olursa o clutch ı subaru sercivisinden yarı fiyatından ucuza alabilir.

dccd sistemi 98 model gc8 type ra larda std. olarak vardır. :)

viskoz 1000 ytl transfer kutusu 15000 ytl secim sizin:)

saygılar

korhan

khan
18-10-2006, 08:41
tr nin en iyi 2.4 iki evosundan biri ile 2.5 subarunun ne yaptıgı videolarda var guc kazanmanın cevabı sanırım oradan alabilirsiniz :)

khan
18-10-2006, 08:50
ayrıca ej 25 bolk yeni uretilmis gibi konusmayın arkadaslar ej25 zaten 98 den beri var madem o kadar basarısız neden hala uretiliyor ve yılın motoru odullerini alıyor devamlı anlayamadım yaa.

ej20 ile 25 aynı blok tipindedir asagı yukarı birinde 90 digerinde 100 luk piston vardır. blok olarak cok farkı yok 20 ile 25 in.

TUNA-GT
18-10-2006, 11:10
Bence sız hıc evo motoru yada sanzımanı gormemıssınızkı 300hp ye bıle dayanmayıp kırlan wrx le EVONUN sanzIMAN we motor elemanlarını kıyaslıonus.spesıfık konusmak marka fanatıklıgı YAPMAK deıldır sacmsapan karsılasTırmalar yapmak hıc deıldır!gıdıp kıme sorarsanız sorun ej25 blok bugune kadarkı en kötu we en dayanıksız bloktur.azıcık okuyun arastırın komik olmyın!
BASKI BALATASI STI DA OLDUGU GIBI EXEDDY TARAFINDAN URETILMEDKTEDIR EVO DADA ACINDA BI BAKIN ISTERSENIS.3 TANE EVO KULLANDIM SON 5 SENEDE EXEDDY DISINDA BISEY GOREMEDIM WALLA BEN.siz görmüşsünuz heralde tebrıkler.
Spesifik konusmak akslara tamırcı gıbı akis demek oluo heralde demek wrx le aynı akslara sahıpmıs evo o yuzden 700hplık drag evoları stok akslarını we sanzımanlarını kullanıolar..ölemı?
sti 2005 senesınde elektronık dıf lock a gecerken evo 2001 yılında evo7 serısyle acd+ayc sıstemıne coktan baslamıstı...bıraz Arastırın okuyun,sora konusun ıstersenız..
subarudakı gıbı tarıhı eser viskoz sıtemını kullanan bı arabam olmadıgı ıcın sukerler olsun.bu arada evo parcları pahalı gelıosa almayın bınmeyın derım.yok illa alıcam dıyosanızda ben sıze usa den ne ıstıOsanız yarı fıyatIna getırırım.
SAYGILAR...

Hem arastıralım diyip hemde dccd nın 2005 te çıktıgını soylemen hakkaten komedı olmus.94 model JDM imprezalardada standart oldugunu duymadın sanırım.2005 te Turkıyeye gelmesı benı ılgilendırmez.
EJ25 konusuna gelırsek,bu blogu genel olarak neye gore degerlendırıyosun anlamadım.98 yılından beri yurt dısındakı İmprezalara ej22 ve ej25 swaplar yapılıyo,yeterlı guc alınmasa
neden yapmaya devam etsınler.WRX sanzımanında haklı olabılırsın mukemmel bı sanzıman değil 1.4 bar a kadar bende sorun çıkarmıosa çokta kotu değil demektır.300 hp lik imprezanın sanzımanını dağıtmasıda benı çok alakadar etmez,sahıbının ne sekılde kullandıgına baglıdır.
Viscous olayınada gelınce,ortalıklarda boyuna donut yapmadan bu vıscous u dağıtanı gormedım,bilmiyorum sen gordunmu?

öskür
18-10-2006, 16:30
tr nin en iyi 2.4 iki evosundan biri ile 2.5 subarunun ne yaptıgı videolarda var guc kazanmanın cevabı sanırım oradan alabilirsiniz :)

tr nın en ıyı 2.4 evosu dedıgın araba 2.3 lıtre uzerınde 3037s turbo kıtı olan bı evo oluo ölemı?:)karsısındada 2.5 blok hks 3240 turbo kıtlı(yaklasık gt35r) stı denemesı...gusel karsılastırma olmus:)cıddı karsılastırma dıosanıs emın olun burda 2.150cc lık bı evo8 her daım beklemededır.gercek kıyas odur gorelım derım:)

öskür
18-10-2006, 16:34
ben 2.5 bloktan guc cıkarılmıo falanmı dedım bu arada?blogun dayanıksız oldugunu tr dede dahıl stok makınlerde bile dewamlı sorun yasandıgını belırtmek ıstedım.arastırmaya dewam bence:)
bu arada vıscous lu ımprezalar ancak yamur yada kar yagmasını bekıolar donut yapmak ıcın o yuzden zor dagıtırlar haklısın:)

KMR2-GT
18-10-2006, 16:48
herneyse..
evo:)

grkm
18-10-2006, 17:20
ben 2.5 bloktan guc cıkarılmıo falanmı dedım bu arada?blogun dayanıksız oldugunu tr dede dahıl stok makınlerde bile dewamlı sorun yasandıgını belırtmek ıstedım.arastırmaya dewam bence:)
bu arada vıscous lu ımprezalar ancak yamur yada kar yagmasını bekıolar donut yapmak ıcın o yuzden zor dagıtırlar haklısın:)
Öyle bi demişsin ki sanki donut yapabilmek çok efsane bişi :p

aslında 2.5 bloktan güç çıkmıyor demeye getirdin hadi itiraf et :) :)

öskür
18-10-2006, 17:26
ahaha cok efsane tabe cnm donut yapmak:)
Allahı war 2.5 ten cıkıo guc cıkmıo desek carpılırız.neyese eehhe

Berent.t
18-10-2006, 17:32
benim düşüncem EVO dur...tabi keşke EVO6 MAKINEN olsa :)

cagoer
18-10-2006, 18:01
2.5 bloklarda neden ve nasil ne gibi problemler cikiyormus tam anlayamadim.turkiyede veya dunyada kimler problem yasamis anlatirlarsa belki ilerde 2.5 blok almayiz..bizde aydinlanalim ogrenelim biseyler..

Juggernaut
18-10-2006, 19:23
çok saçma bir kıyaslama wrc de evoları görememen ona kalsa en çok verimi bir hondanın vtec motorundan alırsın ama formula 1 de hiç şampiyon olamadı varmı böyle bir mantık.(aman hondacı kardeşlerimiz yanlış anlamayın benim için arabamdan sonra honda ve opel gelir:) ) bana subarunun evonun motorundan daha verimli olduğu bir kaynak göster ikisinide fabrika çıkışı çıkart 2 litredende 2,5 litreden de üstündür evonun motoru.Evonun 2,3-2,4 litrede elde ettiği gücü subaru 2,5 yada2,6 litrede elde ediyor.Hepsini bir tarafa bırak subaru zaten boxer motoru bırakıyor.Sonuçta evonun kırılma riski çok daha az evoya göre.Kanıtlanmış bir gerçektir bu.

Sonuçta wrc de bir kıstastır..Çok başarılı bir araba olsaydı wrc dede kendini gösterirdi önemli olan şampiyon olmak değil wrc de yarısabilmek..Sonuçta bu arabalar ralli arabalarının cadde versiyonu..

Wrx muhabbetine gelince bence çok komik yani şanzıman kırıyodur vs olabilir siz biliyorsunuz bunları koskoca subaru bilmiyor sanki:)
Ama yapıcakları bişey yok wrx in yürüyen aksamını motorunu vs daha sağlam yapsalar STI ı kim alıcak bu sefer?STI satamacayackar e buda tabi subarunun işine gelmiyor..Bi bakıma subaru size yükleyecekseniz sti alın demeye getiriyor..
Sanki dayanıklı şanzıman yapması çok zor bişeyde subaru yapamıyormuş gibi olmuş.Adamlar yapmak isteseler enazından alır bi evo8 i açar şanzımanını inceler bakar gider aynısını yapar bukadar basit..Ama yapmıyolar işte marka stratejisi diye bir şey var.

alp1903
18-10-2006, 21:07
ben burda yazılanlara bakmam dünyada en saglam motorlar seciliyo ama 2 senedir tek geciliyo anlamıs degilim subarunun yok vtecle yok evoyla denemesine artık subaru testırlıktan cıksın:heyoo: fazla yormamak lazım imprezaları :)
2.5 motorunda ne yapabildigini gördüm ankarada yigitler er meydanında konusurlar dedikleri dogrudur korhan abim bilir bu lafın kime gidicegini;)

benim görüşümdür bunlar kimse alınmasın tartısma cıkmasını istemiyorm...

SubieGuy
18-10-2006, 22:36
Oskur argumanlarinin bazilarina katiliyorum, bazilarinda da karsindakini dinlemekten cok ustun gelme kaygisi ile saldiriyorsun. Bence daha sakin tartisabilirsin. Eksik bildigin konular var, bu konuda bilgi paylasimi yapmak yerine kisilerle atisman gereksiz. Iki biribirine cok benzer aractan bahsediyoruz, zevkini cikarip kullanmak varken, neden illa birilerine satasma geregi duyulur anlamiyorum.
Olay "onu gecerim, bunu bicerim" haline gelecek ise, ve adiyane tabiri ile (kusuruma bakmazsaniz) elalemin seyi ile degil de, kendi aracin icin konusuyorsan, dedigin gibi arac sahibine, (giyabinda degil, direk olarak) teklif edersin, denersiniz, gorursunuz. Sanal ortamda kirici sozler yazmak cok kolay, dil yarasi da kolay iyilesmez. Yuz yuze olsan daha rahat anlasabilecegin bazi konular, klavye basinda sivri kelimeler ile karsindakini yaralar, anlatmak istedigin konuyu gomer.

Daha once araclar hakkinda cok yerde yazdik, cizdik, o konuya devam etmek istemiyorum. Dunya kucuk, bir yerde denk gelir yuzune bakarsiniz birbirinizin, kirici olmadan tartisin derim.

Tholl-ga
18-10-2006, 22:55
Oskur argumanlarinin bazilarina katiliyorum, bazilarinda da karsindakini dinlemekten cok ustun gelme kaygisi ile saldiriyorsun. Bence daha sakin tartisabilirsin. Eksik bildigin konular var, bu konuda bilgi paylasimi yapmak yerine kisilerle atisman gereksiz. Iki biribirine cok benzer aractan bahsediyoruz, zevkini cikarip kullanmak varken, neden illa birilerine satasma geregi duyulur anlamiyorum.
Olay "onu gecerim, bunu bicerim" haline gelecek ise, ve adiyane tabiri ile (kusuruma bakmazsaniz) elalemin seyi ile degil de, kendi aracin icin konusuyorsan, dedigin gibi arac sahibine, (giyabinda degil, direk olarak) teklif edersin, denersiniz, gorursunuz. Sanal ortamda kirici sozler yazmak cok kolay, dil yarasi da kolay iyilesmez. Yuz yuze olsan daha rahat anlasabilecegin bazi konular, klavye basinda sivri kelimeler ile karsindakini yaralar, anlatmak istedigin konuyu gomer.

Daha once araclar hakkinda cok yerde yazdik, cizdik, o konuya devam etmek istemiyorum. Dunya kucuk, bir yerde denk gelir yuzune bakarsiniz birbirinizin, kirici olmadan tartisin derim.

gerekli yazıyı yazmışın...

öskür
18-10-2006, 23:26
yok yok kımseyı kırma yada sahsı bı olayım yok kusura bakma öle anlasıldıysa..tartısma bazen sapıo o yuzden canı sıkılıo ınsanların,kıstas yapılıcak 2 arabada sonucta aynı kategorıde we rakıpler..eksık bılgı konusunda ise impo hakkında eksık bılgım olabılırken evo hakkında öle bıseyı zaten kabul edemem..ama aynı sekılde sızınde evo hakkında eksıklerınıs tabıkıde olucaktır..
ıyı forumlar:)

khan
19-10-2006, 11:54
aman bosverin ya ikiside araba iste forumlarda tartısmaktan artık yoruldum heralde :cool:

bence evo 9 diyeyim konuyu kapatayım o zaman:hahaha:

tolga900
19-10-2006, 23:06
bence doğru olanı söyledin konuyu kapatalım.:D

khan
20-10-2006, 00:14
bence doğru olanı söyledin konuyu kapatalım.:D

hep gec hep gec bıktım biraz da gecileyim yauvvv:p

herm10
24-11-2006, 14:33
evo üstünden atlar

khan
24-11-2006, 15:26
ben tolga ile sakalasırken senin aradan atladıgın gibi heralde arkadasım :)

yani benim ustumden degil imprezanın ustunden atlar demek istiyor^^^^ yanlıs anlasılmasın hahaha

herm10
24-11-2006, 18:25
:cokgreen:

OmerRS
24-11-2006, 21:06
hacim iyidir bence :) ayrıca 2.5 olanların bore u geniş degil mi sadece. cok dayanıksız olacagını sanmam zaten cok sıkıstırmaya gerek yok.

Eriador
14-01-2007, 11:48
tercihim hep evo

görünüş & performans hepsi onda

suby35
14-01-2007, 18:31
yok yok kımseyı kırma yada sahsı bı olayım yok kusura bakma öle anlasıldıysa..tartısma bazen sapıo o yuzden canı sıkılıo ınsanların,kıstas yapılıcak 2 arabada sonucta aynı kategorıde we rakıpler..eksık bılgı konusunda ise impo hakkında eksık bılgım olabılırken evo hakkında öle bıseyı zaten kabul edemem..ama aynı sekılde sızınde evo hakkında eksıklerınıs tabıkıde olucaktır..
ıyı forumlar:)

müdürrrrrrrr:D

STN
31-01-2007, 21:13
STI ve Evo7 arasında Best Motoring in yaptıgı karşılaşmada evo bariz üstündü ama sonraki versiyonlar hakkında bişey diyemem. bu video yu 2005de indirmiştim baktım link hala saglam izlemek isteyen olursa
video çok kapsamlı yanlış hatırlamıyorsam. modlu sti ve evo lar stock lar falan her açıdan karşılaştırılıyordu. eski sti ve evolarda vardı sanırım.
http://www.temple.net/Best.Motoring.Impreza.versus.Evo.avi

http://images-eu.amazon.com/images/P/B0000E68W6.01.LZZZZZZZ

v-tec_rulez
14-07-2007, 12:47
bende sti diorum ztn sti evo9dan daha iyi kalkıyor ;) eğer yeni modellerini diosan tabi :icon_tup: ama eski modellerinden bahsediyosan evo tabi ;)

MUGENPOWE®
14-07-2007, 12:50
ewo9 dıorm bende

sulhi
14-07-2007, 12:55
2002 ve 2005 arası sti derım 2.5 stiler ne yaLan söLiyim traş cıktı..ama genede SUBARU!!

emre yeşil
17-07-2007, 18:13
kesinllikle EVO

M_PROJECT
17-07-2007, 18:17
2002 ve 2005 arası sti derım 2.5 stiler ne yaLan söLiyim traş cıktı..ama genede SUBARU!!

evo 9 cıktıktan sonra spec den assası kurtarmaz oda olmucanan gore :) ne yazıkkı subaru cok sacmaladı son 05 ve 06 kasalarında . herzaman sıkayet ettıgım gıbı dbw lı bı wrx yada stı olmamalıydı :Deli:

Dragger
17-07-2007, 18:26
2.5 cidden fiyasko oldu...

O müthis sesi icin '03 STI tercih edebilirdim.

Ama genel olarak EVO IX daha basarılı...

AvcI
18-07-2007, 09:11
gecesekizciyiz :)

sulhi
18-07-2007, 09:16
gecesekizciyiz :)

__________________________+10000000

Mechanix
18-07-2007, 09:56
Imprezaların önden kayma hastalığı beni çok soğutuyor.Evo 6TME nin çok kısa turundan kaynaklanan direksiyon hissi ve yol tutuşu inanılmaz eğlenceli.

B!Rtan
20-07-2007, 07:10
suby 02 wrx sti.

khan
06-08-2007, 12:07
fuji 2.5 motorları amerikan pazarının istekleri dogrultusunda cıkardı. adamlar alısmıslar alttan torklu arabaya o yuzden oyle bir talep geldi, projelendirme ve ilk uretimi amerika tesislerinde yapıldı, bir ilave daha EJ257 motor japonyada satılmıyor:)

khan
06-08-2007, 12:07
daha dogrusu satılıyor ama jdm stilarda kullanılmıyor;)

Baran^
06-08-2007, 16:34
Jeremy Clarkson'ın bir lafı vardı cok hoşuma gitmişti, Subaru(boys car) Evo(mans car)
evo9 almayı bikaç saatle kaçırıp s2k alan biri olarak kesinlikle bundan sonraki aracım evo olacak.Yanı evo diyorum :icon_tup:

akdeniz
13-08-2007, 23:56
şimdi subaru ile onun takipçisi evoyumu kıyaslıyoruz? türkiye draglarındada kıyaslanmıyorumu zaten bu? sonuç belli değilmi?

tolga900
14-08-2007, 01:34
evoları kıyaslamak istiyorsan 2001 den sonraki subarularla kıyaslamalısın bir gc8 le iddialaşmak için arabanı en az 250 kg (3 kişi) eder hafifletmen gerekir.türkiyede evolar 2000 den sonra piyasaya girdiği için gc8 lerle ölçüştürecek sadece tm ler kalıyor ama ingilterede gc8 avcısı evo 4 leri görmek yeterlidir.
gc8=evo 4 belki tm
sti=evo 7,8,9

Eriador
14-08-2007, 15:08
şimdi subaru ile onun takipçisi evoyumu kıyaslıyoruz? türkiye draglarındada kıyaslanmıyorumu zaten bu? sonuç belli değilmi?

drag larda sahinlerin de bu 2 arac i gectikleri cok kez gorulmustur işin icine yuklemeleri aracları katmıyalım standart bakıyoruz ...

standart ken sti ın evo yu gectigini hic gormedm. ( bu video yu izle tıkla (http://www.youtube.com/watch?v=Seuvqhrsjwo) )

fark hic te kucumsencek deil ...

Onuralp
14-08-2007, 15:10
Bir evocu olarak, hertürlü evocan... :D

Jeremy Clarkson : Where the subaru understeers, this thing absolutely flies...

(This thing : Evo)

:D

Şahan
15-08-2007, 09:25
bencede evo, ama sanırım parçaları pahalı ve bulmak biraz sıkıntılı diye biliyorum, tabiki kullanan arkadaşlar daha iyi bilir..ama bana gerek görünüş, gerek yürüyüş açısından tüm sıkıntılarına değer gibi geliyor..2.5 stilar ufak enjektörleri açısından çok iyi değiller ama enjektörleri değiştirince canavar oluyolar..

Grs91
18-08-2007, 04:06
en güzeli bi adet sti ve bi adet evo :) yoksa işin içinden çıkılmaz.. ha bitane alıcaksan evo 9 :D

Sinbjk
18-08-2007, 09:45
evo9 tamamdır her açıdan tip performans ses heleki standart biniceksen fena dertsizdir ama ben sana standart olupta kırılan 10 larca subi sayabilirim boxer diye yırtınan arkadaşlar var bana göre dünyanın en çüp motoru kırılan subilere bakın hep üstteki piston yada koldandır çözemediler şu işi yüksek devirde yukarıda az yağ kalıyo durum patates makinada zaten lego gibi binlerce parça nasıl dayanıklı olmasını bekleye bilirsinki ..... evo dan şaşma asla mutsuz olmassın..

ADMISE R1
27-08-2007, 16:38
bence de kesinlikle evo derim

deathofacar
27-08-2007, 17:12
iç dizayn zaten saatler felan girince şeklini buluyor. evo hem tip hem motor olarak +1505

Ozan'S
31-08-2007, 13:55
ben ıkısınıde hayatta almam cok dandık gıt seat cupra al :)

tolga900
31-08-2007, 17:02
sanırım standart evo 9 ların sdtandart 2,5 sti larıda geçtiğini bilmiyorsun.:D

Grs91
01-09-2007, 01:48
ben ıkısınıde hayatta almam cok dandık gıt seat cupra al :)

:confused: ciddimiydin?

P.S: Sti ve Evodan bahsedildiği zmn lütfen bana zevk renk geyiği yapmayın :D ikiside herkes tarafından beğenilmeyi hak etmiş efsane, motor dünyasına bırakılmış hediyelerdir:Dhaksızsam haksızsın dıyın :D

tool
01-09-2007, 11:26
:confused: ciddimiydin?

P.S: Sti ve Evodan bahsedildiği zmn lütfen bana zevk renk geyiği yapmayın :D ikiside herkes tarafından beğenilmeyi hak etmiş efsane, motor dünyasına bırakılmış hediyelerdir:D haksızsam haksızsın dıyın :D

haksızsın;
evo ve sti her disiplinde insani mutlu edecek arabalar degiller, heleki amerikada yasiyan biri icin sti kelimesi kabak cicegi gibi acilan 2.5 bloklardan baska biseyi ifade etmez, ayni sey evo icin gecerli degil mesela; redneckler icin gecerli olan budur :D
ikisininde eksigi oldugu noktalar var, yenisememelerinin sebeplerinden biride bu tamamen :icon_tup:

offtopic: 2jz ftw ;)

TünayK
01-09-2007, 22:05
wallah subaru motoru efsaneyse benımde halamın bıyıkları var:)

khan
06-09-2007, 13:48
ej207 motoru hakkaten efsanedir.

-ER-
04-11-2007, 20:19
Herkez yorumlarını yapmış. Size sadece düşünmek kalır 2 araçta birbirlerinden uzak deyiller EVO nun + ve - si STİ ın - ve + sı pek bişi deyil ama şahsi fikrim Evo 6-7-9 dan yana.

G_TT_I
04-11-2007, 21:43
7 yada 9dabi

sülüman
04-11-2007, 23:11
8 neden deil

-ER-
05-11-2007, 00:13
8 neden deil

Bence arabanın hatları daha yumuşak olduğu için Evo 8 deyil :D Performans olarak bi yorum deyil :)

1.6 VTi
05-11-2007, 00:16
Walla kim ne derse desin Evo'nun efsanesi Evo 6 TM'dir, Impreza'nı da efsanesi GC8'dir... Alacak gücüm olsa 2'sinden birini hiç düşünmeden alırım :)

-ER-
05-11-2007, 00:20
Walla kim ne derse desin Evo'nun efsanesi Evo 6 TM'dir, Impreza'nı da efsanesi GC8'dir... Alacak gücüm olsa 2'sinden birini hiç düşünmeden alırım :)

+ER bide araya evo 7 kırmızı sıkıştıriim :)

sulhi
05-11-2007, 00:41

en doğru kararlar içersindesin dostum tebrikler..:icon_tup:

öskür
05-11-2007, 08:39
evo7-8-9 un şasi lerı bırebır aynıdır bence cok ayrım yapmayın dış gorunus acısından onun tamponunu farını ona takarsın 7-8 olur 8 9 olur ws:)teknık acııdan ise en basarılısı 9 dur,evo6 tme ise özel bir aractır ama yol kullanımına cokda uygun deıldır onuda belırteim ama efsanedır orası ayri:)

Onuralp
05-11-2007, 08:49
9'dur 9 hehehehe :D

levent
05-11-2007, 09:08
9 derim ben ama yeni sti'ın da yeteneklerini görmek lazım aslında :)

tolga900
05-11-2007, 10:09
69 en güzeli :D

dragon07
05-11-2007, 11:55
evo6tm gc8 alayına gider milyonlarca insan bu karşılastırmayı yapıyor daaa net sonuç bulan yokkk.daa arabaları üretenler cvbını bilmiorrr hangisini iyiyi oldunu:)10 kişiden 5i evo 5 subby der emin olunnn:)

Maxiboost
05-11-2007, 12:07
bence ülkemize gelen gc8 ler efsane falan değil evo6 tme ile bir gc8 in alakası yok çünkü gelenler wrx gt sti diil şanzımanları kırılgan vs vs 6 tme ile alakası yok, ha para harcayıp yüklersen bakınız whiteside Impreza :D saçma bişiler olabilio o ayrı ama standart halde bakınca evo 6 ile ülkemizdeki gc8 leri aynı kareye koymak olmaz. bence gc8 den sonraki kasalarda gayet güzel tıpkı mitsubishi de olduğu gibi :)

1.6 VTi
05-11-2007, 12:14
Walla gc8'in türkiyeye gelen versiyonları aynı VTI'daki olay gibi düşük modelleri... VTI'da da bizdeki b16 160hp, ek9 civic type-R'daki b16 185hp gibi bir fark var amma velakin benim gc8 sevgim oynanabilirliği yüzünden ve kasasına hayranlığım yüzünden... oynanabilirliğine en büyük örnek sanırım Emrah kardeşimiz ki kendisini İzmir'de pit duvarından izleme fırsatı bulmuştum yakından kısaca OHA demek istiyorum ve Evo'ya geçiyorum :D evo6tme tutkusu bende fifth gearda evo6tme ile yepyeni evoVIII karşılaştırmasından geliyor... güç daha düşük, teknoloji daha az, oynanabilirlik daha yüksek, pist derecesi daha iyi ;) Dolayısıyla Evo6TME & GC8 arasında dediğim gibi 2sinden birini gözü kapalı alırım :)

G_TT_I
05-11-2007, 12:57
walla 7 serisinden sonra evo guzel bi cizgi yakaladı 6 efsane ise 3-4-5 ozman tarihi buyuk efsane sayılırlar, bence carisma evolar pek efsane degil
neyse x icin kapora almaya basladılar kacak kat gibi cıkıyo asıl efsane simdi baslıo

gurcell
05-11-2007, 13:04
Evolar ile ilgili artı - eksi düşüncelerimi paylaşayım:

Artı:

Tipleri çok güzel, STi'a nazaran hafifler
Motorları çok sağlam, Evo9 std internallar ile 450-500 hp'ye kadar safe olarak çıkıyorlar
Doğuştan FMIC'e sahip
Turboları (tdo5 16g) standart olarak çok güzel.

Eksileri:

Parçaları çok pahalı.
yan duran motor'un transmisyon çıkışını sağlayan dağıtım kutusu çok hassas
Modifikasyon parçaları Subaruya oranla az bulunuyor

STi a gelince, Parçaları ucuz, yürüyen aksamı sorunsuz, modifikasyon parçaları çok rahat bulunuyor, STi'ın dilinden anlayan fazla kişi var.

Ama bana illa ki Evo mu STi mı derseniz, arada kalırım onu da belirteyim.

streetracer_nos
05-11-2007, 13:31
evo tm cok guzel araç ama onun rakibi gc8 type r dir denk olarak

evo-killer
24-11-2007, 11:42
Illaki Subaru Sti.....

gc8
27-11-2007, 00:15
Bende sti derim 99 gc8 var bende dun ogrendım :D 99 lar 240 hp oluomus kendımı yavas yavas geliştiriyorum subaru konusunda 106 dan sonra zor oluo :d

KAU
27-11-2007, 06:55
Bende sti derim 99 gc8 var bende dun ogrendım :D 99 lar 240 hp oluomus kendımı yavas yavas geliştiriyorum subaru konusunda 106 dan sonra zor oluo :d

http://www.sidc.co.uk/faq.htm#2

Türkiye'ye gelen GC8 specleri burada var. Türkiye'deki 99'lar 215 hp. 240 hp, GC8 WRX'in ürettiği güç ;)