PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ingilizce çeviri yardım ?

mmustu
28-04-2009, 20:42
şu aşağıdakileri bana bir çevirseniz acayip makbule geçer beyler yaa..

Hello,

I'll be glad to help you spec a system for your car, but I'll first need some information from you as I unfortunately don't have hands on experience with every car out there. Below is a list of the questions I will generally need answers to in order to assist with this. You can find this information in service manuals for your car/engine, on message boards and enthusiast sites, or sometimes by tearing into your ride and looking. Also, you can take a look at our "Where do I start?" section at http://www.diyautotune.com/faq/faq.htm#wherestart so that you have a pretty thorough understanding of the MegaSquirt line of Engine Management Systems and you may find that you've answered your own questions by the time you've done this. At any rate these are some of the questions you will need to ask yourself, and that I would need to know the answers to in order to be able to assist you:

(Please try and answer all questions as the two most people skip (4&5) are the most important for ignition control!)

1. What year/make/model/engine/tranny? (Pretend you're at the parts store, ordering a starter.) If this isn't the original engine/electronics let me know that too.
2. Are you looking to control fuel only, ignition only, or fuel and ignition? Is there anything beyond these features that you are looking to control - fans or boost, for example?
3. What are the engine details (type, number of cylinders, previously fuel injected or carb'd?)
4. What type of ignition system does your car run- where is the crank angle sensor (CAS) or distributor trigger wheel and what type is it (Optical/LED Sensor? Hall Sensor? VR Sensor?)
5. How many teeth/windows/slots and what orientation does the CAS, crank trigger, and/or distributor wheel have? (any missing? all evenly spaced?)
6. Is there a distributor? Single/Multiple Coils? Coil on Plug?
7. Does this engine have a fast idle valve (IAC)? If so, how many wires are connected to it? Do you know if it is an on/off, pulse width modulated, thermal, or stepper type?
8. Rate yourself 1-5 on technical confidence in yourself. 1 being "I can't paint by numbers" and 5 being "I can probably build a car from scratch if I have the right documentation, and I'm resourceful enough to do some research and find some of my own answers." I need to know this as some of the 'less traveled' roads will require you to make modifications that in some cases I haven't performed myself yet and based on this response it will help me to know whether this type of solution is for you or not. I challenge you to 'stretch yourself' a little bit. You won't ever learn anything (about yourself and your abilities) if you don't try to do things that you're not quite sure you can do... and then find that you can.
9. Are you looking to build your own ECU from a kit or buy a pre-assembled ECU?
10. Are you open to retrofitting a different ignition system such as the Ford EDIS distributorless system or one of our crank trigger kits if it is determined that the MegaSquirt will not properly (or easily) control your factory ignition system? Many factory systems MegaSquirt can simply take control of, some it cannot. EDIS to the rescue! It's cheap, simple and works great!

Thanks,

Justin Shahan
Technical support
DIYAutoTune.com

Vtec-SEDAN
28-04-2009, 20:44
muştu google biraz karmaşık cevaplıyor ama fikir sahibi yapar belki :) :D

Çeviri: İngilizce » Türkçe
Merhaba,

Sana bir sistem araç için özel yardım memnuniyet duyarız, ancak ben ne yazık ki, orada her türlü araç ile deneyim eller yoksa ilk sizden bazı bilgiler gerekir. Aşağıda Ben genellikle bu destek cevap gerekir soruların bir listesi. Sen, mesaj panoları ve hayranları siteleri veya bazen üzerinde yolculuk ve görünümlü bir kopma ile araç için servis kılavuzları bu bilgileri / motoru bulabilirsiniz. Ayrıca, bizim "Nereden başlangıç yapmak bir göz alabilir?" http://www.diyautotune.com/faq/faq.htm böylece Motor Yönetim Sistemleri ve MegaSquirt satır çok kapsamlı anlayış ve size zaman kendi sorular Yanıtım bulabilirsiniz wherestart # at bölümü Bunu yaptık. Herhangi bir hızla bu biraz kendinize sormanız gerekir olan soru ve bu yanıtlarını bilmek gerekir Size yardımcı olmak için:

(Lütfen deneyin ve iki kişi (4 & 5) atlamak en ateşleme kontrol için önemli olan tüm sorulara cevap!)

1. Hangi yıl / Marka / Model / motor / tranny? (Bir parça deposu bile, bir başlangıç sipariş Pretend.) Bu orijinal motoru değil / elektronik bana da bildirin.
2. Sizin yakıt kontrolü için arıyorsunuz ancak, kontak sadece veya yakıt ve ateşleme? Bu özellikleri kontrol için arıyor - fanlar veya artırmanın ötesinde bir şey var mı, örneğin?
3. Ne motoru ayrıntıları (tip, silindir sayısı, daha önce enjeksiyon yakıt veya carb'd?) Vardır
4. Ateşleme sisteminin ne tür araba çalışma nerede ve açı sensörü (CAS) veya distribütör tetiklemeye tekerleği krankla ne is yapar bunu (Optik / LED Sensör? Salonu Sensör? VR Sensör?)
5. Kaç diş / windows / yuvaları ve yönü CAS, ve / veya dağıtım tekerleği tetiklemeye krankla yapar mı? (herhangi bir eksik? tüm eşit aralıklı?)
6. Bir distribütörü var mı? Tek / Çok Rulo? Tak üzerinde Bobini?
7. Bu motor mu hızlı boş vana (IAC) var mı? Bu durumda, kaç teller buna bağlı? Eğer bir açma / kapama, darbeleri, veya stepper türü termal modüle olduğunu biliyor musunuz?
8. Oranı kendinizi 1-5 kendinizi teknik güven. 1 olan "Ben numaralarıyla boya değil" Eğer ben, doğru belgelere sahip 5 olmak "Herhalde sıfırdan bir araba inşa edebilirsiniz ve yeterli araştırma yapmak becerikli yaşıyorum ve kendi yanıtlarını bulmak." Ben bazı 'az' yollar sizi değişiklikler yapmak gerekir seyahat olarak bu bilmeniz gereken ben kendimi henüz yapmamış ve yaz olsun çözüm bu tür bir değer olduğunu biliyorum yardımcı olacak bu yanıtı dayalı bazı durumlarda ya da değil. Ben siz de kendinize biraz uzatmak için sorun. Sen değil hiç bir şey (yaklaşık kendini ve yeteneklerini) Eğer çok Yapabileceğiniz emin değilseniz bu şeyleri yapmaya çalışmayın yapmak öğreneceksiniz ... ve sonra bu fark etmiştir.
9. Bir kiti kendi ECU oluşturmak veya önceden ECU montajı satın arıyorsunuz?
10. Eğer bu doğru değil MegaSquirt (veya kolayca) sizin fabrika ateşleme sistemi kontrol eder belirlenir size güçlendirme için Ford Edis distributorless sistemi veya bir tetikleyici kitleri krankla bizim gibi farklı bir ateşleme sistemi açık mı? Birçok fabrika sistemleri MegaSquirt kolayca kontrol edebilirsiniz, bazıları değil. Kurtarma için Edis! Bu, basit, ucuz ve çalışmaları büyük!

Teşekkürler,

stlegal
28-04-2009, 20:45
çeviririm ama sayfa başı 50 lira alırım

mmustu
28-04-2009, 20:46
sağolasın bende baktım ona ama yine çözemedim ahaha :D

baretta
28-04-2009, 20:46
Tam bir çeviri olmasa da bir site yardımıyla çevirisini yaptırdım , biraz aptalca oldu ama işin özü anlaşılıyor sanırım. :)

Merhaba, ben, sana senin araban için bir sistemin olduğu spekülasyonu yardım etmek için hoşnut olacağım, ama ben ilk olarak, benim maalesef, dışarı orada her arabayla tecrübede ellerim olmadığı gibi senden bazı bilgiye ihtiyaç duyacağım. Aşağıda benim genellikle ihtiyaç cevapları, bunla yardım etmek için yapacak olduğum soruların bir listesidir. Sen, senin araba motorun için hizmet el kitaplarında bu bilgiyi bulabilirsin, mesaj tahtaları ve şevkli kimse yerlerinde, veya bazen senin binişin ve bakmana yırtarak. Hem de, sen, bizim "Ben, nereye başlarım"ımızda bir bakışı alabilirsin? Httpte böl: Www. Diyautotune. Com faq faq. Htm wherestart öyle ki senin, motor idare sistemlerinin MegaSquirt çizgisinin hayli tam bir anlayışın var, ve sen, senin, senin kendi sorularını cevapladığını bulabilirsin, sen, bunu yapıncaya kadar. Herhangi bir oranda bunlar, senin, kendin, ve kendisine benim, sana yardım edebilmek için cevapları bilmeye ihtiyaç duyacak olduğuma sormaya ihtiyaç duyacak olduğun soruların bir kısmıdır:
(Lütfen dene, ve insanların iki çoğunun, atladığı gibi bütün soruları cevapla (4&5), en önemlidir, tutuşturma kontrolü olduğu için!)
1. Ne yıl, örnek motor transistorlu radyosunu yapar? (Senin, parça deposunda olduğunu yapar gibi görün, bir başlayıcıya emretmek.) Eğer bu, fazla onu bilmem için ben izin verilen orijinal motor elektroniği değilse.
2. Sen, yakıtı sadece kontrol etmeye bakıyor musun, tutuşturma sadece, veya yakıt ve tutuşturma? Senin, kontrol etmeye bakıyor olduğun bu özelliklerin ötesinde herhangi bir şey var mıdır — hayranlar veya artış, örneğin?
3. Motor ayrıntıları, nedir (Yaz, silindirlerden say, önceden yakıt, şırınga etti, veya carb, yapacaktı?)
4. Ne, yazar, tutuşturma sisteminden dirsek açı algılayıcısı, (Circas)'dır senin araba koşun, yapar mı, veya distribütör tetik tekerleği ve, o, ne tiptir (Görüşle ilgili, algılayıcıyı götürdü? Salon algılayıcısı? VR algılayıcısı?)
5. Kaç diş pencere deliği ve, circas, ne yön yapar, dirsek, başlatır, ve veya distribütör tekerleği, sahip? (Herhangi bir kaçırma? Düzenli bir şekilde boşluklu herkes?)
6. Bir distribütör var mıdır? Tek çeşitli bobinler? Tıpada dola?
7. Bu motorun, hızla boş bir valfı var mı (IAC)? Eğer, öyleyse, ona kaç tel bağlanır? Sen, bilir misin, eğer, bir üzerinde kötüyse, nabız genişliği, ayarladı, sıcak hava kütlesi, veya adım atıcı tipi?
8. Kendini kendinde teknik güvende 1-5 derecelendir. "Ben, sayılar ile boyayamam" 1 yaşam, ve "Ben muhtemelen, baştan bir arabayı inşa edebilirim, eğer benim, doğru belgelemem varsa, ve ben, bazı araştırma ve buluşu yapmak için yeteri kadar becerikliyim, benim kendi cevaplarımın bir kısmıyım" 5 yaşam. Ben, 'Daha az yolculuk yaptı' yollarının bir kısmı bu öyle bilmenin, onun, bilmem için ben çözümün bu tipinin, senin için olup olmadığı yardım edecek olduğu benim, henüz kendimi yapmadığım ve bu yanıtta temel aldığım bazı olaylarda değişiklikleri yapman için sen onu gerektirecek olduğuna ihtiyaç duyarım, veya değil. Ben, 'Kendini ger'e sana birazcık meydan okurum. Sen şimdiye kadar, (Kendin ve senin yeteneklerinin hakkında) herhangi bir şeyi öğrenmeyeceksin, eğer sen, senin, senin, yapabildiğin tamamen emin olmadığın şeyleri yapmayı denemezsen... Ve sonra senin, yapabildiğini bul.
9. Sen, senin kendininkini bir eşyadan ECU'e inşa etmeye bakıyor musun, veya toplanan önce bir ECU'e satın almak?
10. Sen, ırmağın sığ yeri EDIS gibi farklı bir tutuşturma sisteminin olduğu retrofittinge açık mısın, distribütörsüz sistem veya bizim dirsek tetik eşyalarımızın biri, eğer, MegaSquirt'in uygun şekilde (Veya kolayca), senin fabrika tutuşturma sistemini kontrol etmeyecek olduğu kararlaştırılırsa? MegaSquirt'in basitçe, kontrolü alabildiği birçok fabrika sistemi, o biraz, yapamaz. Kurtarmaya EDIS! Ucuz, basittir, ve büyük çalışır!
Teşekkürler

mmustu
28-04-2009, 20:47

canıı yirim sen şimdi uzatıp durursun bunu kitap basarsın abi :D

stlegal
28-04-2009, 20:47
valla o siteler çevirmese daha güzel :) muştu paypalıma yolla parayı ceivriyim

baretta
28-04-2009, 20:48
Ben ykardaki cevapları görmeden yazdım kusura bakmayın. :)

XoR
28-04-2009, 20:48

40'a bağlayalım :D

stlegal
28-04-2009, 20:49
ben koray gelir demedimmi muştu ulan ben varya münecimim

mmustu
28-04-2009, 20:51
40'a bağlayalım :D

kanka kaç şişe şarap istiyon söle hemen .D

ben koray gelir demedimmi muştu ulan ben varya münecimim

vadideki gibi oldu ben sana demedimmi ibrahim :D

XoR
28-04-2009, 20:52
Acelesi yoksa oturup adam gibi çevireyim Muştucum :)

Cem abi sanada tenk yu :D

mmustu
28-04-2009, 20:53
uyar kanka ne panic :D

stlegal
28-04-2009, 20:54
korayım muştu ben ve bir kaç arkadaş rock yıldızları gibi parti vermek istioruz hiltonda olurmu :)

mmustu
28-04-2009, 20:57
korayım muştu ben ve bir kaç arkadaş rock yıldızları gibi parti vermek istioruz hiltonda olurmu :)

ahahahah efet efet istiyoruz :D

stlegal
28-04-2009, 20:59
parası neyse verürük kardeşimmmmm

XoR
28-04-2009, 21:00

ahahahah efet efet istiyoruz :D

Uygun yazılımla herşey başarılır :cool:

:D :D :D :D

Başladım çevirmeye ama 15dk sonra bi topkapıya gidip gelicem geldiğimde tamamlıycam kalan kısmını :D

stlegal
28-04-2009, 21:05
koray bide bana video sözün var şunu yapalım ama kamerayı boynuna bağlıycam :D

mmustu
28-04-2009, 21:05
yavrim bi kere daha anladım seni sevdiğimi :D :hehe:

H22Power
28-04-2009, 21:09
anladığım kadarı ile drag yarışında yaşadığın talihsiz hava mualefetinden bahsedio:D
yağmur yağdığından dolayı sarmış olmanın normal olduğunu ama 4 te bile sarabildiğinden dolayı tebrik mail i yollamışlar sanırım abim:hahaha:

stlegal
28-04-2009, 21:12
adam 1 metrede 4 vites attı ahahhaaaa :D

mmustu
28-04-2009, 21:13
anladığım kadarı ile drag yarışında yaşadığın talihsiz hava mualefetinden bahsedio:D
yağmur yağdığından dolayı sarmış olmanın normal olduğunu ama 4 te bile sarabildiğinden dolayı tebrik mail i yollamışlar sanırım abim:hahaha:

:hehe: aynen öle namıız yurt dışına ulaşmış kesin göki nin işidir bu :D

adam 1 metrede 4 vites attı ahahhaaaa :D

aynen valla yanıyorum 5e atamadım :hehe:

stlegal
28-04-2009, 21:17
YANLIZ BİR ŞEY DİYCEM MUŞTU O KASKI kafaya takmışsın ya tövbe estağfurullah ne oldu öyle senin kafana :D arabanın içinde kocaman balon gibi bir şey nurtopu gibi :D

mmustu
28-04-2009, 21:23
bende onu diyorum ne olmuş :hehe:

XoR
28-04-2009, 22:27
Geldim şimdi :D insan aldığı Koni'yi daha arabaya takamadan düşürüp kırarmı :D işte o benim :D

XoR
28-04-2009, 22:39
şu aşağıdakileri bana bir çevirseniz acayip makbule geçer beyler yaa..

Hello,

I'll be glad to help you spec a system for your car, but I'll first need some information from you as I unfortunately don't have hands on experience with every car out there. Below is a list of the questions I will generally need answers to in order to assist with this. You can find this information in service manuals for your car/engine, on message boards and enthusiast sites, or sometimes by tearing into your ride and looking. Also, you can take a look at our "Where do I start?" section at http://www.diyautotune.com/faq/faq.htm#wherestart so that you have a pretty thorough understanding of the MegaSquirt line of Engine Management Systems and you may find that you've answered your own questions by the time you've done this. At any rate these are some of the questions you will need to ask yourself, and that I would need to know the answers to in order to be able to assist you:

(Please try and answer all questions as the two most people skip (4&5) are the most important for ignition control!)

1. What year/make/model/engine/tranny? (Pretend you're at the parts store, ordering a starter.) If this isn't the original engine/electronics let me know that too.
2. Are you looking to control fuel only, ignition only, or fuel and ignition? Is there anything beyond these features that you are looking to control - fans or boost, for example?
3. What are the engine details (type, number of cylinders, previously fuel injected or carb'd?)
4. What type of ignition system does your car run- where is the crank angle sensor (CAS) or distributor trigger wheel and what type is it (Optical/LED Sensor? Hall Sensor? VR Sensor?)
5. How many teeth/windows/slots and what orientation does the CAS, crank trigger, and/or distributor wheel have? (any missing? all evenly spaced?)
7. Does this engine have a fast idle valve (IAC)? If so, how many wires are connected to it? Do you know if it is an on/off, pulse width modulated, thermal, or stepper type?
8. Rate yourself 1-5 on technical confidence in yourself. 1 being "I can't paint by numbers" and 5 being "I can probably build a car from scratch if I have the right documentation, and I'm resourceful enough to do some research and find some of my own answers." I need to know this as some of the 'less traveled' roads will require you to make modifications that in some cases I haven't performed myself yet and based on this response it will help me to know whether this type of solution is for you or not. I challenge you to 'stretch yourself' a little bit. You won't ever learn anything (about yourself and your abilities) if you don't try to do things that you're not quite sure you can do... and then find that you can.
9. Are you looking to build your own ECU from a kit or buy a pre-assembled ECU?
10. Are you open to retrofitting a different ignition system such as the Ford EDIS distributorless system or one of our crank trigger kits if it is determined that the MegaSquirt will not properly (or easily) control your factory ignition system? Many factory systems MegaSquirt can simply take control of, some it cannot. EDIS to the rescue! It's cheap, simple and works great!

Thanks,

Justin Shahan
Technical support
DIYAutoTune.com

Selamün Aleyküm, :D

Aracınıza spesifik bir sistem için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.Öncelikle sizden aracınız hakkında bazı bilgilere ihtiyaç duymaktayım sizde takdir edersinizki her araç hakkında tecrübemiz mevcut değil.Size yardımcı olabilmem için aşağıda sormuş olduğum sorulara sırası ile cevap vermenizi istiyorum.Soruların cevapları için servis manuelleri,mesaj panoları veya hayran sitelerinden yardım alabilirsiniz.Yada "Nerden başlamalı" linkine tıklayarak MegaSquirt hakkında edineceğiz bilgiler ile kendi sorularınıza cevaplarınızı bulmuş olacaksınız.Bununla birlikte soruların bir kısmını kendinize sormak durumundasınız vereceğiniz cevaplar sayesinde size yardımcı olabileceğim.

Aracınızın Yıl/Marka/Model/Motor/Aktarım organları nedir.Eğer bu parçalar orjinal ekipman değilse lüten araç üzerindeki parçanın istemiş olduğum bilgilerini veriniz.

İstemiş olduğunuz sadece benzin oranını kontol etmekmi veya ateşlemeyi kontrol etmekmi?Yoksa her ikisidemi?Bunların dışında kontrol etmek istediğiniz farklı birşey varmı?Öreniğin fanlar,basınç gibi

3. What are the engine details (type, number of cylinders, previously fuel injected or carb'd?)Motor detayları nedir ? (Motor tipi,silindir sayısı,enjeksyon sistemi veya karbüratör ilemi çalışmakta?

Aracınızdaki ateşleme sistemi nedir?Aracınızda krank sensöre nerde bulunuyor?ayrıca distribütör ve triger kayışı aracınızda tam olarak nerde konumlandırılmış durumda?Ve bunların tipi nedir?(Optik/LED Sensor? Hall Sensor? VR Sensör?)

Bunu anlamadım :( yani anladım ama çok fazla spesifik bilmediğim kelime var

Distribütör varmı?Tekli çoklu?

Buda teknik çeviri :(

8. Rate yourself 1-5 on technical confidence in yourself. 1 being "I can't paint by numbers" and 5 being "I can probably build a car from scratch if I have the right documentation, and I'm resourceful enough to do some research and find some of my own answers." I need to know this as some of the 'less traveled' roads will require you to make modifications that in some cases I haven't performed myself yet and based on this response it will help me to know whether this type of solution is for you or not. I challenge you to 'stretch yourself' a little bit. You won't ever learn anything (about yourself and your abilities) if you don't try to do things that you're not quite sure you can do... and then find that you can Şimdi kendinizi değerlendirin.Teknik bilgi güveniniz konusunda 1 ile 5 arasında puan verin.1 puan "Berbatım:D" 5 puan eğer elimde gerekli dökümanlar varsa bir arabayı şaseden başlayıp toplayabilirim ve Kendi sorularıma cevap bulabilmek için gerekli araştırmaları yapma konusunda yeterli deneyime sahibim.Birşeyler yapmayı denemeden yapabileceğinizden emin olamazsınız.

9. Are you looking to build your own ECU from a kit or buy a pre-assembled ECU?Bir kit ile Kendi Ecu'nuzumu yapmayı planlıyorsunuz yoksa yapılmış hazırmı istersiniz?

Ford'un EDIS distribütörsüz sisteminimi tercih edersiniz yoksa bizim Krank trigger kitimizimi?Bunlardan birisi oladığı sürece MegaSquirt aracınızın fabrika çıkışı ateşleme sistemini tam olarak kontrol edemez.Birçok ateşleme sistemini MegaSquirt basit bir şekilde kontrol edebilir fakat bazılarını kontrol edemez.Bu durumlarda EDIS kurtarıcıdır.hem ucuz,basit ve çok iyi çalışır.

Teşekkürler,

Justin Şahahan Gökbakar :D
Teknik Destek
DIYAutoTune.com

khan
28-04-2009, 23:24
crank tekerinin tipini soruyor. dis ve eksik dis sayisi, konumlari.

atesleme sistemi nasil, distrubutorlumu? tek bobinlimi, cok bobinlimi, yoksa coil on plug mu. internal veya external igniter detayini atlamamak lazim.

rolanti kontorl sistemi nasil. idle air contorl= iac
stepper tip mi, modular mi yoksa on off tipmi? sensorunun uzerinde yazan parca nodan tipini ogrenebilirsin. genelde alman arabalarinda iki tip olur.

paypaldan 29.90 rica edeyim:D

XoR
28-04-2009, 23:43
Eksik kısımlar için teşekkürler Korhan abi :) iş ingilizcesi ile teknik ingilizce arasında ciddi fark var :D

Schumi
28-04-2009, 23:43
crank tekerinin tipini soruyor. dis ve eksik dis sayisi, konumlari.

atesleme sistemi nasil, distrubutorlumu? tek bobinlimi, cok bobinlimi, yoksa coil on plug mu. internal veya external igniter detayini atlamamak lazim.

rolanti kontorl sistemi nasil. idle air contorl= iac
stepper tip mi, modular mi yoksa on off tipmi? sensorunun uzerinde yazan parca nodan tipini ogrenebilirsin. genelde alman arabalarinda iki tip olur.

paypaldan 29.90 rica edeyim:D

Uuuu adam komple çeviyi 3 madde eksik 40 a yaptı sen 3 madde için 29.90. Çok pahalı canım Ankara piyasası. :D

TünayK
28-04-2009, 23:47
Uuuu adam komple çeviyi 3 madde eksik 40 a yaptı sen 3 madde için 29.90. Çok pahalı canım Ankara piyasası. :D

olurmu canım korhan abı teknık cevırı yaptı o yuzden pahalı...XoR un yaptıgı "mr. and ms. smıth goes to the seaside" ın bı diş ustu o yuzden ucuz:D

XoR
28-04-2009, 23:49
olurmu canım korhan abı teknık cevırı yaptı o yuzden pahalı...XoR un yaptıgı "mr. and ms. smıth goes to the seaside" ın bı diş ustu o yuzden ucuz:D

Başkan çeviri yaparken arada gittim kendime Koni bile aldım :D hayırlı bi çeviri oldu :D

TünayK
28-04-2009, 23:51
Başkan çeviri yaparken arada gittim kendime Koni bile aldım :D hayırlı bi çeviri oldu :D

hayırlı olsun kanka:) bu arada ımzanı yenı gordum cok fena ya:D:D:D:D

XoR
28-04-2009, 23:52
hayırlı olsun kanka:) bu arada ımzanı yenı gordum cok fena ya:D:D:D:D

hacı bide

Forged yapamıyosan Forget gitsin var :D :D :D :D

tunch
28-04-2009, 23:52
yardimim olcaksa ceviririm ama benim ingilizceyle turkce karisik oluyor simdiden soyleyim

edit: gormemisim XOR yapmis zaten cewiriyi gayet guzel

TünayK
28-04-2009, 23:54
hacı bide

Forged yapamıyosan Forget gitsin var :D :D :D :D

offf buda ıyı be:D:D konu acmak lazım:)

TünayK
28-04-2009, 23:55
yardimim olcaksa ceviririm ama benim ingilizceyle turkce karisik oluyor simdiden soyleyim

edit: gormemisim XOR yapmis zaten cewiriyi gayet guzel

o nasıl oluyor ? karısık...bı ornek versene merak ettım:)

XoR
28-04-2009, 23:57
offf buda ıyı be:D:D konu acmak lazım:)

Erkekler boy abdesti alıyorsa,kızlar girl abdestimi almalı var bide :D :D

Schumi
29-04-2009, 00:04

Şu avatarı değiştir lütfen. Forumda 3 kişi aynı avatarı kullanıyo. Koninin neresini kırdın. :D

Yani cümle sayısı ile değil kalite ve içerik ile fiyatlandırma yani. :D

TünayK
29-04-2009, 00:08
Erkekler boy abdesti alıyorsa,kızlar girl abdestimi almalı var bide :D :D

korayyyyy yapma bunu....:D:D:D

VeNoM_35
29-04-2009, 00:08
birisi korayı durdursun:D

XoR
29-04-2009, 00:10
Şu avatarı değiştir lütfen. Forumda 3 kişi aynı avatarı kullanıyo. Koninin neresini kırdın. :D

Yani cümle sayısı ile değil kalite ve içerik ile fiyatlandırma yani. :D

Onlar benim clonelarım :D o yüden avatarlar aynı :D

ucunda plastik siyah bişey var ayarın yapıldığı yerde.elimden düşürdüm o plastik biraz kırıldı ucu falan koptu :o

khan
29-04-2009, 00:18

otuzdokuz oldu:)

Schumi
29-04-2009, 00:20
Onlar benim clonelarım :D o yüden avatarlar aynı :D

ucunda plastik siyah bişey var ayarın yapıldığı yerde.elimden düşürdüm o plastik biraz kırıldı ucu falan koptu :o

Torpidoda pense taşırsın artık. :)

XoR
29-04-2009, 00:28
korayyyyy yapma bunu....:D:D:D

birisi korayı durdursun:D

:D

http://www.resimbank.org/image-7C6E_49DC7F1A.jpg

http://www.resimbank.org/image-AF1C_49DC7435.jpg

http://www.resimbank.org/image-6F62_49DD8971.jpg

Adamın biri balkondan atlamış, ölmüş.
Biri daha atlamış, ölmemiş. Neden?
-Çünkü ölenle ölünmez.

-abi orçun'u gördünmü
-hangi orçun?
-soldier of forçun

:D:D

http://www.resimbank.org/image-7B4A_49DD9844.jpg (http://www.resimbank.org/share-7B4A_49DD9844.html)

Hakan Peker , Tahin PEKMEZ

:D

- Eli olmayan babaya ne denir?
- No-el baba...

http://www.resimbank.org/image-7D6C_49DDA379.jpg

http://www.resimbank.org/image-8166_49DDA695.jpg

can bu sana gelsin kanka :D:D:D:D

http://www.bobiler.org/upload/photographs/134772305c.gif

muhauhaua :D

TünayK
29-04-2009, 00:30
koray sana hakkaten ınanamıyorum ya:Dama google ort fenaa:D:D

XoR
29-04-2009, 00:32
Hacı google ört efsane ya :D ben ilk gördüğümde mide krampı geçirdim :D

cheers
29-04-2009, 00:34
Olm deşifre etme len :D

cheers
29-04-2009, 00:35
Şu avatarı değiştir lütfen. Forumda 3 kişi aynı avatarı kullanıyo.
Bu arada bu avatar ılk bende vardı Koray sonradan çaldı benden :p

Schumi
29-04-2009, 00:40
Bu arada bu avatar ılk bende vardı Koray sonradan çaldı benden :p

Admin olsam o avatarların hepsini silerdim üye profillerinden. :D Banane kim kimden çaldı. Ayrıca cahilliğimin kusuruna bakmayında. Bu bu bu nedir bu ?

cheers
29-04-2009, 00:41
Admin olsam o avatarların hepsini silerdim üye profillerinden. :D Banane kim kimden çaldı. Ayrıca cahilliğimin kusuruna bakmayında. Bu bu bu nedir bu ?

Begenmedın mı yoksa avatarı :D

Bu bızım bır logomuz eger ıstersen senınlede paylaşabiliriz :D

Schumi
29-04-2009, 00:43
Begenmedın mı yoksa avatarı :D

Bu bızım bır logomuz eger ıstersen senınlede paylaşabiliriz :D

Yok ben almiyim saolasın. :D Ama yokmu bunun bir anlamı manası. Çizgi roman gibi.

cheers
29-04-2009, 00:47
Yok ben almiyim saolasın. :D Ama yokmu bunun bir anlamı manası. Çizgi roman gibi.

Olmaz mı bı ara anlatayım yada Koray anlatsın :)

VeNoM_35
29-04-2009, 00:54
o ne lan?:D

stlegal
29-04-2009, 06:07
muştunun konuya bak nasıl abdest alırıma dönmüş...:D..

XoR
29-04-2009, 06:15
muştunun konuya bak nasıl abdest alırıma dönmüş...:D..

Önce çeviriyi tamamladık ama :D

Sabah 06:30'da insan TT moderatörü görürmü hemde dolapderede :D :D

Day Walker
29-04-2009, 07:44
Önce çeviriyi tamamladık ama :D

Sabah 06:30'da insan TT moderatörü görürmü hemde dolapderede :D :D

günaydın oldu yani :D

mmustu
29-04-2009, 08:30
ahahaha ya şimdi açabildim neti öncelikle ilgi yapan herkeslere çok çok teşekkür ederim korayım saada özel bir teşekkür ederim bi ara :D bu arada gece bomba olmuş coşmuşsunuz :D bide bunun cevabı olacak akşama doğru onuda çevirirsin artık bi işe başladın sonunu getir :D

XoR
29-04-2009, 08:37
ahahaha ya şimdi açabildim neti öncelikle ilgi yapan herkeslere çok çok teşekkür ederim korayım saada özel bir teşekkür ederim bi ara :D bu arada gece bomba olmuş coşmuşsunuz :D bide bunun cevabı olacak akşama doğru onuda çevirirsin artık bi işe başladın sonunu getir :D

Rica ederim :)

Benim çeviremediğim 6-7-8 Korhan abi Teknik ingilizcesi ile çevirdi saolsun :)

Akşam evdeyim eklersin buraya yada pm at çeviririm ben ;)