PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fiat uno benzin kesme sorunu ( benzin pompası)

zıpzıp
01-05-2009, 15:10
dün aracımda hiçbir sorun yoktu herşey normaldi ... ertesi gün marşa bastım almadı..bugün zamanım oldu ve denedim bazı şeylere baktım ... ateşlemede sorun oldugunu sandım ilk önce bktım hafif oksit yapmış onları düzelttim ... sonra fark ettimki benzin gelmior ... sonra hortumları söktüm tıkalı sandım ama oda deil en sn olarak baktım ki benzin pompası neden birden benzin pompası arza verir bi fikri olan warmı ? alarmla ilgili sandım daha sonra oda deil :beuj:

SOMEONESPECIAL
01-05-2009, 15:27
Benzin pompası ya da benzin pompasının elektrik tesisatı olabilir.
Sigortasına baktınız mı ?

zıpzıp
01-05-2009, 15:40
Benzin pompası ya da benzin pompasının elektrik tesisatı olabilir.
Sigortasına baktınız mı ?

baktım sorun yoktu :beuj: şimdi aklımı karıştırdı inip bi daha bakıcam :soru:

zıpzıp
01-05-2009, 16:48
şimdi tekrar kontrol ettim sigortalardada sorun yok hortumlarada baktım onlardada sorun yok....

S.Saka
01-05-2009, 17:05
benzin filitresi tıkanmış olabilir veya benzin pompasından motorun üst kısmına ufak borular gider ya hani bujilerin yanına onlarda pislik olup kafada birikmişde olabilir bu sorun bnim başıma diesel bir arabada geldi kışın olduğu için ısıtıcıdır dedim yok sigorta dedim oda yok mazot pompasıdan tut mazot filtresine kadar hepsini baktırdım meğer alttarafta bi hortumda ince bi delik yüzünden hava yapıp mazot geri kaçıyomuş şuan değişmedim öyle gidiyor ama arabayı bayıra çekmez zorunda kalıyorum:D gene çk konuştum galiba:D

zıpzıp
01-05-2009, 17:11
pompadan gelen hortuma baktım sorun yok... filtreyide söktüm baktım tıkanma yok ... filtreden karburatöre giden hortumada baktım sorun yok biras benzin alldm filtrenin orayı söktüm karburatörn içine döktüm çalıştırdım yani hepsine baktım pompa benzin pompalamıoyr hortum sökük halde baktım yk yani tık yok pompanın orayada baktım pompada tık yok kontagı açınca marşa basınca gaz verince vs vs vs arabadada 40 ytl benzin war az bişey olsa neyse dicemde düzlükteydi rampaya ittim baktım gene tık yok :S =) sigortadada sorun yok tek çare pompa degişçk saolasın cok konuşmak ne kelime :D

S.Saka
01-05-2009, 17:14
diesel araçlarda hele bu mıtsubıshılerde pompalar çk pahalı onarmaları bile 300 400 lirayı buluyo peki senin araç içinde bu kadar maliyetli olabilir mi?

zıpzıp
01-05-2009, 17:18
diesel araçlarda hele bu mıtsubıshılerde pompalar çk pahalı onarmaları bile 300 400 lirayı buluyo peki senin araç içinde bu kadar maliyetli olabilir mi?

sanmıorm be reis aksaraydan hallederik inş. o kadar deildir =)

S.Saka
01-05-2009, 17:37
fiat araçlarda ***** parça ucuzluğu var ama mıtsubıshıde fiyat pahalılığıyla bilinen araçlarda ön sırada malesef

bad cat
01-05-2009, 17:57
evet fiatın parçaları ucuz tek el freni teli 140 tl :Deli::Deli: