PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım !!

S.Saka
01-05-2009, 16:52
yanlış hatırlamıyorsam 3'ü ayda ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza yedim polislere yalvarsamda yakarsam da dinlemeyip bni cezalandırdılar... Neyse asıl Olaya geçelim bana 600 ruhsat sahibine 260 tl ceza yazdılar 260 tlik kısmını ailem ödedi ama maddi sıkıntılardan dolayı 600 tlik kısımı ödeyemeyince ***** bana kaldı bnde ödemeyince vergi dairesinden beni aradılar ve ödemediğiniz halde haciz gelicek diye uyardılar bnde mecbur gittim güzel bi dille bnim bu kadar ödiyecek durumumun olmadığını falan anlattım ve 3 taksit yaptılar 200 200 200 bn stajer maaşımla yani 198 tl maaşıma 2 tl daha ekleyip ilk taksitini ödedim ama bana söylediler ki ödeme boşver snin üstünde hiç birşey yok sana bişe yapamazlar bunun doğruluk payı nedir? ödemezsem ne gibi zararlarla karşılaşabilirim? yada gel evladim paşa paşa bu parayı ödemi diyosunuz???:beuj:

Serencebey
01-05-2009, 16:55
Sen paşa paşa o parayı öde. Illa haciz yapmazlarsa yine yapacak bişey bulurlar. Telefonunu alırlar. Sen takma kafana alacak istedikten sonra onlar, sen reşit olmadıgın için ailenden alırlar ;)

Boost Up
01-05-2009, 16:56
Ehliyetsiz araba kullanman bi kere başta hata ama olan olmuş. Valla öde, ilerde bir sıkıntın olabilir yurtdışına çıkarken problem vsvs... Bende senden büyük yada küçük değilim ama böyle işler yapmasaydın çok daha güzel olurdu :)

onursumer
01-05-2009, 16:57
odeme ustune birşeyin yok diyenler bu konuda tercube sahibimi ?

avukata falan sormak lazım kanunen bir açık varsa odemeyebilirsin ama burası turkiye birşekilde bir yerden çıkar ilerde :)

ode kafan rahat olsun ;)

S.Saka
01-05-2009, 17:00
evet ehliyetsiz araç kullanmanın bir şuç olduğunu gatey iyi biliyorum ama olmuşla ölmüşe çare olmaz ya o hesap işte

Mikrop_Ali
01-05-2009, 17:03
şimdi dokunmazlar ama ilerde ayagını kaydırırlar cok dıkkat et ode o parayı.

mgnPower
01-05-2009, 17:16
siciline islenir sabika kaydinda cikar arti olarak mahkemeye cikarsin ve bir gunde olsa caze alir pasa pasa girer cikarsin. uzeirne mal olup olmamasi hic onemli degil alacaklari konusunda her yoldan tahsil ediyorlar merak etme. tecrubeyle sabittir.

Jem89
01-05-2009, 17:19
Mutlaka öde..Çünkü ödenmediği takdirde sürekli faiz biniyor..Ve en sonunda vergi borcu olarak gözükür..İlerde yurtdışına çıkamazsın..Bankadan kredi çekemezsin..

Birde bana nasıl taksit yaptırdığını anlatsana..Benimde var borcum..Ne işlem yapmak gerekiyor ?

S.Saka
01-05-2009, 17:35
beni vergi dairesinden arayıncalar bnde ilkde bayaha bi korktum açıkcası sonra orada yetkiliye durumu izah edince anlayışla karşıladı ve pek bi islem yapmadı bi not kağıdına not aldı ismimi falan okdr taksiti ödediğimde verilen faturayi tarayıp atım istersen bi bak

dixi
01-05-2009, 17:49
devletten kaçamassın mecbur odeyecen

XoR
01-05-2009, 17:53
iyi olmuş akıllanırsın.Paşa paşa cezayı ödersin

Mrt
01-05-2009, 17:56
tc kimlik numarana işleniyor artık.bilgin olsun seve seve ödüceksin.

S.Saka
01-05-2009, 21:39
Anlıyorum mecbur ödücem yani...

onurdemir
01-05-2009, 21:47
Şayet ödemezsen ilerde üzerine alacağın bir araç ya da eşyaya haciz getirme hakları doğuyor. Yani sen reşit hale geldiğinde üzerine alacağın ne varsa haciz koyabilecekler ve satamayacaksın. Bu arada vergi borcundan dolayı yurt dışına çıkış yasağı kalktı. Bi 5-6 ay önce kalkmıştı bu yasak. O konuyu dert etme ama herşeyn siciline işlendiği doğru.

buraek4
01-05-2009, 22:09
ben artık ehliyetsiz araç kullanmanın hapis cezası ile cezalandırıldığını duymuştum..ne kadar doğru..bunu kefalete çevirip ödeyip içeri girmekten yırtıyomusun yoksa ödemeyip yatıyomusun..kanun tam olarak nedir??

S.Saka
01-05-2009, 22:34
ben ilk defa yedim ve bana böyle birşey söylenmedi ama galiba 3. defa yakalandığınız zaman hapis cezası uygulanıyormuş..

Boost Up
01-05-2009, 22:38
Benim bildiğim kadarıyla hafif para+hapis cezası ehliyetsiz araba kullanımı ama doğruluğu ne kadar tam net bilmiyorum:)

said_
01-05-2009, 22:52
aslında hapis varmış ama her zmn para cezasına çevrilirmiş hiç bi zmn hapis uygulanmamış dendi

iynn-RS
01-05-2009, 22:55
aslında hapis varmış ama her zmn para cezasına çevrilirmiş hiç bi zmn hapis uygulanmamış dendi

onun için avatardaki durum oluşuyo işte.

HsN35
01-05-2009, 22:59
hiçbirşey bulamazlarsa 10 gün falan cezaevine yollarlar .

Enes-x
01-05-2009, 23:59
bende aynı cezadan yemiştim bi kaç sene önce..

Sana ceza kesildiğindeki ceza makbuzlarını incelememişsin sanırım..260 ytl trafik ekibinin ruhsat sahibine kestiği cezadır. O 600 ytl ise 30 gün hapis cezasının paraya çevirilmiş halidir.1 günlük hapis cezasının karşılığı 20 ytldir.Mutlaka ödemen lazım..Ödememe durumundaki kanunları çok iyi bilmiyorum ama hapis cezasının kefaleti olduğu için haciz kararı çıkmadan direk tutuklama kararı çıkabilir diye düşünüyorum.

S.Saka
02-05-2009, 00:01
çok güzel bi açıklama yaptın abi gerçekten teşekkürler bide hapis yatmayalım bu yaşta ben gene stajyer maaşımı oraya yatırıyım:D

yusufcan_k
02-05-2009, 14:49
çok güzel bi açıklama yaptın abi gerçekten teşekkürler bide hapis yatmayalım bu yaşta ben gene stajyer maaşımı oraya yatırıyım:D

gülünecek bir konu oldugunu düşünmüyorum burda yaşıtımsın tamam ama ne var 1 sene daha beklesende ehliyetli paşa paşa dolaşşan ?? :soru::beuj:

egeturbo
02-05-2009, 15:01
gülünecek bir konu oldugunu düşünmüyorum burda yaşıtımsın tamam ama ne var 1 sene daha beklesende ehliyetli paşa paşa dolaşşan ?? :soru::beuj:

aynı olayı bende yaptım yaklaşık 1yıl kadar ehliyetsiz gezdim.Şimdi dönüp bakıyorumda ne kadar hata yapmışım hadi arabaya falan çarpsam sanayideyim bi şekilde ikna ederim ama ya bi insana çarpsaymışım npardım onu düşündüm.Ama işte gençlik insanın kaynı kaynıor.Ama paşa paşa o cezayı ödeyeceksin.Sonra bu borç vergi borcuna dönüşüyor hababam tefeci faizi gibi yükseliyor .