PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yurt dışındna para gönderimi

egeturbo
10-05-2009, 19:10
İtalyadan ferrarinin orjinal logolarını satan birini buldum.Sırf hobi amaçlı alıcam.Önceden yurt dışından mal alırken babamın yanına gönderiridim.Babamda kargo şirketine öderdi parayı.Ama bu adam biraz kıl çıktı.Mail attım bana gerekli bilgileri gönderdi şimdi ben herhangi bir Türk bankasına gititğimde bu Yabancı bankanın ismini ve bana verilen banka hesap numarasını verdiğimde parayı yatırabilirmiyim ve + 260 euro göndericem gönderme ücreti nekadar alırlar tahmini ?

team_jdm
10-05-2009, 19:17
sana eğer detaylı bilgileri verdilerse:
fatura banka kodu iban numarası hesap bilgileri swift kodu aracı banka bilgileri gibi gönderebilirsin ancak tutarın ne olduğu önemli değil uluslararası ödemelerde 40 ila 200 tl arası bi masraf alırlar ayrıca bankaya olan ilişkilerine göre de fiyat belirliyolar..

egeturbo
10-05-2009, 19:21
bana verdikleri banka ismi
account number
account name
abi
cab
cin
swift
iban
yazmış hepsinin karşısında numaralar ve isimler var

anıl turan
10-05-2009, 19:34
yurt dışına havale yapacaksan;

beneficiary name
bank name
swift code
account number
ve avrupa bankalarına yapılacak transferler için iban no gerekli.

dolarda yaklasik 30 yada 50 usd kesiyorlardı. (muhabir bankaya görede değişiyor bu rakam) euroda net hatırlamıyorum.

western union ile (finansbank, ing bank, yapı kredi gibi çoğu bankada var) isme gönderi yapabilirsin.

team_jdm
10-05-2009, 19:39
bana verdikleri banka ismi
account number
account name
abi
cab
cin
swift
iban
yazmış hepsinin karşısında numaralar ve isimler var

çok güzel..
bi a4 kağıdıa office kullanarak kendi bilgilerinide yaz banka dahil ve ''aşağıda veya yukarıda belirttiğim transfer bedelinin ..... .... .... nolu hesaptan yapılmasını rica ederim'' şeklinde yaz ve altında isim soyisim imza
firma olarak yapıcaksan resmi şirket hesabından yap ve imza üzeri kaşe unutma..

BaSKaN
10-05-2009, 19:40
Satici sahis anladigim kadariyla western union ile isme gonderirsen daha ucuza mal olabilir tas catlasa 20 euro keserler senden...

egeturbo
10-05-2009, 19:50
oo çok sağolun yadımlarınız için yarın hemen para çıkartıcam elinde son kalan logolarmış.
şahıs isimi yada şirket ismi ile gönderidğimde gönderi ücreti değişirmi

team_jdm
10-05-2009, 20:08
değişmez ama arkadaşın dediği gibi şahıs bilgileri verdilerse sana union olarak yolla daha uygun olur.

STeaM
10-05-2009, 20:14
ben xyzden fren kitini alırken işbankasından çin e euro yolladım bişey almadılar.ama int bankacılığı ile gönderdim.

team_jdm
10-05-2009, 20:17
imkansız...
hesabından kesilmiştir fark etmemişsindir

anıl turan
10-05-2009, 20:30
gönderilen paradan kesmişlerdir...

FaBeRgE
10-05-2009, 20:43
paypal en güvenlisi ve masrafsızı Arda ;)

egeturbo
10-05-2009, 20:44
paypal en güvenlisi ve masrafsızı Arda ;)

yok adam güvenilir ordan mal alan biri vasıtasıyla buldumda bu paypal denilen şeyi nasıl kullanıcam :D

FaBeRgE
10-05-2009, 20:49
yok adam güvenilir ordan mal alan biri vasıtasıyla buldumda bu paypal denilen şeyi nasıl kullanıcam :D

sürekli mal satıyorsa mutlaka paypalı vardır. Senin paypalına request maili göndermesi lazım :)

egeturbo
11-05-2009, 07:32
sürekli mal satıyorsa mutlaka paypalı vardır. Senin paypalına request maili göndermesi lazım :)

evet işte bu :D ama bende paypal yok ehehe :D bu gün bu işi çözmem gerek pazartesi gecesine kadar parası eline geçmsse satacakmış :(