PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 17 mayıs izmir pınarbaşı pisti drag yarışları

vtecmasters35
12-05-2009, 11:19
17 mayıs pazar günü izmir pınarbaşı pistinde uzun bir aradan sonra tekrardan drag yarışları düzenlenmektedir... tüm dragseverleri bekliyoruz.. yarışlar saat 13:00 te başlayacaktır...

Erol
12-05-2009, 11:21
seni izlemeye gelicez delii..:) + metini

hadi bakalım inş. güzel ve katılımı bol olan bir yarış olur..

vtechasan
12-05-2009, 11:28
ulusal ne oldu 17 mayıstaki

DENON
12-05-2009, 12:08
17 mayıs pazar günü izmir pınarbaşı pistinde uzun bir aradan sonra tekrardan drag yarışları düzenlenmektedir... tüm dragseverleri bekliyoruz.. yarışlar saat 13:00 te başlayacaktır...hocam kesın baslar saat 13 te emınım basarılar

focus musty35
12-05-2009, 12:49
vay be yarıs pistende kısa surelerde cok organızazyonlar oldu . bu pazarda ordayız

initial-D
12-05-2009, 13:09
istanbullular geliyomu:D

ahk
12-05-2009, 13:16
organizasyon kimin? ulusal mı mahalli mi yoksa özel bi organizasyon mu?

shumi
12-05-2009, 13:17
bu sezon bayağı bereketli çıktı :) keyifli bir gün olacak...

Erol
12-05-2009, 13:45
mahalli...

07 db 408
12-05-2009, 13:54
arkadaşlar bugün bursa ile görüştüm ulusal yarış iptal olmuş

gökh@n_gr
12-05-2009, 14:58
süper haber ordayız pınarbaşının tadı başka oluyo:)

SİNANN007
12-05-2009, 15:06
pisti büyüttülermı yoksa hala eskı halındemı

STP
12-05-2009, 15:08
bu yarısı kım duzenlıyo merak ettım bende.

Dragger
12-05-2009, 15:18
bu yarısı kım duzenlıyo merak ettım bende.

Federasyon düzenliyordur muhtemelen...

Özel organizasyonlarda drag güvensiz, federasyon düzenleyince güvenli oluyor.

Pist aynı pist ama :D

STP
12-05-2009, 15:19
katılıyorum sana... bazıları sanırım bu 17sındekını yapmak ıcın 9 undakını ıptal ettırdı....

alf
12-05-2009, 16:49
Federasyon düzenliyordur muhtemelen...

Özel organizasyonlarda drag güvensiz, federasyon düzenleyince güvenli oluyor.

Pist aynı pist ama :D

:icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup:

katılıyorum sana... bazıları sanırım bu 17sındekını yapmak ıcın 9 undakını ıptal ettırdı....

:icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup:

Dragger
12-05-2009, 17:24
Federasyon degil de Erol Hülagü düzenliyormus düzeltme yapıyım ;)

STP
12-05-2009, 17:30
aynen erol hulagu ısımlı kısı duzenlıyormus... 17 sınde bızım tayfamızdan kımse katılmıycak duyurulur...

h.guroglu
13-05-2009, 19:40
vay baya olmuştu pınarbaşında drag izlemeyeli eğlenceli olur inşallah orda olucaz

soneR
13-05-2009, 19:44
izmir dragı çok özledi eminim süper bi haftasonu olucak...

Pug
13-05-2009, 19:56
Son zamanlarda organizasyonlar hakkinda her kafadan bir ses cikiyor .. Bu isin mudavimleride kime inanacagini sasiriyor .. Artik " Drag var ! " denildiginde insan ister istemez supheyle yaklasiyor .. Hem Pinarbasi pistinin metraj olarak yetersiz , guvenliksiz oldugu soyleniyor .. Hem de " 17 mayis drag var " deniliyor .. Bu ne perhiz , ne lahana tursusu ? :confused:

Jem89
13-05-2009, 20:08
Son zamanlarda organizasyonlar hakkinda her kafadan bir ses cikiyor .. Bu isin mudavimleride kime inanacagini sasiriyor .. Artik " Drag var ! " denildiginde insan ister istemez supheyle yaklasiyor .. Hem Pinarbasi pistinin metraj olarak yetersiz , guvenliksiz oldugu soyleniyor .. Hem de " 17 mayis drag var " deniliyor .. Bu ne perhiz , ne lahana tursusu ? :confused:

Gidicekseniz beni de alın..Arabam yok. :)

soneR
13-05-2009, 20:13
Artik " Drag var ! " denildiginde insan ister istemez supheyle yaklasiyor .. Hem Pinarbasi pistinin metraj olarak yetersiz , guvenliksiz oldugu soyleniyor .. Hem de " 17 mayis drag var " deniliyor .. Bu ne perhiz , ne lahana tursusu ? :confused:

kardeşim pistte gelip yarıştın mı ?bu kanıya vardın.. onyargılı konuşma bence (samimiyetimle soruyorum yanlış anlaşılmasın)

yıllardır drag oluyor ve devamı bi süre aradan sonra yine geliyor..

Jem89
13-05-2009, 20:19
kardeşim pistte gelip yarıştın mı ?bu kanıya vardın.. onyargılı konuşma bence (samimiyetimle soruyorum yanlış anlaşılmasın)

Ben girdim o piste..Gazladım da..Evet drag için frenaj mesafesi yetersiz..Sen aksini mi düşünüyorsun ?

initial-D
13-05-2009, 20:21

kaytılıyorum.güvensiz falan değil insanlar pit duvarından bacaklarını sallandırmadıkları sürece.trübünler yeterince iyi seyir için.

sadece mesafe kısa ama çok çok yüksek hızlara çıkan arabalar olmadıkça sorun yok

Sportivo
13-05-2009, 22:14
bence gerçekten guvensiz bir yarış olur eğer sadece tiribünlere seyirci alınmaz ise
selim özgörkeyin kazasında o duvarların ne kadar güvenli olduğunu gördük maciya kıl payı gitti

soneR
13-05-2009, 22:19
Ben girdim o piste..Gazladım da..Evet drag için frenaj mesafesi yetersiz..Sen aksini mi düşünüyorsun ?

c4 ile duramadın yani :icon_wack

bence gerçekten guvensiz bir yarış olur eğer sadece tiribünlere seyirci alınmaz ise
selim özgörkeyin kazasında o duvarların ne kadar güvenli olduğunu gördük maciya kıl payı gitti

tezcan gereken önlemler alındıgı vakit hiçbir sorun yaşanmaz,
pit içinde seyirci alınması yasaklanırsa tertemiz bi yarış çıkar, yanlış mı?

Sportivo
13-05-2009, 22:51
zaten dikkatli okuduysan bende onu yazdım
seyircinin tribunde olması lazm pite kişi geçmesini engellemek lazm

ef186
14-05-2009, 00:42
Ben 5 kelime yazarım ortalık birbirine girer gene susucam inatla izliycem dünyada neler oluyor ben marstan bakan modda ....

Jem89
14-05-2009, 00:47
c4 ile duramadın yani :icon_wack

c4'le girmemiştim piste..Başka bir araçla girmiştim..Ayrıca ben şahsım adına konuşmadım ki..Stock sayılan ve çok yüklü olmayan araçlar için tehlike arz etmez..Fakat yüklü bir araç için pist uygun bi pist değil.

Msupra sence o pistte gerçek performansını gösterebilir mi ? Veyahut whiteside impreza.. ?

Anlatmak istediğim..Hem frenaj mesafesi bakımından güvensiz..Hemde seyircilerin pitteki duvara gitmeleri bakımından tehlikeli..Orda bi araç allah korusun duvara vursa o duvar ne kadar sağlam ki..Hadi diyelim birşey olmadı duvara..Ama araçtan fırlayacak bir parça yüksek ihtimalle orda bulunan bir insana gelir..

Pit alanına seyircilerin girmesi kadar anlamsız birşey yok..

ef186
14-05-2009, 00:57
şu konuya yazıcak 5 kelimem var zor tutuyorum temizleniversin konu rica ediyorum ....

edo typer
14-05-2009, 02:57

baska bırının organızasyonuna aynı pıstte mesafe kısa tehlıkelı dıe ızın verılmıyorsa,sende yapmıcaksın;) baskasına tehlıkelıde sana deıl mı drler adama;) bana sorarsan pek bı tehlıkesı yok,ben duramayan sadece taxı yı gormustum..o kdr hızlı araclar ztn mahallıye gırıp o mesafede yarısmazlar dıe dusunuyorum..kı hos tehlıkelı denılen org tada duramıcak arac yoktu;)

TaGo
14-05-2009, 07:23
Yıllardır yaşanan aynı sorunlar. Nereye çomak sokarım hesabı. İzmir Pistini kimse ama kimse gönlünce kullanamaz arkadaşlar, biz o devirden değiliz :D Dinozor devrinden olsan belki demi Buğra

ahk
14-05-2009, 09:22
280m drag mı olur ya izmir'e ciddi yüklenmiş araç getirmek arabaya yazık 3 bitmeden yol bitiyor tabi finish'e hızlı giren araç durabilecek frenide vardır sonuçta tt'lerde şigan'a gelmeden önce 4'e atmış oluyordum sonra frene oturup duruyordum.

Göki,ZD
14-05-2009, 17:19
pist değilde o arka tarafı asfaltlamışlar orayı pist yapsalar ya mesafe daha uzun :) 350mt çıkar herhalde :)

alf
14-05-2009, 21:47
pist değilde o arka tarafı asfaltlamışlar orayı pist yapsalar ya mesafe daha uzun :) 350mt çıkar herhalde :)

ya sen mükemmel bi adamsın ya yine o yaratıcı fikirlerini sergiledin:D:D

Pug
14-05-2009, 23:36
baska bırının organızasyonuna aynı pıstte mesafe kısa tehlıkelı dıe ızın verılmıyorsa,sende yapmıcaksın;)

Ayni dusuncedeyiz ben de bunu soyledim .. Hep guvensiz diyorlar bir hafta sonra baska bir organizator drag yapacagini acikliyor .. Pist kosullarina yorum getirmedim ki ben .. " soneR " rumuzlu arkadas pat dige savunmaya gecti ..

Dragger
14-05-2009, 23:37
Zaten gecen haftaki drag yarısına taş koyanlar da bu hafta düzenleyecek olanlar degil mi?

Pug
14-05-2009, 23:45
Izmir icindekiler icin kolay max 20 km yol yapip piste giderler etkinlik olmadigini gorup geri donmek o kadar koymaz adama .. 240 KM oteden gelip bombos bir pist gormek cok sinir bozucu ama .. Kaldi ki bir de Istanbul'dan , Ankara'dan vs .. gelen var ..

soneR
15-05-2009, 11:52
Ayni dusuncedeyiz ben de bunu soyledim .. Hep guvensiz diyorlar bir hafta sonra baska bir organizator drag yapacagini acikliyor .. Pist kosullarina yorum getirmedim ki ben .. " soneR " rumuzlu arkadas pat dige savunmaya gecti ..

kardşm benim yarış düzenlemeyle vırt zırtla alakam yok benim hiçbişi ayarladıgımda yok sadece görüşümü söylüyorum herkez biliyor zaten..

başka bişi de yazmama gerek yok..;)

ahk
15-05-2009, 15:57
ya şu dragları yapanlar neden 4 ila 8 arası yapmıyor izmir sıcak memleket kardeşim :)

bybmw(ss)
16-05-2009, 01:03
arkadaslar neden izmir yarış pistine çamur atılıyo çamur atılacak birileri varsa oda yöneticileri kendilerine rant sağlamak için güzelim hafta sonunu rezil ettiler yoksa böle pist (drag pisti demiyorum ) kac tane memlekette var ..

Onrcn
16-05-2009, 02:46
drag izmir de yalan olur, TT forever : ) daha once de katildik ve memnun kalmadik gerek anlamsiz fodeparlar gerekse yanlis teknik olcumler birdaha girmeyi düsünmem. En azindan TT icin gerekli bir kategori belirlenmiyor ve bu sekilde haksizliklarin bir sekilde onune geciliyor.

Bir dahaki TT i sabirsizlikla bekliyorum

VtecDream
16-05-2009, 12:39
17 Mayıs Akhisar yarışının iptal olduguna eminmisiniz ?

focus musty35
16-05-2009, 13:14
arkadaslar neden izmir yarış pistine çamur atılıyo çamur atılacak birileri varsa oda yöneticileri kendilerine rant sağlamak için güzelim hafta sonunu rezil ettiler yoksa böle pist (drag pisti demiyorum ) kac tane memlekette var ..

+1000000 sorun piste deil piste kendini formula 1 patronu zanneden kişilerdedir ...

focus musty35
16-05-2009, 13:15
toplanıp piste gidip eylem yapalım hihihi :D

Naman
16-05-2009, 13:15
İzmir Yarış Pisti güzeldir bir pisttir ama evet drag için uygun değil, kaldı ki inşa edilirken drag denilen şeyin esamesi okunmuyordu ülkede:)

Erol Hülagü İzmir Yarış Pisti'nin hak sahibidir. O yüzden herşeyi yapmakta serbesttir:) Ancak elinden mahalli, ulusal, uluslararası düzeyde yarış düzenleme yetkisi alınmış, autodrom'a kaydırılmıştır kabaca.

9-10 Mayıs'ta PistGunleri.com'un organizasyonu olacaktı orada ne oldu bilmiyorum, hiç ses seda yok ben de gidemedim.. Bu konudan okuduğum kadarıyla köstek olunmuş deniyor ama zaten o pistte drag düzenleme fikri yanlış..

su106GTI
16-05-2009, 15:30
şimdi kesin yarış olcakmı yarın

STP
16-05-2009, 16:34
İzmir Yarış Pisti güzeldir bir pisttir ama evet drag için uygun değil, kaldı ki inşa edilirken drag denilen şeyin esamesi okunmuyordu ülkede:)

Erol Hülagü İzmir Yarış Pisti'nin hak sahibidir. O yüzden herşeyi yapmakta serbesttir:) Ancak elinden mahalli, ulusal, uluslararası düzeyde yarış düzenleme yetkisi alınmış, autodrom'a kaydırılmıştır kabaca.

9-10 Mayıs'ta PistGunleri.com'un organizasyonu olacaktı orada ne oldu bilmiyorum, hiç ses seda yok ben de gidemedim.. Bu konudan okuduğum kadarıyla köstek olunmuş deniyor ama zaten o pistte drag düzenleme fikri yanlış..

erol hulagu hak sahıbımı :) emınmısın? eskıdendı o. suan o pıstın herseyı ethem abıye aıt. mumtaz tahıncıoglu ve kaymakamlık tarafından verılmıs bı yetkıyle hemde. ethem genım neye ızın verırse o olur tmf nın bılgısı dahılınde. erol hulagu sadece pıstı kıralar parasını oder tmf den ızın alabılırse organızayson yapar. burada ınsanları yanlıs bılgılendırmeyın. 9 unda yapılacak dragı kımın ıptal ettırdıgı herkesce bılınıyor kımse merak etmesın. bu sebeplede bızım tayfamızdan yanı bu camıadakı en buyuk tayfadan kımse o draga katılmayacak. ayrıyetten erol hulagu drag duzenleyınce o pıstte drag duzenleme fıkrı dogruda bugra duzenleyıncemı yanlıs?
komık olma bılırkısı ;)

ef186
16-05-2009, 16:59

Pist günleri adına yazıyım 9-10 unda organizasyonumuz 31 otomobillik katılımla tamamlandı .
Gayet keyifli eğlenceli bi hafta sonu oldu bizim açımızdan .Diğer yazdıkarında da hatalar var ama benim bunları burdan yazmam pek iyi olmaz o nedenle boşverin herkez baksın işine gücüne başkasının işini gücünü kurcalamasın ...

Buğra

hsyn_çvk
17-05-2009, 21:59
17 mayıs yani bugün izmir'de düzenlenen oto drag yarışı ne çok ne az olan (yanlış hatırlamıosam) 17 arac katılımı ile çok güsel bi şekilde gerçekleştirildi.gerçekten zamanında ve herhangi bir aksilik olmadan yapılan ve eğlenceli geçen bir organizasyondu.günün en güsel olayı ise akhisardaki yarışa katılan lacivert vteğimizin avans ve distiribitör sorunlarının çözülmüş olması ve beyanlara göre 180-184 hp olan antalyadan gelen 106'ları eleyip kupayı kaldırması oldu!antalyadan gelen arkadaslarımızında araclarıda iyi yürüyen araclar amaaa akhisar draglarından sonra sakin bi şekilde 'aracımızın avans ayarı yok,distiribitöründe sorun var'dediğimizde bize yüklenen,gerginliğe neden olan 'çıplak kral' diyen şahıslar laci vtec'in gerçek gücünü bugün gördü!!!evet bugün aracımızda sorun yoktu herşeyi tamdı ve finishe doğru gaz keserek ;) çok zorlamamak için önden salıpta arkadan yetişip geçerek güsel bi drag organizasyonunu geride bıraktık.konyada görüşmek üzere :heyoo:

SONE-R
17-05-2009, 22:03
hüseyin videolar var mı? laci vtec'e tebrikler...

gökan
17-05-2009, 22:07
güzel yarıştı m5 coşturdu

Göki,ZD
17-05-2009, 22:16
deli kerem girdimi ?(pislik k20)

gökan
17-05-2009, 22:18
girdi:)m5 le yurudu kanka:)

hsyn_çvk
17-05-2009, 22:22
hüseyin videolar var mı? laci vtec'e tebrikler...
sonerim videolar varda bende değil arkadaşta yarın ekler herhalde :icon_tup: amaaa laci bugün yaktı yıktı ;) çok konuşanlarında ağzına pamuk tıktı :D

ha_SaaaN
17-05-2009, 22:22
17 mayıs yani bugün izmir'de düzenlenen oto drag yarışı ne çok ne az olan (yanlış hatırlamıosam) 17 arac katılımı ile çok güsel bi şekilde gerçekleştirildi.gerçekten zamanında ve herhangi bir aksilik olmadan yapılan ve eğlenceli geçen bir organizasyondu.günün en güsel olayı ise akhisardaki yarışa katılan lacivert vteğimizin avans ve distiribitör sorunlarının çözülmüş olması ve beyanlara göre 180-184 hp olan antalyadan gelen 106'ları eleyip kupayı kaldırması oldu!antalyadan gelen arkadaslarımızında araclarıda iyi yürüyen araclar amaaa akhisar draglarından sonra sakin bi şekilde 'aracımızın avans ayarı yok,distiribitöründe sorun var'dediğimizde bize yüklenen,gerginliğe neden olan 'çıplak kral' diyen şahıslar laci vtec'in gerçek gücünü bugün gördü!!!evet bugün aracımızda sorun yoktu herşeyi tamdı ve finishe doğru gaz keserek ;) çok zorlamamak için önden salıpta arkadan yetişip geçerek güsel bi drag organizasyonunu geride bıraktık.konyada görüşmek üzere :heyoo:

herşeyi mükemmel anlatmıssın hüseyin abi çıplak krala tebrikler akıtmıs gene zehirini :)

hsyn_çvk
17-05-2009, 22:25
herşeyi mükemmel anlatmıssın hüseyin abi çıplak krala tebrikler akıtmıs gene zehirini :)
ben gene akihisar draglarından sonra yapılan yorumlara göre çok daha efendi ve saygılı yazdım ;) ama şunu diyebilirim konya asfaltı korksun :hahaha:

Mehmet Gazihan
17-05-2009, 22:41
Tebrikler..

kara_baskan
17-05-2009, 23:49

aynen hüseyinin dediği gibi çok güzel bir gün geçirdik. antalyalı arkadaşlarımız biraz üzgün döndüler ama gayet sportmence bir organizasyon oldu. İzmir' imiz adına yarışan başta Lacivert vtec'imiz ve diğer yarışçılara teşekkürler...
Pistte bugün foto çeken arkadaşlarda yayınlasalarda arşivimize koysak süper olucak.

konya asfaltında görüşmek üzere... :icon_tup:

JumboAli
18-05-2009, 00:24
Hadı bakalım demet akalın...

tebrıkler metın abı. Kontrollu guc guc deıldır cıldırtıcı guc guctur'un kanıtı:D

speed
18-05-2009, 06:29
kısa pistte yapamazsın deneni yaptı metin........neredeyse tüm kalkışlarda geriden gelip geçti....pist 400 metre olsaydı durum çok daha vahim olacaktı bence rakipleri için....izmir kupası yine izmirde kaldı....tebrikler metin.......

ahk
18-05-2009, 08:52
helal olsun metin'e kısa pistte arkadan geçmek pek kolay olmaz.

shumi
18-05-2009, 09:05
beklediğimiz sonuç oldu,sorunlar çözülünce lacinin nasıl gidebileceğini bilerek yorumlar yapılmıştı diğer konuda,yüzümüzü kara çıkarmadı maşallah...pistin dezavantajınıda alt ettiği için metin kardeşime de tebrikler :icon_tup:

SONE-R
18-05-2009, 09:12
where are the fidyos?

shumi
18-05-2009, 09:20
foto ve video çeken arkadaşlar var müsait olduklarında eklerler sanırım...

hsyn_çvk
18-05-2009, 09:51
laciyi izlemek için bu kadar sabırsızlanmanızı anlıyoruz ama biraz bekleyinn :D kaming sun :D

Mehmet Alacicek
18-05-2009, 10:46
Hüseyin kısaca herşeyi özetlemiş. Metin abi hafta sonu için tebrikler Videolar eklenirse izleyeceğiz işallah

Erol
18-05-2009, 10:50
haybeye demedik bu arac gider tutamassınız!!! aksiharda sorunluydu 189 hp ile yarıştı arac..kimileri yazdı çizdi sadece :)

neyse katılan bütün arkadaşlara tebrikler

onurdemir
18-05-2009, 11:07
Metin abiyi tebrik ederim. Paşaoğlu'nun bugüne kadar en yüksek beygiri elde ettiği atmosferik vti bu araç... Dolayısıyla finish'i ilk bitirmek de hakkı :) İzmir'lileri severek izliyoruz. ;)

su106GTI
18-05-2009, 11:21
izmire kadar geldım yarıstaydım. ama lacı vtec arkadan gelıp gecmedı ama massalalhı guzel yuruyordu fınaldede gs le arasında 1 araba vardı ole arkadan gelıp gecmedı yanı.

ahk
18-05-2009, 11:48
fideo yok mu bi görseydik merak ettim

hsyn_çvk
18-05-2009, 11:54
izmire kadar geldım yarıstaydım. ama lacı vtec arkadan gelıp gecmedı ama massalalhı guzel yuruyordu fınaldede gs le arasında 1 araba vardı ole arkadan gelıp gecmedı yanı.
startta olan bırı olarak sunu solıyım kı fotolarda var zaten eklenınce beraber görürüz antalyalı 106 lar dolu ve hafıf oldukları için 1.vites biterken ölüsü yarım boy önde oluolar 2 ye atıldığında laci vtec yetişip geçio 3 te ise arayı acıodu,eğer sence 280 mt lık bı pıstte yarım boy gerı sayılmıosa yada 1 boy önde olmak küçümsenebilecek bi değerse 400 mt (konyadaki) sonuc senin için tatminkar olacaktır dıyebılırım :icon_tup:

ahk
18-05-2009, 12:02
iki foto video çeksen ölürmüydün hüsoşum

SONE-R
18-05-2009, 12:06
sabahtan beri melettiniz len bizi hüso fidyoydu fotoydu diye :D :D uzun zamandır iyi yürüyen bir N/A fiteke hasret kalmıştık :)

vtecmasters35
18-05-2009, 12:32
arkadaşlar by yarışta enkazı yarıştırmadık h22 yi denemek amaçlı... lastiklerde sorun yaşadığımız için maalesef 2. olduk... konyada yepyeni olaylarla karşınızda olcaz... m5 ve kendine güvenip te yarışmaya korkan dier araçları bekliyoruz... bu işler arkadan konuşmayla olmuo...

Göki,ZD
18-05-2009, 12:35
arkadaşlar by yarışta enkazı yarıştırmadık h22 yi denemek amaçlı... lastiklerde sorun yaşadığımız için maalesef 2. olduk... konyada yepyeni olaylarla karşınızda olcaz... m5 ve kendine güvenip te yarışmaya korkan dier araçları bekliyoruz... bu işler arkadan konuşmayla olmuo...

kerem senmisin ?

Mehmet Alacicek
18-05-2009, 12:39
Vallahi videoları izledikten sonra detaylı görücez olanı biteni bekle konya geliozzzz

vtecmasters35
18-05-2009, 12:40
evet arkadaşlar elinde foto video olan varsa eklsesin şimdiden teşekkürler....

vtecmasters35
18-05-2009, 12:42
bu arada metin abi gerçekten ii bi yarış çıkardı... honda power... :)

hsyn_çvk
18-05-2009, 12:52
h22'de iyiydi valla kardeşim maşallah 2'de sara sara gidiodu :icon_tup:

vtsgokhan
18-05-2009, 14:03
arkadaslar herkeze slm ben gs 106 nın surucusu gokhan yorumlarınızı okuyorum sadece guluyorum sunu her zaman aklınızda tutun sans eserı gectı dıyebılırım ama ben aracımda arıza var soyle oldu boyle oldu demem yenılgıyı kabullenmemek gıbı bı sorunum yok geldım yanına kadar elını sıktım basarılar dedım.bız buna centılmenlık dıyoruz.kabullenmeme gıbı bı sorunumuz olsa ustam ERKAN BAŞTAŞ kendı ellerıyle verdı kupasını!konyada gorusuruz cıplak hondanın makınasını koyun orj agırlıklı bır hondaya oyle gorelım yorumlarınızı fazla abartıyorsunuz 1.6 ya 1.6 hıcbır honda aslanı gecemez getırın orj agırlıgına gorelım hondanızı ayagımı gazdan cekıcegımın garantısını verıyorum!

hsyn_çvk
18-05-2009, 14:18
arkadaslar herkeze slm ben gs 106 nın surucusu gokhan yorumlarınızı okuyorum sadece guluyorum sunu her zaman aklınızda tutun sans eserı gectı dıyebılırım ama ben aracımda arıza var soyle oldu boyle oldu demem yenılgıyı kabullenmemek gıbı bı sorunum yok geldım yanına kadar elını sıktım basarılar dedım.bız buna centılmenlık dıyoruz.kabullenmeme gıbı bı sorunumuz olsa ustam ERKAN BAŞTAŞ kendı ellerıyle verdı kupasını!konyada gorusuruz cıplak hondanın makınasını koyun orj agırlıklı bır hondaya oyle gorelım yorumlarınızı fazla abartıyorsunuz 1.6 ya 1.6 hıcbır honda aslanı gecemez getırın orj agırlıgına gorelım hondanızı ayagımı gazdan cekıcegımın garantısını verıyorum!
senin şahsına yada aracına yönelik hiçbir suçlama göremedim ben ama,şimdi senin ustan sayın baştaş yarışta senin aracın için 1.8 stroker dedi 186 hp dedi sen 1.6 ya 1.6 demişsin :soru: böle ciddi bi şekilde yapılmış aracı (senin aracın) bi araba geçiosa o araba (laci vtec yani ;) ) demekki seninkinden iyi hazırlanmış,araç çıplak demişsin bu yarışın belli kuralları vardı ve o kurallara uygun şekilde arac kontrol edildi bi sıkıntı görülmedi ve yarıştı geçti ;) şans eseri derkende ben yarışta senin aracı kaldıramadığına yada vites kaçırdığına şahit olmadım şans eseri derken ne kastettin onuda anlamadım :soru: vtec şans eseri bi kez vites kaçırdı ondada siyah 106 geçti şans eseri budur! tr'de bu şekilde profesyonelce hazırlanmış vtecler olduğu sürece bence senin tabirinle aslanların gaz kesmeyi değilde taban sacını delicek şekilde gaza basmaları lazım:hahaha:

Erol
18-05-2009, 14:31

herkeze slm vererek giriyorsun ortalıga sonradanda şunu aklınızda tutun sanş eseri geçti diyorsun.

bende sana iki kelam edeyim senin aslanın bi tarafını yırtsada geçemez O laci vtec' i kiii senin aracının stroker oldugunuda çogu insan biliyor.aksiharda arac sorunlı dedik belliki inanmamışsın ama kısa mesafade yapılı halini gördük.konyayada gelicez nasipse ordada 400m. neler oldugunu görürüz. + 1.6 ya 1.6 hiçbir honda aslanı geçemez demişsinde zamanında neler gördük hangi aslanları kedi yaptılar bundada oldugu gibi:heyoo:

speed
18-05-2009, 15:06
yenilgiyi kabullenmemek gibi bir şansınız yoktu zira....yüzlerce kişinin önünde eze eze geçildiniz....sonrasında gelip tebriklerinizi ilettiniz.....bizde dedikki sportmenlik budur işte....şimdi bu hazımsızlığın sebebi nedir? ...eğer ağırlık konuşulacaksa onuda konuşalım derim....kaç kilo arabanız ?

dragon07
18-05-2009, 15:07
bende honda fanatigiyim.35dc106 izmirliler yapmadımı 35 pa plakalı 106 yı izmirller yapmadımı...onlar geçmiyormuydu gırtlak vtekleri...laci vti ulusala o kg ile girebilirmi yorumları bekliyorum...veya bilen varsa kaç kg oldugunu sölerse iyi olur...basarılarınızın devamını dilerm

106larımızın hepsi orj agırlıgındaydı.....

shumi
18-05-2009, 15:11
aracın arızasından bahsettik bilin diye buna bahane olmadığınıda ekledik ayrıca akhisarda bizde tebrik ettik o centilmenlik dediğin kelimeyi biz çok iyi biliriz sen rahat ol bu konuda arkadaşım...yalnıııııız foruma gelince ( şahsına söylemiyorum ) bazı arkadaşlar yok çıplak yok kral vs gibi benzetmeler aşalayıcı tavırlar haline girdikler ki diğer konuda siz birşey yazmadınız zannediyorsam linki aşağıya ekliyorum önce bi okuyuverin sonra edeplice konuşalım,tartışalım o çıplak kral ın çıplak haliyle neler yaptığını görmüş oldu konu ile alakalı kişiler ztn hiçbiri buraya birşey yazamıyor dikkat ediyorsan ;) yoksa izmirdeki kimse kimseye bilenmedi laf lakırtısı fln da yapmıyor yani sadece bu saygıdan uzak yazılar için yazıldı bunlar şahsınızla alakası yok tabi diğer arkadaşlar gibi düşünmediğiniz sürece..ve aracın hafifletilmesi kurallar dahilinde yapılmıştır yapabiliyorsanız ne mutlu size..;)

bu sayfadan başlamış gerisini okuyun bir isterseniz..;)

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=27048&page=24

ahk
18-05-2009, 15:11
07 kırmızı bi hb vti vardı zamanında onu geçen aslan hiç hatırlamıyorum

JumboAli
18-05-2009, 15:12
herkeze slm vererek giriyorsun ortalıga sonradanda şunu aklınızda tutun sanş eseri geçti diyorsun.

bende sana iki kelam edeyim senin aslanın bi tarafını yırtsada geçemez O laci vtec' i kiii senin aracının stroker oldugunuda çogu insan biliyor.aksiharda arac sorunlı dedik belliki inanmamışsın ama kısa mesafade yapılı halini gördük.konyayada gelicez nasipse ordada 400m. neler oldugunu görürüz. + 1.6 ya 1.6 hiçbir honda aslanı geçemez demişsinde zamanında neler gördük hangi aslanları kedi yaptılar bundada oldugu gibi:heyoo:

Nokta koymak'.' < Budur ıste.

hsyn_çvk
18-05-2009, 15:14
bende honda fanatigiyim.35dc106 izmirliler yapmadımı 35 pa plakalı 106 yı izmirller yapmadımı...onlar geçmiyormuydu gırtlak vtekleri...laci vti ulusala o kg ile girebilirmi yorumları bekliyorum...veya bilen varsa kaç kg oldugunu sölerse iyi olur...basarılarınızın devamını dilerm

106larımızın hepsi orj agırlıgındaydı.....
pa ile dc de izmir arabasıdır dorudur ama o zaman laci yoktu,keşke olsaydıda deneseydik,eger denemiş olunsaydı suan emınım bu mesajı dusundukten sonra yazmazdın,bende senın gıbı bır honda fanatıgıyım ve akhısar yarısından sonra gereksız yere gergınlık yaratan sahıslarada lafım şimdi nerdeleriyada konyadan sonra nerde olacaklar?bide olaya şöle bakmak lazım sizin orjınal agırlıgınız ıle bızım suankı halımızı tartıp farkı o sekılde görürsek daha saglıklı verıler uzerıne konusmus oluruz :icon_tup:

dragon07
18-05-2009, 15:18
valla ANTALYA olarak şampiyonluklara alıştık darısı izmirli abilerimizin kardeslerimizin basına

bende sunu sölemek isterim...DC106,laci vtegi geçerdi...oda çıplaktı gırtlaktı...bunu sizlerde blyorsunuz

SONE-R
18-05-2009, 15:30
valla ANTALYA olarak şampiyonluklara alıştık darısı izmirli abilerimizin kardeslerimizin basına

len bu işin antalyası adanası istanbulu ankarası olmaz.. ayrımcılık yapmayın bakem :) adana olayı bitti şimdi de antalya başladı.. :p

miniks
18-05-2009, 15:31
laci cok normal bir sonuc almıs. daha once de soyledıgım gıbı bır 106gti laciyi gecemez
2x2=5 :)

overblack
18-05-2009, 15:35

bende sunu sölemek isterim...DC106,laci vtegi geçerdi...oda çıplaktı gırtlaktı...bunu sizlerde blyorsunuz

yaşın daha genç ateşlisin belli ama bu kadar fanatiklik yapma.böyle il isimlerini filan yazarsan insanlar tahrik olur ortalık karışık.Birisi sana çıkar derseki antalyada domates,mandalinadan başka meşhur ne var diye cevap veremezsin.bu forumdaki insanların çoğu hangi şehirin sanayisinden nasıl iş çıkar çok iyi biliyor ;)

bak bu video sizin aslanları miyavlatan aybek'in arabası.plakanın antalya olduğuna bakıp sevinme sakın araba antalyada yapılmadı ;)

http://www.youtube.com/watch?v=RPFKWK72yG4

Maxiboost
18-05-2009, 15:43
yaşın daha genç ateşlisin belli ama bu kadar fanatiklik yapma.böyle il isimlerini filan yazarsan insanlar tahrik olur ortalık karışık.Birisi sana çıkar derseki antalyada domates,mandalinadan başka meşhur ne var diye cevap veremezsin.bu forumdaki insanların çoğu hangi şehirin sanayisinden nasıl iş çıkar çok iyi biliyor ;)

bak bu video sizin aslanları miyavlatan aybek'in arabası.plakanın antalya olduğuna bakıp sevinme sakın araba antalyada yapılmadı ;)

eheheh şu videoya bayılıyorum ne zaman böyle bir konu geçse cuk oturuyor :D

speed
18-05-2009, 15:46
aybek yahuuuuuu....genç arkadaşlar hatırlamazlar belki...normal karşılamak lazım .......

overblack
18-05-2009, 15:48
bu arada arabanın yeni sahibi sanırım ankaradan bir arkadaşımız ona sormadan koyduk video'yu kusura bakmasın

alpr
18-05-2009, 16:05
pistte yapamadıklarınızı internette yapmaya çalışmak biraz komik !!!
laci vti ın ezici üstünlüğü ortada aracı hazırlayanların emeğine kardeşim metonun pilotajına sağlık ;)

Erol
18-05-2009, 16:48
laci cok normal bir sonuc almıs. daha once de soyledıgım gıbı bır 106gti laciyi gecemez
2x2=5 :)

kimileri bunu halaaa anlayamıyor işte..;)

ugur
18-05-2009, 16:51
laciye nazar degmesin maşallah süper gidiyo tebrikler metin abi :)

DaRkNeSs-
18-05-2009, 17:08
metin abi kısa pist laci için dezavantaj olmasına rağmen geçmişsin tebrikler
akhisarı kıstas aldı herkes sanırım ama akhisarda yürümedi laci, hem ayarsızdı hemde 185 taban pirelli p400 aquamile gibi dandik bi lastikle yürümeye çalışıyodu
dragların düzenlemesi ile ilgili bişeyler söylerdim ama ayıp kaçar..
geçen hafta pist güvensizdi de bu hafta hülagü düzenleyince mi güvenli oldu???
okuyup üflüyor herhalde erol hülagü güvenli olsun diye:icon_wack:icon_wack

vtsgokhan
18-05-2009, 17:16
Bız 2007 turkıye sampiyonasında vtec ten baska arac gecmedık.bunu hatırlatırım eger arabanı orj agırlıgına getır ben sana verdıgım sozu tutucam.youtube ac erkan bastas ısmını gır bıraz vıdeo izle canım kardesım.bazı arkadasların densızce konusuyor eger yıne aynı lafı konusurlarsa onları pıste kendı arabaları ıle beklerım sanal alemde ınsanlar ıstedıgı gıbı konusuyor.sunuda soyleyım bız sadece aslan yapmıyoruz turkıye sampiyonu iki s 2000 de bızım ellerımızden cıktı halada tahtında oturup kendılerıne arac arıyolar.eger arkadasların bu sekılde konusurlarsa herkezın kendı ayıbıdır kendı zıkrını bellı eder saygılar

Naman
18-05-2009, 17:34
erol hulagu hak sahıbımı :) emınmısın? eskıdendı o. suan o pıstın herseyı ethem abıye aıt. mumtaz tahıncıoglu ve kaymakamlık tarafından verılmıs bı yetkıyle hemde. ethem genım neye ızın verırse o olur tmf nın bılgısı dahılınde. erol hulagu sadece pıstı kıralar parasını oder tmf den ızın alabılırse organızayson yapar. burada ınsanları yanlıs bılgılendırmeyın. 9 unda yapılacak dragı kımın ıptal ettırdıgı herkesce bılınıyor kımse merak etmesın. bu sebeplede bızım tayfamızdan yanı bu camıadakı en buyuk tayfadan kımse o draga katılmayacak. ayrıyetten erol hulagu drag duzenleyınce o pıstte drag duzenleme fıkrı dogruda bugra duzenleyıncemı yanlıs?
komık olma bılırkısı ;)

Buraya polemik üretmeye gelmedim. Hülagü'nün de sempatizanı olduğum da zannedilmesin.
Belli ki birşeyler olmuş ve sizler de gerginsiniz. Dediğim gibi ne oldu, ne bitti bilmiyorum. Aslında ilgilenmiyorum da. Hülagü'nün oradaki konumunu irdelemeye çalıştım biraz sadece.
Sizin tayfanız kimdir hangi camianın tayfasıdır bilmiyorum. Ama sen beni biliyorsun sanırım bir yerden. Ben STP nickinden çıkartamadım seni.

Bir önce yazdığımdan da Hülagü yapınca doğru başkası yapınca yanlış gibi bir anlam çıkarmak için art niyetli olmak lazım sanırım biraz. Tekrar yazayım: Bence organizatör(ler)inden, katılımcılarından, gözetmenlerinden vs. bağımsız İzmir Yarış Pisti'nde drag yapmak gayet anlamsızdır.:)

Komik olmak güzeldir:)

Pist günleri adına yazıyım 9-10 unda organizasyonumuz 31 otomobillik katılımla tamamlandı .
Gayet keyifli eğlenceli bi hafta sonu oldu bizim açımızdan .Diğer yazdıkarında da hatalar var ama benim bunları burdan yazmam pek iyi olmaz o nedenle boşverin herkez baksın işine gücüne başkasının işini gücünü kurcalamasın ...

Buğra

Tebrik ederim..

Hatalarımın ne olduğunu PM üzerinden ulaştırabilirsen sevinirim. Okuduktan sonra silerim. Websiteni takip ediyorum süreler için ama göremiyorum başkasına da açıp sormadım vakitsizlikten.

su106GTI
18-05-2009, 17:36
vy 567 zamanında sampıyon olabılır plakasıdqa 07 olabılır ıstanbuldada yapılımıs olabılır ama sampıyonlullardan once cok gecılıdıgını bılıyorum o zamanlarda emrah vardı cbk la aslandı dıkkatını cekerım sonra sınıf degıstırmıstı vy ondan sonra sampıyon olmustu bırdemekanık spor bu herkes gecılır gecılmez dıye bırsey yok bırısı gelır aklını alır cıkar.

kara_baskan
18-05-2009, 17:57
konudan biraz çıkmış olucam ama 2006-2007 sezoununda aguş oto nun yapıp, alpaslanın kullandığı ve daha sonra miniklere satılan yeşil vti yı unutuyosunuz galiba. o dönemde ne aslan, ne kaplan, ne saxo ne m3 tanıyodu. sitede sadece bmw lere karşı olan videolarını bulabildim.

ayrıca bu vtec-pejo kapışmasında bişey daha söyliyim. 2005 yada 2006 da antalya mazı dağında yapılan draglarda aponun kaç tane gti kaç tane vts geçtiğini hatırlamıyorum. 6-7 taneyi geride bırakmıştı heralde. arabada boş değil herşeyi yerli yerindeydi.

metin abinin de arabası apodan daha güçlü bir araba. 106 larla vtsleri geçmesi gayet normal. boş yada dolu. bu draga giren herkes Heyteçe belirtilen kuralları kabul etmiş ve bu kurallara katlatmak zorundadır. Teknik heyetin kontrolünden geçerken bir pürüz çıkmadığına göre sorun yoktur.

Kurallar: http://www.tosfed.org.tr/kitaplar/09_otodrag-19032009.pdf

bmw-vti videoları:
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=2148

tool
18-05-2009, 18:01
ne cbk kaldi, nede vy: sonuca bakip ona gore konusalim lutfen :) nos icinse sunu diyim; direkt port b16 videolardaki 14jantli vti gibi gitmez.

alpr
18-05-2009, 18:06
Sürekli aracını orjinal ağırlığına getir diye bi laf dönüyor. Bu araba teknik kontrolden geçiyor ve yarışa katılıyor yani herşey kuralına uygun gelişiyor illa 106 veya saxo geçince mi kurallar tam olacak. Diğer araçlarıda tam olarak hazırlayın arkadaşlar ii motor modifiyeside yapmayalım o zaman aracın kilosunu azaltmakta bir nevi modifikasyondur ve bu araba da standart değil sizinkilerde öyle ya tam olarak hazırlayın aracınızı yada kilonun arkasına sığınmayın ...

DaRkNeSs-
18-05-2009, 18:11
benim anlamadığım bi nokta var
laci vtec şu an kaç kg?
yarışa giren 106 lar kaç kg?
vti ın en boşu bi 106dan hafif değildir herhalde:beuj:

Erol
18-05-2009, 18:45
kg. farkı komik gerçekden kurallar dahilinde herkez istedigini söker aracına kıydıkdan sonra..

bu arada tool un dedigi dogru (ne cbk kaldi, nede vy) ikiside mazi oldu..

hem hiç kendi aracınızın stroker ın dan bahsetmemişiniz benim 106 ım 1.8 lt diye ;)

Göki,ZD
18-05-2009, 19:09
tebrik edip bir sonraki yarışta görüşmek üzere diyip kozlarınızı orda paylaşsanız çok daha zevkli olur bence klavyeler bahaneler değil arabalar pilotajlar konuşsun bence işin zevki orda.laciyi tebrik ediyorum diğer katılımcılarıda:)

hsyn_çvk
18-05-2009, 19:34
ya antalya tayfası akhisardaki yarıstan sonra attı tuttu en sonunda da cok konusmucaksınız bi daha ki yarısta görücez dedi,antalyalı arkadasların metın senturkle bı akrabalıgı varmı :D bızım gordugumuzu ızmırde onlar dormedımı acaba? :confused: yada laci vtec gercekten cok cok hızlıda göremedilermi :D belkide gördükleri karsısında hayrete düşüp görmemezliktenmı gelıolar :hahaha:
KONYA KATLİAMI :p yakında sinemalarda KAMİNG SUN :p
oyuncular: laci vtec,metin spec :hahaha:

soneR
18-05-2009, 19:39

yani diyosun ki ordaki izliyen tüm herkez kör yada yalan söylüyo he :soru: ne diim :D:D

ne güzel demişin be üstad ;)

tebrik edip bir sonraki yarışta görüşmek üzere diyip kozlarınızı orda paylaşsanız çok daha zevkli olur bence klavyeler bahaneler değil arabalar pilotajlar konuşsun bence işin zevki orda.laciyi tebrik ediyorum diğer katılımcılarıda:)

tebrik edildi yarış bitti araçlar ortada sonuç ortada ama nedense geçen seferki lafların hepsi yalan oldu ve Vtec'imiz gücünü gösterdi ...

Demekki neymiş büyük lokma yiyin ama büyük söz konuşmayın !!...

Fotoları koyucam az bi vakit sonra az bi sabır...

dragon07
18-05-2009, 20:35

overblack bende seni tanımıyorum.kim oldugunuda bilmiyorum...2000yılından beri bu camiadaki kişilerin çogunu tanırım.
laci vti izmirdemi yapıldı...acaba?????
aybeki honda servisinden biliyorum ozamanlar bakımını yapardık arabasının honda senoglunda 2002-2003...
...

soneR
18-05-2009, 20:52
http://img82.imageshack.us/img82/6093/1004753002.jpg

http://img211.imageshack.us/img211/5069/1004758007.jpg

http://img99.imageshack.us/img99/8920/1004761010.jpg

http://img411.imageshack.us/img411/1571/1004762011.jpg

http://img300.imageshack.us/img300/7523/1004763012.jpg

http://img95.imageshack.us/img95/228/1004769018.jpg

http://img411.imageshack.us/img411/1586/1004771020.jpg

http://img55.imageshack.us/img55/4307/1004775024.jpg

http://img528.imageshack.us/img528/8844/1004780029.jpg

geriden gelip geçmek :icon_wack bu mu ki :):):)
http://img99.imageshack.us/img99/9590/1004806055.jpg

http://img411.imageshack.us/img411/1820/1004816065.jpg

http://img300.imageshack.us/img300/1035/1004818067.jpg

http://img411.imageshack.us/img411/1817/1004830079.jpg

http://img528.imageshack.us/img528/8102/1004834083.jpg

hsyn_çvk
18-05-2009, 20:59
helallll sonerim beee :icon_tup: işte herkesin korkulu rüyası laci vtec burdaaa :D alttan 5.resim galiba arkadan gelip geçme ile ilgili spekülasyonları ortadan kaldırır herhalde :icon_wack

Göki,ZD
18-05-2009, 21:06
video yokmu kimsede arkadaşlar kök saldım video gelicek diye :D

soneR
18-05-2009, 21:09
helallll sonerim beee :icon_tup: işte herkesin korkulu rüyası laci vtec burdaaa :D alttan 5.resim galiba arkadan gelip geçme ile ilgili spekülasyonları ortadan kaldırır herhalde :icon_wack

konya daha keyifli olucak allahın izniyle.. :D

tool
18-05-2009, 21:10
video yokmu kimsede arkadaşlar kök saldım video gelicek diye :D

gelirse konu 2katina cikar zaten :D

SONE-R

konyanın tarihi belli mi? ne zaman?

emr_

İşallah güzel olur ama bence % 80 iptal ;)

emr_
18-05-2009, 21:11
konyanın tarihi belli mi? ne zaman?

14 Haziran ;)

Vtec-SEDAN
18-05-2009, 21:12
laci vtec'e tebrikler :icon_tup: istanbuldaki gibi keyifli bir yarış çıkarmış, maşallah..

Göki,ZD
18-05-2009, 21:12
gelirse konu 2katina cikar zaten :D

video koyulsun kitle abi konuyu :D

soneR
18-05-2009, 21:15
İşallah güzel olur ama bence % 80 iptal ;)

bi ihtimal, ama inşallah olucak.. bizim laci 400 metreyi daha çok seviyo :eek::p

DN: Fotolar syf: 10 da

emr_
18-05-2009, 21:18
bi ihtimal, ama inşallah olucak.. bizim laci 400 metreyi daha çok seviyo :eek::p

DN: Fotolar syf: 10 da

İşallah yeni temiz bi pistte ve 402 de daha iyi ve kesin sonuclar alıcaktır...Cok agzıda kapıyacaktır ama bi ihtimal % 80 mevzusu :) ;)

hsyn_çvk
18-05-2009, 21:22
İşallah yeni temiz bi pistte ve 402 de daha iyi ve kesin sonuclar alıcaktır...Cok agzıda kapıyacaktır ama bi ihtimal % 80 mevzusu :) ;)
iptal sebebi ne?

emr_
18-05-2009, 21:23
iptal sebebi ne?

Öyle tahmin ediyorum :) Al sana neden Öss var :D

overblack
18-05-2009, 22:41
overblack bende seni tanımıyorum.kim oldugunuda bilmiyorum...2000yılından beri bu camiadaki kişilerin çogunu tanırım.
laci vti izmirdemi yapıldı...acaba?????
aybeki honda servisinden biliyorum ozamanlar bakımını yapardık arabasının honda senoglunda 2002-2003...
...

tanıman için zaten yaşın tutumuyor.94'te lisans yırttım ben. ;) sanırım sen o zaman 6-7 yaşındaydın. boşver neyse tartışmaya gerek yok.

STP
18-05-2009, 23:10

senın gıbılere kumda oyna dıyoruz bız... 2004 senesı sezonunda erkan bastasın beyaz 106 sıyla ızmıtte kalktım sedan vtecımle 2-0 acık ara gectım bunuda ekleyım ...

buda klımasına kadar ustunde olan vtecımız VY 567

overblack
18-05-2009, 23:36
ahada selçuk şalteri kaldırdın şimdi :D :D

SİNANN007
18-05-2009, 23:43
şimdi arkadasşalr şöylede bı gercek var en yakın yarış olan yer antalyaya 5-6 saat ve baya mesafe var izmirdeki yarışacak bı araba pınarbasına zaten paramparca gelıo her yerı sökülmüş antalyadan gıden bı arabayı bu kadar sökme sansı olmuyo tabı oda bı dezavantaj

STP
18-05-2009, 23:45
sınanın lacının olabılecegı agırlık 960 970 kılo bu halde zaten 106 stock agırlıgı ıle ondan 40 50 kılo hafıf kalıyo. kı 106 yı sokmedık dıye bırsey soylemesınler buna kımse ınanmaz orada yarısan 106 max 870 kılo felandır sokulmemıs modtaysa

Göki,ZD
18-05-2009, 23:46
lacide sökük ne varki? benim bildiğim bagaj ve kaput fiber buda kurallara uygun araç içi sökük değil doğrumuyum arkadaşlar.

STP
18-05-2009, 23:46
ahada selçuk şalteri kaldırdın şimdi :D :D

abım salterı kaldırcak bırsey yok. oyle bı bahsedıyorlarkı gecılmez edılmezmız gıbı. bende ozamankı drag yarısında ne sekılde gectıgımı yazdım bu kadar basıt

SİNANN007
18-05-2009, 23:52
sınanın lacının olabılecegı agırlık 960 970 kılo bu halde zaten 106 stock agırlıgı ıle ondan 40 50 kılo hafıf kalıyo. kı 106 yı sokmedık dıye bırsey soylemesınler buna kımse ınanmaz orada yarısan 106 max 870 kılo felandır sokulmemıs modtaysa

lacıyı izlemedım de genelleme dıyorum ben pınarbasında bı 106 yla kalktım adamın plakası da dc 106 ydı sanırım arabada cam bıle yoktu :) mahalıydı gercı vtec tabıkı para harcanırsa yürüyen bı araba bunu herkes bılıo

STP
18-05-2009, 23:58
lacıyı izlemedım de genelleme dıyorum ben pınarbasında bı 106 yla kalktım adamın plakası da dc 106 ydı sanırım arabada cam bıle yoktu :) mahalıydı gercı vtec tabıkı para harcanırsa yürüyen bı araba bunu herkes bılıo

bahsedılen vtec full todac spec ust kapaklı 13.5 crlık bı alet var sen dusun nedır :)

SİNANN007
19-05-2009, 00:10
konyaya gelırse artık izlerız 13.5 cr ii çakmıo bi yerleri:)

LaGuNa
19-05-2009, 00:19
yani diyosun ki ordaki izliyen tüm herkez kör yada yalan söylüyo he :soru: ne diim :D:D

ne güzel demişin be üstad ;)

tebrik edildi yarış bitti araçlar ortada sonuç ortada ama nedense geçen seferki lafların hepsi yalan oldu ve Vtec'imiz gücünü gösterdi ...

Demekki neymiş büyük lokma yiyin ama büyük söz konuşmayın !!...

Fotoları koyucam az bi vakit sonra az bi sabır...

butun ekıp burda yalnız:D:D rpm team:cool:

hsyn_çvk
19-05-2009, 07:24
lacide sökük ne varki? benim bildiğim bagaj ve kaput fiber buda kurallara uygun araç içi sökük değil doğrumuyum arkadaşlar.
aynen öle kardeşim :icon_tup: arka koltukları herşeyi üstünde,yarıştan sonra ailece araca binip mangala gittiler hatta :hahaha:

hsyn_çvk
19-05-2009, 07:26
bahsedılen vtec full todac spec ust kapaklı 13.5 crlık bı alet var sen dusun nedır :)
sen onu bunu bırak konyaya gelıonmu?;)

Erol
19-05-2009, 07:52
butun ekıp burda yalnız:D:D rpm team:cool:

hastayız rpm e 9000 olsun 10000 bin olsun hastayız :D

hsyn_çvk
19-05-2009, 08:26
+001 :icon_tup:

kara_baskan
19-05-2009, 10:06

+35 :icon_tup:

miniks
19-05-2009, 10:57
106 lar hızlıyken vtec ler yavastı vtecler hızlanınca 106 lar yavas kaldı. kg muhabbetı cok komık bır muahbbet. kı benım arabanın ıcı kesık genede 960 ın altına ınemıyorum. metınde kı bagaj,kaput ve sunroof bende de var. 106 standart 980kg deıl mı zten. kılo sacma bır bahane olur.
106 ya yapılabılecek modıfıyeler bellı bugun gecılırsen aracın lımıtse ustune cıkabılecegın bır parca mevcut deıl. ama vtecte sıkıntı yok gecıldıgı gun 1.8 yaparsın 20hp koyar dewam edersın. onun hep acık. o yuzden ıyı bır 106 ıyı bır vtec ı gecemez.

M3CSL
19-05-2009, 11:31

hastasıyız:icon_rule:p

M3CSL
19-05-2009, 11:37
106 lar hızlıyken vtec ler yavastı vtecler hızlanınca 106 lar yavas kaldı. kg muhabbetı cok komık bır muahbbet. kı benım arabanın ıcı kesık genede 960 ın altına ınemıyorum. metınde kı bagaj,kaput ve sunroof bende de var. 106 standart 980kg deıl mı zten. kılo sacma bır bahane olur.
106 ya yapılabılecek modıfıyeler bellı bugun gecılırsen aracın lımıtse ustune cıkabılecegın bır parca mevcut deıl. ama vtecte sıkıntı yok gecıldıgı gun 1.8 yaparsın 20hp koyar dewam edersın. onun hep acık. o yuzden ıyı bır 106 ıyı bır vtec ı gecemez.

su tarz parcalar var 106 lara pek kullanılmayan burlarda..

Columbus & Bariani aspiration
drainage 298
298 69 12,40
12,40 Mechanics increased diameter Special Special

Piper Cams SAXBP320 aspiration
drainage 292
292 84 12,21
12,16 Mechanics increased diameter Special Special

lıft degerleri ile pıyasada kullanılanlardan cok farklı

+
şöle bı parcada var http://image1.sahibinden.com/photos/845/13211267_1289296_cn4x845.jpg
http://www.sahibinden.com/106_gti-saxo_vts_individual_throttle_body!!!_dbilas-38WQQaXQQ13211267WQQpXQQdisplayitem&keyword=dbilas

106da lımıtı yuksek bı motor..

ugur
19-05-2009, 11:41

:D:icon_tup:

soneR
19-05-2009, 12:06

+ RpmTeam :cool:

Erol
19-05-2009, 13:13
video yokmu kimsede ???

Göki,ZD
19-05-2009, 14:21
video yokmu kimsede ???
video yokmu kimsede ??? :D

M3CSL
19-05-2009, 14:52
video yokmu kimsede ??? :D

:p:p:Deli:

Erol
19-05-2009, 14:58
serkan bu arada hoşgeldin ban gitmiş peşinden.. :hoo: :welcome::bravo:

M3CSL
19-05-2009, 15:02
eywallah bladerım:rolleyes::hahaha::hahaha:

Renç
19-05-2009, 15:10
Mekanik spordur, aksiliklerin olması kadar doğal bişi yok. Akhisarda yaşadığımız gibi.
boş konuşan arkadaşlara hitaben problemler çözüldü. Ve Herşey ortada.;)
Konyada Görüşmek üzere:heyoo:

shumi
19-05-2009, 18:10
ahh orda serkan olacaktıki saatinde videoları izlemiştik bile :D

Göki,ZD
19-05-2009, 18:28
izmirli arkadaşlar kardeşler abiler yokmu video :)

SONE-R
19-05-2009, 18:29
eywallah bladerım:rolleyes::hahaha::hahaha:

Nos kingim hoşgeldin yaw :D :D sensiz forumun tadı azalmıştı :)

M3CSL
19-05-2009, 18:41
ahh orda serkan olacaktıki saatinde videoları izlemiştik bile :D

anında vıdeo hızmetı verılır :D:p

sone r eh fena deıldı:D

initial-D
19-05-2009, 19:55
anında vıdeo hızmetı verılır :D:p

sone r eh fena deıldı:D

aktif olmanızı dileriz hoşgeldiniz:D:D

dragstar
19-05-2009, 23:09

valla geçerde türkiyede yapılmadı N.A 238 hp 1.6 106 gtı var fransada:D 200 li hpleri gelip geçmek basit 1.8 stroker kitle dahada güzel olur 950 kg standart ağırlığı ufak tefek şeyleri sökerek 880 kg iniliyor bşyleri kesmeden 796 kg oluyor diye biliyorum

atmosferikte böylede aşırı beslemeye geldinmi hiç bir 106 civicin eline su dökemez o kdr parça yok çünkü

polemik olsun diye değil bilgilendirme amaçlı yazdım

kara_baskan
19-05-2009, 23:55
arkadaşlar ilk video hayırlıysa geldi:) görüntü ve ses kalitesi için kusura bakmayın. bi arkadaşın cep telefonundan bulabildik. diğer videolar kasetten dijital ortama aktarılınca gelicek inşallah. sabah 07:40 da asker izninden geri gidicem. uğraştığım şeylere bak :)

Allah akıl fikir versin cemil cümlemize :):)
İyi seyirler...
http://videos.streetfire.net/video/zmir-OtoDrag-NA-Vtec-vs_683059.htm

MeRtCaN
20-05-2009, 00:01
arkadaşlar ilk video hayırlıysa geldi:) görüntü ve ses kalitesi için kusura bakmayın. bi arkadaşın cep telefonundan bulabildik. diğer videolar kasetten dijital ortama aktarılınca gelicek inşallah. sabah 07:40 da asker izninden geri gidicem. uğraştığım şeylere bak :)

Allah akıl fikir versin cemil cümlemize :):)
İyi seyirler...
http://videos.streetfire.net/video/zmir-OtoDrag-NA-Vtec-vs_683059.htm

ceza nın bi şarkısı fardı
fark var die :):icon_tup:
anlıyan anladı :)

SİNANN007
20-05-2009, 01:01
izmirde dc plakalı grı bı 106 vardı o ne oldu ya baya ii yürürü vardı o arabanın

STP
20-05-2009, 01:14
valla geçerde türkiyede yapılmadı N.A 238 hp 1.6 106 gtı var fransada:D 200 li hpleri gelip geçmek basit 1.8 stroker kitle dahada güzel olur 950 kg standart ağırlığı ufak tefek şeyleri sökerek 880 kg iniliyor bşyleri kesmeden 796 kg oluyor diye biliyorum

atmosferikte böylede aşırı beslemeye geldinmi hiç bir 106 civicin eline su dökemez o kdr parça yok çünkü

farkındamısın bılmıyorum ama burda yaptıgımız butun vteclerın parcaları usadan gelıyo ;) sızde getırın fransadan sızde yapın. nıye getırmıyosunuz? nıye yapmıyosunuz?

Erol
20-05-2009, 07:23
diger videoları istiyoruz biz asıllll dün gördüklerimi :) şuuu arkadan gelip geçenlerden olsun ama..:icon_wack

izmirde dc plakalı grı bı 106 vardı o ne oldu ya baya ii yürürü vardı o arabanın

sinan dc nin parçalarını dagıtıp sattılar. gerçekden iyi yürüyen bir 106 idi.

SONE-R
20-05-2009, 07:27
farkındamısın bılmıyorum ama burda yaptıgımız butun vteclerın parcaları usadan gelıyo ;) sızde getırın fransadan sızde yapın. nıye getırmıyosunuz? nıye yapmıyosunuz?

demekki fizıbıl olmuyor selçukum.. ;) bence 1 yarışlık bir güç elde ediliyor yoksa getirip 200 lük 106 yla yarışırlardı... :heyoo:

hsyn_çvk
20-05-2009, 07:39
15 megapixel kameranın kadrajıma sığamıyacak bi fark olmuş gibime geldi :D acımasız insan metin :hahaha:

miniks
20-05-2009, 07:48
su tarz parcalar var 106 lara pek kullanılmayan burlarda..

Columbus & Bariani aspiration
drainage 298
298 69 12,40
12,40 Mechanics increased diameter Special Special

Piper Cams SAXBP320 aspiration
drainage 292
292 84 12,21
12,16 Mechanics increased diameter Special Special

lıft degerleri ile pıyasada kullanılanlardan cok farklı

+
şöle bı parcada var http://image1.sahibinden.com/photos/845/13211267_1289296_cn4x845.jpg
http://www.sahibinden.com/106_gti-saxo_vts_individual_throttle_body!!!_dbilas-38WQQaXQQ13211267WQQpXQQdisplayitem&keyword=dbilas

106da lımıtı yuksek bı motor..

bu motor un speclerıne sahıp arabayı zamanında Emre yaptı. sene 99-2000 ve araba verecegı gucun cok altında ıdı. bu parcalar TR ye gelelı 10 sene oluo yanı :)

miniks
20-05-2009, 07:50

sımdı fransada kı aracın burda kı aracı gececegı kesın deıl bır kere. kesınlesmesı ıcın 0-400mtre zamanılarına bakmak lazım. daha sonra parca getırmek cok zor degıl. heryerden parca gelır. hersey parca da degıl. cok parcası olup yurumeyen araclarda var. vtec kasası kesılmeden 960-940 ın altına ınmez. benden daha fazla soken yoktur heralde.

ama 1.4 kasası ıner.

M3CSL
20-05-2009, 11:33
diger videoları istiyoruz biz asıllll dün gördüklerimi :) şuuu arkadan gelip geçenlerden olsun ama..:icon_wack

sinan dc nin parçalarını dagıtıp sattılar. gerçekden iyi yürüyen bir 106 idi.

aynen parcaları satıldı sıtedede satılıktı hatta bı ara benım gordugum trda en ıyı gıden 106ydı..

1 sene devamlı yarıstı sorunda pek cıkarmadı..

Erol
20-05-2009, 12:01
taze taze..:)

http://videos.streetfire.net/video/NA-LAC-VTEC-106-GT_683145.htm

http://videos.streetfire.net/video/NA-LAC-VTEC-106-GT-2_683146.htm

bi arkadaş arkadan gelip hiç geçmedi demişti sanırsam :beuj:

shumi
20-05-2009, 12:09
lem ne zaman yükledin hemen kaşla göz arası..:D:D

Göki,ZD
20-05-2009, 12:15

sonunda erol abi saolasın :)

tool
20-05-2009, 12:19

bi arkadaş arkadan gelip hiç geçmedi demişti sanırsam :beuj:

sonuna bi immigrant song patlatsaydiniz :)

Maxiboost
20-05-2009, 12:31
çççççççççççççok güzel bi kalkış ahAHAH

ufacık pistte de bariz geriden gelip geçmiş :D

ahk
20-05-2009, 12:33
çoookkkk güüüzzzeeelll kalllkkkııışşşş
ilkinde geriden kalkıp geçince ikincisinde gaza gelmiş anons yapan :)

Erol
20-05-2009, 12:57
sonuna bi immigrant song patlatsaydiniz :)

:):) bidahakine

hsyn_çvk
20-05-2009, 13:37
yuffff be metinnn abii :eek: arkadan gelip geçmemişin sen başka bişey yapmışın bence :hahaha:

vtsgokhan
20-05-2009, 14:35
arkadaslar her kafadan bır ses cıkıyor ılk once kural kıtapcıgını acıp okuyun ondan sonra kurallara gore hafıfletılmıs dıyın aracınız hakkında ben verdıgım sozu tutucam orj agırlıgına getırın sozum soz...:icon_tup:

Maxiboost
20-05-2009, 14:46
arkadaslar her kafadan bır ses cıkıyor ılk once kural kıtapcıgını acıp okuyun ondan sonra kurallara gore hafıfletılmıs dıyın aracınız hakkında ben verdıgım sozu tutucam orj agırlıgına getırın sozum soz...:icon_tup:

kural kitapçığında neler yasak? itiraz ettiniz mi bu duruma peki?

STP
20-05-2009, 14:55

lacıvertle onun stock agırlıgınde sende senın stock agırlıgında 100 200 yapsanıza roll ;)

hsyn_çvk
20-05-2009, 14:56
metin abime bak beee,sırf aslanları değil kural kitapçığınıda yakmış yıkmış geçmiş :D baksana ortada kitap falan kalmamış :hahaha:

miniks
20-05-2009, 14:57
mahallı yarısa gırıosunuz sonra kural kıtapcıgından soz edıyorsunuz. Izmır yarısları farklıdır hersey serbesttır. ıllegal yarıslar gıbıdır.

STP
20-05-2009, 14:58
mahallı yarısa gırıosunuz sonra kural kıtapcıgından soz edıyorsunuz. Izmır yarısları farklıdır hersey serbesttır. ıllegal yarıslar gıbıdır.
soyleyecektımde anlamazlar dıye soylemedım kanka. ama dedıgım gıbı stock agırlıklarında 100-200 asılsınlar bakalım nolucak :D

VeNoM_35
20-05-2009, 15:00
Ya bişey kurmaya çalıştım kafamda da; Orçun ctr ile bu laci vti denedimi yada denese sizce nolur?

STP
20-05-2009, 15:02
lacı vtec orcunu gecebılır en kotu kafa kafaya gıderler. ama sunu soylıyım rollde bı 106 ya 5 boy atan vtec dragda 1 2 atabılır max kalkıs setup ı 106 nın daha ustun. rollde boylar daha fazla olur ;)

speed
20-05-2009, 15:03

yok yok pek öyle değil...yarışa beş kala arka koltuklarımıza kadar tamamlattılar...bakma arkadaşlarımızın ağırlık konusuna dem vurduklarına.....400 metredede bu işin hallolamıyacağını anladıkları için tahammülsüzlük yaşıyorlar kanımca.....yoksa pistte gelip elimizi sıkan arabanız çok iyi yürüdü diyen arkadaşımın burda böyle saçma sebeplerin arkasından gündem oluşturmaya çalışmasını açıklamak mümkün değil.....bu bir yarış unutmamak lazım...geçen yarış siz , bu yarışta biz , belki bir gün yine siz.....yenilgiyi kabullenebilmek önemli bir erdemdir.....

VeNoM_35
20-05-2009, 15:17
lacı vtec orcunu gecebılır en kotu kafa kafaya gıderler. ama sunu soylıyım rollde bı 106 ya 5 boy atan vtec dragda 1 2 atabılır max kalkıs setup ı 106 nın daha ustun. rollde boylar daha fazla olur ;)

selçuk orçunla yürüyen bi mavi saxo vardı da ondan sordum, kafa kafaya fln gidiyorlardı da hatta saxo çok az öndemiydi neydi tam hatırlayamadım şimdi, o gün olan arkadaşlar hatırlarsa yazarlar zaten. drag yapsalar güzel olur diyecem de o saxo günlük fln biniliyor bildiğim kadarıyla, vti ise drag setup bir araba. rollerini merak ettim ama:)

Erol
20-05-2009, 15:23
Ya bişey kurmaya çalıştım kafamda da; Orçun ctr ile bu laci vti denedimi yada denese sizce nolur?

denektik biz ikisini ben orçun un aracdaydım lacide 2 kişi idi, en son ayar yapıldıkdan sonra mşllh iyi digiyor.
4 ün sonuna kadar yaklaşık 180-190 km. hızlara kadar orçun kimi zaman bir boy kimizaman yarım boy önde oluyor ( 1 boy dedigim arka tapponunda hemen) sonrası 2 boy vs.. oluyor.

hatta m3 + orçun type-r + laci vtec denettik laci bu sefer tek kişi idi 4 ün ortalarına kadar laci ikisininde yarım boy önünde sonradan m3 bir parça çıksada type-r gidiyor..

Erol
20-05-2009, 15:24
orçunla yürüyen mavi saxo zamanında orçunun arac tamamen ayarsızdı. Oz u bekliyor izmire, tam ayar yaptırmak için şuan :) aracın dahada gideri var yani

Erol
20-05-2009, 15:25
lacıvertle onun stock agırlıgınde sende senın stock agırlıgında 100 200 yapsanıza roll ;)

fenalık olur sanırsam :)

STP
20-05-2009, 15:29
selçuk orçunla yürüyen bi mavi saxo vardı da ondan sordum, kafa kafaya fln gidiyorlardı da hatta saxo çok az öndemiydi neydi tam hatırlayamadım şimdi, o gün olan arkadaşlar hatırlarsa yazarlar zaten. drag yapsalar güzel olur diyecem de o saxo günlük fln biniliyor bildiğim kadarıyla, vti ise drag setup bir araba. rollerini merak ettim ama:)
orcunla nezaman yuruyodu ? orcunun arabası gerektıgı gıbı gıtmıyordu 4 5 ay oncesıne kadar suan nasıl yururler o onemlı

VeNoM_35
20-05-2009, 15:31
aynı şekilde orçun-m3-saxo denemişlerdi saxo hepsini geçiyordu aynı akşam işte. ama dediğim gibi saxo da herhangi bir hafifletme fln yoktu hiç o akşam. bence zevkli bir deneme olur saxo ile laci vti:)

VeNoM_35
20-05-2009, 15:33
orcunla nezaman yuruyodu ? orcunun arabası gerektıgı gıbı gıtmıyordu 4 5 ay oncesıne kadar suan nasıl yururler o onemlı

senin geldiğin zaman flndı işte. biliyorum orçunun durumunu da, neyse işte ya mavi saxo biraz hafiflesin vti ile güzel olur "bence".

mertacar
20-05-2009, 15:33
denektik biz ikisini ben orçun un aracdaydım lacide 2 kişi idi, en son ayar yapıldıkdan sonra mşllh iyi digiyor.
4 ün sonuna kadar yaklaşık 180-190 km. hızlara kadar orçun kimi zaman bir boy kimizaman yarım boy önde oluyor ( 1 boy dedigim arka tapponunda hemen) sonrası 2 boy vs.. oluyor.

hatta m3 + orçun type-r + laci vtec denettik laci bu sefer tek kişi idi 4 ün ortalarına kadar laci ikisininde yarım boy önünde sonradan m3 bir parça çıksada type-r gidiyor..

herhalde orcun arabayı sürüyo diye boyları sayamadı bize 4-5 boy geçiyorum falan demişti.

@venom_35
evt gokhan o aksam 3 lu denemıslerdı. orcunun araba ıstanbula gıtmeden once m3-saxo-ctr guzel denemeydı neredeyse hepsı kafakafaya gıdıyordu saxo basarılıydı..

Erol
20-05-2009, 15:41
4 den sonra yazdıgım gibi 2 boy vss.. bıraktırıyordum genelde 220 lerin üstüne cıktıkmı ben evli çocuklu adamım :D

JumboAli
20-05-2009, 15:51
4 den sonra yazdıgım gibi 2 boy vss.. bıraktırıyordum genelde 220 lerin üstüne cıktıkmı ben evli çocuklu adamım :D

Hatta sen egvtec'te 150'yı gecmıorsun deılmı erol abı :D:hahaha:

Erol
20-05-2009, 15:53
kendim sürünce ayrı ;)

Erol
20-05-2009, 15:59
hadi bi tane daha :D

http://videos.streetfire.net/video/NA-Vtec-vs-106-Gti-s_683160.htm

soneR
20-05-2009, 16:00
:icon_wack:D

http://img411.imageshack.us/img411/6329/1004832081.jpg

shumi
20-05-2009, 16:00
hain erollll ben upload ediim sen ekle bittin olm sen...:Deli::D:D

JumboAli
20-05-2009, 16:01
hahahahahahahahahahaha :D Bır kupa ancak bu kadar guzel tutulabılır helal olsun yıgenımıze :D

Erol
20-05-2009, 16:01
konuşma leennn..:D:D

tunceR
20-05-2009, 16:08
laci vtec fena ya... sanmıyorum rollde bu aracı geçebilecek bi 106 veya saxo..

hsyn_çvk
20-05-2009, 16:42

no coment :icon_wack

onurdemir
20-05-2009, 19:22

Puhauhuah syco yine iş başında. Kardeşimi çok özledim. Öpün benim için :D

soneR
20-05-2009, 19:26

öptürmüyo müdürr :D hatta fotoğrafa da karşı sırf atar :hahaha:

Renç
20-05-2009, 19:28

Öptürmüyoki ağır abi:D

coolvtec
20-05-2009, 20:51
videoları izledim, ve metini tekrar kutlamak istiyorum. araca çok iyi alışmış ve çok iyi vites atmış. ayrıca şans adına en ufak bir kare bulamadım ben videoda!!!

Dragger
20-05-2009, 21:20

Özledik valla :D

qoki
20-05-2009, 22:04
Videolar güzel herşey güzel.Bi dahaki yarışlarda izlemeye gelicem insallah.
Başarılarınızın devamını dilerim !

07 db 408
20-05-2009, 23:22
arkadaşlar yorumları okudum iyi kötü herkez bişeyler yazmış benim takıldığım nokta biz antalyadan kalkıp 500 km yol geliyoruz 7 araçla yarış oluyor koskoca izmirde bukadarmı arac var vay yazık draglar elden gidiyo onun için bişeyler yapmayaçalışın pistiniz var kısa olsada sanslısınız yarışagelince metin abiyi bizde teprik ettik akhisarda ben geçmiştim o aracı bidaha nasip olmadı bun lar tatlı ensantaneler geçebilirde emeğe saygı
lütfen ben ikinci turda kendi 106 n,mıza geçildim yarış düzen leyen abilerin arkadaşların dikkatine biraz daha esnek olabilirler kura konusunda ayrıca bu grup tan 7 araçtan 4 tanesi antalyadan

SİNANN007
21-05-2009, 01:22

aleykum selam dıyelım artık :)vıdeo da bırısı antalyaya slm olsun demişte slmı almak lazım:)

edo typer
21-05-2009, 01:23
orcunla saxo denedıgınde orcunun sanzıman problemı vardı,orcun aracı alalı 1 hafta fln olmustu aracını tanımıyordu 4000 de roll yapmıs saxo ıle:D:D saxonun orcunu gecme sansı yok hatta yanında tutunma sansı bıle yok..kımse yanlıs anlamasın bu lacı vtece cok cıddı para harcandı..kımsenın takmadıgı parcalar takıldı,1.6 sınıfında bence rakıpsız..benım dusuncem bu yonde kımse kızmasın..metın abıde arabasına daha cok alsınca kımseyı arkadan gelıp gecmek zorunda kalmıcagını dusunuyorum;)

STP
21-05-2009, 02:05
arkadaşlar yorumları okudum iyi kötü herkez bişeyler yazmış benim takıldığım nokta biz antalyadan kalkıp 500 km yol geliyoruz 7 araçla yarış oluyor koskoca izmirde bukadarmı arac var vay yazık draglar elden gidiyo onun için bişeyler yapmayaçalışın pistiniz var kısa olsada sanslısınız yarışagelince metin abiyi bizde teprik ettik akhisarda ben geçmiştim o aracı bidaha nasip olmadı bun lar tatlı ensantaneler geçebilirde emeğe saygı
lütfen ben ikinci turda kendi 106 n,mıza geçildim yarış düzen leyen abilerin arkadaşların dikkatine biraz daha esnek olabilirler kura konusunda ayrıca bu grup tan 7 araçtan 4 tanesi antalyadan

daha katılım olurdu ama olmadı onunda sebebını bılen bılıyor

ahk
21-05-2009, 09:06

mesela katılacağım halde katılmayan biri olarak şunu yazayım en son s2k ile katılmıştım aracımda stepne bile varken girdim ama etrafımda arka camı torbadan yapılmış ve arka kaputu karton üstüne fiber malzemesi yapıştırılmış araçlar vardı hatta ön kaput aynı vs.

para kazanmak birinci öncelik olunca çoğu kişi soğuyor.

Kura esnekliği olmayan bişey oraya takım olarak değil bireysel olarak katılıyorsun.

Unutmamak lazım ki kurallar buna hükmediyor boynumuz kıldan ince diyip katılmıyorum sorun kalmıyor.

vtsgokhan
21-05-2009, 11:21
kural kitapçığında neler yasak? itiraz ettiniz mi bu duruma peki?

itiraz etsek ne faydası var ki ara sonuçta İzmir'in arabası başka bi şey demiyorum... o arabayı herkese soruyorum ulusala yani gerçek drag yarışını olduğu ulusal yarışlara katılabileceğini söyleyen arkadaşı takdir edicem hiç bi şey bilmediği için sakın bana kurallara göre aracımız hafifletildi demesinler kurallarda araç hafifletme diye bi şey yoktur. sadece sökebilecek olduğu şey stepnedir.

ahk
21-05-2009, 11:40
itiraz etsek ne faydası var ki ara sonuçta İzmir'in arabası başka bi şey demiyorum... o arabayı herkese soruyorum ulusala yani gerçek drag yarışını olduğu ulusal yarışlara katılabileceğini söyleyen arkadaşı takdir edicem hiç bi şey bilmediği için sakın bana kurallara göre aracımız hafifletildi demesinler kurallarda araç hafifletme diye bi şey yoktur. sadece sökebilecek olduğu şey stepnedir.

izmir'in aracı demek ne demek benim aracım da izmir'in aracı herşeyi standarttı yarışı düzenleyenleride tanıyorum ama karşıma izmir dışından stroker'lı araç geldi söylediğimde de şimdi motoru mu açalım dediler bende eyvallah dedim. mahalli yarışlarda çok sert kurallar yok. heleki izmirde.....
ya arka camı torbadan olan araçlarda izmirden değil di

STP
21-05-2009, 15:02

yuzde 3 toloresı vardı arkadasım vtecte yaklasık 35 kılo sokebılırsın ;)

Erol
21-05-2009, 18:16
sanki ilk defa bu sene yarışıyorsunuz..Ve sanki ilk defa hafifletilmiş arac bu..:)

dragon07
21-05-2009, 18:20
sanki ilk defa bu sene yarışıyorsunuz..Ve sanki ilk defa hafifletilmiş arac bu..:)

sende haklısın abi her yıl aynı terane :) ama zevkli oluyor.böyle atışmalar iddalar olmasa reyting olmaz.her yarışın sonucu merak ediyoruz...iyi veya kötü.katılım olmazsa eğer drag diye bişiy artık olmayacak

Erol
21-05-2009, 18:22
aynen öle kardeşim kesinlikle atışmada olacak çekişmede:) :icon_tup:

Tugral
21-05-2009, 23:36
senin şahsına yada aracına yönelik hiçbir suçlama göremedim ben ama,şimdi senin ustan sayın baştaş yarışta senin aracın için 1.8 stroker dedi 186 hp dedi sen 1.6 ya 1.6 demişsin :soru: böle ciddi bi şekilde yapılmış aracı (senin aracın) bi araba geçiosa o araba (laci vtec yani ;) ) demekki seninkinden iyi hazırlanmış,araç çıplak demişsin bu yarışın belli kuralları vardı ve o kurallara uygun şekilde arac kontrol edildi bi sıkıntı görülmedi ve yarıştı geçti ;) şans eseri derkende ben yarışta senin aracı kaldıramadığına yada vites kaçırdığına şahit olmadım şans eseri derken ne kastettin onuda anlamadım :soru: vtec şans eseri bi kez vites kaçırdı ondada siyah 106 geçti şans eseri budur! tr'de bu şekilde profesyonelce hazırlanmış vtecler olduğu sürece bence senin tabirinle aslanların gaz kesmeyi değilde taban sacını delicek şekilde gaza basmaları lazım:hahaha:

Araçların hiçbirisinde 1.8 stroker falan yok arkadaslar. Erkan ustada öyle birşey demez kendi yaptığı arabayı bilir heralde. Araçların ikiside 1.6 Nokta...

B.Aktepe
22-05-2009, 08:03
Konunun tadı tuzu kaçıyor.Herkes sakin olsun.Konuya boş boş msg.lar yazmayın.Yıllardır olağan gelen bir çekişme karşılaşmadır bu vti-gti sınıfında her zaman görülür. ilk defa olmuyor!Biraz daha Dikkatli olalım.

vtsgokhan
22-05-2009, 12:05
araçların hiçbirisinde 1.8 stroker falan yok arkadaslar. Erkan ustada öyle birşey demez kendi yaptığı arabayı bilir heralde. Araçların ikiside 1.6 nokta...

arac kesınlıkle 1.6 dır asla boyle bır seyı kabul etmem ve erkan usta da oyle bırsey demez bos laf bunlar...

hsyn_çvk
22-05-2009, 12:29
arac kesınlıkle 1.6 dır asla boyle bır seyı kabul etmem ve erkan usta da oyle bırsey demez bos laf bunlar...
bana 1.6 peugeot 106 gti'ın hangi işlemler sonrasında 180-186 hp arası bi güç ürettiğini,hangi ekipmanların takılarak bu güçlerin yakalandığını açıklarsan peugeot markasına uzak biri olarak sayende bilgilenmiş olurum.sayın erkan baştaş mikrofona senin aracın için 180-186 hp arası bişey demişti hem bölece senin aracındada neler olduğunu öğrenmiş oluruz

kop42
22-05-2009, 12:47
bana 1.6 peugeot 106 gti'ın hangi işlemler sonrasında 180-186 hp arası bi güç ürettiğini,hangi ekipmanların takılarak bu güçlerin yakalandığını açıklarsan peugeot markasına uzak biri olarak sayende bilgilenmiş olurum.sayın erkan baştaş mikrofona senin aracın için 180-186 hp arası bişey demişti hem bölece senin aracındada neler olduğunu öğrenmiş oluruz

egzantrık olarak pt54 kullanabılırsın yuksek sıksıtırmalı pıston kapagı oynayıp mekanık ıtıcı yay sapka trhooetl yapabılırsın headr yaparsın subablarla oynarsın wems beyın kullanlabılır enjektorlerını buyutur ateslemenle oynarsın hafifletirsin tutunmak ıcın suspansıyon coılover felan terıch edelebılır. hafıf volan debriyaj

dönen parcayı hafifletirsen krank kol volan gıbı kalkısda ınanılmaz sekılde etkılı olur.

Göki,ZD
22-05-2009, 13:01
egzantrık olarak pt54 kullanabılırsın yuksek sıksıtırmalı pıston kapagı oynayıp mekanık ıtıcı yay sapka trhooetl yapabılırsın headr yaparsın subablarla oynarsın wems beyın kullanlabılır enjektorlerını buyutur ateslemenle oynarsın hafifletirsin tutunmak ıcın suspansıyon coılover felan terıch edelebılır. hafıf volan debriyaj

dönen parcayı hafifletirsen krank kol volan gıbı kalkısda ınanılmaz sekılde etkılı olur.

peki kankacım bana gösterebilirmisin bu uygulamalardan sonra sezonu yarışarak full tamamlıyacak bir 106 evet bunlarla olur ama
ama işte :D

M3CSL
22-05-2009, 15:53
peki kankacım bana gösterebilirmisin bu uygulamalardan sonra sezonu yarışarak full tamamlıyacak bir 106 evet bunlarla olur ama
ama işte :D

:D
sen 2006dada gelcektın olm draglara ızmırde gorcektın:D
pıston port polısh pt54 dbılas standartalone beyın 5 lisi guzel işler cıkartıyor:heyoo:

Göki,ZD
22-05-2009, 15:58
:D
sen 2006dada gelcektın olm draglara ızmırde gorcektın:D
pıston port polısh pt54 dbılas standartalone beyın 5 lisi guzel işler cıkartıyor:heyoo:

sonrası peki? bana evet diyebilirmisin bu araç sorunsuzdu ? yada şöyle söyliyim giden bi araç neden boşaltılır bunun cevabını verirmisin? ya sorunludur yada ters giden birşeyler vardır kanka o speclerdeki bi 106 dan fazla performans beklemiceksin ömrü en fazla 2 bilemedin 3 yarıştır sonra dökülmeye başlar;)

STP
22-05-2009, 16:00
butun 54 lulerı gorduk gokı haklı hepsı ya 1 ya 2 yarıs yurudu sokuldu. ahaha 54 lu gecmıslıgımde var ızmıtte :D

M3CSL
22-05-2009, 16:12
sonrası peki? bana evet diyebilirmisin bu araç sorunsuzdu ? yada şöyle söyliyim giden bi araç neden boşaltılır bunun cevabını verirmisin? ya sorunludur yada ters giden birşeyler vardır kanka o speclerdeki bi 106 dan fazla performans beklemiceksin ömrü en fazla 2 bilemedin 3 yarıştır sonra dökülmeye başlar;)

olm sorasını ne bılıyım:) yarıslara devamlı gırdı rolledı, omur olayı fılan su an ne desem boş onun ıcın arac sahıbını buraya davet edıcem:D

SİNANN007
22-05-2009, 16:14
106 ya 1.8 storker kıt dıye bı parca takıldımı türkıyede

STP
22-05-2009, 16:14
1.8 yapılan 1 den fazla 106 var tr de buzamana kadar

M3CSL
22-05-2009, 16:19
106 ya 1.8 storker kıt dıye bı parca takıldımı türkıyede

bende onu sorcaktım kım takmıs nası guc almıs gibi..

SİNANN007
22-05-2009, 16:24
bende onu sorcaktım kım takmıs nası guc almıs gibi..

pistonu falan büyütü yo mılletde 1.8 strok olarak bende hiç duymadım

kop42
22-05-2009, 17:12
1.8 işi yalan düzen tutan ben görmedım duymadım

Tugral
22-05-2009, 21:49
valla araçlarda egz.ler var günlükte kullanılıyorlar öyle yarıstan yarısa cıkan araçlar değil. Hatta erken ustanın aracıyla az malzeme almaya gitmemişimdir.

orcuns
01-06-2009, 13:50
herhalde orcun arabayı sürüyo diye boyları sayamadı bize 4-5 boy geçiyorum falan demişti.

@venom_35
evt gokhan o aksam 3 lu denemıslerdı. orcunun araba ıstanbula gıtmeden once m3-saxo-ctr guzel denemeydı neredeyse hepsı kafakafaya gıdıyordu saxo basarılıydı..
2 defa denedık brııncısınde metın abının araba arızalıydı o denemede dedıgım gıbı fark 5 boy vardı aracın arızası duzeldı tekrar yuruduk bu seferde aradakı fark 2 boya dustu 2 de sıkıyoruz 2 ve 3 te arka tamponumda 4 cekıyroz ben arayı acıyorum yanı sole solıyım en ufak bır hatada onume cıkar m3 ıle denedıgımızde evet metın abı tek kısıydı ben ve m3 ıkıser kısıydık bu seferde 4 sonun kadar kafa kafaya m3 kafa cıkarıyoo 5 cekıyoruz ben gecıyorum.

madi
01-06-2009, 19:59

sanırım gtı gaz pedalının altında yumurta var sankı gaza basmıyor ya yumurta kırılcak dıye :heyoo::heyoo:

metin baba kazasız belasız laciye maşallah ;)

bybmw(ss)
04-06-2009, 01:39
2 defa denedık brııncısınde metın abının araba arızalıydı o denemede dedıgım gıbı fark 5 boy vardı aracın arızası duzeldı tekrar yuruduk bu seferde aradakı fark 2 boya dustu 2 de sıkıyoruz 2 ve 3 te arka tamponumda 4 cekıyroz ben arayı acıyorum yanı sole solıyım en ufak bır hatada onume cıkar m3 ıle denedıgımızde evet metın abı tek kısıydı ben ve m3 ıkıser kısıydık bu seferde 4 sonun kadar kafa kafaya m3 kafa cıkarıyoo 5 cekıyoruz ben gecıyorum.

orcun sen su an m3 geciyomusun ?? 286 yada 321 ? ( serdar ben galerici AS typer vt vtec nerden cıkarırsan :) )