PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hillholder yardım

ygtrn
13-05-2009, 14:31
arkadaşlar 99 forester turbo aracıma hillholer takmak istiyorum araç manuel ancak bu parça bulunmaz hintkumaşı sanki. dün doğan ustanın yanına gittim ve bu parçayı sordum ancak bana bunun 99 turbosuz foresterlarda bulunduğunu turbolarda hiç görmediğini söyledi turbosuzlarınkide uymazmış çünkü turbosuz foresterların debriyaj sistemi telli turboların ise hidrolik olduğunu söyledi ancak benim aracın makyajlı 2000 kasası arkadaşımda vardı turbo manuel vites ve bu hillholder olayı onun araçta mevcuttu bizzat kullandım tabi bunuda doğan ustaya söyledim oda haklı olarak manuel foresterlar piyasada çok nadir oluyor banada böyle bi forester denk gelmedi dedi bugünde ankaradaki hurdalıklardan bana bu parçayı araştırdı ancak gelen cevap turbo foresterlardan böyle bir parçanın hiç sökülmemiş olduğuydu ama sağolsun doğanusta hala araştırıyor...
sizlerdende yardım bekliyorum arkadaşlar bi çözümünüz varsa çok iyi olur
teşekkürler

FaBeRgE
13-05-2009, 14:45
bir araca sonradan hillholder takıldığını ilk defa duyuyorum. Civalı bir sistem acaba sonradan nasıl montaj edilirki ?

ygtrn
13-05-2009, 15:03
bir araca sonradan hillholder takıldığını ilk defa duyuyorum. Civalı bir sistem acaba sonradan nasıl montaj edilirki ?

eyer sistem araçta opsiyonelse ilk alındığında yoksa sonradan takılabiliniyor

Serencebey
13-05-2009, 15:50
eyer sistem araçta opsiyonelse ilk alındığında yoksa sonradan takılabiliniyor

Eğer

Yigit'inde dedigi gibi opsiyonel secenekse ozellikle japon arabalarında fisleri bile hazı sekılde bunulabılıor

Dragger
13-05-2009, 15:58
Bizim puntolarda da opsiyonel olarak sunuluyor ;)

VTEC®
13-05-2009, 15:59
evet genellikle japona araçlarındada o aracın opsiyonlarında ne varsa soket, döşeme vs geçiş yerleri, uygulanan sistemin konumlandırmaları araç üzerinde bulunuyor.

Örn: klimasız hondalarda klima sistemine ait yerlerin hatta vide yerlerinin bile bulunması

ygtrn
13-05-2009, 16:04
peki arkadaşlar yokmu bi çözüm bi yardım nasıl hallederiz bu sorunu ebayde 99forester hillholder part vs vs diye arattırdım bu parçayı orada bile bulamadım yardım lütfen

Schumi
13-05-2009, 16:31
evet genellikle japona araçlarındada o aracın opsiyonlarında ne varsa soket, döşeme vs geçiş yerleri, uygulanan sistemin konumlandırmaları araç üzerinde bulunuyor.

Örn: klimasız hondalarda klima sistemine ait yerlerin hatta vide yerlerinin bile bulunması

2000 model sonra 206'ların tesisatında cabrio için tavan açma mekanizmasının ve soğuk ülkelerin koltuk ısıtmasınn soketleri bile var. :D:D:D

Emir_b16a
13-05-2009, 21:50
peki arkadaşlar yokmu bi çözüm bi yardım nasıl hallederiz bu sorunu ebayde 99forester hillholder part vs vs diye arattırdım bu parçayı orada bile bulamadım yardım lütfen

yetkili servise danış eyer o sene o opsiyon warsa snin aracınada yapılabilir

ygtrn
14-05-2009, 20:25
yetkili servise danış eyer o sene o opsiyon warsa snin aracınada yapılabilir

servislerden hayır yok 10 kere sordum cadde ve yerkaya öle bi parça hiç getirtmedk diyorlar ama 99 modellerde opsiyon olarak var bu parça