PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk Telekom’dan 8 Mbps hıza kadar tek fiyat

Alican
13-05-2009, 17:50
Yakın zamanda faliyete geçmesini umuyorum :)

Türk Telekom, yeni internet hizmetinde 8 Mbps’ye kadar olan tüm internet tarifelerini tek bir fiyatta topladı.

Türk Telekom Operasyon Başkanı Celalettin Dinçer, yeni internet paketinin tanıtımı dolayısıyla İstanbul Modern Sanatlar Müzesi’nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, bugün çok heyecanlı olduğunu ifade ederek, Türkiye’nin çağdaşlaşma yolunda attığı en önemli adımlardan birine bugün şahit olacaklarını söyledi.

Dinçer, geniş bantı bütün yatırımlarında ve takip ettikleri hizmetlerde işin odak noktasına yerleştirmiş durumda olduklarını belirterek, Türk Telekom’un artık sadece Türkiye’de değil, dünyada ve bölgede de önemli bir oyuncu haline geldiğini kaydetti.
Son 3 yılda 3,7 milyar lira yatırım yaptıklarını ve geçen yıl 2 bin 600 kişiyi işe aldıklarını bildiren Dinçer, “Geleceğe ve pazara değer katmak, iletişim pazarını büyütmek istiyoruz” dedi.

Türk Telekom’un teknolojik altyapısına ilişkin bilgiler veren Dinçer, 2008’de konsolide yatırım miktarlarının 1 milyar 750 milyon liraya ulaştığını, bu yıl da grup olarak konsolide yatırım miktarlarını yaklaşık 2 milyar lira olarak hedeflediklerini kaydetti.
Dinçer, Türk Telekom’un bugün 122 bin 500 kilometrelik fiber optik kablo şebekesine sahip bulunduğunu, bunun dünyanın etrafının 3 defa çevrelediğini, son 3 yılda kapasitelerini yüzde 25 artırdıklarını anlattı.

Türk Telekom olarak hemen hemen her köye ve mezraya ulaşmış durumda olduklarını belirten Dinçer, internetin daha da hızlanması için yatırımlarının sürdüğünü ifade ederek, “Müşterilerimizin yüzde 85’ini aşan bir kesimine 8 Mbps ve üzeri hızları vermeyi hedefliyoruz” dedi.
Dinçer, Türk Telekom’un şu anda kurulu enerji kapasitesinin Keban Barajı’nın bir türbininden daha büyük bir kapasiteye denk geldiğini ifade ederek, alternatif enerji kullanımlarına yönelmiş durumda bulunduklarını, rüzgar türbini ve güneş paneli gibi bu konudaki yatırımlarının son hız devam edeceğini vurguladı.

Dinçer, yeni kuracakları Data Center’larda çevre dostu teknoloji kullanarak bu konudaki duyarlılığı artırmak düşüncesinde bulunduklarını kaydetti.

“MÜŞTERİLERİMİZİN YÜZDE 80’İ 4 MBPS’NİN ÜSTÜNDE BİR HIZA ULAŞABİLECEK DURUMDA”

Celalettin Dinçer, 31 Mart 2009 itibariyle Türk Telekom’un sahip olduğu ADSL kullanıcı sayısının 6 milyona ulaştığını ve şu anda kurulu kapasitelerinin 7 milyon 661 bin civarında olduğunu belirterek, “Bu hız artışı ne anlama geliyor? Bugüne kadar Türk Telekom, ADSL’de 4 Mbps’ye kadar bu hızı sağlıyordu. Bugünden itibaren Türk Telekom tek bir tarife altında 8 Mbps’ye kadar yeni bir hizmet sunmaya başladı” şeklinde konuştu.
Şu anda erişim şebekesinde yaptıkları çalışmalarla önemli bir iyileştirme sağlandığını, Türk Telekom’un, şu anda ADSL abonelerinin ne kadar hıza ulaşabileceğini takip edebildiğini, bir veri tabanları bulunduğunu bildiren Dinçer, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bu veri tabanında yaptığımız çalışmalarla şu sonuçlar ortaya çıkıyor; müşterilerimizin yüzde 80’i 4 Mbps’nin üstünde bir hıza ulaşabilecek durumda. 8 Mbps’ye kadar hizmet alacak olan abonelerimiz toplam abonelerin yaklaşık yüzde 75’ini oluşturuyor. 8 ve üstü hızlardaki, 32 Mbps’ye kadar hizmet alacak grup da yüzde 25’i oluşturuyor. Müşterilerimizin yaklaşık yüzde 55’i 4-8 Mbps arasındaki hızdan yararlanabilecek durumda.”

15 GB’LİK BİR SINIR VAR

Türk Telekom, internette yeni tarifeyi 8 Mbps’ye kadar 4 GB kotalı 29 lira, 8 Mbps’ye kadar 6 GB kotalı 39 lira ve 8 Mbps’ye kadar sınırsız 49 lira olarak belirledi.
Türk Telekom Uluslararası ve Toptan Satış Başkanı Mehmet Toros, yeni internet paketinin tanıtımında, Türk Telekom’un sadece yurt içinde değil, yurt dışında da yatırım yapmaya devam ettiğini belirterek, hem Anadolu topraklarını hem de denizleri kullanmak suretiyle Avrupa, Orta Asya ve Orta Doğu arasında Türkiye’yi önemli bir noktaya getirmeye çalıştıklarını söyledi. Toros, yurt dışı internet bağlantı kapasitelerinin 300 Gbps’ye geldiğini, bu yılın sonuna kadar kapasiteyi yaklaşık 400 Gbps’ler mertebesine çıkarmaya çalıştıklarını bildirdi.
Süveyş Kanalı ve Cebelitarık Boğazı arasında hali hazırda kullanılmakta olan 7 ayrı fiber optik kablonun denizin altından geçtiğini, bunlarda sık sık kopma olduğunu anlatan Toros, Aralık ayının ortalarında Akdeniz’deki 3 kablonun aynı anda koptuğunu, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Mısır ve Güney Asya ülkelerinin bir bölümünün internet bağlantısının kesildiğini, Türk Telekom’un 30 saat gibi kısa bir süre içinde Orta Doğu, Kuzey Afrika ve özellikle Mısır’ın bütün internet trafiğini Türkiye üzerinden geçirmek suretiyle sağladığını, bunun halen devam ettiğini kaydetti.
Artık Türkiye’nin, hem servis kalitesinde hem de yapmış olduğu bağlantılarla tercih edilir bir noktaya geldiğini ifade eden Toros, okullarda öğrenci ve öğretmenlerin Vitamin ürününü aktif olarak kullandığını hatırlattı. Mehmet Toros, “Vitamin ürünü yakın süre içinde gerek Avrupa’da gerekse Orta Doğu’daki, hatta Azerbaycan’da dahi, görüşmelere başlandı, okullarda da aktif olarak kullanılmaya başlanacak” dedi.
Toros, ADSL’de 6 milyon kullanıcıya eriştiklerini, hala alınacak çok yol bulunduğunu dile getirdi.

ADSL’DE 2005’E GÖRE YÜZDE 412 ARTIŞ

Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan da, 2005’den bugüne internette hızın artarken fiyatların düştüğünü ifade ederek, 2008’de nüfusa göre ADSL penetrasyonunun yüzde 7,6 seviyesine geldiğini, hane sayısına göre ADSL penetrasyonunun ise yüzde 30,4 olduğunu bildirdi. Demircan, Türkiye’de, Doğu Avrupa’nın neredeyse 2 katı seviyesinde ADSL penetrasyonu bulunduğunu ve abone sayısının 2005 sonundan bugüne yüzde 412 arttığını, Türkiye’nin, dünyada ve Avrupa’da en fazla penetrasyon artışı sağlayan ülke olduğunu kaydetti.
İnternette yeni bir dönem açtıklarını belirten Demircan, “8 Mbps’ye kadar tüm hızlar aynı tarifede. Tek fiyata maksimum hız, daha uygun fiyata daha yüksek hız, daha etkin kapasite kullanımı, yüksek kapasitede kaliteli internet sunacağız. Altyapının desteklediği en yüksek hızda çalışacak yatırımlar ile hızımız artmaya devam edecek” diye konuştu.

YENİ TARİFE

Bugünkü tarifelerinin devam ettiğini bildiren Demircan, yeni tarife ile ilgili bilgi verirken de, “8 Mbps’ye kadar 4 GB kotalı 29 lira, 8 Mbps’ye kadar 6 GB kotalı 39 lira ve 8 Mbps’ye kadar sınırsız 49 lira. 15 GB’lik bir sınır koyuyoruz. Buradaki suiistimalleri engellemek için...” şeklinde konuştu. Erem Demircan, tüm abone portföylerinin yüzde 80’inin 4 Mbps ve daha üstü hızlarda interneti kullanabileceğini ifade ederek, müşterilerinin yüzde 95’inin bugünkünden çok daha yüksek süratlere ulaşabileceğini kaydetti. Yeni tarifenin bugün itibariyle toptan satışa çıkarıldığını ve söz konusu fiyatlara her türlü verginin dahil olduğunu bildiren Demircan, düzenledikleri notebook kampanyasına büyük bir ilgi olduğunu, internet penetrasyonunu artırmayı amaçladıklarını, kampanyalarının devam edeceğini söyledi. Türk Telekom Operasyon Başkanı Celalettin Dinçer ise bir soru üzerine, “Türkiye bölgede hak ettiği yere gelecek. Bu tür yatırımlarla ve gerçekleştirilen işbirlikleriyle bunu hayata geçiriyoruz” dedi. Celalettin Dinçer, özel sektöre yönelik tarifeler konusunda çalışma yaptıklarını anlattı.

Schumi
13-05-2009, 17:52
Yakın zamanda faliyete geçmesini umuyorum :)

Nie ? Müşteriyi kazıklamak kandırmak ve reklamlarda 29 tl ye 8 mbit hız ile Avrupa'nın en ucuz interneti demek için bir düzenbazlık oyunu bu. Boşuna bekleme. Bir fayda alman çok zor.

Serencebey
13-05-2009, 17:52
ya yok ya kesınlıkle ımkanım olsa anında cıkıcam ttnetten bu kadar dandık bır altyapı olamaz.

Fiber optık işide ayrı hıkaye yan sitelerde var bizimki apartman diye bızımkınde yok. Oda ayrı rezillik.

aşagı tukursen sakal yukarı tukursen bıyık

Serencebey
13-05-2009, 17:53
8 Mbps’ye kadar 4 GB kotalı 29 lira, 8 Mbps’ye kadar 6 GB kotalı 39 lira ve 8 Mbps’ye kadar sınırsız 49 lira. 15 GB’lik bir sınır koyuyoruz. Buradaki suiistimalleri engellemek için...” şeklinde konuştu. Erem Demircan, tüm abone portföylerinin yüzde 80’inin 4 Mbps ve daha üstü hızlarda interneti kullanabileceğini ifade ederek

yanı tam 8 deil 8e yakın 4te olur 2 te 5 te

Alican
13-05-2009, 17:59
Nie ?

Ofiste limitli kullanıyorum hiç olmazsa sınırsız takılırız bundan sonra

Schumi
13-05-2009, 18:00
Sınırsız dediği 15 gb?

Alican
13-05-2009, 18:04
Sınırsız dediği 15 gb?

15gb kotayı doldurursan hızın 512 ye düşücek ay sonuna kadar ama yine sınırsız olucak

Dragger
13-05-2009, 18:05
Bu sınırsıza nasıl geceriz, hat sahibi istiyorlar o da Tekirdagda...

STP
13-05-2009, 18:07
quıck netteym ben yenı gectım. 5megabıt sınırsız 59 lıra verıyorum. net sacmaladı valla fecı hızlı tt nete gore fecı memnunum

Alican
13-05-2009, 18:08

Yavuz hat sahibi tekirdağda bir telekom bayisine gidip adsl tarifemi değiştiricem diyecek (dün bende gittim sen git baban gelsin dedi bayn :D ) onlarda bir sözleşmeye imza attıracaklar ve 3-5 dakika sonra sınırsıza geçiceksin

Göki,ZD
13-05-2009, 18:10
kablotv var evde geçende aradılar bilmemne fiber kablo sistemine geçtik bilmem ne bilmem ne anlattıda durdu bişey anlamadım kablotv kullanıyoruz diye özel bi indirimden yararlanıyormusuz 29 tl sınırsız 2mb hız bişeyler dedi tam bilgisi olan varmı.yada farklı şöle limitsiz olup 29 tl geçmicek bi seçenek varmı?

FaBeRgE
13-05-2009, 18:11

Fax gönderebilirsin taklid ile :)

FaBeRgE
13-05-2009, 18:12
quıck netteym ben yenı gectım. 5megabıt sınırsız 59 lıra verıyorum. net sacmaladı valla fecı hızlı tt nete gore fecı memnunum

iyide o da ttnetin altyapısını kullanıyor :)

BAK
13-05-2009, 18:17
Quıknet kullanıyorum 2 ay oluyor geçeli cok memnumum valla :D

STP
13-05-2009, 18:18
iyide o da ttnetin altyapısını kullanıyor :)
emınmısın? kendı fıberoptık kablolarını kullanıyor. tellcom un calısmalarıyla yapıldı hersey ttnetle alakası yok..

ef186
13-05-2009, 18:19
15 gb benim dişimin kovuğuna yetmez 4 mbit limitsizde kalmayı tercih ederim....

FaBeRgE
13-05-2009, 18:20
emınmısın? kendı fıberoptık kablolarını kullanıyor. tellcom un calısmalarıyla yapıldı hersey ttnetle alakası yok..

Benim bildiğim Türkiye'deki tüm altyapılar ttnete ait. Tellcom da zaten telekomun %49 ortağı deil mi ?

Bu arada selçuk 5mb mi senin bağlantı? Eğer dediğin gibi ise bende geçeyim hemen :D

STP
13-05-2009, 18:21
tellcom kendı bunyesınde yaptı bu ıslemı. ttnetın altyapısını kullansa bu sekıl olmazdı zaten

streetracer_nos
13-05-2009, 18:26
1 mbit i sorunrus verdilerde 8 kaldı :)

::ZaFeR::
13-05-2009, 18:26
Her ay 45 lira ödemekten bütçem bozuluyor :D Aynı fiyata 8 mpbs hız vereceklerse ben alayım :D

FaBeRgE
13-05-2009, 18:27
tellcom kendı bunyesınde yaptı bu ıslemı. ttnetın altyapısını kullansa bu sekıl olmazdı zaten

editledim ama görmedin sanırım :)

5mb mi 49a veriyorlar ? sitesinden inceledimde olmadı bende geçeyim 1mb e 49 veriyorum şimdi :cool:

STP
13-05-2009, 18:31
5mgbıtı 59 a alıyorum sınırsız

http://www.speedtest.net/result/472742812.png (http://www.speedtest.net)

Dragger
13-05-2009, 18:58
Besiktasa geldi mi acaba bu :D

Berkan
13-05-2009, 19:08
stp*2 :D
kendi kendine 10mb fırlayan netim :D

Quicknet spec

http://www.speedtest.net/result/472767348.png

MuratB
13-05-2009, 19:09
bnm quiknet 5mb çokta memnunum gayet kaliteli bir sistem

Berkan
13-05-2009, 19:10
buarada artık superonline oldu quicknet

http://www.superonline.net/bireysel/urunler/fiber/superfiber.aspx

Olan yerler

# Ankara'da
Oran, Batıkent, Çankaya, Eryaman, Söğütözü-Çukurambar, Yenimahalle, Çayyolu, Bilkent

# İstanbul'da
Ataköy, Ataşehir, Bahçeşehir, Başakşehir, Beylikdüzü, Boğazköy, Çekmeköy, Çengelköy, Esenler, Halkalı, İçerenköy, Kemerburgaz, Sarıgazi, Soğanlık, Soyak-Göztepe, Taşdelen, Topkapı, Ümraniye

# İzmir'de
75.Yıl, Buca, Kuzey Mavişehir, Mavişehir

# Bursa'da
Yeşilşehir

DN:
TT NET: 8 Mbps LiMİTSİZ 99,00
Superonline(Quicknet) : 20mbps limitsiz 69.00

FaBeRgE
13-05-2009, 19:47
kütahya'da yokmuş :(

JJmusti
13-05-2009, 19:53
Superonline(Quicknet) : 20mbps limitsiz 69.00
bu gerçekmi?:S

suprolla
13-05-2009, 20:03
uhhh bi 20mbps ciddi mi??ahh ama sefaköye vermemişler daha halkalıdan mı çeksem ne :D

onursumer
13-05-2009, 20:04
quicknet heryere geldi bi bizim mahalleye gelemedi tüm atakoyde var kazdıalr heryeri zaten acaip bi makineleri var yolun bi başını bi sonunu kazıyorlar makineler karşılıklı tunel ile düşuyor kabloyu :)

tellcom-ericcson alt yapısı telekomdan bağımsız surekli rahatsız ediyorum onları artık gelin bizim buraya diye :)

5mbps 59tl mis gibi :)

telekomda rekabet artınca kendi girişimlerde bulunmuş ama hiç umidim yok :)

ClioSport
13-05-2009, 20:05
sınırısızı 15gb ilemi sınırlamışlar?
saçmalık değilmi bu?

Berkan
13-05-2009, 20:08
uhhh bi 20mbps ciddi mi??ahh ama sefaköye vermemişler daha halkalıdan mı çeksem ne :D

100 mbps 129 TL :D

onursumer
13-05-2009, 20:08
sınırısızı 15gb ilemi sınırlamışlar?
saçmalık değilmi bu?

şaçmalık hemde ne şaçmalık suistimalleri onlemek içinmiş ?

benim zaten 1mbps ile aylık download miktarım download programı kullanmamama rağmen 25-30gb

eğer torent vs kullanırsam 60gb a varıyor o ay

ne anladım ben bu bağlantı hızından :)

VeNoM_35
13-05-2009, 20:14
rezalete bak, birde 15gb geçince 512ye düşerse başlarım öyle sınırsıza ben.

http://www.speedtest.net/result/472816643.png (http://www.speedtest.net)

mrtngn
13-05-2009, 20:16
Bu quicknet daha cok toplu konut alanlarında faaliyet gösteriyor değlmi ?

Serencebey
13-05-2009, 20:18
ben 1 mbs ile ayda 180gb ındıorum 5ı bı gelse neler yaparım hahaha

Berkan
13-05-2009, 20:25
ben 1 mbs ile ayda 180gb ındıorum 5ı bı gelse neler yaparım hahaha

:eek::eek: senin gibiler yüzünden 15gb indiriolar bak :hahaha::hahaha:

Bu quicknet daha cok toplu konut alanlarında faaliyet gösteriyor değlmi ?

öyle diyebilriz ilk basta sdaha cok site tarzı yerlerdeler

YEY®
13-05-2009, 21:01
turk telekomun internet anlayışıda bu kadar olabilir zaten,

"Sınırsız 15 gb 8mbit" :) Ulan hem sınırsız hem 15 gb nasıl oluyor ? Bari 15 gb'tan sonra 1 mb sınırsız yapta adam gibi kampanya yapmış ol.

Şu anki kampanya dolandırmacadan ibaret bir olay.Ayrıca herkes 8 mbit alamıyor buna dikkat.Santrala yakın olmanız gerekiyor ve hat kalitenizin buna müsait olması gerekiyor.

VWci
13-05-2009, 21:33
Laf oyunundan başka bir sey değil...

Schumi
13-05-2009, 22:31
Quiknet istiyorum :(:(:(:(:(

Serencebey
13-05-2009, 22:33
Quiknet istiyorum :(:(:(:(:(

bugun bir fırca cektım onlara ınanamazsın. Siteden baska yerlere vermıolarmıs. Dedimki yanımdakı sitede var bizim apartmanda yok. Site olmanız lazım dedi Yahu takıntılımısınız dedım yan sıte 40 daıre 4 blok bız tek blok 36 daire ılla 2yemı bolelım dedım. kız guluo :D

BaDCaT
13-05-2009, 22:52
İki blok ötede berkan oturuyor herif çatır çatır download yapıyor biz hala kablonet 512 k..herifler her salı gelicez diyorlar gelmiyorlar ayar oluyorum..Bende istiyorum artık hızlı internet süper birşey quiknet..

Schumi
13-05-2009, 23:01
bugun bir fırca cektım onlara ınanamazsın. Siteden baska yerlere vermıolarmıs. Dedimki yanımdakı sitede var bizim apartmanda yok. Site olmanız lazım dedi Yahu takıntılımısınız dedım yan sıte 40 daıre 4 blok bız tek blok 36 daire ılla 2yemı bolelım dedım. kız guluo :D

Ahahahaha :D:D:D İlla site istiyorlarsa şuanki evde apartman temmuzdan sonrada apartman. Alamayız yani. Zaten semtlerde yok listede. :(

ahmetakgunf3s
13-05-2009, 23:19

nasıl yok
kendı fıber optık hattıyla nereye bağlı ? biraz anlatr mısın ?

YEY®
13-05-2009, 23:58
Tellcom'un 2 hizmeti mevcut:

Birincisi superonline aracılığı ile ttnet altyapısı kullanılarak ADSL,
İkincisi tamamen kendi altyapısı ile kısıtlı yerlere sunulabilen fiber optik hatlar.

İkinci hattın turk telekom ile ilgisi yok.Ama zaten istanbulunda büyük bir bölümüne henüz erişim yok.Büyük sitelerden başladılar hizmete..

ahmetakgunf3s
14-05-2009, 00:05
yurt dısına super online nın tt net bağlantısı olmadan kendı fıber hattı dıye bir şey dimi ?

YEY®
14-05-2009, 00:07
yurt dısına super online nın tt net bağlantısı olmadan kendı fıber hattı dıye bir şey dimi ?

Ahmet abicim birde türkçe yazmayı dener misin :D

ahmetakgunf3s
14-05-2009, 00:20
Ahmet abicim birde türkçe yazmayı dener misin :D

ilk okul terk böyle oluyo sonuçları :heyoo:

ya bu süperonline kardeslerin , ttnet haricinde yurt dışı çıkışları varmı onların routerlarını kullanamdan ? :)

Berkan
14-05-2009, 00:23
var ben hız ttestlerini sacma sapan ülke üstünde denedigimdede aynı tr üstünden yaptıgımdada aynı cıkıo

onursumer
14-05-2009, 00:27
ilk okul terk böyle oluyo sonuçları :heyoo:

ya bu süperonline kardeslerin , ttnet haricinde yurt dışı çıkışları varmı onların routerlarını kullanamdan ? :)

şu şekilde tam olarak heryerde kendi çıkışları yok

ama istanbulda kesinlikle kendı çıkışları olduğunu biliyorum

ankarada telekomun çıkışlarını kullandıklarını duymuştum o yüzden bazen kısıtlama yaşanıyordu ilk başlarda şuan ne durumda hiçbir bilgim yok

bu konuda yatırım yapıyorlardır kesin.

FaBeRgE
14-05-2009, 00:56
Bende öle düşünüyordum ama ;sanırım durumlar farklı :)

Onuralp
14-05-2009, 08:48
Ben bir ara Quiknet kullandım, en düşük hızı olmasına rağmen çok memnundum çok iyi bir altyapı...

Murat
14-05-2009, 10:06
geç oluyor ama yinede bu tarz ilerlemelerin olması güzel.zamanında dial ile sründüğümüz gnleri hatırldıkça şükrediyorum :)

ukku
14-05-2009, 11:24
kablonet iyidir.. bunlara gerek yok :)

mirafiori
14-05-2009, 11:31
uydu hariç kullanılan bütün internet bağlantılarında telekom alt yapısı kullanılır arkadaşlar.kendi alt yapısını oluşturması bir firmanın çok maliyetlidir milyar dolarlar söz konusu.kapımıza kadar gelen telefon kabloları telekoma aittir ve biz bağlantı için hangi firma olursa olsun o kablolardan erişim sağlarız.düşünsenize Türkiyedeki bütün evlere tek tek kablo çekiliyor?yani her şekilde bağlantımızda telekomun bir parmağı vardır.(babam telekomcu onun bilgilerine dayanarak yazıyorum).
şuan için benim beklentim 3g. 3g tam anlamı ile faailiyete geçtinde daha hızlı ve daha ucuz (rekabet artacak) net bağlantısına kavuşacaz :) telekom kabloları değilde sim kartlarla bağlantı sağlanacak :)

onursumer
14-05-2009, 12:30
uydu hariç kullanılan bütün internet bağlantılarında telekom alt yapısı kullanılır arkadaşlar.kendi alt yapısını oluşturması bir firmanın çok maliyetlidir milyar dolarlar söz konusu.kapımıza kadar gelen telefon kabloları telekoma aittir ve biz bağlantı için hangi firma olursa olsun o kablolardan erişim sağlarız.düşünsenize Türkiyedeki bütün evlere tek tek kablo çekiliyor?yani her şekilde bağlantımızda telekomun bir parmağı vardır.(babam telekomcu onun bilgilerine dayanarak yazıyorum).
şuan için benim beklentim 3g. 3g tam anlamı ile faailiyete geçtinde daha hızlı ve daha ucuz (rekabet artacak) net bağlantısına kavuşacaz :) telekom kabloları değilde sim kartlarla bağlantı sağlanacak :)

şuan zaten tek tek kablo çekiyorlar :) 4 ay oldu hala daha bizim buraya tam yaklaşamadılar :) atakoy bitmedi :)

Schumi
14-05-2009, 16:39
Türkiye'de TURNET'ten başka Internet Omurgası yok. Dışarı çıkışlar bu omurga üzerinden. Üniversiteler bu omurgaya direk olarka bağlılar mesela. Quikten te aynı şekilde bağlıdır.

gokhantekin
14-05-2009, 17:49
8mb sınısız adından belli ama 15 gb su istimal sınırı koymuşlar bu saçmalıktan başka birşey değil. Benim aylık downloadım 180-250 GB arası değişiyor. Bu aralar yer sorunu çektiğimden fafif takılıyorum ;)
8mb alan birisinin tek derdi downloaddır bence yani benim mantığımda normal internette sörf yapan müzik dinleyen birisi için 2mb üstüne zaten gerek yok.

zübeyir
14-05-2009, 19:12
yaa bu nasıl bişeydır .adı herıfler ben sınrısız aldımkı ıstedıgım kadar ıstedıgım seyı ındıreym.bole berbat bısey olurmu yaa 15 gb neye yeter yaa bı fılm zaten 1.5 gb felan yaa

1.6 VTi
14-05-2009, 19:36
lol ben günde 8-10gb indiriyorum zaten, rezalete gel :D

bunlar kesin böyle yapıp extra GB'ları parayla satacaklar... RapidShare modeli :D

ef186
15-05-2009, 18:30
limit olmayan 8 gb 99 tl ...
Ben 4 mbit e 82 tl ödemekteyim sanırım
biraz daha ödeyip limitsiz 8 e geçim bari ....

CaNeR54
15-05-2009, 19:39
Ben ttnet limitsiz 45 tl ödüyorum Quiknet e falan gecmeyi düşünüyorum buraya adapazarinda daha optik kablo olayı yok sanırım peki Quiknetin hangi tarifelerinden yararlanabıilicem peki ?

SONE-R
22-05-2009, 18:55
bugün itibarıyla biri.net (koçnet) teki ADSL aboneliğim için iptal başvurusunda bulundum. 5 aylık kampanyasının bitmesi sonrası 1 Mb hızındaki bağlantıya 45 lira ödüyordum. Smile adsl'nin yıllık paket kampanyasına başvuracağım. 12 aylık abonelik taahhüdü karşılığında 7 ay 36 lira + 5 ay 64 lira = 2 Mb limitsiz bağlantı...

http://www.smileadsl.com/Campaigns_yillikpaket.aspx

Chatin
22-05-2009, 22:16
bugün itibarıyla biri.net (koçnet) teki ADSL aboneliğim için iptal başvurusunda bulundum. 5 aylık kampanyasının bitmesi sonrası 1 Mb hızındaki bağlantıya 45 lira ödüyordum. Smile adsl'nin yıllık paket kampanyasına başvuracağım. 12 aylık abonelik taahhüdü karşılığında 7 ay 36 lira + 5 ay 64 lira = 2 Mb limitsiz bağlantı...

soner abi biri net senden baya yüklü bir son fatura isteyecek sanırım aklında olsun.. bu arada evinde kabotv kullanıyorsan direk uydunete geç 1 mb e taahhüdsüz maahhüdsüz 35 liranı öde ve çık derim.. 7 tl de kablotv var bu arada

CaNeR54
22-05-2009, 22:59

7 ay bitiminde gene eski tarifeye dönüyor 63 Lira bu sefer

MUGENPOWE®
23-05-2009, 01:06
suan artk 8mb ye gecebılıomuyuz warmı ole bı ımkan ?

SONE-R
23-05-2009, 08:42
soner abi biri net senden baya yüklü bir son fatura isteyecek sanırım aklında olsun.. bu arada evinde kabotv kullanıyorsan direk uydunete geç 1 mb e taahhüdsüz maahhüdsüz 35 liranı öde ve çık derim.. 7 tl de kablotv var bu arada

haır istemeyecek çünkü ben abone olurken abonelik taahhüdü yoktu yani istediğim zaman ayrılabilme şartı vardı... :icon_tup:

SONE-R
23-05-2009, 08:45
7 ay bitiminde gene eski tarifeye dönüyor 63 Lira bu sefer

biliyorum.. aylık ortalama 48 liraya 2 Mb'lik hızda bağlantı bence gayet uygun fiyatı.. 24 ay zorunluluk ta yok...

rodya
23-05-2009, 09:08
smile adsl'den memnun olan da var benim gibi nefret eden de...
kendi şahsi bağlantım için konuşuyorum : günün belli saatlerinde bağlantım ya çok yavaşlıyor ya da doğrudan kopmalar yaşanıyor.

3rk4n
23-05-2009, 09:17
48 TL İNternet için aşırı pahalı bir fiyat.

fatiii
23-05-2009, 09:35
smile adsl'den memnun olan da var benim gibi nefret eden de...
kendi şahsi bağlantım için konuşuyorum : günün belli saatlerinde bağlantım ya çok yavaşlıyor ya da doğrudan kopmalar yaşanıyor.

bende smile kullanıyorum pekte memnun değilim açıkcası..ama şu sıralar kimse memnun değil baglantısından sanırım.

3rk4n
23-05-2009, 09:52
Kablo net gelirse bu taraflara asla adsl kullanmam 1 daha :)

tool
23-05-2009, 11:22
yeni kampanya yuzunden herhalde burda adsl sacmaladi iyice; ne sayfa aciliyor nede download var 25k ustu, tek saglikli calisan irc :(

onursumer
23-05-2009, 13:50
ben başvurdum hala aramadılar :D