PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tecil Sorunsalı . .

SerdaR A.
20-05-2009, 09:29
bu askerlik tecil olayı nasıl oluyor nereye başvurmam gerekiyor.yanında giderken istenilen evraklar nelerdir bilgisi olan paylaşırsa çok makbule geçicek=) şimdiden teşekkürler. .

Future_King
20-05-2009, 09:56
Selam geçen ay tecil ettirdim.Evim Suadiye de olduğu için Kadıköy Askerlik Şubesine gittim.(yer kadıköyde deil ama)
Gereken evraklar: 4-6 (tam hatırlamıyorum) Resim (yeni) , Mezuniyet belgesi ve 4 fotokopisi , Nüfus Cüzadanı(tc kimlik No lu hali) ve 4 önlü arkalı fotokopisi. Daha sonra Oradan gidince alıcagın toplam 4 formu doldurup oraya veriyorsun.
Kütügün neresi ise oranın askerlik şubesine FAKS çekiyorlar.Cevap bekleniyor.Bazen 1 saatte bazen ise 3 gun snra geliyor cevap.Gelen cevabı tekrar alıp sıraya girip gerekli kişiye veriyorsun.Oda Seni Hastaneye sevk ediyor Muayne için.

Hastaneden işin bittiginde aldıgın evrakları tekrar gelip sıraya girip askerlik şubesine veriyorsun.onlarda sana tecil belgeni veriyorlar..

çok dikkat et çok hata olabiliyor.ben sadece eksik muhur yuzunden 2 kere gittim.

SerdaR A.
20-05-2009, 10:04
Selam geçen ay tecil ettirdim.Evim Suadiye de olduğu için Kadıköy Askerlik Şubesine gittim.(yer kadıköyde deil ama)
Gereken evraklar: 4-6 (tam hatırlamıyorum) Resim (yeni) , Mezuniyet belgesi ve 4 fotokopisi , Nüfus Cüzadanı(tc kimlik No lu hali) ve 4 önlü arkalı fotokopisi. Daha sonra Oradan gidince alıcagın toplam 4 formu doldurup oraya veriyorsun.
Kütügün neresi ise oranın askerlik şubesine FAKS çekiyorlar.Cevap bekleniyor.Bazen 1 saatte bazen ise 3 gun snra geliyor cevap.Gelen cevabı tekrar alıp sıraya girip gerekli kişiye veriyorsun.Oda Seni Hastaneye sevk ediyor Muayne için.

Hastaneden işin bittiginde aldıgın evrakları tekrar gelip sıraya girip askerlik şubesine veriyorsun.onlarda sana tecil belgeni veriyorlar..

çok dikkat et çok hata olabiliyor.ben sadece eksik muhur yuzunden 2 kere gittim.

çok teşekkürler =)

BAHADIR24
20-05-2009, 10:16
nüfus cüzdanı(tc no lu) aslı ve 4 fotokopisi + diploma aslı ve 4 fotokopisi ASILLARINI GÖTÜRMEZSEN KABUL ETMEZLER + 4 resim (tabi herhangi bir sağlık problemin varsa ve hastaneye sevk istersen +11 resim daha) son yoklamada doktara görüneceksin ama çok ayrıntılı değil dediğim gibi doktor bir hastalık belirtisi veya sakatlık görürse veya sen önemli bir rahatsızlığın olduğunu belirtir ve hastaneye sevk istersen daha öncede yazdığım gibi 11 resim daha lazım;)
yerli askerlik şubene faks çekmeye gelince önce milattan önceden kalma ağ bağlantısıyla yerli şubene bağlanmaya çalışırlar olmazsa faks çekerler ama sen bir kaç kez bağlanmayı denemelerini rica edersen şansına işin görülebilir eğer faks yoluna giderlerse yerli şubenin telefonunu iste önce kendin ara yine cevap vermekte gecikirlerse orda asteğmeni bul (kısım amiri) rica et arasın senin için;)

SerdaR A.
20-05-2009, 10:17
nüfus cüzdanı(tc no lu) aslı ve 4 fotokopisi + diploma aslı ve 4 fotokopisi ASILLARINI GÖTÜRMEZSEN KABUL ETMEZLER + 4 resim (tabi herhangi bir sağlık problemin varsa ve hastaneye sevk istersen +11 resim daha) son yoklamada doktara görüneceksin ama çok ayrıntılı değil dediğim gibi doktor bir hastalık belirtisi veya sakatlık görürse veya sen önemli bir rahatsızlığın olduğunu belirtir ve hastaneye sevk istersen daha öncede yazdığım gibi 11 resim daha lazım;)
yerli askerlik şubene faks çekmeye gelince önce milattan önceden kalma ağ bağlantısıyla yerli şubene bağlanmaya çalışırlar olmazsa faks çekerler ama sen bir kaç kez bağlanmayı denemelerini rica edersen şansına işin görülebilir eğer faks yoluna giderlerse yerli şubenin telefonunu iste önce kendin ara yine cevap vermekte gecikirlerse orda asteğmeni bul (kısım amiri) rica et arasın senin için;)

desene ap ayrı bi macera beni bekliyor :D

anıl turan
20-05-2009, 10:19
eger komutan cavus vs gibi tanidik yoksa erkenden git sabah 5-6 gibi (cok ciddiyim), ben komutan vasitasi ile gittim, is dolayisi ile ogleden sonra gittim ve tecil islemlerim 3 gun surdu...

bu arada muayneyi askerlik subesinde yapmislardi bizim, harhangi bir hastaneye anca muaynede kusur bulunan adaylari rapor almak icin gonderiyorlardi...

BAHADIR24
20-05-2009, 10:27
lisans mezunları çift tabibe muayene olmalı dolayısıyla son yoklama dönemi hariç (bu dönemde dairede çift tabib bulunur) hastaneye gider gelirler veya yakında birlik varsa oranında doktoruna görünürler lise mezunları ise askerlik dairesinde zaten bir atgm tabib vardır ona görünmeleri yeterlidir yani git gel yapmazlar

çirkeflik yapmamak kaydıyla hakkını savun tanıdık olursa daha kolay olur ama hakkınıda ararsan işin çabuk görülür gerekirse çık şube başkanına derdini anlat(tabi bu dediğimi seni faks için çooook bekletirlerse yap ) yerli şubenin faksa 2 saat içinde cevap verme zorunluluğu var (yasal olarak) faks çekildikten sonra 2 saati geçerse önce asteğmene çık söyle yardımcı olmazsa başkana çık ;)

Brs_eg
20-05-2009, 10:31
Peki arkdaslar ben 85liyim.2 senelk üni nin 4 sinifindaym we dier ay okulun bana sagladigi tecil bitio.sonuc olarakta okul bitmiycek gibi.

- Benim daha fazla tecil hakkim warmi ? daha once okul vs. yokken hiç tecil ettirmedm.

- Şimdiye hiç muayne olmadim.Muayne olsam hmn gidicekmiyim yoksa ertelem oluyormu.

fikri olan varsa şimdiden tesskerler :)

Future_King
20-05-2009, 11:46
Peki arkdaslar ben 85liyim.2 senelk üni nin 4 sinifindaym we dier ay okulun bana sagladigi tecil bitio.sonuc olarakta okul bitmiycek gibi.

- Benim daha fazla tecil hakkim warmi ? daha once okul vs. yokken hiç tecil ettirmedm.

- Şimdiye hiç muayne olmadim.Muayne olsam hmn gidicekmiyim yoksa ertelem oluyormu.

bu konuda fikrim yok inan.ama askerlik subesini arayıp sorabilirsin yardımcı oluyorlar bu konularda.

Bu arada Erken gitme boşu boşuna 08.30 da gitmen yeterli.ben hafta içi hep ole gittim hiçbi sıra yoktu.

crazydog
20-05-2009, 12:50

okul tecilini uzatır senin bildiğim kadarıyla okul uzatmasa bile daha onceden hiç kullanmadıgın için tecil hakkın vardır.
gecen sene okuldan atıldım derslerımı veremedıgım ıcın ondan sonra şubeden yazı geldi gittim tecil ettirdim daha onceden kullanmadıgım ıcın hakkımı şu anda da tecilliyim şubat a kdr bakalm okula dondum af la hazıranda sınawlara baglı verırsem sınavları okul uzatıcak tecılı veremezsem şubatta tecilim bitiyo ondan sonra ne zaman alırlarsa askerim :D

Brs_eg
20-05-2009, 13:00
okul tecilini uzatır senin bildiğim kadarıyla okul uzatmasa bile daha onceden hiç kullanmadıgın için tecil hakkın vardır.
gecen sene okuldan atıldım derslerımı veremedıgım ıcın ondan sonra şubeden yazı geldi gittim tecil ettirdim daha onceden kullanmadıgım ıcın hakkımı şu anda da tecilliyim şubat a kdr bakalm okula dondum af la hazıranda sınawlara baglı verırsem sınavları okul uzatıcak tecılı veremezsem şubatta tecilim bitiyo ondan sonra ne zaman alırlarsa askerim :D

okul yapio ewet ztn şuan okuldan dolayi tecilliym.artk okulun tecil suresi bitio.o yuzden sordum sana peki kullanmadgn hak olarak ne kdr werdiler._?

nerdeyse ayni durumdayiz :D

crazydog
20-05-2009, 13:19
okul yapio ewet ztn şuan okuldan dolayi tecilliym.artk okulun tecil suresi bitio.o yuzden sordum sana peki kullanmadgn hak olarak ne kdr werdiler._?

nerdeyse ayni durumdayiz :D

1 sene verdiler şubat sonu biticek tecil im :D

ama okul sen okuduğun sürece tecil i hallediyor fakat takipçisi ol atladıkları da oluyor.

fatiii
20-05-2009, 14:28

durum benim gecen seneki durumum :D:D

tarihi gelince öss formu alıyosun ve direk açık ögretim 4 yıllık işletmeye giriosun
ve sonuc;al sana tecil ;)

Brs_eg
20-05-2009, 15:15
durum benim gecen seneki durumum :D:D

tarihi gelince öss formu alıyosun ve direk açık ögretim 4 yıllık işletmeye giriosun
ve sonuc;al sana tecil ;)

evet oda çözümde bu sene öss girmedm.tecilimde bu haziranda bitio askeriye tecil vermesse sinav için 1 sene kaça gezmem lgzm bende onu göze alamam giderm.eger ztn 1 sene hakkim varsa kullanirim yoksa bu yaz asker :D

onursumer
20-05-2009, 16:25
okuldan mezun olamazsan kayıt sildirerek 1 sene en az tecil alabilirsin diye hatırlıyorum askerlik şubesine telefon açarak oğrenebilirsin ;)