PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : W638 Mercedes Vito EGR iptali

Maxiboost
20-05-2009, 16:51
Araç 2004 model W638 kasa vito 112 cdi. EGR arızası verdi. EGR ve turbo basıncını kontrol eden selenoidler değişti ilk arıza vermeye devam etti sonra egr iptali yapmayı denediler iptal edildiği halde tekrar arıza verdi en son olarak valfin diyaframı yırtıkmış japonlamışlar düzeldi falan dediler 3-4 gün kullandık fakat tekrar arıza verdi muhtemelen japon işe yaramadı :D Bu aracın egr sistemini niye iptal edemiyoruz? egr valfine egsozdan gelen kısma conta koydular böyle 50 belki 100 egr iptali yaptık sorun çıkmadı bir tek sizinkinde tekrar arıza verdi dediler. Elektronik olarak egr yi iptal edebilmemiz mümkün mü? hatta bunu yapabileceğimiz bir program varsa kendimde iptal edebilirim gına geldi artık. Arıza verdiğinde turbo basıncını 0 a indirip 3.000 devire kesici koyuyor araç. 8.000tl üzerinde masraf yapıldı arabaya bu saatten sonra öldürseler 500tl + kdv veripte sıfır egr valfi almam zaten satıyorum. Bir daha mercedes e yaklaşırsam ne olayım :)

gambit49
21-06-2009, 20:04
gecmıs olsun oncelikle bende de :D iptal egr ariza vermisti bu valfi iptal ederken de saglam olmasi gerekiyo sanirm :D ben o zman o yorumu yapmıstım ama daha :D ayagi yere basan yorumlar gelecektir