PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ege Rallisi 2009

Sportivo
22-05-2009, 10:09
Ayrıntılı bilgi için
www.eosk.org.tr

cumartesi bütün gün forum bornovadayız ve akşam 19 da sembolik startta

Not : etaplara izlemeye ve fot çekmeye gidicek arkadaşlara duyurulur S1 i çekmeyi unutmayın :)

atilatilgan
24-05-2009, 16:58
http://www.parkurracing.net/site_images/haberler_img/1243176350.jpg

PARKUR RACING YAĞIZ İLE ZİRVEDE

Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından 23-24 Mayıs 2009 tarihinde İzmir’de organize edilen Ege Rallisi, Parkur Racing adına yarışan Yağız Avcı-Ersan Alkır ekibinin birinciliği ile sonuçlandı. Mitsubishi Lancer Evo IX ile mücadele eden genç ekip, ayrıca Grup N ve Sınıf 4 birinciliklerinin de sahibi oldu.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan Ege Rallisi’nde, ekipler 101 km’si özel etap olan 310 km uzunluğundaki asfalt zeminli parkurda mücadele ettiler. Beyler, Gödence, Efemçukuru ve Çatalca özel etaplarını ikişer kez geçen 35 ekip, aynı gün saat 15.20’ de Balçova’da İzmir Kent Ormanı’nda bu zorlu yarışı sonlandırdılar.

Parkur Racing’den Yağız Avcı-Ersan Alkır’ın 24 saniye ardından Burak Çukurova-Aykan Alakoç’un ikinci sırada finiş gördüğü rallide, üçüncülüğü ise Mustafa Söylemez-Cem Bakançocukları elde etti. Yine Parkur Racing adına yarışan Güven Bostancı-Vedat Bostancı ekibi ralliyi dördüncü sırada tamamlarken, takımın bir diğer ekibi Kerem Üstünkaya-Özden Yılmaz da altıncı sırada finiş yaptı. Ege Rallisi ile birlikte Parkur Racing’e dahil olan genç ekip Özen Özer – Onur Vatansever ise Ford Fiesta ile ilk rallilerini “Genç Sürücüler” klasmanı ikincisi olarak tamamladı.

Sezonun ikinci yarışından da en yüksek puanı hanesine yazdırmayı başaran genç pilot Yağız Avcı ralliyi şöyle değerlendirdi; “Ege Rallisi önceki senelerden çok iyi bildiğimiz parkur olmasına rağmen genel olarak çok zordu. Çok kaygan yerleri, toprak ve taş olan yerler vardı. Lastik patlamaya çok elverişliydi. Biz de hem otomobili hem de lastikleri kollayacak bir tempoda güne başladık. Burak Çukurova ile yarış boyunca bir çekişmemiz oldu. İkinci lupun ilk etabına lider başladık ancak Burak Çukurova iyi bir atak yaptı ve yaklaşık 10 saniye bizi geçti. Diğer 3 etapta da biz atak yaptık ve rallinin son etabına 8 saniye önde girdik. Son etabı da kazanarak 24 saniye farkla birinciliği elde ettik. Bu başarıdanu. sonra da hem pilotlar hem de takımlar şampiyonasındaki liderliğimizi pekiştirmiş olduk.”

Parkur Racing menajeri Can Çelebi Ege Rallisi’nin ardından hem pilotlar hem de takımlar şampiyonasında liderliklerini sürdürmekten dolayı ekip olarak çok mutlu olduklarını belirterek “Yağız-Ersan ikilisi ile kazanmış olmaktan çok mutluyuz. Bu sayede pilotlar şampiyonasında farklı liderliğimizi sürdürüyoruz. Takımımızın diğer ekipleri Güven Bostancı-Vedat Bostancı dördüncü, Kerem Üstünkaya-Özden Yılmaz da altıncı sırada finişe gelerek Parkur Racing’e takımlar birinciliği için çok değerli puanlar kazandırdılar. Bu ralli ile takımımıza dahil olan Özen Özer-Onur Vatansever de Ford Fiesta otomobilleriyle Genç Sürücüler klasmanında ikinci olarak sezona iyi bir başlangıç yapmış oldular.” açıklamasını yaptı.

PROMINENT
24-05-2009, 17:00
daha g.k sonuçları yazılmamış sayfaya....bilen varmı? r.vde vardır belki.

PROMINENT
24-05-2009, 17:02
http://rallidergisi.com/sonuc/
sonuçlara buradan ulaşabilirsiniz arkadaşlar..

5 8 Emre Yurdakul-Burak Erdener
Ford Fiesta St

6:59.1 00:47.1 00:07.5 A7

:icon_tup::icon_tup:

atilatilgan
24-05-2009, 17:07
http://rallidergisi.com/sonuc/
sonuçlara buradan ulaşabilirsiniz arkadaşlar..

5 8 Emre Yurdakul-Burak Erdener
Ford Fiesta St

6:59.1 00:47.1 00:07.5 A7

:icon_tup::icon_tup:

Genel klasman sağ taraftaki sütun, sol sütun etap dereceleri. Emre son etabı 5. geçti ama genel klasmanda 8. oldu.

PROMINENT
24-05-2009, 17:12
yok ben son etapdaki başarıya baktım daha konuşmadım nedir durum bilmiyorum ama iyi derece çıkarmışlar fiesta ile co pilot farkı :)

ATA156
24-05-2009, 21:53
Bir Burak Erdener fanatiği daha =))

PROMINENT
25-05-2009, 00:20
Bir Burak Erdener fanatiği daha =))

kardeşiz :)

Tunç
25-05-2009, 00:26
babamda orda olacak teknik kontrol sorumlusu olarak bende gidebilmek isterdim :)

ATA156
25-05-2009, 19:07
kardeşiz :)

Co-pilot, pilottan her zaman daha önemlidir bana göre. Kardeşine/abine tebrikler =)