PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rahatsızlandım

Enes-x
24-05-2009, 03:11
Bu akşam fenerbahçede oturup nargile filan içtim arkadaşlarımla bi yandanda okey oynuyordum.Normalde nargileyi sevmem yılda bi kere filan 2-3 nefes alırım.Kız arkadaşım içerken canım çekti bende içmeye başladım okeye muhabbete dalınca yaklaşık 2 saat içmişim sonra aniden fenalaştım..Elimi yüzümü filan yıkadım ama kurtarcak gibi değil..Gittikçe bayılma noktasına yaklaştım neyse sağolsun bi arkadaşım hastaneye yetiştirdi.Aşırı derece titreme,16 tansiyon,baş dönmesi , midebulantısı , kollar karıncalanıyor.Serumlar,iğneler,tahliller vs. 2.5 saat kıvrandım resmen neyseki işe yaradı ve birazcık kendime geldim Allah'a çok şükür biraz öncede taburcu oldum.

Hayatımda ilk defa böyle birşey yaşadım ölüme yaklaştığımı hissettim resmen..Tahlil sonuçlarında herşey normal gözüküyor bi sonuç bulunamadı sadece tansiyon,nabız çok yüksekti..Uyuşturucu testi bile yaptılar nargilenin içinde olabilir mi diye oda negatif çıktı.Çünkü belirtiler uyuşturucu komasına girmiş bi insanınkine benziyordu.

Ben şuna bağlıyorum ,Dün çok fazla içki içtim ve dün geceden beri 3. sigara paketini açtım.Düzenli beslenme ,uyku düzeni diye birşey yok..birde Uzun yol yaptık yorgunlukda var üstüne bugünde cola nargile fastfood gelince paket olduk..Şu andan itibaren Allah izin verirse nefsimi yenersem sigara,alkol vs. hertürlü zararlı alışkanlıkları terketcem.Saatlerdir içmiyorum zaten..

Düzensiz yaşayan beslenen çok arkadaşımız var forumda umarım yaşadıklarım düzenli bir hayata başlamalarına vesile olur..Kötü ama ders alıncak bi tecrübe olduğu için paylaşmak istedim.

Ersin ÖREN
24-05-2009, 03:13
geçmiş olsun Enes'im dikkat et kendine.

cem
24-05-2009, 03:14
geçmiş olsun enes , biraz daha dikkat et artık ..

Mr.K
24-05-2009, 03:14
Korkmala bu kadar:D Birsey olmuyo :D Hahaha haftaya bekliyoruz mangala:D ickini al gel:D haahha

BlackEmperor
24-05-2009, 03:15
geçmiş olsun dostum bende babamın gözumun onunde bayılmasından sonra baya bi tırsmıştım oda aşırı su kaybından olmuştu neyseki ciddi bişe olmadı sende dikkat et kendine tekrardan geçmiş olsun

Enes-x
24-05-2009, 03:19
Çok teşekkür ettim herkese, sağolun..Bundan sonra sigara alkol diye birşey yok..Allah düşmanımın başına vermesin neler neler geçti aklımdan çok şükür atlattık..

Ailem filan hep uyarıyodu tecrübe edince kafaya dank ediyormuş :)

Utku
24-05-2009, 03:20
Enesim geçmiş olsun dikkat et kendine.

R-13239
24-05-2009, 03:22
Kanka çok geçmiş olsun , bende bırakmayı düşünüyorum alkol sigara vs. yi , bize zarardan başka hiç birşey getirmiyor bu meretler...

Tekrardan geçmiş olsun , iyi olduguna sevindim ...

STP
24-05-2009, 03:39
sen dun sabaha karsı zaten pek ıyı deıldın hal hareketler garıptı sarhosluk yaramamıstı sana. zaten cıroz gıbı adamsın okadar zayıflıga bu kadar sıgara alkol fazla gelır tabı . ıyı ders almıssın bı daga abartmazsın

Tuner
24-05-2009, 03:48
geçmiş olsun kanka az yüklen bünyeye bundan sonra

Enes-x
24-05-2009, 03:49
Sağol hacı ben istiyorumki herkes pay çıkarsın kendine..sende çok seviyosun alkolü filan :)

sen dun sabaha karsı zaten pek ıyı deıldın hal hareketler garıptı sarhosluk yaramamıstı sana. zaten cıroz gıbı adamsın okadar zayıflıga bu kadar sıgara alkol fazla gelır tabı . ıyı ders almıssın bı daga abartmazsın

Dünde çok içtim ama bi sağlık sorunu yoktu bildiğimiz sarhoştum kusmadım bile.. Dediğin gibi vucüt kaldırmadı artık bi yerden sonra..50 kilo adamıda öldürür bu meretler 150 kilo adamıda ,bi yerden sonra dur deme iradesini göstermek lazım..

Mr.K
24-05-2009, 03:55
Sağol hacı ben istiyorumki herkes pay çıkarsın kendine..sende çok seviyosun alkolü filan :)

Dünde çok içtim ama bi sağlık sorunu yoktu bildiğimiz sarhoştum kusmadım bile.. Dediğin gibi vucüt kaldırmadı artık bi yerden sonra..50 kilo adamıda öldürür bu meretler 150 kilo adamıda ,bi yerden sonra dur deme iradesini göstermek lazım..

Gonderme yapmalem :) Gecmis olsun kardesim.

Maxiboost
24-05-2009, 04:09
geçmiş olsun enes, istifra fln var mıydı? hafif çaplı bir gıda zehirlenmeside geçirmiş olabilirsin. Dikkat et kendi yaw yüklenme bu kadar bak daha mangala gidicekmişiz :D

melih
24-05-2009, 04:13
geçmiş olsun umarım sigara illetinden sende bizde kurtuluruz :(

levent
24-05-2009, 04:29
geçmiş olsun enes, nargileyi sürekli içmiyomuşsun yapar o tarz şeyler.

aynısı kuzenimin başına gelmişti, bi anda aşırı terleme, su kaybı, titreme vs ilk belirtileri zaten.bildiğim için gidip yüzünü gözünü iyice yıkamıştık sonra 1lt su içmişti, bişeyler yemişti kendine gelmesi 1 saat falan sürmüştü.

bu arada nargile midenizi bulandırırsa ilacı , haşlanmış mısır bizi açıyodu valla ilk zamanlar panzahir diye dilimize dolanmıştı bu yüzden :)

egdeniz
24-05-2009, 04:42
ooo geçmiş olsun bi nargileden böle olduysa biz hala ayaktayız :D:tapedshut

Dragger
24-05-2009, 04:42
Gecmis olsun Enesim ;)

Alkol anca beraberken, sigara nargile zaten yok bende...

Sen de dikkat et, yasın daha genc ileride bırakması emin ol daha zor olur.

deniz
24-05-2009, 07:08
cok gecmıs olsun enes : (

ef186
24-05-2009, 07:33
Enesim çok geçmiş olsun yaw ...

SkY
24-05-2009, 07:34
geçmiş olsun

nightkids_han
24-05-2009, 07:59
Bu akşam fenerbahçede oturup nargile filan içtim arkadaşlarımla bi yandanda okey oynuyordum.Normalde nargileyi sevmem yılda bi kere filan 2-3 nefes alırım.Kız arkadaşım içerken canım çekti bende içmeye başladım okeye muhabbete dalınca yaklaşık 2 saat içmişim sonra aniden fenalaştım..Elimi yüzümü filan yıkadım ama kurtarcak gibi değil..Gittikçe bayılma noktasına yaklaştım neyse sağolsun bi arkadaşım hastaneye yetiştirdi.Aşırı derece titreme,16 tansiyon,baş dönmesi , midebulantısı , kollar karıncalanıyor.Serumlar,iğneler,tahliller vs. 2.5 saat kıvrandım resmen neyseki işe yaradı ve birazcık kendime geldim Allah'a çok şükür biraz öncede taburcu oldum.

Hayatımda ilk defa böyle birşey yaşadım ölüme yaklaştığımı hissettim resmen..Tahlil sonuçlarında herşey normal gözüküyor bi sonuç bulunamadı sadece tansiyon,nabız çok yüksekti..Uyuşturucu testi bile yaptılar nargilenin içinde olabilir mi diye oda negatif çıktı.Çünkü belirtiler uyuşturucu komasına girmiş bi insanınkine benziyordu.

Ben şuna bağlıyorum ,Dün çok fazla içki içtim ve dün geceden beri 3. sigara paketini açtım.Düzenli beslenme ,uyku düzeni diye birşey yok..birde Uzun yol yaptık yorgunlukda var üstüne bugünde cola nargile fastfood gelince paket olduk..Şu andan itibaren Allah izin verirse nefsimi yenersem sigara,alkol vs. hertürlü zararlı alışkanlıkları terketcem.Saatlerdir içmiyorum zaten..

Düzensiz yaşayan beslenen çok arkadaşımız var forumda umarım yaşadıklarım düzenli bir hayata başlamalarına vesile olur..Kötü ama ders alıncak bi tecrübe olduğu için paylaşmak istedim.
aman dikkat yapmayın dikkat edin kendinize yaw
biz kendimize emanetiz aman.....

yagizs
24-05-2009, 08:13
Geçmiş olsun, dikkat etmek lazım :(

yusufcan_k
24-05-2009, 08:42
büyük gecmis olsun abicim.. insallah bırakırsın herşeyi..

MertS
24-05-2009, 09:04
Geçmiş olsun.. sigarayı bırakta alkolü azalt :)

gökan
24-05-2009, 09:07
geçmiş olsun krdesım bıraz daha dıkkat vucudun dirençsiz kalmış

rahmi
24-05-2009, 09:17
çok geçmiş olsun...

Onuralp
24-05-2009, 10:04
Geçmiş olsun nargile yapar öyle şeyler. Ben bazen içiyorum anca 15 dakika içebiliyorum...

Tabi ki sigarayı-alkolü bırakman daha iyi olur, bende ikisi de yok çok rahatım... :)

KMR2-GT
24-05-2009, 10:17
geçmiş olsun.banada olmustu benzerı ama senınkı fena olmus.

Göki,ZD
24-05-2009, 10:21
48 saat içinde o kadar yüklenmek patlak verdi bünye kaldırmadı kürdan gibi adamsın dikkat et enesim Allah korusun.Çok geçmiş olsun.

Eyüp
24-05-2009, 10:28
Aynı olay benim basımada gelmisti,o kadar hastanelik bir durum yoktu ama 2 saate kendime zor gelmistim.

Dikkatli olmak lazım.Gecmis olsun.

VteC_MaNiaC
24-05-2009, 10:32
Aman enesim dikkat et kendine herşeyin aşırısı zarar bilioruz ;)

nitrO_Oxide
24-05-2009, 10:44
Çok geçmiş olsun

dikkat et insanın en iyi doktoru kendisidir.

buraek4
24-05-2009, 10:54
nargileye ilk başladığımda bana da bir defa olmuştu..cafeden ayrılırken tuvalete gireyim dedim..birden bir titreme geldi ama nasıl titriyorum zangır zangır..soğuk terleme karıncalanma..ama gene devam ettik nargileye hatta 2 sene önce yaz boyunca hergün içtim hiçbirşey olmadı..ama sen aşırı yüklenmişsin normal..bana pm atmıştın kilo programıyla ilgili..uygulamaya başladınmı??

Ae86
24-05-2009, 11:04
Geçmiş olsun.

Brs_eg
24-05-2009, 11:08
enescim geçmiş olsn

Muti
24-05-2009, 11:12
geçmiş olsun

JJmusti
24-05-2009, 11:21
geçmiş olsun enes.

timmaah
24-05-2009, 11:21
geçmiş olsunn..
nargile arada yapıo öle bnm de oluyo uzun süre içtiğim zaman özellikle baş dönmesiyle başlayıp,mide bulantısıyla devam eden iğrenç bir hareketler dizisi oluyo sanırım nargileye has bişey. :)

Berkan
24-05-2009, 11:23
jokey spec dikkat et kendine geçmiş olsun .ama sole bişey diyim sana olanın aynısı bi arkadasımada oldu ama onda ne alkol ne bişey vardı sırf nargile ictigi için olmustu alışık olmadıgın için nargilenin yaması muthtemel

Ome_RS
24-05-2009, 11:27
geçmiş olsun ;)
aynısı banada olmustu alkol yok sadece nargile ile iki aromalıyı birden içiyodum bi çikolata bi elma biraz dozunu kacırmıstık yani çıktıgımda sanki 2 70lik devirmiş gibi yalpayıyarak yürüyoum etraf iyice karardı artık bişi göremiodum dedim ölüyorum sanırım bi bahce duvarına yaslandım orda ufak bi baygınlık gecirdim aşırı terleme titreme flan.sonra arkadasın yardımıyla eve gittim yattım sabah bişiyim yoktu :)
o gece benden cok yanımdaki arkadas korkmus ben ölüyorum die :D

barışbazan
24-05-2009, 11:34
o olaylar bana da oldu ama aç karnına içmiştim ve açmak için çok çektim nargileyi birden soğuk terlemeler falan uyuşturucu komasına falan mı girdin oğlum demişlerdi:D
geçmiş olsun..:)

yiit
24-05-2009, 11:39
cok gecmis olsun enes.

LeonRider
24-05-2009, 11:42
çok geçmiş olsun ucuz atlatmışın umarım sigarayıda bırakırsın ben bıraktım baya rahat ettim

umut01
24-05-2009, 11:44
geçmiş olsun.

MeRtCaN
24-05-2009, 11:44
gecmıs olsun enes diikat et kendıne..

onurdemir
24-05-2009, 11:57
Nargileye ne kadar düşkün olduğumu aranızda bazılarınız biliyordur. :) Yaklaşık 13 senedir nargile içiyorum. Lise'de hatta Nargileyle ilgili bir ödev bile alıp 70 sayfalık bir tez hazırlamıştım. Baş dönmesi, tansiyon düşmesi gibi sorunlar bir dönem benimde başıma geldi. Artık deneye deneye problemin neyden kaynaklandığını çözdüm.

Birincisi nargile içmeden hemen önce yemek yenirse mideyi inanılmaz rahatsız ediyor. Miden zaten full dolu. Bir de üstüne nargile dumanını çekince dokunuyor.

İkincisi kola ile içildiğinde asitten kaynaklanan bir problem yaratıyor ve hemen değil ama 1 saat süreden sonra rahatsızlık yaratmaya başlıyor.

Üçüncüsü nargileyi uzun uzun ve ard arda çektiğin sürece vücud direncin kalmıyor ve yavaş yavaş yorgunluk ortaya çıkıyor. Garip gelebilir ama elinden bırakmayıp sürekli olarak çekiyorsan nargileyi hem beyin, hem miden yorulduğu için problemler başlıyor.

Son olarak nargile içerken tatlı bir şeyler yersen (Waffle, profiterol, sütlaç vs.) kan şekerin arttığından dolayı yine metabolizman şaşırıyor ve vücud direncin azalıyor.

Bir gün tıka basa yemek yiyip, ardından arkadaşımla nargile içmeye gittiğimizde ard arda içince nargileyi baş dönmesi başlamıştı. Ama öyle sıradan bir baş dönmesi değil. Sonra soğuk terlemeye başladım ve midem inanılmaz rahatsızlandı. Eve gitmek istedim, nargileyi bırakıp çıktım. Eve gidince ***** kusmalar, kış günü terlemeler vs.

Nargileyi şöyle bi çekip 30-40 saniye dinlenmek gerek. Mide biraz oksijen alsın ki tekrar nargileyi çekesin. Ama görüyorum bazı insanlar arka arkaya sürekli içiyorlar. Sonra enerjileri kalmıyor "Şu nargileyi kaldırın" diyorlar garsonlara :) Çok geçmiş olsun. Allah bir daha yaşatmasın.

-ER-
24-05-2009, 12:02
Çok geçmiş olsun enes aman dikkatli olmak lazım

Vtec-SEDAN
24-05-2009, 12:04
enes geçmiş olsun kardeşim..

B.Battal
24-05-2009, 12:07
Çok geçmiş olsun kardeşim

edo typer
24-05-2009, 12:14
enesım cok gecmıs olsun..guatr testı yaptırmanı onerırım,genelde bu tıp dawranıs gosterır:D carpıntın tuttuysa panık atak gecırmıs olabılırsın,ayakların fln buz gıbı olur,mıde bulantısını,bas donmesı,soguk terleme,karın agrısı..bıldıgın kalp krızı gıbıdır..hastaneye gıdersın ölüyorum dıe bı *** cıkmaz..butun testlerı yaparlar neden oldugunu anlamazlar..kı buyuk ıhtımal ole olucak;) her ınsanın basına gelebılen bırsey..;) ck gecmıs olsun tekrar..

maxpower
24-05-2009, 12:25
geçmiş olsun

bu vesileyle sigarayı bırakırsan kardasın:)

TYFF
24-05-2009, 12:30
cok gecmıs olsun , en guselı uzak durmak yada fazla aşırısına kacmadan yapmak ;)

BAK
24-05-2009, 12:43
Geçmiş olsun..

EMG
24-05-2009, 13:00
Aman olm çok geçmiş olsun bırak ne var ne yoksa. Şakası olmaz.

Ranthor
24-05-2009, 13:13
Ben de lisede çok nargile içerdim hatta evimde nargilem vardı, bir gün evde nargile içerken çarpıntı tuttu, midem bulandı. Kustum çok kötü.

Yaklaşık 6-7 senedir içmiyorum nargile, arada bir iki nefes. İnşallah sana da ders olur sen de bırakırsın. Gencecik, incecik adamsın hiç gerek yok. Geçmiş olsun

MaG
24-05-2009, 13:30
geçmiş olsun dikkat etmek lazım:)

M3CSL
24-05-2009, 13:35
gecmıs olsun enes..

SerdaR A.
24-05-2009, 13:46
geçmiş olsun enes 4 haftadır yani 1 ay oldu sigarayı bırakalı çok mutluyum şöle 1 hafta dayan sonra aramıyosun zaten ;)

MuratB
24-05-2009, 14:01
çok geçmiş olsun enes Allah korumuş dikkat et kendine

Ferhat_V
24-05-2009, 14:06
olm zaten zayıfsın sigarayı içkiyi bırak yemek ye göbek yap dedim sana zamanında :D

allah korumuşda bişey olmamış bundan sonra sağlığa biraz dikkat et..

zübeyir
24-05-2009, 14:28
geçmiş olsun enescim.

umu_vtec
24-05-2009, 14:30
enes cim geçmiş olsun aman dikkat et

mechanıcer
24-05-2009, 14:31
cok gecmıs olsun.

BaDCaT
24-05-2009, 14:47
Geçmiş Olsun..Bana karbondioksit zehirlenmesini andırdı biraz eğer nefes darlığıda geçirdiysen hatta o bile olabilir..Belli bir süre sonra kanındaki CO2 temizlendiği zaman normale dönmüş olabilirsin aman dikkat edin :)

Sefa_vts
24-05-2009, 14:58
GEçmiş olsun kanka.. doğru bi mantık yürütmüşsün..

Özel günler dışında oda nadir.. Kendi düğünün vs içmemek lazım.. Bu hafta ben ondan içmedim.. Geçen hafta abartmıştım.. dibine vurmadım ama yinede baya etkilendim.. Düzenli hayat şart.. yine uyku düzeni mahvoldu..

ahmetbaha-drs
24-05-2009, 15:00
Geçmiş Olsun Enes kardesim,artık daha dikkatli olacagın belli zaten:) Alkolle-sigara üstünede yorgunluk v.s birleşince çok kötü oluyor gerçekten..

Enes-x
24-05-2009, 15:05
Nargileye ne kadar düşkün olduğumu aranızda bazılarınız biliyordur. :) Yaklaşık 13 senedir nargile içiyorum. Lise'de hatta Nargileyle ilgili bir ödev bile alıp 70 sayfalık bir tez hazırlamıştım. Baş dönmesi, tansiyon düşmesi gibi sorunlar bir dönem benimde başıma geldi. Artık deneye deneye problemin neyden kaynaklandığını çözdüm.

Birincisi nargile içmeden hemen önce yemek yenirse mideyi inanılmaz rahatsız ediyor. Miden zaten full dolu. Bir de üstüne nargile dumanını çekince dokunuyor.

İkincisi kola ile içildiğinde asitten kaynaklanan bir problem yaratıyor ve hemen değil ama 1 saat süreden sonra rahatsızlık yaratmaya başlıyor.

Üçüncüsü nargileyi uzun uzun ve ard arda çektiğin sürece vücud direncin kalmıyor ve yavaş yavaş yorgunluk ortaya çıkıyor. Garip gelebilir ama elinden bırakmayıp sürekli olarak çekiyorsan nargileyi hem beyin, hem miden yorulduğu için problemler başlıyor.

Son olarak nargile içerken tatlı bir şeyler yersen (Waffle, profiterol, sütlaç vs.) kan şekerin arttığından dolayı yine metabolizman şaşırıyor ve vücud direncin azalıyor.

Bir gün tıka basa yemek yiyip, ardından arkadaşımla nargile içmeye gittiğimizde ard arda içince nargileyi baş dönmesi başlamıştı. Ama öyle sıradan bir baş dönmesi değil. Sonra soğuk terlemeye başladım ve midem inanılmaz rahatsızlandı. Eve gitmek istedim, nargileyi bırakıp çıktım. Eve gidince ***** kusmalar, kış günü terlemeler vs.

Nargileyi şöyle bi çekip 30-40 saniye dinlenmek gerek. Mide biraz oksijen alsın ki tekrar nargileyi çekesin. Ama görüyorum bazı insanlar arka arkaya sürekli içiyorlar. Sonra enerjileri kalmıyor "Şu nargileyi kaldırın" diyorlar garsonlara :) Çok geçmiş olsun. Allah bir daha yaşatmasın.

Nargilede tecrübeli olan birinin fikirleri o kadar rahatlatıyoki beni şuanda..Abi Nargile içerken yapılmaması gereken herşeyi yapmışım ben.Nargileden hemen önce tıka basa yemiştim.Sonra colayla birlikte içtim.Sigara gibi 5 saniye bile ara vermeden soluksuz içtim.Biraz kötü hissedince kesme şeker attım 2 tane :)

Enes-x
24-05-2009, 15:07
enesım cok gecmıs olsun..guatr testı yaptırmanı onerırım,genelde bu tıp dawranıs gosterır:D carpıntın tuttuysa panık atak gecırmıs olabılırsın,ayakların fln buz gıbı olur,mıde bulantısını,bas donmesı,soguk terleme,karın agrısı..bıldıgın kalp krızı gıbıdır..hastaneye gıdersın ölüyorum dıe bı *** cıkmaz..butun testlerı yaparlar neden oldugunu anlamazlar..kı buyuk ıhtımal ole olucak;) her ınsanın basına gelebılen bırsey..;) ck gecmıs olsun tekrar..

Sağol erdemcim.Dediğin gibi panik atak tarzı birşey olduğu muhtemel nargile biraz kötü hissettirince panik atakda geldiyse ipler kopuyo orda tahlil sonuçlarında da birşey çıkmadı çünkü..

Enes-x
24-05-2009, 15:08
Arkadaşlar herkese geçmiş olsun dilekleri için çok teşekkür ederim..Bugün iyiyimde sigarasızlık biraz beynimi bulandırıyo :)

Buğra A.
24-05-2009, 15:13
Geçmiş olsun Enes'cim.

sercann
24-05-2009, 15:25
Enesim çok geçmiş olsun kendine dikkat et..

Serencebey
24-05-2009, 15:30
Saglık kadar onemlı bısey yok emınım.

Cok buyuk gecmısler olsun.

uqr
24-05-2009, 16:31
Geçmiş olsun.

TünayK
24-05-2009, 17:02
oncelıkle cok gecmıs olsun...benımde basıma cok once boyle bır olay gelmıstı...agır bır yemegın ardından nargıleye basladım...yaklasık 40 dakıka sonra oturdugun yerden dahı kalkamadan cafenın ortasına kusmustum:D cok cılgın bı bas donmesı vardı gecede uyuyamamıstım... o gun son nargıle ıcısımdı...

cenk
24-05-2009, 17:11
geçmiş olsun enes dikkat etmek lazım

dragstar
24-05-2009, 17:21
çok geçmiş olsun dikkat etmek lazım

Boost Up
24-05-2009, 17:27
Abicim geçmiş olsun ya:( Dikkat et

Yiğit Ş.
24-05-2009, 17:32
Geçmiş olsun, sigara kullanmıyorum, alkol var, nargileyede bu sene başladım tek tük içiyorum. Bi süre dha idare ederim sanırım hehe. Dediğin gibi insanın başına gelmeden anlamıyor bu güzel sağlığının önemini.

tuner faruk
24-05-2009, 18:44
Geçmiş olsun:( bende sigara yok alkol yok ama nargile yaklaşık 5 senedir içiyorum çok yemek yedikten sonra ve colayla içince yapıyo bide yapılan nargileyede bağlı bazıları bi geliyo 10 dakika sonra bi bakıyosun bildiğin şeker tadı var ağzında köz değiştiriyosun yine aynı tekrar geçmiş olsun

gökberk
24-05-2009, 18:48
Geçmiş olsun abicim ;)
ama sigarasız da olmaz ki şimdi yani,galiba,herhalde :D

onurars
24-05-2009, 19:05
geçmiş olsun,nargile çok yüklenince yapıyor böyle şeyler tansiyon oynadıgından kaynaklanıyomuş

HarunToprak
24-05-2009, 19:54
Geçmiş olsun . Dikkat etmek lazım...

FaBeRgE
24-05-2009, 20:25
Enes çok çok geçmiş olsun, dikkat et kardeşim biraz :o

Enes-x
24-05-2009, 20:49
Sağolun arkadaşlar..Biraz da sağlıklı yaşamaya çalışcam bakalım nasıl birşeymiş :D

MTK
24-05-2009, 20:51
gecmıs olsun

yasintezcan
24-05-2009, 21:04
oncelıkle geçmiş olsun kardeş, bak ben 10 yıl boyunca belki her gün 1 veya alkol alırken 2 paket sigara içerdim,ben geçen yıl trafik kazası yaptım ve 10 gün yoğun bakımda kaldım,3 kaburgam kırıldı birisi akciğerime saplandığı için nefes yetmezliğinden az kaldı bu hayata veda ediyordum,daha sonra ciğerime tüp takıldı iyi kötü iyileştik işte:)neyse sadete geleyim,kendine bi iyilik yap sigarayı bırak ve hayatın tadlarını al:) ben 1 yılı geçti bırakalı ve son derece memnunum.bende nargileyi severim , arada içerken kafam güsel oluyo:D.ne de olsa tütüngillerden...

SerdaR A.
24-05-2009, 21:33
aynen sigarayı bırak bence 4 hafta önce konu açmıştım hatta nasıl bırakabilirm die arkadaşlar sağolsun öneriler fln 4 hafta oldu maçlarda eskiden tıkanırdım şimdi 2.0 bara kadar basabiliyorum :D

ARDA_E
24-05-2009, 21:42
geçmiş olsun enes

Enes-x
24-05-2009, 21:46
mtk,yasintezcan,serdar,arda sağolun..

Dünden beri baya zorladım kendimi 2 tane sigara içtim sadece..Hiç içmeyincede çarpıntı oluyo piskolojik olarak..En kısa zamanda kurtulcam şu meretten inşallah..

yasintezcan
24-05-2009, 21:49
bak kabak çekirdeği ye kriz geldiğinde,bi de sigara içilen ortamlara fazla girme ilk bir iki ay:) bırakır gidersin önemli olan kafanda bitireceksin işi.

SerdaR A.
24-05-2009, 21:52
bak kabak çekirdeği ye kriz geldiğinde,bi de sigara içilen ortamlara fazla girme ilk bir iki ay:) bırakır gidersin önemli olan kafanda bitireceksin işi.
aynen iş piskolojik olarak bitiyor.mesela yemek sonrası fln gibi muhabbetleri kafandan çıkardınmı bide kriz geldiğinde bol bol sakız tmm ama önemli olan kafada bitirmek gerisi geliyor veya zorlanırsanda sağlık ocaklarından destekte alabilirsin.

Enes-x
24-05-2009, 21:58
Tamamen kafada biticek birşey bende farkındayım..Annem 11 gün önce bıraktı 33 senedir günde 1 paket maltepe içmiş ve hayatında en uzun içmediği zaman oruç tuttuğu zamanlar :) Sigarayı bırakmadan önce 1 saat piskolojik destek almış tık diye bıraktı ondan sonra.Ne çekirdek yiyor ne kuruyemiş günlük hayatına devam ediyor sanki daha önce hiç sigara içmemiş biri gibi :) İsteyince oluyor demekki..

onursumer
24-05-2009, 21:59
geçmiş olsun enes

alkol hadi neyse aşırıya kaçmadığı surece sorun yokta

sigara vs tutun urunlerinden kesinlikle uzak durmak lazım ;)

sigarayı bırakmak için ozellikle onu hatırlatıcak kahve vs gibi şeylerden ilk başta uzak durmaya çalış :p

yasintezcan
24-05-2009, 22:52
aynen aynen , sen yeter ki bırakmak iste...
her türlü bırakırsın;)
inanırmısın ben hayatta en son bırakacağım şey sigara derdim,bundan iyi dost mu
var ? derdim,ama hikayeeee:) hastanede nefes alamayınca anladımki bu meret beni götürecek.dedim en iisi bırakayım, yanii nefret ettim.sana da yaşadığın olay ders olsun;)
bırak geç.

can0001
24-05-2009, 22:57
büyük geçmiş olsn... üzücü durum...

CaNeR54
24-05-2009, 23:00
gecmiş oLsun midede bir yere kadar kabuL ediyor :) dikkat etmek lazm.

Shadow_Dancer
24-05-2009, 23:03
Denesim geçmiş olsun :( dikkat et kendine

bora1311
24-05-2009, 23:17
cok gecmıs olsun...

zıpzıp
25-05-2009, 03:09
geçmiş olsn nargileden dolayı banada butür bişey olmuştu..

Stock
25-05-2009, 03:38
2.kez ehliyeti kaptırdıktan sonra bende bıraktım alkolü sigara zaten içmem dişlerimi sarartıyor.. dikkat et arkadaşım..

CnR CAN
25-05-2009, 08:44
Sigarayı bırakalı 4buçuk ay falan oldu bidahada başlamayı düşünmüyorum.Ama bende Akşamcılık var :D çok geçmiş olsun umarım bırakırsın ikisinide

vtecburhan
25-05-2009, 08:56
bunlar basite alıncak seyler degıl benımde duzensız bır hayatım vardı spor yok alkol sıgara derken bırgun ensemde bı agrı ates ölüyom sandım doktora bı gıtımkı tansıyon 22/18 dıyor yuksek tansıyon cıktı ve komple tahlıl ıvır zıvır hıc bısey yok strese sıkıntıya ve spor yapmadıgım ıcın duzensız hayattan tansıyona vurmus sımdı ılac kullanıyorum cok ıyıyım ama yas 27 :S bu yasta yuksek tansıyon hastası olduk dıkkat etmek lazım

miniks
25-05-2009, 09:08
nargile tütününün içinde bagımlılık yapmasını saglayan uyuşturucudan daha tehlikeli maddeler var

aç karna derin derin nargile cekerseniz zaten kafanız güsel olur :)

gecmiş olsun enes

sigarayı bırakmak zor degil arkadaşlar yeterki isteyin

Erk@n
25-05-2009, 09:45
geçmiş olsun..

anıl turan
25-05-2009, 10:54
geçmiş olsun, o fotograflariniz kismindaki 40 adet sigara izmaritini görünce bende salı gününden beri sigara içmiyorum... umarım bir daha başlamam, yemeklerden sonra çok az canım çekiyor ama kararlıyım içmeyecem o zıkkımı...

MeJo
25-05-2009, 10:59
kardeşim geçmiş olsun bende 1 haftadır hastayım aklına gelebilecek herşey geldi basıma.. sigara ve içkiyi bırakmaya karar verdim aynı bnde senin gibi.. bende sağlığımız için iyi olacak.. tekrar geçmiş olsun

YavuzNaz
25-05-2009, 11:02
gecmiş olsun insan sağlığını kaybedince kıymetini anlıyor ne yazıkki daha dikkatli olmak lazım dünyaya 1 defa Geliyoruz diye suyunu çıkarmamak lazım buranın diğer tarafıda var ;)

B!Rtan
25-05-2009, 15:09
enes geçmiş olsn kanka ya.
kesinlikle sigarayı bırakmak gerek. günde 2 paketi geçiyorum bende. gece oturursam 3. pakette açılıyo. :(
umarım bunlar ders olur bize.

Baran^
25-05-2009, 17:58
Gecmiş olsun.Arkadaşıma 4-5 sene önce oldu aynısı..NArgile içerken kitlendi kaldı şaka yapıyor sandım ama yüzüne bi bardak kola attım yınede ölece durdu arabaya koyup alalecele hastaneye yetiştirmiştim..Sonra tahlillerde bişi cıkmadı.Ben hep sölüyorum sigara için nargile içmeyin 10 dakka nargile 2 paket sigarya bedel gibi bişi duymuştum.

-Ata-
25-05-2009, 18:07
Kanka geçmiş olsun :(
bırakırsın ya kısa sürede..

M.A.D
26-05-2009, 17:01
bende nargileye yüklendiğimde felaket baş ağrısı oluyor :(

Armageddon
26-05-2009, 21:11
Çok geçmiş olsun.... Herşeyin fazlası zarar dikkat etmek gerek. Ben sigara zaten kullanmıyorum. İçkiyi de arada sırada, abartmadan içiyorum. Vücuda her gün 9000 devir çevirtmenin anlamı yok...

Schumi
30-05-2009, 14:02
Bir musibet bin nasihattan iyidir. İyileşmene ve zararlı alışkanlıkları bırakmana sevindim.

Mr.K
30-05-2009, 14:18
Bir musibet bin nasihattan iyidir. İyileşmene ve zararlı alışkanlıkları bırakmana sevindim.

Boşa sevinme hala içiyo sigara:D Ayak yapıyo forumda bıraktım ettim diye :D

SekoLive
30-05-2009, 14:23
Çok geçmiş olsun.... Herşeyin fazlası zarar dikkat etmek gerek. Ben sigara zaten kullanmıyorum. İçkiyi de arada sırada, abartmadan içiyorum. Vücuda her gün 9000 devir çevirtmenin anlamı yok...

+1000 çok iyi yazmssınız 9000 devirde çevirtmenin bi anlamı yok

sizede geçmiş olsn çok güzel yazmıssınız nefsinizi yenebilirseniz ne mutlu size...

Dragger
30-05-2009, 14:38
Boşa sevinme hala içiyo sigara:D Ayak yapıyo forumda bıraktım ettim diye :D

Ahahaha :D

TarikS
30-05-2009, 15:50
Gecmis olsun Enes, evde yoktum simdi gordum konuyu..