PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yaz Okulu yardım

MaG
26-05-2009, 19:50
Arkadaşlar daha önce almadığım tek bir dersim kaldı okulda oda "Money and Banking" yani Para Banka bu ders 2 sene önce bizim okulda açılmıştı bu sene açtırmaya çalıştık fakat büyük ihtimalle açmayacaklar, toplamda 8 kişi falanız 12 kişi ile açarız dediler şimdi 20 ye çıkardılar. Başka okullardan alabilme ihtimalimiz var, o yüzden, Sizlerden Ricam Kendi okullarınızda Ankara dışıda olur istanbul, eskişehir konya neresi olursa.. bu dersi iktisat işletme ticaret gibi ve benzeri bölümler açıyor. Kendi ünilerinizde bu dersi alan veya bana yardımcı olabilecek bu bölümün yaz okullarında açılma olasılığını araştırabilirmisiniz.. dediğim gibi istanbul eskişehir konya izmir her yer olur. Tek bir ders için 1 dönem uzatmak istemiyorum. Tşkler.

gökh@n_gr
26-05-2009, 20:47
ingilizce mi görüyosunuz eğer değilse bizim okulda bakarım yarın iktisat okuyorum bende pamukkalede

ocengiz0
26-05-2009, 23:18
Bilkent de seçmeli olarak introduction to business ve money management derslerini aldım ama yazın açarlarmı bilmiyorum. İki sorun var yalnız,1- okullar dışardan öğrenci kabul ediyorlarmı? 2- Aynı ders adı altında olması çok zor ihtimal, bu dediğim derslerden birini sayarlarmı,neye göre eşleştircekler?

buraek4
26-05-2009, 23:21
tek ders kaldıysa neden kasıyosunki.tek ders sınavına gir

anıl turan
26-05-2009, 23:29
tek ders kaldıysa neden kasıyosunki.tek ders sınavına gir

bende onu diyecektim ya tek derse ise tek ders sınavına gir... nasılsa tek ders diye hocalarda kasmıyor, tek dersten kalan adam görmedim...

şahsen ben öğrenciyken :D tek ders sınavını verip mezun olmuştum

_Burak_
27-05-2009, 00:13
büyük ihtimal daha önce alamadığından dolayı tek ders hakkıda olmayacaktır

onursumer
27-05-2009, 00:15
8 kişi varken neden açmamak için inat ediyorlar anlamıyorum

bizim okula ve başka unideki arkadaşlarıma sorayım ;)

MaG
27-05-2009, 00:28
ingilizce mi görüyosunuz eğer değilse bizim okulda bakarım yarın iktisat okuyorum bende pamukkalede

ing görüyoruz fakat bazı okulların %50 ing lerine izin verebiliyorlarmış..

Bilkent de seçmeli olarak introduction to business ve money management derslerini aldım ama yazın açarlarmı bilmiyorum. İki sorun var yalnız,1- okullar dışardan öğrenci kabul ediyorlarmı? 2- Aynı ders adı altında olması çok zor ihtimal, bu dediğim derslerden birini sayarlarmı,neye göre eşleştircekler?

Evet dışardan ögrenci kabul ediyorlar ve bizim okulda Çankaya da denklik verebiliyor fakat içeriğine dikkat ediyorlar ismi önemli değil farklı isim olabiliyormuş..

MaG
27-05-2009, 00:31
bende onu diyecektim ya tek derse ise tek ders sınavına gir... nasılsa tek ders diye hocalarda kasmıyor, tek dersten kalan adam görmedim...

şahsen ben öğrenciyken :D tek ders sınavını verip mezun olmuştum

Daha önce almadığım bir ders olduğu için, geçen dönem yetmedi kredim alamadım 3. sınıftan bir dersi. o yüzden sınav hakkı doğmuyor..

MaG
27-05-2009, 00:32
8 kişi varken neden açmamak için inat ediyorlar anlamıyorum

bizim okula ve başka unideki arkadaşlarıma sorayım ;)

tşkler dostum..ya gıcıklık yapıcaklar ya işte aslında işlerine geliyor ama bizim bölüm uluslarası ticaret ama bu bölümü iktisat açıyor ama bizim müfradatta var karışık biraz iktisatta başka bölümün ögrencileri diye açmıyor heralde :S

izo
27-05-2009, 02:03
bilkentte money and banking diye bir ders var isltme bolumunde..

MaG
27-05-2009, 02:25
bilkentte money and banking diye bir ders var isltme bolumunde..

bilkent açmıyormuş ama yaz okulu o dersi :(

RCkid
27-05-2009, 08:14
Evet dışardan ögrenci kabul ediyorlar ve bizim okulda Çankaya da denklik verebiliyor fakat içeriğine dikkat ediyorlar ismi önemli değil farklı isim olabiliyormuş..

catalog daki dersin açıklaması ve tanımlamasına göre fakülte ve öğrenci işleri değerlendirip denklik veriyor

Tunacan
27-05-2009, 08:36
Atılıma da bakabilirisin tanıdık varsa...

ocengiz0
27-05-2009, 11:50
Dediğim dersleri aldığım hocaya sordum bugun, malesef yaz okulunda o dersler açılmayacakmış :( inşallah bulursun başka bir yerden, iyi şanşlar.

barutçu
27-05-2009, 12:24
"Para&Banka" bizim okulda var - İzmir Ekonomi Üniversitesi.
Bende almıştım zaten bu dersi.
Şimdi şöyle bir durum var. Anladığım kadarıyla bu ders senin bölüm dışı seçmelin. Üniversite hayatın boyunca KALDIĞIN 2 seçmeli dersi zaten değiştirme hakkın var. Öyleyse para&banka almak zorunda değilsin zaten. (Ekonomi bölümü için para&banka seçmeliydi)
Bunun dışında kişi sayısıda önemli değil aslında. Mezun olma durumunda isen ve son dersin ise üniversite zaten mecburen açmak zorunda. İster 10 kişi olsun ister 3 kişi.
Öğrenci işleri ile detaylı konuşmalısın. Bende başka bi dersten yaz okulunda mezun olmuştum 6 kişi için o ders açılmıştı. Ama hepimiz mezuniyet aşamasındaydık.

MaG
28-05-2009, 01:10
"Para&Banka" bizim okulda var - İzmir Ekonomi Üniversitesi.
Bende almıştım zaten bu dersi.
Şimdi şöyle bir durum var. Anladığım kadarıyla bu ders senin bölüm dışı seçmelin. Üniversite hayatın boyunca KALDIĞIN 2 seçmeli dersi zaten değiştirme hakkın var. Öyleyse para&banka almak zorunda değilsin zaten. (Ekonomi bölümü için para&banka seçmeliydi)
Bunun dışında kişi sayısıda önemli değil aslında. Mezun olma durumunda isen ve son dersin ise üniversite zaten mecburen açmak zorunda. İster 10 kişi olsun ister 3 kişi.
Öğrenci işleri ile detaylı konuşmalısın. Bende başka bi dersten yaz okulunda mezun olmuştum 6 kişi için o ders açılmıştı. Ama hepimiz mezuniyet aşamasındaydık.

anladım dostum detaylı araştırmak lazım ama bizim bölümde iktisatta işi yokuşa sürüyorlar, bizim seçmeli ders değil normal yönetmelikdeki ders fakat, bu dersi iktisat açıyor. daha önce bu dersi hiç almadım değiştirme şansımda yok. ama dediğin gibi yaz okulunda gerçekten açmak zorundalarsa bizim için süper olru zaten mezun durumunda olan 8 kişiyiz biz.

MaG
28-05-2009, 01:27
Dediğim dersleri aldığım hocaya sordum bugun, malesef yaz okulunda o dersler açılmayacakmış :( inşallah bulursun başka bir yerden, iyi şanşlar.

eywallah dostum sağolasın..

Atılıma da bakabilirisin tanıdık varsa...

sabah atılımdayım bakalım inş yaz okuluna açıyorlardır..