PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aem ems ile neler yapabilirim

firat_07
28-05-2009, 09:06
arkadaşlar aem ems beyin ile atmosferik vti ile neler yapabilirim bana atıları neler olur ve kendim yapabilirmiyim yoksa başkasına ihtiyacım olurmu

TünayK
28-05-2009, 11:21
kendın yapamassın ısı bılen tuner lazım. stok motor ıcın cok asırı bır beklentı ıcıne gırme, daha buyuk uygulamalar ıcıın alabılecegın en kapsamlı beyın olur.

firat_07
28-05-2009, 13:15
araçta 11.5cr yüksek pistonlar stage2 eksantirik takım hedır aemv2 afr ople 51 lik boru ve son susturucu olacak ve işletim sistemi olarak aem ems düşündük bu arada fiyat aralıgı 2. elde nekadardan gidiyo

miniks
28-05-2009, 13:23
ozaman EMS iş yapar hemde çok iş yapar

firat_07
28-05-2009, 18:23
bizde öyle düşünüyoruz ama bi p28 ayrıcalıkları nelerdir onları ögrenmek istiyorum

mar1lyn
28-05-2009, 18:57
açıkçası p28 le herşey yapılıyor
aemin vardır mutlaka artısı yoksa 1500 usd olmazdı :)
ama bir çok araçtada gördüm ayar düzgün yapıldıktan sonra bence gerek yok o paraya başka şeyler alınabilir :)

TünayK
28-05-2009, 21:19
p28 aem ems nın yanında cok komık durur.detayını arkadaslar yazarlar..

ucuzsa vardır ılletı pahalıysa vardır hıkmetı demısler...

mar1lyn
28-05-2009, 21:27
tabiki yani 2sininde ayarlarını gördüm arada dağlarkadar fark war pratikliğide cabası
ama dediğim şu atmosferik araba 180 hp olacaksa aem bunu çok değiştirmez
değiştirsede 1500$ lık bi deişiklik yok bence
yapılacaksa çok profesyonel bi iş koyulur aem :) atmosferik bi vti da gereksiz bence
koyulan parçalara göre bir ayar yapılır kalır
bu bnm şahsi fikrimdir
yanlış anlaşılmasın

üntar
29-05-2009, 13:10
ya gercekten bende ögrenebilirmiyim ems ile p28 in ayrıntılı farkını.. arabamızı yapıyoruz parcaları alıyoruz tamam biçogunu biliyorum ama bende ems yi tam olarak bilmiyorum.. sadece aldım nie aldım al dediler:) benimde aracımda 12,5 sıkıstırma stage 2 egzantirikler subap yay sapka krank enjektör vs vs var. 1,8 stroker yaptık.. bu aractaki uygulamaları ems yerine p28 ile yapamazmıydık? illaki farkı war. bunu biri aydınlatabilirmi bize??

sportinger
29-05-2009, 13:14
ahahah benim specler ya. işyapar bencede:D

vtecturbo
29-05-2009, 23:17
bende aem kullanıyorum cok fazla anlamasamda software lerını kurcaladıktan sora hondata, neptune, crome vs yanında sonsuzluk gıbı bısey...

stlegal
30-05-2009, 06:04
bende aem kullanıyorum cok fazla anlamasamda software lerını kurcaladıktan sora hondata, neptune, crome vs yanında sonsuzluk gıbı bısey...

hepsını deneyıpmı aeme geçtınız :soru:

vtecturbo
30-05-2009, 11:34
software lerine baktim.

ahmet-t
01-06-2009, 02:54
ya gercekten bende ögrenebilirmiyim ems ile p28 in ayrıntılı farkını.. arabamızı yapıyoruz parcaları alıyoruz tamam biçogunu biliyorum ama bende ems yi tam olarak bilmiyorum.. sadece aldım nie aldım al dediler:) benimde aracımda 12,5 sıkıstırma stage 2 egzantirikler subap yay sapka krank enjektör vs vs var. 1,8 stroker yaptık.. bu aractaki uygulamaları ems yerine p28 ile yapamazmıydık? illaki farkı war. bunu biri aydınlatabilirmi bize??
yaparsın yapamazsın dıye bısey yok ama o kadar para harcamıs arabanı yapmıssın beyın ve ayar bu ısın olmazsa olmazlarından harcadıgın paranın aldıgın parcaların hakkını p28 veremez ama ems fazlası ıle verır aralarında cok fark var hp olarak dusunme bunu untarım beyaz vtı ı hatırlıosun ılk yapıldıgında p28 taktık uzerındede cok guzel bı chıp vardı sorunsuzdu fenada deıldı gıdısı sonra aem ems aldık oz geldı 2 3 saat kurcaladı turbo s2k lardan ınmıstı ayardan once cok bısey cozemedım gıdıomu gıtmıomu dedı bındım ohaaa oldum ınanılmıcak derecede degısmıstı arabanın gıdısı 184 cıkan araba bı ems ıle ayardan sonra 193 cıktı alınan hp den cok gıdısı muazzam degısmıstı tahmınımce p28 lı halınden 6 7 boy daha hızlıydı. poke...

firat_07
01-06-2009, 08:16
eyvallah abi anlaşılmıştır

tool
01-06-2009, 08:48
neptune rtp 650 dolar
aem ems 1100 dolar
aradaki farka gerek yok bosuna :)

stlegal
01-06-2009, 09:13
p28 lede her şeyi yapabilrisiniz fakat kendi base programlarında bile inanılmaz farklılıklar oluyor bunuda dynoda anlarsınız diğer elinde orjinal beyin diğer elinde p28 beyin ikisinide dynoda denediğiin zaman p28 e uygun map araba için bulamazsanız güçte ciddi düşüşler yaşanıyor yani etrafta p28 için b16a2 base map buldunuz orjinal beyinle aynı veriler gözükür tabloda ama verdiği güç çok vasat oluyor..sen avansı açarsın o eksiye gider kısarsın artıya gider p28 in böle enterasan handikapları var crome için söylüyorum ..ayara başlamadan elinizde çok doğru base olması lazım ki bu çok çok zorlaşıyor çoğu zaman istediğiniz verimi alamaıyorsun ama doğru base bulabilirsen bunun üzerinde oynarsın ama dyno %100 şart..yanisi uraşılmak istenmiyorsa ki çoğu kişi bu kadar masraf yapıp bunu aramakla uraşmak istemez ..kaliteli bir beyin le başlayın hondata aem veya neptune en azından ..p28 cromela ayar yapmak başlı başına bir dert.olmazmı olur ama kimsenin bunlara ayrrıcak ne zamanı nede sabrı var..açıkcası ben ayar yaptırıcak kişi ısrarla p28 istemedikçe tercih etmiorum tercih etsede dynoda yapılması gerekiyor ayarların ...

MiaMi
01-06-2009, 09:32
Ben p28 almıyorum işte kısmt olmuyor demek var bi şeyler. Yukarıdan bana p28 almak yazılmamış benim base map'im neptüne aldıracak herhalde.

üntar
01-06-2009, 11:53
yaparsın yapamazsın dıye bısey yok ama o kadar para harcamıs arabanı yapmıssın beyın ve ayar bu ısın olmazsa olmazlarından harcadıgın paranın aldıgın parcaların hakkını p28 veremez ama ems fazlası ıle verır aralarında cok fark var hp olarak dusunme bunu untarım beyaz vtı ı hatırlıosun ılk yapıldıgında p28 taktık uzerındede cok guzel bı chıp vardı sorunsuzdu fenada deıldı gıdısı sonra aem ems aldık oz geldı 2 3 saat kurcaladı turbo s2k lardan ınmıstı ayardan once cok bısey cozemedım gıdıomu gıtmıomu dedı bındım ohaaa oldum ınanılmıcak derecede degısmıstı arabanın gıdısı 184 cıkan araba bı ems ıle ayardan sonra 193 cıktı alınan hp den cok gıdısı muazzam degısmıstı tahmınımce p28 lı halınden 6 7 boy daha hızlıydı. poke...

anladım totosum:) bu arada özlettin kendini:) su askerlik bi bitsinde eski gunlerimize geri donelim...

Oz`
01-06-2009, 12:15
ikisinede üstünde baktıntan sonra pratrikte base olarak aynılar ama detaya girince çok farklı olduklarını anlayabiliyoruz çok fazla detay var ems de bunun yanı sire enjektorleri daha iyi kontol algoritmasina saahip ayrıca ignition çıkışları çok daha güçlü 12 enjektorue kadar yükselebiliyor değişik cam crank sensor takmanızı sağlayabiliyor hertürlü sensoru bağlayabiliyorsunuz EGT afr bir çok haritaya sahip NOs Methanol VB gibi haritalara bunların yanı sira Boost control aşırı hassas bunlar bazılarıtabiki daha birçok şey sayabilirimbunun yanı sıra traction control bile var:) otomatik sanzıman kontrolu

suan Aem gen 2 de idle, start, injector control, ignition out çok ciddi şekilde iyileşmiş duurmda ama
s300 ile ems aynı şeyler değil bensize aem le 1 bar bastığınızda camı açmanızı sağlarım ama s300 le yapamam acıkcası :)

anlattıklarım kaba saba seyler anlamanız için :)

üntar
02-06-2009, 22:37
saolasın özgün.

maskaran
13-03-2010, 19:22
özgün abi 1 bar basınca camın düğmesini bulamayız s300 le :D