PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yaz geldi motorlar foraa .. :)

anildogru
30-05-2009, 23:14
Arkadaşlar selam benim 207 Gt satılmıştır. :) trabzona gitti arabam...Yaz geldiği için motora biniyorum şuan... kanımızda tuning sevgisi olduğu için 2 teker de de rahat durmuyorum :) bugün motora led stoplar ve sinyalleri yaptık :) Video yu paylaşmak istedim.Umarım beğenirsiniz..Ayrıca Headers koyduk acaip bişey oldu..Ama acilen senkron istiyo makina:)

Ekstralar;
İridium bujiler
k&n hava filtresi
yoshi egzost
Headers

Buda video

http://videos.streetfire.net/video/GSX-R600-HEADLAMP_685276.htm

MertS
30-05-2009, 23:20
sesi çok hosuma gitti yaa.. maşallah aman dikkatli olun allah kaza bela vermesin :)

Alican
30-05-2009, 23:21
Güzel olmuş maşallah. Bende 5 yıl aradan sonra tekrar atv almayı düşünüyorum bakalım neler olucak :)

anildogru
30-05-2009, 23:25
sesi çok hosuma gitti yaa.. maşallah aman dikkatli olun allah kaza bela vermesin :)

saol dostum.iyi dileklerin için :) 3000 devirden sonra o sesi duy çıldırıyo makina :):) koyucam videolarını 15800 devire kadar durmak yokk :)

anildogru
30-05-2009, 23:26
Güzel olmuş maşallah. Bende 5 yıl aradan sonra tekrar atv almayı düşünüyorum bakalım neler olucak :)

atv degişik bi olay ya :)

Oytun
30-05-2009, 23:27
maşallah :) sinyallerin markası vs. nedir? bilgi verebilirmisin? güzel durcak ledli sinyal arıyorum plakalık olmadığı için

anildogru
30-05-2009, 23:29
maşallah :) sinyallerin markası vs. nedir? bilgi verebilirmisin? güzel durcak ledli sinyal arıyorum plakalık olmadığı için

dostum biz onlari kendi işçiliğimizle yaptık..Devreleri ledleri plakası tamamen bizim elimizden çıktı..Ayrıca motorun sele altında da düğme tertibatı çektik yanıp sönme olayını yapmak için...

MertS
31-05-2009, 00:02
bu tip bi motor alırken nelere dikkat etmek gerekir ?

a2 ehliyetim var heveslendim bi an :)

anildogru
31-05-2009, 00:07
bu tip bi motor alırken nelere dikkat etmek gerekir ?

a2 ehliyetim var heveslendim bi an :)

öncelikle bu tip motor almak değil konu ne tarz motor kullanmayı istemek önemli,ayrıca her motorun bir tecrübeye ihtiyacı var..Yani Daha önce motor kullandın mı? ne kullandın? ne kadar km yol yaptın ? ayrıca motoru aldıktan sonra gunluk ne kadar km yol yapmayı hedeflıyorsun? Bunlar önemli sorulardır seçim konusunda.... Çünkü racing ler yorucu makinalardır kullanımı sureklı oldugu takdirde yorucu oluyorlar...

Normal olarak bir makina alırken kazası boyası var mı ona bakılır,ayrıca motorun ciğeri sağlammı gaz yeyişi nasıl ? bunlar çok önemlidir.diğer bir detaysa ekstra özellikleridir...Ayrıca marka seçimi de kişiden kişiye değişir ama çok önemlidir.. Çünkü her markanın kendine has külfeti var :)

MertS
31-05-2009, 00:08
p.m atıyım ben :)

onursumer
31-05-2009, 00:11
maşallah çok iyi olmuş ;)

kriz teğet geçtiği için beyaz gsxr600 hayal oldu benim için :(

K0213
31-05-2009, 00:12
anıl hayırlısı olsun. muratın r600 mü o avatar tanıdık ama sen mi aldın onun motoru?

anildogru
31-05-2009, 00:17
anıl hayırlısı olsun. muratın r600 mü o avatar tanıdık ama sen mi aldın onun motoru?

kanka saolasın yok bu o değil kardesım..avatar muratlayken cekılmıstı..benımkıde aynı mılenyum serı oldugu ıcın :D degıstırmedım avatarı napıyosun nasılsın

anildogru
31-05-2009, 00:18
maşallah çok iyi olmuş ;)

kriz teğet geçtiği için beyaz gsxr600 hayal oldu benim için :(

saol onur :) kriz gittikten sonra senide görmek isteriz beyaz bi gsxr600 un ustunde:)

K0213
31-05-2009, 00:21
kanka saolasın yok bu o değil kardesım..avatar muratlayken cekılmıstı..benımkıde aynı mılenyum serı oldugu ıcın :D degıstırmedım avatarı napıyosun nasılsın

ii valla muratla takaslayabilseydik o zmn bende gsxr600 üzerinde olucaktım şimdi ama kısmet multijet üzerinde olmakmış :)

kısmetse seneye yaza, bu sene biladeri evlendiricez yoksa yine niyetliydim.

sen neler yapıyosun?

anildogru
31-05-2009, 00:26
ii valla muratla takaslayabilseydik o zmn bende gsxr600 üzerinde olucaktım şimdi ama kısmet multijet üzerinde olmakmış :)

kısmetse seneye yaza, bu sene biladeri evlendiricez yoksa yine niyetliydim.

sen neler yapıyosun?

napım kardesım ya ugrasıyoruz..nişan yaptık bizde:) evliliğe doğru gidiyoruz işte:) bende pejoyu sattım yaz sonunda eğer durumlar ıyı olursa bi tane 330ci yada 320ci filan alıcam tabi imkanlar müsait olursa :) şuanda işlerle guclerle ugrasıyoruz işte

K0213
31-05-2009, 00:31
napım kardesım ya ugrasıyoruz..nişan yaptık bizde:) evliliğe doğru gidiyoruz işte:) bende pejoyu sattım yaz sonunda eğer durumlar ıyı olursa bi tane 330ci yada 320ci filan alıcam tabi imkanlar müsait olursa :) şuanda işlerle guclerle ugrasıyoruz işte

hayırlı olsun allah tamamına erdrsn.
araba konusunda da en güzelini yaparsın, bende albeayı, ci yapmayı düşünüyorum :) kısmet dediğin gibi durumlar ne göstericek.

anildogru
31-05-2009, 00:37
hayırlı olsun allah tamamına erdrsn.
araba konusunda da en güzelini yaparsın, bende albeayı, ci yapmayı düşünüyorum :) kısmet dediğin gibi durumlar ne göstericek.

aynen abi dertsiz tasasız biner kullanırız en azından:)

yusufcan_k
31-05-2009, 09:59
hayırlı olsun anıl abi güzel olmuş makina gercektende headers + egzozla cok degişiyor makina ve farkediyorsun ister istemez dün de biz bi abimizin 09 hayabusasına egzoz headers ve powercommander taktık makina adeta evrim gecirdi..

onurdemir
31-05-2009, 10:37
Hayırlı olsun güzel gözüküyor :) Ben racinglerin yaşattığı adrenalini seviyorum fakat günlük kullanım için İstanbul'a fazla olduğunu düşünüyorum. Onun için scooterımla şehir içinde tın tın geziyorum :) Modifiye işlemlerine de başladım. Hele bi bitirim fotoğraflarını aktarırım. Tabi ki tüm listenin tamamlanması 1 seneyi aşkın bir süre bulacak. Şimdilik karbon parçalarımı bekliyorum. Bu hafta içinde kısmetse kavuşuyorum. Ufak tefek değişiklikler bitsin bi konu açıcam kısmetse :)

Yapmayı düşündüklerim:

*Malossi varyatör
*Malossi yağ filtresi
*Malossi sünger filtre
*Malossi subap ve yaylar
*Malossi debriyaj
*Malossi tork driver
*Malossi Safty Line fren diskleri
*Leovince egzoz
*Jant boyama (Advan RG2 jantlarının rengine ya da mat siyaha boyanıcak. Karar aşamasındayım :) )
*Pirelli lastikler (Yeni alındı)
*Siyah renk rüzgar camı
*Aynalar direkleriyle birlikte karbon kaplanacak.
*Gidon üstündeki parça karbon kaplanacak.
*Kappa çantamın üst kısmındaki parça karbon kaplanacak.
*Amortisör direkleri boyanacak.
*Topcase içine ledli stop uygulaması yapılacak.

anildogru
31-05-2009, 11:17
Hayırlı olsun güzel gözüküyor :) Ben racinglerin yaşattığı adrenalini seviyorum fakat günlük kullanım için İstanbul'a fazla olduğunu düşünüyorum. Onun için scooterımla şehir içinde tın tın geziyorum :) Modifiye işlemlerine de başladım. Hele bi bitirim fotoğraflarını aktarırım. Tabi ki tüm listenin tamamlanması 1 seneyi aşkın bir süre bulacak. Şimdilik karbon parçalarımı bekliyorum. Bu hafta içinde kısmetse kavuşuyorum. Ufak tefek değişiklikler bitsin bi konu açıcam kısmetse :)

Yapmayı düşündüklerim:

*Malossi varyatör
*Malossi yağ filtresi
*Malossi sünger filtre
*Malossi subap ve yaylar
*Malossi debriyaj
*Malossi tork driver
*Malossi Safty Line fren diskleri
*Leovince egzoz
*Jant boyama (Advan RG2 jantlarının rengine ya da mat siyaha boyanıcak. Karar aşamasındayım :) )
*Pirelli lastikler (Yeni alındı)
*Siyah renk rüzgar camı
*Aynalar direkleriyle birlikte karbon kaplanacak.
*Gidon üstündeki parça karbon kaplanacak.
*Kappa çantamın üst kısmındaki parça karbon kaplanacak.
*Amortisör direkleri boyanacak.
*Topcase içine ledli stop uygulaması yapılacak.

onur sen naptın dostum yaa :) bunlar neye uygulanıcak :D

onurdemir
31-05-2009, 15:55
onur sen naptın dostum yaa :) bunlar neye uygulanıcak :D

Piaggio X9 250 Evolution :) Biliyorum uğraşma diyeceksin ama motorumu seviyorum ben :D

eeyore
31-05-2009, 17:38
motor süper bşi yaa bnm abimde 1000rr war onla takılıyoruz falan ama akıllı işi diil yani ben o kadar kafayı yemedm :)

baretta
31-05-2009, 17:46
Ya şu racing motor kullanmayı öğrenmeyi çok istiyorum , tecrübe olmadan asla binilmeyecek bir araç...

Adaş , Allah kaza bela vermesin , iyi günlerde kullanman dileğiyle , inşallah bir gün bende öğrenirim de kısmet olur bende katılırım aranıza :)

eeyore
31-05-2009, 17:52
Ya şu racing motor kullanmayı öğrenmeyi çok istiyorum , tecrübe olmadan asla binilmeyecek bir araç...

bnd istiyorum ama motor bnm 3 katım ağırlığında :) valla öğrenn kçklerle başlarsın büyütürsün snra :)

anildogru
31-05-2009, 21:19
Piaggio X9 250 Evolution :) Biliyorum uğraşma diyeceksin ama motorumu seviyorum ben :D

yok be onurcum herkesin bakış açısıdır.ama senden bi ricam var evrim geçirdikten sonra piaggio yu gormek istiyorum :)

anildogru
31-05-2009, 21:20
motor süper bşi yaa bnm abimde 1000rr war onla takılıyoruz falan ama akıllı işi diil yani ben o kadar kafayı yemedm :)

biz kafayı mı yedik yani :beuj: şaka bi yana herşeyin bir dozu ve kullanım kuralları var..O kurallara uydugun zaman tehlıke 2.planda kalıyor :) 1000 rr larıda severim guzel makınalardır

anildogru
31-05-2009, 21:21

Adaş , Allah kaza bela vermesin , iyi günlerde kullanman dileğiyle , inşallah bir gün bende öğrenirim de kısmet olur bende katılırım aranıza :)

adaş oncelikle şu tecrube kelımesını kullandıgın ıcın senı takdır edıyorum.keske herkes senın gıbı bılınclı olsa... ıyı dıleklerın ıcın cok teşekkurler

onurdemir
01-06-2009, 12:22
yok be onurcum herkesin bakış açısıdır.ama senden bi ricam var evrim geçirdikten sonra piaggio yu gormek istiyorum :)

Tabiki ;) 1 sene sonra son halini alacak. Ama en azından karbon parçalar geldikten sonra, ön camı değiştirdikten sonra, egzozu boyadıktan sonra, pasta,cila ve boya koruma sonrasında bir konu açmayı planlıyorum. :D

onurdemir
01-06-2009, 12:24
Tecrübe gerçekten çok önemli. Motorda hayati önem taşıyor. Ben 4 senedir istanbul trafiğindeyim motosikletle. Halen tecrübeli olduğumu düşünmüyorum. Totalde 30.000 km yaptım. Ama halen motor büyütmek ya da hız yapmak için deneyimli görmüyorum kendimi. 4 tekerde durum farklı tabi. İnsanın kendini bilmesi kadar güzel birşey yok. :D

eeyore
01-06-2009, 16:07
biz kafayı mı yedik yani :beuj: şaka bi yana herşeyin bir dozu ve kullanım kuralları var..O kurallara uydugun zaman tehlıke 2.planda kalıyor :) 1000 rr larıda severim guzel makınalardır

en son çevreyolunda 263 görüp kadranda moleküllerime ayrılmayı beklediğim için o motorda ondan akıllı işi diil diyorum..:)

arkadaşlar tbikide tecrübe çok önemli ama bliyorsunuz evde kazanılmıyo o tecrübe :) ama şölede bişi var tmm düşme teknikleri var onları biliyorum 2 tane eski yarışçı arkadaşım var çevremde çok anlatıyorlar ama maalesef istanbulda (diğer şehirleri bilmiyorum) motor kullanana saygı yok. adam düşürmek için üstüne kırıyor yani resmen..

geçen ay arkadaşım 600rr ıyla soldan gdiyormuş stadın geliş yolunda köprüden çkışında ordan bağlanmışş yolda boşmuş 100le falan gdiyormuş bi tane bmw gelmiş kapışalım fln demiş işte hadi yürüyelim motorlu arkadaşımda da korumaya dair bşi yokmuş yakın mesafede işi varmış diye giymemiş montunu yok kapışmıcam falan demiş arabanın içindekilere arabanın içindekilerde motorun üstüne kırmış arabayı arkadaşımın sağ bileği eklemden kırıldı mesela ama adam gitti yeni kasa 600rr aldı :)

keşke daha adamdan sayılıyor olsaydı motorlar geçenlerde e5 ten gderken kadın sürücünün teki cart diye çktı önümüze noluyoruz dedim motor çok güzelde işte..

anildogru
01-06-2009, 16:46
bu gibi durumlarla bende karşılaşıyorum..ama 2 tekerın bır ozellıgı vardır.bastıgında yanında duracak kısa vadede sana yetısebılecek bır araç olmayacagı ıcın oyle bır durum oldugunda basıyorum gaza uzuyorum..yetışemıyo arkadakı zaten..ama ole terbıyesız ve saygısız ınsanlar cok maalesef...

Onur dedıklerıne tamamen katılıyorum..Özenip 2 teker alıyo ınsanlar sonra allah korusun yerden jıletle kazıyosun...