PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Artvin Hopa'ya tayinim çıktı..acil bilgi ve yardım!

Turquake
31-05-2009, 21:49
Arkadaşlar İngilizce Öğretmeniyim.Artvin Hopa ilçesi Kayaköy İlköğretim Okulu'na zorunlu hizmet için tayinim çıktı.Nasıl bir yer?Köyü bile var mı?Köy Kemalpaşa beldesine bağlıymış.Ulaşım,barınma vs hakkında bilgisi olan benimle paylaşırsa çok memnun olurum,saygılar,sevgiler :)

NOT:İntegra mı da yanımda götürebilir miyim ki?yolları nasıl acaba?

TarikS
31-05-2009, 21:51
Benim bir arkadasim Artvin Hopa'li.. Yarin gorusunce sorarim. ;)

Turquake
31-05-2009, 22:00
Benim bir arkadasim Artvin Hopa'li.. Yarin gorusunce sorarim. ;)

Teşekkür ederim,çok memnun olurum ;)

anildogru
31-05-2009, 22:02
bildigim kadarıyla trabzondan sonrası bıraz yol acısından sıkıntılı :!

MertS
31-05-2009, 22:05
ALINTIDIR BİR YERLERDEN.

çok şanslısın hocam.şirin bir beldedir kemalpaşa.yazın harikadır.oldukça moderndir.hopaya 15 artvin merkeze 85 km(yaklaşık) uzaklıktadır.artvin merkez içeride kemal paşa sahil kesimindedir.valla fıstık gibi yer.sarp sınır kapısın bu beldenin içerisinde.ayrıca istanbuldan ve bir kaç yerden sarpa uçak seferleri var.gürcistanla artvin arasında imzalanan bir protokol ile sarpa inip oradan türkiyeye giriş yapabiliyorsun pasaporta gerek kalmadan.arhavi rize yanıbaşında.karadenzi sahil yolu yapıldı.samsun hopa arası 8 saate gidebilirsin.ayrıca hopaya bütün illerden araç kalkıyor.(artvin merkeze kalkmasa da hopaya var)

artvin.biz den alıntı buda:

Kayaköy Halbaşı,Goromat,Şana,Papat ve Çakmağın olmak üzere 5 malleden oluşmaktadır.Köyün nüfusu 550-600 civarında olup, Karaibrahimoğlu,Tataroğlu,Vaiç,Sarhoşoğlu vePoshoroğlu sulaleleri yıllardır hep birlikte dostça yaşamaktadırlar.Köyümüzün halkı oldukça misafir perverdir.Bu sulaleler yıllarca birbirlerinden kız alıp vererek birbirlerine dost ve akraba olmuşlardır.
Köyümüz Hopa ilçemizin kuzey doğusunda yer almaktadır. Doğsunda Çamurlu,güneyinde Köprücü,kuzeyinde Üçkardeş köyleri ve batısında Kemalpaşa beldesi bulunmaktadır.Köyümüz oldukça dağınık bir yerleşime sahiptır.Evlerin yapısı genelde iki katlı olup herkes kendi arazisına yerleşmiştir.Köyümüz şiirin bir köy.Köyümüzün ortasından geçen dere köye ayrı bir güzellik vermekle birlikte derede çok tatlı alabalık yaşamaktadır.Köyümüz Hopa ilçemize 25 km,Kemalpaşa beldesine 4 km uzaklıktadır.
Köyümüzün geçim kaynağı çay üretimi ve nakliyeciliktir.Hayvancılık son yıllarda azda olsa yapılmaktadır.Atalarımızdan günümüze kadar ulaşan yaylacılık devam etmektedir.Sebze ve meyva ihtiyaçlarımız kadar yetiştirilmektedir.Köyümüzün okur yazar oranı %100dür.Köyümüzde ilk öğretim okulu bulunmakta.Bende tüm dostlarım gibi doğduğum yeri köyümü çok seviyorum.

mrtngn
31-05-2009, 22:10
tayininizin cıktıgı yer kayaköy köyü değil mi?? eger dedigim gibiyse netten baktıgım kadarıyla kelmapasa beldesine 4 km uzaklıktaymıs

overblack
31-05-2009, 22:17
süper yer valla bütün oteller rus kaynıyor bizzat gidilmiş görülmüştür :D

anildogru
31-05-2009, 22:23

bu guzeldı ıste:D:D:D

sneak
31-05-2009, 22:35
gürcistandan ucuza deponu doldurup bol bol gazlayabilirsin artvinli olup ingilizce öğretmeni olan askerlik arkadaşım öyle yapıyordu :D bol tamlamalı bir cümle oldu ama neyse :D

utkuselamoglu
31-05-2009, 22:36
doğası süper... yeni ordan geliyorummmm... arabanı götürebilirsin yolları süper güzel...

kemalaras
31-05-2009, 22:39
ben bır artvınlı olarak bıraz yardımcı olmaya calısım kafa olarak cok modern ınsanların oldugu muthıs bır genclık potansıyelının oldugu arkadasın dedıgı gıbı ucuz mazot ımkanı gece eglencelerı doga denız orman hersey var yollar da yenı yapıldı 1 30 saat cıvarı trabzona ınebılırsın rahat rahat sımdıden hayırlı olsun

utkuselamoglu
31-05-2009, 22:40
yollar drift yapmaya çok musait bu arada:) ama integra ilen zor gibi görünüyor...

kemalaras
31-05-2009, 22:41
helede baraj dan sonra yapılan genıs ve guzel donemecler cok ıdeal

Turquake
31-05-2009, 22:48
hehe..teşekkür ederim arkadaşlar,baya fikir oluştu..neşem yerine geldi vallahi.25 tane istanbul yazdım hiçbiri tutmadı kura ile Artvin Hopa'ya çıktı.önce biraz afalladım ama sonra içim ısınmaya başladı.En güzelide İstanbul'dan direk Gürcistan'a (Batum)uçak seferinin olması.Uçak Batum'a iniyor oaradan otobüsle Hopa'ya getiriyorlarmış.Çok ilginç yahu..

Tabi benim için tam olarak Kayaköy'e ulaşım,yol durumu önemli..okula arabamla gidebileyim diye :D

Turquake
31-05-2009, 22:58

:D o da güzel

kurpat
31-05-2009, 22:59
yolları çok iyi değil, ufak kendi halinde bir yer,

tahmin edeceğin (!) ve edemeyeceğin birçok şeyin ticareti yapılmakta ;) ben 2 sene önce gittim yollar yenileniyordu, artvinle duble yol olmuştıur sanırım

ef186
31-05-2009, 22:59
:D o da güzel

Anlaşılan Bekarlıkta güzel :D

Turquake
31-05-2009, 23:02
gürcistandan ucuza deponu doldurup bol bol gazlayabilirsin artvinli olup ingilizce öğretmeni olan askerlik arkadaşım öyle yapıyordu :D bol tamlamalı bir cümle oldu ama neyse :D

Vayy!!bak bu haber süper ;)

Turquake
31-05-2009, 23:04
yolları çok iyi değil, ufak kendi halinde bir yer,

tahmin edeceğin (!) ve edemeyeceğin birçok şeyin ticareti yapılmakta ;) ben 2 sene önce gittim yollar yenileniyordu, artvinle duble yol olmuştıur sanırım

Hımm..peki arabayı götürmeye değer mi?

merve
31-05-2009, 23:06
tek bildiğim giderken önümüzden geçeceğin :D rizeye kadar herşey süper daha ilerisine hiç gitmedim :) hayırlı olsun şimdiden

Turquake
31-05-2009, 23:09
tek bildiğim giderken önümüzden geçeceğin :D rizeye kadar herşey süper daha ilerisine hiç gitmedim :) hayırlı olsun şimdiden

Teşekkür ederim.Benim şansım da hep Türkiye sınırlarını en uç noktaları..ilk atamam da Şırnak Beytüşşebap'tı Irak sınırı,şimdi Gürcistan sınırı :D

FaBeRgE
31-05-2009, 23:09
vay kardeşim benim hopa'ya mı gidiyomuş :(

Yiğit Ş.
31-05-2009, 23:14
hehe..teşekkür ederim arkadaşlar,baya fikir oluştu..neşem yerine geldi vallahi.25 tane istanbul yazdım hiçbiri tutmadı kura ile Artvin Hopa'ya çıktı.önce biraz afalladım ama sonra içim ısınmaya başladı.En güzelide İstanbul'dan direk Gürcistan'a (Batum)uçak seferinin olması.Uçak Batum'a iniyor oaradan otobüsle Hopa'ya getiriyorlarmış.Çok ilginç yahu..

Tabi benim için tam olarak Kayaköy'e ulaşım,yol durumu önemli..okula arabamla gidebileyim diye :D

Bu sene yapılmaya başlandı o uygulama :) Çok şansılısın bu açıdan. Bnde artvin/arhaviliyim. İlk okul 4-5. sınıfta orada bulundum. Şuanki hali ile bi yorum yapamıcam fakat akrabalardan duyduğum kadarı ile çok çok modernleşmiş. Ve arkadaşlarında dediği gibi güzel yer :) Bi sıkıntı çekeceğini sanmıyorum. Nede olsa karadeniz insanı. :) Arhavi'de bir ihtiyacın olursa elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.

Dağ, taş, köy, yayla vs çıkmayı düşünmüorsan arabanı götürebilirsin. O zamanlarda biz yaptık arabanın gevşemeyen vidası kalmamıştı, o derece :) Tabi şuan nedir durum orasınıda bilmiyorum.. Ama illaki vardır el atmadıkları yer.

Turquake
31-05-2009, 23:16
vay kardeşim benim hopa'ya mı gidiyomuş :(

Gürcistan Gürcistan :eek:

FaBeRgE
31-05-2009, 23:22
Gürcistan Gürcistan :eek:

ulen istersen rusya'ya git,

ayrı kalcaz die üzülüyorum :Deli:

Turquake
31-05-2009, 23:24
ulen istersen rusya'ya git,

ayrı kalcaz die üzülüyorum :Deli:

Sorma ya kardeşim,aynen..arada gelirim artık ;)

Turquake
31-05-2009, 23:30
ben bır artvınlı olarak bıraz yardımcı olmaya calısım kafa olarak cok modern ınsanların oldugu muthıs bır genclık potansıyelının oldugu arkadasın dedıgı gıbı ucuz mazot ımkanı gece eglencelerı doga denız orman hersey var yollar da yenı yapıldı 1 30 saat cıvarı trabzona ınebılırsın rahat rahat sımdıden hayırlı olsun

Çok teşekür ederim..

Dragger
01-06-2009, 00:24
Hayırlısı olsun ;)

Karadenizin heryeri güzel :D

Turquake
01-06-2009, 01:24
Hayırlısı olsun ;)

Karadenizin heryeri güzel :D

orası kesin;)sağol..

speed
01-06-2009, 06:21
hadi hayırlısı olsun...sevindim...karadeniz çok güzeldir...artvini bilmiyorum hiç...ama rizeye kadar olan kısmını iyi bilirim...öğrenciliğim geçti oralarda.....ayrıca gözün aydında egzoz un için rahat rahat takıp dolaşabilecekmişsin gibi geliyor hocam :)

VTEC®
01-06-2009, 08:21
Valla çocukluk arkadaşımın biri Arhavili. Çalışma arkadaşlarımdan biri Borçkalı. her ikisininde ortak söylediği doğa ve hava yönünden oksijen manyağı olurmuşsun :)
genel olarak güzel ve iyi bir yermiş. insanları yönünden adapte olmanda sorun olmazmış. yollar konusunda arhavili olan yeni gitti 4-5 ay önce arkadaşların dediği gibi yaylalara tırmanmayacaksan normal yollarda rahatlıkla gidebilirsin dedi. senin için hayırlısı olsun.

SONE-R
01-06-2009, 08:23
hey gidi Artvin-Hopa hey... en son 1989-1990 yıllarında gitmiştim artvin ve hopaya.. sanırım şimdi çok değişmiştir.. artvin şehir merkezine çıkış çok güzeldi, cami minaresine çıkar gibi döne döne dağı tırmanıyosunuz :) :)

overblack
01-06-2009, 08:51
hey gidi Artvin-Hopa hey... en son 1989-1990 yıllarında gitmiştim artvin ve hopaya.. sanırım şimdi çok değişmiştir.. artvin şehir merkezine çıkış çok güzeldi, cami minaresine çıkar gibi döne döne dağı tırmanıyosunuz :) :)

hala tırmanılıyo kanka ;) hele yağmur yağınca hopa-artvin arasındaki yol RAC rallisinin ss'leri gibi oluyor ;)

8.000rpm
01-06-2009, 09:12
selam arkadaşım,
ben hopa'lıyım...
evet doğrudur uçak seferleri kesinlikle çok canlılık getirdi o bölgeye...
yollar bir zamanlar sahil boyu bol virajlı giderdi , artık sahil dolduruldu ve batum sınır kapısına kadar gidiş geliş ayrı çift yol yapıldı , yollar çok güzel ama bol radarlı...
çok ama çok fazla yağmur göreceksin , ağustos ayında bile hemen hemen ayın yarısı güneşli geçer...
integranı götür tabiiki de ama oralarda servis bulamazsın , hondadan anlayan usta da zor bulunur , trabzona gitmen bile gerekebilir detay ustalık ihtiyacın olursa...
barınma işine gelince , bol bol otel var ama bildiğin otel mantığında değil , lüks bişeyler bekleme hopa'da... yani 4 yıldız seviyesi bekleme daha doğrusu...
hopa merkezde kiralık ev bulman kolaydır ama okulun nerede? kemalpaşa denen mevkiide ise merkezden bir miktar içeride olabilirsin , bana detay verirsen daha net yardımcı olabilirim...
hayırlı olsun...
bu arada artvin ili türkiye'de okur-yazar oranı çok yüksek illerden biridir...

Tugral
01-06-2009, 11:07
Artvin Şavşatlıyım. Hopaya her yaz gecerken uğrarız. Bir kere fotoğraf makinanı elinden düşüremiyceksin. Kesinlikle cok ilgincine gidicek olansa insanları olucak. Bozulmamıslar ve dürüstlerdir. Kalacak yer sorunun olursa ö.m at halledelim. Yol olarak Hopa merkeze kadar sıkıntı cekmezsin. Köylerin yolları genelde bozuk olur ama gidilmez değildir. Aracına oralarda usta bulamazsın Trabzona kadar inmen gerekir. Zaten öğretmen olarak gittiğin için bize ihtiyac kalmadan sana hertürlü ilgiyi alakayı gösterirler. Çok şanslısın keşke bütün doğu görevi Artvin gibi yerlerde olsa

Turquake
01-06-2009, 11:20
hadi hayırlısı olsun...sevindim...karadeniz çok güzeldir...artvini bilmiyorum hiç...ama rizeye kadar olan kısmını iyi bilirim...öğrenciliğim geçti oralarda.....ayrıca gözün aydında egzoz un için rahat rahat takıp dolaşabilecekmişsin gibi geliyor hocam :)

Teşekkür ederim Özdin abi..inşallah hayırlısıdır ne diyelim.(Abi çaktırma ;) egsozu onlar söktürdükten 3 gün sonra tekrar taktırdım:D )

Turquake
01-06-2009, 11:29
Valla çocukluk arkadaşımın biri Arhavili. Çalışma arkadaşlarımdan biri Borçkalı. her ikisininde ortak söylediği doğa ve hava yönünden oksijen manyağı olurmuşsun :)
genel olarak güzel ve iyi bir yermiş. insanları yönünden adapte olmanda sorun olmazmış. yollar konusunda arhavili olan yeni gitti 4-5 ay önce arkadaşların dediği gibi yaylalara tırmanmayacaksan normal yollarda rahatlıkla gidebilirsin dedi. senin için hayırlısı olsun.

Teşekkürler...

Turquake
01-06-2009, 11:31
selam arkadaşım,
ben hopa'lıyım...
evet doğrudur uçak seferleri kesinlikle çok canlılık getirdi o bölgeye...
yollar bir zamanlar sahil boyu bol virajlı giderdi , artık sahil dolduruldu ve batum sınır kapısına kadar gidiş geliş ayrı çift yol yapıldı , yollar çok güzel ama bol radarlı...
çok ama çok fazla yağmur göreceksin , ağustos ayında bile hemen hemen ayın yarısı güneşli geçer...
integranı götür tabiiki de ama oralarda servis bulamazsın , hondadan anlayan usta da zor bulunur , trabzona gitmen bile gerekebilir detay ustalık ihtiyacın olursa...
barınma işine gelince , bol bol otel var ama bildiğin otel mantığında değil , lüks bişeyler bekleme hopa'da... yani 4 yıldız seviyesi bekleme daha doğrusu...
hopa merkezde kiralık ev bulman kolaydır ama okulun nerede? kemalpaşa denen mevkiide ise merkezden bir miktar içeride olabilirsin , bana detay verirsen daha net yardımcı olabilirim...
hayırlı olsun...
bu arada artvin ili türkiye'de okur-yazar oranı çok yüksek illerden biridir...

Teşekkür ederim çok aydınlatıcı oldu verdiğin bilgiler;)

Turquake
01-06-2009, 11:34
Artvin Şavşatlıyım. Hopaya her yaz gecerken uğrarız. Bir kere fotoğraf makinanı elinden düşüremiyceksin. Kesinlikle cok ilgincine gidicek olansa insanları olucak. Bozulmamıslar ve dürüstlerdir. Kalacak yer sorunun olursa ö.m at halledelim. Yol olarak Hopa merkeze kadar sıkıntı cekmezsin. Köylerin yolları genelde bozuk olur ama gidilmez değildir. Aracına oralarda usta bulamazsın Trabzona kadar inmen gerekir. Zaten öğretmen olarak gittiğin için bize ihtiyac kalmadan sana hertürlü ilgiyi alakayı gösterirler. Çok şanslısın keşke bütün doğu görevi Artvin gibi yerlerde olsa

Doğu görevininin bi kısmını Şırnak'ta yapmış biri olarak kesinlikle katılıyorum.Kalacak yer konusunda sıkıntı çekebilirim,büyük ihtimal ev kiralarım.ilgin için çok teşekkür ederim;)

Orhan
01-06-2009, 11:43
çok şanslısın yerinde olmak isterdim ;)

speed
01-06-2009, 12:04
Teşekkür ederim Özdin abi..inşallah hayırlısıdır ne diyelim.(Abi çaktırma ;) egsozu onlar söktürdükten 3 gün sonra tekrar taktırdım:D )

ahahahaaaaaa...bu süpper işte...bi daha durdurursa rüyalarıma girdi dayanamadım yahu dersin......yada en güzeli silencer ı söküp birlikte çıtır bir şehir turu yapın bence :icon_tup:

FaBeRgE
01-06-2009, 12:41
ahahahaaaaaa...bu süpper işte...bi daha durdurursa rüyalarıma girdi dayanamadım yahu dersin......yada en güzeli silencer ı söküp birlikte çıtır bir şehir turu yapın bence :icon_tup:

özdin abi egzozu ben çalıcam birgün ondan :D:D

speed
01-06-2009, 12:53
özdin abi egzozu ben çalıcam birgün ondan :D:D

deme sakın....... arabaya zincirler egzozu söylemedi deme :D

Turquake
01-06-2009, 13:09
hehe..Halil İbrahim taktı benim egsoza :D

Turquake
01-06-2009, 13:12
Yok adama söz verdim söktürcem diye,sözümde durdum söktürdüm şimdi yalan değil.Ama tekrar taktırdım:p rüyama girdi iyi fikir :D

FaBeRgE
01-06-2009, 13:12
hehe..Halil İbrahim taktı benim egsoza :D

şimdi egzoza taktım, sonra arabama takıcam :hahaha:

Turquake
01-06-2009, 13:13
deme sakın....... arabaya zincirler egzozu söylemedi deme :D

yaparım..bütün kazanı kaynaklarım kaportaya :D üstüne de asma kilit takarım :D

ALPER-VNS
02-06-2009, 00:45
ben rize pazarlıyım yanyana sayılırlar hopayla çok güzel bi yer walla ;) buarada hakikaten karadenizdeki bütün rusları oraya topladılar diye biliyorum bende :D

mrtcn
02-06-2009, 01:03
Patronumun köyü, çok güzel bir yerdir. İnsanları dost canlısıdır.