PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara'dan yardım Sosyal sigortalar genel müd. (önemli)

FaBeRgE
04-06-2009, 16:42
Merhaba arkadaşlar,

Çok değişik bir durum karşısındayım. Ülkemizin işeme mekanizmasını anlamak gerçekten çok güç. Her bir adımda yeni yeni saçmalıklar karşımıza çıkmasın. Kısa bir özeleştiriden sonra konuya girmek istiyorum.

Dün akşam babam biraz rahatsızlandı, çok halsizdi acile götürdüm ne olur ne olmaz die. Kayıt işlemleri sırasında babamın emekli maaşının durdurulduğu söylendi. Bizde sonra hallederiz die beyanname doldurduk babamın işlemlerini yaptırdık.

Babam Almanya'dan emekli ve burdan SSK'lı gözüküyor ayda aldığı maaş 7tl (yanlış değil 7tl :)) Bizde tabi doğal olarak bu parayı çekmiyorduk SSK'dan aldığımız ilaçların %'sini ödediği için. Maaşın kesilme sebebi parayı çekmemizmiş 5ayda çekmemiz gerekiyormuş.

Eğer burdan dilekçe gönderirsek 1,5ay süreceğini söylediler. Bu yüzden kendimiz yarın Ankara'ya gitmeye kararı aldık. Gideceğimiz yer ise T.C. Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğü-Sigortalı Emeklilik işlemleri daire başkanlığı -Ankara

Konuyu anlattım şimdi sizden yardımım şu olacak. Ankara'da saydığım bu birimler nerde ? SGK sanırım balgatta google amca öle dedi. Yalnız kafamı kurcalayan acaba bu alt bölümlerde aynı binada mı ?

Bize lazım olan yerler,
Güzel yemek yenebilecek yerler
Maaş karar servisi
Sigortalı Emeklilik işlemleri daire başkanlığı

uzun oldu kusura bakmayın yardımlarınızı bekliyorum.

FaBeRgE
04-06-2009, 17:03
yok mu bu dairelerin yerini bilen ?

Dragger
04-06-2009, 17:05
Sacmalıklar ülkesiyiz cidden, 7 tl icin nelerle ugrastırıyor adamlar hale bak...

Mutlaka Ankaradan yardımcı olacak arkadaslar cıkacaktır ;)

FaBeRgE
04-06-2009, 17:13
Sacmalıklar ülkesiyiz cidden, 7 tl icin nelerle ugrastırıyor adamlar hale bak...

Mutlaka Ankaradan yardımcı olacak arkadaslar cıkacaktır ;)

Sorma ya walla ülkemiz için canımı veririm ama bu ülkede bu şartlar altında yaşamak çok zor. İlk fırsatta döneceğim Almanya'ya :Deli:

Alican
04-06-2009, 17:15
pm salladım

BAK
04-06-2009, 17:21
Yaptıkları ayıp resmen .Yemek için ASPAVAyı tavsiye ederim :D

senna
04-06-2009, 17:21
maaş vs gibi şeyleri belli sürede çekmeniz gerekiyor yoksa durdururlar çoğu zaman bu öğrenci kredileri falanda aynı sağlığından endişe edildiği için:)

Göki,ZD
04-06-2009, 17:28
Geçmiş olsun kardeşim.

Benimde geçende başıma birşey geldi iş kazası geçirdim kesik büyük ve derin olduğu için doğal olarak acile gittim kanamayı durdurdular sonra kimliğimi istediler işlemler için SSK'lı olduğumu söyledim normalde hastanede SSK'dan yararlanıyorum ama saat 6'dan sonra SSK'nın işe yaramadığını ve ücretli olduğunu söylediler:) bende birşey demedim 100 lira canımdan değerli değildi elimi dikinde gidiyim dedim.Sağlık hizmetleri eskiye göre iyi ama eksikleri halen çok.

kurpat
04-06-2009, 18:20
sgk'nın 2 yerde daha binası var bunlar dışkapı ve ulucanlar semtlerinde, ama aradığın daire başkanlığı nerede bilemiyorum, arayıp sorun isterseniz ...

dışarıdan gelen biri için yemek en iyi alışveriş merkezlerinde bulabilirsiniz ... ankamall, armada en yakın ve merkezi olanlar

cheers
04-06-2009, 19:07
Merhaba arkadaşlar,

Çok değişik bir durum karşısındayım. Ülkemizin işeme mekanizmasını anlamak gerçekten çok güç. Her bir adımda yeni yeni saçmalıklar karşımıza çıkmasın. Kısa bir özeleştiriden sonra konuya girmek istiyorum.

Dün akşam babam biraz rahatsızlandı, çok halsizdi acile götürdüm ne olur ne olmaz die. Kayıt işlemleri sırasında babamın emekli maaşının durdurulduğu söylendi. Bizde sonra hallederiz die beyanname doldurduk babamın işlemlerini yaptırdık.

Babam Almanya'dan emekli ve burdan SSK'lı gözüküyor ayda aldığı maaş 7tl (yanlış değil 7tl :)) Bizde tabi doğal olarak bu parayı çekmiyorduk SSK'dan aldığımız ilaçların %'sini ödediği için. Maaşın kesilme sebebi parayı çekmemizmiş 5ayda çekmemiz gerekiyormuş.

Eğer burdan dilekçe gönderirsek 1,5ay süreceğini söylediler. Bu yüzden kendimiz yarın Ankara'ya gitmeye kararı aldık. Gideceğimiz yer ise T.C. Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğü-Sigortalı Emeklilik işlemleri daire başkanlığı -Ankara

Konuyu anlattım şimdi sizden yardımım şu olacak. Ankara'da saydığım bu birimler nerde ? SGK sanırım balgatta google amca öle dedi. Yalnız kafamı kurcalayan acaba bu alt bölümlerde aynı binada mı ?

Bize lazım olan yerler,
Güzel yemek yenebilecek yerler
Maaş karar servisi
Sigortalı Emeklilik işlemleri daire başkanlığı

uzun oldu kusura bakmayın yardımlarınızı bekliyorum.

Her konuda yardımcı olurum.Özellıklede SSK kısmı ıle.Yemek işini de düşünme.Kalacak yer sıkıntısı varsa onu da hallederım ;)

On3R
04-06-2009, 22:24
Hemen karşısında yemek yiyebileceğin güzel restorantlar var.İstersen numara'mı pm atayım bende seve seve yardımcı olabilirim.

xcel
04-06-2009, 22:43
bnmde devlet memuru bir arkadaşım var. babası yurt dışından sürekli para gönderiyor. zamanında bir inat uğruna memur olmuş. arkadaşlık ortamı oluşunca bırakmamış. babadan para geldiği için maaşa hiç dokunmuyor. onada soruşturma açtılar maaşını çekmediği için. anlamak mümkün değil.

chiefkadir
04-06-2009, 22:48
Gitmen gereken yer,Sosyal sigortalar genel mudurlugu 8.kat ..adres mithatpasa caddesi no.7 Kızılay ..oncelikle bu numarayı arasan iyi olur 03124587887 ..maası 6 ay cekilmedigi icin maası kesilmis,tekrar basvurursa birikmis halde iade ediliyor..

FaBeRgE
04-06-2009, 23:11
teşekkürler arkadaşlar :) En iyisi kendi işimi kendim halletmem GPS yardımı ile çözüceme inanıyorum. Sabahın köründe orada olucam kimseyi rahatsız etmeye gerek yok ;)

Chatin
04-06-2009, 23:35
o zaman gps üzerinde görmen gereken yerleri verelim;

- yenişehir ptt (karşısında o ssk var)
- mithatpaşa köprüsü (bitiminde sağda kalıyor yine o ssk)
- yemeklerde tercih pide olacaksa sıhhiye strazburg caddesi (üzerinde çardak adında bir karadeniz pidecisi var yumurtalı peynirli yemeni öneririm )
- ulus taraflarında takılırsan köfte üzerine birbirine yakın 2 yer var. bunlardan biri kazım karabekir caddesinde (gps den dolayı isim veriyorum) köfteci şahin ve yine o civarlarda üstünel köftecisi var.

- eğer tercihin kebap ise milli kütüphane (gps de kesin görürsün) den aştiye doğru giderken turizm bakanlığının tam arkasından geçerken frene bas. orada çukurağa diye bir sivas köftecisi ve kebapçısı var. normal salataya çilek nasıl yakışır ve irmik tatlısına bu kadar güzel bir dondurma nasıl güzel gider göreceksin. anahtar kelimeler aştiye gelmeden önce ve turizm bakanlığının tam arkası olacak bak unutma.

edit: çukurağada yarım menekşe yarım adana olarak bir sipariş vermeni öneririm. yanında biri olursa o da yaprak kebap yesin. sonra yaşasın otlakçılık.

- yok hoca ben uludağ iskender diye bir yer duydum dersen. seni etlik tarafına uğurlayacağız. kasalar mevkini göreceksin gps de ve metro gross marketi belkide. ama antares a.v.m ye girmeden yol üzerine park ederek oradaki uludağ kebapçısına girmen artık vacibdir senin için. su kenarında yemelisin unutma bunun için gerekirse bekle hemen yanındaki kafede. garsona abi biz çorumdan geldik diyeceksin o zaman hizmet nedir göreceksin. oradaki bütün personel çorumlu. ha birde çorumu google la biraz ki cortlamayasın. ee şeey ben aslında siparişi versem acıktım gibi bir kıvrak çalım sergilemen gerekebilir yoksa.

edit2: uludağda patlıcan ezmesini istemessen ölümü gör.

bunun dışında yarın hava 22 derece olacak gündüz ve yağmurlu olma ihtimali yüksek çünkü şuan bile yağmur yağıyor. hiç küresel ısınmaya falan girmeden sana en az 2 şemsiye getirmeni öneririm.

bütün bunların yanında mustafa iça aile dostumuzdur. bir sorunun olursa gerekirse kendilerini bile ararım.

kütahyadan gelirken aslında çarşı içindeki kocaman ve bir o kadar lezzetli ekmek kadayıfına 2 lira isteyen ve benim " kamera nerede" soruma kahkalarla yanıt veren amcadan bir ekmek kadayıfı alıp getirmeni isteyebilirdim ama en iyisi oraya yeniden gidip orada yiyip o amcaya yeniden kamera nerede dayı diye takılmak..

en ufak bir sorununda gps in olabiliriz. hatta bizzat gelebiliriz bile. pm den cebimi yolluyorum. gerektiğinde aramayanın hava filtresi sıcak hava çeksin egzozundan ses çıkmasın.

kolay gelsin.

CGTY
04-06-2009, 23:49
En çok bu yardımsever yanınızı seviyorum. :)

edit : Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım bende.

On3R
04-06-2009, 23:54
Çetin döktürmüşsün :D

FaBeRgE
04-06-2009, 23:58
o zaman gps üzerinde görmen gereken yerleri verelim;

- yenişehir ptt (karşısında o ssk var)
- mithatpaşa köprüsü (bitiminde sağda kalıyor yine o ssk)
- yemeklerde tercih pide olacaksa sıhhiye strazburg caddesi (üzerinde çardak adında bir karadeniz pidecisi var yumurtalı peynirli yemeni öneririm )
- ulus taraflarında takılırsan köfte üzerine birbirine yakın 2 yer var. bunlardan biri kazım karabekir caddesinde (gps den dolayı isim veriyorum) köfteci şahin ve yine o civarlarda üstünel köftecisi var.

- eğer tercihin kebap ise milli kütüphane (gps de kesin görürsün) den aştiye doğru giderken turizm bakanlığının tam arkasından geçerken frene bas. orada çukurağa diye bir sivas köftecisi ve kebapçısı var. normal salataya çilek nasıl yakışır ve irmik tatlısına bu kadar güzel bir dondurma nasıl güzel gider göreceksin. anahtar kelimeler aştiye gelmeden önce ve turizm bakanlığının tam arkası olacak bak unutma.

edit: çukurağada yarım menekşe yarım adana olarak bir sipariş vermeni öneririm. yanında biri olursa o da yaprak kebap yesin. sonra yaşasın otlakçılık.

- yok hoca ben uludağ iskender diye bir yer duydum dersen. seni etlik tarafına uğurlayacağız. kasalar mevkini göreceksin gps de ve metro gross marketi belkide. ama antares a.v.m ye girmeden yol üzerine park ederek oradaki uludağ kebapçısına girmen artık vacibdir senin için. su kenarında yemelisin unutma bunun için gerekirse bekle hemen yanındaki kafede. garsona abi biz çorumdan geldik diyeceksin o zaman hizmet nedir göreceksin. oradaki bütün personel çorumlu. ha birde çorumu google la biraz ki cortlamayasın. ee şeey ben aslında siparişi versem acıktım gibi bir kıvrak çalım sergilemen gerekebilir yoksa.

edit2: uludağda patlıcan ezmesini istemessen ölümü gör.

bunun dışında yarın hava 22 derece olacak gündüz ve yağmurlu olma ihtimali yüksek çünkü şuan bile yağmur yağıyor. hiç küresel ısınmaya falan girmeden sana en az 2 şemsiye getirmeni öneririm.

bütün bunların yanında mustafa iça aile dostumuzdur. bir sorunun olursa gerekirse kendilerini bile ararım.

kütahyadan gelirken aslında çarşı içindeki kocaman ve bir o kadar lezzetli ekmek kadayıfına 2 lira isteyen ve benim " kamera nerede" soruma kahkalarla yanıt veren amcadan bir ekmek kadayıfı alıp getirmeni isteyebilirdim ama en iyisi oraya yeniden gidip orada yiyip o amcaya yeniden kamera nerede dayı diye takılmak..

en ufak bir sorununda gps in olabiliriz. hatta bizzat gelebiliriz bile. pm den cebimi yolluyorum. gerektiğinde aramayanın hava filtresi sıcak hava çeksin egzozundan ses çıkmasın.

kolay gelsin.

ilgin için teşekkürler,

ama kadayıf olayına üzüldüm neden şimdi yazdın :( Yoksa gündüz alır gelirken getirirdim :) ö.m. den msnimi gönderdim eklersen görüşelim ufaktan :)

Chatin
05-06-2009, 00:02
Çetin döktürmüşsün :D

zoruna gitsin ...

[et] feberge

ne demek .. ama dediğim gibi ekmek kadayıfını orada yemek lazım hiç zahmet bile etme sakın.

On3R
05-06-2009, 00:06
zoruna gitsin ...

Press E ;) Çetoo.:D:D

FaBeRgE
05-06-2009, 00:36
Gitmen gereken yer,Sosyal sigortalar genel mudurlugu 8.kat ..adres mithatpasa caddesi no.7 Kızılay ..oncelikle bu numarayı arasan iyi olur 03124587887 ..maası 6 ay cekilmedigi icin maası kesilmis,tekrar basvurursa birikmis halde iade ediliyor..

Saolasın kadir abi,

Amacımız parayı almak deil, sigortamızın tekrar aktif olması :)

Chatin
05-06-2009, 00:36
Press E ;) Çetoo.:D:D

hooookeeey leeets gooooov!

yusufcan_k
06-06-2009, 11:00
bir sonuc cıktı mı elimizden geldigince yardım edebilirim yeni gördüm topici..

FaBeRgE
06-06-2009, 12:31
bir sonuc cıktı mı elimizden geldigince yardım edebilirim yeni gördüm topici..

Teşekkür ederim dün 1saatte hallettik hemen geri döndüm :)

Chatin
06-06-2009, 12:59
Teşekkür ederim dün 1saatte hallettik hemen geri döndüm :)

ibo niye gittin sana 1 ekmek kadayıfı ısmarlardık öyle giderdin :)