PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İyi niyeti su istimal

CnR CAN
06-06-2009, 13:27
Bugun şirkete bir dilenci geldi karnım aç dedi para istedi.Normalde gıda çarşısında dilenciler çok olduğundan alışığız ama bu sefer bir acıma duygusuyla beraber kendi yazaneme kadar oturtup yemek söyledim cebine para koydum tam o sırada telefonu çaldı dilencinin üzerinden 700-1000 lira arası bi kameralı telefon çıktı :D ondan sonra işin rengi deişti bi kez daha yanıldığımı anladım.e ama yahu arkadaşlar bilmiyorum günahamı giriyorum sevabamı hiç birine para vermemek lazım bu dilencilerin.asıl ihtiyaç sahiplerininde haklarını gaspetiyorlar böylece.

SerdaR A.
06-06-2009, 13:28
iphone mu çıktı yoksa

CnR CAN
06-06-2009, 13:30
iphone mu çıktı yoksa

yok i phone deilde kaliteli bi nokia çıktı

106arts
06-06-2009, 13:31
:d:d:d :d:d

iphone mu çıktı yoksa

tunceR
06-06-2009, 13:37
hehehe:) enterasan

rahmi
06-06-2009, 13:37
bır zamanlar haberlere cıkmıstı denızlıde olmustu sanırım adam namaz cıkısı dılenıyordu sakat numarası yaparak kameralar cekmıstı daha sonra mercedesıne bındı gıttı :)

Göki,ZD
06-06-2009, 13:38
eve gelirken ışıklarda durdum bi adam geldi kızının ameliyayı için para istiyor elinde gazete sayfası gömlek cebinde uzun malbaro ahahah severmisin sabahamı bırakırsın :)

XoR
06-06-2009, 13:40
eve gelirken ışıklarda durdum bi adam geldi kızının ameliyayı için para istiyor elinde gazete sayfası gömlek cebinde uzun malbaro ahahah severmisin sabahamı bırakırsın :)

Bi dal isteseydin :D

Ae86
06-06-2009, 13:40
Ayağıma kadar gelmiş sevaba gireyim diyorsun sonra enayi yerine konduğuna mı yan küfür edip günaha girdiğine mi.....

CaNeR54
06-06-2009, 13:41
insan vermek istiyor ama hangisinin ihtiyacı var hangisi şerefsiz anlayamıosun katıLıyorum günah mi sevap mı biLemiosn

nime
06-06-2009, 13:42
Valla kardeşim sen sonuna kadar haklısın ama vicdan olunca sende bende acıyıp Allah rızası için yardım ediyoruz ama önmeli olan bizim niyetimiz ! O aşağlık insanlara gelince onların sonu belli Cehennem olacak zira bu çok büyük günah senin alın terinle kazandığın parayı yalan atarak yemeğe çalışıyorlar dileniyorlar üstelik Allah cc adını anarak :( Neyse sonuç olarak bende vermiyorum zira başka şekillerde zekat yada doğru yere giden sadaka veriyorum dahası on kere inceleyip anlayıp sonra veriyorum. Birisine yemek mi yedireceğim ilk önce ceplerini ve arayabilirmiyim derim birşey çıkmaz ise karnını doyur derim. Ama %99 gibi bir oran bol para ile çıkacak ve aramaya da gerek kalmiyacak. Hele çocuklara hiç verme birşey satın alma zira bu işin ticaret okulu bile vardır bu zamanda arkadaşım. Sen rahat ol rahat takıl onlar aç kalmaz merek etme bende etmiyorum. Geçen koskaya uğradım kızıma pasta almaya tabii amcalar oraya pusu kurmuş hani oraya gidenlerde para olur büyük ihitimal tacaret kafası ile ; Neyse arkadaş geldi 30 yaşlarında abi karnımız aç burada kaldık köye gideceğiz gidemiyoruz tamam 1-2 lira verdim adam küfür eder gibi abi bu paraya ekmek yok dedi sinirimden birşey demedim ki desem bunlar çete gerek yok sonra hepisini kazımam gerekicek bastım gittim Allah cc belasını versin hepisinin. İşte kardeşim sonuç belli kıyakçılığın sonu ayakçılıktır derler !!!

SerdaR A.
06-06-2009, 13:43
adanadamı bi yerde dilencinin petrol istasyonu vardı haberlere çıkmıştı adamın şirketlerimi dersin benzinliğimi dersin varmış

Göki,ZD
06-06-2009, 13:43
Bi dal isteseydin :D

ben güldümde babam ağır küfür etmişti :hehe:

nime
06-06-2009, 13:44

Yok anında mokoko kardeşim bunların tedevisi budur ; Ölene kadar mokoko :D

mrtcn
06-06-2009, 13:44
kızılayda 2 sene önce dilenen bir adam gözümüzün önünde kalktı, özel otoparka gitti ve bir bmw'ye binip gitti.

SerdaR A.
06-06-2009, 13:45
http://www.haber7.com/haber/20060326/Benzin-istasyonu-sahibi-dilenci.php

Mr.K
06-06-2009, 13:47
Ben valla direk veriyorum isiklarda gelen kim olursa olsun.Butun arabalarimizda bozuk para eksik olmaz..Olsun goz cikar nazar cikar diyip 3-5 n varsa veririm.

XoR
06-06-2009, 13:47
Ben araç içinde ışıklarda gelenlere para vermiyorum 1 dal sigara veriyorum hiç bulaşmadan uzaklaşıyolar tavsiye ederim :)

CnR CAN
06-06-2009, 13:52
benden başka daha neler warmış yahu :D en iyisi vermemek artık bence

desibel
06-06-2009, 14:13
ben çoğuna veriyorum üstümde bozuk para varsa.sonuçta allah (c.c) rızası için veriyorum gerisinide düşünmüyorum kul herşeyi bilmez ama allah herşeyi görür.

KMR2-GT
06-06-2009, 14:13
burda kör adamın bırı gezıodu dilencılık yapıodu bızım çarşıda, kapılara yanaşırken kapı onlerıne bakıodu kaldırım varmı dıe:D:D

said_
06-06-2009, 14:48
en iisi yardım kuruluşlarına vermek ya onlar biliyo gerçekten ihtiyacı olanları yada camiideki yardım kutularına felan

s.alican
06-06-2009, 15:17
antalyada var muratpaşa camisi önünde bi kocakarı dedemanda,konyaaltında lüx sitelerde daireleri çıktı :D

Göki,ZD
06-06-2009, 15:20
bide bunlar aile boyu çalışıyorlar sövüşledikleri para öyle böyle değil:)

CnR CAN
06-06-2009, 16:10
abi herkes tutturmuş bir yol bakıyor dalgasına işte

umut01
06-06-2009, 16:35
haberi okudum. okula giden yok diye yazmışlar gerekte yok. adamlar kadınlar çoçuklar holding olmuş resmen. yazık yaa. insanların vicdan duygusunu sömürüyorlar. ondan sonra ne oldu bu Türk milletine. olur tabii.

onursumer
06-06-2009, 16:47
valla bende artık güvenemiyorum

minibusle geliyorlar dağılıyorlar dilenmek için çok nadir verdiklerim var kim olduklarını biliyorm onlarda zaten dilenmiyorlar birşeyler satıyorlar 2-3 birşeyler alıyorum gorduklerimden ;)

gökan
06-06-2009, 17:00
hahaha valla nedıyımkı :)ılgınc böle tıpler zaten

Mr.K
06-06-2009, 17:03
Valla yillardir arabayla nerde olursa olsun 30kurus 50kurus 1 lira ne varsa o an ne gelirse elime sag elimle veririm.Aileden boyle gordum ben.:o Yok,eger ki yoksa para kusura bakma donuste veririm diyerek donus yolunda ayni guzergahtan donup egerki orda gorursem %100 veririm.Ben boyleyiiim..beeeen boyleyiiim....:)

Dragger
06-06-2009, 17:47
Ben de sahilde büfede birseyler yerken bi velet gelmisti, oturttum karnını doyurdum bi güzel, cebine de para koydum, sonra gectim arabaya arkadası bekliyorum.

2008 megane geldi, velet arka koltuga bindi gitti :D

Sefa_vts
06-06-2009, 17:53
Geçen 1 lira verdim selpakçıya 15-16 yaşında selpak da almam genelde ama o zaman aldım.. abi bu ne para mı dedi.. geri ver o zaman dedim verdi ışık yeşil yandı gittim :D Selpağı sorarsanız güzel cam silio :D

SekoLive
06-06-2009, 17:56
bi arada param yok şurdan geldim bilet parası verrmisiniz dalhası vardı
bi abimize denk geliyo van a gitmek istiyo amca karısıyla birlikde ... abimizde tamam gelin size para veriyim diyip arabaya bindiriyo ve otogara gidip van arabasına bindiriyo bunları bunlar gitmicez die direniyo adamıda kadınıda koltuga oturtmus bilet parasınıda vrmiş otobscuye muavinede bi bilet parası kadar bahsis atıp sakın bunları vana kadar indirme demiş :D anlattıgında çok gülmüştük...

Dragger
06-06-2009, 18:05
Ya iste bilemiyorsun, günahı boynuna...

Veriyoruz geciyoruz, bilet param yok yemek param yok diyene...

SekoLive
06-06-2009, 18:17
Ya iste bilemiyorsun, günahı boynuna...

Veriyoruz geciyoruz, bilet param yok yemek param yok diyene...

dediğin gibi aslında genelimiz bunu yapıyoruz...

birgün dilenci teyzenin birisi yalvarıyo nolur ekmek parası die teyze yerde oturuyo yaklasık bi 40 yaslarda... geçtik yanından ama hala sesi geliyo kulağıma elimi cebime attım 3-5 bozuklk var çıkartım 2 lira verdim yanımdada çağrı die arkadaşım var o izliyo benim para verişimi verdik geçtik akşam oldu Başka bi arkadaşım beni aradı Çağrı kaza yapmıs bi şişli etfale gidermisin die bende ters tarafdayım gidene kadar çağrı taburcu olmuş... Mahallede görüşütüğümüzde 2002 model astra ile kaza yapıyolar sadabat viyadüğünde yaklasık 220 km hızla iki arabanın arasına dalmıs arabayı süren arkadaşı birisine takınca 2sine birden vuruyo indiklerinde çağrı baygınmış ve kaza anında senin dilenciye para verişin geldi gözümün önüne diyo sonra bi uyandım hastanedeyim kalk kalk die sesler geliyo herhalde o sadaka bizi sakladı diyo... bu olaydan sonra yanından geçip verip vermemekde tereddüd ettiğim her dilenciyi boş geçmedim... ama bi coğuda sizlerin de dediği gibi iyi niyeti su istimal ediyorlar bunlarıda ayırmak da çok kolay deil...

::ZaFeR::
06-06-2009, 18:22
En iyisi hiç vermemek...Babamdan öyle gördüm :D

CGTY
06-06-2009, 18:34

Aynen.. :D Babam da öyle.Kimin ne olduğunu bilmediğimiz için vermeyiz genelde.

Bir gün araç değişikliği yüzünden 1 hafta falan arabasız kalmıştık.Eniştemin pek kullanmadığı Şahin´ini ödünç aldık.Tandoğan ışıklarda dururken 45-50 yaşlarında bi adam geldi.Bir şey satmıyor,direk dileniyor.Allah rızası için falan filan.Babam da "saolasın" dedi.Amca durdu "Kaç model bu?" dedi.93 dedik."Bende de bunun 96´sı var" dedi gitti.:D:D

stlegal
06-06-2009, 18:53

buda iiiydi :) tanımadığınnız insanlara vermeyin

CKN
06-06-2009, 19:02
birgün magazaya Arnavutköy de pastane sahibi bir abimiz misafirliğe geldi.. tam o sırada kapıdan Ak sakallı nur yüzlü spec :D bir amca beliriverdi =) misafir olan abim amcayı uzaktan gorunce mobilyaların arkasına saklandı. yaşlı adam para istedi verdim gitti.. sordum neden saklandın die; - bu yaşlı adam hergun bnm pastaneme gelir 15-20 pogoca alır gider. Arnavutköyde 5 katlı 2 tane apartmanı var bunun.. eğer onun dilendiğini gördüğümü görseydi birdaha pogoca mogoca almaya gelmezdi.. cevabı oldu..

::ZaFeR::
06-06-2009, 19:05
Nelerle karşılaşıyoruz...Gerçekten ihtiyacı olan insan zaten bana göre zaten dilenemez...

cenk
06-06-2009, 19:39
yoldaki dilencilere yok trafikteki dilencilere para vermemek lazım. hııı sağda solda bildiğin ne biliyim durumu olmayan bi vatandaş bulup ona yardım yapmak daha mantıklı...

SaFa
07-06-2009, 10:27
eline bişeyler almış satıp para kazanmaya çalışanlara fazlasıyla veriyorum ama vücudunda hiçbişey olmayıpta ellerini açıp Allah rızası için diyenlerin suratına bile bakmıyorum :)

Diyadin
07-06-2009, 10:30
Vermiyorum kesinlikle vermeyin!

Para verdiğim tek yer cuma namazı çıkışında camiler..

anıl turan
07-06-2009, 11:32
2 sene önce bir pazartesi gunu bakırköy cumhuriyet caddesi üzerinde arkadaşlarla yemek yiyoruz saat bir ve bir dilenci teyze geldi, kasaya yöneldi. kasiyerle birlikte bozuklukları saydılar ve inanmazsınız tam 300 lira bozukluk çıktı... kasiyer henuz kasasında bu kadar para olmadığını akşama doğru gelmesini söyledi ve teyze gitti... kasasında o kadar para olmayan yer ise bakırköyün en işlek caddesinin üzeride kalburüstü bir yer yani..

VTEC®
07-06-2009, 11:32
Acıbadem, üsküdar, kadıköy, altunizade taraflarında bulunan arkadaşlara bir bilgi. buralarda 4 kadın var grup çalışıyorlar 1 tanesi 23-25 yaşlarında 2 tanesi 35-40 yaşlarında 1 tanesi 65-70 yaşlarında. giyimleri normal. gelir düzeyleri normal duruyorlar. şimdi gelelim sistemlerine. genelde akşam üzeri iş çıkışı saatlerinde bunlar ya kapkaça uğrarlar, ya paraları biter, ya onları alacaklar vardır da kaza yapmışlardır gelirken. yaşlı teyze çok hastadır bastonludur ayakta zor durur. yaşı küçük olan kız güzelcene bir kız. özellikle arabalara önce o yaklaşıyor bir dakka bakarmısınız şeklinde ardından diğerleri yalvara ağlaya mevzuya giriyorlar. teyzeyi taksiyle götüreceğiz hasta gelemediler falan mevzusunu bağladı bir kere bana benimde boş halime denk geldi açtım camı dialog şu:

kız teyze hasta vs vs falan filan ağladı, ben buyrun gideceğiniz yere kadar ben yardımcı olayım dedim. yok gideceğimiz yer uzak dedi kız. dedim problem değil zamanım var yardımcı olmaya çalışayım diye tekrarladım para istedi 5 lira falan olsa dedi iyi olur diğer yardım sever kişilerde verdiler gideceğimiz yere kadar yetecek herhalde dedi. ben sallamadım devam ettim. arkadan bastı küfürü bana.

daha sonrasındada değişik yerlerde genelde E5 çıkışları-sapaklarına yakın yerlerde aynı ekibe 3-4 sefer daha rastladım. başka bir arkadaşım onlara rastlamış 10 lira parada vermiş acıyıp.

deniz
07-06-2009, 11:45
konuyla bıraz alakalı bır olayımı anlatım : )
yas 16-17 fılan sırkecıde dayımın yanında calısıyorum yazın .. bır gun dukkana gıdıyorum,bır ayakkabı boyacısı abı bır dal sıgara varmı dedı,dedım yok kullanmıyorum abı gel sevdım senı ayakkabıları bır parlatım dedi bende keko gıbı gıtıım ısrar edınce.
adam parlatırken bana bır olaylar anlatmaya basladı ..
ıste bırgun bırının ayakkabıları boyamıs ıstedıgı parayı vermemıs deşmiş bunu ıcerde yatmıs fılan falan :D ben bır tırs :D ıs bıttı ne borcum dedım kac sene evvel bana demezmı 20 mılyon ahhaa :D dedım abı bende okadar yok dur ben dukkana gıdım gelım sen al su 5 mılyonu ..adam dedı bak beklıyorum senı unutmam bırdaha :D benım gıdıs o gıdıs bırdaha o yolu kullanmadım ahah :D

anlıcagınız cok cesıtlı serfsız tıpler var !

nitrO_Oxide
07-06-2009, 11:50
yıllar oncesinden kemal sunalın filminde anlatılmıştı bu olaylar :)

FaBeRgE
07-06-2009, 12:30
konuyla bıraz alakalı bır olayımı anlatım : )
yas 16-17 fılan sırkecıde dayımın yanında calısıyorum yazın .. bır gun dukkana gıdıyorum,bır ayakkabı boyacısı abı bır dal sıgara varmı dedı,dedım yok kullanmıyorum abı gel sevdım senı ayakkabıları bır parlatım dedi bende keko gıbı gıtıım ısrar edınce.
adam parlatırken bana bır olaylar anlatmaya basladı ..
ıste bırgun bırının ayakkabıları boyamıs ıstedıgı parayı vermemıs deşmiş bunu ıcerde yatmıs fılan falan :D ben bır tırs :D ıs bıttı ne borcum dedım kac sene evvel bana demezmı 20 mılyon ahhaa :D dedım abı bende okadar yok dur ben dukkana gıdım gelım sen al su 5 mılyonu ..adam dedı bak beklıyorum senı unutmam bırdaha :D benım gıdıs o gıdıs bırdaha o yolu kullanmadım ahah :D

anlıcagınız cok cesıtlı serfsız tıpler var !

aynı olayı bende yaşadım Eskişehir'de :)

Mustafa Birsesli
07-06-2009, 19:50
caner kırıverseydin bilader kemiğini .....

dragstar
07-06-2009, 20:09
cila manyağı bir arkadaş gine cila sonrası ışıklarda beklerken camları silen tiplerden biri geldi camı silecekti arkadaş dövücekti çocuğu bildiğin arabaya yaslanma cilası gidiyor fln diyor:D

bakırköy ışıklarda okuldan arkadaşla arabadayız çiçekçi geldi abi çiçek istermisin dedi bende arkadaşıma dönp mustafa aşkım çiçek istermisin dedim çiçekçi pırrr:D mustafa şok tabi:D

tavsiye ederim işe yarıyor

Göki,ZD
07-06-2009, 20:14
bakırköy ışıklarda okuldan arkadaşla arabadayız çiçekçi geldi abi çiçek istermisin dedi bende arkadaşıma dönp mustafa aşkım çiçek istermisin dedim çiçekçi pırrr:D mustafa şok tabi:D

tavsiye ederim işe yarıyor
:hehe: gözündem yaş geldi annem geldi deli gibi ne dülüyosun diyor :hehe: çok iyi ya bende bunu yapıcam çiekçiden öte ark. tepkisini merak ediyorum :hehe:

dragstar
07-06-2009, 20:17
:hehe: gözündem yaş geldi annem geldi deli gibi ne dülüyosun diyor :hehe: çok iyi ya bende bunu yapıcam çiekçiden öte ark. tepkisini merak ediyorum :hehe:

ya bide sesi hafif gay gibi yapıcan travesti gibi mükemmel oluyor arkadaşın bana bakışı asıl çok komikti sonra kemal bana karşın duyguların bumuydu diyor :D:D:D

WRX_STI
07-06-2009, 21:43
Eskiden hastanede çalışırken sabah büfede kahvaltı yapıyoruz.Bi yaşlı teyze geldi elinde bir ilaç küpürü ne olur yardım edin ilaç alcam hastayım dedi.Bizim mesai arkadaşıda sinirli biridir hemen yanda eczane vardı"gel dedi neyse kaç paraysa ilacı alıcam dedi" kadın yok parayı ver ben sonra alırım falan ayağı yaptı.Sonra bi iki laf söyledi bizim arkadaş kadın hemen gözden kayboldu :)
Ve birkaç gün sonra istanbulun başka bir ucunda aynı kadını gördüm.Yani resmen şebeke başka bişey değil

MertS
07-06-2009, 21:45

pauahah :D mustafa abi ya.. tahmin edebiliyorum bakışını :D

CnR CAN
08-06-2009, 00:29
caner kırıverseydin bilader kemiğini .....

bundan sonra öyle yapacam denk gelirse babuş başka türlü olmucak :)

BlackEmperor
08-06-2009, 01:36
şu ana kadar hiç bir dilenciye para vermedim. Gözü kör ayağı topal olsa dahi vermem Muhtaç olan insan dilenmez çalışır çalışamayacak durumdaysada sadaka verilir Onuda bulup incitmeden yardım etmek bize düşen en büyük görevdir.

R_Kaptan
08-06-2009, 13:27
ALLAH rızası için diyolar insan geri çeviremiyoor.bu kişiler dediğin gibi ihtiyaç sahiplerinin önüne geçiyor.

emr_
08-06-2009, 13:30
Böyle şerefsizler yüzünden gercek ihtiyac sahiplerine olan oluyor ama ben gercek ihtiyac sahiplerinin kapı pencere cıktıgına inanmıyorum ...O kadar gururlular ki akşam olunca pazarlarda döküleni alıyorlar hammalık yapıp ekmek parasını cıkartıyorlar...Kim en olursa olsun gelen hertürlü dilenciye si...basıyorum ;)

dragstar
08-06-2009, 13:31
pauahah :D mustafa abi ya.. tahmin edebiliyorum bakışını :D

:D ahhahaa

M.A.D
08-06-2009, 16:08
konuyla biraz alakasız ama :D bizim bi transferci abimiz atık kağıtları attığı çöplükten kağıtları toplamaya çuvalla gelen adam şimdi transporterla geliomuş :D

Orhan
08-06-2009, 16:16
Eskiden hastanede çalışırken sabah büfede kahvaltı yapıyoruz.Bi yaşlı teyze geldi elinde bir ilaç küpürü ne olur yardım edin ilaç alcam hastayım dedi.Bizim mesai arkadaşıda sinirli biridir hemen yanda eczane vardı"gel dedi neyse kaç paraysa ilacı alıcam dedi" kadın yok parayı ver ben sonra alırım falan ayağı yaptı.Sonra bi iki laf söyledi bizim arkadaş kadın hemen gözden kayboldu :)
Ve birkaç gün sonra istanbulun başka bir ucunda aynı kadını gördüm.Yani resmen şebeke başka bişey değil

başıma farklı bi versiyon geldi
yemek yerken bi çocuk geldi 9-10 yaşlarında abi açım bi ekmek parası dedi gel ulen otur dedim oturdu çocuk bi pide bi ayran söyledim güzel güzel yiyor annesi gelmezmi çocuğun enseye bi tokat bi küfür dileneceği yere karnını doyuruyor diye iyice bi zılgıt yedi zavallım bide böyle alet olanlar var
aman çocuklardan bişey almayın yada para vermeyin alış veriş edip para verdiğiniz sürece sayıları artacak ve bazı ahlaksız ana babalar tarafından okuldan alınıp dilendirilecekler;)