PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hurdacının yaptığı...

TURBO CİVİC
06-06-2009, 19:24
bugun hurdacının birinden o2 sensoru aldık.guya 50-60 binlik aracmıs ici yoktu.100 tl verdik ama sole anlastık gine olursa getiriyim dedim tamam dedi isaretledi sensoru fln.neyse biz cıktık araba duzeldi.swap centerda oturduk sohbet muhabbet eve donucem araba aynı sıkıntıyı yapmaya basladı...8 km fln kullandık sensoru.araba yattı 2 saat dukkanda.neyse adamı aradım abi dedim bozuk bu gine yapıyo aynı seyi dedim.yok dedi kac saat gecmis dedi almam artık dedi.sacmalama abi dedim daha 8 km yaptım.yok fln. neyse ben kapadım teli mesaj attım pazartesi gelcem die.suan acayip sinirliyim.ne yapmamı onerirsiniz?benim fikrim bir abimle birlikte pazartesi gitmek(abim saglamdır doludur...)yada daha insancı bir fikri olan varsa paylassın

fatiii
06-06-2009, 19:32
Abinle beraber işaretlediği sensorude gotur iki baarıp cagardımmı en kotu ihtimal bi başka sensorle degiştirir..

baretta
06-06-2009, 19:33
Kendin halledebiliyorsan hallet konuşarak , abiyle gitmek de ne oluyor , onlarda doludur , 100 liralık şey için adam mı öldüreceksiniz ya da sizi mi öldürsünler...

Serencebey
06-06-2009, 19:33
Sanayıcı tanıdık bırıyle gıt kanka onların dılınden anlayacak bırıyle.

gorke
06-06-2009, 19:39
sanayiden bi abinle git, muayyer almadın mı sen taktın ve çalışmadı gene. anlatır o sanayici abin ona onun diliyle.

kenan_106
06-06-2009, 19:40
bencede en mantıklısı bu

TURBO CİVİC
06-06-2009, 19:40
Kendin halledebiliyorsan hallet konuşarak , abiyle gitmek de ne oluyor , onlarda doludur , 100 liralık şey için adam mı öldüreceksiniz ya da sizi mi öldürsünler...

serefsizlik yapmıcak insan gibi is yapsın o zaman.her giden 100 tl sinin ustune su icerse bunlarda bole yapar.zaten bıkmısım hayattan vururumda vurulurumda.ama ben karısmıcam zaten bu islerle ilgilenen adamlarla gidicem.hatta ben gitmiyebilirim bile.hakkımı ararım ne gerekirsede yapıp alırım.ne zannediyolar ya bozuksa al geri adammı s.yosun?!karsı komsusu fln tanıdık onada bi danısırız ama eninde sonunda alırım paramı.yok ole havadan para!!!kac kerede soledim abi bak dedim olmazsa alcan dimi die...

TURBO CİVİC
06-06-2009, 19:42
sanayiden bi abinle git, muayyer almadın mı sen taktın ve çalışmadı gene. anlatır o sanayici abin ona onun diliyle.

muayyer dedi taktık orda ben baktım biraz var gibiydi sonra mertcan denedi bsy yok dedi gittik gezdik duzeldi...sonra tekrar basladı.adam kac saat gecti diyo hemen gelseydin diyo.daha 8 km yapmıs araba 2 saat yattı ne biliyim ben

TURBO CİVİC
06-06-2009, 19:44
ya cok sinirliyim anlatamam 50 tl benzinle 90 km yol yaptı araba benzin bitti.lanet bir sekilde yolda gidiyorum devamlı vura vura 10 gundur bole bugun tam duzeldi derken gine basladı herifte terslik yapınca gozum dondu valla

izo
06-06-2009, 19:47
gecmis olsun erdem hurdacilari taniyan biriyle git onlar birlik olurlar yalniz kalirsiniz...

senna
06-06-2009, 19:48
sakin ol olabilecek şeyler bunlar bu işlerde:)

tanıdık biriyle git başta güzelce bi anlat yeniden durumu baktın akıllanmıyorsa farklı davranırsın ama hala aynı tas aynı hamamsa bırak sadakan olsun senden senin sağlığından önemli değil tamam sanki dolandırılmış gibi düşünebilirsin ama boşver üzme canını:)

TURBO CİVİC
06-06-2009, 19:51
ya abi yediremiyorum ne hakkı varya? bastan sole hic bi sekilde almam de bende baska yere bakıyım.isaret flnda koyuyo.kendi milleti dolandırmaya alısmıs herkezi kendi gibi sanıyor...tobe tobe.neyse bastan guzelce deneriz yoksa dusuncez bi care...

EMG
06-06-2009, 19:52
Git güzel güzel konuş baktın laftan anlamıyor bi şekilde al 100tl değil 10 tl'de olsa hakkı olmayan parayı bırakma ona.

gökan
06-06-2009, 19:52
uyanık sanıyomus o kendını:)sanayıcı bırıyle gıt ters bişi yapar mapar.. bıldındık bıryle gıt

-ER-
06-06-2009, 19:55
Haram olsun de dükkanına at git bence

fatiii
06-06-2009, 19:57
Haram olsun de dükkanına at git bence

10-20 lıralık bisi olsa yapılır belkide 100 lıra ıyı para ben olsam yapmazdım

CasabLanca
06-06-2009, 23:12
yıldız sanayiden mi aldın?

mrtngn
06-06-2009, 23:36
Bence önce bi git normal sekilde durumu izah et..Laftan anlamıyosa yaa baska yola basvur yada dükkanda eline ne gelirse zarar ver cek git..

Haram olsun dee sonra suratınaa karsıı..Allah biyerden cıkarırr onuu ;)

Dookan
06-06-2009, 23:50

aynen öyle işte...ustanla git yada onu tanıyan birisiyle git birinin ismiyle paranı gerı alman zor olabılır ama bşka bi sensörle kesinlikle deiştirirsin ama kibarlıgını bozmamanda yarar var bunlar cahil adamlar zaten adam akıllı bırı olsa bu duruma gelmezdi olay

khan
07-06-2009, 00:16
ben baska bir konuya deginicem, ne deyip ne yapacagini sen kendin tahlil edebilirsinde arkadaslar oksijen sensorunun cikmasi olmaz ya hele hurdacidan murdacidan sensor alinipta arabaya takilmaz. zaten hicbir sey olmasa 2-3 depoda yenisinin parasini cikartir ki daha kotu sonuclara da yol acabilir. oksijen sensoru, knock sensoru, bobin, buji, maf, map bunlarin cikmasi olmaz, ha bir arkadasinin arabasindan sokersin takarsin falan o olabilir ama hurdacidan bunlar alinmaz bunlarin hepsi hassas sensorler, direnc sensorleri veya rezistansli malzemler bunlar elden bir kez dussun zaten bozulur ki hurdacida araba dagitan adamlar emin ol o malzemeleri kibarca koymuyorlar veya tasiymiyorlar.

benim tavsiyem budur ilerisi icin...

TURBO CİVİC
07-06-2009, 01:22
yıldız sanayiden mi aldın?

evet yıldızdan aldık.

TURBO CİVİC
07-06-2009, 01:23
ben baska bir konuya deginicem, ne deyip ne yapacagini sen kendin tahlil edebilirsinde arkadaslar oksijen sensorunun cikmasi olmaz ya hele hurdacidan murdacidan sensor alinipta arabaya takilmaz. zaten hicbir sey olmasa 2-3 depoda yenisinin parasini cikartir ki daha kotu sonuclara da yol acabilir. oksijen sensoru, knock sensoru, bobin, buji, maf, map bunlarin cikmasi olmaz, ha bir arkadasinin arabasindan sokersin takarsin falan o olabilir ama hurdacidan bunlar alinmaz bunlarin hepsi hassas sensorler, direnc sensorleri veya rezistansli malzemler bunlar elden bir kez dussun zaten bozulur ki hurdacida araba dagitan adamlar emin ol o malzemeleri kibarca koymuyorlar veya tasiymiyorlar.

haklısın abi.ama imkanlar buna elverdi.dediginiz gibi gidip konuscaz olmazsada haram edip cıkıcam artık.sonrası psikolojime baglı :confused:

SerdaR A.
07-06-2009, 01:40
5 kuruşluk mal için başın ağrımasın kardeşim konuş git tatlı dilli ilk gerek yok 100 ytl için şuanlarda iyi para olabilir ama başını ağrıtmaya gerek yok ;)

Emir_b16a
07-06-2009, 02:12
döwe döwe wer yaa bişi olsursada bn hasarlı mal sattı fiş alma ucuza weririm ddi dersin ;)

Enes-x
07-06-2009, 02:19
İnsanı çok sinir eden bi durum tahmin edebiliyorum ruh halini fakat Dövünce küfür edince al kardeşim 100 liranı ben hatalıyım mı diyecek böyle bi çirkefliği haram yemeyi göze almış bi adam?

Git bi yüzyüze efendice konuş..Özellikle sanayide esnaf birisi yanında olursa çoğu kişinin dediği gibi daha güzel olur..Sen şuanda haklı durumdasın hiç haksız duruma düşme..Üzerine düşeni yap eğer çözüm olmazsa o zaman başka yol ararsın..

Emir_b16a
07-06-2009, 02:23
onu yapan adam yağ gibi üste çıkar tehtih et weriri :D

Evrenoz
07-06-2009, 10:02

Bu konuda genelleme yapmanın pek doğru olduğuna inanmıyorum. Aynı oksijen sensörü sorununu bende yaşadım. Sıfır fiyatını gördükten sonra bir çıkmacıdan kablosu kopuk bir sensör bulduk. Kablosunu benimki ile değiştirip taktık. 1 seneye yakındır kullanıyorum ne arıza olarak ne de yakıt sarfiyatı olarak herhangi bir sorun yaşamadım. Ama tabi bu durum biraz şans biraz da satıcının ahlakı ile ilgili bir konu.

TURBO CİVİC
07-06-2009, 12:11
suan tek istedigim arabanın duzelmesi gercekten benzin yonunden somurdu 10 gundur.pazartesi bakıcaz durumua insallah duzelirde kimseyle ugrasmam.saolun arkadaslar

On3R
07-06-2009, 12:49
Bu konuda genelleme yapmanın pek doğru olduğuna inanmıyorum. Aynı oksijen sensörü sorununu bende yaşadım. Sıfır fiyatını gördükten sonra bir çıkmacıdan kablosu kopuk bir sensör bulduk. Kablosunu benimki ile değiştirip taktık. 1 seneye yakındır kullanıyorum ne arıza olarak ne de yakıt sarfiyatı olarak herhangi bir sorun yaşamadım. Ama tabi bu durum biraz şans biraz da satıcının ahlakı ile ilgili bir konu.

Kesinlikle şans.Hurdacılarda yapılan söküm olayı ve muhafaza edilme şekli berbat.Parçalar havada uçuşuyor:).Hadi sensörde şansını denersin.Birde eksoz alanlar var onu hiç anlamamışımdır:)

Bu arada yıldız sanayide işyerinin ismi nedir.Bizde ona göre alışverişimiz olursa keselim...

Burak Kasim
07-06-2009, 13:44
Bisi sorcam senin araban Turbo ve wideband ın yok mu?

Wideband sensorleri max 150 TL falan, nie ikinci ele basvurdun ??

TURBO CİVİC
07-06-2009, 14:05
Kesinlikle şans.Hurdacılarda yapılan söküm olayı ve muhafaza edilme şekli berbat.Parçalar havada uçuşuyor:).Hadi sensörde şansını denersin.Birde eksoz alanlar var onu hiç anlamamışımdır:)

Bu arada yıldız sanayide işyerinin ismi nedir.Bizde ona göre alışverişimiz olursa keselim...

kartı arabada yazarım bir ara dukkanın ismini

TURBO CİVİC
07-06-2009, 14:05
Bisi sorcam senin araban Turbo ve wideband ın yok mu?

Wideband sensorleri max 150 TL falan, nie ikinci ele basvurdun ??

evet turbo.ama wideband yok :o

JumboAli
08-06-2009, 01:23
edit
-------------

emreekin
08-06-2009, 02:09
kanka önce sakince konuş..sonra baktın ciddi olmuyo..o zaman sende sakinlikten vazgeçersin..

makif84
08-06-2009, 08:15
valla ilk önce geçmiş olsun diyorum.ama benden sana tavsiye abinle filan gitme o sanayinin %90 nı akraba sert gitmek geri tepebilir(hiçbiriside boş değildir).düzgünce durumu izah et anlat verirler.

elpadre
08-06-2009, 08:21
hurdacılar bunu hep yapıyor alıskanlık halıne geldı yanı 250 lıra dedıgı ust kapaga almaya gıttıgımde 750 lıra dedı uyuz oldum

Myth06
08-06-2009, 10:01
hurdacılar bunu hep yapıyor alıskanlık halıne geldı yanı 250 lıra dedıgı ust kapaga almaya gıttıgımde 750 lıra dedı uyuz oldum

bence genel konuşma :@ bende çıkmacılık yapıorum ama kimse benim hakkımda böle bi ithamda bulunmadı bulunamaz

tamam bardağın dolu kısmından bakmayı seviyoruz hepimiz ama bide şöle düşünün bu adamları bu hale getirende yine alışveriş yapan insanlar, kısacası insanın insana olan güvenini öldüren yine insanlar 13 yıldır bu mesleği yapıorum emin olun yaşadıklarımızı karşılaştıklarımızı yazsam :D herneyse turbo cıvıc arkadaşım sen yıldıza gelince yanıma gel ben yardımcı olurum ;) 2. blok no:40 japon oto dükkanım
ama tek gel dolu dolu abilerini getirme :D şaka bi yana gel ben yardımcı olurum bulamazsan dükkanı 0536 866 79 59/ irfan

Dragger
08-06-2009, 10:16
Bu esnaflıkla alakalı bir durum, hurdacısı tamircisi kaportacısı degil bence mevzu...

Alısveris yaptıgınız adamları iyi secin, referansla gidin her zaman ;)

GKS
08-06-2009, 11:21
yanında bi doberman yada rotla git değiştirmezse sal üstüne gitsin

gökan
08-06-2009, 11:23
yanında bi doberman yada rotla git değiştirmezse sal üstüne gitsin

:d:d:d:d:d:d:d

TURBO CİVİC
08-06-2009, 20:51
bence genel konuşma :@ bende çıkmacılık yapıorum ama kimse benim hakkımda böle bi ithamda bulunmadı bulunamaz

tamam bardağın dolu kısmından bakmayı seviyoruz hepimiz ama bide şöle düşünün bu adamları bu hale getirende yine alışveriş yapan insanlar, kısacası insanın insana olan güvenini öldüren yine insanlar 13 yıldır bu mesleği yapıorum emin olun yaşadıklarımızı karşılaştıklarımızı yazsam :D herneyse turbo cıvıc arkadaşım sen yıldıza gelince yanıma gel ben yardımcı olurum ;) 2. blok no:40 japon oto dükkanım
ama tek gel dolu dolu abilerini getirme :D şaka bi yana gel ben yardımcı olurum bulamazsan dükkanı 0536 866 79 59/ irfan

eyvallah cok tesekkur edrim
genel olarak cevap veriyim.bugun sabah cıktım sanayiye gidiyorum bar hondaya iyice bi bakıcaz baska bir sorunmu var die...neyse cıktım gidiyorum benim kız sani fabrikadan cıkmıs yag gibi akıp gidiyo en ufak bir tekleme hırlama cızlama yok:Ddedim sen benle dalgamı geciyosun:Deli:hani cocugu doktora goturcem diyince hastalıgı gecer ya aynı oyle oldu:Dcok sukur suan bir sorun yok araba sıkıntısız yuruyor.anlamadım ama neyse...yani abinin yanına gitmemiz gerekmedi:icon_tup:herkeze yardımları icin tesekkur ederim

chaylak
08-06-2009, 21:31
huysuz kanka senin araba :D

EmreAygun
08-06-2009, 21:54
eyvallah cok tesekkur edrim
genel olarak cevap veriyim.bugun sabah cıktım sanayiye gidiyorum bar hondaya iyice bi bakıcaz baska bir sorunmu var die...neyse cıktım gidiyorum benim kız sani fabrikadan cıkmıs yag gibi akıp gidiyo en ufak bir tekleme hırlama cızlama yok:Ddedim sen benle dalgamı geciyosun:Deli:hani cocugu doktora goturcem diyince hastalıgı gecer ya aynı oyle oldu:Dcok sukur suan bir sorun yok araba sıkıntısız yuruyor.anlamadım ama neyse...yani abinin yanına gitmemiz gerekmedi:icon_tup:herkeze yardımları icin tesekkur ederim:D Şaka Gibi :D hadi hayırlısı olsun diyelim umarım tekrarlamazz.

TURBO CİVİC
08-06-2009, 22:02
huysuz kanka senin araba :D

naz yapıyo naz ben anladım.yeni mazemeler takıcaz ya beni deniyo vaz geccemmi die:Dkısmetse juinor project cuma baslar:icon_tup:

chaylak
08-06-2009, 22:19
naz yapıyo naz ben anladım.yeni mazemeler takıcaz ya beni deniyo vaz geccemmi die:Dkısmetse juinor project cuma baslar:icon_tup:

ba$lasin artik kanka ya yeter :D
Allah utandirmasin..

ama önce sagligin heba etme kendini zanayi köşelerinde.. bi iyileş ondan sonra ;)

TURBO CİVİC
08-06-2009, 22:43
cumaya kadar dinlencem kanka zaten yoksa biliyosun yarından giderdim:D

mrtngn
09-06-2009, 00:12
Hep böyle olmuyormu zaten...Arabanın biyerinden ses gelir sinir olursun,servise tamirciye gidersin ses kesilir,sorunsuz kalmaz...Ordan uzaklaşırsın yine başlar:D:D:D:D:D

Cok basıma geldi bu olay..:D

Schumi
13-06-2009, 02:06
O2 simulation yapan bir wideband al ve bu olaydan kurtul derim. Çıkma sensör için 100 lira çok para bence.

sülüman
16-06-2009, 18:33

hahaha onlar az ebesinin gözü deiller. tanıdık fln hikaye

Oldschool
16-06-2009, 19:24
geçmiş olsun kardeşim