PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : suya düşen cep telefonu

clioGT
08-06-2009, 09:59
bakırköyde bir servis vardı görkem söylemişti zamanında
adını unuttum bilen var mı arkadaşlar veya başka yerde olur çok acil

suya düştü cep telefonu çalışıp çalışmaması tekrar önemli değil ama rehber isimler telefon numaraları çok önemli....

trgy
08-06-2009, 10:00
kvk var zuhuratbabanın orda.

clioGT
08-06-2009, 10:02
yok meydanın orda bi pasajın alt katında bi yerdi
kvk suya düşen teleonla ilgilenir mi bu arada?

trgy
08-06-2009, 10:03

sonucta servis ilgilenir büyük olasılıkla

crazydog
08-06-2009, 10:04
ya gorkemın bı arkadaşıydı yanlıs hatırlamıosam bende cumhur olabılırmıydı ismi gorkem nette olsa cvp yazarda delı oldum bende aklıma gelmıyo :D

MiaMi
08-06-2009, 10:06
Cumhuru söylemiştir eskiden 206 Rc si vardı mavi. Bakırköy istasyonundan arkadaş kitap evine doğru dön sağda ikinci han kapısından gir. 5 metre ileride solda görürsün.

Mr.K
Cumhur adi.Hala ayni yerdemi bilmiorum gerci.Meydandan hemen inince sola donuyosun ilk yada 2.pasajin icinde hemen solda olmasi lazim.

crazydog
tmm cumhur dogru corsa sı var su anda sureklı bızım oraya park edıyo arabasını dukkanı yakın dı bizm eve çünkü :D

trgy
08-06-2009, 10:07
haaa tamam tamam meydandan aşağıya inerken ilk sola dön orda pasaj içinde.

MiaMi
08-06-2009, 10:08
Ben geçen gün gittim eski arkadaşımızdır 3 tane telefonu adam etti valla. Motorsiklet almış artık araba kesmez onu. :)

crazydog
08-06-2009, 10:10
hehehe hayırlısı olsun valla corsa sını begenıyorum ama her daim temiz ve cilalı maşallahı var :)

SkY
08-06-2009, 10:11
bakırköyde bir servis vardı görkem söylemişti zamanında
adını unuttum bilen var mı arkadaşlar veya başka yerde olur çok acil

suya düştü cep telefonu çalışıp çalışmaması tekrar önemli değil ama rehber isimler telefon numaraları çok önemli....

ne işi var suda telefonun ayıptır sorması:D

crazydog
08-06-2009, 10:12

kendini jet ski sanmış telefon bi an :D:D

SULTANOGLU
08-06-2009, 10:31

öyle deme bende dşürdüm :D hemde kup kuru otoparkta sadece bir kanalizasyon kapağı büyüklüğünde yer ıslak ve hafif derin, telefonu cebimden çıkartmaya çalışırken elimden düştü o sırada yürüdüğüm içinde telefon düşerken tekme atmış gibi oldum ordan uçtu ve suya düştü.

yani olur böyle vakalar :D:D

crazydog
08-06-2009, 10:51
öyle deme bende dşürdüm :D hemde kup kuru otoparkta sadece bir kanalizasyon kapağı büyüklüğünde yer ıslak ve hafif derin, telefonu cebimden çıkartmaya çalışırken elimden düştü o sırada yürüdüğüm içinde telefon düşerken tekme atmış gibi oldum ordan uçtu ve suya düştü.

sanada maşallah hakan ben telefon düşürmedim ama 50 derece sıcaklıkta su dolu çukur bulup dizime kadar ıslandım taximde :hahaha:

SkY
08-06-2009, 10:54

sanada maşallah hakan ben telefon düşürmedim ama 50 derece sıcaklıkta su dolu çukur bulup dizime kadar ıslandım taximde :hahaha:

ikinizede maşallah o zaman:D

ice
08-06-2009, 10:54
Geçmiş olsun dün su dolu bardağı iphone boca ettim yanlışlıkla hemen kuruladım ve saç kurutma makinasıyla 10 dakika kuruttum çalışıyor su an cok şükür :)

Enes-x
08-06-2009, 10:56
Suya düşmüş telefonu iyice kurutmadan açmaya çalışmamak lazım..Eceli gelmemişse bile cinayet oluyo açmaya çalışınca ıslak ıslak :)

GKS
08-06-2009, 11:17
suyun içine düştüyse su dolu bardağın içine atıp öle götürmek lazım tamire diye biliyorum yoksa tel kuruyunca devreler oksitlenme yapıyomuş öle bişey vardı

clioGT
08-06-2009, 11:21
Cumhuru söylemiştir eskiden 206 Rc si vardı mavi. Bakırköy istasyonundan arkadaş kitap evine doğru dön sağda ikinci han kapısından gir. 5 metre ileride solda görürsün.

aynen evet
benimde 2 3 tane denize düşen telefonumu tamir etmişti de her seferinde adını unutuyorum:)
evden de çıkamıyorum yollatacam oraya...

abi suda değil aslında denize düşmüş... babam yazlıkta sahilde yürürken köpek saldırmış o da geri adım atym derken yamış denize düşmüş telefonla...

BKaya35i
08-06-2009, 11:21
Cep telefonunun oksitlenmesi için suya düşmesine gerek yok.Nemli ortamlardada oksitlenebiliyor ve yetkili servisler oksitli bölgelerin fotoğraflarını çekip cihazları garanti kapsamı dışına çıkarabiliyor. :)

CGTY
08-06-2009, 11:57
Benimkinin üstüne dökülmüştü,bataryasını çıkarıp pirinç dolu kavanoza koydum.

Ertesi sabaha sapasağlamdı.

Pirincin nem emici özelliğinden kaynaklanıyor,annelerimiz de tuzluğun içine atarlar mesela.

Diğer telefonumda geçen gün çamaşır makinesinde yıkanmış. :D Telefon önemli değil ama,Rehber´deki numaralar önemli.Üstünden uzun süre geçtikten sonra haberim oldu.

Ne yapabiliriz ?

onursumer
08-06-2009, 12:00
denize düştüyse aslında direk tatlı suya koymak lazım ilk olarak ondan sonra direk servise buyuk ihtimal kurtarılır :)

ben birkaç sene once yemek yerken elektrikler kesildğinde telefonla hafif ışık yapıyım derken bi kase çorbaya düşürmüştüm telefonu :D herhan herşey olabiliyor :D

Yekta
08-06-2009, 12:01
dükkanın ismi detay elektronik :) adresini tarif etmişler zaten.. meydandan inerken köprüyü geçip ilk sol sonra ikinci sağdaki işhanının içinde hemen girişite solda..

Absinthé
08-06-2009, 12:11
Ya ben masaya vodka bardağı devirmiştim :) ama Allaha şükür alkol bağışıklıgı varmış benım telefonun ahaha =))

dragstar
08-06-2009, 13:25
valla suya düştükten sonra telefonu bi poşete su doldurup servise götürmen lazım

eğer suya düşüp kurursa oksitlenmeden dolayı bozulyor

said_
08-06-2009, 13:30
tatlı suysa direk prinç dolu kavanoza koy düzeliyomuş bende gazetenin yalancısıyım :D

elpadre
08-06-2009, 13:38
benımde oyle bır sorunum var ben bulurum cumhuru :)

clioGT
08-06-2009, 15:28
yahu detay gsm cumhurun teli olan var mı?

yeri bulamıyormuş...

_FaRuK_
08-06-2009, 15:48

istanbul caddesınde pasaj ıcınde var olabılırmı

clioGT
08-06-2009, 19:55
tamamdır bıraktık:)

Boost Up
08-06-2009, 20:01
Ya ben masaya vodka bardağı devirmiştim :) ama Allaha şükür alkol bağışıklıgı varmış benım telefonun ahaha =))

Sahibi kılıklı:hahaha::D:hahaha::hahaha:

miniks
08-06-2009, 20:01
benım de n85 ılk cıktıgında almıstım ıkıncı gun denıze dusurdum 6-7m etreden cıkardım telefonu ama nafıle kıme versek olmaz dedıler garnatı kapsamında oldugu ıcın. ama sımdı cumhra verıcem bı belkı hafıza kurtulur. ısteyen varsa sıfır ıkı gunluk n85 var sulu hahahaha

grkm
08-06-2009, 20:15
oksitlenme olayı havayla değil , elektrikle yani pille temas ettiğinde gerçekleşiyor. Bu sebeple telefonu üzerinde piliyle suda tuttuğunuz( poşette suyla taşımak gibi) her dakika oksitlenmeyi destekliyorsunuz demektir.

Göktuğ keşke arasaydın abi bende yoldaydım mesajlarını gördüğüm gibi cevap vermeye çalıştım kusura bakma :)

Sıvı temaslara garanti servisleri(telpa , genpa , kvk) bakmıyorlar. Genelde uğraşmadan anakart değişimine gidiyorlar çünkü sıvıya temas etmiş her devre ne kadar kurutulursa kurutulsun yada ilaçla temizlensin eski verimini koruyamıyor.

M_PROJECT
08-06-2009, 20:37
Bede de 1.gen iphone var. 60 derecede yikanmis sona kurutma makinasina atilmis :). Calismadi calismazda sanirim :)

MertS
08-06-2009, 20:50
eğer cep telefonunuz suya düştüyse telefonu kurtarmak,pili en kısa sürede çıkarmaya bakıyor,pil ne kadar uzun süre takılı kalırsa içerdeki bakır teller kısa devre yapar ve erir.

metin
08-06-2009, 23:42
pili çıkartıp suya koyun o şekilde servise ulaştırın ustunde kurumaması onemli
suya dustugu anda ne kadar hızlı pili cıkartırsanız o kadar kurtarma şansı var
servıslerın %90 ı da garantı vermez yada tamır etmeyı pek ıstemez
cunku ılerkı zamanlarda sureklı yenı arızalar karsınıza cıkacaktır
geçmiş olsun

Jam da Joker
09-06-2009, 00:12
İyi gene herkes suya denize düşürmüş benim gibi tuvalete düşüren yokmu hiç :D

Ahmetfikri
09-06-2009, 00:58

hahah var lisedeyken ericsson t10 düşürümüştüm mecbur sifonu çektim :o

ef186
09-06-2009, 01:13

Vefasız dostum kakaya düşen telefon kaka olur onu suratına suremezsın o nedenle sifonu ceken puanı kapar :D heuhuhehuehe

Jam da Joker
09-06-2009, 01:19
Meğer Vefa sadece bir semt adıymış lafını bize sen öğrettin Buğra efendi the Businessman :heyoo:

ef186
09-06-2009, 01:30
Meğer Vefa sadece bir semt adıymış lafını bize sen öğrettin Buğra efendi the Businessman :heyoo:

ay em businea men ay fak yu :D
yeterlimi cem ? yetmezse ay kol yu ay fak yu tuu :D

Tuner
09-06-2009, 01:30

olur olmazmı :D

taksimde demlendik biraz yürüyüp saat 23:00 tophaneden taksiye binicez arkadaş biner telefonu mazgaldan aşağa düşürdü taksici ben alırım dedi adamı bacağından tutup sarkıttık adam ararken tanımızda ekip otosu durdu arka kapı açıldı arkadan koruma otosu falan emniyet amiriymiş aramızda geçen diyolog.

E.A.= napıyorsunuz beyler
Ben= adamı öldürdük buraya atıyoruz. :D
gülüşme safhası

olayın gerçeğini anlattık gitti adam hala telefonu arıyo o sırada bizim eleman bombayı patlattı düşürdüğü çakmakmış :D:D:D

Schumi
13-06-2009, 02:03
Suya düşen telefonu hemen söküp (pil sim kart vs.vs.) içinde bol pirinç bulunan kavanoza koyup kapağını kapat. Pirinç rutubeti alır. Elle fön makinası yada güneş ile kurutmak zarar verir. En sağlıklısı budur. Sonra bir açmayı denersin. Açılmazsa servise.