PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ROTT egıtımı :)

STP
10-06-2009, 02:09
ben boyle egıtebılcekmıyım acaba nosu :)

http://www.youtube.com/watch?v=jouW22lrVdc

RoAdbOy
10-06-2009, 02:42
eğitirsin selçuk abi, Rottlar çok zeki köpekler :) bizim 4yaşında RYU adında dişi rottumuz var, Temel itaat, İleri itaat hepsini kendimiz öğrettik :) artık bakışlarla anlaşıyoruz, önüne en sevdiği yemeği (balık) koysam bile 'hayır' diyince yemez :)
hem çok sosyal bi köpek kendini sevdirir, hemde yeri gelince bakışlardan bile anlıyo birşeylerin ters gittiğini, biri el kaldırmayı bırak sesini yükseltsin sıkıyosa :D:D
inşallah beraber uzun yıllar geçirirsiniz NOS'la :)

buda RYU :)

http://www.youtube.com/watch?v=hWxp20Zm_Yo

STP
10-06-2009, 02:46
hayır komutu bızdede var hayatta yıyemez yada hayır denılen seyı yapamaz. oturumuz yatımız var.bekleyı bılmıyoruz suan. ısımıze gelmıo bılmek. bakalım nasıl olucak

RoAdbOy
10-06-2009, 02:48
biz bekleyi iki kişi öğretmiştik :) benim elimde sosis, arkadaşta ryu'yu tutuyodu gelemesin diye, o sırada ben bekle diyodum, ve GEL dediğim anda arkadaş serbest bırakıyodu yanıma gelebiliyodu :)
:Dbiraz fazla sabırsızlar evet hehe

oxygen
10-06-2009, 02:49
rottforum diye bir site var türklerin gerçekten çok bilgili insanlar var forumda..ordaki insanlar her konuda yardımcı oluyorlar köpek sahiplerine..eğitimle ilgili de birçok bilgi var mutlaka yardımcı olacaklardır sanada..

Benimde 7 8 sene önce bir rott um vardı kuzenim Rusyadan getirmişti mekan sıkıntısı yüzünden çiftliğe yollamak zorunda kaldık bide o zamanlar pek ilgilenemiyordum köpeğe yazık olacaktı.Kısmetse şimdi bir tane daha getirticez Rusyadan,Türkiyede gerçekten çok zor güzel bir Rott bulmak..Fotoğrafları varmı köpeğinin?

STP
10-06-2009, 03:00
rottforumdakıler ukala malesef. cok tartıstık ordakılerle. kuyrugu kesık dıye dovmedıklerı kaldı resmen. eglence yarısması yapıyolar ona bıle kuyruksuz dıye katılamıyorsun felan. tanısma yazısına hosgeldın yazmak yerıne fırca atmakla baslayan tıpler.. ordan gelcek yardım gelmez olsun

STP
10-06-2009, 03:04
rottforum diye bir site var türklerin gerçekten çok bilgili insanlar var forumda..ordaki insanlar her konuda yardımcı oluyorlar köpek sahiplerine..eğitimle ilgili de birçok bilgi var mutlaka yardımcı olacaklardır sanada..

Benimde 7 8 sene önce bir rott um vardı kuzenim Rusyadan getirmişti mekan sıkıntısı yüzünden çiftliğe yollamak zorunda kaldık bide o zamanlar pek ilgilenemiyordum köpeğe yazık olacaktı.Kısmetse şimdi bir tane daha getirticez Rusyadan,Türkiyede gerçekten çok zor güzel bir Rott bulmak..Fotoğrafları varmı köpeğinin?

http://i40.tinypic.com/34gv96s.jpg
http://i43.tinypic.com/4t4jo5.jpg
http://i42.tinypic.com/oabul3.jpg
http://i40.tinypic.com/2ccq9w2.jpg

oxygen
10-06-2009, 03:07
Evet Evet orda bi Esra abla var Esra AKER:)türkiye rott ırk federasyon başkanı o baya ciddiye almış bu işe inanmış kadın :) iyi insanlar ama dediğin gibi biraz ukalalar,ukalalık değil onlarınki aslında biraz panter emelcilik oluyor..sen yinede ordaki konulara bol bol bak yazmasan bile gerçekten çok güzel bilgiler var..Profesyonel Eğitim konusundada yardım istersen yardımcı olabilirim bir iki tane köpek çiftliği var tanıdık..

STP
10-06-2009, 03:10
Evet Evet orda bi Esra abla var Esra AKER:)türkiye rott ırk federasyon başkanı o baya ciddiye almış bu işe inanmış kadın :) iyi insanlar ama dediğin gibi biraz ukalalar,ukalalık değil onlarınki aslında biraz panter emelcilik oluyor..sen yinede ordaki konulara bol bol bak yazmasan bile gerçekten çok güzel bilgiler var..Profesyonel Eğitim konusundada yardım istersen yardımcı olabilirim bir iki tane köpek çiftliği var tanıdık..

dedımya onlardan gelen yardım gelmesın. ayrıca esa aker denen bayanın kendı kopegıde kuyruksuz:icon_wack:hahaha: neymıs efendım petten oyle gelmıs... bahaneye bak

egıtım ıcın fıyat bılgım yok bı kac yere maıl ettım ama yardımcı olabılırsen memnun olurum.

http://i44.tinypic.com/28h1o4z.jpg

Dynatech
10-06-2009, 08:58
Tüm eğitimini kendin verebilirsin, dışardan yardım almana gerek yok..Yeterki sabırlı ol ve yeterince vakit ayırabil.. Diğer arkadaşların dediği gibi Rott lar çok zeki hayvanlar, verileni çok çabuk alırlar..Zor kullanmana yada eğitim tasmasını ters takmana bile gerek yok..Ödüllendirme ile herşeyi öğretirsin..Sabırlı olucaksın sadece, hayvanı da sıkmadan yapman lazım bunları..Öncelikle oynayıp koşup stresni ve enerjisini atmasını sağla fazla yormadan, eğitim aşamsına daha sonra geç...Beklemeyi de öğretmek bu şekilde çok kolay oluycaktır..Bnm Rott um dan örnek vereyim: Ben markete alışverişe gidince kapısında yatırıyordum, ben içerden 15 dk sonra cıksam bile aynı pozisyonda bekliyordu..Kuyruk olayına bu kdr takılanları da boşver, herkesin kendi düşüncesi..Ama bu köpeğin standardı kuyruksuz olmasıdır..Onlar seni eğlence yarışmasına almıyorlar ama resmiyeti olan uluslararası bir yarışmanın da onlar kapısından giremezler.. Dediğim gibi vakit ve sabır ile herşey olur..Bi de lütfen rott gibi bir köpeğe el ver gibi abuk ve son derece gereksiz birşeyi öğretmeye kalkma ;) :):)

DogukanB
10-06-2009, 09:13
İşin sırrı sosis.:D

Orhan
10-06-2009, 09:26
rott eğitimi kolaydır sıkıntı çekmessin temel itaatle başlarsın gerisi kolay aman zamanına dikkat et geç kalırsan olmaz çok sıkıntı yaşarsın temel eğitim başlangıcına 6 ay derler ama bence 4 aylıkken başlanabilir biraz oyunla karışık başlarsın

oxygen
10-06-2009, 10:57
Tüm eğitimini kendin verebilirsin, dışardan yardım almana gerek yok..Yeterki sabırlı ol ve yeterince vakit ayırabil.. Diğer arkadaşların dediği gibi Rott lar çok zeki hayvanlar, verileni çok çabuk alırlar..Zor kullanmana yada eğitim tasmasını ters takmana bile gerek yok..Ödüllendirme ile herşeyi öğretirsin..Sabırlı olucaksın sadece, hayvanı da sıkmadan yapman lazım bunları..Öncelikle oynayıp koşup stresni ve enerjisini atmasını sağla fazla yormadan, eğitim aşamsına daha sonra geç...Beklemeyi de öğretmek bu şekilde çok kolay oluycaktır..Bnm Rott um dan örnek vereyim: Ben markete alışverişe gidince kapısında yatırıyordum, ben içerden 15 dk sonra cıksam bile aynı pozisyonda bekliyordu..Kuyruk olayına bu kdr takılanları da boşver, herkesin kendi düşüncesi..Ama bu köpeğin standardı kuyruksuz olmasıdır..Onlar seni eğlence yarışmasına almıyorlar ama resmiyeti olan uluslararası bir yarışmanın da onlar kapısından giremezler.. Dediğim gibi vakit ve sabır ile herşey olur..Bi de lütfen rott gibi bir köpeğe el ver gibi abuk ve son derece gereksiz birşeyi öğretmeye kalkma ;) :):)

artık uluslararası yarışmalaraad kuyruksuz rott alınmıyor..

Dynatech
10-06-2009, 12:50
Türkiye yi bilmem, ben 1994 den beri Rottweiler besliyorum ve o tarihten beri bildiğim standart kesik kuyrukdur..Dünyadaki en büyük köpek klübü olan American Kennel Club daki ırk standardına da aşağıdan bakabilirsiniz..

http://www.akc.org/breeds/rottweiler/

" Tail--Tail docked short, close to body, leaving one or two tail vertebrae. The set of the tail is more important than length. Properly set, it gives an impression of elongation of topline; carried slightly above horizontal when the dog is excited or moving."

ATA156
10-06-2009, 12:53
Çok sabırlı olman gerekecek, bende şu an istediğim aşamaya getiremedim Romeo'mu.
Benim rotum kuyruklu olmasına rağmen sevemedim o siteyi. Den,ildiği gibi aşırı ukala tipler var. Allah sabır versin =)

mmustu
10-06-2009, 12:58
dedımya onlardan gelen yardım gelmesın. ayrıca esa aker denen bayanın kendı kopegıde kuyruksuz:icon_wack:hahaha: neymıs efendım petten oyle gelmıs... bahaneye bak

egıtım ıcın fıyat bılgım yok bı kac yere maıl ettım ama yardımcı olabılırsen memnun olurum.

http://i44.tinypic.com/28h1o4z.jpg

hacıı bu nos değil dimi :D

DogukanB
10-06-2009, 12:59
Bi sorum olacak kuyruklu rot sahiplerine, kuyrukaları sorun yaratmıyormu? Sağı, solu kırmıyor mu?:)

STP
10-06-2009, 13:16
Türkiye yi bilmem, ben 1994 den beri Rottweiler besliyorum ve o tarihten beri bildiğim standart kesik kuyrukdur..Dünyadaki en büyük köpek klübü olan American Kennel Club daki ırk standardına da aşağıdan bakabilirsiniz..

http://www.akc.org/breeds/rottweiler/

" Tail--Tail docked short, close to body, leaving one or two tail vertebrae. The set of the tail is more important than length. Properly set, it gives an impression of elongation of topline; carried slightly above horizontal when the dog is excited or moving."

sımdı ben bu bılgıyle onlarla ne ugrasırım varya :D

STP
10-06-2009, 13:17
hacıı bu nos değil dimi :D
hee nos hayırdır :)

mmustu
10-06-2009, 13:20
olum nossa eğer eşşek gibi olmuş maşallah :D

stlegal
10-06-2009, 13:41
sımdı ben bu bılgıyle onlarla ne ugrasırım varya :D

ALLAH o sitedekilere sabır versin doğdukları güne lanet edicekler bari bizede copy past yap burdan şoklarını görelim :)

STP
10-06-2009, 13:49
ahahahahaaa eeee nıckım o sıtede NOS . STP olsa bence gerı dururlardı ammaaa :D ıs ısten gectı artık :D

mmustu
10-06-2009, 14:27
ALLAH o sitedekilere sabır versin doğdukları güne lanet edicekler bari bizede copy past yap burdan şoklarını görelim :)

:hehe::hehe::hehe:

aliis
10-06-2009, 14:35
maşşallah çok tatlı selçuk yaşı ilerledikçe seninle konusmaya baslıyorlar zaten demek istediğini anlıyorlar tabi aşırı sekilde eğitim dersen orası ayrı konu. bu arada sol kolunada benim yavrulardan birini verelim 3 tane kaldı ötv indirimi yapıyorum bak:D

likedead
10-06-2009, 14:59
rotlar çok akıllı hayvanlar...ilk önce hayır'ı öğret yemeği koy önüne ve hayır de ...sen ye komutunu vermeden yemesin...eğer sen komut vermeden yerse izin verme...sakın bu seferlik yesin bişey olmaz deme hemen yüz bulur dinlemez seni kafasına göre hareket eder...bendede rot vardı oğlum bak bakayım kim gelmiş deyince direk balkona gidip etrafı kesiyodu...resmen dilimizi öğreniyolar...birde çok fazla sevme yani hani yaparlar ya amanda yerim ben seni cart curt diye ...bu köpekler küçüklüklerinde ne yaparsa büyüdüklerindede aynılarını yapmaya çalışırlar...yani 50-60 kiloluk bi azmanın üstüne atlamasını istemiyosan öyle yap:)birde hep bi mesafe koy araya yeri geldiğinde sert yeri geldiğinde ılıman ol...zaten bi süre sonra kanka oluyosun sen bişey demeden surat ifadenden senin ne dediğini çok iyi anlıyor...inş bi ömür boyu birlikte geçirirsiniz maşallahh ....;)

STP
10-06-2009, 15:04
hayır komutu bılıyo kesınlıkle dınlıyo onu. ben prof bı skeıld eegıtılsın ıstıyorum o yuzden bu konuyu actım.yorum ıcın tesekkurler

likedead
10-06-2009, 15:11
prof eğitim olarak izmirde olsan yardımcı olurdum her türlü...birde eğitime verdiğin yeri iyi araştır...çünkü bazı hayvanlar eğitim tasmasını takıp köpeğin bogazını koparacak kadar çekiyolar ..sonrada köpek tabi itaat etmeye başlıyo canı yandığı için...ben oğlum ilk bi yere verdim köpek bi geldi bogazları tahriş olmuş tasmadan öksürüp duruyodu...sonra tabi gidip eğitim veren arkadaşın ağzına sı....k...daha sonra izmirde urla tarafında k-9 çiftliğine gittim adamlar süper ...orda bi rot vardı adamın yanında bak bu gs liymiş dedi bi kalktı ayağa köpek hırlamaya başladı ödüm koptu ...meğer bjk yi tutuyomuş köpek :)

STP
10-06-2009, 15:13
prof eğitim olarak izmirde olsan yardımcı olurdum her türlü...birde eğitime verdiğin yeri iyi araştır...çünkü bazı hayvanlar eğitim tasmasını takıp köpeğin bogazını koparacak kadar çekiyolar ..sonrada köpek tabi itaat etmeye başlıyo canı yandığı için...ben oğlum ilk bi yere verdim köpek bi geldi bogazları tahriş olmuş tasmadan öksürüp duruyodu...sonra tabi gidip eğitim veren arkadaşın ağzına sı....k...daha sonra izmirde urla tarafında k-9 çiftliğine gittim adamlar süper ...orda bi rot vardı adamın yanında bak bu gs liymiş dedi bi kalktı ayağa köpek hırlamaya başladı ödüm koptu ...meğer bjk yi tutuyomuş köpek :)

yok artık :D macada gıdıyodur o :D

cheers
10-06-2009, 15:22
Antalya taraflarında eğitimine güvenebileceğimiz birileri varsa bende köpeğimi eğitime verebilirim :)

likedead
10-06-2009, 15:24
yok artık :D macada gıdıyodur o :D

valla öğretmişler gs veya fb falan de yanında kalkıyo hemen ayağa tam efe olmuş ...:D

sportinger
10-06-2009, 15:44
valla rott için bol zaman harcaman lazım, ben ve eşim evde kalmadıgımız dönemde benim rott evdeki halılara kadar kemiriyodu eger zaman ayırıp cok cok ilgilenirsen süper zeki hayvanlar herşeyi ögreniyolar. benim hayvanın piskolojik problemleri vardı insan sevmiyordu özellikle cocuklardan nefret ediyodu. ceminde dedigi gibi kuyruk kestirmek yada kestirmemek senin elinde olna bişe ve eger uydunsuz bir yerde başka bir hayvanla dalaşırsa sıkıntı oluyo kuyruk...

stlegal
10-06-2009, 16:16
selçuk goofy rıfata sor onda 2 tane vardı bütün sanayiyi bir keresinde 1 rıfat 2rot ayağa dikmişti millet parmaklıklara tırmanmıştı rıfata sor...

STP
10-06-2009, 16:29
selçuk goofy rıfata sor onda 2 tane vardı bütün sanayiyi bir keresinde 1 rıfat 2rot ayağa dikmişti millet parmaklıklara tırmanmıştı rıfata sor...

sene 2000den berı lıon u bılırım az kacmadık :D sonra yavrusu oldu oda buyudu. lıon oldu sonra yazık oldu hayvana :(
tysonda fenaydı . gecen rıfat abıye sana verım egıt alıyım dedım. yok la benden gectı artık dedı

STP
10-06-2009, 17:16
http://www.rottforum.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=109736#109736

CGTY
10-06-2009, 18:18
http://www.rottforum.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=109736#109736

Nato kafa,Nato mermer...

Kadın Amerika´nın iç işlerine bile el attı. :)

gorke
10-06-2009, 18:32
bilgim olmadığı için soruyorum. kuyruğunun kesik olması bir dezavantaj mı?

DogukanB
10-06-2009, 18:44
bilgim olmadığı için soruyorum. kuyruğunun kesik olması bir dezavantaj mı?

Rotların kuyruğu çok sert oluyor, kırbaç etkisi gösterebiliyor.:D Bunun için kesilir. Bunun dışında koruma veya çoban köpeği olarakta kullanıldığı için zarar almasın diyedir. Ve tabi estetik. Sonuçta bu köpek süs köpeği değil, duruşunun daha vahşi olmasını isteriz.:)
http://img1.blogcu.com/images/s/t/a/starracer/1117315227rottweiler_26.jpg
http://www.damarsohbet.com/fotograflar_resimler/resimler/rottweiler3.jpg

MertS
10-06-2009, 21:41
zamanında almankurdu vardı,suan babamın müdürlüğünü yaptığı okulda bekçi köpeği olarak kullanılıyor tamamen doğal ortam tam istediği gibi.. çok mutlu orda :) .

ben 6,7 yaşındayken babamın pointer vs. avcı köpekleri vardı.. onlarla haşır neşir olmamda bi sorun olmuyordu,ama sahibine her ne kadar güvensemde başka birinin köpeğine yaklasamıyorum.. sorun bendemi yoksa herkes mi böyle :D

connectfun
10-06-2009, 21:53
benim cok bir bilgim yok köpeklerle. aceba köpeklere tuvalet otur kalk evet hayır komutu verdirmek için eğitime götürmek sartmı ???
sart değilse nasıl bu komutları uygulatabilrizi köpeklere ???

CaNeR54
10-06-2009, 22:22
Şart değil tabikide ödül yöntemi ile ogretebilirsin. Tabi ugraşmak gerek bende çok prof değilim 2. köpeğimiz pointer bakıyoruz yat otur kalk bekle getir tuvalet eğitimlerini kendimiz verdik

ibooo
10-06-2009, 22:30
aman nosu fazla kullanma oda yatmasın sanayide :)

STP
10-06-2009, 22:31
aman nosu fazla kullanma oda yatmasın sanayide :)

benım arabamın yatması mılletı nıye ılgılendırıyo bı anlamadım

tunch
10-06-2009, 22:34
rott'lar gercekten saglam kopekler,egitim konusunda allah sabir versin diyorum inatci degildir umarim :) bende alaskan malamute var ufakken otoriteyi kurmamisiz ustunde simdi bizi kendi surusu saniyor,gecelere uluyor biseyde yapamiyorum 70kg kopek yani ben onun yaninda yasar vaziyetteyim,inatcilik-hirsizlik cok fena sekilde hayattan bezdirdi beni :D
esas merak ettigim kopegi egitmek gercekten cok zor bi is oldugu icin egitimli almak veya egitime gondermenin farki nedir kopegin davranis acisindan?ne biliyim hayvanda bi sogukluk falan olurmu?2 yasindaki kopegi egitime gondersem dondugunde itaat edip artik "ben bu evde kopegim yaziktir gunahtir adam olayim" vaziyetine getirilirmi :D

ibooo
10-06-2009, 22:39
benım arabamın yatması mılletı nıye ılgılendırıyo bı anlamadım

en dolu vteci yatarken görmek üzücü o yüzden :D

eeyore
10-06-2009, 22:47
8 aylık bile olsa hala eğitimler daha tam oturmamış olucak ama günde 17saat uuraşman lazımki dut olsun.. erdinç abinin neler yaptığını ben bliyorum pulsarı eğiten adam işte.
ilk 6 aylıkk olana kadar ztn bildiin maymun olucaksın ama sonu gzel olucakkk...

eeyore
10-06-2009, 22:53
abicim çk uzun yazmışsınız inanın okuyamıcamm fenalık geçirdim resmen :D

kuyruk kesilir bu normal bişi ama caniceden başka bişi diildir kuyruğun kesilme amacı köpek kavgalarında karşıdaki köpek drek kuyruğa saldırır ve kuyruk kırıldığı koptuğu kanamaya başladığı anda kanaması durmaz ve köpek kan kaybından ölür. bunun haricinde kesilmesinin bir anlamı yok bazeı yerler ewet o şekilde teslim ediyolar.

selçuk snn kawga çkartmadığın yer yok abicim o yzden ordakilerle tartışman normal ben hiçbir terslerini görmedm adamlar gayet bilgili gayet paylaşıyorlar herşeyi..

bir tane kitap war onu bulim yazim size onu alın orda çok gzel anlatıyor herşeyi..

http://www.ideefixe.com/Kitap/tanim.asp?sid=UQHK803JKY7YMEEL84P2

her yönüyle köpek eğitimi püf noktaları ve ip uçları. ben aldım gayet memnun kaldm

STP
10-06-2009, 22:55
abicim çk uzun yazmışsınız inanın okuyamıcamm fenalık geçirdim resmen :D

kuyruk kesilir bu normal bişi ama caniceden başka bişi diildir kuyruğun kesilme amacı köpek kavgalarında karşıdaki köpek drek kuyruğa saldırır ve kuyruk kırıldığı koptuğu kanamaya başladığı anda kanaması durmaz ve köpek kan kaybından ölür. bunun haricinde kesilmesinin bir anlamı yok bazeı yerler ewet o şekilde teslim ediyolar.

selçuk snn kawga çkartmadığın yer yok abicim o yzden ordakilerle tartışman normal ben hiçbir terslerini görmedm adamlar gayet bilgili gayet paylaşıyorlar herşeyi..

bir tane kitap war onu bulim yazim size onu alın orda çok gzel anlatıyor herşeyi..

http://www.ideefixe.com/Kitap/tanim.asp?sid=UQHK803JKY7YMEEL84P2

her yönüyle köpek eğitimi püf noktaları ve ip uçları. ben aldım gayet memnun kaldm

sana fıkrını sormadım muge ;) dynatech ınde koydugu gıbı hersey ortada... bana laf edenın kopegı bıle kuyruksuzken agzını kapasın otursun...

eeyore
10-06-2009, 23:06
sana fıkrını sormadım muge ;) dynatech ınde koydugu gıbı hersey ortada... bana laf edenın kopegı bıle kuyruksuzken agzını kapasın otursun...

cicim bnm bna fikrimi sormana gerek yok bnm fikrimi beyan etmem için malumm fikir özgürlüğü olan bir ülkede yaşıyoruz. i cnm bnm köpeğimin kuyruğu olduğunda ben laf ederim sna olurmu??

STP
10-06-2009, 23:08
konuda benım bılıyorsun deılmı :) sıldırırım mesajlarını bıter ;)

senna
10-06-2009, 23:11
msnden devam edin.

eeyore
10-06-2009, 23:12
konuda benım bılıyorsun deılmı :) sıldırırım mesajlarını bıter ;)

konu bildiğim bi konu yorumumu yazdım kafana göre ;)

B.Aktepe
11-06-2009, 09:57
bir sorum olacak,
dogo arjantin arıyorum dişi 1-2 aylık mümkünse, tavsiye edebileceğiniz güvenilir satan bildiğiniz veteriner petshop var mı? yada arkadaşlarınızda vs olabilir.

CaNeR54
11-06-2009, 11:34
Ben biraz araştirmiştim nette okuduğum yazilarda dogolar bekci köpeği olarak kullanılınca içeri girmeye calişan hırsız vs yi sokmamak yerine direk av olarak görüp öldürme amaclı bakıyormus saklanıp hamle yapiyormus ne kadar dogru yada şehir efsanesi bilemem :) Birde kalça çıkığı ve sağırlık en yaygın hastalıklarındanmış

Renç
11-06-2009, 13:18
bir sorum olacak,
dogo arjantin arıyorum dişi 1-2 aylık mümkünse, tavsiye edebileceğiniz güvenilir satan bildiğiniz veteriner petshop var mı? yada arkadaşlarınızda vs olabilir.

en sevdiğim ırklardan biridir, bende istiyorum yılllardır ama uygun yerim yok malesef.
İzmir'de Enis isminde bir bey var, Urlada oturuyordu sanırım. şampiyonların soyundan çok güzel Dogoları var, çokta bilgili biri kendisi...
yurtdışında güzel eşleşmeler olduğunda getiriyor Türkiyeye diye biliyorum.

havhav.com'da enji nickiyle yazıyor, bende bir telefon numarası var ama halaa onumu kullanıyor bilmiyorum. pm attım

B.Aktepe
11-06-2009, 13:52
en sevdiğim ırklardan biridir, bende istiyorum yılllardır ama uygun yerim yok malesef.
İzmir'de Enis isminde bir bey var, Urlada oturuyordu sanırım. şampiyonların soyundan çok güzel Dogoları var, çokta bilgili biri kendisi...
yurtdışında güzel eşleşmeler olduğunda getiriyor Türkiyeye diye biliyorum.

havhav.com'da enji nickiyle yazıyor, bende bir telefon numarası var ama halaa onumu kullanıyor bilmiyorum. pm attım

teşekkür ederim renç bilgiler için iletişime geçicem.

ATA156
11-06-2009, 15:20
Bi sorum olacak kuyruklu rot sahiplerine, kuyrukaları sorun yaratmıyormu? Sağı, solu kırmıyor mu?:)

1 senede sadece 1 kere dolu rakı bardağımı devirdi. Başka sorun yaşatmadı keratanın kuyruğu =)