PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sağlık ihmale gelmez

ali_utku
23-06-2009, 11:07
4 aydır boynumda küçük sivilce gibi bişey vardı.uç kısmından sert bişey çıkıyordu sonra kendiliğinden düşüyordu.sınav felan derken baktıramamıştım.geçenlerde duydum vücudunda böyle bi şey olan biride benim gibi önemsememiş sonra kötüye çevirmiş felan.bayağı korktum.bugün gittim gösterdim.saat 2 de alacaklar.1 tane felanda dikiş atıyolarmış.onun stresi var şimdi :) bilginiz olsun istedim bu tür şeyleri ihmal etmeyin.

gökan
23-06-2009, 11:08
geçmiş olsun dıkkat etmek lazım...

nitrO_Oxide
23-06-2009, 11:09
evt insan kendinin doktoru olmalı :) çünkü sağlıktan onemli birsey yok

geçmiş olsun..

Eray Yümsel
23-06-2009, 11:10
benimde kıl dönmem var napcam bilmiyorum :( yardım edin napmalıyım çok acıyo

ali_utku
23-06-2009, 11:12

abi çok bekletmeden aldır.çünkü ileride bayağı problem oluyor.yaşayan çok yakın bi arkadaşım vardı almadan tedavi etmeye felan çalıştılar olmadı.bayağı ilerlemişti.ne kadar erken aldırırsan o kadar rahat edersin;)

mmustu
23-06-2009, 11:13

nerende söylersen yardımıcı olabilirim :icon_tup:

Eray Yümsel
23-06-2009, 11:13
nerende söylersen yardımıcı olabilirim :icon_tup:

çatal bilirmisin çatal

ali_utku
23-06-2009, 11:14
evt insan kendinin doktoru olmalı :) çünkü sağlıktan onemli birsey yok

geçmiş olsun..

evet çok doğru.:icon_tup:
teşekkür ederim

ali_utku
23-06-2009, 11:14
çatal bilirmisin çatal
zaten çoğunlukla orada oluyor

Eray Yümsel
23-06-2009, 11:16
zaten çoğunlukla orada oluyor

gerçektenmi bende ilk benım sanıyorum :(

mmustu
23-06-2009, 11:17
çatal bilirmisin çatal

ensenden dökülen kıllar yüzünden olduğunu bilirmisin ?

birincisi ameliyat şart ve asıl önemli olan ameliyat sonrası
kesinlikle çok temiz bakman gerekiyor mümkün oldukça tıraş edeceksin tüy dökücü krem falanda kullanabilirsin.

çok farklı ameliyat çeşitleri var duruma göre lazerlede olabilirsin
yarayı açıp başka bir yerinden parça alıp kapatıp ta yapabilirler yada yarayı olduğu gibi açık bırakıp kendi kapansın diye beklerler her ameliyattada 2 saat sonra ayaklanırsın ama son ikisinde 2 ay boyunca sadece yüzüstü yata ve tuvalete çıkmamak için Allaha dua edersin. :icon_tup:

SekoLive
23-06-2009, 11:18
çok yakın zamanda arkadaşm oldu aynı dertten 2 hafta izin aldı 1 hafta daha rapor aldı 3 haftada normale döndü kiişinden kişiye değişebilir bu normale dönme olayı... biraz canın yanabilir ama aldırmazsan dha kötü olacaıgını biliyorm ne kadar geç o kadar zor olur yani...

geçmiş olsn her ikinizede.

buyyak
23-06-2009, 11:18

çok geçmiş olsun vakıt kaybetmeden hemen git doktora aldır bnmde 4 sene önce olmuştu amelıyatla alındı cok kolay bı amelıyat ama gel gelelım sonası kötü her gun pansuman yapılması lazım cokl temız tutulması lazım amelıyat yerının bnmde cataldaydı 2 ay sona bişeyın kalmıo bıdaha tekrarlamıo cok buyuduuunde omuriliğine saplanıp felç kalma rıskı war kesınlıkle boşwerme git doktora bnden tavsiye sona cok cekersin...tekrar geçmiş olsun

ali_utku
23-06-2009, 11:19
gerçektenmi bende ilk benım sanıyorum :(

yok abi ben kimden duyduysam hep orası dedi.pek bi zorluğu yok aslında en yakın zamanda baktır derim.arkadaşla aynı evde kalıyoduk onun böyle bi derdi vardı. sıkıntısı fenadır bilirim.

gökan
23-06-2009, 11:20

hemen amelıyat ol 45 dakıka suruyor kurtul

Eray Yümsel
miami dede aynı problem var umarım atlarız bir an önce tayfun :(

ali_utku
çok geçmiş olsun vakıt kaybetmeden hemen git doktora aldır bnmde 4 sene önce olmuştu amelıyatla alındı cok kolay bı amelıyat ama gel gelelım sonası kötü her gun pansuman yapılması lazım cokl temız tutulması lazım amelıyat yerının bnmde cataldaydı 2 ay sona bişeyın kalmıo bıdaha tekrarlamıo cok buyuduuunde omuriliğine saplanıp felç kalma rıskı war kesınlıkle boşwerme git doktora bnden tavsiye sona cok cekersin...tekrar geçmiş olsun
;) katılıyorum.birkaç gün pansuman sıkıntısı var ondan sonra rahat.tabii birde temiz tutma meselesi var

mmustu
23-06-2009, 11:23
miami dede aynı problem var umarım atlarız bir an önce tayfun :(

bak yine çizgimi bozduracaksınız benim :)

JJmusti
23-06-2009, 11:49

suan bn kıl donmesınden amelıyat olmudm 1 hafta oluyor.walla amelıyat kolayda ondan sonrakı yasam baya bır zorlasıo hele wc işini solemıom:)off off ama saglık ısı gec kalmaya gelmz bır an once bı doktora danısmanı tavsıye ederım... gecmıs olsn

ali_utku
23-06-2009, 15:53
:Dçok şükür kurtulduk alındı.
önce yaktılar bi aletle ama bayağı güzel duman çıkıyodu :D

ondan sonrada neşter gibi bişeyle giriştiler.toplamda 5 dk yı almadı.ama beni hazırlamaları 15 dk sürdü:)

CemKD
23-06-2009, 16:08
geçmiş olsn...

SekoLive
23-06-2009, 16:09
:Dçok şükür kurtulduk alındı.
önce yaktılar bi aletle ama bayağı güzel duman çıkıyodu :D

ondan sonrada neşter gibi bişeyle giriştiler.toplamda 5 dk yı almadı.ama beni hazırlamaları 15 dk sürdü:)

hadi geçmiş olsn ... :) çok acıdımı :)

TURBO CİVİC
23-06-2009, 17:46
gecmis olsun herkeze saglıgı hic ihmal etmeyin arkadaslar abiler.
ben boynumdaki sislik icin gittim agrıyodu bezelye kadardı
%98 blast cıktı(losemi,kanserli hucre...)
dunyada tek sey saglık inanın korkunun ecele faydası yok.
rollde nası hırs yapıyosanız saglıktada ole olun kacmayın ,kovalayın

egeturbo
23-06-2009, 17:58
benimde dükkandaki stresten suratımda nohut tanesinden biraz daha büyük yağ bezesi çıktı .Nezmandır aldırıcam aldırıcam diorum bi türlü kısmet olmadı hele su son 1 aydır streslerdeyim iice büyüdü gidip aldırıcam sağlık bu ihmale gelmez dioruz ama gidipte baktıramıoruzda