PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 329. Dönem(ağustos 2009) kd.

Sayfa : [1] 2

barutçu
25-06-2009, 13:31
"Uzun dönem askerlik çıkacak mı?", "erken sevk dilekçeleri kabul edilecek mi?" "eve genel kurmaydan mektup gelecek mi?" ...vs die beklemelerimiz son buldu bu gün listeler açıklandı.
Forum'dan gidecek arkadaşlar varsa burada toplanalım, şans belki aynı yerlere düşeriz :)

Vatana Millete Hayırlı olsun.

329KD TechTurkey Listesi:

1- barutçu - Kütük: İstanbul Meslek: Ekonomist (*)Askerlik Yaptığı Yer:15'İNCİ P. EĞT. TUG. K.LIĞI AMASYA

2- Hondata - Kütük: Erzincan Meslek: Makina Mühendisi Askerlik Yaptığı Yer:K.K. LOJ. K. BKM. K. 3'ÜNCÜ ANA BKM. MRK. K.LIĞI ANKARA

3- sülüman - Kütük: Meslek: (*)Askerlik Yaptığı Yer:

4- i_could - Kütük: Çorum/İskilip Meslek: Metalurji ve Malzeme Mühendisi Askerlik Yaptığı Yer:TOP. VE FÜZE OKL. K.LIĞI POLATLI ANKARA

5- M U R A T - Kütük:İstanbul Meslek: Reklam Planlamacısı Askerlik Yaptığı Yer:1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY

6- facia - Kütük: Meslek: Denetçi Askerlik Yaptığı Yer:1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY

7- FaTiH44 - Kütük: Malatya Meslek: Bilgisayar Mühendisi Askerlik Yaptığı Yer:kd jandarma @ güvercinlik/ankara

8- Görkem - Kütük: Çankırı/Kurşunlu Meslek: Ziraat Mühendisi Askerlik Yaptığı Yer:ORDU İL J. K.LIĞI ORDU

9- STN - Kütük: Sakarya Meslek: Ekonomist Askerlik Yaptığı Yer: 23'üncü mot. P. Tüm. 23'üncü mot. P. A. K.lığı istanbul

10- gökan - Kütük: Meslek:[/B [B]Askerlik Yaptığı Yer:DAĞ VE KOMD. TUG. K.LIĞI HAKKARİ

11- ocengiz0 - Kütük: Meslek:[/B [B]Askerlik Yaptığı Yer:1'İNCİ P. EĞT. TUG. K.LIĞI MANİSA

.... ÖM veya konuya yazarak lütfen isminizi yazdırın. Belki aynı yere düşeriz, belki forumdan abilerin arkadaşlarının tanıdıkları olduğu biryere düşeriz.

Askerlik yaptığı yer *9Ağustos akşamı belli olacaktır.

trgy
25-06-2009, 13:54
hayırlı teskereler ben bu tertipe yetişemedim.seneye kesin gidicem bende.

::ZaFeR::
25-06-2009, 13:56
Şimdiden herkese hayırlı teskereler... : )

barutçu
25-06-2009, 14:30
Teşekkürler arkadaşlar, çoğu kişi diploma vs... sorunundan yetişemedi bu döneme.
Hayırlısı böyleymiş dostum.

seko
25-06-2009, 14:56
nerden bakabiliriz bizim yigende gidecekti

gökan
25-06-2009, 14:59
ayırlı olsun buyuk bir şans dogrusu

Orhan
25-06-2009, 15:04
vay bee ben 288. dönem uzun yapmıştım ne zaman geçmiş

barutçu
25-06-2009, 15:06
nerden bakabiliriz bizim yigende gidecekti

Bağlı bulunduğu askerlik şubesine gidecek.
Ya da telefon ile soracaksınız.

seko
25-06-2009, 15:12
liste miste yok arıyorum temmuz ilk hafta diyorlar :(

Hamster
25-06-2009, 15:19
Herkese hayırlı teskereler olsun şimdiden.Askerden yeni gelmiş biri olarak Allah kolylık versin diorum.:D

barutçu
25-06-2009, 15:22
liste miste yok arıyorum temmuz ilk hafta diyorlar :(

Bu açıklanan 2. ve 3. liste.

Bir de en son mazeretli listeleri açıklanacak galiba. Belki onda ismin vardır.

İlk liste zaten 1 ay önce belliydi.

2.ve 3. liste 25.06.09 (bugün) belli olacaktı dedikleri gibide oldu.

Şube İstanbul.

ahmetuygur
25-06-2009, 15:32
kardesım gıdıcek kısa donem

saner müftüoğlu
25-06-2009, 16:28
askerliği yapacaklara hayırlı teskereler olsun.
askerliği yapanlar herhangi bir yoklama yapıyor musunuz? 2 yıldan fazla oldu teskere alalı, şubeye falan hiç uğramadım. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

mmustu
25-06-2009, 16:31
bro o konuda geçen bişeyler yaşadık bi yoklama olayı varmış herhalde :D ve yaptırmayanlara maddi cezası varmış ve bir çok kişiye yazı falan gelmişti şirkette bile iyi para ödeyenler vardı aralarında :D

merruse
25-06-2009, 18:34
uvvv. Benim 257 idi...

BKaya35i
25-06-2009, 18:37
Ben gidiyorum Ağustos celbi..

barutçu
25-06-2009, 18:44
Ben gidiyorum Ağustos celbi..

Sonunda bi tertip bulduk :)

+2 :)

BKaya35i
25-06-2009, 18:46
Kısmetse gideceğim yer belli olunca burda paylaşacağım :)

Vtec-SEDAN
25-06-2009, 18:46
burak ve bekir hayırlı teskereler ;)

FaTiH44
25-06-2009, 18:47
bende başvurdum ağustos için 22 sinde ama listede ismim var mı bilmiyorum,yarın öğrenelim.

BKaya35i
25-06-2009, 18:51

Saolasın Ercan :)

bora1311
25-06-2009, 19:02
herkese hayırlı tezkereler, bende mezun olabilsem en kısa surede gidecem :)

barutçu
25-06-2009, 20:27

Teşekkürler ercan, başladık bakalım geri sayımlara :)

Vtec-SEDAN
25-06-2009, 20:28
Teşekkürler ercan, başladık bakalım geri sayımlara :)

sayılı zaman çabuk geçer.. :icon_tup: hele kısa dönem göz açıp kapatıncaya kadar :)

Hamster
25-06-2009, 20:59
askerliği yapacaklara hayırlı teskereler olsun.
askerliği yapanlar herhangi bir yoklama yapıyor musunuz? 2 yıldan fazla oldu teskere alalı, şubeye falan hiç uğramadım. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Bende askerden yeni geldim ve şubeye gittim sordum yapmam gereken birşey war mı die,bana heryıl (40 yaşına kadar) şubeye gidip muayene yaptırmam gerektiğini söyledi.Yaptırmadığında belli bir miktar para cezası varmış.

barutçu
25-06-2009, 21:09
Bende askerden yeni geldim ve şubeye gittim sordum yapmam gereken birşey war mı die,bana heryıl (40 yaşına kadar) şubeye gidip muayene yaptırmam gerektiğini söyledi.Yaptırmadığında belli bir miktar para cezası varmış.

Muayne değilde yoklama yaptırman lazım.
Fax ilede oluyor die biliyorum.

clioo
26-06-2009, 00:34
Şu andan itibaren başvuranlar kasım ayına mı kalıyo, ağustos imkansız mı an itibariyle?

sülüman
26-06-2009, 07:27

+3 yani şimdi nereye düştügümüz acıklandmı???

barutçu
26-06-2009, 14:16
Şu andan itibaren başvuranlar kasım ayına mı kalıyo, ağustos imkansız mı an itibariyle?
Evet imkansız (mazeretli başvuru var sadece o da 30unda son)

+3 yani şimdi nereye düştügümüz acıklandmı???

Hayır açıklanmadı daha sınava girmek lazım tertip :)

MUGENPOWE®
26-06-2009, 14:43
bnm kılodan 1 yıl tecıllıydı aguıstostan ekıme kadarmı ne muayne zamanım baslıo agustosta gıtmem ıcın napmam lazım ?

M.A.D
26-06-2009, 14:53
hani uzun dönem kısa dönem kalmıodu herkes aynı yapacaktı :soru::soru::soru: iice karıştı kafam ya :( :beuj::icon_wack

barutçu
26-06-2009, 15:12
bnm kılodan 1 yıl tecıllıydı aguıstostan ekıme kadarmı ne muayne zamanım baslıo agustosta gıtmem ıcın napmam lazım ?
Ağustosta gitme şansın malasef yok artık.
1 Temmuz (muhtemelen tecil kağıdında yazan tarih) itibaren aralık celbi için işlemlerini başlatabilirsin.

hani uzun dönem kısa dönem kalmıodu herkes aynı yapacaktı :soru::soru::soru: iice karıştı kafam ya :( :beuj::icon_wack
Yasa tasarı aşamasındaydı. Bugün başbuğ açıklama yaptı öyle birşey yok die.
Daha uzun bir süreç die.
Kısa Dönem devam ediyor...

gökan
26-06-2009, 15:23
barutcu meslegın ne

barutçu
26-06-2009, 16:30
barutcu meslegın ne

ekonomist.

Berk007
26-06-2009, 20:37
gelin bakalım torunlarım :D gelin :D

sülüman
26-06-2009, 20:48
torun ötmez borun öterse borun bilki ben yokum dicen galiba

cembozbey
26-06-2009, 20:49
bu söylentiler yuzunden bu dönem kısalar cok kalabalık olacak Allah kolaylık versin...eger gerckdende hepsi uzun dönem olacaksa unv mezunları elini cabuk tutmalı bence.

barutçu
26-06-2009, 21:27
bu söylentiler yuzunden bu dönem kısalar cok kalabalık olacak Allah kolaylık versin...eger gerckdende hepsi uzun dönem olacaksa unv mezunları elini cabuk tutmalı bence.

:) Bizde öyle düşündük tecil bozdurduk :)

Çok kalabalık olacağı herzamanki gib olur herhalde.

Sonuçta "askeriyenin %60 açığı var " :D :D

BKaya35i
26-06-2009, 23:28
barutçu kardeşim sınava telefon götürme + sakal olmasın baya bi sıra atlarsın.
Giden arkadaşlardan tecrübe ile sabittir :) . Öğrendiklerimizi paylaşalım :)

barutçu
26-06-2009, 23:34
barutçu kardeşim sınava telefon götürme + sakal olmasın baya bi sıra atlarsın.
Giden arkadaşlardan tecrübe ile sabittir :) . Öğrendiklerimizi paylaşalım :)

eyvallah böyle tiyolara ihtiyacımız var :)

Telefonu demekki ayın 1inden itibaren (1ağustos sınav) rafa kaldırcaz :)

Sakal zaten olurum genelde :)

Teşekkürler.

BKaya35i
26-06-2009, 23:48
eyvallah böyle tiyolara ihtiyacımız var :)

Telefonu demekki ayın 1inden itibaren (1ağustos sınav) rafa kaldırcaz :)

Sakal zaten olurum genelde :)

Teşekkürler.

1-2 ufak tüyo daha vardı ama hatırlamıyorum.Tekrar sorar yazarım buraya.Ha mesela yanında muhakkak kalem götür kurşum kalem + tükenmez olarak.
Sıraya girenlerden telefonu ve sakalı olanları ayırıyorlarmış diğerleri direk geçiyormuş onları.Telefonlar toplanıyormuş sanırım sınav öncesi.Sakallılarıda berbere yolluyorlarmış.

cembozbey
26-06-2009, 23:52
:) Bizde öyle düşündük tecil bozdurduk :)

Çok kalabalık olacağı herzamanki gib olur herhalde.

Sonuçta "askeriyenin %60 açığı var " :D :D

aralık celbi gidenler bilir herzamöan daha kalabalık olur elbise bot vs az gelebilir ranzalar yetmeyebilir öle deme:D

ef186
27-06-2009, 00:49
gidiceğiniz yerleri bi liste haline getirin hepberaber en neti bu olucaktır cunku gidiceğiniz birlikteki bir uzman cavus bile paşa kadar değerli olur ilk zamanlarda forumdan tanıdık eş dost çıkar destek oluruz elden geldiğince .
Ayrıca gitmeyenlere hayırlı teskereler şimdiden .

Liste :

1 -dönem -yer

i_could
27-06-2009, 02:28

Akademik kariyerden vazgeçip,yurtdışındaki işten de cayınca ben de nisan sonunda vermiştim dilekçemi,

+3 :)

clioo
27-06-2009, 02:49
Evet imkansız (mazeretli başvuru var sadece o da 30unda son)

29 unda okuldan çıkış belgemi alıyorum bi aksilik olmazsa, ertesi gün yani 30 unda hemen çöküp şansımı deniyim..

M U R A T
27-06-2009, 09:12
bende ağustos ta gidiyorum 5 oldu giden galiba..

barutçu
27-06-2009, 09:46
bende ağustos ta gidiyorum 5 oldu giden galiba..
Evet 5 olduk :)

gidiceğiniz yerleri bi liste haline getirin hepberaber en neti bu olucaktır cunku gidiceğiniz birlikteki bir uzman cavus bile paşa kadar değerli olur ilk zamanlarda forumdan tanıdık eş dost çıkar destek oluruz elden geldiğince .
Ayrıca gitmeyenlere hayırlı teskereler şimdiden .

Liste :

1 -dönem -yer

Liste işini bu dönem için ben hallederim. Valla süper olur abi. İnşallah biyerlerden birilerine denk geliriz.
5 ağustos gibi yerlerimiz belli olacak. Ozamana kadar forum nickleri ile bir liste oluşturuyorum. Yerler belli oluncada direk yanına yazarız ;)
Çok teşekkürler abi.

Akademik kariyerden vazgeçip,yurtdışındaki işten de cayınca ben de nisan sonunda vermiştim dilekçemi,

+3 :)

:) +4 tertip :)

29 unda okuldan çıkış belgemi alıyorum bi aksilik olmazsa, ertesi gün yani 30 unda hemen çöküp şansımı deniyim..

Valla dostum aslında çok zor yetişmen çünkü erken sevk dilekçesini ankara'ya ulaştırman lazım. Yani askerlik şubede bütün işlemlerini halledeceksin.(muyane, tecil bozdurma...vs) sonrada erken sevki 5 olmadan ankara'a yetiştireceksin. (tabi kabul ederlerse)
İmkansız değil ama çoook zor :( Umarım halledersin.

facia
27-06-2009, 10:16
bende gidiyorum agustosta :D

gökan
27-06-2009, 11:34
gıden ark mesleklerı neler cunku gıdınce ne iş evrceklerı hep bellıdır:)

M U R A T
27-06-2009, 11:38

tv de ben reklam planlamacısıyım ne iş verirler bana yav:D

barutçu
27-06-2009, 12:35

ekonomist demiştim :) ben herhalde kantinci filan olurum :)

Muhtemelen organizasyon olursa orada görevli olursun tertip. Mesala yemin töreni çalınacak müzikler filan :) ayaralrsın.İlk aklıma o geldi :D

facia
27-06-2009, 12:46
Ben denetçiyim ama muhasebevi yaparlar benı orada

BKaya35i
27-06-2009, 13:40
Makina Müh.
Sanırım uzun dönem ihtimalim diğer arkadaşlara göre biraz yüksek.Bakalım kısmet..
Bu arada gideceğimiz yer teslim gününden max. 3-4 gün önce belli olacak.Yani 4 Ağustos'dan daha geç bi tarihte.
Liste olayında kütüğümüzüde yazalım bence, düşeceğimiz yer için kütüğünde önemi var sanırım.

barutçu
27-06-2009, 14:20
Liste yaptım kütük yazdım.
Başka yazmamı istediğiniz bilgi varsa onlarıda eklerim.
Şimdilik herkes bu bilgileri doldurursa listemizi tamamlayabiliriz yavaş yavaş ;)

Askerlik yaptığı yer *5Ağustos-6Ağustos akşamı belli olacaktır.

1- barutçu - Kütük: İstanbul Askerlik Yaptığı Yer:

2- Hondata - Kütük: Askerlik Yaptığı Yer:

3- sülüman - Kütük: Askerlik Yaptığı Yer:

4- i_could - Kütük: Askerlik Yaptığı Yer:

5- M U R A T - Kütük: Askerlik Yaptığı Yer:

6- facia - Kütük: Askerlik Yaptığı Yer:

M U R A T
27-06-2009, 16:20
5- M U R A T - Kütük:istanbul Askerlik Yaptığı Yer:??:D

BKaya35i
27-06-2009, 17:10
2- Hondata - Kütük:Erzincan, Askerlik Yaptığı Yer:??

Hamster
27-06-2009, 23:22
Makina Müh.
Sanırım uzun dönem ihtimalim diğer arkadaşlara göre biraz yüksek.Bakalım kısmet..
Bu arada gideceğimiz yer teslim gününden max. 3-4 gün önce belli olacak.Yani 4 Ağustos'dan daha geç bi tarihte.
Liste olayında kütüğümüzüde yazalım bence, düşeceğimiz yer için kütüğünde önemi var sanırım.

Uzun dönem ihtimalin dierler arkadaşlara göre yüksek ama bu aralar Makina Müh. olarak başvuru çok o yüzden her gelen yeni tertipte 3-4 Makina Müh. oldu.Yani kısa dönem gelme ihtimalin var.Senin iki şansın var ya Kazan Dairesi yada Kademe (Garaj Çavuşu) olabilir die düşünüorum.

Walla benim askerlik yaptığım yerde pek mesleklere bakmadılar mühendisler hariç (makina ve elektrik),ben mesela İşletme mezunuyum Revir ve RDM Sorumlusu oldum,arkadaşım iktisat mezunuydu oda Bakım Sorumlusu oldu.Sen muhabere santral olabilirsin yada fotoğraftan anlıyorsan fotoğrafçı olabilirsin.

clioo
28-06-2009, 04:53
Valla dostum aslında çok zor yetişmen çünkü erken sevk dilekçesini ankara'ya ulaştırman lazım. Yani askerlik şubede bütün işlemlerini halledeceksin.(muyane, tecil bozdurma...vs) sonrada erken sevki 5 olmadan ankara'a yetiştireceksin. (tabi kabul ederlerse)
İmkansız değil ama çoook zor :( Umarım halledersin.

inşallah yetiştiririm şansımı deniyim, teşekkürler bilgiler için..

M U R A T
28-06-2009, 07:58
inşallah yetiştiririm şansımı deniyim, teşekkürler bilgiler için..

yetiştirme şansın yok ağustos celbi için son başvuru tarihi 25 hazirandı ve geçti..

i_could
28-06-2009, 17:26
2 mesleğim var biri metalurji ve malzeme mühendisliği diğeri işletme...Kısa dönem istiyorum hayırlısıyla hemen yapıp işimin başına dönmek istiyorum ama nasip bu işler biraz onun farkındayım...

BKaya35i
28-06-2009, 17:30
Uzun dönem ihtimalin dierler arkadaşlara göre yüksek ama bu aralar Makina Müh. olarak başvuru çok o yüzden her gelen yeni tertipte 3-4 Makina Müh. oldu.Yani kısa dönem gelme ihtimalin var.Senin iki şansın var ya Kazan Dairesi yada Kademe (Garaj Çavuşu) olabilir die düşünüorum.

Ağustos ayı sıcağında acemilik ve sonrasında devam eden sıcakta kazan dairesi vs. düşünemiyorum :)
Neyse bakalım kısmet artık :)

FaTiH44
29-06-2009, 10:51
Şubeyi aradım,bende gidiyorum:)

serkan6606
29-06-2009, 12:40
bende 89/ 3 gidiyom :D karam bole ne cıkar bilmiyorum ama ben gönüllü komando gidiyorum herkez isparta -egridir diyo :A bi şey sorcam simdi sülüs denilen zımbırtı evemi geliyo bizmi gidip soruyoz ?

Görkem
29-06-2009, 12:53
ağustosa +1 :) kütük çankırı-kurşunlu ,,,meslek ziraat mühendisi :) allah hepimize kolaylık versin şimdiden ..........

clioo
29-06-2009, 14:33
yetiştirme şansın yok ağustos celbi için son başvuru tarihi 25 hazirandı ve geçti..

zaten çıkış belgemide alamadım, sağlık olsun vardır bi hayır..

barutçu
29-06-2009, 14:51
Tertipler +2 olmus fakat alinti yapip editleyemiyorum. (bilg. Yok yanimda) Mesleklerimizide ekleyelim bari listeye. Belki kd ve ud olacak bundan sonraki arkadaslarada fikir vermis oluruz. En kisa zamanda editleme ypacagim.

serkan6606
29-06-2009, 20:23
kütük yozgat yerköy :A meslek tamirci bu gun ögrendim agustosun ilk haftası subeyi aramam gerekiyomus :A

M U R A T
29-06-2009, 20:26
kütük yozgat yerköy :A meslek tamirci bu gun ögrendim agustosun ilk haftası subeyi aramam gerekiyomus :A

kısa mı gidiceksin??

serkan6606
29-06-2009, 21:03
yok normal 15 ay gitcem ama kesin kademeye alırlar fena halde kiloluyum :D normal bi askerlik yapcamı sanmıyorum meslekden yırtarız diye planlıyorum

Hamster
29-06-2009, 21:08
yok normal 15 ay gitcem ama kesin kademeye alırlar fena halde kiloluyum :D normal bi askerlik yapcamı sanmıyorum meslekden yırtarız diye planlıyorum

Allah walla sana kolaylık versin.Kilo vericene emin olabilirsin.Umrm bizim bölükteki oto tamircisi gibi olmazsın.Çocuğun tek başına indirmediği 68 model Man motorundan tutta 1993 model transit motoru kalmadı.Çocuk terhis oldu gitti ve hakkımı helal etmiorum dierek gitti.Çocuğu o kdr sömürüolardı ki bazen çarşısı olduğu halde kademe kısım komutanı nöb. olduğu zmn çıkmayıp motor tamir ediodu çocuk yazık...Kademe hiiiiiiiiiiiç kolay bi yer deildir.Hayırlısı olsun...Sana şimdiden hayırlı tezkereler.

gökan
29-06-2009, 22:29
ağustosa +1 :) kütük çankırı-kurşunlu ,,,meslek ziraat mühendisi :) allah hepimize kolaylık versin şimdiden ..........

işin zor:):):)

M U R A T
30-06-2009, 10:37

başlıkta 329. kd diyo o yüzden merak ettim.

barutçu
30-06-2009, 16:02
Tertipler :D şimdi listeyi güncelledim, bazı arkadaşların bilgilerinde eksikler var.
Listeyi Nick,Meslek + Kütük olarak değiştirdim.
Güncellerseniz bilgilieriniz sevinirim.
Bu arada sadece 329 KD'leri yazıyoruz. (kısa dönem)

serkan6606
01-07-2009, 14:41
Allah walla sana kolaylık versin.Kilo vericene emin olabilirsin.Umrm bizim bölükteki oto tamircisi gibi olmazsın.Çocuğun tek başına indirmediği 68 model Man motorundan tutta 1993 model transit motoru kalmadı.Çocuk terhis oldu gitti ve hakkımı helal etmiorum dierek gitti.Çocuğu o kdr sömürüolardı ki bazen çarşısı olduğu halde kademe kısım komutanı nöb. olduğu zmn çıkmayıp motor tamir ediodu çocuk yazık...Kademe hiiiiiiiiiiiç kolay bi yer deildir.Hayırlısı olsun...Sana şimdiden hayırlı tezkereler.

:cool: herkez bana meslek yazdırma diyo o sekidle diyolar ama ehliyetten söfer felan olursan o dahada kotu diyolar ama bakalım kısmet vatan borcu bu ana ocagı egil asker ocagı :D kilo dan almazlar diye gönüllü yazdırdım fakat komando yapacaklarını zannetmiyorum boy 186 kilo 120 felan :D :hahaha:

mono
01-07-2009, 14:56
Torunumun torunları olacaklardır, şimdiden hayırlı teskerelerdir, Diyarbakıra Jandarma olarak düşecek olanlara tüm yardımlar elden gelindiğince yapılacaktır, hala birçok subay-astsubayla iletişim devam etmektedir.

imza. 325 jandarma çvş. :)

sülüman
01-07-2009, 15:40
hahaha tertipler korkmayın ya bukadar askerlikten hiç torpile morpile gerek yok.hatta düşebiliyosan doguya düşecen 170 lira maaş ohh kebep hiç deilse batıdaki gibi sivilleri görüp canın sıkılmaz ama doguda dagın basında kendi basına

i_could
01-07-2009, 18:27
İsim:Aykut YENİ
Kütük: Çorum/İskilip
Meslek:Metalurji ve Malzeme Mühendisi
Askerlik Yapacağı Yer:Gönlümden İzmir-Ankara-Eskişehir-Isparta geçiyor ama nasipte neresi var bilemem...

Görkem
01-07-2009, 19:25

baruçtu,,, yazıyo benim diğer bilgilerim sadece ismimi yazmışsın ama listeye ,,,,hayırlı teskereler :) .............inşallah aynı yerlere düşmek gibi bi şansımız olur herşeyin hayırlısı olsun herkes için................teşekkürler böle bi konu açtığın içinde ayrıca :icon_tup:

barutçu
01-07-2009, 19:34
baruçtu,,, yazıyo benim diğer bilgilerim sadece ismimi yazmışsın ama listeye ,,,,hayırlı teskereler :) .............inşallah aynı yerlere düşmek gibi bi şansımız olur herşeyin hayırlısı olsun herkes için................teşekkürler böle bi konu açtığın içinde ayrıca :icon_tup:

İsim:Aykut YENİ
Kütük: Çorum/İskilip
Meslek:Metalurji ve Malzeme Mühendisi
Askerlik Yapacağı Yer:Gönlümden İzmir-Ankara-Eskişehir-Isparta geçiyor ama nasipte neresi var bilemem...

Değişiklikler yapılmıştır. Görkem kusura bakma gözümden kaçmış şimdi güncelledim ;)

Görkem
02-07-2009, 11:14
Değişiklikler yapılmıştır. Görkem kusura bakma gözümden kaçmış şimdi güncelledim ;)

saol teşekkürler ;)

Berk007
04-07-2009, 11:22
İçinizden Çankırıya düşen olursa her türlü yardımcı olurum ;)

Low-Rider
04-07-2009, 13:41
haydi gelinde alalım biletimizi bizde:D

gökan
04-07-2009, 15:19
haydi gelinde alalım biletimizi bizde:D

bız devrettık vay bea sızde verıyosunuz:)

vtec41
05-07-2009, 08:42
herkese şimdidine allah kolaylık ve sabır versin..bende 327 kd yim ve şu an kıbrıstayım..
burda kısa dönemleri sevmiyolar biraz sıkıntı çekiliyo ama dik başlı olup hakkınızı ararsanız kimse size bişey yapamaz :)

deniz
05-07-2009, 08:44
gıdıcek olan arkadaslara hayırlı teskelereler olsun : )

barutçu
21-07-2009, 14:45
Evet gidecek arkadaşlar son durum nedir.
Dün itibari ile meşhur sarı zarfımı + yol parası+ yemek parası almış bulunmaktayım ayın 1-2-3'ünü beklemeye koyulduk.
Sizde durum nedir?

M U R A T
21-07-2009, 14:51
bende yarın gidicem şubeye yol paramı almaya:)

gökan
21-07-2009, 18:17
ayın 1inde yada 3unde gıtmenın bı mantıgı yok kafana esen gunde git:)

BKaya35i
21-07-2009, 20:21
Bende sarı zarfımı aldım ve 1 Ağustosta kısmetse İstanbul Tuzlada sınava gireceğim arkadaşlar.

dgn
21-07-2009, 22:18
hepinize simdiden hayırlı teskereler sagsalim gidip gelin inşallah bende 325. KD Bingöl İl jandarmada yaptım 2 ay oldu geleli sanki hiç gitmemiş gibiyim nası geçtini anlamıyosunuz bile 5ay 5 gün.

FaTiH44
21-07-2009, 22:19
Zarfımı alamadım,bekliyorum hala.

barutçu
01-08-2009, 15:26
Evet arkadaşlar durumlar nedir. Giren var mı sınava?

Ben yarın girmeyi düşünüyorum. İzmir/Narlıdere.

Son 10 güne girmek üzereyiz.

i_could
02-08-2009, 00:10
Valla ben bugün sabah 6.30 gibi İzmir Narlıdere'de gittim hallettim işlemlerimi son zarfımı da aldım 8-9 ağustosu beklemedeyim umarım kısa dönem olur diye de niyetteyim...Özellikle Izmir e gidecek arkadaslarıma tavsiye sabah 6 olmadan orada olursanız eğer ön sıralarda içeri girip öğlen sıcagından fazla etkilenmeden işlerinizi halledip çıkabilirsiniz...

MUGENPOWE®
02-08-2009, 00:38
ptesı subeye gıtcem alırlarmı acaba agustos tertıbıne benı ?

FaTiH44
02-08-2009, 00:44
ağustos için başvurular 25 haziran sondu.

MUGENPOWE®
02-08-2009, 00:47
ozmn aralıkta gdıces yanı

Berk007
02-08-2009, 13:13
son 10 gün :)

Görkem
02-08-2009, 16:23
bende bugün ankara da sınava girdim,, sabah erkenden gittim hallettim,,, artık resmen askerim izin kağıdımı doldurdum :) hayırlı teskereler :)

Shekil
02-08-2009, 16:54
Hayirli Teskereler...

SertacTDemir
03-08-2009, 07:05
Gidecek arkadaslara simdiden hayirli teskereler....
Bu askerligin uzama soylentileri ile ilgili gelismeler varmi arkadaslar? Bircok arkadasim bu yuzden tecilini bozdurup agustosta gidiyorlar, eger varsa boyle birsey bende erken gitmeyi dusunuyorum, bir sonraki celp ne zaman ve ne kadar onceden basvurmak gerekiyor bilen varmi acaba?

M U R A T
03-08-2009, 08:10
Gidecek arkadaslara simdiden hayirli teskereler....
Bu askerligin uzama soylentileri ile ilgili gelismeler varmi arkadaslar? Bircok arkadasim bu yuzden tecilini bozdurup agustosta gidiyorlar, eger varsa boyle birsey bende erken gitmeyi dusunuyorum, bir sonraki celp ne zaman ve ne kadar onceden basvurmak gerekiyor bilen varmi acaba?

bir sonraki celp aralık ve başvuru tarihinde eylül 25 sanırım

SertacTDemir
03-08-2009, 10:25

Sagolasin, online olarak check edebilecegim bir site vs biliyormusun? Ben ekim 15te donmus olacagim Turkiyeye, gec kaliyorum eger eylul 25te basliyorsa :mad:

trgy
03-08-2009, 10:54

bende bu tarihe yetişmeye calışcam.kısmetse aralıkta gitmek istiyorum.

barutçu
03-08-2009, 10:55
Hepimize hayırlısı olsun arkadaşlar bende dün Narlıdere/İzmir'den hallettim işlemleri 10

günlük izinimizle beraber şafak atmaya başladı artık :)

Hepimiz için hayırlısı olur umarım.

9 u akşamı gibi belli olacaktır diyorlar fakat bu dönem inanılmaz kalabalık.

İzmir narlıdere sınava ilk gün giren sayısı 1.600 2. gün giren sayısı 2.000 3. günde

1.000 civarı olur diyorlardır. Yani rekor bir dönem olacak gibi gözüküyor.

@SeRtac20DET

Aralık 2009 da gitmek için 01 Temmuz- 31 Ekim tarihleri arasında erken sevk dilekçeni

vermek zorundasın.

Evraklar ve daha ayrıntılı bilgi için http://www.asal.msb.gov.tr/ bakabilirsin.

dgn
03-08-2009, 11:23
günlük izinimizle beraber şafak atmaya başladı artık :)

simdiden safak muhabbetlerine baslamayın ben 120 den başladımdı :D:)

bizim 325 de çok kalabalıkdı tuzlada 3 günde 10.000 kişi girdi diolardı

zaten gidince kalabalık oldunu anladık 20 gün 2 yatağı birlestirip 3 kişi yattıkdı :D

barutçu
03-08-2009, 11:43
simdiden safak muhabbetlerine baslamayın ben 120 den başladımdı :D:)

bizim 325 de çok kalabalıkdı tuzlada 3 günde 10.000 kişi girdi diolardı

zaten gidince kalabalık oldunu anladık 20 gün 2 yatağı birlestirip 3 kişi yattıkdı :D

:D valla bizde herhalde 3 yatak birleştirip 5 kişi yatcaz gibi gözüküyor :)

Sizin sınav hangi akşam belli olmuştu?

9 u akşamı mı hatırlayabiliyormusun?

FaTiH44
03-08-2009, 17:59
herkese hayırlı olsun.bende bugün sınava girdim,son gün yine kalabalıktı ama önceki günlere göre daha iyiymiş.sabah 6 da girdim öğlen 12:30 gibi çıktım.Hepimizin sabıra çok ihtiyacı olacak,mantığınızı evde bırakmayı unutmayın:)

mono
03-08-2009, 19:03
325. kd. dedenizden sadece ufak 1-2 tavsiye niteliğinde eğer kaale alırsanız :)

- bir kere kesinlikle şu klişeye inanmayın "aklımı nizamiyede bıraktım içeri öyle girdim". bu tamamen yanlış olan bir olgu, orada çok işinize yarayacak o aklınız.

- acemi birliğinden maksimum keyfi almaya çalışın, biz Silvan'a giden en kalabalık Kısa dönem devresiydik, şartlar çok zordu, Silvan'daki Alayın bize bakamayacağı kadar kalabalık gitmiştik, herşey de kuyruk vardı, ve gerçekten sabırlarınızın sınırı zorlanıyordu, herşey için bekliyordunuz, tuvalet, traş, yemek, telefon, voleybol oynamak, atış yapmak, hatta çoğu zaman yürüyüş yapmak. ama buna rağmen KD olduğununz için rütbelilerin sizlerle sohbeti, ilişkisi çok farklı oluyor. Üniversiteyi bitirmenin en iyi şey olduğunu orada görüyorsunuz.
- Acemi birliğinde her memleketten ve meslekten adam olacak, bizde kaymakam, sabancı üniversitesinden, hacettepeden ve çeşitli üni'lerden öğretim üyeleri hocalar, imam :=) , polis, çevik kuvvet, komiser, aklınıza ne gelirse hepsinden vardı. Ve akşamları koğuşta yapılan uzun sohbetler çok keyifli oluyordu. Bir köşede memleket meseleleri tartışılır, bir köşede matematik fizikçiler Quantum soruları çözer, teoremler karalar gazete köşelerine, bir köşede King oynarlar, bir köşede saz gitar çalınır, türküler söylenir. Kısacası, o kadar değişik memleketlerden güzel insanlarla o sohbetleri bir daha ömrünüz boyunca yaşayamazsınız. Mesela bir Kaymakamı asla king'de kaybettiği için Alayın diğer ucuna kola almaya yollayamazsınız. Bunların hepsi acemi birliğinde oluyor
Sakın ama bitse de usta birliğine gidelim diye düşünmeyin, emin olun çok özleyeceksiniz. Biz 5 hafta acemilik gördük ve daha sonra Lice'nin bir dağında karakola 3 kısa dönem gittik. Acemi birliğini askerliğimin son gününe kadar özledim, hala da o muhabbetleri çok özlerim. O yüzden kıymetini bilin.
Usta birliğinde de iyi ilişkiler içine girin rütbelilerinizle, ben karakolda olmama rağmen ilk haftanın sonunda karakol komutanını bağlamıştım ve cep telefonumu getirttim. İstediğim gibi de kullandım, tamamen sizin ikili ilişkilerinizle alakalı bu durum.
O yüzden kıymetini bilin, hayatınızda geçireceğiniz en güzel 5 ay olacak, biz acemi birliğinde süründük karların içinde, dünyanın atışını yaptık ve diğer komutanların söylediğine göre bu kadar çok sürünen ilk kısa dönemlermişiz, çok eziyet ettiler, neyse, kısacası ben zorlukların hiçbirini hatırlamıyorum şu anda, hepsini unuttum gitti, sadece güzel günler hatıralarımda, o yüzden de sizde kıymetini bilin, unutmayın kısa dönemsiniz, ezdirmeyin kendizi ;)

bu da acemi birliğinden bir anımız :)
http://www.facebook.com/home.php#/video/video.php?v=44765957934&oid=55723600189

gökan
03-08-2009, 19:11
sana katılıyorum mono..bende kastamondua yaptım 137 kişiydik resmen sosyete böluguymus 5.boluk acemılıgımız cok guzeldı dedıgın gıbı savcı felan avrdı bızdede ama muhabbetler şakalaşmalar toplu hareket etme çok guzeldı halı saha maçlarımız...ama kadroya gecınce işler deişti ordakı fırsat ve ımkanlar gıttı.. .unıv bıtırmek gercekten orda anlıyorsun farkını ...sureklı yaptıgınız askerlıkmı sorularına hiç takılmayın 1ayda yapıyosan askersın...ezdırmeyın kendınızı zaten 15 aylıkalrla dıyaloglar ıyı oluyor zamanla yaşka kucukler zaten :)suan gıdıcekler sızden 5yas kucukler olucak orda :)

dgn
03-08-2009, 19:31
:D valla bizde herhalde 3 yatak birleştirip 5 kişi yatcaz gibi gözüküyor :)
9 u akşamı mı hatırlayabiliyormusun?

9'u 01:00 dan sona yani 10'u :D

valla mononun dedi gibi acemilik gibisi yok ortam çok iyiydi bizdede 326 tane kısa dönemdik ve yılbaşı çok eğlenmiştik :)

gökan
03-08-2009, 19:33
9'u 00:01 den sona yani 10'u :D

valla mononun dedi gibi acemilik gibisi yok ortam çok iyiydi bizdede 326 tane kısa dönemdik ve yılbaşı çok eğlenmiştik :)

sonra 12 kaldık biz:)karargahtık aman aman perişandık:)

MUGENPOWE®
03-08-2009, 19:35
yrn muayneye gıdıorm gecen sene 114 kg cıkmıstm resmı bu sene 109 bklm alcaklarmı =)

dgn
03-08-2009, 19:35
)karargahtık aman aman perişandık:)

ahh karargah ahhhhhhhh all the time nöbet :D:D:)

mono
03-08-2009, 22:06
benimle mi bot bağladın diyene, benimle mi bot çözücen diyin, işe yarıyor, kolluk sizde kıllık size ;)

gökan
03-08-2009, 22:09
benimle mi bot bağladın diyene, benimle mi bot çözücen diyin, işe yarıyor, kolluk sizde kıllık size ;)

heheh son gün giderken bi arkdaşa şakasına elindeki nelan demiştim keleş demişti :D:D

ama bazen insan özluyor ordakı arkdaşlıkları:)

umut01
03-08-2009, 22:12
askere gidecek bütün mehmetçiklere hayırlı teskereler.

barutçu
03-08-2009, 22:34
@mono yazdıklarının hepsini keyifle okudum. İnşallah senin gibi bir askerlik geçiririm demekten başka bir şey gelmiyor. Video zaten herşeyi özetlemiş.

@dgn 9 unu 10una bağlayan gece epey bir uykusuz kalcaz gibi geliyor bana. İnşallah güzel haberlerle güneşi doğdururuz :)

@gökan şimdi gidecekler 89/3 ve 90 lılar. :) Şaka bir yana 90 yılbaşını hatırlıyorum :)
(Doğum 83) :D

@MUGENPOWE® boy kaç? KG + 30 koyuyorlar üstüne. Birde 1 yıl tecilin varsa (kilodan dolayı) daha bir yardımcı olurlar die tahmin ediyorum. Sonuçta askere gitmek istiyorsun.

Diğer arkadaşlardanda allah razı olsun, kazasız belasız vatani görevimizi tamamlar

geliriz inşallah.

Cihan
03-08-2009, 22:37
Askere gidecek tüm arkadaşlara hayırlı teskereler.

mono
03-08-2009, 22:41
@mono yazdıklarının hepsini keyifle okudum. İnşallah senin gibi bir askerlik geçiririm demekten başka bir şey gelmiyor. Video zaten herşeyi özetlemiş.

hayırlısıyla gidip gelin, bizim sonuçlar 9'unu 10'una bağlayan gece saat 00.41'de açıklandı, öyle de şahane bir ortamdaydım kalabalık ;) bi ara aklılma geldi, sonuçlar açıklanmışmıdır diye, Diyarbakır İl Jandarmayı görünce bildiğin içine kaçtı herşey :eek:
Ama şimdi silvan, lice, kulp, hani, kısacası Diyarbakırı gezdiğim için çok mutluyum, çok güzel arkadaşlıklar edindim, kıymetini bilin, son diyeceğim budur, hadi hayırlı tezkereler :icon_tup:

barutçu
04-08-2009, 01:17
Sağolasın mono inşallah :)
Bu arada giderken yanında ne götürmüştün?
İnternette çok fazla bilgi var biliyorum ama çoğu birşey götürme kantinde mevcut diyor sence?

gökan
04-08-2009, 01:38
İnternette çok fazla bilgi var biliyorum ama çoğu birşey götürme kantinde mevcut diyor sence?

gideceğin yere göre al eşyalarını ama genelde kantınde hepsı uygun fıyata zaten ılk gıdınce temın edersın:)

barutçu
04-08-2009, 01:46
gideceğin yere göre al eşyalarını ama genelde kantınde hepsı uygun fıyata zaten ılk gıdınce temın edersın:)

işte riske bırakmaya değermi acaba onu düşünüyorum.

gideceğin yerin kantininden kantinine ve de oradak stoğa göre değişir diyolar. Belki sana kalmayada bilir diyorlar :(

Bi yerimiz belli olsunda ona göre teklrardan fikir sorcam zaten foruma :)

SertacTDemir
04-08-2009, 03:31
@SeRtac20DET

Aralık 2009 da gitmek için 01 Temmuz- 31 Ekim tarihleri arasında erken sevk dilekçeni

vermek zorundasın.

Evraklar ve daha ayrıntılı bilgi için http://www.asal.msb.gov.tr/ bakabilirsin.

Cok tesekkur ettim sagolasin :)

mono
04-08-2009, 10:22

biz aralıkta gittiğimiz için şanslıydık, mesela ben 8 çift tshirt ve don aldım :=) ve 5.5 ayı bunlarla geçirdim, hergün değiştiriyordum ve haftalık olarak yıkıyordum, ve ilk günden son güne kadar o 8 tane tshirt'ü giydim, bazı arkadaşlarım giyip atıyorlardı, ama ben çorap dahi atmadım, yani bu sana kalmış bişiy, çünkü yazın gidiyorsunuz ve çok terleyeceksiniz.
bunun dışında, traş köpüğü vs. filan hepsi orada var zaten, ister bavula at, ister yanında götür.
Biz jandarma olduğumuz için kırmızı-lacivert eşofman verildi. Ve fakat benim boy 1.96, kilo da 100 olduğu için o eşofmanlar bana olmadı, hemen kargoyla evden kırmızı-lacivert karışımı bir eşofman getirttim :) Yine oradan verdikleri spor ayakkabılar da olmamıştı, 45'e kadar vardı, ben 48 giyiyordum. Bunun gibi kendi fiziğimden kaynaklanan sorunlar yaşadım :) Ama eğer normal insan ebatlarındaysan sorun olmaz, hiçbir şey almadan, çantasız bile gitsen emin ol TSK sana bakıyor ;)

Ama en önemlisi, Sim kart'ını yanına al, ve düzgün bir yerine sakla ;) Sakın korkma, size hiç bir şekilde tutanak tutmazlar, biz acemi birliğinde bile kullandık, zaten o tuvalette çekilen videodan görmüşsündür, çok rahattık o konu :icon_tup:

gökan
04-08-2009, 10:48
biz aralıkta gittiğimiz için şanslıydık, mesela ben 8 çift tshirt ve don aldım :=) ve 5.5 ayı bunlarla geçirdim, hergün değiştiriyordum ve haftalık olarak yıkıyordum, ve ilk günden son güne kadar o 8 tane tshirt'ü giydim, bazı arkadaşlarım giyip atıyorlardı, ama ben çorap dahi atmadım, yani bu sana kalmış bişiy, çünkü yazın gidiyorsunuz ve çok terleyeceksiniz.
bunun dışında, traş köpüğü vs. filan hepsi orada var zaten, ister bavula at, ister yanında götür.
Biz jandarma olduğumuz için kırmızı-lacivert eşofman verildi. Ve fakat benim boy 1.96, kilo da 100 olduğu için o eşofmanlar bana olmadı, hemen kargoyla evden kırmızı-lacivert karışımı bir eşofman getirttim :) Yine oradan verdikleri spor ayakkabılar da olmamıştı, 45'e kadar vardı, ben 48 giyiyordum. Bunun gibi kendi fiziğimden kaynaklanan sorunlar yaşadım :) Ama eğer normal insan ebatlarındaysan sorun olmaz, hiçbir şey almadan, çantasız bile gitsen emin ol TSK sana bakıyor ;)

Ama en önemlisi, Sim kart'ını yanına al, ve düzgün bir yerine sakla ;) Sakın korkma, size hiç bir şekilde tutanak tutmazlar, biz acemi birliğinde bile kullandık, zaten o tuvalette çekilen videodan görmüşsündür, çok rahattık o konu :icon_tup:

aynen kıyafet konusunda bende atmadım hatta kamuflajı cıkarken yanımda getrdım:)şuan bende odamda :

mono
04-08-2009, 10:50
ben parkayı getirdim sadece :) kamuflajı karakolda benim gibi 2 metre olan uzun dönem bir arkadaşım vardı ona bıraktım, gerçekten ihtiyacı vardı :) 2 tane de Lice - Jandarma komando yazan sweatshirt getirdim ama nerde napıcam bilmiyorum, orda giyerken iyiydi de 200sx'in içinde bi garip olur şimdi o ahahahah

dgn
04-08-2009, 11:14
Lice - Jandarma komando yazan sweatshirt getirdim ama nerde napıcam

bende bingöl j.ö.h yazan polarımı getirdim :)

mono
04-08-2009, 12:44
bende bingöl j.ö.h yazan polarımı getirdim :)

panterler sizin birliktemiydi, bingölde kimler vardı ya hatırlamaya çalışıyorum, biz de efeler vardı yanlış hatırlamıyorsam

BLuEBoY
04-08-2009, 13:13
bu sene herkes asker sanırım agustos 20gibi bende gidiyorum ama şafak 460 :D :D

mono
04-08-2009, 13:26
bu sene herkes asker sanırım agustos 20gibi bende gidiyorum ama şafak 460 :D :D

oooy, 3 tertip hiç tertip :D keyfini çıkar, emin ol çabuk bitiyo ister 155 ister 455 olsun, ama üstünde 3 tane filan devre olacak, ezdirmemeye çalış kendini, hayırlı tezkereler sana da :icon_tup:

dgn
04-08-2009, 13:40
panterler sizin birliktemiydi, bingölde kimler vardı ya hatırlamaya çalışıyorum, biz de efeler vardı yanlış hatırlamıyorsam

benim bildiğim pumalar olması lazım ama lakablarını tam bilmiyorum

BLuEBoY
04-08-2009, 13:43
oooy, 3 tertip hiç tertip :D keyfini çıkar, emin ol çabuk bitiyo ister 155 ister 455 olsun, ama üstünde 3 tane filan devre olacak, ezdirmemeye çalış kendini, hayırlı tezkereler sana da :icon_tup:

teşekkür ederim :icon_tup: tek umudum elbet bende üst devre olucam :D :D :D

MUGENPOWE®
04-08-2009, 14:40
bgn ıslermlerımı bıtırdım hyrlısıysa bızde aralıkta yolcuyuz =)

Jem89
04-08-2009, 15:05
48.Piyade Er Eğitim Alayı TOKAT. Acemilik orasıymış..Ben uzun dönem yapıcam da..17'sinde sülüsü alıp 20'si gidi teslim olacakmışım..

Varmı acaba tokat hakkında bilgisi olan :)

BLuEBoY
04-08-2009, 15:39
48.Piyade Er Eğitim Alayı TOKAT. Acemilik orasıymış..Ben uzun dönem yapıcam da..17'sinde sülüsü alıp 20'si gidi teslim olacakmışım..

şubedenmi öğrendin bilgileri belli olmuşmu bende gidip bakıyım ozaman hayırlı ve geçmiş olsun hepimize :D

facia
04-08-2009, 15:41
bende dün sınava girdim. hayırlısı 10 u gibi acıklancakmıs nere gıdeceğimiz.

barutçu
04-08-2009, 15:50
bgn ıslermlerımı bıtırdım hyrlısıysa bızde aralıkta yolcuyuz =)
Oooo biletlerimiz başvurulara bile başlamış :icon_tup:
Hadi hayırlısı bizim için sevindirici haber bunlar özletmeyin kendinizi hemen gelin :D

bende dün sınava girdim. hayırlısı 10 u gibi acıklancakmıs nere gıdeceğimiz.
Hayırlısı olsun tertip :D

Jem89
04-08-2009, 16:01
şubedenmi öğrendin bilgileri belli olmuşmu bende gidip bakıyım ozaman hayırlı ve geçmiş olsun hepimize :D

Aynen..Belli olmuş.. :)

Ferhat_V
04-08-2009, 16:21

bizim köy la tokat :D askerlik yeri nerde bilmiyorum ama öyle soğuğu filan dondurcak şekil bi yer değil ;)

mono
04-08-2009, 16:23
3 ay kalıcak zaten tokat'ta, daha ziyade sıcağını anlatsan daha iyi olur, ekim'de usta birliğine gidicek ;)

Ferhat_V
04-08-2009, 16:33
çok fazla sıcağıda yok öyle..orda dikkat etmen gereken tek şey temizlik..bit pire ne ararsan var..
kışa doğru yağmurlar başlar ama soğuk veya sıcaktan aşırı şekilde etkilenmezsin...

tokat kebabı ye çarşıya çıkarsan :)

Jem89
04-08-2009, 16:51
bizim köy la tokat :D askerlik yeri nerde bilmiyorum ama öyle soğuğu filan dondurcak şekil bi yer değil ;)

Tepede bi yerdeymiş :D

3 ay kalıcak zaten tokat'ta, daha ziyade sıcağını anlatsan daha iyi olur, ekim'de usta birliğine gidicek ;)

28 gün dediler ama ? Tam bilmiyorum..

çok fazla sıcağıda yok öyle..orda dikkat etmen gereken tek şey temizlik..bit pire ne ararsan var..
kışa doğru yağmurlar başlar ama soğuk veya sıcaktan aşırı şekilde etkilenmezsin...

tokat kebabı ye çarşıya çıkarsan :)

Acemilikte zannetmiyorum çarşıya salacaklarını :)

gökan
04-08-2009, 16:53
meslek secersen acemılıkte 1ay acemılık yapar sonra kadroya gecersın secmez isen 75 gun acemılıgın var:)

Ferhat_V
04-08-2009, 16:58
Tepede bi yerdeymiş :D

tokat kalesinin oralarda o zaman valla bilmiyorum askeriyenin yerini ama orda hiiç sıkıntı çekmezsin güzel yer tokat..gerçi çarşıya çıkamıycam diyosun ama çıkarsan gez biraz kötü bi yer değil..hayırlısıyla git gel inşalalh;)

kütük tokat görünenler nerelere çıkıyo bilgisi olan varmı ?

BLuEBoY
04-08-2009, 17:13
meslek secersen acemılıkte 1ay acemılık yapar sonra kadroya gecersın secmez isen 75 gun acemılıgın var:)

beraber yüksekokul elektronık bitirdiğimiz bütün arkadaşlarım muhabereci oldu meslek seçmek zorundamıyız ben seçmezsem onlar seçıcek dimi biyere :D

gökan
04-08-2009, 17:13
tokat kalesinin oralarda o zaman valla bilmiyorum askeriyenin yerini ama orda hiiç sıkıntı çekmezsin güzel yer tokat..gerçi çarşıya çıkamıycam diyosun ama çıkarsan gez biraz kötü bi yer değil..hayırlısıyla git gel inşalalh;)

kütükle alakalı deil yerler:)şans işi

Jem89
04-08-2009, 17:14

Hmm..Anladım Gökhan..Sağolasın. :)

Sağolasın Ferhatım..İnşallah hepimiz hayırlısıyla gidip geliriz.. :)

Kütükle alakası yokmuş..Bende sordum..Artık bilgisayarlar kendi otomatik ayarlıyormuş..Tamamen şans yani..

gökan
04-08-2009, 17:14
beraber yüksekokul elektronık bitirdiğimiz bütün arkadaşlarım muhabereci oldu meslek seçmek zorundamıyız ben seçmezsem onlar seçıcek dimi biyere :D

zorunda deılsın zaten kendın belırlıyosun...ıstege baglı zaten secılenlerıde cok ıncelıyoalr tam teskılatlıları meslekcı yapıp yolluyolar bana gore meslekcılık ıyı gıbı ıhtıyac olan yerlere dagıtılıyosun işte:)

BLuEBoY
04-08-2009, 17:16
zorunda deılsın zaten kendın belırlıyosun...ıstege baglı zaten secılenlerıde cok ıncelıyoalr tam teskılatlıları meslekcı yapıp yolluyolar bana gore meslekcılık ıyı gıbı ıhtıyac olan yerlere dagıtılıyosun işte:)

tek korkum meslekçi olupda bılmedıgım işin üstüme kalması :D :D

gökan
04-08-2009, 17:17
tek korkum meslekçi olupda bılmedıgım işin üstüme kalması :D :D

bılmıyosan o işi secmezlerkı askerıye cok akıllıdır..işin en ıyısını yapanı secerler:)

BLuEBoY
04-08-2009, 17:19
ozaman yaşayıp görücez :)

gökan
04-08-2009, 17:23
ozaman yaşayıp görücez :)

nedesek boş kardeşim her bölge her askerıye bir deil...

BLuEBoY
04-08-2009, 17:39
haklısın birazda şans işi...

mono
04-08-2009, 17:41
nedesek boş kardeşim her bölge her askerıye bir deil...

+1 :icon_tup:

bizim karakoldaki uzun dönemlerin hepsi komandoydu, komadoyu bile aynı anda hem telsizci, hem aşçı, hem de kazancı yaptık, devre kayıpları arasında, yani bir devreler tezkere alıp diğer yeni gelecek devreleri beklerken, çok eğlenceliydi :cool:

gökan
04-08-2009, 17:43
+1 :icon_tup:

bizim karakoldaki uzun dönemlerin hepsi komandoydu, komadoyu bile aynı anda hem telsizci, hem aşçı, hem de kazancı yaptık, devre kayıpları arasında, yani bir devreler tezkere alıp diğer yeni gelecek devreleri beklerken, çok eğlenceliydi :cool:

valla halı sahamız vardı nöbetlerden işlerden zaman kaldıgında halı sahay atardık kendımızı yada basketbol maçı yapardık:):):)yada landla drift:)

facia
05-08-2009, 00:38
askerlıgın nerde olucagına 5-6 agustos yazmıssın ama bana verdıklerı kagıtta 10 u yazıyor :)

barutçu
05-08-2009, 01:08
askerlıgın nerde olucagına 5-6 agustos yazmıssın ama bana verdıklerı kagıtta 10 u yazıyor :)

10 ağustos saat 10 diyor kağıtta fakat 9 u akşamı belli oluyormuş...

barutçu
06-08-2009, 02:36
Kaldı 3-4 gün.
Ne uyku bıraktı bu stress...

M U R A T
06-08-2009, 07:12
Kaldı 3-4 gün.
Ne uyku bıraktı bu stress...

tertip hiç gerek yok strese geniş takıl sonuçta olacağına varıcak herşey

barutçu
06-08-2009, 11:19
tertip hiç gerek yok strese geniş takıl sonuçta olacağına varıcak herşey

Valla tertip öylede bi de yerimiz belli olsaydı.

Yeri söyleseler sıfır stress olacak ama işte bu belirsizlik adamın canını sıkıyor bazen.

Allahtan bugünden arkadaşlarım geleceklerde uğurlamaya vakit geçecek biraz :)

gökan
06-08-2009, 11:25
gezıp tozun eglenın evde ne duruyosunuz:)

Low-Rider
06-08-2009, 12:03
hadi tez gelin bekliyoruz:D

BKaya35i
06-08-2009, 12:46
Arkadaşlar muhakkak nereye düştüğümüzü bu başlık altında paylaşalım.
Umarım aynı yere düşen arkadaşlar olur aramızda..

Görkem
06-08-2009, 14:00
9 u gecesi zaten internet başında olucağımızdan öğrenen direk yazar buraya ,,inşallah hayırlı haberler bekliyoruz herkesten ,,,,,aynı yere düşersek zaten sırf araba muhabetiyle bitiririz gibime geliyo o askerlilği :D ...........

Ahmetfikri
06-08-2009, 14:07
gidenler hayırlı tezkereler gelenler az kaldı biraz sabır

belirtmek istediğim bi şey var gideceğiniz yerde ya devrecilik yada sıracılık sistemi olur yada 2side olmaz ama ne olursa olsun sisteme karışmayın müdehale etmeyin bu konuda çok sorun yaşadık

zaten KD için işler hemen hemen aynıdır
öğretmenler subay çocuklarına ders verir
mimarlar mühendisler bolbol araştırma cizim yapar
işletme-iktisatcılar kantinde para-çokomel eğrisi hakkında yorum yapar :)

karakollar güzeldir ama insan az olduğu için sıkıcı olarabilir kafanıza uygun adam bolmak zor olur

Görkem
06-08-2009, 14:11
gidenler hayırlı tezkereler gelenler az kaldı biraz sabır

belirtmek istediğim bi şey var gideceğiniz yerde ya devrecilik yada sıracılık sistemi olur yada 2side olmaz ama ne olursa olsun sisteme karışmayın müdehale etmeyin bu konuda çok sorun yaşadık

zaten KD için işler hemen hemen aynıdır
öğretmenler subay çocuklarına ders verir
mimarlar mühendisler bolbol araştırma cizim yapar
işletme-iktisatcılar kantinde para-çokomel eğrisi hakkında yorum yapar :)

karakollar güzeldir ama insan az olduğu için sıkıcı olarabilir kafanıza uygun adam bolmak zor olur

teşekkürler saolun ,,,,,hiçbişeyi sorgulamadan neyse o şeklinde yaklaşıcaz inşallah ,,,,

STN
06-08-2009, 18:22
Kütük:Sakarya Meslek:Ekonomist benide yazin listeye :)

barutçu
08-08-2009, 14:28
Alacakların listesini çoğu kişi oluşturmuş gibi. Bende baktım en kafama yatan liste bu oldu.
Burada yazanları alcam büyük ihtimalle :)

12 çift çorap,
12don
12atlet,
ayakkabı boyası,
küçük ayna,
kirli temiz torbası,
çamaşır filesi,
tırnak makası,
sabun kabı,
bepanten
pudra,
ayak kokusu ve mantar önleyici,
kulak tıkacı,
saat,
ıslak mendil,
traş sonrası için nemlendirici krem,
10tane tek bıçaklı banyo jilet,
sabun.

Kütük:Sakarya Meslek:Ekonomist benide yazin listeye :)

Eklendi ;)

gökan
08-08-2009, 14:31
ayakkabı boyası akserıyeden alırsın..ayna sokamazsın:)tras sonrası nemlendırıcı krem bunuda sokamazsın:)tabı gıtcegın yere gore:)jıletlerıde alma ıcerden alırsın icerıye elınden alırlar:)

buarada kastamonuya çıkan olursa haberım olsun:)

barutçu
08-08-2009, 14:34
ayakkabı boyası akserıyeden alırsın..ayna sokamazsın:)tras sonrası nemlendırıcı krem bunuda sokamazsın:)tabı gıtcegın yere gore:)jıletlerıde alma ıcerden alırsın icerıye elınden alırlar:)

buarada kastamonuya çıkan olursa haberım olsun:)

Bayanların kullandığı makyaj çantalarından alcam. Onun içinde aynasıda mevcut olduğu için açıp bakacaklarını sanmıyorum.

Tavsiyeler için teşekkürler. Muhtemelen yarın akşama belli olur yerlerimiz :)

FaTiH44
08-08-2009, 14:38
barutçu,bende bunları buldum,gereksiz ve abartı şeyler var tabi,elemek lazım.

01. 15 Adet Fanila
02. 15 Adet Pacalı Külot
03. 15 Çift Yazlık Uzun Bot Çorabı
04. 10 Çift Kısa Çorap
05. 10 Adet Slip Külot
06. 5 adet Army Haki Atlet
07. 1 Takım Banyo ve El havlusu
08. 1 Adet Kaliteli Boyun Askılı Cüzdan
09. 1 Adet Bot Kilidi
10. 1 Adet Çanta Kilidi
11. 1 Adet Dolap Kilidi
12. 1 Adet Traş Çantası
13. 1 Adet Kirli/Temiz Çamaşır Torbası
14. 1 Adet Cırt-Cırt
15. 1 Adet Paça Lastiği
16. 1 Adet Dikiş Seti
17. 1 Adet Bot Bağı
18. 1 Adet Ayak Pudrası
19. 1 Adet Bot Vatkası
20. 3 Adet Elbise Askısı
21. 3 Adet Elbise Poşeti
22. 1 Adet Elbise Fırçası
23. 1 Adet Army Bot Keçesi
24. 1 Adet Bot Boyası ve Fırçası
25. 1 Adet Banyo Terliği
26. 1 Adet Askerin Bilgi Defteri
27. 1 Adet Saat
28. 1 Adet Çanta
29. 1 Adet Çamaşır Filesi
30. 1 Adet Army Banyo Lifi
31. 1 Adet Sabunluk
32. 1 Adet Çatal İğne

gökan
08-08-2009, 14:38
Bayanların kullandığı makyaj çantalarından alcam. Onun içinde aynasıda mevcut olduğu için açıp bakacaklarını sanmıyorum.

Tavsiyeler için teşekkürler. Muhtemelen yarın akşama belli olur yerlerimiz :)

boşuna alma sokamazsın abıcım senın cantanı dıdık dıdık etcek alır elınden..fatıh havlu alma orda vercekler:)terlıkte verıyorlar

barutçu
08-08-2009, 14:40
barutçu,bende bunları buldum,gereksiz ve abartı şeyler var tabi,elemek lazım.

01. 15 Adet Fanila
02. 15 Adet Pacalı Külot
03. 15 Çift Yazlık Uzun Bot Çorabı
04. 10 Çift Kısa Çorap
05. 10 Adet Slip Külot
06. 5 adet Army Haki Atlet
07. 1 Takım Banyo ve El havlusu
08. 1 Adet Kaliteli Boyun Askılı Cüzdan
09. 1 Adet Bot Kilidi
10. 1 Adet Çanta Kilidi
11. 1 Adet Dolap Kilidi
12. 1 Adet Traş Çantası
13. 1 Adet Kirli/Temiz Çamaşır Torbası
14. 1 Adet Cırt-Cırt
15. 1 Adet Paça Lastiği
16. 1 Adet Dikiş Seti
17. 1 Adet Bot Bağı
18. 1 Adet Ayak Pudrası
19. 1 Adet Bot Vatkası
20. 3 Adet Elbise Askısı
21. 3 Adet Elbise Poşeti
22. 1 Adet Elbise Fırçası
23. 1 Adet Army Bot Keçesi
24. 1 Adet Bot Boyası ve Fırçası
25. 1 Adet Banyo Terliği
26. 1 Adet Askerin Bilgi Defteri
27. 1 Adet Saat
28. 1 Adet Çanta
29. 1 Adet Çamaşır Filesi
30. 1 Adet Army Banyo Lifi
31. 1 Adet Sabunluk
32. 1 Adet Çatal İğne

Evet bu listede güzelmiş. Havlular mesala diğerinde yok ve çok önemli. Karma bir liste yapmak en iyisi herhalde.
Yerimiz belli olsunda ona göre alışverişe çıkmayı planlıyorum.

FaTiH44
08-08-2009, 14:40
gökan,peki bu listeden başka hangilerini girişte alabilirler?boşa götürmeyelim.

BlackEmperor
09-08-2009, 03:47
Allah hepinize hayırlı tezkereler nasip etsin arkadaşlar kısa donemler için ocak 17 gibi tezkere alırsınız...

imza 313 KD :D

gökan
09-08-2009, 09:39
hadı yarın acıklanıyor:)

Ahmetfikri
09-08-2009, 10:16
listeden çorabı atleti çıkarın bence girişte baya vercekler ihtiyaç olduğundan kantinden alırsınız dılardan daha ucuza havlu terlik vercekler diş macunu diş fırçası vercekler

giderken protex antibakteriyel sabun mutlaka götürün (15ay boyunca ayaklarımda hiç bi sorun olmadı)

STN
09-08-2009, 10:22
aciklanmasina 13saat kaldi yusuf yusuf, joseph joseph :)

gökan
09-08-2009, 10:27
aciklanmasina 13saat kaldi yusuf yusuf, joseph joseph :)

sankı ben gıtcem gıbı valla heyecan bastı benıde:):)tek gıdın valla zevkı orda atlayın otobuse özgur cocuklar gıbı elde canta gıdın:):D

BLuEBoY
09-08-2009, 10:55
her gece rüyamda farklı biyere gidiyorum bu gecede traş köpüğü alıyodum :D :D :D

Berk007
09-08-2009, 11:23
çankırıya 72 kişi gelecekmiş 329.Ks.Dlerden :D
inşallah içinizden biri gelir de yerime haberci yaparım heheh yatarsınız paso :D

Ahmetfikri
09-08-2009, 11:24
berk nası paso yatıyosun uzman habercisimisin :D

tanıdığım bütün haberciler komutanlarını kocası gibi görüyordu artık :p

Berk007
09-08-2009, 11:38
bizim komutan değişti 1.5 ay falan oldu..yeni gelen komutan bölgeden geldi daha alayın düzenine alışamadı :D
telefonları falan muhabereden bağlatıyor, evrakları kısım amirleri kendi imzaya getiriyolar falan :D
ben bütün gün elimde kumanda haberci odasında TV izliyorum :D bi haberci daha var ara sıra dönüşümlü olarak koğuşa yatmaya falan gidiyoruz :D komutanın bizden haberi bile yok diyebilirim :D günde 2 kere çay isterse anca o zaman muhattap oluyoruz onu da pek istemiyor sağolsun :D

BLuEBoY
09-08-2009, 11:39
hahaha çok iyiymiş :D

STN
09-08-2009, 11:42
gittiginiz sehirde inzibat askermisin diye sorarsa degilim demek lazimmis alip götürüyolarmis yoksa. sacmalik zaten teslim olmaya gelmisim illa 1-2saat erken alcaklar hehe :)

STN
09-08-2009, 11:43
bizim komutan değişti 1.5 ay falan oldu..yeni gelen komutan bölgeden geldi daha alayın düzenine alışamadı :D
telefonları falan muhabereden bağlatıyor, evrakları kısım amirleri kendi imzaya getiriyolar falan :D
ben bütün gün elimde kumanda haberci odasında TV izliyorum :D bi haberci daha var ara sıra dönüşümlü olarak koğuşa yatmaya falan gidiyoruz :D komutanın bizden haberi bile yok diyebilirim :D günde 2 kere çay isterse anca o zaman muhattap oluyoruz onu da pek istemiyor sağolsun :D
ahah süper valla ben geleyim cankiriya :D

gökan
09-08-2009, 11:45
gittiginiz sehirde inzibat askermisin diye sorarsa degilim demek lazimmis alip götürüyolarmis yoksa. sacmalik zaten teslim olmaya gelmisim illa 1-2saat erken alcaklar hehe :)

inzibat sakattr komutan gibi bişi:)ugrasma yeter bızden kısa donem ark inzibat olmuştu hep:9

orhansah
09-08-2009, 12:07
yanınıza çok şey almanıza gerek yok beyler. sadce atlet-çorap ve don'u fazla fazla alın, sık sık yıkama derdinden kurtulursunuz. VE EN ÖNEMLİSİ YANINIZA BOL BOL TELEFON KARTI ALIN ;)

barutçu
09-08-2009, 12:24
Bu akşam 24:00' de açıklanacak diyorlar.
Daha önceki dönemlerdede öyle olmuş.
Açıkcası tırsmaya başladım. Umarım hepimiz için hayırlı bir yer çıkar.

BLuEBoY
09-08-2009, 12:26
Bu akşam 24:00' de açıklanacak diyorlar.
Daha önceki dönemlerdede öyle olmuş.
Açıkcası tırsmaya başladım. Umarım hepimiz için hayırlı bir yer çıkar.

yalnız değilsin :D

nerde açıklanıcak peki hangi siteden bakıcaz ?

STN
09-08-2009, 12:31
kkk.tsk.mil.tr de aciklanicak. 00-30gibi aciklanir diyorlar...

barutçu
09-08-2009, 12:34
http://pertem.kkk.tsk.mil.tr/yedeksubay/AdayNoArama.aspx

Bu sayfadan açıklanacak...
24'de muhtemelen kilitlenmiş olacak gene.
00:30 gibi yerlerimizi yavaş yavaş öğreniriz die tahmin ediyorum.

BLuEBoY
09-08-2009, 12:45
bi site kısa dönemler için dimi ?
uzun dönemler ögrenemıcekmi peki netten ? :)

STN
09-08-2009, 12:53
yedeksubay siniflandirma sonucu linki o. yani kisada uzunda ordan ögrenicek.

BLuEBoY
09-08-2009, 13:00
anladım teşekkürler :)

Ahmetfikri
09-08-2009, 13:41
yanınıza çok şey almanıza gerek yok beyler. sadce atlet-çorap ve don'u fazla fazla alın, sık sık yıkama derdinden kurtulursunuz. VE EN ÖNEMLİSİ YANINIZA BOL BOL TELEFON KARTI ALIN ;)

yarın telekomdan aile kart alın konuştuğunuz ev telefonuna yazılsın orda uğraşmazsınız kartla falan
http://www.reklamarsivi.com/resimler/ttailekart.jpg

gittiğiniz yerde esnaf sizi yoluncak kaz olarak gördüğü böyle uygulamalar yapılıyor kandırılma ve kazıklanma olmaması için

birde boyuna asılan cüzdan yerine lastikli bele takılanlardan alırsanız daha kullanışlı olur aslında 2sinede gerek yok parana sahip çıkmasını bilmiyorsan 2side fayda etmez

gökan
09-08-2009, 13:44
kısa donemler genelde kogusta ve farklı durumlarda hep beraberdır ben zannetmıyorum kısa donemelr ıcınde hırsızlık olduguna bızde olmadı sahsen uzunlardan ayrı olucaksınız egıtımınız yemegınız merk etmeyın yanı:)

BlackEmperor
09-08-2009, 13:46
6 ay boyunca çarşılar haric nizamiyenın ıcınde toplasan 50 TL harcamadaım ( Sigara kullanmadığım için ) ayda 25 kagıtta maaş alıyoduk( maaş hariç :D ) o yuzden cok bi para almanıza gerek yok yanınıza :)

Fbc
09-08-2009, 14:13
kısa donemler genelde kogusta ve farklı durumlarda hep beraberdır ben zannetmıyorum kısa donemelr ıcınde hırsızlık olduguna bızde olmadı sahsen uzunlardan ayrı olucaksınız egıtımınız yemegınız merk etmeyın yanı:)

ilk defa duydum ayrı olunduğunu :)

mono
09-08-2009, 14:34
ben 550 ytl para biriktirip geldim :) karakoldan dışarı hiç çıkmadık, 162.50 ytl maaşımız vardı, er maaşı + g.doğu tazminatı + dış karakol tazminatı :) sadece ayda bir karton sigara alıyordum çoğu zaman fazla bile geliyordu, her ay 100 kaat atmıştım kenara ;)

tunerviper
09-08-2009, 14:35

O gittiğiniz yere hatta bölüğe göre bile değişir. hiç bir yerde standart bir uygulama yoktur.ama yanınıza fazla para almamaya çalışın,banka hesabınız varsa orda tutun çarşıya çıktıkça gerekli miktarda çekersiniz. Herkese şimdiden hayırlı teskereler olsun. 325.dönem Asteğmen olarak biletlerimiz gelsin artık:D:D

BLuEBoY
09-08-2009, 14:36
dumansız hava sahasından askeriye ne derece etkilenmiştir acaba bilen varmı ? :D

tunerviper
09-08-2009, 14:38
dumansız hava sahasından askeriye ne derece etkilenmiştir acaba bilen varmı ? :D

Hiç bir kısıtlama yok arkadaşım orda dumansız hava sahası sökmez;)

BLuEBoY
09-08-2009, 14:39
bu güzel haber işte :)

Berk007
09-08-2009, 14:59
komutan söker gerekirse :)

tunerviper
09-08-2009, 15:09
o ayrı konu zatende:D çogu komutan bizim burda içtiği için sorun olmuyo.Ben izin veriyorum askerlerime içmememe rağmen..

STN
09-08-2009, 18:30
askeriye ve deli hastaneleri sigara yasagi kapsami disinda ;)

barutçu
09-08-2009, 19:59
Az kaldı az son 3 saat...
:mad:

gökan
09-08-2009, 20:13
Az kaldı az son 3 saat...
:mad:

heyecan yaratma:):D:hahaha:

barutçu
09-08-2009, 20:30
heyecan yaratma:):D:hahaha:

heyecan son noktada zaten :)

gökan
09-08-2009, 20:31
heyecan son noktada zaten :)

tahmın edıyım--kutahya-zonguldak ,bilecik-trabzon ben buralar tutcak dıyom:D:D

barutçu
09-08-2009, 22:23
tahmın edıyım--kutahya-zonguldak ,bilecik-trabzon ben buralar tutcak dıyom:D:D

3 ü güzel de diğerini pek tutmadım :) O bende kalsın.

Hayırlısı neresiyse orası olsun.

Sayfa güncellendi:

Kara Kuvvetleri Komutanlığı

329'uncu Dönem Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçları

10 AĞUSTOS 2009 günü, saat 00:00’ dan itibaren yayımlanacaktır.

facia
09-08-2009, 22:32
herkesin gönlüne göre çıkar umarım :) ama heyacan son noktada

BLuEBoY
09-08-2009, 22:51
son 9 dk. diyelim :D :D

STN
09-08-2009, 22:59
son saniyeler hen hen hen hen :D

STN
09-08-2009, 23:02
23'üncü mot. P. Tüm. 23'üncü mot. P. A. K.lığı istanbul

facia
09-08-2009, 23:03
tam lınkı verırmısın ben baklanamıyorum

Chatin
09-08-2009, 23:06
kkk.tsk.tr dışında bir yer var mı bakılan ? orası pert olmuş

facia
09-08-2009, 23:20
23083
Adı ve Soyadı ATA KORAY ŞAHİN
Baba Adı NİHAT
Kuvveti Deniz Kuvvetleri
Sınıfı Deniz
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Kabul Toplama Merkezi -
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY

senna
09-08-2009, 23:20
nereden bakıyorsunuz?

gökan
09-08-2009, 23:21
23083
Adı ve Soyadı ATA KORAY ŞAHİN
Baba Adı NİHAT
Kuvveti Deniz Kuvvetleri
Sınıfı Deniz
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Kabul Toplama Merkezi -
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY

arkdaşımın abisi orda :)güzel yer diyordu

BLuEBoY
09-08-2009, 23:22
öğrenenler için hayırlısı olsunda ben nie göremiyorum :S

Shadow_Dancer
09-08-2009, 23:22
Giden tüm arkadaslara hayırlı teskereler, o heyecanı bilirim... F5 tuşu çürümüştü zamanında :)

gökan
09-08-2009, 23:31
kuzene bakcam hala açılmadı:)

gökan
09-08-2009, 23:33
40078
Adı ve Soyadı ZİYA ÖZTÜRK
Baba Adı MUSTAFA
Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Piyade
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Kabul Toplama Merkezi 8'İNCİ KOR. A TİPİ MRK. K.LIĞI / ELAZIĞ
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi DAĞ VE KOMD. TUG. K.LIĞI HAKKARİ

ŞANSA BAK HAKKARİ:s

BLuEBoY
09-08-2009, 23:34
kkk.tsk.tr den bakılmıyomu bende çıkmıyor :(

BKaya35i
09-08-2009, 23:41
day Nu. 30722
Adı ve Soyadı BEKİR KAYA
Baba Adı İSMAİL
Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Bakım
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Kabul Toplama Merkezi -
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi K.K. LOJ. K. BKM. K. 3'ÜNCÜ ANA BKM. MRK. K.LIĞI ANKARA

Burayı bilen var mı ya? Gümüşdere/Keçiören diyor...

dgn
09-08-2009, 23:45
40078
Kabul Toplama Merkezi 8'İNCİ KOR. A TİPİ MRK. K.LIĞI / ELAZIĞ

bende bu ktm de kaldımdı giderkende dönerkende hayırlı teskereler kardeşim :)

329. kd hayırlı teskereler hepinize :)

gökan
09-08-2009, 23:48
ınternettn okudumda hakakrı de kısa donemlerın bile işi zormus:)allah yardımcısı olsun herkesın hayırlısyla gıdın gelın

Görkem
09-08-2009, 23:57
GÖRKEM RENDA
Baba Adı OĞUZ
Kuvveti Jandarma
Sınıfı Jandarma
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Kabul Toplama Merkezi -
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi ORDU İL J. K.LIĞI ORDU

herkese hayırlı teskereler olsun inşallah............

bu arada iyynn-rs de ordudaydı :) ............

BKaya35i
10-08-2009, 00:01
day Nu. 30722
Adı ve Soyadı BEKİR KAYA
Baba Adı İSMAİL
Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Bakım
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Kabul Toplama Merkezi -
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi K.K. LOJ. K. BKM. K. 3'ÜNCÜ ANA BKM. MRK. K.LIĞI ANKARA

Burayı bilen var mı ya? Gümüşdere/Keçiören diyor...

Ankaralı arkadaşlardan bilgi bekliyorum :)

FaTiH44
10-08-2009, 00:02
kd jandarma @ güvercinlik/ankara.herkese hayırlı olsun.

Cihan
10-08-2009, 00:05
Var mı asteğmen komando?

Shadow_Dancer
10-08-2009, 00:07

Vtec altı askerlik; Seviyoruz :icon_tup:

Shadow_Dancer
10-08-2009, 00:08
Var mı asteymen komando?

Asteğmen demek istedin sanırım ?

Ahmetfikri
10-08-2009, 00:10

arkadaşım orda uzun dönem yaptuı orda güzel yermiş

azrail
10-08-2009, 00:11
Ben 325. kısa dönem olarak Kocaeli-Derincede askerlik yaptım
Körfez pistene çok yakındım
Torpillilerin gittiği bi yer olarak geçiyor orası ancak söylemek istediğim bir kaç şey var
Şu an yaşım 29 bana deselerki 10 yaş gençleşeceksin ama 5 ay daha askerlik yapacaksın kabul etmem :)
gitmeden önce, amannn ne olacak 5 ay değilmi sabah akşam dövseler kaç yazar diyordum :)
Sağ olsunlar hiç dövmediler :)
Yani bir çok şey beklediğim gibi çıkmadı :)
Allah yardımcınız olsun

barutçu
10-08-2009, 00:12
15'İNCİ P. EĞT. TUG. K.LIĞI AMASYA
Hayatımda karadenize adım atmadın nasıldır?

gökan
10-08-2009, 00:17

google yaz yorumlar cıkar:)

i_could
10-08-2009, 00:18
Adı ve Soyadı AYKUT YENİ
Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Piyade
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Kabul Toplama Merkezi -
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOP. VE FÜZE OKL. K.LIĞI POLATLI ANKARA

Hayırlısı olsun inşallah,benim gönlümden geçen yer ve geçen şekilde kısa dönem oldu.Umarım herkesin bu şekilde istediği gibi sonuçlanır...

BKaya35i
10-08-2009, 00:22
google'a yazdım hiçbir bilgiye ulaşamadım yaa..Çok merak ediyorum nasıl biyer.
Sınıf - Bakım geçiyor.

Birileri bilgi versin yahuuuu...

tool
10-08-2009, 00:30

http://209.85.229.132/search?q=cache:nmv2mpzm7uUJ:www.zevkliyiz.net/87-1-amasya-da-askerlik-yapacak-arkadaslar-t505669.html+amasya+askerlik&cd=3&hl=tr&ct=clnk&gl=tr

Chatin
10-08-2009, 00:32
neti hızlı olan biri şu numaraya bir baksın bi zahmet. server meşgul ama bi ithimal 10 mbit 8 mbit kullananlar girebilir belki;

23527

Görkem
10-08-2009, 00:37
valla ankara çıkanların yerleri güzel arkadaşlar,,,keçiören hele şehirin göbeği sayılır :) ....

tool
10-08-2009, 00:43
neti hızlı olan biri şu numaraya bir baksın bi zahmet. server meşgul ama bi ithimal 10 mbit 8 mbit kullananlar girebilir belki;

23527

Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Topçu
Statüsü Yedek Subay
Branşı MAKİNA MÜHENDİSİ
Kabul Toplama Merkezi -
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI POLATLI ANKARA

gökan
10-08-2009, 00:44

23527

sınıf arkdaşım topcudur..tegmendır kendısı adı ibrahim yurdakul gıdıcegın yerde

23527
Adı ve Soyadı GÖKHAN KÜÇÜKTÜRK
Baba Adı YAŞAR
Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Topçu
Statüsü Yedek Subay
Branşı MAKİNA MÜHENDİSİ
Kabul Toplama Merkezi -
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI POLATLI ANKARA

Chatin
10-08-2009, 00:47
eyvallah.. iletiyorum. ama bal budur. adamın evine 20 dakika birlik:D

edit: giden arkadaşım ama iletiyorum ibrahim yurdakul adını.. ki yurdakul soyisminde komşum var belki akrabasıdır bile. teşekkürler

Cihan
10-08-2009, 00:53
Asteğmen demek istedin sanırım ?

....................................

gökan
10-08-2009, 00:54
eyvallah.. iletiyorum. ama bal budur. adamın evine 20 dakika birlik:D

edit: giden arkadaşım ama iletiyorum ibrahim yurdakul adını.. ki yurdakul soyisminde komşum var belki akrabasıdır bile. teşekkürler

eylulden sonra kendısı polatlıda olcak bulsun:)yenı tegmen oldu topcudur:)

baretta
10-08-2009, 00:56
Liseden bir arkadaşım yıllardır msn imde ekli tek bir kelime konuşmadık bugüne kadar , adam şimdi "ben askere gidiyorum yedek subay çıktı" diyor , ağlayacak neredeyse...