PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 207 Rc Custom Project

egeturbo
26-06-2009, 16:54
Bugün araç saat 13.30 sularında İnanç abi aracın sahibi dükkana geldi.Saatler öncesinde custom bir filtre kitinin resimlerini bana yollamıştı ona benzer bir kit yapmamı rica etti.Araç belirttiğim sürede geldi hemen kaputu açarak başladık.
Filtrenin daha ii soğumasına yardımcı olan parça hortum ve akü kutusunun 1 kapağı iptal edildi.Orjinal filtre borularıda söküldü.
Projesine devam ettiğim kendi aracımın 50 mm çapında intercooler borusunu kullandım.
1 Adet volvo s40 turbo slikon hortumu 5 mm çapında su hortumu 2 adet çırt kelepçe 1 adet simota karbon kutulu filtre kullanarak custom filtre kitimizi yaptık.
Filtreyi uyguladıktan sonra hem filtre sesini duymak hemde ayağımızı gazdan çekince inceden çuflama sesi yüzümüzün gülmesine neden oldu.Yarında araca custom down pipe uygulamamızı yapacağız.Sonrada dyno ölçümü ile günü bitirmeyi planlıyorum.Şimdilik kendi yaptığımız filtre kitinin resimlerini ekliyorum yarında down pipe resimleri ile devam edeceğim.
http://img30.imageshack.us/gal.php?g=img0076v.jpg

karsiyakaliozi
26-06-2009, 17:01
elinize sağlık güzel gorunuyo sonucu olcude gormek lazım bu arada down pipe nerde yaptırmayı planlıyorsunuz tesekkur ederim.

egeturbo
26-06-2009, 17:10
elinize sağlık güzel gorunuyo sonucu olcude gormek lazım bu arada down pipe nerde yaptırmayı planlıyorsunuz tesekkur ederim.

teşekkür ederim.
Down pipe kendimiz krom malzemeden yapacağız arıza lambasınıda yakacağı için elimizdeki yanıltıcılardan takarak arıza lambasını söndüreceğiz.Eğer sabahtan dyno servisi açık olursa ilk önce bi ölçüm yaptırıp ardından down pipe sonrası da bir ölçüm yapmak istiyorum böylece aldığımız + güç yada - gücü görüp ona göre hareket edeceğiz.Ölçüme göre boruları 57 mm çapında azcıkta boruları genişletmenin faydası olacağını düşünüyoruz.

Antalyalogy
26-06-2009, 17:14
Elinize sağlık..Filtreyi biraz daha aşağıya uzatırsanız daha çok soğuk hava alabilirsiniz.

DoDo_hamann
26-06-2009, 17:15
teşekkür ederim.
Down pipe kendimiz krom malzemeden yapacağız arıza lambasınıda yakacağı için elimizdeki yanıltıcılardan takarak arıza lambasını söndüreceğiz.Eğer sabahtan dyno servisi açık olursa ilk önce bi ölçüm yaptırıp ardından down pipe sonrası da bir ölçüm yapmak istiyorum böylece aldığımız + güç yada - gücü görüp ona göre hareket edeceğiz.Ölçüme göre boruları 57 mm çapında azcıkta boruları genişletmenin faydası olacağını düşünüyoruz.
orjinal downpipe 58-59mm arasında,70lik yapmanız iyi olur ;)

jackal_JAZZ
kardeşim sayende on numara oldu. Emiş ve çuf sesi tek kelime ile süper, üst devirlerde de hissedilir bir canlanma oldu.. Tekrar teşekkür ederim

karsiyakaliozi
teşekkür ederim.

207 rc ile ilgili dıyer baslıkda arkadaslar baya ugrasıyorlar hatta down pipe yaotıracaklardı topluca faydalı olabılır selamlar

egeturbo
26-06-2009, 17:19
orjinal downpipe 59-59mm arasında,70lik yapmanız iyi olur ;)

57 dedim ama 59 olabilir gözlük takıyorum gözler biraz bozuk :D 70 mm gerçektende güzel olabilir. filtreyi biraz daha aşağı indireceğim elimde spral hortum kalmamıştı yarın gelecek onuda ekleyeceğim İnanç abi için

egeturbo
26-06-2009, 17:21
207 rc ile ilgili dıyer baslıkda arkadaslar baya ugrasıyorlar hatta down pipe yaotıracaklardı topluca faydalı olabılır selamlar

İnanç abide yanımda hesapladk 200 Liraya mal oluyor.Amaç custom uygulama ile yapıp kendimiz tatmin etmek

karsiyakaliozi
26-06-2009, 17:22
57 dedim ama 59 olabilir gözlük takıyorum gözler biraz bozuk :D 70 mm gerçektende güzel olabilir. filtreyi biraz daha aşağı indireceğim elimde spral hortum kalmamıştı yarın gelecek onuda ekleyeceğim İnanç abi için

dostum sılıkon hortum varsa elınde 207 rc için almak isterim turbo filtre ıc hangisi uyarsa selamlar

karsiyakaliozi
26-06-2009, 17:22
kardeşim sayende on numara oldu. Emiş ve çuf sesi tek kelime ile süper, üst devirlerde de hissedilir bir canlanma oldu.. Tekrar teşekkür ederim

inanç guzel olmus gule gule kullan canlı gormek ısterim selamlar

egeturbo
26-06-2009, 17:24
inanç guzel olmus gule gule kullan canlı gormek ısterim selamlar

ehehe abi bugün cuma gecesi :D toplanmak istiyoruz sizide bekleriz.

egeturbo
27-06-2009, 09:49
motor arza lambası nie yandı acaba:soru::soru:

Egzoz emisyon arıza verdi.Servis turbo demiş ama turboda hiç birşey yok daha sabh baktım.Ama turboyuda değiştirirlerse garantiden süper olur :D Down pipe işini ertelemek zorunda kaldık sabaha servise gittiğimiz için.

jackal_JAZZ
27-06-2009, 09:50
walla simdi servisten geliyorum. Tüm ölçümler yapıldı. Hersey gayet normal. Turbo basıncı düşük diye geçici bir hata kodu verdi beyin. Arıza silinince hersey normale döndü. Yolda biraz sıkıstırdım hiç bir problem gözkmüyor suanda. Dün gazlarken aniden yandı lamba.Zaten hata kodunun detayında 169km/h ile giderken hata verdigini kaydetmiş..

jackal_JAZZ
27-06-2009, 09:54
Egzoz emisyon arıza verdi.Servis turbo demiş ama turboda hiç birşey yok daha sabh baktım.Ama turboyuda değiştirirlerse garantiden süper olur :D Down pipe işini ertelemek zorunda kaldık sabaha servise gittiğimiz için.

Arda,
Sadık usta hertürlü motor arızasında aracın "egzos emisyon arızası" die bilgi mesajı verdigini söyledi. Yani oksijen sensorunde ölçümlerde de herhangi bir anormal durum gözükmedi;)

egeturbo
27-06-2009, 10:00
Arda,
Sadık usta hertürlü motor arızasında aracın "egzos emisyon arızası" die bilgi mesajı verdigini söyledi. Yani oksijen sensorunde ölçümlerde de herhangi bir anormal durum gözükmedi;)

Problem çözülsünde bir an evel yeni denemelere koş ;)

emretorlak
27-06-2009, 10:03
"Depollution system faulty" hata mesajını mı aldınız?

jackal_JAZZ
27-06-2009, 10:13

yol bilgisayarı türkçe bende.. Egsoz emisyon arızası diye hata verdi.

RCpower
27-06-2009, 10:40
korumaya çekti mi bi süreliğine?

jackal_JAZZ
27-06-2009, 11:24

korumaya çekti mi bi süreliğine?

garip olan da bu safe mode' a hiç geçmedi??

Onuralp
27-06-2009, 11:45
orjinal downpipe 58-59mm arasında,70lik yapmanız iyi olur ;)

70mm map atılmadan hayatta olmaz :D

Antalyalogy
27-06-2009, 12:16
70mm map atılmadan hayatta olmaz :d

+1...;););)

DoDo_hamann
27-06-2009, 12:31
70mm map atılmadan hayatta olmaz :D

zaten atılcak yoksa boostcut yapar ;)

Onuralp
27-06-2009, 13:16
zaten atılcak yoksa boostcut yapar ;)

Aynen Doğu...:icon_tup:

LeonRider
28-06-2009, 13:49
elinize sağlık güzel görünüyo :)

FaBeRgE
28-06-2009, 14:03
Eline sağlık arda ;)

karsiyakaliozi
29-06-2009, 10:03
walla simdi servisten geliyorum. Tüm ölçümler yapıldı. Hersey gayet normal. Turbo basıncı düşük diye geçici bir hata kodu verdi beyin. Arıza silinince hersey normale döndü. Yolda biraz sıkıstırdım hiç bir problem gözkmüyor suanda. Dün gazlarken aniden yandı lamba.Zaten hata kodunun detayında 169km/h ile giderken hata verdigini kaydetmiş..

inanç servise nereye götürüyon selamlar

jackal_JAZZ
29-06-2009, 23:29
inanç servise nereye götürüyon selamlar

irdeye götürüyorum.

karsiyakaliozi
30-06-2009, 07:29
irdeye götürüyorum.

ok tesekkur ederim

Antalyalogy
14-07-2009, 14:19
Son durum nedir arladaşlar.up-pipe yapıldımı?Son susturucu değiştimi?

egeturbo
15-07-2009, 19:18
Araca Ağustosun 2.haftasında chip uygulucam.Chiple beraber dp düşünüyor İnanç abi.Ama şuan araç İrde servisinde malesef arabaya yay takanlar amortisöre zarar vermiş.Fransadan parça bekliyorlar

Antalyalogy
15-07-2009, 19:49
Araca Ağustosun 2.haftasında chip uygulucam.Chiple beraber dp düşünüyor İnanç abi.Ama şuan araç İrde servisinde malesef arabaya yay takanlar amortisöre zarar vermiş.Fransadan parça bekliyorlar

Yahu arkadaş 3 tane arabamın hepsine spor helezon taktırdım.İlk defa takarken zarar vereni duydum hayretler içerisindeyim..:mad::mad::mad: