PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EVO X vs R35 GTR road test

h.guroglu
27-06-2009, 15:40
http://www.youtube.com/watch?v=ACIZVADcgdw&feature=related

baş rolde gene araplar :D

Cupra03
27-06-2009, 16:08
Ne var bu videoda anlamadım:beuj:Neyi seyretmemiz gerekiyor açıklarmısın!!

Yiğit Ş.
27-06-2009, 16:10
petrol var huzur var :D

h.guroglu
27-06-2009, 17:08
para var huzur var petrol var daha ne olsun sen anlamadınsa ben napiyim

em!R
27-06-2009, 17:18
para ve huzur eğrisi :)

emretorlak
27-06-2009, 20:32
Gayet sıkıcıymış

Yine de paylaştığın için tşk

mig
20-08-2009, 20:46
http://www.youtube.com/watch?v=ACIZVADcgdw&feature=related

baş rolde gene araplar :D

:D aracin sahibi arap ama hazirlayan Turk :D

ayrica ben kullaniyorum R35 ile yapilan denemelerde arabayi..

tool
20-08-2009, 20:57
:D aracin sahibi arap ama hazirlayan Turk :D

ayrica ben kullaniyorum R35 ile yapilan denemelerde arabayi..

uyeler kisminda tanitim alsak ;)

mig
20-08-2009, 21:12
buda 24psi/116 oktan

http://www.youtube.com/watch?v=j94JiT2JRRw&feature=response_watch

olayi anlayamayan arkadaslar icin aciklama:
dunyada R35i gecen ilk EVO X, hatta GT3582R turbo ile sorunsuz yuruyen AEM EMS beyin ile calisan ilk EVO X.

cenk
garageGT

ahk
21-08-2009, 07:35
aracın dynosu var mı? GT3240 kit takılmış hali ile sorunsuz 580hp civarı alınıyor sizinki ne güçlerde ve şanzımanı ne yaptınız versiyonunuz nedir?
Baya bi soru oldu ilgimi fazlasıyla çeken bi konu :D

Oz`
21-08-2009, 08:31
aha hakan yakaladı kaç cenk :)

Erol
21-08-2009, 08:44
buda 24psi/116 oktan

http://www.youtube.com/watch?v=j94JiT2JRRw&feature=response_watch

olayi anlayamayan arkadaslar icin aciklama:
dunyada R35i gecen ilk EVO X, hatta GT3582R turbo ile sorunsuz yuruyen AEM EMS beyin ile calisan ilk EVO X.

cenk
garageGT

cenk selam erol ben :)

evo x un manuel oldugunu hakan arkadaşımıza belirtirsen iyi olur :D
hakan git ver şu aracı

ChtArdARSL
21-08-2009, 09:26
:D paylsım ıcın sgl

ahk
21-08-2009, 11:50
aha hakan yakaladı kaç cenk :)

cenk selam erol ben :)

evo x un manuel oldugunu hakan arkadaşımıza belirtirsen iyi olur :D
hakan git ver şu aracı

rahat bırakın beni hala motor kırılmadı ben ona şaşırıyom :D
manuel olması veya sst olması bişey değiştirmiyor motor aynı aktarma aynı sadece şanzıman farklı. zaten yakında şanzımanı kırarsam manuel'i oturturum tr'deki tek manuel mr olurum :D
özgün sen hiç konuşma hala gelmedin :Deli: esas seni yakalarsam bi daha ist. göndermicem ahahahahaah :D

d16v1
21-08-2009, 11:56
yalnız evo nun sesi çok hoş :)

Erol
21-08-2009, 12:47
rahat bırakın beni hala motor kırılmadı ben ona şaşırıyom :D
manuel olması veya sst olması bişey değiştirmiyor motor aynı aktarma aynı sadece şanzıman farklı. zaten yakında şanzımanı kırarsam manuel'i oturturum tr'deki tek manuel mr olurum :D
özgün sen hiç konuşma hala gelmedin :Deli: esas seni yakalarsam bi daha ist. göndermicem ahahahahaah :D

:D:D yakalarsam muck muck...

ahk
21-08-2009, 13:28
velle öle olcak erolum :D 470nm sınırıda yalan ben denedim bişeycik olmuyo :D

Erol
21-08-2009, 13:37
sen dene dene daha en sonunda sıfır arabanın ..mına koycan :D:D

ahk
21-08-2009, 13:41
1000km'de bir yağ değiştiriyom 5000km'de bir buji değiştiriyom vs. bu kadar bakımla bozulursa çöpe atmak lazım :D

mig
21-08-2009, 19:12
1000km'de bir yağ değiştiriyom 5000km'de bir buji değiştiriyom vs. bu kadar bakımla bozulursa çöpe atmak lazım :D

Beyler selam :)

Hakan, arabanin tipine gozum alisti artik hosuma gidiyorda, cok agir ya :) Biraz kilo vermesi lazim..

http://garagegtlinks.blogspot.com/2009/06/evo-x-pushed-beyond-600bhp.html

Biz beygirlerde biraz tutucuyuz, baskalari ayni turbo ile 600-700WHP arasi atip tutuyor forumlarda, genelde disneyjet marka dynoda 3.viteste olcuyorlar :) Deneme yaptigimiz R35 ayni dynoda 427WHP cikti, EVO hafif olmasina ve +40WHPye ragmen R35i zor geciyor..kafa kafaya diyebilirim..

EVOdaki en buyuk problem debriyaj ana merkez, mitsubishi evolution isini unutmus plastik yapmis saolsun. 2ye bolduk gecen ay, AMS halka yapmis onu taktik ama yine kirdik.. ACT stage 1 debriyaj vardi simdi exedy twin taktik, ana merkez testi hakkinda bilgi veririm yakinda tekrar.. evo 9 dan yada tilton'dan uyarlamak lazim biseyler..

MR icin birileri disk cikardi sanzuman dayansin diye musterilerden biri takacak yakinda onuda goruruz, su anda buyuk turbo takan MR yok buralarda..

Hakan sanzuman takviyesi yapmadan arabayi yukleme :)

cenk

ahk
24-08-2009, 07:58
Bilgiler için sağol arabayı yükleme yok (senin araca göre) ama inanılmaz koruma var tork limitörünü kaldır başka bi elektronik sınırlayıcı çıkıyor :)
bahsettiğin diski gördüm ssperformance sanırım çıkaran firma tabi aynı şeyden bahsediyorsak ama ben sadece bir diskle çözüleceğini sanmıyorum.
ölçüm konusunda söyleyebileceğim aynı gece basmalarımda "tabi doğruysa" camp2'de gücü 200 kw görüyorum sonra 220kw görüyorum hatta 300kw bile görüyorum neden bu kadar değişiyor bilmiyorum çünkü aynı yerde aynı şekilde basıyorum kafasına göre takılıyor sanırım belki bu sebepten dyno'larda fazla değişken güçler ölçülüyordur.
Şanzumanı halletmeden hiçbişey yapmıycam zaten evc'yi söküp ecu'yu stock'a çevirdim şanzuman bekliyorum. O yüzden belki şanzımanla ilgili bi gelişme olmuştur diye tüm evo konularına dalıyorum :D
Cevap için teşekkürler.
Hakan

mig
24-08-2009, 18:29
Bilgiler için sağol arabayı yükleme yok (senin araca göre) ama inanılmaz koruma var tork limitörünü kaldır başka bi elektronik sınırlayıcı çıkıyor :)
bahsettiğin diski gördüm ssperformance sanırım çıkaran firma tabi aynı şeyden bahsediyorsak ama ben sadece bir diskle çözüleceğini sanmıyorum.
ölçüm konusunda söyleyebileceğim aynı gece basmalarımda "tabi doğruysa" camp2'de gücü 200 kw görüyorum sonra 220kw görüyorum hatta 300kw bile görüyorum neden bu kadar değişiyor bilmiyorum çünkü aynı yerde aynı şekilde basıyorum kafasına göre takılıyor sanırım belki bu sebepten dyno'larda fazla değişken güçler ölçülüyordur.
Şanzumanı halletmeden hiçbişey yapmıycam zaten evc'yi söküp ecu'yu stock'a çevirdim şanzuman bekliyorum. O yüzden belki şanzımanla ilgili bi gelişme olmuştur diye tüm evo konularına dalıyorum :D
Cevap için teşekkürler.
Hakan

Sanzuman icin yazilimda cikacak tahminim... yakinda dertlerin biter :) stok turbo cok yetersiz :)

cenk

ahk
25-08-2009, 07:24
Sanzuman icin yazilimda cikacak tahminim... yakinda dertlerin biter :) stok turbo cok yetersiz :)

cenk

amiiiinnnn :D şanzuman için yazılım şart çünkü yazılım attığın an launch control iptal oluyor :( gelişme olursa haber verirsen çok sevinirim.