PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gerçek Counter Strike . .

SerdaR A.
02-07-2009, 12:14
Günde 6 bin dolar ödeyerek 'İNSAN ÖLDÜRÜYORLAR!"
Rusya'da okyanusa açılan lüks gemi şirketleri heyecan arayan zengin müşterilere Somali kıyılarında korsan avı fırsatı sunuyor. Özel gemiler Somali'deki Cibuti'den Kenya'daki Mombasa'ya seyahat ediyor. Zengin müşteriler günde 5 bin 790 dolar ödeyerek, dünyanın en tehlikeli sularında dev tankerleri ve yolcu gemilerini rehin alan Somalili korsanların saldırısına uğramayı bekliyor.

100 MERMİ 12 DOLAR

Korsanların saldırısına uğradıkları zaman da, Rus zenginler gemideki el bombaları, makineli tüfekler, roket atarlarla karşılık veriyor. Ekstradan günlük 9 dolar ödeyen müşterilere Kalaşnikof veriliyor. Ekstra 12 dolar ödemeyi kabul ederseniz 100 merminin de sahibi oluyorsunuz. Makineli tüfek ise günlüğü 475 dolara kiralanabiliyor. Gemide, eski özel tim askerlerinden oluşan bir ekip de bulunuyor.
Rus yatçı Vladimir Mironov, "Onlar korsanlardan da beter. Konsanlar en azından rehin aldıkları kişilere karşı dürüst davranıyorlar, bu insanlar ise sadece cinayet işlemek için para ödüyorlar" diye konuştu.
http://www.haberturk.com/haber.asp?id=156471&cat=200&dt=2009/07/02
alttaki yorumlarada dikkat :D ahaha ben gittim güzeldi gibi ziya yorumlar baş rolde :D

SULTANOGLU
02-07-2009, 12:17
ilginç......

onursumer
02-07-2009, 12:19
kredi kartına taksit yapıyorlarmış :D

meta-R
02-07-2009, 12:22
kredi kartına taksitte yapılıyormuş. şakamı bu yaa
100 mermi 12 dolar
makineli tüfek 475 dolar
insan öldürmenin değeri paha biçilemez.

geri kalan herşey için master card...

gkhunk
02-07-2009, 12:22
geçende okumuştum, rusların paralısı çok sanırım.

nitrO_Oxide
02-07-2009, 12:25
şaka gibi ya

böyle birsey varmı ya..

MertS
02-07-2009, 12:25
gerçekmidir ki ya ? :S

SeMihcaN*
02-07-2009, 12:26
dünyada ne insanlar var.gerçi bunlar insan değil.insan dışı bi varlıklar.adamın eline silahı veriyorsun yanınada mermi.kimi vurursan vur.varmı böyle birşey ya..

cembozbey
02-07-2009, 12:33
iyide adamlar önune gelene ates acmıyolarki gemiyi cekiyolar varsa gemiyi kacrmaya gelen korsan karsılık veriyolar...bunu onlar yabmasa geminin guvenllik personeli yabar he oda yoksa zaten kacırıp fidye alıyolar...hatrlayın bizim turk gemilerindende kacırılanlar vardı...somalide korsanlık meslek olarak goruluyo ve insanlar bu sekilde para kazanıyolar tamamen sacmalık yani...ben burda anıormal bişe görmuyorum benim gemimede saldırsalar bende sıkarım yani:D milyon dolarlık gemilerle sen ticaret yabcaksın elalemin ik uc tane kıcı kırık korsanı elde klesle gemiye cıkcak esir alcvak gemiyi bide ben uste fidye vercem...işmi bu:D yıllardır o koylarda esir olan gemiler var arastırın nette gorursunuz...

FaBeRgE
02-07-2009, 12:34
rezalet, tam bir rezalet. Sokakta mı bulmuşlar canlarını :S

VeNoM_35
02-07-2009, 12:35
hostel spec:)

gkhunk
02-07-2009, 12:37
iyide adamlar önune gelene ates acmıyolarki gemiyi cekiyolar varsa gemiyi kacrmaya gelen korsan karsılık veriyolar...bunu onlar yabmasa geminin guvenllik personeli yabar he oda yoksa zaten kacırıp fidye alıyolar...hatrlayın bizim turk gemilerindende kacırılanlar vardı...somalide korsanlık meslek olarak goruluyo ve insanlar bu sekilde para kazanıyolar tamamen sacmalık yani...ben burda anıormal bişe görmuyorum benim gemimede saldırsalar bende sıkarım yani:D milyon dolarlık gemilerle sen ticaret yabcaksın elalemin ik uc tane kıcı kırık korsanı elde klesle gemiye cıkcak esir alcvak gemiyi bide ben uste fidye vercem...işmi bu:D yıllardır o koylarda esir olan gemiler var arastırın nette gorursunuz...

aslında gemiler için o bölgede korsanlık olayı yıllardır vardı, şu aralar azıttılar biraz, bi de medya duyurmaya başladı.

yıllardır ticaret gemilerine korsanlar için önlemsel çalışmalar var, merdiven v.b. donanımlarına. gemiyi yakalamasa bişeyler çalıp kaçıyorlar. erzak v.b.

emr_
02-07-2009, 14:36
gerçekmidir ki ya ? :S

Ben inanamıyorum kardeşim...Karşı tarafdaki somaliler armutlamı gidiyo gemi basmaya..Onuda burak o kadar anormal zengin adamların canı tatlı olur riskke gireceklerini zannetmem
-İlk bu olaylar oldugunda Türk Donanması o bölgeye gideceği zaman fox haber görüntülemişti cok tesisatlı uzun namlulu silahlar vardı adamlarda...yani cok kolay işler değil gemi alıyım rehin tutum felan ...

ayrıca gercekten alıntı Kara Şahin düştü filmini izlemenizi tavsiye ederim silahların nerden geldiği vs bi fikir oluşturur beyninizde...

CGTY
02-07-2009, 14:40
Hiç sanmıyorum. :)

Alican
02-07-2009, 14:44
Benimde sanayiden usta arkadaşlar rezerve yaptırmışlar kendi mükimmatlarını yanlarında götürecekler :D:D